l f Landbouw en depreciatie van den gulden Land- en Tuinbouw Minister over de agitaties op het platteland. Begroeting landbouw en visscherij. lelden? Glimlachje 0 8 JkowHciaal Tlieum NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK STOMPETOREN EGMOND BINNEN HEEMSKERK HEERHUGOWAARO Ontleend is aan het antwoord der re geering op het voorloopig verslag over bovengenoemde begrootingen: Algemeen. Het loslaten van de- gouden standaard en de depreciatie van den gulden hebben tengevolge, dat ingrijpende veranderingen in de ramingen zullen moeten worden aangebracht. In dit verband geeft de minister een overzicht van de belangrijk ste maatregelen, welke door hem zijn genomen. Landbouwbeleid. Ter verdediging van zyn beleid wijst de minister er ln de eerste plaats op, dat een bewindsman bij de behartiging van de hem toevertrouwde speciale belangen nimmer het algemeen belang uit het oog mag verliezen. Voorts is als een kenmerk van juist regeeringsbeleid aan te merken dat by maatregelen ten behoeve van een deel van ons nationaal bedrijfsleven, niet op den voorgrond dient te staan, of de te nemen maatregelen den beoefenaren daarvan persoonlijk welgevallig zullen zijn, doch of het in stand houden van dat deel van bedrijfsleven daardoor bevorderd zal worden. Dit standpunt, hetwelk ook ton aanzien van het landbouwbeleid heeft voorgezeten, heeft er ongetwijfeld toe ge leid, dat, teneinde het land- en tuin bouwbedrijf in stand te kunnen houden, verscheidene regelingen zijn getroffen, welke aan den boer de bevoegdheid om zijn bedrijf naar zijn persoonlijken wensch in te richten, voor een deel hebben ont nomen. Dat hierdoor een beleid te weinig voor de boeren zou zijn gevoerd, is een meening, die slechts kan ontstaan bij hen, die de wijdere doelstelling van de getrof fen maatregelen uit het oog verliezen. Zijn er naar de meening van den minis ter, bezien van een economisch standpunt, beletselen aanwezig om de belooning van den agrarischen arbeid op te voeren tot het niveau van de belooning van anderen arbeid, zoo moge hierdoor toch geen voedsel worden gegeven aan de gedachte, dat van eenlge miskenning van de waarde van den boerenstand sprake zou kunnen zijn. De talrijke maatregelen, welke door de regeering zijn getroffen om de beoefe naren van het land- en tuinbouwbedrijf in staat te stellen hun bedrijf uit te blijven oefenen, wijzen op een geheel anderen ge- dachtengang, waarbij aan de waarde van den land- en tuinbouw voor de Neder- landache samenlevlrg recht wordt gedaan, □at niettemin op het platteland oor ver lcend wordt aan zekere agitaties is dan ook terug te voeren tot het aanvaarden van hierbij lichtvaardig opgewekte verwach tingen, waarvan iemand met eenig ver antwoordelijkheidsbesef toegerust, de vei wezen'ljking niet zal voorspiegelen. Inderdaad is de opbrengst van tal van land- en tuinbouwbedrijven nog niet vol doende. De minister verklaart, dat zoowel door prliiregelend optreden, waar zulks noodig blijft, als door het geven van doeltreffende voorlichting aan de land- en tuinbouwbe drijven zal worden betracht ook het be reiken van het secundaire doel van de landbouwcrisismaatregelen, het loonend maken van de productie, naderbij te brengen. Heteekent de devaluatie een voor deel voor den landbouw? De minister meent zich te moeten aan sluiten bij de leden, die van oordeel zijn, dat van de depreciatie voor den landbouw in zijn geheel geen groote voordeelen te verwachten zijn, indien deze niet gepaard gaat met een ruimer handelsverkeer. Met betrekking tot de vraag van som mige leden of het juist is, dat de landbou wers, die land heben gepacht van buiten- landsche grondeigenaren, na de devalua tie van den gulden een hoogere pacht in guldens moeten betalen, kan de minister mededeelen, dat ten deze reeds een onder zoek op korteren termijn werd ingesteld. Uit den aard der baak kon dit onderzoek slechts betrekkelijk oppervlakkig zyn, zoodat de uitkomsten met een zekere re serve worden gegeven. Uit de door de be- drijfsconsulenten verstrekte gegevens blijkt, dat de go dclausule in de pachtcoa- tracten in het algemeen vrjj zelden voor komt. Zal de depreciatie van den gulden tot prijsstijging in den landbouw Gen Ingesteld onderzoek wij&t uit, dat bij een muntdepreciatie van 20 pet. de verhooging van de productiekosten voor het akkerbouwbedrijf tengevolge van het duurder worden van kunstmest e. d., slechts 3 14 pet. beloopt. Bij de veehou derijbedrijven en de gemengde bedrijven is de stijging, veroorzaakt door den duur- deren aankoop van voedergranen, uiter aard aanzienlijker. Deze is gelegen tus- schen 8 en IS procent. Deze verhooging van de productiekosten is, voorzoover zij niet door prijsstijging van het eindproduct werd vergoed, door anderen maatregelen gecompenseerd. Ter nadere toelichting van het door de regeering ingenomen afwijzende stand punt ten aanzien van de verlaging van monopolieheffingen op granen wordt in de eerste plaats gewezen op de functies, die deze heffingen vervullen, n.1. dat zij eenerzljds een prijsoptrekkende werking oefenen op het in het binnenland ver bouwde product, waardoor het mogelijk kan worden toeslagregelingen voor zulk een product op 'e heffen, en anderzijds dienen om gelden te verkrijgen teneinde daaruit het verleenen van steun aan an dere onderdeelen van den landbouw mogelijk te maken. Ook al zouden derhal ve de gewijzigde omstandigheden ln den akkerbouw een vermindering wettigen van de gelden, noodig voor den steun aan den akkerbouw, dan zou zulks geen reden zijn de monopolieheffingen op granen te verlagen, zoolang uit de inkomsten daar van mede de steunverleening aan andere onderdeelen van den landbouw, zooals b.v den tuinbouw, bestreden moet worden Voots heeft als overweging gegolden, dat een daling van de prijzen van voedergra nen een stimuleerende werking op de melkproductie zou oefenen, hetgeen, ge zien de nog steeds te groote melkproduc tie, ten zeerste ongewenscht moet worden geacht. Voorts moet niet worden voorbi gezien, dat met behulp van de inkomsten uit de monopolieheffingen door de regee ring maatregelen kunnen worden genomen om prysverhooging tegen te gaan. Zoo worden de maatregelen om den broodprijs op peil te houden, welke ongeveer 10 millioen gulden vorderen, uit deze mono polieheffingen gefinancierd. Zal de depreciatie van den gulden leiden tot opheffing van crisis- maat regelen: Of een belangrijk deel van het crisis apparaat zou kunnen verdwijnen, indien de gulden kon worden gekoppeld aan het pond, valt naar de meening van den mi nister te betwijfelen. Hoewel van een liquidatie der land bouwcrisismaatregeler nog geen sprake kan zyn, zal toch, waar mogelijk, naar opheffing dezer maatregelen moeten wor den gestreefd. Devaluatie en vaste lasten, pacht en hypotheek. De regeering wijdt bijzondere aandacht aan de gevolgen van het prijsgeven van den gouden standaard, voor zoover zij de vaste lasten betreffen. Ten aanzien van de hypotheken hoopt de minister, dat de feiten zich zoo zullen ontwikkelen, dat ontwerpen van wet tot vermindering van den druk der hypo theekschulden niet zullen behoeven te worden ingediend. Het zou, naar de minister meent, niet van goed beleid getuigen, indien de wet gever bij dalende markt bepalingen zou vaststellen met de betrekking tot de rente van loopende credieten. Een nieuwe landbouw-uitvoerwet. Een nieuw ontwerp van landbouwuit- voerwet verkeert in zoodanig stadium van voorbereiding, dat het eerlang het depar tement zal kunnen verlaten. Versterking van den buitenlandschen voorlichtingsdienst wordt ook door den minister van zeer groot belang geacht, in verband waarmede een tweetal landbouw kundige ingenieurs in opleiding zijn ge nomen. Wijze van uitvoering der land- bouw-crisismaatregelen. Van de resultaten van den arbeider der commissie-van Loon heeft de minister met belangstelling kennis genomen. Aan vankelijk is op twee punten zyn bijzon dere aandacht gevallen. i de eerste plaats heeft het zijn aan dacht getrokken, dat verschillende econo mische kringen van het bedrijfsleven by het voorbereiden van belangrijke land bouwcrisismaatregelen niet steeds vol doende zyn ingeschakeld. De minister overweegt de werkwijze van de centrale commissie te wijzigen. Het tweede punt, dat in het rapport der commissie-van Loon de bijzondere aan dacht verdient, betreft de vraag of de uitvoering der landbouwcrisismaatregelen, met inachtneming van bepaalde voorwaar den, niet meer gedecentraliseerd behoort te geschieden. De commissie beantwoordt deze vraag bevestigend. De minister sluit zich in beginsel hierbij aan. De minister heeft reeds een onderzoek doen instellen naar de productiekosten van de verschillende landbouwproducten. Zoo dra over voldoende vaststaande gegevens kan worden beschikt, zal hij gaarne na gaan of de richtprijs voor peulvruchten ge wijzigd behoort te worden. Het systeem van steunverleening aan het riet brengt mede, dat in de eerste plaats getracht worde, de cultuur, in stand te hou den. Voorts tracht de minister voor riet afzetgebied te zoeken of te reserveeren, op dat deze cultuur uiteindelijk weer een economische basis krijge. Ten aanzien van de rundveeprijzen moge worden opgemerkt, dat deze vergeleken met dezelfde periode van het vorige jaar, een zeer gunstig beeld vertoonen, Sedert het midden van dezen zomer heeft de minister bij voortduring maatregelen ge nomen om de varkensprijzen te doen stijgen. Te dien einde zijn sedert begin Juli ongeveer 60.000 varkens boven het zoutergewicht uit de markt genomen Voor het jaar 1037 is een verdergaande inkrimping van het aan tal biggen in voorbereiding. Door de contingenteering van den var- kensinvoer in Engeland en de vrijwel ge- heele afsluiting van de overige markten voor varkens, is het niet wei mogelijk om de bemoeiingen met den baconexport te staken. Hoewel de minister van meening is, dat de melkprijs ondanks de verschillende re- geeringsmaatregelen aan den lagen kant is, wil het hem toch niet voorkomen, dat het noodzakelijk zou zijn, een richtprijs van 6 cent te bereiken. Hij acht het juister te trachten aan de hand van de bestaande maatregelen en de voorhanden zijnde mid delen den totalen melkprijs op te voeren, zonder zich daarbij te binden aan een be paalden richtprijs. De minister kan zich niet vereenigen met de opmerking, door sommige leden gemaakt, dat de export van boter naar Engeland slechts is te beschouwen als een soort reclame, en in elk geval beperkt dient te worden. Integendeel, hij moet er op wijzen, dat deze boterexport op het oogen- blik de eenige mogelijkheid biedt om onze zuivelproductie in stand te houden. Beschik baarstelling van deze boter tegen lageren prijs in het binnenland zou consequenties medebrengen niet alleen ten aanzien van den melkprijs, maar ook ten aanzien van het gebruik van andere vetten, die slechts in het uiterste geval aanvaardbaar zouden zijn. Bij den minister bestaan geen voornemens de margarineproductie verder belangrijk te beperken. Hij meent, dat dit noch in het belang van de landbouwers, noch in het be lang van ons internationaal handelsverkeer zou zijn en strijdig met de belangen van Nederlandsch-Indië. De minister is voornemens, in de con sumptiemelkregeling, zeer groote vereen voudiging aan te brengen. Het ligt niet in zijn voornemen, om zijn bemoeiingen in het consumptiemei kgebied in het westen des langs geheel op te heffen. Wel wenscht hü een stelsel, dat ophef fing der regeeringsbemoeiïngen binnen be trekkelijk korten tijd mogelijk zal maken, doordat de zonder eenige twijfel in een moeilijke politie verkeerende veehouders in het westen des lands beter in staat zullen worden gesteld hun eigen belangen te ver dedigen. Het huidige stelsel van melkdistributie heeft niet zijn instemming. De wenscheljjkheid van verhooging der minimumprijzen voor de gewassen van den tuinbouw by den verkoop op de veilingen wordt bestudeerd, hieromtrent werd op nieuw om advies verzocht aan de betrokken instanties. Zonder op dit advies te willen vooruitloopen, moge reeds nu worden op gemerkt, dat een verhooging der minimum prijzen tot een zoodanig peil, dat aan de tuinders onmiddellijk bij verkoop voldoende inkomsten zou worden gewaarborgd, niet wel mogelijk is. DOORVOER NEDERLAND8CHE AARDAPPELEN NAAR FRANKRIJK. De directie van den landbouw deelt me de, dat doorvoer van Nederlandsche aard appelen door Frankrijk, b.v. naar Zwitser land, wederom is toegestaan, indien deze in nieuwe zakken of kisten verpakt zijn. Doorvoer van los verladen aardappelen blijft verboden. Overlading aan de Fransche grens mag niet plaats hebben. De wagons moeten aan de Fransche grens verzegeld worden. DE LANGENDIJKKR GROENTEN VEILINGEN. De week van 30 November tot en met 5 December was er geen, die zich ken merkte door een levendigen handel op de Langendyker groentenveilingen. Over het algemeen was de handel stug en zijn weer ettelijke tienduizenden kilogrammen kool doorgedraaid. Vooral gele kool lydt aan dit euvel. Te Broek op Langendljk worden dagelijks pl.m. 10 wagons gele kool aan- t ïvoerd, waarvan practisch zoo goed als niets door den handel wordt afgenomen. Dit beteekent dus, dat alles wordt vernie tigd en voor veevoer gebruikt. De prijs van de gele kool welke nog wel wordt ver kocht is dientengevolge 1.per 100 K.O. en niet hooger. De witte kool voor zuurkool, waarvan de aanvoeren heel wat minder worden, maar toch nog altijd vrij belangrijk zyn, gaat ook voor een groot gedeelte voor veevoer weg. De kleinste Deensche witte kool, d. w. z. die welke niet voor de zuurkoolfabricage geschikt zijn, loopt eveneens door. Alleen de grootere kool kan daarvan worden ver kocht tegen den prys van tachtig cents en bl) uitzondering eens een dubbeltje meer. Alleen de roode kool is iets beter van de hand te doen. De hoogste noteeringen zijn doorgaans 1.50 tot 1.60. terwijl som mige partijen een weinig hooger gaan; wij noteerden een paar maal 2.per 100 K.O. Ook voor afwijkende kwaliteit zijn nog wel koopers te vinden, die van ƒ1. tot 1.20 besteden. Bloemkool komt in steeds geringer hoe veelheden aan de markt. De prijzen zijn daardoor vrij goed. van 7.tot 9.50 noteerden wij voor de eerste soorten; tweede soorten gaan van de hand voor 3 tot 4.— per 100. Groene kool was tegen het einde van de week minder graag. De hoogste noteering was Zaterdag 1.30 per 100 stuks, terwijl in den aanvang nog tot 2.50 en hooger Nou heeft die klabak daar al een half uur gestaan!... ik geloof dat 't beter is, dat we omkeeran en een anderen weg nemen I Woensdag 9 December. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uits.) 8.Gr.pl. 9.30 Onze keuken. 10. VPRO-morgenwijding. 10.20 Gr.pl. en causerie over opvoeding tot ge meenschapszin. 11.RVU.: Wij en onze zieken. 11.30 Moreele en gees telijke gevolgen van de werkloos heid. 12 —1.45 Gr.pl. 2.— Melody Circle. 2.30 Voor de vrouw. 3. Voor de kinderen. 5.30 De Fliere fluiters, zang en gr.pl. 6.30 RVU.: Noodlot en vrije wil. 7.Sport. 7.15 Zang, hierna gr.pl. 7.40 Proble men der democratie, causerie, 8. Herh. SOS-ber. 8.03 ANP-ber., VARA-varia. 8.15 Gr.pl. 9.Neder land—Waterland, rep. van K. Sme- lik, muziek van H. de Groot, mmv. solisten en het VARA-Theater- orkest. 9.45 Gr.pl. 10.ANP-ber. 10.10 Zang en orgel. 10.35 Melody Circle. 11.Huwelijksverhoudin gen, causerie. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uits.) 8.Schriftlezing. 8.159.80 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.12. Ensemble v. d. Horst. 12.15 Or.pl. 12.30 Vervolg ensembleconcert, 1.30 Gr.pl. 2.Orgelspel. 3.Chr. lec tuur. 3.303.45 Gr.pl. 4.Chr. Lie- derenuurtje, zang en viool. 5. Kinderuur. 6.Landbouwhalfuur, 6 30 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart. 7.Ber. 7.15 Het 30-jarig be staan der Theol. Opleidingsschool te Djokja. 7.45 Rep. 8.ANP-ber. 8.15 Wie?? Waar??, luisterwed strijd. 8.45 De Gooilanden. 9.15 Voor jonge menschen, causerie. 9 45 Vervolg concert. (10.ANP-ber.) 10.18 Schaakles. 10.30 Vervolg con cert. 1112.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35—11.50 Gr.pl. 12.05 BBC- Northern-Ireland-orkest. 12.50 Jazz muziek (gr.pl.) 1.202.20 Birming- hamsch Hippodrome Orkest, 3.10 Callender's Senior Orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.38 BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.40 Fransche causerie. 7.BBC-har- monie-orkest. 7.35 Radiotooneel met muziek. 8.35 BBC-8ymph.-orkest en viool. 9.25 Ber. 9.45 Verv. concert. 10.30 Het Parkington Kwintet en zang. 11.20 Bram Martin en zyn Band. 11.5012.20 Dansmuziek gramofoonplaten RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Pasdeloup-kamerorkest 2 80 Orkestconcert. 4.20 Zang. 4 115 Gr.pl. 5.50 Poulet-kamerorkest. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel 11.2012.35 Andolfi-dansorkest KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 7.50 Omroep-Schrammel- ensemble n solisten. 11.29 Fabrieks- orkestconcert. 12.35 Landessymph. orkest Saarplats. 1.352.20 Gevar concert. 3.50 Westmark-orkest. 5.20 Klempt vocaal trio en viool. 6.05 Omroeporkest. 7.35 Rijksuitz.: RUf der Erde. 8.05 Omroeporkest. 8.50 Volkszang. 9.5011.20 Omroep, kleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.; 12.20 Gr.pl. 1250 Omroepdans orkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Fud Candrix' dans- orkest. 8.20 Kamermuziek. 7,2'j Gr.pl. 8.20 Omroepsymph.-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50, 2.20 en 5.20 Gr.pl. 5.30 Zang. 6.35 Gr.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Operette-uitz 10.30—11.15 Gr.pl. DEUT8CHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Barnabas von Geczy's orkest. 8.05 Rijksuitz.: Ruf der Erde. 8.35 Militaire marschen. 9.20 Ber. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerber. 10.20 —11.20 Barnabas von Geczy's orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, D.sender 9.5010.20, Luxemburg 10.2011.05 Lond. Reg. 11.0511.20, Radio Dan- mark 11.2012.20, Brussel VI. 12.20 —12.50, Droitwich 12.5018.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxem'. burg 14.2014.50, Parijs Radio 14.50 —17.20, Keulen 17.20-17.50, Brus sel VI. 17.5018.05, Keulen 18.05— 19.05, Luxemburg 19.05—19.80, D. sender 19.3020.05, Berlijn 20.05— 20.35, Lond. Reg. 20.35—21.40, Wee- nen 21.4024. I.IJn 4: Brussel VI. 8.9.30, Nor- mandië 9.3010.35, Droitwich 10.35 —11.50, Lond. Reg. 11.50—15.10, Droitwich 15.10—18.20, Luxemburg 18.2019.Droitwich 19.—24.— werd besteed. De kwaliteit en grootte van de groene kool wordt iets minder. Andij vie noteerde van 0.50 tot 0.70 per 100 stuks voor zoover ze nog kan worden verkocht. De uien waren deze week niet erg ge wild. Middelsoort noteerde van ƒ1.tot 1.60 per 100 K.G. Grove uien te Broek op Langendljk van 1.30 tot 1.60. Te Noordscharwoude waren ze iets hooger in prijs. Drielingen begonnen met prijzen tot 2.per 100 K.G., doch stegen tegen het einde van de week van 2.tot 2.40. Nep bracht van 5.60 tot 8.40 op Aardappelen komen slechts in zeer ge ringe hoeveelheden aan de veiling. De noteeringen blijven vrijwel gelijk. Blauwe eigenheimers werden verhandeld voor 2.Schotsche muizen, middelsoort, maakten 1.80 tot 2.grove 1.70 tot 1.90, drielingen 1.10, terwijl blauwe aardappelen 1.80 opbrachten. Bevelan ders werden van de hand gedaan voor 1.80 tot 1.90. De druiven, welke worden aangevoerd, werden verkocht voor verschillende pril zen. A-kwaliteit was er deze week niet, B noteerde 22.en 29.per 100 K.G., terwijl de C 11.en 12.opbracht. Peenpryzen vertoonden weinig veran dering. De beste peen verkocht men voor ƒ1.tot 1.30 per 100 K.G. Met een weinig vuur brachten ze beneden 1.— op. Bieten gingen weer weg voor de oude prijzen van 0.50 tot 1.40 per 100 K.G. Sint-Nicolaasfeest. Vrijdagmiddag werd in de zaal van Concordia alhier het St.-Nicolaasfeest ge houden voor de kinderen van de beide kleuterscholen van de afd. Langendljk van Volksonderwijs. Er heerschte een gezellige stemming in de zaal, met de pl.m. 90 kinderen. Van de zijde der ouders bestond ook veel belangstelling. Het feest is keurig geslaagd. St.-Nicolaas heeft de kinderen toegesproken, de kleintjes zongen hem hun liedjes toe, terwijl verder door de beide onderwijzeressen van de scholen en den heer Alberts een paar vertellingen werden gedaan by lichtbeedlen. Dit sloeg geweldig bij de jeugd in. Aan het slot van de byeenkomst, waarop zeer is genoten, werden de kleinen in het bezit gesteld van een keurig cadeautje, waarmee ze uitge laten blij waren. Ook de onderwijzeressen werden door St.-Nicolaas niet vergeten. Afscheid van den heer Smit. In een daartoe uitgeschreven vergaderina werd door de commissie van toezicht on di Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Beverwijk Maetredsn'ri f9Cheid «enümen den afgetreden directeur dier beurs, den h-e. hee. ome V0°rz,tier d" commissie, de er N. J. Out, wethouder van sociale zaken dankte, naar het Vbld meldt den heer 8m?t w.,d v.» d. wMrtïïSrssr jffSï zijn strikte onpartijdigheid dis men voor het werk van den afgetreden lunctlonnsris had. Namens den directeur van de Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling, voor hem zelf en namens de agenten uit het district voerde de heer J. Vader, directeur der Districts-Arbelds- beurs te Haarlem het woord, die in het bij zonder de activiteit en de bel., gstelling voor de arbeidsbemiddeling in het algemeen van den heer Smit belichtte en hem dank zegde voor wat hij in het intercommuMll verband voor de arbeidsbemideling had ge daan. Wegens het veelvuldig heerschen van de mazelen zijn de drie laagste school klassen bijna ontvolkt. De gezonde kleinen hebben voorloopig vrijaf. Overtreding van de loterij-wet. Zondagavond werd door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen den dansleeraar Staps, wegens overtreding van de loterijwet. De te verloten taarten en het geld voor de lootjes opgebracht, werden in beslag genomen tijdens het bal in café Kamsteeg. Boomplan tdsg. Op 7 Januari a.s. zal een boomplant- dag worden gehouden. Er zal n.L zoowel in het dorp Egmond-Binnen als in Eg- i-.ond aan den Hoef door schoolkinderen op dien dag een Julianaboom worden ge plant. In verband hiermede werden Maandag morgen reeds drie oude boomen publiek verkocht om door de koopers tevens te worden gerooid. De boomen brachten 3.95 op. Gemeente begroeting. De totaalcijfers der gemeentebegroo- ting, dienst 1937, zijn voor den gewonen i^ enst in ontvangst en uitgaaf met inbe grip der rijksbijdrage 280.235.59, en van den kapitaaldienst, w.o. meest administra tieve posten, 173.000. De leeningachud, merkbaar gestegen door afkoop der vergoedingen aan bijzon- dere scholen, bedraagt per 1 JenW' 483.456.06 voor gewone en f 233.618.®® voor annuïteltaleeningen. Aanbesteding- Zaterdagmiddag vond onder leiding bouwkundigen A. Groot en E. A. Besten»»" de opening plaats der inachrlj vingsblJjatten der aanbesteding van het bouwen van woon- annex winkelhuis aan den BroeM»* weg voor rekening van den heer J. OW j bruek alhier. Ingekomen 12 biljetten. Hoogste ven do twaalf inschrijvers de Wed. P. Hittema 6c Zoon alhier voO 3883; laagst* W. Uiltjes te Broek op gendljk voor 2809. By deze prijzen is niet inbegrepen schilderwerk. MI Het werk is gegund aan den WfP^ inschrijver.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10