„OEKA" Liebesgaben Pakketten KIJXEH is KOOPEN BUCLQECK Agenda £ucfUuaact 'Jkovinciaat 1 hemos kaatste Aecicfitett K&cblsqxikevi föucqccl'jke Statui Stad en Omqeoinq TVeerAecicfd BROEK OP LANGENDIJK Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. UW WINKELIER NOTEERT ORDFRS VOOR Pakketten van 5 ko. en 21 ko. ongez. Roomboter THE CONOtNSED MILK CO. OF HOLLAND - ALKMAAR AUTO IN HET KANAAL BIJ SCHOORLDAM. Twea personen verdronken, Gladde weg de oorzaak. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Vrouw of secretaresse (rom.); hoofdrollen Jean Harlow, Clarck Gable en Myrna Loy. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De prooi der valken (sens.); hoofdrol de Am. vliegenier Wiley Post. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer De Papsoldaat (kom.); hoofdrol Joe E. Brown. Toegang boven 14 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Rem- brandt (rom.-historisch); hoofdrol Charles Laughton. Toegang voor eiken leeftijd. (Ge prolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 8 December. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, trance seance voor de Ned. Vereen, v. Spiritisten Harmonia, afd. Alkmaar. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, lezing met lichtbeelden over Indië. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. By de K.L.M. is bericht binengekomen, dat de Djalak (uitreis) te Rangoon, Edel- valk (uitreis) te Basra en Nachtegaal (thuis reis) te Jodhpur zijn aangekomen. MISLUKTE NOODLANDING VAN MILITAIR VLIEGTUIG. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag omstreeks half een moest een militair vliegtuig, bestuurd door den leerling-vlieger luitenant J. L. J. Swartjes, wegens een defect aan den motor bij Lek- kerkerk een noodlanding maken. De bestuurder trachtte het toestel véi- lig aan den grond te zetten, doch wegens de gladheid van het terrein slaagde hij hierin niet en kwam hij tegen een boom terecht, waardoor een der vleugels afbrak. De bestuurder, luitenant Swartjes en zijn mede-inzittende, de mecanicien, ser geant G. R. van Heere, kwamen er zonder letsel af. Het toestel, een verkenner van het type Fokker C 1, werd zwaar beschadigd. Het zal ter plaatse gedemonteerd en naar Soesterberg overgebracht worden. HET VERONGELUKTE TOESTEL DER LUFT-HANSA. Wegens den grooten sneeuwval moesten de nasporingen in de overblijfselen van het nabij Grand Bornand verongelukte Duitsche vliegtuig worden opgegeven. Uit de zich aan boord bevindende papieren is gebleken, dat het toestel 29 November uit Stuttgart naar Lissabon is vertrokken, waar het den eersten December aankwam. Na een oponthoud te Salamanca werd vervolgens Burgos bereikt. Generaal Faupel werd met het toestel, dat 3 December naar Duitschland vertrok, vervoerd. In de gevonden papieren komt geen enkele aanwijzing voor omtrent het aan tal passagiers. Alle gevonden papieren zijn verzegeld en naar Parijs gezonden. Zij zullen door het ministerie van buiten- landsche zaken aan den Duitschen ambas sadeur worden overhandigd. Bij den pre fect heeft heden een bijeenkomst plaats gevonden, waar de Duitsche consul, de afgevaardigden van de Lufthansa en een officier van het Duitsche ministerie van luchtvaart aanwezig waren, evenals een officier van den generalen staf der Fran- sche luchtmacht. De Duitsche vertegen woordigers SDraken hun grooten dank uit aan den prefect, de burgerlijke en mili taire autoriteiten en de bevolking van Grand Bornand voor de verrichte naspo ringen. De slachtoffers zullen Dinsdag naar Stuttgart worden overgebracht. JACHTONGELUK IN DE WIERINGERMEER. Van heinde en ver komen jachtlustigen op den rijken wildstand in den Wieringer- meerpolder af. Tijdens de jacht op Vrijdag middag deed zich een ongeluk voor, dat nog vrij goed afliep. Toen een der jagers een haas in het visier kreeg, schoot hij daarop vanuit een slootwal. In den slootwal zaten eveneens twee kijklustige jongens, die door het schot werden getroffen. De 14-jarige F. Adam, werd in pols, arm en lip ge troffen. De verwondingen zijn echter niet van ernstigen aard. Een vriendje kreeg enkele treffers in het zitvlak, of beter tegen het zitvak, want de hagels liepen vrijwel vast in de kleeren. De moeder van F. A. vond eenige hagels in zijn kleeren. De poli tie is van het feit ui kennis gesteld. BROEDPLAATSEN OP TEXEL. Beroep van „Natuurmomumenten" op natuurvrienden. De Vereeniging tot behoud van natuur monumenten zal haar bezittingen op Texel kunnen uitbreiden met twee belangrijke broedplaatsen, mits zü het te dien einde noodige bedrag van vijftienduizend gulden kan bijeenbrengen uit giften of rentelooze voorschotten, die in 10 jaarlijksche ter mijnen worden afgelost. Het betreft hier den aankoop van „het Schar", in de buurt schap Dijkmanshuizen en grenzende aan Thijsse's Tieuwid en dien van het beste gedeelte van „De Bol" bij Oost. „Het Schar", een drassig en bloemrijk hooiland, is een broedplaats van grutto's, tureluurs, kemphanen en andere weide vogels. „De Bol" is het gebied van den kluut, het is bovendien bevolkt door vele andere soorten vogels. Sinds 30 jaar al worden daar de vogels in den broedtijd be schermd. Het terrein krijgt nu andere eige naars en de Vereeniging kan dank zij hun medewerking de beste gedeelte tegen taxa tieprijs overnemen. De Vereeniging rekent op de hulp van de natuurvrienden. Haar adres is Heeren gracht 540 Amsterdam, haar postgironummer is: 32391. Langendijker Groenten Centrale. Het bestuur der Langendijker Groenten- Centrale kwam Maandagmiddag in voltallige zitting byeen in het betaalkantoor onder presidium van curgemeester P. Slot. Over de keurlijst, die 12 keuringen be vatte, werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. Ingekomen was een circulaire der Groen ten- en Fruit-centrale betreffende de on verkochte poters. Meegedeeld werd dat voor deze veiling geen onverkochte poters meer aanwezig waren. Van Oterleek was een verzoek inge komen om aile punten, die ter bespreking komen, op de bestuursvergadering te plaat sen op de agenda. Goedgevonden. Een paar brieven, betrekking hebbende op de benoeming van den nieuwen betaal meester, werden voor kennisgeving aange namer, daar deze zaak reeds meermalen is besproken en op een daartoe gedane vraag door den voorzitter, niemand tusschentyds van opinie is veranderd. De voorzitter deed vervolgens mededee- ling van het onderzoek betreffende de 11 uitverkoren sollicitanten, waaruit ten slotte een voordracht van 5 personen was ge maakt. Als no. 1 stonden de heeren H. Pastoor en H. van Zuylen, beiden te Broek op Langen- dijk wegens een gelijk aantal stemmen, dan volgde W. Buitelaar, de heer W. Kweldam, Haarlem en J. Don Jr., Berlikum. Tot stemming overgaande werd de heer H. Pastoor, gekozen met 21 stem men, terwijl op den heer H. van Zuylen 3 stemmen waren uitgebracht. De heer Pastoor is reeds 18 jaren op het betaalkantoor werkzaam. Het bestuur werd machtiging verleend om de formeele over eenkomst en aanstelling voor den nieuwen betaalmeester voor den nieuwen betaal meester in orde te maken. Opgemerkt werd dat het nuttig zou zijn dat de nieuwe betaalmeester een kwartier voor veilingtijd op het kantoor aanwezig is. Dit is reeds vastgelegd in de voorwaar den. Op een daartoe gedane vraag werd mee gedeeld, dat de andijvie moet aangevoerd worden, ontdaan van rotte en slechte blade ren en verpakt in manden en kisten. Betreffende het niet meer wegen der winterkool werd als datum vastgesteld 2 Jan. 1937. Blijkt by een te nemen steek proef dat er fraude in spel is dan volgt zware boeten. Nog werd meegedeeld, dat in den afge- loopen zomer, door de Maggi-fabrieken ver schillende foto's zyn genomen van de vei ling in het veiling-wezen, welke alle zijn vastgelegd in een film, die in Februari a.s. gratis vertoond zal worden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met woorden van dank voor de rustige en zakelijke besprekingen, de ver gadering, daarby den wensch uitsprekende, dat in verband met de genomen beslissing aangaande den nieuwen betaalmeester, deze de rechte man op de rechte plaats zal blij en te zyn. Ongecorrigeerd. BENOEMING LID PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Het Centraal Stembureau te Haar lem voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten heeft heden tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd verklaard den heer A. Langkemper te Amster dam, zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslag- nemen van den heer P. J. Schmidt. als lid dier staten. INSTORTINGSONGELUK TE PRAAG. Gistermiddag is de betonnen zoldering de groote zaal der nieuwe Praagsche effectenbeurs ingestort. Slechts een deel van arbeiders, die zich in de zaal be vonden, kon zich redden. De andere wer den bedolven. Tot dusverre zijn 20 a.b.-ders bevrijd, elf hunner zijn ernstig gewond. VELDWACHTERS MET DOODSLAG BEDREIGD. Hooge straf gerequireerd. Een bekende figuur uit Huizen, de 66- jarige vischventer H. M., die vroeger tol baas was in de buurt van zijn woonplaats, stond voor het hof terecht wegens bedrei ging met doodslag en verzet tegen de politie. De man is tien inaal veroordeeld en hij heeft de politie reeds heel wat last bezorgd, in zyn woor plaats staat hy be kend als een gevaarlijk man. In den nacht van 26 op 27 Juli hield de agent G. H. Marinus, geassisteerd door den rijksveld wachter Dukel den man aan. Hij was on der den invloed van alcohol. Vooral wan neer hij gedronken heeft, is deze man gevaarlijk en ook ditmaal liet hij zich niet zonder meer naar het bureau brengen. Met een open broodmes kwam hij op de agenten af en pas na een worsteling kon de woesteling worden overmand. „Laat me los", riep verö. tot den agent Marinus, met wien hij reeds eerder gevochten heeft, „je gaat er aan, zoo vast als een huis. Mijn tijd komt, reken daar maar op en dan zal ik je afmaken." Tenslotte kon hy onder hevig verzet naar het bureau worden georacht. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar. De Amsterdamsche procureur-generaal mr. J. Versteeg was van mepning, dat de straf door de rechtbank opgelegd, te laag was. Gezien het register van den man vorderde het O .M. een gevangenisstraf van twee jaar en vier maanden. De verdediger mr. van Everdingen, be schreef in zijn pleidooi het leven van den bejaarden verdachte, die met veel tegen spoed te kampen heeft gehad. Vooral de alcohol is voor hem fataal. PI. drong met klem op de uiterste clementie aan, aan welke conclusie hy het verzoek tot on middellijke invrijheidstelling verbond. Na raadkamer wees het hof dit verzoek af. Arrest 22 December. (Zitting meerv. strafk. van 8 December). Rijwieldiefstal en gros. De bakker S. L. uit Amsterdam, die vroe ger blijkbaar betere dagen gekend had, was omstreeks 25 October naar Alkmaar geko men om zich middelen te verschaffen die hem in staat zouden stellen de huur van zyn woning aan de Ruysdaelkade te betalen. De middelen die hy hiertoe koos konden niet direct wettig genoemd worden, daar L kans zag binnen eenige dagen een viertal rijwielen mede nemen en de belastingplaat jes hiervan te incasseeren. Het ging hem blykbaar niet zoozeer om de rijwielen zelf als wel om de daarop bevestigde belasting plaatjes. Zyn laatste poging was hem evenwel nood lottig geworden, daar het een rechercheur der Alkmaarsche politie opgevallen was hoe een man op een damesfiets reed. Hij had hem aangehouden en L. was weldra door de mand gevallen. De officier van justitie memoreerde dat verdachte al sinds 1931 zich aan soortgelijke misdrijven schuldig maakt. Gedurende 1934 had verdachte kans gezien tientallen rij wielen te ontvreemden. Toen was L. veroor deeld geworden tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. Blijkbaar had dit nog weinig geholpen en derhalve achtte spreker 't noodzakelijk den verdachte, dien spreker onsociaal noemde, voor geruimen tijd aan de gemeenschap te onttrekken. De eisch luidde 1 jaar en 8 maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Dwars uit Hoorn, merkte op hoe verdachte aanvankelijk een aardig bestaantje had gehad als handelaar. Langzamerhand waren evenwel de ver diensten minder geworden en tenslotte had verdachte zijn heele handelskapitaaltje erbij ingeschoten. Verdachte kon toen de huur en andere onkosten niet meer opbrengen en had zich, gedwongen door armoede, aan het misdrijf schuldig gemaakt. Spr. concludeerde tot het opleggen van een gecombineerde straf. Uitspraak 15 December. Opstandige IJmuidenaren. De vier gebroeders, respectievelijk Glijn, Cornelis, Pieter en Henk S. uit IJmuiden- Velsen waren op 26 Augustus de duinen te Castricum ingetrokken met de bedoeling bramen te gaan zoeken. Het viertal had zich er weinig om bekommCTd, dat zij geen ver gunning hadden, doch waren zoo maar zon der meer het Geversduin ingetrokken en de gevolgen waren dan ook niet uitge bleven. Zy werden na eenigen tijd opge merkt door den onbezoldigden rijksveld wachter G. Liefting uit Castricum, die naar het viertal toestapte en hen vroeg een kaart te vertoonen. Toen deze niet overgelegd kon worden, had Liefting hen willen verba- li-eeren en daartoe aan Glijn S. gevraagd zijn naam op te geven. Deze had dit echter geweigerd, onder het motief dat hy het on redelijk vond, dat juist hij bekeurd werd, terwijl er nog zooveel anderen in hetzelfde duin hadden geloopen. Toen Glyn na her haalde sommaties bleef weigeren den naam op te geven, had Liefting hem bij den arm gepakt met de bedoeling Glyn voor den burgemeester van Castricum te geleiden. Hiertegen had G. S. zich heftig verzet en in zijn pogingen was hij later bijgestaan door zijn broers Cornelis en Pieter, die den rijks veldwachter hadden bedreigd met moord en doodslag en geprobeerd hadden hem te omsingelen. Hierdoor was Liefting tot drie maal toe gedwongen geworden zijn arrestant los te laten en uiteindelijk had hy met de revolver moeten dreigen om zijn belagers op een afstand te houden. Henk Schol, die als getuige a decharge voor zijn broers optrad, had den strijd van eeni gen afstand gevolgd en beweerde, dat er geen sprake van verzet was geweest. Vol gens hem was de beweging van zijn broer Glyn juist, dat deze wel met den veldwach ter mee had willen gaan, doch dat de veld wachter hem eerst met woorden en later met den gummistok tot sneller loopen had aangemaand. Ook van de bedreigingen had Henk niets gemerkt. De officier van justitie achtte het misdrijf zeer ernstig en merkte op hoe volkomen correct de rijksveldwachter had gehandeld. Het was zelfs zoover gekomen, dat Lief ting, om zyn aanvallers van zich af te hou den met schieten had moeten dreigen. Ge lukkig was het zoover niet gekomen, doch spr. achtte een strenge straf geboden, daar geen der drie verdachten blijk gaf van eenig schuldbesef. Spr. vroeg tegen Glijn S. 4 maanden gevangenisstraf en tegen Cornelis en Pieter S. beiden 8 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 15 December. (Wordt vervolgd). ALKMAAR. GEBOREN: Marie Louise, d. van Arie Meijer en Minna Bertha Preuss. B'rancina Hendrica, d. van Jacob Muller en Martha Nyhuis. Petrus Gerardus Nicolaas, z. van Petrus Arie Anto- nius Peppelenbosch en Cornelia Charistina Kraakman. OVERLEDEN: Tryntje Silver, wed. van Andries Verweij, 80 jaar. Levenloos kind van Floris Moei- beek en Emilie Emma Elise Marianne Höhne. Andreas Jacobus Drikzen, gen. met Anna Christina Lucassen, 73 jaar. OUDE NIEDORP. (November). Geboren: Nicolaas Anthonius, z. van Jacobus Hendrikus Verlaan en Alida Ruiter. Geertruida Joanna Maria, d. van Gerrit Bruin en Petronella Kuiper. Getrouwd: Fokke Eppinga te Heerhu- gowaard en Klara Chatillon. Overleden: Geertje Buis, wed. van Cornelis van der Klooster, wonende te Nieuwe Niedorp, 80 jaar. Veronica The- resia, dochter van Petrus Jong en Anna Maria Jong, overleden te Alkmaar, 1 jaar. Guurtje Bakker, wed. van Abraham Over, 82 jaar. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN gehouden bij opbod op Zaterdag 5 Decem ber 1936 ten overstaan van notaris G. A. Verkade, te Alkmaar; perceel weiland te Oudorp aan den Omval, groot 5 hectaren, 36 aren en 90 centiaren, staat in bod op 8805.16 en dito perceel groot 5 hectaren 40 aren en 40 centiaren in bod op 9186.80. De afslag en comb. blijft bepaald op Za terdag 12 December 1936 om 11 uur (aan vang 12 uur) in café Bos, Waagplein te Alkmaar. Te Schoorldam heeft gisteravond een droevig auto-ongeval plaats gehad, dat aan den heer P. C. de Boer, uitgever van de Heldersche Courant en diens moeder het leven heeft gekost. Om kwart voor zeven kwam de heer de Boer met zyn Lincoln-auto van uit de rich ting Alkmaar gereden. Na den regen was door den vorst de weg gladder geworden dan de automobilisten vermoedden. Naar ooggetuigen beweerden, geraakte een van de richting den Helder komende auto aan het glijden. De heer de Boer poogde uit te wyken. doch geraakte eveneens aan het slippen en kwam bij den steiger met zyn auto in het Noord-Holl. kanaal tereent. Dit is daar ongeveer 6 meter diep en de wagen zonk dan ook onmiddellijk in de diepte. An deren veronderstelden, dat de heer ae Boer een geparkeerde kruideniersauto te laat had opgemerkt en daardoor te snel had geremd. Direct hulp. Direct stelden de Wieringer schippers Wa- gemaker en Lont, die van Alkmaar komende met hun motorboot, voor den gesloten brug lagen te wachten, geassisteerd door den heer Mantel en den brugwachter, pogingen in nel werk om met behulp van de motorlier de auto naar boven te brengen. Dit gelukte in derdaad binnen tien minuten, zoodat er alle hoop was, de beide inzittenden levend aan te treffen. Helaas schoot de haak van de lyn los en de auto zonk wederom in de diepte en daarmede was de kans op de red ding van beide menschenlevens verkeken. Reddingspogingen. Inmiddels was ook de 80-tons motorboot van de firma Koningsbergen uit den Helder op de plaats van het onheil aangekomen Deze boot heeft een hefvermogen van vier ton en binnen het kwartier slaagde men er in de auto op het droge te brengen. De heer de Boer zat levenloos rechts van zyn stuur en zyn moeder, die ^hter in den wagen was gezeten, zat in elkSider gezakt eveneens levenloos. Dr. v. Hesteren, die met den burgemeester van Warmenhuizen, den heer Nolet (het ge deelte waar het ongeval plaats had, behoort tot deze gemeente) onmiddellijk op de plaats van 't ongeluk was verschenen, stelde oogenblikkelijk, geassisteerd door de leertin gen van den E.H.B.O.-cursus, pogingen in het werk om de levensgeesten op te wekken. Helaas faalden deze pogingen, zoodat hij slechts den dood kon constateeren. Zeer veel belangstelling. Het ongeval had zeer veel menschen op de been gebracht, die dit droevig gebeuren druk bespraken Diep betreurde men het, dat de lijn van de Wieringer motorboot was ge broken, omdat men algemeen veronderstel de, dat wanneer dit niet was gebeurd, beide menschenlevens niet verloren waren gegaan. De beide politiemannen uit Warmenhuizen hadden moeite het verkeer te regelen. Auto's stopten en er botsten zelfs een paar tegen elkander aan. De beide bestuurders regelden echter onderling de schade. Na eenig overleg werden de beide lijken van de verongelukten op een vrachtauto van den heer Plomper uit Bergen geladen en om kwart voor negen naar den Helder ver voerd. Waarom hiervoor geen ziekenauto ge requireerd werd, is ons een raadseL De verongelukte auto was aan den linker kant zwaar ingedeukt, terwijl de voor- en zy-ruiten waren verbrijzeld. Het merkwaar dige wasf dat de lichten van den wagen nog brandden. Vermoedelijk is de heer de Boer van schrik omgekomen. Hy had althans, in te genstelling met zyn moeder, geen water bin nen gekregen. De mare van het ongeval werd in den Hel der met groote deernis vernomen. De heer Trapman uit Schagen, die voor kort juisr u ^er B°er een Slangen-gemeen schap had gesloten, en spoedig op de plaats f 1 verscheen' was eveneens diep onder den indruk van dit droevig gebeuren, kb heT V00r. .dV°<,Veelste maal leert- dat, wlen 8C1JZel? heeft' vooral geasfalteerde VT automobilisten de grootste voor zichtigheid eischen. Een bekende persoonlijkheid. De heer P. C. de Boer, die op zoo tragi- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 8 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,8 m.M. te Parijs. Laagste barometerstand 733,3 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 9 December: Matige tot krachtigen, later afnemende zuidwestelijke tot westelijken wind; betrok ken tot zwaar bewolkt met kans op regen- later opklarend; aanvankelijk veel zachter Buitenlandsch weeroverzicht Regen en mist te wachten. De gisteren bij IJsland verschenen depres- sie trok oost-noordoostwaarts, maar vormd» een vry diepen uitlooper over Engeland, waar achter de hooge drukking zich weer herstelt, terwijl op het vasteland de hooge- druk zich tot bij Finland uitbreidde. In dit hoogedrukgebied was op het vasteland de weerstoestand uiteen loopend, in verband met de vochtigheid. Waar het droog was, is plaatselijk matige vorst over gekomen,'op de meeste plaatsen heeft de vochtigheid zich tot mist gecondenseerd en de menging van vochtige lucht uit het westen met de koude lucht, doet dien mist tydelyk nog toenemen. Op de Britsche eilanden valt regen en steeg de temperatuur reeds vry sterk in Ierland en Schotland bij matigen tot krachtigen westelijken wind. Aan de Noorsche kust waait het krach-ig uit zuid en valt regen en sneeuw. Zweden heeft plartselyk strenge vorst bij matigen zuidelijken wind en sneeuw in het noorden. Wegens den toevoer van warme en vochtige lucht zal hier te lande de temDeratuur stijgen en is eenige regen te wachten. In den volgenden nacht kan by opklaring in de bovenlucht aan den grond weer mist ontstaan. LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.17 uur tot 7.24 uur licht op. sche wijze om het leven is gekomen, was in den Helder een zeer bekende persoonlijk heid. Hy was directeur-hoofdredacteur van De Heldersche Courant, welk blad sinds eenige maanden als dagblad verschijnt en dat in de marinestad een groote populariteit geniet. Voorts was de heer de Boer medewerker van verscheidene andere dagbladen. Tevens was de overledene directeur van de N.V. drukkerij C. de Boer Jr„ in welke functie hy zyn vader bij diens dood in 1929 was opgevolgd. De heer de Boer was o.a. voorzitter van de afdeeling den Helder en omstreken van de Federatie van Boekdrukkerspatroons en voorzitter van de Districts-leerlingencom- missie van deze organisatie. Ook aan het ge meentelijk leven van den Helder wijdde de heer de Boer zijn krachten. Hy maakte deel uit van de economische commissie, was be stuurslid van de vereeniging voor vreemde lingenverkeer „Helder's belang" en was eveneens lid van het bestuur van de N.V. Zeebad Huisduinen. De heer de Boer bereikte den leeftijd van 45 jaar en laat een vrouw met 2 kinderen achter. Ook de moeder van den heer de Boer, mevr. M. de BoerJongkees, die 69 jaar oud was, stond te den Helder in hoog aanzien. Zy was een vooraanstaande figuur op het gebied van liefdadigheid en socialen arbeid. Van tal van organisaties en instellingen was zy een ijverig medewerkster. De regeering waardeerde haar verdiensten door haar te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Zy was o.a. bestuurslid van de afd. Alkmaar van het genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen, waarin zij een zeer werkzaam aandeel heeft gehad. De heer de Boer had gister een bezoek aan Amsterdam Rebracht, iets, wat hy steeds op Maandag deed en op den terugweg is het ongeluk gebeurd. Onze correspondent uit den Helder meldt: Naar wy vernemen, is de begrafenis van de beide overledenen bij het ongeluk te Schoorldam bepaald op a.s. Vrijdag om half twaalf, vanuit de woning. De verslagenheid in den Helder is zeer groot. In philantropische instellingen vooral zal de steun van mevr. de Boer sterk ge mist worden. EEN JUBILEUM. Vry dag 11 December is de heer G. Snip. leeraar in smeden en bankwerken, 25 jaar aan de Ambachtsschool te Helmond werkzaam. De heer Snip is oud-stadgenoot en oud-leer ling van de ambachtsschool te Alkmaar. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand - legden 1221 November 86 patiënten en legden 122 bezoeken af, waarvan 355 betalende be zoeken, 746 bezoeken voor 't A. Z. A. eI 120 gratis bezoeken. Er werd 1 maal den dokter geassisteerd en 5 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpJeegster verpleeg» 11 patiënten, legde 194 bezoeken af e heeft 7 maal den dokter geassisteerd»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2