FRANKENBERG Agenda Stad m Omqeoinq Wzer&edcfit SBucg ettiike Stand Hoe ingenieur de Wit door de Russische Gepoe werc gearresteerd. Des nachts van zijn bed gelicht. De „Sint" en „Zwarte Piet" in onze stad. Gevolgen van den storm. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer On ze kleine meid (rom.); hoofdro'len Shirley Temple, Rosemary Ames, loei Mc Crea. Toe gang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer Slotaccoord (rom.); hoofdrollen Lil Dagover, Willy Birkel, Peter Bosse. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Rem- brandt (rom.-historisch); hoofdrol Charles Laughton. Toegan* voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Muiterij op de Bounty (sens.-dram.): hoofd rollen Charles Laughton, Clark Gable en Franchot Tone. (G-prolongeerd). Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 2 December. 8 uur, Wapen van Heemskerk, worstel wedstrijd. Donderdag 3 December. 8 uur, De Unie, voordracht voor het ge nootschap NederlandFrankrijk. In verband met het reeds gisteren gepu bliceerde relaas van den in Rusland gear resteerenden ingenieur de Wit, laten wi hieronder nog de volgende bijzonderheden volgen: Het blijkt, dat reeds op 9 November te Enkhuizen het bericht kwam van de arres tatie van den in Rusland arbeidenden inge nieur. Een brief van zijn echtgenoote, mevrouw De WitSchröder, liet in bedekte termen lezen, dat er iets gebeurd was met haar man, die door een beambte was mee genomen. Blijkbaar durfde mevrouw De Wit niet openlijk over het geval schrijven uit vrees, dat dit slechte gevolgen zou kun nen hebben voor den gearresteerde. Maai de brief was toch voor den verschrikten vader duidelijk genoeg, om groote bezorgd heid te brengen in het rustige huis aan de Westerstraat in Enkhuizen. Latere brieven uit Moskou werden steeds duidelijker en Maandag kwam te Enkhuizen een schrijven van mevrouw De Wit, waarin een omstandig relaas werd gegeven van de wijze, waarop de arrestatie was geschied, en waarin te vens merd gemeld, dat de zoon het in de gevangenis toen goed maakte. In den nacht van 4 op 5 November werd ir. De Wit door twee beambten van de Gepeoe van zijn bed gelicht en meegenomen Er werd een minutieuse huiszoeking verricht, waarbij eenige brieven en fo to's meest famieliekiekjes werden m beslag genomen. De beambten der Gepeoe waren midden in den nacht verschenen, terwijl het echt paar, rustig en zich van geen onheil be wust, lag te slapen. De heer en mevrouw De Wit hebben geen kinderen. Zij werden gewekt door geklop op de buitendeur en toen de heer des huizes ging kijken wat de ze late boodschap beteekende, stonden er twee mannen voor hem, die zich legiti meerden als beamtbten van de Gepeoe m zeiden gekomen te zijn, om hem te arres teeren. Zij werden binnen gelaten en daar haalden zij een papier te voorschijn, dat het beval tot arrestatie bevatte. Daarop kleedde de heer De Wit zich aan en onderwijl werd de woning nauwkeurig doorzocht, waarbij alles werd overhoop gehaald. De echtgenoote blijft achter. Een kort afscheid met enkele bemoedi gende woorden, die duidden op de verwach ting van een spoedig wederzien, was het laatste, wat aan het echtpaar werd toege staan. Daarop bleef mevrouw De Wit alleen achter en men kan zich de stemming inden ken van de echtgenoote, die zoo haar man zag wegvoeren. Haar eerste pogingen, on middellijk daarna ingesteld, om met haar man in contact te komen, stuitten af op den onwil der autoriteiten, doch eenigen tijd la ter werd zij in de gevangenis toegelaten. Haar laatste brief naar het vaderland ge tuigt ervan, dat haar man in welstand ver keerde, terwijl zij tevens in de gelegenheid was, eenig geld achter te laten voor extra verzorging. Den gevangene zelf heeft zij waarschijnlijk niet gesproken. Het ergste is evenwel, dat zij en vanzelfsprekend evenmin de familie in Nederland niet ook maar het ge ringste vermoeden heeft, op welke gronden de arrestatie is geschied. In het bevel tot inhechtenisneming, dat de be ambten der Gepeoe in de slaapkamer voorlazen, stond daarvan niets vermeld. Zij hadden nog wel een anderen brief bij zich, doch dezen heeft alleen de heer De Wit gelezen. Zoo verkeert men nog over veel in het onzekere. Voorteekenen? Zooals wij reeds meldden, brachten de heer en mevrouw De Wit hun vacanties steeds door in het vaderland. Ook dit jaar was het echtpaar des zomers naar hier ge komen, met de bedoeling, weer spoedig naar Moskou terug te keeren. Dit laatste verliep evenwel niet zoo vlot, als oorspron kelijk wel was gedacht. Was het een voorteeken van de komende moeilijkheden, dat ir. De Wit eerst geen visum kon krijgen om naar Rusland terug te gaan? Alles werd in het werk gesteld, om toch weer toelating te bekomen; er werd geschreven naar het Russische gezantschap in Parijs en naar de Santech in Moskou en na vijf maanden kwam eindelijk het ver heugende bericht, dat het echtpaar mocht komen. In October werd de reis aanvaard en op den 14en van die maand werd het oude werk weer hervat. Juichende kinderschare ontvangt hen aan de Bierkade. Telkenj are op den Woensdag vóór het St. Nicolaasfeest komt de „echte" Sint met zijn trouwen Piet een bezoek brengen aan de kinderen van de openbare scholen. En zoo is ook hedenmiddag geschied. Reeds om 1 uur stonden op de Bierkade eenige honderden kinderen langs den weg geschaard in stille afwachting op den goeden Sint, die straks van boord voet aan wal zou zetten om dan in optocht op zijn witten schimmel naar het kinderfeest te gaan in de „Harmonie". En naarmate de minuten verstreken, werd de ongeduldig wachtende kinder schare grooter en grooter en toen de diverse klassen van de lagere scholen met de onder wijzers en onderwijzer assen erbij kwamen, stond het er stampvol. De politie had voor een goede afzetting gezorgd en tegen den tijd, dat de boot ge meerd zou worden, was alle verkeer ter plaatse stop gezet. Het was alleraardigst te zien hoe die hon derden kinderen daar opgesteld stonden, trappelend van ongeduld en alsmaar over het watervlak kijkend of de boot uit Spanje nu eindelijk aan den horizon zou ver schijnen. Inmiddels werden de vroolijke St. Nico- laasliedjes nog eens duchtig gerepeteerd en zoo werd het half twee. En zie, heel in de verte werd de boot met de wapperende driekleur zichtbaar. Een ge juich steeg op en lang vóórdat de Sint de kinderen kon zien, werd reeds ijverig met zakdoeken en vlaggetjes gezwaaid, dat het een lust was. Wat ging die boot toch langzaam. De kin deren wilden haar wel zóó naar zich toe trekken. Maar de boot werd toch grooter en grooter en ja hoor, nu was de Sint, die met Piet op de voorplecht stond, duidelijk zicht baar. Kijk, hoe zij terugzwaaiden en even als de kinderen verheugd waren om feest te gaan vieren. Langzaam en statig voer de boot voorbij de schoolkinderen waren dol van vreugde en uit volle borst weerklonk het „Zie ginds komt de stoomboot". En nu was ook de witte schimmel duide lijk te zien. Aan den steiger stond de commissie van ontvangst, die de hooge gasten uit Spanje hartelijk verwelkomden na hun lange en vermoeiende reis. Het was den Sint niet aan te zien, dat hij dagenlang gevaren had, frisch en monter stapte hij met Piet aan wal en hij zeide blij te zijn, alle Alkmaarsche schoolkinderen weer gezond en wel terug te zien. Toen ook het paard van boord gehaald was, maakte de Sint maar direct aanstalten, om zijn tocht door de stad te beginnen. Het opstijgen leverde wel eenige moei lijkheden, want de Sint is al oud en hy kon maar niet zoo vlug op het paard klimmen Maar vele handen maken licht werk en toen dan eindelijk de brave bisschop gezeten was en zijn purperen mantel prachtig uitge spreid lag op den rug van den schimmel, toen eerst kon de zegetocht beginnen. De lachende Piet met zijn blinkendwitte tanden liep voorop en gevolgd door de hon derden schoolkinderen ging het in optocht door de stad. Het was met recht een „blijde incomste", een traditioneele gebeurtenis, welke wy niet gaarne zouden willen missen In de Harmonie Tt*cn twee uur werd het buitengewoon druk by de Harmonie. De Sint was in aan tocht en in de kleine zaal der Harmonie zaten de kinderen der Kleuterscholen reeds te wachten. Maar ja hoor, daar kwam bij aan op zijn witte paard, met alle kinderen van de twee laagste klassen der O. L. scho len achter zich. Spoedig hadden deze op ordelijke wijze een plaatsje gevonden in de groote Harmoniezaal die geheel gevuld werd. Onderwijl hadden wij nog even ge legenheid voor een kort onderhoud met St. Nicolaas, die er zyn vreugde over uitsprak weer in Alkmaar te zy.i en wel eenigszins treurig gestemd was over den toestand in Spanje. Daarna brachten Sint en Piet allereerst een bezoek aan de kleinste feestgangers. Met een prachtig lied heetten deze den Bis schop welkom. Deze was daardoor zichtbaar ontroerd en dankte de kleintjes recht harte lijk. Hy sprak ze daarna hartelijk toe, zegde dank voor de briefjes en het hooi en brood voor het paard en gaf hun menigen goeden raad. En de kleintjes beloofden in alle op zichten hun best te doen. Op verzoek van den Sint zongen de kinderen begeleid door mevr. LutterotKamper nog een paar vers jes, die zoowel Sint als Piet heel erg mooi vonden. Dat de kinderen in de groote zaal inmid dels vol verlangen zaten te wachten spreekt van zelf. De heer J. Koelman, voorzitter der St. Nicolaas-commissie van den Bond v. Ned. Onderwijzers, riep de kinderen een hartelijk welkom toe en zegde allen dank die aan de voorbereiding hadden medege werkt, of dezen middag hun hulp verleen den. Maar plotseling een luid gejuich en gejubel en daar kwam de Sint statig door het mid delpad naar het tooneei gewandeld met Piet achter zich aan. Deze werd eveneens luide toegejuicht. De heer Koelman heette den hoogen gast hartelijk welkom, waarna deze zich op prettige wyze tot de kinderen richtte, sprak over zijn groote voorliefde voor Alkmaar, over hetgeen hij van de kinderen had gehoord, over hun werk, over hun optreden tegen vader en moeder enz. En de jeugd luisterde aandachtig. Gaarne wilde de Sint de kinderen ontha len en hij verzocht daarom aan de dames en heeren om de chocolademelk en koek rond te deelen. Dat was een vreugde! De kinderen werden niet moe opnieuw liedjes te zingen begeleid door den heer Kroone op de piano. Wat smaakte de tractatie best en wat ge noten de kinderen daarna van bet optreden van het Haarlemsch Toonee'gezelschap on der leiding van den heer Bouwmeester. Op de meest prettige wyze werden de kinderen vermaakt. Nieuwe versnaperingen volgden en aan het eind van den middag kwam de uitdeeling der groote pakken, die voor eik kind vele verrassingen bevatten. In de kleine zaal was onderwijl het feest oclc op schitterende wijze voortgezet. Ook daar tractatie en vroolijkheid, waar na alleraardigste poppenkastvertooningen volgden door mej. Kreyermaat, Mej. de Wit en Mej. Mollevanger. Eenig was het! En de kleintjes klapten na elk nummer als een stampvolle enthousiaste schouw burgzaal. Opnieuw werd het bewijs geleverd, dat deze feesten onmisbaar zijn. Het eerste ge deelte van het feest van den bond is dan ook prachtig geslaagd, ook dat voor de kinderen der middel-klassen belooft alle goeds. En het zou toch wel jammer zijn, als de grooten hun traditioneele tooneelvoorstel- ling zouden moeten missen. Daar is evenwel voor te vreezen, want de financiënkom: zou dat nog niet mogelijk te maken zijn? Wij hopen het van ganscher harte! BEHALVE AANTASTING VAN DE DUINEN, GEEN SCHADE VAN BE- TEEKENIS. Hoe krachtig de storm gistermiddag te on geveer kwart over één is geweest kan wel blyken uit het feit, dat een Shell-wagen, ge vuld men bussen petroleum, welke op dat oogenblik in de Bleaustraat stond, door den wind ondersteboven gekeerd werd en dat de gevulde bussen als tollen over de straat rol den. De gedeukte bussen en de wegloopende petroleum bezorgden den Shell-verkooper natuurlijk een geduchte schade. Aan den Omval is een schuur omgewaaid en tegen een keuken opgekomen. Bij de Zes Wielen zyn een dertigtal broei- ramen van de Gebr. Groot ingewaaid. By den landbouwer Mulder drukte de wind een raam in en eenige in aanbouw zijnde huizen werden weer van de pannen ontdaan. In Oudesluis zijn by de spoorbrug een viertal palen van het electrisch net tegen den grond geslagen, waarbij gelukkig ook geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. Te Groot-Schermer knapte aan den Ko rendijk een paal van het P.E.N. by den grond af, waardoor de stroomdraden op den weg kwamen te liggen en het verkeer eeni gen tijd gestremd was. Persoonlijke onge lukken kwamen ook hier niet voor. SCHADE AAN DE DUINSTROOK. Aan de duinen is door den storm in ernsti ger mate schade toegebracht. Wy maakten gister reeds melding van den toestand op Texel, Ameland en Schiermonnikoog, maar ook in onze directe omgeving is de storm voor de duinen niet zonder uitwerking ge bleven. Van Bergen aan Zee tot Camperduin is hier en daar een reep van 2 tot 8 M. diepte weggeslagen. Langs onafzienbare gedeelten staat men nu voor een stellen duinwand. Ge vaar heeft dit tot dusver niet opgeleverd. Ook by den vorigen storm werd deze aan tasting van de duinen waargenomen, maar het merkwaardige is, dat de zee weer lang zaam teruggeeft wat zij plotseling heeft ge nomen. De Hondsbossche zeewering is hecht en sterk gebleken en heeft van de stormaan vallen niet geleden. Uit den Helder wordt medegedeeld, dat op drie palatsen in den zeedijk tusschen den Helder en Huisduinen een gat in de steenen glooiing is geslagen, waardoor op die plaat sen de gemetselde straatweg langs den dyk ondermijnd is. Bij Huisduinen is een aan zienlijk deel der duinen over een breedte van 4 tot 5 M. weggeslagen. Tusschen Egmond aan Zee en Bergen aan Zee en Egmond aan Zee en Castricum heeft de zee een belangrijke strook van de duin- reep meegenomen. Sinds jaren is de schade aan het duin niet zoo belangrijk geweest en ook hier staat men over groote gedeelten voor een zeer steilen duinwand. Gevaar be staat hier evenwel niet. DE TOESTAND VAN DEN DIJK OP TEXEL. De toestand van den dyk van den polder „de Eendracht" was gisteravond tegen ne genen zeer critiek. Hoe ernstig men de situa tie achtte bleek wel uit het feit, dat de boer derijen werden ontruimd. Bij aanhouden van den stormachtigen wind achtte men een be zwijken niet uitgesloten. Den geheelen dag stelden de werkloozen van Texel dit zyn ongeveer een honderd man pogingen in het werk, den dijk te behouden. In den dyk bevinden zich gaten van tien tot twaalf meter breedte. Het aantal groote gaten bedraagt 28, terwijl ook nog verschil lende kleinere openingen in den dyk zijn ge constateerd. Sommige zijn zoo diep, dat een deel van den kruin is weggezakt. De burgemeester van Texel heeft zich eenige malen op de hoogte gesteld van den toestand. De werkzaamheden werden geleid door den opzichter van het waterschap „De dertig polders op Texel". In den loop van den avond arriveerde de opzichter van den Rijkswaterstaat te Den Helder, die zich verder met de leiding zal belasten. Nader wordt gemeld, dat de dyk niet is bezweken, doordat de storm in den avond in kracht afnam. Het water stond slechts on geveer 1 voet lager dan gistermorgen. Dat de dijk behouden is, is wel een bewijs, dat de genomen maatregelen doeltreffend waren, wat een succes is voor degenen die in de kritieke uren daaraan hebben medege werkt. Er zullen nu maatregelen getroffen moe ten worden, daar anders de gehavende dijk bij den eerstvolgenden Noordwesterstorm zal bezwijken. Het Texelsche strand was onbegaanbaar. Nader wordt bericht: Inzake den toestand van den dijk van den polder „de Eendracht", welke polder eigen dom is van de familie Evers, vernamen wü hedenmorgen, dat over een afstand van on geveer duizend meter diepe gaten in den dijk zyn geslagen. Den geheelen nacht heb ben honderd man gewerkt om deze gaten met zakken zand en oude zeilen te dichten. Het staat vast, dat de polder geen gevaar loopt, wanneer het water niet hooger komt dan in den afgeloopen nacht Zoo spoedig als mogelijk is, worden de gaten in den dijk grondig voorzien. Vandaag komt een hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat den toe- atand opnnen.^^^^^^^1 De opzichter van den polder „Eierland", de heer van Hoorn en de opzichter van de gemeenschappelijke polders, de heer van der Pijl, leiden de werkzaamheden. VISSCHERSCHUIT WEGGESLAGEN. Uit de Cocksdorp wordt heden gemeld: Tijdens den storm, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag heeft gewoed, is de visschersboot „T. 58", eigendom van den vis scher T. Eeleman te de Cocksdorp, van de kettingen geslagen en weggedreven. Men heeft nadien niets meer van de „Texel 58" gehoord en vreest, dat het schip als verloren moet worden beschouwd. Aan boord was al het gereedschap, oliegoed en de papieren voor de visscherij van den heer Eeleman. GELUKKIGE PRIJSWINNAARS. De Overdekte heeft in onze courant aan gekondigd, dat wie twee weken voor Sint Nicolaas een maandabonnement kocht kans had dit gratis te krijgen, daar elke tien koo pers een wedstrijd konden houden aan den sjoelbak en degene die het hoogste aantal punten behaalde, een gratis abonnement kreeg. De prijswinnaars waren tot dusverre de zwemmers Gré Hartog, A. P. G. van Mete ren, René van Berkum, Herman Caarls en B. Hansen. VERPLAATSING ARMENRAAD. In verband met de verplaatsing van den Armenraad van Doelenstraat 30 boven naar Langestraat 87 zal het Bureau van Donder dag 3 December tot en met Zaterdag 5 December a.s. gesloten zijn. MAARTJE BIERMAN IN WESTERLICHT. Maandagavond trad de bekende declama- trice mej. Maartje Bierman van Oosthuizen op in Westerlicht. In zyn openingswoord wees ds. Bloemhoff er op, dat in de samenkomsten in Wester licht steeds voor elck wat wils geboden wordt, nu eens zang en muziek, dan decla matie, lichtbeelden of predicatie. Mej. Bierman, met applaus ontvangen, droeg voor de pauze afwisselend ernst en luim voor in het gewone dialect, wat met aandacht werd gevolgd, en waarvan werd genoten, doch na de pauze kwam zij met „de kap op" ten tooneele ,en toen kwam zij in haar West-Friesch eerst goed loe. Wat ia er dikwijls gelachen, toen zij vertelde van haar bezoek aan de school voor Wijsbe geerte te Amersfoort, aan de Holland België-wedstryd in Brussel of het winnen van een j?eerd uit eene loterij te Maastricht! Het aanhoudend applaue verplichtte haar tot een toegift, waarna ds. Bloemhoff haar namens allen dankte voor het gebodene, haar een tot weerziens wenschende, waarbij hy de hoop uitsprak, dat dan weder eerst „mevr. Bierman" en daarna onze bekende ,Mej. Maartje Bierman van Oosthuizen" zal optreden. in EEN AARDIGE RECLAME. Maison Geels in de Overdekte geeft December voor eiken besteden gulden een gratis en niet persoonlijk bewijs voor een zwem zwembad, een aantrekkelijke reclame, waarvan zeker druk gebruik zal worden gemaakt. TOONKAMER GRAFMONUMENTEN. By den heer A. Mizée, die een specialist is in graniet-bewerking, kan men te zijnen huize op de Laat 3 een expositie zien van grafmonumenten. Men aanschouwt aldaar de nieuwste modellen grafzerken, beneve s een mode! van grafsteen van het onver- slijtbare Zweedsch graniet. Tevens is een album met modellen ter beschikking, zoo dat men een ruime keuze heeft by een erkend vakman, wanneer men ertoe over gaat om zich een grafmonument aan te schaffen. VERTROKKEN PERSONEN. C. A. van HeckeMolenaar, z.b., R.K., van Fnidsen 37 naar Zaandam. B. J. Mynders, schoenmaker, R.K., en echtg., van Paarden markt 4 en Ropjeskuil 34 naar Limmen. H. Vlym, werktuigbouwkundige, geen, van Oudegracht 119a naar Oudorp (N.H.) S. Strijk, kaasventer, N.H., van Voormeer 18 naar 's-Gravenhage. S. Steenstra, dienst bode, N.H., van Kennemerstraatweg 15 naar Workum. A. J. Molenaar, winkeljuffrouw, N.H., van Forestusstraat 12 naar Zaandam P. Beentjes, verpleegster, R.K., van van Everdingenstraat 18 naar Castricum. J. A. Nijssen, brievenbesteller, R.K., en gezin, van St. Josephstraat 12 naar Oudorp (N.H.) N. van der Oord, dienstbode, N.H., van Kruislaan 2 naar Obdam. J. G. J. Bakker, banketbakker, R.K., van Langestraat 39 naar van naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 2 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,1 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 730,8 m.M. te Hernösand. Verwachting, geldig tot den avond Donderdag 3 December: Matige tot krachtige westelijke tot zuid westelijke wind; betrokken tot zwaar be wolkt; af en toe regen; aanvankelijk iets zachter. Baitenlandsch weeroverzteht. Aanhouden van het sombere en buiige weer waarschijnlijk. Terwyl de depressie zich langzaam oost waarts verwijdert, heeft zich een nog toe nemend daalgebied boven Engeland ge- vormd, dat de hoogedrukking in het zuid- westen deed terugwijken. De luchtdrukver- schillen zyn daardoor matiger geworden. Op IJsland is de vorst tot bijna tien graden toegenomen, ook in Scandinavië nam de vorst toe en valt nog sneeuw. Op de Britsche eilanden nam de wind af en werd het voor al in het zuiden en westen zachter, de be wolking is er weer toegenomen en er valt weer veel regen. Ook Frankrijk heeft bijna overal betrokken lucht met plaatselijk regen. In Duitschland valt by krachtigen westelijken wind regen in het westen en sneeuw in het oosten, de temperatuur daal de er tot dicht bij het vriespunt en in de bovenlucht werd het nog zachter, Hamburg meldde 33 graden vorst op 4800 meter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 2 Dec. te 9.40 uur aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.20 uur tot 7.23 uur licht op. ALKMAAR. Tannetje Johanna, d. van Evert Joh,anne« van Dijk en Mar in a van Iwaarden. GETROUWD: Jan Schrieken en Wilhelmina Henriatta Brauckmann. OVERLEDEN: -ii( Wilhelmina Elders, geh. met Gerrit Chb- tiaan Hendrik Dijkstra, 65 jaar, Leve» loos kind van Anne Ellen en Femmigje Poet Trijntje Hes, wed. van Jochem Kossen, 77 jaar. Nieuwer-AmsteL J. Huijbers, kantoorbe diende, R.K., van Verdronkenoord 4 naar Rotterdam. M. A. Bijwaard, dienstbode^ R.K., van Zjjdam 7a naar Velsen. C. Dek ker, dienstbode, N.H., van Wilhelminalaan 17 naar Broek op Langendijk. Th. Berger, reiziger, geen, van Snaarmanslaan 74 naar Haarlem. W. Vuijk. reiziger, NJi, en ge zin en moeder, van Veerstraat 8 naar Apel doorn. A. J. Kuijs, d.b., R.K., van Schou tenstraat 30 naar Amsterdam. J. J. Schrö der, bediende N S., R.K., van Snaarmanslaan 69 naar Amsterdam. H. van der Veen, d.b., geen. van Ricardostraat 4 naar Amster dam. P. de Groot, groentenventer, R.K., van Oudorperdykje 19 naar Vleuten (U.) V. Pranger, z.b., N.H., van Oudegracbt 9 n. Deventer. P. Schoen, kruidenier, NB., en zoon, van Geestersingel 41 naar Bergen (N.H.) J. H. Ooijevaar, cadet-luit. Ned. Leger des Heils, N.H., van Verdronkenoord 75 naar Winschoten. G. Ryfa, d.b., R.K., van Macl. Pontstraat 9 naar Koog aan de Zaan. A. W. Bakker, z.b., N.H., van Vo gelenzang 9 naar Zype. N. Blom, leerl.- verpleegster, geen, van Oudorperdijkje 1 naar BloemendaaL J. Strooker, buffetjuf frouw, N.H., van Schermeerstraat 3 naar Amsterdam. H. Harms, arbeider N.S., N. H., en gezin, van Boezemsingel 2 naar Am sterdam. G. E. Nooij, verpleegster, R.K., van van Everdingenstraat 18 naar Deventer. B. Besseling, verpleegster, R.K., van van Everdingenstraat 18 naar Wognum. F* Rozemeyer, verpleegster, R.K., van v. Ever dingenstraat 18 naar Wormer. W. I. Kas- kes, verpleegster. R.K., van van Everdingen straat 18 naar Wormer. VOOR HET MISDEELDE KIND. In de bladen heeft de mededeeling Be~ staan, dat in de postkantoren van 085 land, dus ook te Alkmaar, de zegel „Vo°r het Kind" wederom verkrijgbaar is Be" steld. Het kan gelukkig als een „gewoonte worden beschouwd, die vanzelfsprekend i*. geworden, dat In de donkerste maand van het jaar het gansche Nederlandse!» vol» een kleine gift naar draagkracht geeft, tej verlichting van menig somber en droef kinderbestaan. Enkele centen meer op een postzegeltje, nauw merkbaar voor veJaO' op de dagelijksche uitgaven èn een offer voor heel velen, die zich in deze moeily*" tyden zoo weinig kunnen veroorloven en voor honderden der meest-misdeeld" kinderen van ons volk (blinden, dooVNjj»'' achterlijken, doofstommen etc.) wordt genezings-, in ieder geval een veTZ°' gingskans geopend! Wie wil niet daarww meewerken? Al komt er ook zoo veelWJ ken? Iedereen nietwaar! Vooral in d dagen, waar zoovele gezonde en bev rechte kinderen met groote en kleine 8 ven tot Zaterdag worden verwend u derdag en Vrijdag van 25 'i middag*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2