8 8 8 Het groene oog van Baa-AI. JUouuiaaal Hieuwt Jiidschciften dffi. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE ST. MAARTENSVLOTBRUG EGMOND BINNEN HEILOO ST. PANCRAS TEXEL BURGERVLOTBRUG GROOTSCMERMER STOLPERVLOTBRUG WIERINGERWAARD EGMOND AAN ZEE SChAGERBRUG BEVERWIJK SCHERMERHORN ®ooooc-oo Jiadiopcogtamttta CAMPERDUIN KOEDIJK CASTRICUM DE BESTUUSVERGADERING DER L. G. C De heer A. Hoogland Jr. verzocht ons nog het volgde te willen melden: In het nummer van 1 December staat een verslag van een bestuursvergadering L. G. C Nadat de voorzitter Slot mij had verweten dat ik op een vergadering te St. Pancras iets had gezegd, dat hem gegriefd had, en on waar was, zou ik enkel geantwoord hebben dat het verslag onjuist was. Zoo is het niet precies. Ik heb gezegd „Toen twee vertegenwoordigers van de Stands-organisaties, na oproeping een bezoek brachten bij Valstar, om te spreken en be zwaren uit te brengen, tegen de beperking en heffing op de vroege aardappelen, was de regeerlngs-commissaris verwonderd over deze bezwaren, want deze bepalingen waren door de Groenten- en Fruit-Centrale met algemeene stemmen, ook de stemmen van de heeren Slot en Roosje aangenomen. Toen volgde mijn opmerking dat het ver slag niet juist was. De L. G. Centrale. In verband met de kwestie bij de Lan gen dijker Groenten Centrale vernemen wij dat Donderdag de besturen der vijf ver- cenigingen die zich tegen de controle op het betaalkantoor hebben verklaard, zullen ver gaderen. De kwestie-Dirkmaat. De kwestie-Dirkmaat is door de weige ring van het bestuur van de Langendijker Groenten-Centrale om een algemeene ver gadering te houden op verzoek van een tweetal vereen<gingen nog gecompliceerder geworden. De vereen igingen zijn over deze weigering niet tevreden, aangezien zij het van belang achten, dat in een algemeene vergadering deze zaak wordt behandeld. Dat de controle op het betaalkantoor een zaak van hulshoudelijken aard is en de alge r.ieene vergadering over deze uitgave van minstens 300 per jaar niets te zeggen heeft, wordt door de vereeniging betwist Men zeide ons, dat de alg. vergadering wel degelijk de bevoegdheid had om hierover te spreken en dat het zelfs verplicht was, over de uitgave van zoo'n bedrag de alg. verg te laten besluiten. Naar wjj vernemen, heeft de vereeniging de Schermer het initiatief genomen, om met de actie voort te gaan. daar men vindt, dat het recht hier met voe ten wordt getreden. Er zullen pogingen worden gedaan, om binnen niet te langen tijd een vergadering van de bestuursleden der bij de L.G.C. aangesloten vereenigingen en van het L.G.C.-bestuur bijeen te roepen, om deze kwestie nog eens nader te bespre ken. Missiefilm In hotel „De Burg" werd Maandag avond een missiefilm met lezing gehouden door pater A. Verheggen, n.1. over het redemptoristenwerk in Suriname. In deze film kwam in 't bijzonder naar voren den zegenrijken arbeid onder de melaatschen. Door het slechte weer was de opkomst niet bijzonder groot Communistische partii. De Communistische Partij Holland hield in café Homan te St. Maartensvlotbrug een openbare vergadering, waarbij als spreker optrad de heer D. Wijnkoop, lid van de Tweede Kamer. De heer Wijnkoop had als onderwerp ge kozen „De nood op het platteland en de eenheid der arbeidsklasse". Met groote aan dacht volgden de talrijke aanwezigen den vlotten spreker, die zijn onderwerp volko men bleek te beheerschen. Nationaal geschenk. De opbrengst van de collecte voor het nationaal huwelijksgeschenk voor prinses Juliana bedroeg f 64,04. St. Nicolaasfeest. De bijzondere scholen zullen Zaterdag a s. de goede Sint en Piet op bezoek krij gen. De kosten hieraan verbonden zullen gedekt worden door een verloting, waar B. en W. goedkeuring voor verleende. Men heeft algemeen interesse voor het mooie doel. Oranje-linde. Met goedkeuring van B. en W. heeft het Oranje-comité Dinsdagmiddag in het plantsoen op Tuindorp een herinnerings boom'geplant. Om de linde zal een hekje komen met Inscriptie. Op een nader te bepalen dag zal een en ander onthuld worden. Jubileum „Witte Kruis". In het café van den heer Bouwstra werd het 36-jarig jubileum van de afdeeling van het Witte Kruis gevierd. Als gasten waren vertegenwoordigd de gemeentebesturen van Sint Pancras cn Koedijk. Zuster-afd. Alkmaar, Langendijk en Koedijk. De voorzitter de heer A. Schuur riep het welkom toe aan de aanwezigen en gaf een beknopt overzicht van de oprichting en werkwijze van 't Witte Kruis. De oprichting had plaats op 28 November 1901. De toen malige burgemeester van den Vijzel gaf den eersten stoot aan de oprichting. Met 174 leden werd de vereeniging opgericht. Het bestuur werd gevormd door de hee ren: G. Kempers, J. ten Hoeve, K. Visser. R. v. d. Woude, C. Verweel, D. Kloosterboer cn A. Nobel, van de bestuursleden zijn er nog twee in leven en naar elders vertrok ken. Als eerste bode werd benoemd de heer Jb. Fok. De contributie heeft steeds moei Hjkheden opgeleverd. Het eerste jaar werd 22 maal van het materiaal gebruik gemaakt. Het ledental bleef de eerste jaren statio nair. In 1905 werd besloten om een eigen ma gazijn te plaatsen, dit is dan ook geschied In 1908 werd tot aansluiting bij de t. b. c.- bestrijding besloten. In 1910 werd de eerste patiënt naar Hei- de-Heuvel uitgezonden. In 1916 was het leden-aantal gestegen tot 191. Verschillende bestuursleden volgden elkander op. In 1926 het 23-jarig bestaan der vereeni ging en werd een bazar gehouden waardoor het magazijn kon worden vergroot. In 1933 liep het ledental terug door op richting van het „Wit Gele Kruis". In 1935 ontviel de vereeniging de voorzit ter C. Kloosterboer, welke gedurende 24 jaar voorzitter was geweest. Het ledental bedraagt thans 400. De tegenwoordige bode verricht zijn werk zaamheden tot volle tevredenheid van het bestuur. De samenwerking tusschen bestuur en de wijkverpleegster is uitstekend te noemen. Hierna hield de heer Michels, hoofdbe stuurslid. een inleiding voor de Witte Kruis film, welke daarna werd vertoond. Het Witte Kruis kan terug zien op een goed geslaagde jubileum-viering. Ziekenfonds. Zaterdagavond is te Oosterend in een algemeene ledenvergadering van het Zie kenfonds „Helpt Elkaar" met 63 tegen stemmen besloten niet samen te voegen met het ziekenfonds te den Burg en met dat van Oudeschild tot het vormen van één «root fonds vtor heel Texel. Door het gemeentebestuur was als voor waarde gesteld voor het toepassen, dat de drie verschillende Texelsche fondsen zich tot één fonds zouden samenvoegen. De ver eenigingen te Den Burg en Oudeschild ver klaarden zich hiertoe bereid, zoodat hiervan niets zal komen. Burgervlotbrug. In café de Nijs te Burgervlotbrug werd een Nutsavond gegeven door de plaatselijk* vereeniging „Nut en Genoegen", waarbij te vens het 23-jarig bestaan dier vereeniging werd herdacht. In zijn openingswoord heette de voorzit ter, de heer Ploeger, in het bijzonder wel kom den eenigen nog in leven zijnden op richter der vereemgng, den heer H. Slik, benevens twee oud-bestuursleden, de hee ren Jb. Pool en W Rampen. Vervolgens las de heer C. Kok voor een schets uit het Groningsche landleven, „Verzoening". Verder werd de avond aangenaam door gebracht met voordracht, zapg en muziek. Het was een geslaagde feestavond. Staats pensionnee ring. Te Burgervlotbrug werd een vergade ring gehouden van de afd. Burgerbrug van den Bond voor Staatspensionneeringg. Als bestuursleden werden herkozen de heeren K. Bos en P Bregman, die hun her benoeming aannamen. Verder werd besloten om zooveel mogelijk deel te nemen aan het op 20 April 1937 te Den Haag te houden congres, dat een goede propaganda voor vrij staatspensioen zal worden. Pogingen zullen worden gedaan om velen uit deze omgeving te bewegen dezen tocht naar den Haag mede te maken. E. H. B. O. Uitgaande van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw wordt alhier een cursus gegeven voor Eerste hulp bij ongelukken. De eerste les "had Dinsdag avond plaats in de openbare lagere school, waarvoor groote belangstelling bestond. Een dertigtal cursisten was aanwezig. Dr. Schermerhorn uit De Rijp heeft de leiding. Botsing. 'Dinsdagmorgen zijn alhier twee vracht auto's van den expediteur Bras uit Scha- gen tegen elkaar gereden, met het gevolg, dat beide wagens zware materiëele schade bekwamen. De wagens werden later per kraanwa gen weggesleept. Bij deze botsing liep één der chauffeurs lichte verwondingen op. Nationaal huwelijkscadeau. De opbrengst der lijsten voor het Na tionaal huwelijkscadeau voor prinses Juliana en prins Bomhard heeft in deze ge meente 180 bedragen. Door het comité werd besloten het feest te houden op Zater dag 9 Januari. Men achtte 7 Januari minder geschikt, omdat dan wel naar de radio zou worden geluisterd. Verder werd in beginsel besloten om dien dag met klokgelui te openen, 's morgens een kerkdienst of orgelconcert met viool of wel een paar zangnummers, s' Middags om één uur met alle schoolkinderen In optocht naar de zaal van den heer Schenk, zoo mogelijk met de muziekvereeniging voorop. Deze vereeniging heeft bereids alle medewerking toegezegd. In de zaal zal een film afge draaid worden of een goochelaar zal de kin deren bezig houden. Dit hangt allemaal nog van de dubbeltjes af. Geïnformeerd zal worden naar de kosten. De ouden van dagen en zij, die hiervoor in aanmerking komen, zullen een tractatie ontvangen. Om iets te doen van blij venden aard zal [niet direct meevallen. Gevreesd werd, dat de kosten te hoog zullen worden. Het blijft in ieder geval voorloopig op 't programma. In een volgende bijeenkomst zal meer een definitief programma worden opgemaakt ook wat betreft de avondverdeeling. De wensch werd uitgesproken, dat open bare gebouwen verlicht zullen worden, doch niet alleen openbare gebouwen, ook winkel huizen enz Een fakkeloptocht met muziek voorop zou ook de feeststemming kunen verhoogen. Een en ander hangt ook al weer van de weersgesteldheid af. Staatspensionneertng Zondag heeft de eerste propaganda- avond plaats gehad voor den Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer P. Schenk. In afwijking met vroegere staatspensioen- avonden was de opkomst ditmaal niet goed De voorzitter, de heer Limpers herdacht in zijn openingswoord het overlijden van jhr. de Muralt, die jaren lang hard heeft gewerkt voor den B. v. S. De bond zal hem dankbaar blijven herdenken. Hartelijk dank werd nog gebracht aan de ingezetenen voor den grooten financieelen steun, welke het mogelijk heeft gemaakt de ouden van dagen hun jaarlijkschen auto tocht te bezorgen. Ook voor 1937 (de tiende autoreis) werd weer een beroep gedaan. Het duo Wi—Jo trad vervolgens ten tooneele en werd met een hartelijk applaus ontvangen. Jo stelde beiden voor en zeide, dat de twee persoonsrevue gemaakt is door Nico Splinter te Heiloo. Van den inhoud eener revue kan men niet veel oververtellen. Er kwamen ruim 20 verschillende tafreelen in voor. Om den humor is onbedaarlijk ge lachen. Zang en voordracht waren zeer goed. De costuums en vooral de décors waren mooi. De heer Koning accompagneerde zeer verdienstelijk. Bazar van Tavenu De damesver. Tavenu heeft Zaterdag en Zondag weder haar jaarllj ksche bazar ge houden. De presidente, mej. A. Jansen, me moreerde in haar openingswoord, dat Tave nu dit jaar 12 H jaar bestond. 2ij bracht in herinnering, hoe de vereeniging op initiatief van de dames E. de Graaff en van Pelde Graaff was opgericht, met het doel mensch lievend werk te verrichten. Nog altijd ia de vereeniging een voorbeeld van eensgezind heid en saamhoorigheid. De opbrengst der eerste bazar werd bestemd voor een Kerst feest voor de kinderen. Het tweede jaar wer den ook de ouden van dagen bedacht. In dien trant is de vereeniging sindsdien door gegaan. Ieder jaar worden brandstoffen of levensmiddelen uitgereikt en worden de zie ken bedacht. De bazars worden altijd druk bezocht. Van harte hoopte de presidente, dat de vereeniging nog vele jaren op den ingeslagen weg mocht voortgaan. Was de belangstelling bij de opening nog niet groot, nauwelijks was deze afgeloopen of de bezoekers stroomden binnen. Weder om mocht de bazar van Tavenu zich beide dagen in een druk bezoek verheugen. Er was een keur van prijzen. Een sprei vormde we der de hoofdprijs. Daarnaast mag zeker niet onvermeld blijven het voor een af zonderlij ke verloting door de presidente vervaardig de poppenameublement. Er waren in totaal niet minder dan 130 prijzen. Ook voor de noodige attracties was weder zorggedragen. De bazar van Tavenu mag dan ook zeker in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Verbetering van de seeboulevard De werkzaamheden voor de verbreeding van de boulevard vorderen flink. Thans zijn 40 werkloozen bezig het talud in orde te brengen. Binnenkort zal dan een nieuwe be strating worden aangebracht. De rijweg zal een breedte krijgen van zes meter. Aan bei de kanten komt een tegeltrottoir van 1K M. breedte. Voorts zal de bestaande bocht in het midden van de boulevard worden weg genomen. Opbrengst voor het huwelijksgeschenk. Het comité voor de inzameling van gel den voor het huwelijksgeschenk aan prinses Juliana en prins Bernhard heeft zijn werk be ëindigd. In totaal is bijeengebracht 117.50, hetgeen een buitengewoon mooi resultaat genoemd mag worden. Optreden van Jong Leven voor Nut en Genoegen. Zondagavond werd alhier in de zaal van den heer S. Kuiper de eerste nutsavond in dit seizoen gehouden. Hiervoor had het be stuur van Nut en Genoegen geëngageerd de tooneelvereeniging Jong Leven van Oud karspel met het tooneelstuk „Polly Perkins". Ook thans weer hebben de Langedykers ons getoond amateurs van het eerste plan te zijn: hun vlot, natuurlijk en frisch spel heeft er voor gezorgd, dat deze avond er een is geworden van waar kunstgenot. Zoowel het tooneelstuk als het spel vielen zeer in den smaak. Het stuk liep van het begin tot het einde op rolletjes en keurige decors, benevens een welverzorgde grime voltooiden het geheel. In zijn sluitingswoord richtte de heer de Boer woorden van dank aan Jong Leven voor het mooie spel en riep het gezelschap een tot weerziens toe. Spreker deed een be roep op de leden om ieder één nieuw lid aan te brengen. Zacht weer. In een tuin te Groot-Beverwijk hangen nog takken met rijpe frambozen en staan nog crocussen te bloeien, terwijl in een perk aan de Dr. Schuytstiaat nog een paar tros- narcisaen bloeien, alles in de vrije natuur. Loonbijslag. Over het tijdvak van 1 Mei tot 31 Oc- tober 1936 werd aan 16 tuinders en land bouwers een loonbijslag uitgekeerd, groot 1850. Donderdag 3 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uits.) 8.Gr.pl. en orgelspel. 10.Mor genwijding, gr.pl. 10.30 Het Om roeporkest en solist. 12.30 Gr.pl. I.30 Orgelspel. 2.Voor de vrouw. 2.30 Gr.pl. 3.Naaicursus. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Pianospel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Gr.pl. 8.15 Concertgebouw orkest en solist. In de pauze radio- tooneel. 10.30 Rep. voorbereiding Huwelijksfeest. 10.50 Gr.pl. 11.— ANP-ber. Hierna tot 12.Avro- dansorkest. HILVERSUM, 1875 M. (8.—9.15 en II.—2.— KRO. de NCRV van 10.— 11.en 2.11.30 uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkcursus. 3.Gr.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.Bij bellezing. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gr.pl. 6.30 Chr. Friesch halfuurtje. 7.Ber. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Rep. 8. ANP-ber. 8.15 Adventconcert mmv. solisten. 9.Gr.pl. 9.15 Zang en orgel. 10.— ANP-ber. 10.05—11.30 Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gr.pl. 12.10 BBC-Welsch orkest en solist. 1.05 De BBC-Zangers. 1.35 2.20 Dansmuziek, gr.pl. 3.35 Sted. orkest Boumemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.35 Harry Roy's Band. 6.20 Ber. 6.40 „This way out", causerie. 7.— Pianorecital. 7.35 Radiotooneel met muziek. 8.50 Causerie „Our Collective Freedoms". 9.20 Ber. 9.40 Orgelspel. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest en solist. 11.35 Ambro- se's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Om roeporkest. 2.50 en 4.20 Gr.pl. 9 05 Nat. orkest, Raugelkoor en solisten 11.2012.35 Pascal-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Kilian-Blaas- orkest. 7.50 Omroepkleinorkest." 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Omroep, dansorkest. 1.35 Omroepkwintet. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.25 Pianorecital. 5.20 Omroepdans- orkest. 6.20 Omroeporkest. 8.20 Radiotooneel. 9.45 Zang. 10.20— 11.20 Omroepkleinorkest. RRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M - 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepklein orkest en cabaret. 1.30 Omroep orkest en cabaret. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest en gr.pl, 6.50 cn 7.20 Gr.pl. 8.20 Opera: De barbier van Sevilla. 11.1511.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.302.20, 5.20, 6.50 en 7.85 Gr.pl. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 11.20 Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Dezember", maandoverzicht. 8.20 Het Omroeporkest. 9.20 Ber. 9.50 Concert door BlaassexteL 10.05 Weerber. 10.2011.20 Ad. Lutter*s dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.50, Parijs R. 9.50—10.20, Luxemburg 10.2011.20 Radio Danmark 11.2012.05, Parijs R. 12.05—13.05, Brussel VL 13.05 14.20, Luxemburg 14.20—14.50, Pa rijs R. 14.5015.50, Lond. Reg. 15.50 —17.35, Keulen 17.35—18.20, Lond. Reg. 18.2019.20, Berlijn 19.20— 21.05, Parijs R. 21.05—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor» mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 —15.35, Droitwich 15.35—18.20, Lu xemburg 18.2019.Droitwich 19.20.35, Beromiinster 20.35— 21.40, Droitwich 21.40—22.45, Lond. Reg. 22.45—24.—, Postduif komen aanvliegen. In café-restaurant Minkema te Camper duin is Maandag een postduif komen aanvlie gen, gemerkt 47323 Holland 1934. Kooltelling. De voor 1 December gehouden kool telling gaf tot uitslag, dat aanwezig waren 181 wagons rood, 112 wagons geel, 225 wagons wit, 34 wagons uien, 2 wagons peen. Op 20 November 1935 was de stand 84 rood, 24 geel, 109 wit, 6 uien en 1 peen Op 20 November 1934 was de stand 203 rood, 111 geel, 278 wit, 33 uien, 2 peen. De wagons gerekend op 10000 K.G. Polderverkiezing. Wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd trad de heer G. Slotemaker af als voorzitter van den polder de Daalmeer. Gister werd de heer P. Brouwer in zijn plaats gekozen met 17 stemmen tegen 9 stemmen op den heer J. K. Beets. „Die Opernprobe" van Lortzing door Stephen Jansen's Zusterkoor. Bij de „Opernprobe" van Albert Lort zing, die door het vermaarde Zusterkoor „Duin en Bosch" van Stephen Jansen, in de Concertzaal te Bakkum werd opgevoerd, heeft alleszins voldaan. De elegante toiletten uit den tijd van Lodewijk XVI „deden" het. De freule, die uitgehuwelijkt moest worden, was om te stelen, de gravin kostelijk, de jonge baron knap en de knecht een type. Door de jaren lange training op muzikaal-technisch ge bied en het goede stemmenmateriaal, waar over dit koor beschikt, was er geen sfeer van angstvallig op den dirigent letten, maar van zelfstandig musiceeren. Zr. Hollema speelde en zong vrij en vlot de rol van Hansje (de opera werd in het Nederlandsch gegeven) en de tenor Willem Schansasa die in den dolenden ridder verborgt zat, had recht, niet alleen de tcvredenMf der grafelijke familie op het tooneel, (1 winnen! Achter het voetlicht werd hard (c- werkt door Nelly Jansenvan der Gugten, die het instrumentale gedeelte verzorgd», en Stephen Jansen, die de resultaten van maandenlange concentratie en overgm nu ééns en voor allen moest samenvalt* en door wien de geheele avond den indruk gaf van dat beheerschte élan, dat de ..wereld lijke" gedeelten van zijn concerten altijd kenmerkt „Elan" is de benaming vooa alk actie, amoureus gedoe, zwierige klssiü, vocale uitspatting van de opera; beheerabt élan" is, dit alles dienstbaar maken aan de muzikale uitdrukking. Vóór de pauze trad op het DubbclmanaM- kwartet „Klank en Beeld" te Amsterdaa, dat veel succes oogstte met verschillaaie geestig geënscèneerde songs. „De Jazz wereld". In het Dec.-nummer van het jazz-tüd* schrift vinden we allereerst vele en interes sante bijzonderheden over het internatio naal kampioenschap, dat behaald is door Jacques Kluger's Collegians. Eddy Noordijk (van de AVRO) schrijft in dit nummer een modulatie-tabel voor ar rangeurs, zeer interessant In een artikel „Wie helpen mee aan de verbetering der fouten van de NederL semi- prof-bands" krijgt men een aardigen kijk op wat er zooal ontbreekt aan tact en in zicht op jazz-terrein bij deze bands. Van de hand van Bob Schrijver lezen we het een en ander over „De dirigent Wilhelm Furtwëngler en de jazz", terwijl tenslotte de gebruikelijke gramofoon- en afdeelings- rubrieken goed verzorgd zijn. Het geheel maakt een prettigen indruk en doet niet onder voor zijn voorgangers. 15. Het was een geheimzinnige geachie- denis hier. Sidi el Bordj vertelde nu dat in dit huis een zekere Sheik Lasoel woonde. Deze was de eigenaar van de smaragd. Hij wilde het juweel graag kwijt zijn en verkopen, maar er waren allerlei boeven om hem heen die hem het leven zuur maakten. 18. Nou, dat vond dokter Bergman Ijjj werk, dat een eenzame oude m door die bandieten op zijn kop m°fhter t« zitten. Hij beval de jongens 8 .^n blijven en drong in gezelschap van verder naar binnen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10