noordscharwoude opperdoes uitgeest bergen st. maartensbrug beverwijk burgervlotbrug nieuwe niedorp broek op langendijk De overval op de geldauto. Glimlachje van zich 1000 tot 100 over een tijdsverloop 10 Jaar. Mevr. Bakker—Nort sloot daarby aan. mr. Cropa (v.b.) eveneens De heer Zijlstra (a.r.) liet een ander «e. luid hooren. De overgangsmaatregelen wa.*n z.i- behoorlijk geweest en wanneer een kin derloos gezin van 6000 op 3000 inkomen Het landbouwverlof had de bijzondere aar.dacht van den heer Weitkamp. Hij wilde uitbreiding daarvan, ook in het belang ier Kinderen, die aldus practijk opdoen De kleine boertjes kunnen hun hulp niet mis sen. Te groote klassen. Te groote klassen op de lagere scholen - in verscheidene plaatsen zyn meer dan 50 kin deren per klas de lage inkomsten der on derwijzers en de kweekelingen met akte de slechte vooruitzichten van duizenden onder wijzers, die werkloos rondloopen, waren andere klachten. De heer Thijssen (s.d.) betoogde, dat er voor deze dingen geld moet komen. Even als mevr. Bakker-Nort kwam hy op tegen de ver doorgedreven opheffing van kweek scholen. Zoo verdwijnt de eenige neutrale opleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen (te Oost- brug); het is anti-nationaal, anti-Neder- landsch daar de kweekschool op te heffen en te verhinderen dat dit gewest aan Neder land onderwijzers levert. De Middelburgsche kweekschool is voor dagelijksch bezoek on bereikbaar. Mr. Coops (v.b.) sloot zich hierbij aan Hij zag ook in de te groote klassen een kwaad voor de lagere scholen. Zij moeten zóó worden ingericht, dat met de differen- tieering van de kinderen naar hun „mee kunnen" rekening wordt gehouden. Bijv. door splitsing. Dan kan tevens in aanmer king worden genomen naar welke school de kinderen later zullen gaan. Te middernacht kwam er een verrassen de verklaring van den heer Wijnkoop na mens de communistische partij in Neder land, n.1. dat zij, teneinde den gemeenschap- pelijken strijd der democratische groepen tegen het fascisme te bevorderen, afziet van haar stryd tegen de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Een verklaring die met de noodige ironische in terrupties van eenige liberale en rechtsche leden gepaard ging. De heer Wynkoop zou echter voor de be langen en de rechten van het volksonderwijs blijven opkomen, hetgeen hij in 't vervolg van zijn rede ook deed door de bezuiniging sterk te critiseeren. Om half één was zijn tijd verstreken en ging de Kamer naar huis, d.w.z. de enkele leden die nog over waren. JtfMUMcicuit 7lieuws BEGROOTING VAN NOORDHOLLAND GOEDGEKEURD. De Provinciale Staten van Noordhol land hebben gisteren te Haarlem na een zitting van drie dagen, de provinciale be grooting, sluitende in ontvangsten en uitgaven op 50.305.100 goedgekeurd met 44 tegen 10 stemmen. De communisten en de N. S. B. fractie stemden tegen Ten behoeve van provinciale zieken huizen en bedrijven werd besloten tot het aangaan van eenige zeldleeningen tot een totaal bedrag van 3.304.050. De belastingheffing voor 1937-38 bleef ongewijzigd, n.1. 20 opcenten op gebouwde en ongebouwde eigendommen en 20 op centen op de vermogens- en de inkomsten belasting. Een bedrag van 250.000 werd onttrok ken aan het fonds tot gedeeltelijke reser veering van batige saldi ten behoeve van den gewonen dienst. Aan de gemeente Amsterdam werd een bijdrage verleend van 250.000 ten be hoeve van den bouw van een dubbele schutsluis in het nieuwe meer voor sche pen tot 2000 ton, onder voorwaarde, dat het Ryk een gel'ike bijdrage verleent. De toezegging van deze provinciale bijdrage was reeds in 1922 gedaan. De tuinbouwvereeniging „Tuinbouw - belang" te Noordscharwoude vergaderde Donderdagavond in Concordia. De heer J. Ootjers, vice-voorzitter, heette allen hartelijk welkom, waarna de voorzit ter een in memoriam uitspraak ter nage dachtenis van den overleden voorzitter, wijlen den heer G. Barten. De wensch, in de vorige vergadering uit gesproken, dat men den voorzitter de vol gend vergadering weer in zijn midden zou hebben is helaas niet In vervulling gegaan. Voor zyn gezin en onze vereeniging, en voor vele andere vereenigingen is zyn heengaan een groote slag. Veel heeft de overledene in het belang van onze vereeniging gepres teerd. Hjj was een goed mensch, die met veel tact de eendracht in de vereeniging wist te bewaren. Spr. memoreerde de wijze, waarop wylen de heer Barten de vergade ringen leidde en schetste hoe hij door zUn optimistischen kUk een voorbeeld was voor de leden. De vereeniging is hem veel dank verschuldigd. ZUn nagedachtenis zal ons nog lang ln herinnering blUven. Hij ruste in vrede. In. verband met een desbetrefend verzoek besloot de vergadering, aan de Kring van correspondenten van den Plantenziekten- kundigen dienst een subsidie te veileenen van 5 A Van een aanbieding van de kalimaatschap- pij voor het houden van lezingen met film enz. werd geen gebruik gemaakt. De secretaris, de heer J. Kliffen, deelde de resultaten mede van de kooltelling in de ze gemeente. De behandeling van de kool met tabaks- stof heeft geen succes gegeven. Bloembollen in de poterbewaar plaats. Het volgende punt van de agenda ver meldde. het productief maken van de poter bewaarplaats door het bewaren van bloem bollen. Daarvoor schUnt nogal belangstel ling te bestaan, merkte de voorzitter op. De resultaten, in Oudkarspel berikt zijn, zyn zeker wei goed. Het bestuur gevoelt er wel \°°r, de bewaarplaats voor deze bewaring van bloembolllen in te richten. Verschilende leden voerden over dit on derwerp het woord. De secretaris gaf een uiteenzetting van de plannen van het bestuur, welde zy zich met Oudkarspel te verstaan en samen te wer ken, waar meerdere redenen voor zyn. Ten slotte besloot men, dat in deze richting zal worden gestuurd, om te trachten, gezamen U)k iets te bereiken. Men besloot, dit jaar ook weer praatavon den te houden. Door den heer K. van Dyk werd een uit eenzetting gegeven van de tegenwoordige toestand op de kunstmestmarkt. De prUzen zijn door de devaluatie wel verhoogd. De kunstmest-commissie heeft nog de hand weten te leggen op 20 ton Sulkastof tegen vrUwel de oude pryzen, waarvan de leden kunnen betrekken. Deze meststof, welke nog nieuw is, schynt goede resultaten af te werpen, volgens de mededeelingen van verschillende leden, die het gebruiken. In de rondvraag.werd een kwestie in het midden gebracht over een ter goeder trouw gemaakte overtreding van de andyvie- regeling. De heer Abr. de Geus was niet tevreden over het optreden van een contro leur, die hiervan rapport had gemaakt en zou gaarne zien, dat de leiding daaraan niet meewerkte en in het openbaar zyn afkeu ring er over uitsprak. De voorzitter was daartoe niet bereid, daar de tuinders de andyvie-regeling zelf hebben bedorven door zich niet aan de gestelde voorschriften te houden. Daarom bevreemd de het hem, dat men met dergelyke dingen voor den dag komt. De heer K. de Geus zeide, te weten, dat hy buiten zUn boekje was gegaan, doch na het onderhoud met den controleur was het spr. erg afgevallen, dat er rapport was op gemaakt. Temeer daar men met de stren gere toepassing van de andyvie-regeling niet op de hoogte was. De voorzitter wees er nog op, dat de con troleurs er zyn om op te letten, dat kan hun niet kwalyk worden genomen. Voor de andere producten is het er ook niet op ver beterd, dat het zoo is geloopen met de andyvie. Door den heer Heeringa werd op de onbil lijkheid gewezen, dat men voor het in de overkapping liggen van de goedgekeurde pootaardappelen, die den volgenden dag moesten worden afgeleverd, ook het liggeld moet betalen. Hieraan zal echter niet te ont komen zyn. Men zal voor het volgend jaar weer wor telzaad telen. Aangezien goedgekeurde pootaardappelen minstens 50 meter moeten afstaan van blauwe aardappelen, zou de heer K. van Dijk het gewenscht achten, dat het bestuur maatregelen overwoog om het tegen te gaan, dat blauwe aardappelen werden gezet in de nabUheid van goedgekeurde pootaardappe len. Dit is volgens de voorzitter niet wel uit te voeren en moet worden geregeld in onder ling overleg met de naburige bouwers. Hoewel thans de noodige tyd ontbreekt om met uitgewerkte voorstellen ten aanzien van het in 1927 te verschaffen werk te komen, meenden B. en W„ dat bU de door den mi nister reeds goedgekeurde objecten gemid deld 80 arbeiders kunnen worden geplaatst. I Voor steun aan werkloozen, waarin het werkloosheidssubsidiefonds bUdraagt, wordt 340.000 geraamd. Tenslotte is een bedrag van 3000 uitge trokken voor subsidie aan vereenigingen voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. Voorts is een bedrag van f 3500 uitgetrok ken voor verstrekking van voeding en schoeisel aan schoolgaande kinderen. Teneinde de begrooting sluitend te maken is een bedrag van 105.000 geraamd als bydrage van het Rijk in de kosten der ge meentehuishouding. B. en W. hebben den raad voorgesteld dit bedrag onderstand aan het Rijk te vragen De begrooting wees als eindcijfer aan 1902416,25, Gemeente-veldwachter benoemd. Tot gemeente-veldwachter alhier is bij beschikking van den commissaris van de koningin in de provincie Noordholland be noemd de heer J. Vogelzang, thans korpo raal bU de 2e afd. politietroepen te Uithoorn. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben ongewenschte gasten een be zoek gebracht in de slachtplaats staande achter het huis van den slager H. Teeling. T. had tot 10 uur in de slachtplaats gewerkt, alwaar hij hammen, worst en pekelvleesch had opgeslagen. Vermoedelyk hebben de daders gewacht tot T. zich naar bed had be geven en hebben toen in de slachtplaats in gebroken, waaruit zy 2 hammen, een par- tijtje worst en een groote hoeveelheid pe kelvleesch medenamen, voor een waarde van ongeveer 23. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar de daders. Onbezoldigd gemeente-veldwachter benoemd. Bij beschikking van den commissaris der koningin in de provincie Noordholland zyn benoemd tot bezoldigd gemeente-veldwach ter in tydelijken dienst de heeren D. Ander- son en A. Oudhoff, wonende resp. te Alk maar en Heiloo. Vorstelijk huwelijk. Te St. Maartensbrug is een sub-com missie gevormd in verband met de aanbie ding van een nationaal huwelijksgeschenk aan H. K. H. prinses Juliana en Z. D. H. prins Bernhard en het houden van volks- en kinderfeesten ter gelegenheid van het huwelyk. a.s. De begrooting voor 1937. 69000 aan het Rijk gevraagd. De begrooting, welke den raad is aan geboden, toonde duidelijk, welke groote be dragen noodig zijn voor volksgezondheid, ondersteuning aan behoeftigen en weik- loozen e.d. De subsidie voor Maatschappelyk Hulp betoon is geraamd op 201.000. Voor 1936 was voor dit doei geraamd door Beverwyk 72.250 en door Wijk aan Zee en Duin 68.000. Voor de beschikbaarstelling van goed- koope levensmiddelen is 9000 uitgetrok ken. Voor werkverschaffing aan werkloozen worden de volgende bedragen begroot: Rykswerkverschaffing: 34.000. Gerekend wordt, dat gemiddeld 30 werkloozen bU de rUkswerkverschaffing zullen worden tewerk gesteld. Gemeentelyke werkverschaffing: 83.000. Door een openstaand zolderluik gevallen. De 14-jarige J. v. D. uit Petten is bij den veehouder A. E. alhier, door een open staand zolderluik gevallen. De knaap werd in bewusteloo|en toestand opgenomen en bleek een zware hersenschudding te hebben opgeloopen. De toestand van den patiënt maakte ver voer naar de ouderlyke woning te Petten onmogelUk. Woensdagavond trad de heer mr. S. de Jong uit Amsterdam op in de Prins Maurits te Nieuwe-Niedorp met het onderwerp: Spanje en het wereldgebeuren. De heer C. Borst van Oudkarspel opende de vergadering welke vry goed bezocht was. De spreker gaf in zyn rede een uiteenzet ting van het gebeuren in Spanje, zooals dat zich uit de historie heeft ontwikkeld vanaf de ontdekking van Amerika, waardoor Spanje de eerste groote koloniale mogend heid werd. Spanje had tot nu toe bewaard zyn groot grondbezit door kerk en adel en zyn kaste van officieren, waarvan er één voorkwam op 12 manschappen en deze officierskaste ia 't geweest, die gesteund door buitenlandera kapitaal en wapenen zich tegenover de wet tige regeering, die een linksche regeering was, heeft verzet. Volgens spr. werd tenminste in het begin van de opstand, de regeering gevormd door de burgelyk, democratische richting, wiet houding te'slap tegenover de opstandelingen was. Later is dat veranderd en op 't oogen- blik zyn alle linksche groepen daarin ver tegenwoordigd. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de houding, die de verschillende staten tegen over Spanje aannemen en het tweede ge deelte van zyn rede was een verdediging van de politiek der communistische partyen in de verschilende .tanden en van de poli tiek van de Sovjet-Unie in het bijzonder. Dit gedeelte gaf aanleiding tot opmer kingen en het stellen van vragen o.a. de heeren J. Edel en H. ter Haar, die Sovjet regeerders verweten af te dwalen van de leer van Lenin. Zy werden op uitvoerig: wyze door spr. van antwoord gediend. Ook het proces Kaminef en Smirnof en c.s. werd besproken. Een unitnoodiging voor een deabtavond tusschen een spreker van de R. S. P. en een communist werd van de hand gewezen en na eenige minder aangename opmerkingen over de R. S. P. en een opwekking toe te treden tot de communistische partij werd de vergadering gesloten. Inventarisatie. De gehouden inventarisatie van de sta pelproducten van de tuinbouwvereeniging Nieuwe-Niedorp en omstreken, had den vol genden uitslag, vermeld in wagons van 10.000 K. G. Roode kool 28 Deensche witte 24 gele 1/3 en uien 3. Vorig jaar waren de cijfers aldus: Roode kool 13, Deensche 8 y,, gele nihil en uien 3. Rede mr. Bijleveld. Voor de a.r. kiesvereeniging trad in de geref. kerk op mr. Byleveld van Amster-I dam, met het onderwerp: „Anti-revolution- nair, ook nu". Spr. wees erop, dat men in verband met de komende verkiezingen een worstel- tydperk tegemoet gaat en dat juist nu in da gen van inzinking en verval er genade voor noodig is voor te gaan door het moeilyke leven. Ook geestelyk is het leven ontred derd, men heeft God en Zyn woord ver laten. Spr. denkt hierby aan de partijen die Gods woord niet als richtsnoer hebben en daarom onophoudelijk hun program moeten veranderen. De anti-rev. behoeven zulks echter niet te doen omdat zy leven uit het beginsel naar eisch van Gods woord, dat nooit verandert. Al komen de tegenstanders met rumoer, met hun geldmiddelen, men versage niet. Daarom anti-rev.. ook juist nu, met al de kracht die men heeft omdat het Gods wil is, puttende Uit Zyn woord het vertrouwen, de hulp en kracht. Dan kan het niet anders of God zal de overwinning geven by den ko menden strijd die wacht. De onverkochte pootaardappelen. Eerst veilen, daarna overname. In verband met de getroffen regeling be treffende den afzet van op tuinbouwteelt vergunning geteelde en opgegeven partijen Eerstelingen pootaardappelen, waarvoor door de Centrale een minimum-prijs werd gega randeerd, is dienaangaande bij het veilings- bestuur bericht binnengekomen dat opgave wordt verzocht van de hoeveelheden dezer aardappelen die rfog by de leden aanwezig zyn, terwyl daarnaast de klasse dient ver meld waarin de poters zyn goedgekeurd. De niet verkochte hoeveelheden zullen, alvorens overname door de Centrale ge- schiedt, geveild moeten worden voor 10 Dec. a.s. en indien niet verkocht nogmaals voor 15 Dec. a.s. De poters mogen niet opge houden worden boven 4 per 400 K.G. en tevens niet lager verkocht. De dan niet verkochte partijen dienen direct opgegegeven te worden aan de Cen trale, die voor afname 2org draagt. De houders van pootaardappelen moeten voor een goede bewaring zorg dragen tot den dag der afname. Hecfitsiaken Twee en een half jaar tegen een der verdachten gerequireerd. Op 17 Januari van dit jaar werd Amster dam opgeschrikt door een even brutaal als zeldzaam misdryf. De Amerikaansche gangsterstijl had blijkbaar school gemaakt in deze lage Janden: er was door drie zwaar gewapende mannen een overval gepleegd op een auto, waarmee een bedrag van ruim 39.000 in specie en bankpapier werd vervoerd naar de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij. Een overval op klaarlichten dag, die aanvankelijk volko men gelukte, doch die tenslotte toch voor de roovers op niets uitliep. Zij reden op hun vlucht tegen een hek op, moesten de auto in den steek laten en vluchten. Het geld poogden zij nog te verbergen in een tuintje. Het was echter voor de politie weldra teruggevonden. Er mankeerde geen cent aan de geroofde 39.320. Dank zij het speurderswerk van de recher cheurs Bakker en Uitzinger, konden de daders spoedig worden ingerekend. Eenige weken geleden veroordeelde de rechtbank een van de daders tot een gevan genisstraf van twee jaar. Gister stond de tweede terecht, de 24-jarige fabrieksarbeider P. J. N., diefstal met geweldpleging was hem ten laste gelegd. Verdachte bekent volledig; hU geeft een kleurig relaas van het gebeurde. Met dvie kameraden had hij het plan in elkaar gezet. Van een arbeider der Scheepsbouw Maat- schappy hadden ze gehoord, dat er op be paalde dagen groote geldsommen per auto van de bank naar de Scheepsbouw Maat schappij werden vervoerd. President: En wie heeft het plan tot den overval eigeulyk gemaakt? Volgens verdachte is het niet in de eerste plaats van hem uitgegaan, zUn kameraden hadden het hem zoo mooi voorgespiegeld Verd. zet zUn relaas voort. Den vorigen dag, dus den 16en Januari, hadden ze ge vieren een auto gekocht. De motor was be proefd en alles was tot in de puntjes ver' zorgd. Verdachte had een revolver gekregen van een van zUn mededaders. In de buurt van de Fokkerfabrieken zou de overval plaats hebben, de roovers posteerden hun auto op den Corn. Douwesweg. Een van de samenzweerders had zich tydig bedacht, de drie anderen vonden dit echter geen beletsel, de overval zou even goed doorgaan. De revolvers waren schiet- ktaar, toen in de verte de kleine grijze wa gen van de Scheepsbouw Maatschappij ver scheen. De weg was versperd door de auto van de oovers en zonder kwade vermoedens stopte de wagen, waarin een bedrag van 39.000 werd vervoerd. Verdachte en zUn vriend sprongen uit hun auto en rukten zonder veel praatjes het portier van de „geldauto" open. De chauffeur werd in be dwang gehouden met een revolver, de an dere roover hield zich met den kantoorbe diende bezig, die achterin de auto bU het geld zat. Een worsteling ontstond en de verdachte, die thans terechtstaat, wist en kele zakken met geld te grypen Snel retireerden de roovers, sprongen in hun auto, waarvan de bestuurder achter het rad was blyven zitten en .voort g'ng het. De chauffeerkunst van den man achter het stuur liet te wenschen over; dit zou het drietal noodlottig worden. Bij den Kometen singel reed de wagen tegen een hek, toen moesten we er vandoor, 't geld probeerden we nog te verstoppen, maar hij haalt berustend zyn schouders op en gaat zitten. Dan hoort de rechfb«ik eenige getuigen. De kantoorbediende Brouwer van de Scheepsbouw My. geeft een beschrijving van den overval. Hy zat achter in de auto, voor hem op een bank lagen de zakjes met geld. In de nabijheid van de Fokkerfabriek was de weg geblokkeerd door de auto van de roovers. De portieren werden opengerukt en de chauffeur en de getuige zagen drei gende revolvers op zich gericht. Er ontstond een korte worsteling, doch de twee man nen wisten zich met het geld uit de voeten te maken. Verdediger tot get.: Wat was 't voor een auto, waarmee u 't geld vervoerde? Getuige: Een gewone personenauto Verdediger: Dat is toch eigenlyk geen ge schikt vervoermiddel voor geldtransporten? Crisis-publicatie. HET BAKKEN VAN VOERBROOD. Aangezien blykbaar de meening ingang heeft gevonden, dat de voorschriften in zake het bakken van voerbrood niet nauwkeurig behoeven te worden nage komen, maakt de Meelcentrale het volgen de bekend: In het algemeen moet meel van gedena tureerde rogge bij levering, overeenkom stig daartoe bestaande voorschriften, door menging met andere producten, ongeschikt gemaakt worden voor menschelijk voedsel. Een uitzondering hierop zal slechts worden verleend voor het geval kan wor den aangetoond, dat eenige bUmenging, welke dan ook, schadelyk moet worden geacht voor het vee (bijv. voor zeer jonge dieren), waarvoor dit product als voeder wordt gebruikt. Behalve met bymenging van 25 grof gebroken ftiais of harde haver kan echter, met betrekking tot meel, hetwelk voor het eigen vee van den bakker is bestemd (en dus niet tot voerbrood verbakken wordt), genoegen worden genomen met een bijmenging van 5 sterk riekend visch- of diermeel, of 50 meel van voergranen (behalve gerst, haver en tar we), dan wel meel van voor veevoeder bestemde peulvruchten. Ditzelfde geldt ten aanzien van bakkers tevens handelaren in voederartikelen. Geconstateerde overtre dingen worden tuchtrechtelUk vervolgd. 's-Gravenhage, 3 December 1936. President tot verdediger: Dat moet u maar naar de directie van de Scheepsbouw Mij. schrijven. De chauffeur bevestigt het verhaal van den kantöorbediende. Het woord is dan aan het O.M. Requisitoir. De officier van justitie, mr. Bosch, zeide, dat de roofoverval zorgvuldig was voorbe reid en met groote brutaliteit is uitgevoerd. Dank zy het uitstekende werk van de rechercheurs Bakker en Uitzinger is er klaarheid in dit misdryf gebracht. Deze verdachte is reeds twee maal wegens inbraak veroordeeld, zoodat een zware straf dient te worden opgelegd. Wegens diefstal met geweldpleging in vereeniging eischte spr. twee en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Boudewynse, be pleitte clementie. De rechtbank zal 17 December vonnis wyzen. - Hebben we nog iets voor het middageten noodig, M-rie? Ja, mevrouwl... een soepter- rienl DE MAN, DIE DE GROETEN KWAM BRENGEN. De officier eischt twee jaar tegen hem. Een 65-jarige Amsterdammer, een tolk van beroep, moest zich gisteren voor de rechtbank te Amsterdam verantwoorden wegens oplichting. De man belde op 18 October aan een woning aan in de Albertus Perkstraat te Hilversum: of hy mevrouw even mocht spreken. Mevrouw verscheen en de onbekende vroeg haar, of haar buurvrouw mevrouw L. niet thuis was. Neen, mevrouw L. was niet thuis de stad uit... „Heel jammer" vond de man. Hy was naar Hilversum gereisd om haar de groeten te brengen van haar dochter in Amerika. In den loop van het gesprek vertelde hy, dat hy Boersma heette en „purser" was aan boord van een Amerikaansch stoomschip, dat in haven van Rotterdam lag. De dochter van mevr. L. had hU in Boston ontmoet, waar ook zyn dochter woonde. De welbespraakte „purser" deed nog enkele geruststellende mededeelingen: het ging mevrouw L. uitstekend en ze zou binnen niet al te langen tyd met ver lof in Nederland komen. Jammer, dat hy niet terug kon komen om mevr. L. zelf over haar dochter te ver tellen zyn schip vertrok weer spoedig en den volgenden dag moest hy weer aan boord zijn om den kapitein af te lossen, die voor zaken naar Londen moest De „purser" vertrok, doch eenige uren later belde hy weer aan. Een lastig ge val hij had niets dan een 50 dollarbil jet, niemand kon het voor hem wisselen aangezien het Zondag waszou me vrouw hem misschien een tientje kunnen leenen. Maandag zou zy het per postwis sel terug krijgen. Om zijn verhaal aannemelyker te ma ken toonde hij terloops een waardeloos buitenlandsch bankbiljet. Mevrouw vloog er in, de pseude purser kreeg 10. De bekende truc was voor de zooveelste maal geslaagd. De politie wist hem echter op te sporen. Hy bekende volledig. De officier wilde e' waarschuwend voorbeeld stellen en vond dat een strenge straf diende te wor den opgelegd, eisch twee jaar gevan- genisstraf. De verdediger, mr. Fr. Pauwels, be sprak uitvoerig de persoonlijke omstan digheden van den man. Betreffende de strafmaat merkte pl. op: „tegen een nota ris, die onlangs terechtstond wegens ver duistering van groote bedragen, eischte het O. M. een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest, tegen dezen armen man, die een dame voor 10.bena deelde, vordert hij twee jaar. Iedere even redigheid is hier zoek", meende pl. Met klem drong mr. Pauwels op clementie aan. DRUKKER TOT 50.— BOETE VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde gisteren den vroegeren drukker van het dagblad „De Tribune", Th. D„ wegens beleediging van het openbaar ge zag tot 50.boete subs. 10 dagen hechtenis. Verd. had een artikel in „De Tribune" doen opnemen, dat beleedigende uitingen voor de regeering bevatte. Het O. M. had een maand gevangenis straf gevorderd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7