Het groene oog van Baa-AI. Roofmoord in de hoofdstad. Verkeersongelukken. Auto in sloot gereden. Van de zes inzittenden één verdronken. Branden. Op dat oogenblik kwam uit de tegenover- 60-jarige vrouw vermoord op bed gevonden. Dader(s) voortvluchtig. In het benedenhuis Groote Bickerstraat 77 B. te Amsterdam woonde sedert een zes tal maanden de 61-jarige juffrouw van Tee- seling. Ze woonde daar alleen en ontving weinig bezoek. Een dezer dagen hadden de buren haar voor het laatst gezien, zoodat zij zich onge rust begonnen te maken of haar wellicht iets overkomen was. Zaterdag waarschuwde men de politie. (Zooals wij reeds in een deel van onze vori ge oplaag konden melden. Red.) Deze ging de woning aan de achterzijde binnen en vond daar een chaos. In de ka mers was alles over hoop gehaald en in de alcoof lag de vrouw dood op haar bed, ver borgen onder allerlei voorwerpen. Bij een nader onderzoek bleek al spoedig, dat de vrouw op gewelddadige wijze van het leven was beroofd. Vermoedelijk met een hamer zijn haar de hersens ingeslagen en daarna is het ontzielde lichaam op het bed gelegd. Zjj had haar gewone dagelij k- sche kleeren aan. De dader of daders hebben, nadat de vrouw om het leven is gebracht, vermoede lijk gezocht naar geld. Het stoffelijk overschot is naar het Bin- nen-gasthuis gebracht. Den geheelen middag en ook in den avond heeft de politie het onderzoek .naar den dader of de daders van dezen gruwelijken moord met kracht voortgezet. Er zijn daar bij o.a. enkele familieleden gehoord, die bij zonderheden hebben verteld over de levens wijze van de vermoorde. Allen schetsten haar als een zonderlinge vrouw, die vrijwel met niemand omging en alleen genegenheid had voor haar huisdieren, een hond en een kat, die zij op bijna ziekelijke wijze ver troetelde. Ongeveer zes maanden geleden was zij naar de woning in de Groote Bickersstraat verhuisd, waar zij geheel alleen haar intrek had genomen, na daarvóór jaren achtereen in de Langestraat te hebben gewoond. Ofschoon uit het feit, dat de vrouw, be halve haar verdiensten van twee werkhui zen, waar zij enkele keeren per week halve dagen werkte, nog zes gulden steun per week genoot, afgeleid zou kunnen worden, dat er geen geld in huis was, won het vermoeden veld, dat er een klein spaarpotje is geweest. Er bestond hiervoor te meer reden, omdat zij zich nog wel eens tegenover anderen heeft uitgelaten, dat zy niet geheel onbe middeld was. Zondagmorgen hebben de commissaris van politie, de heer H. Voordewind en de inspecteur, de heer J. van den Berg, op nieuw een bezoek gebracht aan het beneden huis. De beide politiemannen hebben der. in de woning aangerichten chaos zoo goed mogelijk geïnventariseerd, in de hoop hier door een of meer aanwijzingen te vinden, welke van beteekenis zouden kunnen zijn voor de ontdekking van den dader of de daders. Succes heeft dit onderzoek tot dus ver niet opgeleverd. Het perceel had den geheelen dag de be langstelling van het publiek. Meermalen vormden zich groepjes, die onder elkander den gruwelijken roofmoord bespraken. Mr. J. E. HILLESUM GEHULDIGD. Bij zijn 25-jarig juibleum als directeur van de Beurs v. d. Diamanthandel. Mr. J. E. Hillesum heeft Zaterdag, bij zijn 25-jarig jubileum als directeur van de Beurs v. d. Diamanthandel, kunnen constateeren hoezeer zijn werkzaamheden in ruimen kring worden gewaardeerd. Tijdens een huldigingsbijeenkomst in de Amsterdamsche beurszaal waarin vele bloemstukken een plaats hadden gevonden, hebben tal van sprekers in het licht gesteld welke eigenschappen den heer Hillesum hebben doen slagen in zijn moeilijke loop baan, die hij als jong advocaat is aangevan gen, doch daarin hij zich in korten tijd heeft opgewerkt tot deskundige en insider in de diamantwereld. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdag waren de leerlingen van de H.B.S. aan den Bergsingel te Rotterdam on der leiding van een gymnastiekleeraar in de overdekte zweminrichting te Hillegersberg aan het zwemmen. Een hunner, de 15-jarige zoon van den heer J. B. J. Ratté, wethouder van onderwijs te Rotterdam, heeft tijdens het zwemen een hartverlamming gekregen, hij zakte in de diepte en hoewel hij spoedig op den wal werd gebracht, kon slechts den dood worden geconstateerd. DEENSCHE DRIEMASTER GEBROKEN. Gisteravond is de Deensche driemast schoener „Füglen", welke op de Spijker plaat in de Westerschelde omhoog geva ren was, door den golfslag gebroken. De zeven opvarenden konden zich aan boord van de sleepboot „Goliath" uit Vlissingen, welke met de berging belast was en steeds in de nabijheid vertoefde, in veiligheid stellen. Zij zijn behouden in Vlissingen binnen gebracht. De „Füglen" moet als verloren worden beschouwd. DROEVE PLECHTIGHEID IN LEEK. Slachtoffer van moord ten grave gedragen. Aan den voet van het beroemde kerkje te Midwolde, welks interieur vermaard is van wege het fraaie beeldhouwwerk, is Zater dagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer H. C. Ryntjes, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag het slachtoffer is geworden van een lafhartigen moordaanslag. Het was een scherp contrast op dezen donkeren St. Nicolaasdag den langen, somberen stoet onder het luiden van de doodsklok te zien voortschrijden door een dorp, dat juist de afgeloopen zeven dagen een winkelweek vierde en er daarom eenigszins feestelijk uitzag. By de brug midden in het dorp hadden zich vele ingezetenen verzameld, die zwij gend en eerbiedig den stoet lieten passee- ren en op deze wijze afscheid namen van een algemeen geacht en gezien medeburger, die zijn gansche leven in het dorp had ge woond. Door het donkere Nietapperbosch langs het kasteel Nienoord bereikte de stoet het kerkje van Midwolde. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, sprak het eerst de heer J. Meiessen, bestuurslid van het Plaat selijk Ziekenfonds, waarvan de overledene voorzitter was. Namens alle leden van den bond bracht hij den gestorvene een laatsten groet. De gemeentesecretaris van Leek, de heer Sybolts, sprak namens den vriendenkring. Hij schetste den gestorvene als een kame raad, op wien steeds was te rekenen en aan wiens gullen lach nu onder zoo droeve om standigheden plotseling een einde is geko men. De burgemeester van Leek, de heer Van Bameveld, sprak een kort ontroerend slot woord. Een neef van den overledene nam afscheid namens de familie. OPZIENBARE ARRESTATIE TE SUS TEREN. Misdrijf dateert uit 1932. In de gemeente Susteren (L.) is Zaterdag groote opschudding veroorzaakt door de plotselinge arrestatie van den 45-jarigen S„ een zeer gunstig bekend staanden beambte van de Staats Spoorwegen. De man wordt er van verdacht, in April 1932 een roofover val te hebben gepleegd op de twee bejaarde dames Janssen, die, naar men algemeen aanneemt, vrij welgesteld waren. De beide dames werden .aldus de Tel., in dertijd levensgevaarlijk gewond, doch later herstelden zjj. De daders namen evenwel de vlucht door het gegil van een der dames, waardoor zij hun voornemen, het huis gron dig te doorzoeken, niet geheel konden uit voeren. Zy waren hiermede wel reeds be gonnen, doch zagen slechts kans eemge antieke vaasjes mee te nemen. De politie verrichtte in verband met deze zaak ver schillende arrestaties, doch alle verdachten moesten wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Ook huiszoekingen bleven zon der resultaat. Thans heeft men S., die in Susteren zeer goed bekend staat, gearresteerd en naar Maastricht overgebracht, waar hij is opge sloten om later voor den officier van Justitie te worden geleid. Algemeen is men echter in Susteren van oordeel, dat hiermede een groote vergissing begaan wordt. Het gebeurde wordt intusschen in de ge meente zeer druk besproken. Naar verluidt, is in verband met deze zaak een tweede persoon in verhoor geno men, eveneens een spoorwegbeambte, die destijds te Susteren woonde, doch later naar Amsterdam werd overgeplaatst. Tevens komt weer een inbraak ter sprake, eveneens te Susteren gepleegd, waarbij in dertijd een groote geldkist werd gestolen, die later van haar inhoud beroofd werd teruggevonden. De politie zet haar onderzoek ijverig voort. DE HEFFINGEN KRACHTENS DE WARENWET. Het Bureau van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond verzoekt ons opname van het volgende: Het Departement van Sociale Zaken heeft dezer dagen aan de pers een mede- deeling verstrekt, naar aanleiding van ons persbericht inzake de heffingen krachtens de Warenwet. Zy heeft oogenschijnlyk het karakter van een tegenspraak ,doch in feite is zy niet anders dan een bevestiging van het geen door ons is vermeld. Ieder kan zich daarvan overtuigen door beide berichten naast elkaar te leggen. Duidelijk blijkt dan, dat in het persbe richt van den K. N. M. B. geen sprake is van eenige mededeeling, dat de heffing of de verplichting tot betaling van het recht over 1936 zou worden opgeschort, Waar dit niet beweerd is, had het Depar tement van Sociale Zaken het in zy'n pu blicatie ook niet anders mogen doen voor komen. Ook ten aanzien van het gedeelte, dat het regeeringspersbericht tegenspreekt, handhaven wij ten volle de mededeeling, dat wel degelijk bij den Minister van So ciale Zaken het voornemen heeft bestaan om op korten termijn een regeling te treffen voor de zaken, waarvan onder de huidige omstandigheden de Kamer van Koophandel en Fabrieken geen bijdrage kan vorderen en welke wel een heffing ingevolge de Warenwet moeten betalen. Uit ambtsberichten moet den Minister zyn gebleken, dat op het oogenblik allerwege de onbillijkheid daarvan wordt gevoeld, doch hij heeft naar uit officieele stuk ken blijkt eerst de financieele conse quenties van een concessie te dezen op zichte willen overwegen. Wij nemen terstond de mogelijkheid aa.., dat deze nadere overweging inmid dels tot de conclusie heeft geleid, dat deze billijke tegemoetkoming aan de allerklein ste zaken tenslotte toch niet kan worden t-egestaan. al ware zulks juist uit sociaal oogpunt volkomen verantwoord. Het is echter niet juist het te doen voorkomen, alsof de K. N. M. B. op dit punt verkeerd ingelicht was en nog minder kan aan vaard worden de suggestie, als zou door ons beweerd zyn, dat ten aanzien van laatstgenoemde categorie reeds over 1936 een concessie is overwogen. Slechts is gezegd, dat «„vermoedelijk op korten termijn een regeling zal worden getrof fen", hetgeen geheel in overeenstemming is met de officieele berichten, welke door welwillende tusschenkomst van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart bij verschillende instanties z'.'.i ingekomen. In elk geval staat nu vast, dat de hef fingsregeling in 1937 gedurende het eerste halfjaar wordt opgeschort en dat zy in dien tyd aan een herziening wordt onder worpen. Dat is dan toch voorshands het voornaamste resultaat' van het optreden vt verschillende instanties. Uitteraard zullen de organisaties in middels haar standpnl te dien aanzien nader bepalen, hetgeen er wel toe zal lei den, dat er mede met het oog op de na de depreciatie ruimer vloeiende Rijks middelen en de noodzakelijkheid van ver laging der bedrijfslasten naar zal wor den gestreefdw om de heffing van het be drijfslevèn geheel te doen vervallen en de kosten der keuringsdiensten, zooals prin cipieel ook juist is, wederom ten laste van r.jk en gemeenten alleen te doen komen. Zaterdagavond omstreeks half tien is een auto, waarin zes jongelieden ge zeten waren, even buitenDirksland bij het nemen van een bocht in een sloot terechtgekomen. Met de wielen naar boven lag de auto in het water. Vijf van de zes jongens wisten zich te bevrijden. Dit was echter niet het ge val met den achttienjarigen zoon van den landbouwer Ras, wonende in Den Bommel. Hy werd na eenigen tijd leven loos uit de cabine gehaald. Die vijf an deren liepen geen noemenswaardig let sel op. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan, doordat de auto bij het nemen van de bocht te hard reed. Een tragische bij komstigheid is, dat de jongen het derde kind is, dat de landbouwer Ras dit jaa- heeft verloren. In dezen zomer stierven namelijk twee zijner dochters. MOTORONGELUK MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Zaterdagavond is op de Boulevard te Zeist een ernstig ongeval voorgevallen. De 23-jarige tandtechniker B., wonende te Naarden, die op de motor rechts van den weg reed, is door onbekende oorzaak achter tegen een voor hem rechts van den weg rij denden wielrijder opgereden, tengevolge waarvan B. over den kop sloeg en de wiel rijder met een smak op den weg werd ge slingerd. B. moest in ernstigen toestand per politieziekenauto naar het ziekenhuis te Zeist worden vervoerd, alwaar hij een uur na aankomst aan de gevolgen is overleden. De wielrijder liep een hoofdwonde op en moest eveneens naar het ziekenhuis worden overgebracht. B. was nog slechts kort gehuwd. gestelde richting een vrachtauto aanrijden, welke niet voldoende kon uitwijken, met het gevolg, dat de personenwagen tus- schen tram en vrachtauto bekneld raakte en totaal werd vernield. De vrachtauto werd aan den linkerkant ingedrukt, terwijl ook het voorbalcon van den tramwagen ernstige schade opliep. Wonderlijk genoeg kreeg geen van de be trokken personen eenig letsel. Het tramverkeer ondervond tengevolge van de botsing eenige stagnatie. SLIPPENDE PERSONENAUTO TE WATER GERAAKT. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdag kwam een tramwagen van lyn 14 uit de Groen van Prinstererstraat te Amsterdam den Haarlemmerweg oprijden, toen uit de richting Haarlem een personen- atuo, afkomstig uit den Haag en bestuurd door den eigenaar, naderde. De autorijder was op het plotseling verschijnen van de tram niet bedacht en remde sterk, met het gevolg, dat de wagen slipte en pardoes in de Haarlemmervaart terecht kwam. Van de vier inzittenden konden drie zich zelf redden. De vierde, een kind, werd uit den wagen gehaald door twee toegeschoten personen, die zich gekleed te water bega ven. Het viertal werd in een nabijgelegen café van droge kleeren voorzien, waarna zy op eigen gelegenheid naar den Haag zijn teruggekeerd. De geneeskundige dienst, die was uitge rukt, behoefde geen hulp te verleenen. De wagen is door een particuliere onder neming op het droge gebracht. VERKEERSONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP TE LEEUWARDEN. Gisteravond is op een gevaarlijk kruis punt van wegen te Leeuwarden een ver keersongeval met doodelyken afloop ge schied. Op de Wissesdwinger reed 'n personenauto komende uit Heerenveen, waarvan de bestuurder linksaf den Noorderweg wilde oprijden. Aan de linkerhand van den bestuurder naderde een auto, terwijl de 50-jarige heer M. S., wonende aan de Spanjaardslaan te Leeuwarden, in de nabijheid fietste. De h«er de Wit heeft vermoedelijk alleen aan de achter hem rijdende auto aandacht geschon ken, want op een gegeven oogenblik, toen de auto uit Heerenveen vlak bij hem was, wist hy deze niet meer te ontwijken. De heer de W. werd tegen den grond ge slingerd, de fiets werd totaal vernield. Met eij ernstige hersenschudding man opgenomen en naar het St. Bo W« de hospitaal vervoerd. Zonder tot be Us" te zijn gekomen is het slachtoffer WlUt^n den. r °vefle- BOERDERIJBRAND TE SCHINVELn Zaterdagavond is brand uitgebroken boerderij van den heer L. op den BoJber gelegen onder de gemeente Schinveld brand werd veroorzaakt, doordat branrtJ1 hout onder een voederketel uitviel groote schuur, welke met stroo en hooi gevuld, en waarin ook een tweetal aut s™»iu, was weiara een prooi <4 vlammen. Ook het achterste gedeelte het woonhuis werd door de vlammen getast. Doordat toegesnelde hulp de JT' nat hield, werd het vuur hier gestuit zo^ een deel van de inboedel behouden bleef De marechaussee van Brunssum hield rt belangstellenden op een afstand. Verrau ring dekt de schade. BRAND IN MAGAZIJN V*v GALANTERIEËN. N In den nacht van Zaterdag op Zondag een magazijn te Oldenzaal, bestaande uit vier verdiepingen, geheel door brand ver nield. In het magazijn, dat gelegen Is aan de Walstraat te Oldenzaal en eigendom Van den heer G. J. Morselt, waren galanterieën glas, porcelein, aardewerk, speelgoederen enz. opgeslagen. De brandweer, die het vuur met vier slan. gen op de motorspuit bestreed, kon niet voorkomen dat de voorraadgoederen in dé vlammen opgingen. Het perceel is geheel uitgebrand. De oor- zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. BRAND IN ONBEWOONDE VILLA TE ZANDVOORT. In den afgeloopen nacht is om vier uur een felle brand uitgebroken in een onbe woonde villa aan de Kostverlorenstraat 47 te Zandvoort De politie en brandweer werden onmid dellijk gewaarschuwd, doch konden niet ver hinderen, dat de bovenverdieping uitbrand de en instortte. De villa is het eigendom van den heer J Kuypers. De bewoners verbleven in een achter de villa gelegen zomerhuisje. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. £and: en 'Juitiêouw DE KWESTIE BIJ DE LANGENDIJKER GROENTEN-CENTRALE. Donderdagavond heeft de vergadering plaats gehad van de besturen der vijf tuin- bouwvereenigingen, die voor het houden van een algemeene vergadering hebben ge stemd. Deze vergadering werd gehouden op initiatief van de vereeniging De Scher mer. Behalve de besturen van de vereeni- gingen Groentencultuur Broek op Langen- dijk. De Tuinbouw Sint Pancras, L.T.B. St. Pancras Zuid, Schermer en Omstreken te Schermer en Oterleek was nog aanwezig als belangstellende het bestuur van de tuin- bouwvereeniging van Koedijk. Ook de be taalmeester, de heer Dirkmaat, was tegen woordig. Er is op geanimeerde, zakelijke wijze ver gaderd, waarbij op den voorgrond werd ge steld, wat de beste manier was om tot een oplossing te komen, zonder de zaak kapot te maken. Men wil samenwerken om tot een oplossing te komen. De vijf hier aanwezige vereenigingen gevoelen zich gekrenkt in hun rechtsovertuiging. Allen gevoelen het gecompliceerde van de zaak, doch het gaat alleen om den rechtsgrond. -(a ampele besprekingen, de vergadering duurde van half acht tot half elf, kwam men tot een conclusie, welke werd neerge legd in een brief aan het bestuur der Lan- gendyker Groenten-Centrale. Deze brief luidt als volgt: De vereenigingen (zie hierboven, behalve Kotdyk), met hunne besturen vergaderd, noodigen het bestuur van de L.G.C uit om de benoeming van den betaalmeester uit te stellen tot na het houden van de algemeene vergadering. Het tijdstip der algemeene vergadering wordt aan het bestuur van de L.G.C. overgelaten. Tot zoolang zal de oude betaalmeester in functie blijven zonder de kascontrole. Met belangstelling wordt de beslissing van het bestuur der Langendijker Groenten- Centrale tegemoetgezien door allen, die bij deze zaak geïnteresseerd zijn. Zooals be kend, zal spoedig een voordracht worden opgemaakt voor de benoeming van een nieuwen betaalmeester, over wiens aanstel ling Maandag a.s. zal worden vergaderd. NOORDSCHARWOUDE. Inventarisatie Noordermarktbond. De veilingsvereeniging De Noorder marktbond heeft de bij haar leden aanwe zige voorraad stapelproducten geïnventa riseerd. De uitslag dezer inventarisatie was als volgt: Nieuw Leven rood 127w. 23. Pat Robinson zat in zijn eentje te grinniken. Overal had hy zijn mannetjes opgesteld. Bovendien was er een stevig hok in de buurt, dat dienst kon doen als gevangenis. 24. Iedereen kreeg zijn plaats. Er was geen boschje in de buurt of Pat Robinson had er zyn mannetjes verstopt. Ze moes ten daar wachten tot dokter Bergman met zijn kinderen en Hassan voorbij kwa men en hen dan alle vier gevangen nemen. PERSONENAUTO GEKRAAKT. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdag wilde de bestuurder van een personenauto, de heer S. uit Delft, met zyn wagen op den Ryswykscheweg te Den Haag ter hoogte van de slachthuiskade, de Rijswyksche tram aan de linkerzijde in halen. Eendracht Oudkarspel Tuinbouwbelang N.-Scharwoude 105 L. T. B. Langendyk 176 Harenkarspel Oost 192 L. T. B. H.-H.-Waard N. 113 Nieuw Leven H.-H.-Waard 68 St. Maarten 50 L. T. B. 't Veld 97 Waarland en Omstr. 51 N. Niedorp Winkel Totaal 1007w. Alles in spoorwagons van 10 ton. iJ-«!,leken den oogst van verleden jaar is de voorraad aanmerkelijk grooter, hetgeen ook wel te verwachten was, de misoogst in 1935 in aanmerking genomen. Toen was de voorraad n.1. resp. 427 wa gons roode kool, 129 wagons geit kool, 581 wagons Deensche witte kool, 164 wa gons uien en 36 wagons peen, totaal gene HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 612 December vastgesteld op 0.80 per K.G„ behoudens tusschentydsche wijzigingen. KENNEMERLAND. De markt toonde in de week van 30 November tot 5 December een lichte nei ging tot opleven, althans in het begin der week. Over het geheel genomen, meenen we dat de prijzen ongeveer gelijk waren als de vorige week. Wat de aanvoer betreft, deze bleef op peil, want wat er van herfst- groente verdwijnt, komt in grove winter groente terug. Bloemkool werd wederom in vrij goede kwaliteit aangevoerd, hoewel de kool er niet grooter op wordt, doch de kwaliteit valt mee, men moet niet vergeten dat we in December zyn. Bloemkool le soort gold 610, 2e soort 2t 4, andijvie werd in hoofdzaak aan gevoerd in behoorlijke kwaliteit De prijzen waren niet hoog, n.L 0.8&—1.50, extra kwaliteit 23, boerekool werd in bedui dende partijtjes aangevoerd en gold 1.20— 1.75, roode kool (middelmatige kwaliteit) gold 2.504, gele idem 23, groene idem (mooie kwaliteit) 1.502.50 per 100 stuks. Er was middelmatige aanvoer van knolselderie, welke in trek was en 2 5.50, per 100 stuks, opbracht Spruiten waren wei in trek (voor zoover klein en vast) doch de prijs was maar matig, le soort gold 6—1 11, 2e soort 4—5, Witlof, in hoofdzaak middelmatige kwaliteit, gold voor le soort 912 en voor 2e soort 41 7 per 100 K.G. Bosgroente was er genoeg en de prijzen waren aan den lagen kant We no teerden: prei 2.50—4.50, peterselie 2— 3, selderie f 1.50—2.50, bospeen 2.50— 2.504.50 per 100 bos. De overige aan voer van groente geeft geen reden tot af zonderlijke vermelding. De vruchtenmarkt gaat in kwantiteit en kwaliteit terug. Dit neemt niet weg dat vruchten, vooral le kwa liteit, duur zyn. We noteerden voor le soort: present van Engeland 16—/ 25> bramley seedling 15—20, goudreinetten 18—/ 27, zoete bellefleur 20—/ 26, Bra- bantsche bellefleur 18—22, kleiperen 1117, gieser wildeman f 1218 en gratiolen 10—16 per 100 K.G. Druiven, waarvan de kwaliteit niet uitmuntte, gol den 2036 per 100 pond. totaal 558w. 505 609 408 321 214 174 169 95 56 3109W. be- geel Deensche wit uien peen 155w. 218w. 46 w. 12w. 143 192 55 10 133 214 61 25 27 178 7 4 36 160 11 1 35 103 7 1 21 79 15 9 2 63 5 2 8 32 1 25 3 56 Ow. 1264w. 213w. 65w. Het verschil is dus nogal is er raai 1337 langryk. Vergeleken met den oogst 1934 weinig verschil te constateeren. De in tarisatie wees toen uit dat er lagen- wagons roode kool, 582 wagons gele 1254 wagons Deensche witte kool, 14 gons uien en 51 wagons peen. Totaa wagons. Oogst 1936 was dus nog t dan in 1934.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8