Jiidschcifiw Oud-ministerpresident Flandin in ons land. STOMPETOREN Binnenland Lezing voor de „Alliance Fran;aise" over economisch en politiek liberalisme. OTERLEEK Glimlachje Xooneeluitvoering van Aurora. Door oefening kan de kunst verkregen worden. Aan dit spreekwoord dechten wij even, toen Zondagavond de tooneelvereeni- ging „Aurora" in café Kamsteeg hare leden voor het voetlicht liet komen met het spel van list en liefde, „Polly Perkins". Er is ge noten in de volle zaal. Geconstateerd kon worden, dat de spelers onder de leiding van hun ijverigen regisseur, den heer S. Heringa, die dezen keer zich zooveel moeite had ge troost, naar de voorzitter de heer Jb. Posch in zijn openingswoord zeide, ernstig en veel gerepeteerd hadden. Mej. A. de Jongh als mevr. Calthorpe, de heer L. Schuuring (haar neef Bob) en de heer Jb. Posch (Fergus Wimbush) voldeden uitstekend, waarnaast mej. A. Lakeman als Ruth in heur kleine rol, onmiddellijk genoemd kan wor den. Doch oo c de kleinere rollen waren in het voorstukje ,De macht der Vrouw" ge titeld, in goede handen. Het bleek, dat eenige nieuwelingen, mej. Diet Glijnis en mej. A. Slooten, iets goeds voor de toekomst be loven. Hierin kon men heel goed den voor uitgang zien van den heer M. Klerk en mej. A. Hart, wier spel de lachspieren danig in beweging bracht. Buitengewoon aardig was de tooneelaankleeding, ook de grime van den heer Visser uit Alkmaar voldeed goed. De muziek van de A. B. C. viel als altijd in den smaak, zoodat „Aurora" ge zorgd heeft voor een gezelligen, vroolijken avond, waar men met genoegen aan terug kan denken. In Diligentia in den Haag heeft oud-minister-president van Frankrijk, P. E. Flandin, gisteravond een lezing gehouden over economisch liberalis me en politiek liberalisme. in Prov Samenwerking op anti- militairistisch gebied. Uitgaande van de Prov. Samenwerking op anti-militairistisch gebied vond Zaterdag avond een openbare vergadering plaats café van Ham. De spreker van den avond, Jo de Haas, begon met te herinneren aan hetgeen hij een jaar geleden op deze zelfde plaats be toogd had inzake het conflict in Abessinië. Inmiddels hebben de feiten bewezen, dat de revolutionnaire anti-militairisten het toen goed hebben ingezien. Zij, die destijds meen den, dat de Volkenbond een rol zou spelen, of dat de sancties iets zouden uitwerken, zijn wel bedrogen uitgekomen. Alle gepraat ten spijt, werd Abessinië het kind van de rekening. Uit een boek van generaal de Bono blijkt, dat reeds in 1933 het plan in Italië vaststond, om in i935 tot den aanval over te gaan. Duitschland was de stille bondgenoot van Italië, gelijk het dit thans meer openlijk is in den burgeroorlog in Spanje. Als het Spaansche avontuur be ëindigd is, zal het volgende drama spelen in den Balkan en wel in Tsjecho-Slowakije, het eenige demociatische land van den geheelen Balkan. Openlijk en brutaal is men reeds bezig aan een z.g.n. blokvorming. Dat de massa zich nog steeds blind staart op non interventie enz. wek4 verwondering. Wat zich momenteel in Spanje afspeelt, is geen burgeroorlog meer, het is méér dan dat. Duitsch'and voert er oorlog tegen Frankrijk, hetgeen te verklaren is vanuit den wereldoorlog. Duitschland wil van Spanje maken een Naz:-Spanje, om er een militaire strategische basis van te maken. Langs de geheele Fransche grens loopt een muur van ijzer en beton, door de 300 forten, van welke er tot 100 meter onder den grond zitten. Deze zijn vrijwel onneembaar, vandaar de begeerte om vanuit het Zuiden en Westen in Frankrijk te kunnen binnenvallen. Boven dien beschikt Spanje over net z.g. man- gaanerts, wat voor de oorlogsindustrie on misbaar is, en over kwikzilver en nikkel. Men had evenwel niet gerekend op dezen hardnekkigen tegenstand, welke met den dag heviger wordt. Momenteel kan er ge sproken worden van een evenwichtstoe stand, tengevolge van huip uit Sovjet- Rusland. Dit zal weer tot natuurlijk gevolg hebben, dat de steun aan den rebellen generaal Franco door Duitschland en Italië meer openlijk en agressief zal worden ver leend. Hierin schuilt het groote gevaar voor een nieuwen wereldoorlog. Onder de leuze: fascisme of democratie hitst men de men- schen tegen elkander op. Hoe het ook loopt, de arbeiders betalen altijd het gelag. De overwinnaar in een oorlog moet zich militair veilig stellen en dus weer meer bewapening voeren, dan de overwonnene. Uit eiken oor log wordt een nieuwe oorlog geboren, dat leert de geschiedenis. Dat te keeren is alleen mogelijk, door af te rekenen met het militair isme. Dit moet geschieden van onderen op. Onder welke leuze men de menschheid ook oproept, in wezen blijft het altijd hetzelfde, slechts de leuzen zijn verschillend. De menschheid moet het militairisme totaal uitroeien of zij gaat z'n volledigen ondergang tegemoet. Een middenweg bestaat in deze niet, daarop heeft men zich te bezinnen. 4W dat is de pijp van myn vader!Mijn moeder wil niet hebben dat vader rookt, omdat we net nieuwe gordijnen hebben ge kt egenl Flandin De belangstelling welke voor deze rede werd betoond was buitengewoon groot. Onder de talrijke aanwezigen waren de Fransche gezant, baron de Vltröles, eere- voorritter van de alliance frangaise, de mi nisters Oud en jhr. van Lidth de Jeugde, de vice-pres. van den Raad van State, jhr. mr. Beelaarts van Blokland, de voorzitter der Tw. Kamer prof. Aalberse, generaal jhr. Röell, gouverneur der residentie, oud- gouv.-generaal Fock, voorts tal van ge zanten en verschillende rechters in het permanente hof van internationale justitie De heer Flandin werd met enkele vrien delijke woorden van jhr. van den Berch van Heemstede, vice-voorzitter van de Haagsche afdeeling, ingeleid. Oud-minister Flandin ving zijn rede aan met te wijzen op de groote actualiteit van zyn onderwerp: het economisch en politiek liberalisme, een actualiteit welke ons wordt opgelegd door de ontwikkeling der dingen, door den ernst der gebeurtenissen. Onze tijd is rijk aan onverwachte en on voorziene ongelukken maar tevens zien wy een doorbreken van het nieuwe licht. Laten wij overwegen welke kansen ons blijven om het liberalisme te redden. Nederland en het Nederlandsche volk zyn wellicht meer dan eenig ander door de traditie gebonden aan het libera lisme en daarom is spr. zeker in ons land sympathie voor deze gedachte te vinden. De heer Flandin schetste vei volgens de beteekenis van het economisch liberalis me, hoe dit gegroeid is en zich ontwikkeld heeft, hoe de productie zich heeft uitge breid en hoe de wereldhandel is toege nomen. Daarna is gekomen de crisis na den oor log, de achteruitgang van den internationa len handel. Thans ziet men hier en daar teekenen van opleving, welke er op wijzen, dat de oude welvaart terugkeert. Inderdaad spr. ziet het met vreugde zijn er symptomen, dat het allerergste tot het verleden behoort en dat de wereld productie zich in stijgende lijn beweegt. Deze symptomen van herstel zijn verheu gend, doch tegelijkertijd verontrustend, want spr. ziet wel een hervatting van de productie, doch nog geen opbloei van den internationalen handel. De betrekkingen tusschen de landen zijn volkomen ver stoord, ten deele door de crisis, doch ook door de mystiek der autarkie en der rege lende en leidende economie. De landen trachten hartstochtelijk hun bestaan te verzekeren. Zij contingenteeren den in voer. Zij streven er naar alles te produ- ceeren wat zij noodig heben. Deze gesloten economie werpt de betrekkingen tusschen de naties omver. Zy brengt ons in een wereld, waarin een ieder verkoopen wil doch niemand iets wenscht te koopen. Een enkele groote mogendheid moge alle of byna alle grondstoffen bezitten, welk zy noodig heeft hoe moet het gaan met die andere anderen, welke niet zoodanige hulpbronnen hebben om hun economische onafhankelijkheid te verzekeren? Ziet naar Holland, zoo zeide de heer Flandin, de herleving van het internatio nale verkeer, van den wereldruilhandel, is voor u van he' grootste belang, want uw welvaart hangt er voor een niet gering ge deelte van af. Deze geleide economie, welke elke be weging als vrije markt, vrije in- en uit voer, vrije prijsvorming, onderdrukt, is een groot gevaar. De staat moet zich met het particuliere leven van den burger gaan bemoeien. Op steeds meer gebieden moet de staat ingrijpen en de vrijheid van den particulier aan banden leggen. Aan de hand van historische en statistische gege vens toonde oud-minister Flandin aan, in welken duivelschen kringloop deze geslo ten economie ons voert. Deze economie verplicht de staten om de bureaucratie tot het maximum op te voeren, zij verplicht de regeering steeds meer dwingend op te treden en den burger geen keus te laten. Ziedaar het verlies van onze economi sche vrijheid en dit verlies zal nog wel ander verlies met zich brengen, nl. dat van onze politieke vrijheid. In het tweede deel zijner rede zette Flandin nader uiteen, hoe het verloren gaan van het liberalisme op economisch gebied voert tot het verliezen der per soonlijke vryheid en leidt tot dictatuur. Bolsjewisme, fascisme, hitlerisme zyn regimen, welke onder verschillende woor den toch in meerdere of mindere mate identiek zijn. In Ruslard is het de mystiek van de gelijkheid, in Italië die van de groote natie, in Duitschland een melange van ras-vereering en nationalisme. Deze drie systemen onderdrukken alles, zy on derdrukken de vryheid, economisch zoo wel als politiek. Met deze voorbeelden voor oogen zei spr.: een integrale toepassing van ae „économie dirigié leidt ons terug tot de middeleeuwen. Alle overwinningen welke in den loop der eeuwen op het despotisme zijn behaald, zullen opnieuw verloren zyn Alles zal omver geworpen zyn: onze eco nomische orde, onze politieke orde en onze sociale orde. De heer Flandin wees er vervolgens op, dat het in de wereld der geleide economie zooveel slechter gaat dan in den tyd der liberalistische economie. En nu zegt men wel, dat wij moeten lclezen tusschen com munisme of fascisme, maar zoo vroeg spr. is er dan geen ander stelsel moge lijk?- De propagandisten van links en rechts vereenigen zich in hun pogingen om het democratisch en parlementair systeem in discrediet te brengen. Maar spr. wilde wyzen op Engeland, op Amerika, op tal van andere landen, waar men rustiger, gelukkiger en gemakkelijker leeft, dan onder het bolsjewistisch of fascistisch regiem. Maar het is niet geroeg de bestaande instellingen te verdedigen wy moeten ze ook verbeteren en vervolmaken. De democratische landen zyn gelukkig nog talryk genoeg om met elkaar tot ovei- eenstemming te komen en door een herstel van het economisch liberalisme een zekere welvaart te verkrygen. Tusschen het bolsjewisme en het fascis me blyft een breede plaats voor de demo cratische en parlementair geregeerde lan den. De heer Flandin deed aan het einde van zyn rede een beroep op den wil van alle vrienden der vryheid om samen te werken teneinde voor de hedendaagsche wereld te bewaren de zegeningen van het libera lisme, opdat de huidige generatie aan het nageslacht kan geven de mogelykheid van „te leven in vryheid". Na de rede van oud-minister Flandin begaven velen der aanwezigen zich naar hotel des Indes waar het bestuur der Alli ance frangaise recipieerde. derwerpelyke materie niet worden ge- I door haar gesprekken een - o- IInnerlijk u scheiden van het algemeene beleid van de op te wekken en tot ontplooiing te b 0 regeering op het stuk van de geestelijke zoodat ten slotte het meisje het hoop*?08®11' ...ilLittjl mnnrnrMr*nrivil tipVi TtflQf Kil' I 111Ir /looionVititl ïiFAr/14 f' DE VERSTOORDE DAGERAAD VERGADERING. Antwoord van den minister. Op de schriftelyke vragen van Tweede Kamerlid van der Waerden m verband met de verstoring van een open bare vergadering van de vereen iging De Dageraad te Utrecht, heeft de minister van justitie als volgt geantwoord: Inderdaad hebben verscheidene perso nen, die de orde der vergadering veistoor- den, zulks gedaan o.m. door te werpen met allerlei voorwerpen en hebben deze lieden zich met geweld verzet tegen de aanwezige rechercheurs van politie. Tegen een aantal personen, die allen tot de N.S.B. behooren. is thans nog een onderzoek gaande op grond van zeer ernstige verdenking, dat zy zich aan de bovenbedoelde feiten heb ben schuldig gemaakt. Reeds thans kan worden medegedeeld, dat ondedrscheidene leden van de N.S.B., wier identiteit is komen vast te staan, de vergadering heb ben bezocht en dat zy van Arrjsterdam naar Utrecht zyn vervoerd in autobussen, welke door een gewestelijk organisatie inspecteur van de N.S.B. daartoe waren besteld. Dat tusschen het gebeurde en de ver gadering te Utrecht en den overval te Wesperkarspel in Juli 1.1. verband zou be staan, is tot dusver niet gebleken, behou dens dan in dezen zin, dat tusschen beide gebeuitenissen een zekere verwantschap niet te miskennen valt. In beide gevallen toch heeft men te doen met soortgelijke zeer laakbare handelingen, welke door de daders blykbaar als oorbare strydmetho- den werden beschouwd. Eenig gegeven, het dat er op zou wijzen, dat een speciale or ganisatie tot het bedrijven van daden van terreur zou bestaan, is er niet. In gevallen, waarin de verstoring van de orde in een vergadering niet is uitge gaan van hen, die haar hebben belegd, doch van tegenstanders behoort de politie van haar bevoegdheid uit art. 22 der wet tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereniging en verga dering, indien eenigszins mogelijk, geen gebruik te maken. Zy is zich daarvan wel bewust Het kan echter voorkomen, dat de verstoring van de orde van dien aard is, dat geen ander middel zich tot doeltref fend herstel leent. Nog een antwoord. Op de schriftelyke vragen van het Eer ste Kamerland Marchant et d'Ansem- bourg, betreffende beëindiging van de uitzendingen van de vrydenkers radio- omroepvereeniging en verbod en ontbin ding van de vrydenkersvereeniging De Dageraad, heeft minister de Wilde verwe zen naar zyn voornemen om binnenkort, de aan de V.R.O. verleende voorloopige machtiging voor radiouitzendingen in te trekken. De minister van justitie bevordert een onderzoek naar de gedragingen van de genoemde vereeniging. Afgezien van de uitkomsten van het onderzoek kan de on- vryheid, waaromtrent zy zich, naar bij de algemeene beschouwingen over de ryks begrooting 1937 aan de Tweede Kamer is meegedeeld, nader zal beraden. „HELDEN VAN DE SPOORBAAN". Heldhaftige machinisten gehuldigd Men zal zich herinneren, dat in den avond van den eersten October van dit jaar de sneltrein naar Groningen dicht by Zwolle in botsing kwam met een grooten vrachtwa gen, die een onbewaakten overweg passeer de, juist op het moment, dat de trein het kruispunt bereikte. De vrachtwagen was geladen met cylin- ders Buta-gas, dat als gevolg van de botsing, ontplofte: terwijl de vrachtwagen, locomotief en tender binnen enkele seconden in vlam men waren gehuld. Het locomotiefpersoneel verloor zyn te genwoordigheid van geest niet en ofschoon de kleeren van beide machinisten reeds vlam hadden gevat en de geheele locomotief één vlammenzee geleek, zetten zij de rem men aan, brachten den langen trein tot stil stand en sprongen toen eerst van de machi ne, als brandende fakkels Met vreeselyke brandwonden werden zij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Een hunner verkeerde langen tijd in levensge vaar, doch gelukkig konden beiden in het midden van November het ziekenhuis als hersteld verlaten. Het waren de hoofdmachinist Huisman en de leerling-machinist van Dyken, beiden uit Groningen, die door hun heldhaftig op treden en trouw plichtsbesef wellicht een grooten treinramp hadden voorkomen. De directie van de Ned. Spoorwegen ken de den hoofdmachinist reeds eerder een eer volle vermelding toe. Echter ook de reizi gers, die den eersten October in den bewus- ten trein hadden gezeten, wenschten aan hun gevoelen van bewondering en dankbaarheid ten opzichte van het heldhaftig gedrag dezer mannen uiting te geven. Er vormde zich een comité onder leiding van jhr. mr. dr. D. R de Marees van Swinderen te Groningen. Gistermiddag kwamen vele reizigers en andere belangstellenden in de tweede klas- wachtkamer van het hoofdstation te Gronin gen byeen om de beide machinisten, die vergezeld waren van hun vrouwen en an dere familieleden, te huldigen. Het woord werd gevoerd door jhr. de Ma- res van Swinderen, die in zyn rede aller eerst woorden van deernis sprak met de na bestaanden van het eenige slachtoffer var. de botsing, de chauffeur van den vrachtwa gen, waarna hy zeer uitvSerig vertelde, wat zich in den avond van den eersten October tusschen Dedemsvaart en Zwolle had afge speeld. Spr. uitte zyn bewondering voor de hou ding van het treinpersoneel na het ongeluk, doch hoe lofwaardig die ook was, „helden van de spoorbaan", aldus spr., zyn toch zij geweest, die op de machine stonden en eerst dachten aan de veiligheid en het leven van de reizigers, alvorens aan eigen lyfbehoud te denken. Toen wij na de botsing veilig en wel op een weiland stonden, aldus ging spr. voort, en zagen hoe de beide machinisten met brandwonden overdekt in een ziekenauto werden gedragen om naar Zwolle te worden vervoerd, toen ging van alle passagiers de eenige bede omhoog, dat deze mannen door liefdevolle verpleging en wetenschappelyke kennis in het leven zouden kunnen blyven Deze bede is gelukkig in vervulling gegaan Namens de vele treinreizigers overhandig de spreker beide machinisten als blyk van groote bewondering en dankbaarheid een gouden horloge met inscriptie en een gou den ketting, benevens een oorkonde Zoowel de heer Huisman als zyn collega van Dyken dankten voor de hulde, die de reizigers hen hadden gebracht. De heer Huis man merkte daarby nog op, dat de ontel bare bewyzen van medeleven en sympathie die zy in het ziekenhuis te Zwolle hadden mogen ontvangen, er toe hadden bygedra- gen, dat zy de kracht en de moed vonden om de vreeselyke pynen van de brandwon den te weerstaan. luk deelachtig wordt. De manier, waarop de schryfster k thema uitwerkt, is zeer aantrekkelijk al doordat zy, als terloops, zoo vele h' schil. meedeelt uit het gedachtenleve^ v^n01"86'1 ders, zooals zU voelen by het m u van hun werken. De strijd, dien Li». i.i i- i t VOam tegen schy'nwaarheid, een wel zware Jtryjj als ook al niet anders dan schyn blee~k""js dït vooral na het verlies van iets dat z« een groot geluk had beschouwd, maar h'S byzondere wyze weergegeven, zoodat de i°P zer den geleidelyken innerlyken groei het meisje meemaakt. Inderdaad, dit eerste meisjes-boek mevr. Roggeveen-Schmid doet verlan»» uitzien naar een volgende pennevrucht „Vandaag", een bundel pree1,. van ds. J. van Dorp, uitgegeven de N. V. v. h. M. J Vnen.fcy Loeft te Enschedé. Onder den titel, „Vandaag" heeft ds r Dorp, predikant by de Ned. hervormde e meente te Londen (eertyds o.a. ook in o omgeving) een 12-tal zyner preek» gebundeld en doen uitgeven op verzoek va vele hoorders, die het gesproken woom gaarne vóór zich hadden om het nog dien» te kunnen laten doordringen. De titel „Vandaag" is die van de eerst» van het twaalftal, maar hy geeft tevens d hoofdgedachte der andere preeken WJÏ Zy willen religie brengen voor „Vandaag" modern, actueel, practisch. Of de auteur daarin geslaagd is? w-i meenen te mogen zeggen: in alle opzichtei? tal van bladzyden zullen niet nalaten dea lezer te ontroeren door den vromen ju. welke er naar voren komt. De verschillend Bybelsche figuren die in het boekwerk genoemd worden, krygen door de wei. versneden pen van den schryver gaste te. Het hartige woord, dat in één der pre" ken gericht wordt tot hen, die zich vrijztnl nig noemen, maar het met kerk, hm^i catechisatie en bidden niet al te serieus op. vatten „ze gelooven het wel" zegt ds* van Dorp verdient weieens terdege over. weging, vooral in Noordholland. te- „Hendrilc-ewne», Een aardig boekske, verschenen in de Ij. bellen-serie by de uitgevers Bosch Keuning te Baarn, waarin het een en ander verteld wordt hoe 't er in den Achteztek „hengong, toe grootmooder nog in de korte rökke was". In prettig sappig Achter- hoeksch, zeer goed geïllustreerd door Piet te Lintum, vertelt G. J. Klokman van het le ven en de belevenissen van Hendrik-*©* (oom Hendrik). Verschillende gebruik» gewoonten in dat deel van het Geldend» platteland worden er in beschreven op waarlijk prettige wyze en het valt daarbij op, dat zooveel ervan ook voorkomt In an dere deelen des lands, b.v. Drente, waar men ook tegen Oudejaarsavond „koekjes" bakt in een yzer (zoogenaamde „kniep- kioukies", welke men ook in Groningen kent) en waar men ook de hruloftsaseg»" heeft en zoovele andere gewoonte meer, welke in dit boekje beschreven worden Voor Groningers en Drentenaren zal het lezen van het Achterhoeksche dialect zeker geen moeilykheden oplevem, zoodat wy vooral hun de lezing van „Hendrik-eume" aanbevelen, omdat zy er veel in zullen vin den wat hun herinnert aan eigen jonge jaren. en TWEE PAARDEN VERDRONKEN. Toen gisteravond een met twee paarden bespannen vrachtwagen van de expeditie firma wed. K van de Zwaanshals de op rit aan het Bolwerk te Rotterdam kwam afrijden is een der paarden geschrokken. Het sloeg achteruit met het gevolg glat de voerman, de 29-jarige koetsier K. J. W O. uit de Zoomstraat van den bok viel. Hy werd een eind meegesleurd maar kreeg geen ernstig letsel. Tengevolge van deze gebeurtenis is het tweede paard ook ge schrokken en het span sloeg op hol. De dieren reden de Hertekade op waar zy even naast den Jan Kruytenbrug met den wagen te water raakten. Beide paarden zyn verdronken. „Lies roman voot het oudere meisje, door J. Roggeveen-Schmid bij de Hollandia-drukkerjj N. V. Baarn. Een boek, dat wy met genoegen hebben gelezen, omdat het is een luchtig geschre ven roman met weinig inhoud, maar een boek met ernstigen achtergrond en toch ook weer opgewekt, en bovenal van 'n frisschen, vlotten styl. De Kameleon-serie van boven genoemde uitgevery is met dit boek in werkelijkheid ryker geworden. Lies, de hoofdpersoon uit dezen roman is een meisje van omstreeks 20 jaar als zy uit het ouderlyk huis, dat haar heelemaal niet kan binden, naar Den Haag vertrekt om een betrekking te aanvaarden, als re sultaat van haar verlangen om op eigen beenen te kunnen staan. In de residentie vindt zy een vriendeiyk en aantrekkelyk tehuis by een schilderes en beeldhouwster, waar zy Zlch inderdaad „thuis voelt Tante Leid" - zoo noemt zy de vriendelyke vrouw i8 als een moeder voor haar, weet haar te leiden en „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Het nieuwe nummer van dit zeer inte ressante tijdschrift is nog weer ryker ge ïllustreerd dan zyn voorgangers en maakt een prettigen indrug door de groote ver scheidenheid van den inhoud. We vinden er artikelen over verschillende onderwerpen, ieder voor zich zeer lezenswaard. Drs. Kok opent met een opstel onder den titel „Oven of graf?" aan het slot waarvan hy op chris- telyke gronden tot de slotsom komt, dat be graven te verkiezen is boven cremeeren. R. Vedder schryft over het licht als genees middel. Mr. A. Vreeken behandelt het onderwerp: „Democratisch zelfverwte" (tegen dictatuur). Van Anno Teenstra artikel over onze vuurtorens, die M „wachters van onze kust" noemt. Ds. J- Boerkool schryft in zyn buitenlandse^ overzicht over „Ontladingen van Moskou P. H. Muller wydt een beschouwing san de christelyke lectuur, waarin hy hoopv» zegt: „Petroleum, het goud der 20e eeuw 1 het onderwerp van een artikel van T. Sluy»- Een heele serie historische anecdoten van Nederlandsche schryvers is opgenomen v de hand van Ab. Visser. In „Mannen va nu" bespreekt O. de Moor dezen keer e Engelschen koning Edward VIII. Bosman schryft over de verwoesting*®» welke kunnen worden aangericht door kenwormen. Verder nog pennevruchtenv verschillende anderen, alsmede het vervo van het feuilleton. Panorama geeft in Water op Zand fraaie kieken en een interessante besenraj ving van het waddengebied, een veI r3yan lyk gedeelte van onze Noordzeekust. ..^«r-nomPlllK bi) de Italiaansche Opera en voornamelijk de Diva Olandese Sara Scuderi *yn^ een alleraardigste beschryving vele opnamen gemaakt. De van diktste boom Nederland heeft een afzonderlijke foto's gekregen en een dubbele f°to~p t r. :he achter wordt htl i int** een interessante beschryving in vele rieur-afbeeldingen weergegeven c resencent bespreekt ditmaal de film vgn. oogen" en geeft er fraaie afbeeldingen Natuuriyk is al het actueele nieuw® gp laatste dagen weer in beeld gppl'"()[)Cjere mode en sport hebben weer een by plaats gekregen. Verhalen en nou' er ditmaal van Guy Gilpatric, van cock, van Priscilla Wayna en van Curzon.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 24