Agenda Red'it&zaAeu £aatste betichten Stad en Om lüeec&edcfU f Geef ,,hem dit jaarde beste sigaret voor zijn gezondheid Mrs. Simpson in Frankrijk I Kantongerecht te Alkmaar. Prins Bernhard tot kapitein benoemd. Ter land- en zeemacht „Baldwin kan nog niets zeggen." f Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vrouw of secretaresse (hum.); hoofdrollen Jean Harlow, Clarck Gable en Myrna Loy. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De prooi der valken (sens.); hoofdrol de Am. vliegenier Wiley Post. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer De Papsoldaat (kom.); hoofdrol Joe E. Brown. Toegang boven 14 jaar Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Rem brandt (rom.-historis;h); hoofdrol Charles Laughton. Toegang voor eiken leeftijd. (Ge prolongeerd). Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Op een vraag van Churchill, of Baldwin de verzekering wilde geven, dat geen on herroepelijke maatregel zal worden geno men, voordat in het parlement een formeele verklaring is afgelegd, antwoordde Baldwin: „Ik heb niets toe te voegen aan mijn zoo even afgelegde verklaring. Ik zal de vraag, die Churchill mij gesteld heeft, overwegen". Treedt de koning af? In de meest gezaghebbende kringen achtte men het gisteravond laat een vaststaand feit, dat de koning besluiten zal, af te treden. Slechts door een wonder, zoo zeggen zij, zou zijn beslissing anders kunnen uit vallen. Alle parlementsleden gaven nog uiting aan de hoop, dat de koning op het laatste oogenblik nog op zijn besluit tot af treden terug zal komen, doch hierin ziet men niet meer dan een betuiging van spijt over het gebeurde. Maandag de beslissing? Ofschoon de door den koning genomen beslissing eerst Maandag a.s. in de Kamer bekend zal worden gemaakt, meent men toch te weten, dat een aftreden, wanneer zich geen buitengewone omstandigheden voordoen, onvermijdelijk is. De koning moet kiezen. In parlementaire kringen stelde men gis teravond de kwestie aldus: De koning moet kiezen tusschen zijn troon en zijn particu lier leven. Allen zijn van meening, dat de crisis een snelle oplossing noodzakelijk maakt, zoowel om binnenlandsche redenen als om in het buitenland geen opvattingen doen ontstaan aangaande organische zwakte van het regime. Men hoopt, dat de koning zal wijken voor de argumenten van Bald- wind, maar de atmosfeer in de Kamer is vrij pessimistisch. Heden zitting van het Hooger Huis. Het Engelsche Hoogerhuis is hedenochtend voor een buitengewone zitting bijeenge roepen. Men vermoedt, dat in deze zitting een verklaring zal worden afgelegd omtrent het besluit van den koning. De particuliere secretaris van den hertog van Yorka, sir Eric Mieville, is hedenoch tend 10 uur in Downingstreet ontvangen. Hedenochtend vergadering van het kabinet. Hedenochtend tien uur is sir John Simon op Downingstreet in Londen aangekomen en 25 minuten later is hij met Baldwin naar het Lagerhuis gegaan, waar te half elf een kabinetszitting werd gehouden. Samuel Hoare en Neville Chamberlain verlieten Downingstieet te 10.20 uur. De hertog van York verliet zijn paleis even tien uur om naar Buckingham Palace te gaan. Te 10.25 keerde hij in zijn paleis terug. welke de koning heeft gevoerd met zijn moeder, zijn broers en Baldwin. Een voorstel, dat alle partijen zou voldoen, schijnt besproken te worden. Baldwin heeft hedenochtend een onder houd gehad met de vertegenwoordiger van de dominions. Het wordt niet waarschijnlijk geacht, dat nog heden een verklaring zal worden ge publiceerd. Kabinet blijft vergaderen. Alle ministers hebben de afspraken, welke zij voor heden gemaakt hadden, afgezegd. Het schijnt, dat zij vrijwel voortdurend in bespreking blijven. Uit Dieppe (Fr.) wordt gemeld: In den afgeloopen nacht is mrs. Simpson incognito te Dieppe aange komen aan boord van de „Newhaven" van de lijn D:eppe-Newhaven. Alleen de officieren wisten, wie de reizigster was. Mrs. Simpson is vervolgens met haar auto, welke uit Engeland is over gekomen, te 2.50 uur uit Dieppe ver trokken, vermoedelijk naar de Cote d'Azur. (Zitting van 4 December.) Ook dat leverde niets op. De smid G. S. uit Hoorn stond vorige week voor den Alkmaarschen kantonrechter te recht wegens een aanrijding, die hij zou hebben veroorzaakt op de Breelaan te Ber gen. S. was n.1. dicht bij Duinvermaak te Bergen aangereden tegen een autobus van den dienst CamperduinAlkmaar en was zonder meer doorgereden. Een der inzitten den van de bus had evenwel het nummer van S.' wagen nog kunnen noteeren en zoo was de vluchteling later toch nog achter haald. Vorige week voerde S. aan, dat de auto buschauffeur, G. Bas uit Camperduin, niet behoorlijk naar rechts was uitgeweken en bovendien geweifeld zou hebben. De zaak was toen aangehouden om nog een getuige te doen hooren. Deze getuige, de voddenhandelaar P. Beeldman uit Schoorl, verklaarde, dat de bus volledig rechts was gaan staan en was blijven wachten tot S. gepasseerd zou zjjn. Van weifelen of niet behoorlijk uitwijken was geen sprake geweest. Het resultaat was, dat de ambtenaar van het O.M. een geldboete van 1 15 of 15 dagen hechtenis vroeg. Uitspraak 6 of 4 dagen. bloemist W. A. M. K. uit Heiloo schul dig gemaakt al betrof het hier dan geeii kinderen uit ftet eigen gezin. K. had n.1. den 15-jarigen L. S. op 11 Aug. met oei bakfiets met bloemen laten rijden in de overtuiging dat dit wel mocht .Ver dachte had n.1. gemeend dat de minimum leeftijd hiervoor 14 jaar was. Eisch 5 of 5 dagen Uitspraak 2 of 1 dag. De vlieger ging niet op De chauffeur J. K. uit Alkmaar was op 1 October aangehouden verdacht van overtre ding van de tabakswet. De verdenking bleek niet ongegrond te zijn, daar inderdaad van een overtreding sprake bleek te zijn. K., die zich in het nauw gedreven zag, meende een strafvervolging te kunnen ont komen door het opgeven van een valschen naam. Jammer dat de verbaliseerde con troleur hem evenwel kende, reden waardoor hy er zijn zaak niet beter op maakte. Eisch 15 of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 7.50 of 5 dagen. (Wordt vervolgd). (Ongecorrigeerd). Naar wij vernemen, is prins Bern hard van Lippe-Biesterfeld bij ko ninklijk besluit benoemd tot luitenant ter zee der le klasse (kapitein) la suite bü de koninklijke marine en tot kapitein (ritmeester) a la suite bi) de koninklijke landmacht Voorts is bij een tweede koninklijk besluit aan prins Bernhard de titu laire rang verleend van kapitein (rit meester) bij het Kon. Ned. Indisch leger. ZITTING TWEEDE KAMER. Verschillende wetsontwerpen. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Haastige spoed De melkrijder J. K. uit Akersloot had op 14 September een zeer gevaarlijke manoeu vre uitgehaald. Op dien dag was er gondel vaart,in Akersloot en uit den aard der zaak was het zeer druk op straat. Verdachte was toen met zijn vrachtauto komen aanrijden en had niet voldoende snelheid geminderd, toen hy over de tilbrug reed, waar de gondeloptocht juist onder door ging. Hier door was mej. Mars-Burgers uit Beemster tegen de brugleuning gedrukt en behalve verwondingen had het slachtoffer ook nog kapotte kleeren opgeloopen. Verdachte K. ontkende de heele affaire hardnekkig. Hy was, zooals bleek, na de aanrijding doorgereden en beriep zich er nu op dat er op genoemde brug niets ge beurd was. Daar evenwel eenige getuigen hem herkend hebben, werd de zaak aange houden tot volgende week Vrijdag. Baldwin Hedenochtend elf uur is het Lagerhuis bijeengekomen. De leider van de Labour- party vroeg den minister-president of het hem moge- mogelijk was een verklaring af te leggen omtrent den constitutioneelen toestand. Baldwin antwoord- de: „Attlee is zoo goed geweest mij tijdens de zitting van he kabinet een mededeeling te zen den, dat hij dit zou vragen. Tot mijn spijt moet ik zeg ge n, d at ik o p h e t oog e n b 1 i k niets heb toe te voegen aan hetgeen ik gisteren zeide. Churchill vroeg of hy zijn vraag van giste ren mocht herhalen of de minister-president kon verzekeren, dat geen onherstelbare stap pen gedaan zouden worden vóór een verkla ring was afgelegd in het Lagerhuis. Ook hierop antwoordde Baldwin dat hij niets had toe te voegen aan hetgeen hy gisteren zeide. Sir William Davison vroeg vervolgens den minister-president of hij in staat zou zyn la ter op den dag iets mede te deelen aan het huis, aangezien het zeer wenschelyk is, dat zoo spoedig mogelijk een verklaring wordt afgelegd. Badlwin antwoordde: „Ik vrees niets te kunnen toevoegen aan myn verklaring". De verwachtingen heden iets optimistischer. De verwachtingen z(jn hedenochtend iets optimistischer dan gisteren. In welingelichte kringen verluidt, dat gisteren de toestand aanzienlijk is ver beterd tengevolge van de besprekingen, Een appeltje voor den dorst. De arbeider M. G. uit Heerhugowaard had op 22 September een vroolyken dag achter den rug gehad en was met een schuitje huis waarts gekeerd. G., die reeds menig biertje verschalkt had, bleek van dit edele vocht evenwel nog niet genoeg te hebben. Althans hy bleek nog vrij grooten dorst te hebben, zoodat hy, toen hy langs den boomgaard van den tuin der R. de Geus te Heerhugowaard kwam, van meening was dat een paar appeltjes hun spreekwoordelyken invloed niet zouden mis sen. Derhalve had hy eens flink aan een boom geschud en zich eenige appelen toe geëigend. Jammer dat de eigenaar hem hierbij betrapte. Eisch 10 boete of 10 dagen. Uitspraak 5 boete of 3 dagen. Wegwerkers in het nauw. De koopman J. H. uit Alkmaar had op 24 Maart over den Schermerdyk onder Scher- merhorn gereden. H. reed zoo ongeveer een 40 K.M. per uur en zag voor zich een aantal wegwerkers bezig met reparaties aan het wegdek. Zonder zich aan het waarschu wingsvlaggetje te storen, was H. met vrij wel onverminderde vaart doorgereden en een der wegwerkers kon nog maar ternau wernood aan een aanrijding ontkomen. H. beweerde evenwel, dat de wegwerker heelemaal niet in gevaar had behoeven te komen, wanneer hy maar was gebleven, waar hij was. Volgens H. was hy evenwel op het laatste moment nog overgestoken en had daardoor voor zichzelf het gevaar ver oorzaakt. De zaak werd aangehouden om nog eenige getuigen te hooren. Zjjn kinderen laten werken. De chauffeur Th. M. uit Oudorp, had ge durende de zomervacantie van zijn kinde ren weinig toezicht op hen gehouden. Zoo had het kunnen gebeuren dat drie van zjjn kinderen, nog jonger dan 12 jaar, met zyn ouderen zoon waren meegegaan en in Oudkarspel met bloemen hadden gevent. M voerde aan dat hij er niets van had geweten en zeker zjjn kinderen geen op dracht had gegeven zulks te doen. Eisch 6 of 6 dagen. Uitspraak 1.50 of 1 dag. Aan een gelijksoortig feit had zich de Kamer. Aan de orde zijn de volgende onder werpen: Goedkeuring van het op 1 April 1933 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Luxemburg gesloten vestigings- en ar- beidsverdrag, naturalisatie van J. H. A. van den Booren en 20 anderen, van W. K. E. Borchers en 20 anderen, van E. Th. Gelber en 20 anderen, van P. Behrend en 20 anderen, van L. J. Asperslag en 20 an deren, en van W. Abbenbroek en 20 an deren. Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor en ten behoeve van den bouw van een nieuw raadhuis voor de gemeente Amsterdam en de uitvoering van daar mede verband houdende werken. Ze worden zonder debat en z. h. st. aan genomen. Rjjksbegrooting 1937. De heer van Dijken (a.r.) merkte op dat de verklaring van de communisten dat ze zich niet meer tegen gelijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs zul len verzetten, daar spr. en zijn politieke vrienden niet verlangd ls en geen veran dering brengt in hun standpunt Spr. critiseerde 's ministers beleid t.a.v. de opheffing der subsidie voor da bijzon dere kweekschool te Leeuwarden en even zoo de opmerkingen in de memorie van antwoord over teveel opgeleide onderwys- leerkrachten. Het toekennen van zooge naamd „smartegeld" aan weduwen van onderwijzers stuit op wettelijke bezwaren. De heer Kersten (staatk. ger.) vestigde de aandacht op den slechten toestand van scholen op geref. grondslag te Kampen en Schiedam-M^^l^fi Het onderwys is er bij verkleining der klassen niet beter op geworden. Spr. heeft eerbied voor het werk der onderwijzers, maar velen vatten hun taak te licht op Spr. erkende dat jonge onderwijzers een geringe vergoeding krijgen, maar ze krij gen ook practische ervaring, wat hun by sollicitaties ten goede komt. Gehuwde on derwijzeressen behooren niet in de school thuis. Vele plaatsen van onderwijzers worden door kloosterlingen ingenomen. De minister deelde mede dat de kwestie In communauqeit levende onderwijzers in onderzoek is bij de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken. Spr. hoopte dat dit geen kapstok wordt om de zaak aan op te hangen. Spr. kwam er tegen op dat uit de pu blieke kas gelden worden besteed voor beelden aan en in katholieke scholen. De aandacht t. o. v. concentratie behoort ook op deze scholen gevestigd te worden. DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK. KilianVopel leidden nog steeds in de zesdaagsche te New York. In de onderlinge positie der hoofdkoppels verandert slechts weinig en na 90 uren rijden was de stand als volgt: I. KilianVopel 267 punten; 2. Walthour Crossley 260 punten; 3. Pellenaars Schoen 254 punten; 4. PedenThomas 218 punten. Met 1 ronde achterstand: 5. IgnatDiot 212 punten; 6. Cohen— O'Brien 208 punten; 7. LetourneurGuim- bretiere 162 punten. Met 2 ronden achterstand: 8. OlmoPiemontesi 214 punten. Met 3 ronden achterstand: 9. AudyHill 190 punten; 10. Yates Rodman 179 punten. Met 7 ronden acnUrstand: II. A Giorgetti-Debaets 157 punten. LIQUIDATIE LAKENMANS BANK. Ontbinding der Naamlooze Ven nootschap. In de hedenmorgen te Enkhuizen ge houden buiteng-wone vergadering van aandeelhouders van wed. S. Lakenman en Zn.'s Bank te Enkhuizen is met algemeene stemmen besloten tot ontbinding en ge- leidelijke liquidatie de? N. V. Aan de directie der Bank is in overeen stemming met de voorsteilen der credi- teurencoinmissie- Haspeh opdracht ver leend een accoord aan crediteuren aan .e bieden. Een amendements-Haspels om de be voegdheid der directie tot het wijzigen van het accoord zoodanig te beperken, dat wijziging alleen kan plaats vinden in overleg met de commissie-Haspels, werd aangenomen. Tot liquidateur werd benoemd mr. A. van der Deure te Bennekom, met dage- lykschen bijstand van den heer J. Aarents te Enkhuizen. Tot leden van de commissie van toe zicht, welke inzake belangrijke schulden heeft te belissen, zijn benoemd de heeren J. C. Haspels te Enkhuizen, W. Lub Jzn. te Amsterdam en J. J. Sluis te Enkhuizen. TRAILER TE WATER. Hedenmiddag om 2 uur ontstond er op het Waagplein groote consternatie. Omstreeks dien tijd was op onverklaarbare wyze de trailer van een grooten vrachtwagen van de melkfabriek „Neerlandia" te Stompetoren te water gereden en de wildste geruchten, als zouden er in den trailer nog personen aanwezig zijn, deden de ronde. Het geval was evenwel spoedig opgehel derd. De chauffeur van de vrachtauto, die een tonnetje boter by den heer Davelaar moest bezorgen, had zyn wagen op de hand rem gezet, doch blijkbaar niet stevig genoeg, want op een gegeven moment kwam de auto in beweging en reed regelrecht naar den walkant. Een jongmensch, dat een en ander bemerkte, sprong nog in de cabine om te trachten de remmen aan te zetten, doch het gelukte hem niet en vlak voor de wagen te water reed, sprong de jongen eruit Doordat de trailer over de kadeplanken reed, sloeg hy een geheelen slag om en ver dween daarna geheel onder water. De aanhangwagen bleef nog juist op den walkant staan. In afwachting op nadere orden van zijn patroon, die uiteindelijk zou beslissen wie den trailer op het droge zou brengen, bleef de chauffeur, omringd door tal van belang stellenden, aan den waterkant staan. Een kraanwagen van de firma Met, die op geruchten dat er menschen in de onder water zijnde cabine zouden zijn, kwam toe gesneld, kon onverrichterzake terug keeren. keer en. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand November 1936 gehou den controles werden 30 processen-verbaal opgemaakt, terwijl 55 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, onduidelijke nummerplaten, te snel rijden, autorijden met slechte banden en verwarrende ver lichting. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen Autorijden zonder in het bezit te zjjn van een rijbewijs 1 Autorijden en geen rij- of nummerbe- wijs kunnen vertoonen Autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen 1 Autorijden zonder licht en nummer 1 Rijden met 6 wielige vrachtauto met ondeugdelijke achterverlichting 1 Rijden met voertuig met te lange lading 1 Rijden met bespannen voertuig zonder achterverlichting Rijden met 3 wielige bakfiets zonder licht Rijden met 3 wielige bakfiets zonder rem 1 Rijden met 3 wielige bakfiets zonder achterverlichting Wielrijden zonder licht Wielrijden zonder reflector Wielrijden en zich aan rijdende auto vasthouden Als bestuurder van een rijwiel daarop een 2e persoon vervoeren i Wielrijden en geen richting aangeven 1 Aanhouding gesignaleerde 3 Totaal 30 NIEUWE BOND VAN ZUIVEL FABRIEKEN. De voorzitter voor de kaasmarkt. In zijn openingswoord voor de heden middag gehouden vergadering van boven- genoemden bond zeide de voorzitter, de heer Schrucder, het gezien den slechten toestand voor de zuivelbereiders begrupe U.k te vinden, dat velen in de kaasbeurs een verlichting van de lasten hebben gezien Er zyn eenige directe voordeelen aan verbon den, doch spr. had de stichting van de kaas- beurs met gemengde gevoelens begroet naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 4 December. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,4 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 727,0 m M. te Kinn. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 5 December: Stormachtige tot krachtige later afne mende noordwestelijke tot westelijken wind- zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring regen of hagelbuien; aanvankelijk kouder! Buitenlandsrh weeroverzicht. Tijdelijke opklaring op komst De nieuwe depressie werkt snel dieper en vertoont heden een kern onder 727 mm. B(j de Noorsche kust waarachter de baro meter nog sneller stijgt, zoodat over Schot- land een zware noordwester storm waait en verder op de Britsche eilanden de lucht op klaart met enkele buien. Frankrijk heeft eenige zonneschijn in het zuidoosten, maar overigens bedekte lucht met regen en stormachtige wind aan het Kanaal In Duitschland breidt de lichte vorst uit het oosten zich tot nabij Berlijn uit In het noordwesten valt egen by krachtigen zuid westenwind. In Zuid-Scandinavië valt over al regen of sneeuw, de vorst in Zweden nam af, aan de Noorsche kust waalt een zuider storm. Ofschoon hier te lande de wind weer tot noordwest ral ruimen zal de kracht waarschijnlijk minder zijn dan vorige maal, omdat de kern der depresrie meer oostwaarts trekt. Verder is tijdelijke opkla ring met regen en hagelbuien te verwach ten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en alle andere voertuigen van 16.19 uur tot 7.26 uur licht op. De uitvoerige notulen, waarin was vast gelegd, dat de bond zich buiten de kwestie markt of kaasbeurs hield, werden onveran derd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dqt het be stuur besloot voor de L b. c-bestrijding onder het rundvee 25 by te dragen. Inplaats van den heer F. Lakeman (niet herkiesbaar) werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Donker te Twisk, voorstander van de kaasmarkt De fabrieken „Twisk" te Twisk, „Brede rode" te Egmondermeer en „Nooit Gedacht" te 't Veld werden als leden van de kascom- missie aangewezen. De begrooting voor 1937 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 882,75. De om slag over 17,5 millioen K.G. melk werd gesteld op 4 cent per 1000 K.G. Uitslag kaaskeoriog. Hierop volgde mededeeling van de des morgens gehouden kaaskeuring. Het hoogste aantal toegekende punten bedroeg 78,5, het laagste 60,5. De secretaris, de heer T. Groot Cz. wees op het groote belang om de kwaliteit van het product hoog te houden. De prijzen waren als volgt toegekend: le pr. Egmondermeer, 2e pr. „De Hoopte Weere, 3e pr. „Beets" en 4e pr Hem, welke de gelukwenschen van den voorzitter in ontvangst hadden te nemen. De voorzitter bracht verslag uit van de vergadering van de Ver. tot bestrijding van de t b. c. onder het rundvee, door spr. een buitengewoon nuttige instelling genoemd. De heer Hoogland bracht hierop den voorzitter en het bestuur dank voor de be langstelling en het hem verleende getuig schrift bij zyn 25-jarig jubileum. De voorzitter sloot hierop met een woord van dank voor de opkomst en een woord van dank tot den heer Lakeman, het af getreden bestuurslid, voor wat hij voor de vereeniging deed. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden 3090 KG. hooger dan de vorige week en bedroeg 61000 K.G. tegen 76000 in dezelfde week van het vorig jaar. - De hoogste markt was f 18 per 50 K- (vorig jaar 19). De handel was vlotter dan de vorige week, omdat hii Ho ftrftni j wcgiuci, 1 verscniJicnoc 13 terwij) de gemiddelde markt ongeveer halve gulden hooger was en den 8eh<®' f aanvoer verkocht geraakte, dit in te8en®*~\ ling met den toestand op de kaasbeurs, wa slecht» één stapel voor 16.50 rerkocht w_ en de overige aanvoerders weer onverri terzake naar huis konden. Verschillende fabrieken hebben can centen zwaarder oordeelde. L»e voorstanders onderschatten de groote propagandistische waarde voor den afzet van het producten hoopte dan ook met het oog op dit groote belang voor de producenten, dat de mark! behouden zal olijven. Verlaging van wik- en voor drie maanden^ ve£ weegloonen zal daartoe zeker u Doeren-meiK'everanciers - oe 261161 medewerken. ken, die met dit al de dupe worden vai bonden te hebben om hun product op beurs aan te voeren. j 1 zijn Nu daar geen verkoopmogelykl» e ze verplicht om hun product tegen prijzen aan de beurs te verkoopen c de boeren-melk'everanciers aan de

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2