SINT NICOLAAS Drogisterij Labori GRATIS ZWEMMEN HERHALINGSOEFENINGEN. voor 30 cent. MAISON GEELS" net Meisje net MEISJE gevr., Ue HypotneeKbank v. Nederiand J. CHAIILLON, Schoulenstr. 10 Zijden Tricoline Overhemden vrachtauto in het ijselmeer. inschrijvingen handelsregister inbraak te^itgeest. uitslag openbare aanbesteding. gunning. badhuis „het witte kruis" kweerenpad. !BxxeAea Jngezonden Stukken de groote kerk als een vrij staand monument. verkeer en verlichting. JUMicaÜes Hoofd-Agentschap. EEN FLINKE, JONGE WERKSTER Groofe keuze bloemen en planten voor de Si, Nicolaas. Doggenaar's BLOEMENMAGAZIJN Langestraat 84 - Telel. 2719. VOOR DE ST. NICOLAAS. ZELDZAAM. Mandel en Industrie. BERGEN (N.-H.) kocht bijna al onze pakjes van met het zijden Zakdoekje Is U al voorzien? KERKO-SHIRTS met 2 Trubenijs boorden. H. H. WILLERS, Verdr.oord 117. IN DE OVERDEKTE. Dames- en Herenkapper in de Overdekte. Tel. 3652 en 3528. 's Middags gesloten van 12$ tot 1$ uur. De gratis zwembewjjzen zjjn niet persoonlek en dus een dankbaar St. Nico laan- of Kerstgeschenk. De NUTSSPAARBANK zal Zaterdagavond 5 December voor het publiek gesloten zijn. 's Zaterdags van 11—1 en van 2—5, als ge in de stad Uw inkoopen doet, slaat Ge é;n winkel vast niet over: het tafeltje in de hall van het Postkantoor, waar Ge één of meer zegels koopt voor het kind en daardoor een goede St.-Nicolaasdaad, ja de beste die er maar is, verricht! Maandagochtend vond aan den Oosterdijk oójer de gemeente Medemblik een auto ongeval plaats, dat nog bijzonder goed is afgeloopen. Een vrachtauto van Van Gend Loos komende uit de richting Wervers- hoof, is n.1. bij het uitwijken voor een te genligger over het dijkstalud een paar meter van den kant in het IJselmeer te recht gekomen. De beide inzittenden wisten zich, zij het dan ook met een nat pak, in veiligheid te stellen, doch verschillende pakjes, w.o. een aantal Sint Nicolaasge- scbenken, hebben veel van het water te lij den gehad. Spoedig was de kraanwagen van de fa. Geerling Winkelaar uit Hoorn ter plaatse, welke de outo weer op het droge heeft getrokken. 24 Nov.—1 Dec. '36. Nieuwe zaken: Alkmaar, Maison Genemans, Ged. Nieu- wesloot 89, dames- en heerenkapper. Sigarenmagazijn „Oud", Houttil 9, siga renwinkel. W. Timmerman, Kooltuin 9, eigen-bouwer. Schagen: J. Bremer, Regentenstraat D 35, kruideniersbedrijf, annex dames- en heeren kapperszaak. Texel: J. Vlas, Dorpsstraat 116, Oude- sehild, kruidenierswaren, annex manufac turen. Wijzigingen: Alkmaar: P. Schoen, Geestersingel 41, kruidenierswaren: zaak verplaatst naar Bergen, Bergerweg 90. Coöp. Zuivèlbank, Kerkplein 13; bestuurs wijziging. Graft: W. van. Tiel, Noordeinde 17, brood bakkerij; overgegaan aan C. van Tiel. Heerhugowaard Zuid: R.K. Coöp. Boeren leenbank te -H.H.waard Zd.; bestuurswijzi ging- De Rijp: Coöp. Tuinbouwvereeniging „De Rijp en Omstreken" W.A.; bestuurswijzi ging. Schoorl: „De Hoop", Heereweg D 27 (Aagtdorp), café en kruidenierszaak; over gegaan aan J. Beeldman. Texel: Wed. M. OmisBakker, Peper straat 52, Oosterend, smederij, etc.; overge gaan aan S. Rentenaar. Opheffingen: Alkmaar: R. Pronk, Leeghwaterstraat 1, kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit Schagen: M. Mulder, Kanaalstraat 11, kruidenierswaren en manufacturen. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het perceel, bewoond door de familie ten H., aan de Ziendervaart te Uitgeest. De familie was voor een dagje uit, Zaterdags gegaan en Maandag weer thuis, en van deze gelegenheid schijnen onbeken den gebruik te hebben gemaakt hun slag te slaan. Doordat iemand daar aan dé deur kwam met een boodschap, merkte deze, dat de deur open stond en op zijn bellen werd niet opengedaan, terwijl de gordijnen dicht waren. Hij keek nu eens even verder en be merkte tot zijn schrik, dat er ingebroken was. Hij waarschuwde nu de buren en ver volgens werd de politie er mede in kennis gesteld. Daar de fam. nog niet terug was, werd deze telefonisch bericht gegeven. Bij onderzoek bleek nu, dat het geheele huis overhoop was gehaald en alles nagezocht. In hoofdzaak schijnt het te doen geweest te zyn om geld en sieraden. Doch geld was er niet in huis en er worden dan ook alleen eenige sieraden vermist. Door verbreking van het slot heeft men zich toegang tot de woning verschaft. Door de politie wordt onderzoek ingesteld. In verband met het onderzoek kon eerst heden van deze inbraak melding worden ge maakt. Door de directie der Ned. Spoorwegen werd voor rekening van de Provincie Noord holland te Utrecht in het openbaar aanbe steed volgens bestek no. 1542 HS het ma ken van een onderbouw voor een brug voor enkel spoor in den spoorweg Zaandam Enkhuizen bij K.M. 48.990 in verband met een door de provincie Noordholland aan te leggen weg, nabij het station Enkhuizen. Raming 55.300. Ingekomen waren 45 biljet ten. Laagste inschrijver J. C. Muinck te Utrecht voor f 34080; hoogste inschrijver P. Smit te Alkmaar voor 52860. 0.m. werd nog ingeschreven door J. Geu- zebroek te Medemblik 51800; P. Scheep bouwer te Castricum 44990; J. Ooms te Avenhorn 50800; K. H. Kaat te Hoorn 47500; P. J. Blauwe te Hoorn 48126; J. Wittebrood te Beemster 48840; Gebr. H. W. en J. de Vries te Purmerend 46500; G. Mat- s« te de Rijp 48400. Naar wij vernemen is door de directie der Ned. Spoorwegen de uitvoering van bestek nr. 1539 HS: a. het makert van een dienstgebouw voor weg en werken, b. het bekleeden en afdekken van een keermuur en c. het maken van een woning voor den haltechef te Amsterdam, Muiderpoort, opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer K. Bakker te Bobeldük voor de som van 34.387. De raming bedroeg f 34.500. In het badhuis aan het Kweerenpad wer den gedurende de maand November de navolgende baden genomen: Kuipbaden 141; le klas douche 102; 2e klas douche 307 en 3e klas douche 501. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van stempelkaart aan het badhuis van Uet Witte Kruis een douche 6 5 ct. per per soon bekomen. BALLERO-SPEL. De uitslag van Dinsdag 1 December 1936 is als volgt: 100: S. Jong, Oudegracht 155 te Alk maar, 9999; 50: H. Cornelissen, Lindelaan 80 I te Alkmaar, 9999; 25: B. Ekkel, Breed- straat te Alkmaar, 9998; 25: H. C. Driesen, v. d. Kaaijstraat 2l te Alkmaar, 9998; 10: T. Kos, Spoorstraat 9 te Oudkarspel, 9998; 10: H. Opdam, Oudegracht te Alkmaar. 9998; 5: Jan Pastoor, Oudegracht te Alk maar, 9998; 5: mej. Haaster, Geest te Alk maar, 9998; 5: J. F. Waal, Wagemakerstr. 8 te Alkmaar, 9997; 5: Jan Pastoor, Oude gracht te Alkmaar, 9997; 5: A. Martin, Poorbraak te Alkmaar, 9993; 5: F. Mienes, Kwakelpad 10 te Alkmaar, 9993; 5: Th. van Gij zen, Breedstraat te Alkmaar, 9993. Door de winnaars Jong en Cornelissen, beidé met worp 9999, is besloten de totale prijs ad 150 te deelen, zij krijgen dus ieder 75 uitgekeerd. De zes winnaars hier op volgende, ieder met dezelfdeworp 9998, vonden het ook on derling goed het totaal ad 80 te verdeelen, hetgeen hun per hoofcl 13.33 opbracht. Waar er drie menschen waren met een worp van 9993 m?t een totaal van 10 aan prijzen, besloot het bestuur der Ballero, hiervoor nog 5 '".eschikbaar te stellen. Een succes geweest. Nu het gister de laatste dag is geweest van de onder den naam „Ballero" door den middenstand hier ter stede gehouden Sint- Nicolaas-reclame-campagne, valt in het al gemeen wel al te zeggen, dat onze winke liers over het rsultaat voldaan zijn. Er blijkt in de reclameweek veel bij de aangesloten zakenmenschen gekocht te wezen, immers bijna 15000 keer hebben koopers in het Bal- lero-gebouw (De Unie) hun geluk beproefd met het bal-gooien. Ter dege is gebleken, dat het publiek in het algemeen veel gevoelt voor dergelijk spel en zeer zeker zullen de middenstands- vereenigingen ook in de toekomst daar rekening mee houden. In de stilte der bossen. Een wandeling met een boeienden gids. Als deel V van de klein-bibliotheek schijnwerpers, in het licht gegeven door de uitgeverij Het Spectrum te Utrecht, ver scheen een geschrift van den bekenden, veel gelezen en gewaardeerden natuur vorser Jan Vriends, die door zijn uitvoerige verhandelingen over de rijkdom en de schoonheid van de vaderlandsche flora en fauma, terecht de aandacht trok. In de generatie na Jacq. Thijssen, is Vriends zeker een der belangrijkste volge lingen. Het boek in de stilte der bossen is geïllu streerd met twintig illustraties die een uit nemende indruk geven van het boeiende, duizendvoudige leven van het Nederland- sche bosch-gebied. Wandelaars die nooit tevoren belangstelling hebben getoond voor het levende detail langs hun pad, kunnen het uit dit boek zeker leeren te doen. Vele vreemdelingen komen jaarlijks onze stad bezoeken en vergeten niet de Groote Kerk te bezichtigen, die een juweel van ar chitectuur is en getuigt van offerzin en smaak onzer vroegere stadgenooten. Vandaar dat wij met voldoening consta- teeren dat de plannen voor de verdere res tauratie in een vergevorderd stadium ver- keeren en hopen, dat deze plannen spoedig werkelijkheid worden. Het is zeer te betreuren, dat dit mooie ge bouw niet geheel vrij staat, het is alsof men angstvallig het schoone verborgen wil hou den achter leelijke bouwwerken van latere jaren. Vooral het torengedeelte en de traveeën van het middenschip zijn nagenoeg niet zichtbaar. Zou dit gedeelte niet vrij kunnen komen? Zekerl en wel zoo, dat het schoone van dezen bouw tot zijn recht komt en het verkeer een beteren weg krijgt. Deze beide belangen, die de gemeenschap ten nauwste dienen en waarvan zij in de toekomst mee kan profiteeren, zullen wij hier eens nauwkeurig bespreken. Daar de doorgang bij hoek Langestraat Koorstraat voor het toenemende verkeer te smal is, en bovendien veel trillingen veroor zaakt aan den koorbouw der Groote Kerk, is het zeer goed mogelijk het verkeer dat van de richting Haarlem komt en terug, aan de Zuidzijde van de kerk om te leiden. Hier door is het noodzakelijk voor een goeden breeden verkeersweg de bestaande kosterij e.a. te doen amoveeren en een andere plaats van bestemming te geven. Hierdoor worden de gevels van de huizen aan de nu gehee- ten Kerkstraat de rooilijn van den nieuwen weg. De rijksgebouwen welke nu aan het toren- gedeelte en Gasthuisstraat staan, dienen te worden gesloopt. Als de nieuwe bebouwing op deze binnenplaats komt, kan hierdoor voor de kerk een groot plein ontstaan. Om het verkeer richting te geven, kan langs het middenschip aan beide zijde van de kerk en de torenzijde een park worden aangelegd, waaromheen een trottoir voor het publiek. Den voorgevel van 't Witte Kruis-gebouw als basis nemende, kan de bebouwing hier zooveel terug worden geplaatst, dat ook hier een verbreeding van de Gasthuisstraat ont staat. Op dit punt kan het verkeer, komende van den hierboven beschreven nieuwen weg, twee richtingen uit, links naar het station en Bergen, rechts naar binnenstad en mark ten. Hierdoor kan het verkeer tegenover het Hooge Huys minstens 1/3 worden vermin derd, wat ook de trillingen aan den koor- bouw van de kerk sterk zal doen verminde ren. Wat de bebouwing van het kerkplein aan gaat, hier zijn vele mogelijkheden die aan de toekomst moeten worden overgelaten. Op dit plan heb ik naast het kleuterhuis en de Paternosterstraat het nieuwe postkantoor ge dacht en aan de overzijde een gebouw voor het Landbouwhuis. Op de plaats van het Zevenhuizen kan een gebouw ten algemeenen nutte worden opge trokken, waarlangs het marktverkeer van de Nieuwesloot kan gaan, waardoor het zwembad en de uitgangen van het postkan toor aan een goeden weg komen te liggen. Ik geef hier een stedebouwkundige be schouwing, die voor het verkeer en het uiterlijk aanzien goed kan zijn, doch gezien de kosten, zou het ook nog mogelijk wezen, alleen den eerst beschreven weg te maken en het nieuwe postkantoor op de binnenplaats van de thans bestaande rijksgebouwen te doen plaatsen, met inachtneming dat de rooi lijn zóó wordt geplaatst, dat in groote lijnen de hier beschreven bebouwing in de toe komst verwezenlijkt kan worden. JAN BOS, architect te Alkmaar. Mijnheer de Redacteur! Er is een spreekwoord dat zegt: ,,'s Mor gens laat, den geheelen dag laat". Zoo denkt onze voortreffelijke motorpolitie er wellicht ook over, want 's morgens voor dag en dauw kan men deze al'in actie zien. Hetgeen te prijzen is. as> Doch ik zou in overweging willen geven voortaan des middags te beginnen en 's avonds wat later tè eindigen, teneinde voldoende toezicht te kunnen houden op naleving der motor- en rijwielwet. Vooral wat de verlichting betreft. Dit laatste is ten minste meer dan treurig. Een klein staaltje. Op den Westerweg bij de begraafplaats meen ik een voertuig tegen te komen, gezien twee witte lichten, 't Blijkt me dat ik dit inhaal, 't Is een driewieler met 2 stormlampen voorop, welke ook achter waarts een wit licht uitstralen. Rood licht bijna niet te zien. Direct daarop passeert me weer een driewieler, slechts één wit licht voorop. In de Lindelaan passeer ik een paard en wagen: één lamp op de rechter zijde. Op den Geestersingel kom ik een jongmensch tegen met een stang op het rjj- wielstuur, waarop een zeer verblindende lamp is gemonteerd, die je een feilen bundel licht in het gezicht werpt (verblindend). In de Langestraat rechts rijdende, komt plot seling een auto op me af. Wil links par keeren. Geen richting aangegeven? Wel zeker wel, maar met een half lammen richtingaanwijzer zonder verlichting. Je moet dan maar ruiken welke richting de auto heen moet. Weer terug op den Wester weg, ontmoet ik een driewieler, voerende 2 witte lichten en 1 rood licht. Het roode licht is weer een stormlantaarn met papier omwoeld, welke dus ook voor uit een rood licht uitstraalt, daar de lan taarn onder aan de kar bengelt. En dit alles speelde zich af in een half uur om circa 8 uur. 't Wordt wel tijd dat hier eens aandacht aan geschonken wordt, het veilig verkeer ten goede komende. Met dank voor de opname, EEN INWONER VAN ALKMAAR. (Art. 31, le, b. en art. 33 Dienstplichtwet). De dienstplichtigen van de hieronder gemelde lichtingen, korpsen en korps- onderdeelen zullen in 1937 voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst moeten komen. De oproeping daartoe zal bü nadere persoonlijke kennisgeving plaats hebben. De lichtingen 1931 en 1933: Regimenten INFANTERIE (hieronder begrepen het Regiment GRENADIERS en het Regiment JAGERS). Regiment WIELRIJDERS. Regimenten HUZAREN, met uitzonde ring van de postduiveirverzorgers en van de paardenverzorgers, die de eerste oefe ning hebben vervuld bij de Remontedepot. Regimenten VELDARTILLERIE. Korps RIJDENDE ARTILLERIE. Regiment MOTORARTILLERIE. Regiment KUSTARTILLERIE. Korps LUCHTDOELARTILLERIE. Regiment GENIETROEPEN. Schoolcompagnie PONTONNIERS, voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oeening behoorden tot de eerste en tweede ploeg. Schoolcompagnie TORPEDISTEN. Korps MOTORDIENST. Compagnie INTENDANCETROEPEN. De lichtingen 1930 en 1932: Schoolcompagnie PONTONNIERS, voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoorden tot de derde ploeg. De lichting 1931: Compagnieën GENEESKUNDIGE TROEPEN, met uitzondering van de zie kenverplegers. De lichting 1933: Compagnieën GENEESKUNDIGE TROEPEN. Duur der oefeningen. De duur van het verblijf in werkelijken dienst bedraagt: voor de soldaten en korporaals 17 dagen; voor de onderofficieren 24 dagen. Data van opkomst. Omtrent den datum van opkomst kun nen de dienstplichtigen inlichtingen in winnen ter gemeente-secretarie, afd. Militaire Zaken. Gevolgen uitstel eerste oefening, enz. voor herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen, die ten gevolge van vervroegde inlijving, uitstel van eerste oeening, tijdelijke vrijstelling van den dienstplicht of om een andere reden de eerste oefening vroeger of later dan den gewonen tijd hebben vervuld of nog zullen vervullen, volbrengen de herhalingsoefe ningen te gelijk met de lichting, met welke zij de eerste oefening hebben beëindigd of zullen beëindigen. De dienstplichtigen, aan wie vrijstelling van eerste oefening is verleend, volbrengen de herhalingsoefeningen te gelijk met de lichting, waarvoor zij zijn ingelijfd. Zij, die vrij zijn gebleven van eerste oefening hier te lande, doordat zij als dienstplichtige in Nederlandsch Indië de eerste oefening hebben volbracht, volbrengen de herha lingsoefeningen evenwel te gelijk met de lichting van het jaar, waarin zij de eerste oefening in Nederlandsch-Indië hebben beëindigd. Vrijwilligers op den voet van een gewoon dienstplichtige. Zij, die een verbintenis hebben aange gaan om te dienen op den voet van G. D., volbrengen de herhalingsoefeningen: a. indien zij voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn geweest, met de lichting, waarmede zij die oefening hebben beëindigd; b. indien zij niet gehouden waren tot het vervullen van de eerste oefening, met de lichting, waartoe zij behooren, tenzij bepaald is, dat zij gerekend worden te behooren tot een andere lichting, in welk geval zij de herhalingsoefeningen volbrengen met laatstbedoelde lich ting. Gevolgen uitstel herhalings oefeningen, enz. Dienstplichtigen der landmacht, die de tweede herhalingsoefening zouden moeten volbrengen in het jaar, waarin zij ten ge volge van uitstel van opkomst, ziekte of om een andere bijzondere reden de eerste herhalingsoefening vervullen, volbrengen de tweede herhalingsoefening in het daar op volgend jaar in een der tijdvakken, waarin herhalingsoefeningen worden ge houden bij het korps of korpsonderdeel, waartoe deze dienstplichtigen behooren» Vrijstelling. Vrijstelling van herhalingsoefeningen genieten: a. zij, van wie op het voor de opkomst bepaalde tijdstip bij den Burgemeester bekend is, dat zij elders wonen dan in Nederland, België, de provincies Hanno- ver en Westfalen en de Rijnprovincie; b. zij, die wonen in België, de provin cies Hannover en Westfalen en de Rijn provincie, voor zoover zij vóór den dag van opkomst bij hun commandant een verklaring inzenden, waaruit blijkt, dat zij wonen in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen; deze verklaring moet zijn afge geven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Ne derlandsch consulair ambtenaar en mag niet eerder zijn afgegeven dan 14 dagen vóór de opkomst; c. zij, die zich tijdens die oefeningen buitenlands bevinden, ter uitoefening van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij); d. zij, die bij de Luchtvaartafdeeling werkzaam zijn op de burgerrechtetelijke arbeidsovereenkomst en voor wie deze afdeeling ook de mobilisatiebestemming is. KOSTWINNERSVERGOEDING. Indien tengevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot le vensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan o.m. a. hun echtgenoote; b. hun bloed- en aanverwanten in de rechte linie; kunnen deze personen in aanmerking komen -voor een geldelijke vergoeding. Het verzoek daartoe moet ongeveer 2 maanden vóór de opkomst mondeling ter gemeente-secretarie, afd. Militaire Zaken, worden ingediend. VERZOEKSCHRIFTEN. De verzoeken om vervroeging, vrij stelling, uitstel van herhalingsoefeningen, of om opkomst in een andere garnizoens plaats, welke aan den Minister van De fensie moeten worden gericht, moeten ter gemeente-secretarie, afd. Militaire Zaken, worden ingediend. Voor eerstgemelde verzoeken moet gebruik worden gemaakt van formulieren, welke gemelde secreta- rie-afdeeling daartoe op aanvrage ver strekt. Deze verzoeken worden slechts bij uit zondering en alleen in dringende gevallen toegestaan. Alkmaar, 2 December 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. In verband met de verplaatsing van den ARMENRAAD van Doe lenstraat 30 boven, naar Lange straat 87, zal het Bureau van DONDERDAG 3 DECEMBER tot en met ZATERDAG 5 DECEM BER a.s. GESLOTEN ZIJN. Ter overname aangeboden Brieven onder letter E 811 aan het bureau van dit blad. In de betrekking; van jongste bediende bjj de AlLmaar- sche Exportveiling ia voor zien. Gevraagd per 1 Januari a.s. te Bloemendaal voor dag en nacht, in klein gezin, zelfstandig kunnende werken en koken. Aanmelding Woensdag en Donderdag tusschen 71/, en 8 uur Friescheweg E 31, Alkmaar. gevraagd. CABELJAUSTRAAT 1. Direct zelfst. kunnende w. en koken. Aanm. nam. tusschen 6 en 8 uur Heer en weg F 101 Heiloo. VRAAG en AANBOD tot uiter lijk VRIJDAGSAVONDS 7 UUR en uitsluitend tegen contante betaling. Orchideeën uit eigen kweekerij. „HET BROEK*.!* HU IS"!! Alle soorten zelfvervaardigde RIJ II KOEKEN 2.35, 2.60, 2.85, 3.00, 3.30, 3.50, 3.85, 4.20. „HET BROEKEINHUIS" LAAT t.o. de R.K. Kerk LAAT. verstrekt geld op 1ste Hypotheek tegen concurreerende voorwaar den en geeft Pandbrieven uit van t 1000.-, i 500— en t 100— Agent te Alkmaar: H. J. HAKTEV I LD, Varnebroek 15, Telefoon No. 3066. Aangeboden t Een niet SCHILDERIJEN van gedreven zilver,voorstellende: Br. letter C 809, bureau v. d. blad. In villa lste st., centr. verw., w. a. echtpaar of 2 da. gem. zit- en sl.k. aangek,, voll. p. billijk. Br. letter D 810 bureau v. d. bh In verhouding met anderen ongelooflijk lage prijzen van eerste klas werk. Wij repareeren waterdicht, gelijmd, genaaid of gepend. Oamei zolen en hakken 95 Heren 1.25 Van rubber i Dameszolen 25, Heren 45 Gratis ondermaken. SCHOENREPARATIE BEDRIJF Telefoon 3987. Nog verkrijgbaar bjj i Laat 66, naast de kapelkerk Heeren Mode-Artikelen Iedere Dame of Heer ontvangt gedurende de maand December voor elke gulden welke zij besteden een gratis bewjjs voor een zwembad. Dames laat nu Uw haar Permanenten, onze reclame Permanent wave met 6 mnd. volle garantie kost slechts 1 2.50 alles inbegrepen en 5 X gratis zwemmen. 99 •UI Nuttige Geschenken! Een pracht sorteering eigenge maakte Streepjes- en Fantasie- pantalons. - Speciale modellen voor slanke en corpulente figuren. De lage prezen liggen binnen ieders bereik. Alle goederen mogen na St. Nicolaas geruild worden. OTTO VAN OS, Laat - Alkmaar - Laat. (Jnuer geen voorwaarden wor den adressen verstrekt van advertenties onder letter.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3