De inbraak in een kiosk te Amsterdam. i"Binnenland. 'ftooiMciaat ïlituws QemeenttzadeH Jieck Sdiool De twee politie-agenten in hooger beroep voor het hof. HEILOO NIEUWE NIEDORP BROEK OP LANGENDIJK KOEDIJK UITGEEST LIMMEN Op 30 September veroordeelde de recht bank twee Amsterdamsche agenten wegens inbraak in een kiosk op het Mercatorplein, gepleegd op 4 Juni, ieder tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Gisteren hebben zij in hooger beroep te rechtgestaan. Zij verklaarden ter terechtzitting on schuldig te zijn. Hoofdinspecteur Modderman, als getuige gehoord, gaf eenige inlichtingen over de situatie ter plaatse en de blokken, waarovet de agenten het toezicht hadden. Het bleek, dat agent van W. om kwart over twee en om kwart over vier (de uren waarop hij bij de kiosk is gezien) buiten zijn blok was. Dit komt meer voor, maar dan moet de agent er aanteekening van houden in zijn zak boekje. Verd. verklaarde dit te hebben ge daan, maar hij had vergeten het te laten teekenen. Hij was buiten zijn blok geweest, omdat hij bij den Bosch en Lommerweg op het zandterrein twee verdachte „schimmen" had gezien, die per fiets naar den hoofdweg gingen. Verdachte was hen gevolgd en had op het Mercatorplein toevallig den medeverdachte aangetroffen. v De beide verdachte mannen had hij aan gehouden, maar ze bleken niets met misdaad te maken te hebben. Hij had vergeten hun namen te noteeren. De president merkte hierbij op, dat dit verzuim het verhaal niet geloofwaardiger maakt. De president brengt vervolgens de zeer bezwarende verklaring van den hoofdge tuige Klunder (den bewoner van het Mer catorplein) naar voren. Aanvankelijk was diens verklaring veel minder pertinent dan thans. Getuige Modderman is van meening, dat getuige de agenten niet „op wilde hangen". De hoofdgetuige wordt voor het hekje ge roepen. Hij beschrijft het uitzicht van zijn raam uit op de kiosk. Op dien bewusten nacht zaten mijn vrouw en ik voor het raam. Ik lijd aan slapeloosheid. President: en geeft 't wat, dat voor het rétam zitten? Och neen, zegt verd., maar 't breekt de verveling een beetje. Om kwart over twee had zijn vrouw hem twee agenten aangewe zen, die in de nabijheid van de kiosk ston den en zich vreemd gedroegen. Even later kwam er een derde agentVerd. v. W. had geroepen: er zit er een te spionneeren. Beide verdachten waren weggegaan en verd. v. W. had geroepen: ga naar je nest. U be grijpt, zegt getuige, dat ik boos was en de zaak erg verdacht vond. Ik bleef zitten en wachtte Om kwart over vier kwamen ze terug. De langste ging via de telefooncel de kiosk binnen. Ik liet zoo vervolgt get. m'n bovenbuurman roepen. Deze was beneden gekomen en even later (tegen half vijf) kwam de agent weer naar buiten. Pres.: weet u zeker, dat het deze twee agenten waren? Get.: ja meneer, absoluut zeker. Pres.: eerst was u heel wat minder perti nent in uw verklaringen. Get.: ik had medelijden met hun gezin nen Pres.: en u hadt niets tegen de agenten? „Niets", zegt verd. Integendeel: aanvan kelijk wilde ik ze sparen. Agent van W. Hij heeft iets tegen me, ik heb 'm eens een aanmerking gemaakt. Beide verdachten geven toe om ruim twee uur bij de kiosk te zijn geweest. Zij ontken nen echter om kwart over vier terug te zijn gekomen. Van een inbraak weten ze niets Getuige Klunder wil graag de zaal verla ten, zijn vrouw, die ook als getuige opge roepen is, is ziek en moet vandaag naar den dokter. Getuige wil haar wegbrengen. Pres.: we krijgen dadelijk eenige getuigen die veel kwaad over u vertellen. Het zou beter zijn, wanneer u bij dat verhoor aan wezig was. Dan komt de zieke vrouw van den hoofd getuige voor het hekje: Zij is voor ze naar het ziekenhuis gaat ter zitting ver schenen om verklaringen af te leggen. In hoofdzaak bevestigt zij het verhaal van haar man. Ook zij herkent de mannen. Het wa ren dezelfde agenten, die om 21/4 uur bij' de kiosk waren. Zoowel de procureur-generaal als de pre sident maken de vrouw opmerkzaam op het gewicht van haar verklaring. Zij blijft echter zeer pertinent: deze twee agenten zijn de inbrekers Klunder en zijn vrouw krijgen verlof de zitting tijdelijk te verlaten voor het bezoek aan den dokter. De bovenbuurman van den hoofdgetuige vertelt, dat hij om ruim vier uur door de vrouw van Klunder was gewekt. Of hij eens wilde komen kijken, er gebeurde wat raars in de kiosk. Inderdaad zag hij even later, dat een agent de kiosk verliet, de tweede stond tn de nabijheid van het gebouwtje. Getuige herkent de agenten niet Lang en breed wordt er gediscussieerd over de vraag, hoe de agent de kiosk ver liet, welke houding hij aannam, hoe de deur stond, enz. De agent, die te kwart over twee ook een oogenblik op het Mercatorplein is geweest en daar met de verdachten heeft gesproken, legt een bezwarende verklaring af. Verd. v. W. had hem n.1. verteld, dat hij bij het post huis dienst deed. Later was getuige geble ken, dat deze informatie onjuist was. Twee andere agenten hebben deze beide verdachten meermalen samen in een ver keerd blok aangetroffen. Getuigen a décharge. Onder de getuigen a décharge is een po litieagent, die omstreeks kwart over vier op zijn ronde op het Mercatorplein geweest is. Bij de kiosk had hij niets bijzonders gezien. Pres.: Het is jammer, dat u niet beter hebt uitgekeken, want er is ingebroken Enkele andere getuigen a décharge noem den den hoofdgetuige een opschepper en 'n fantast. Een getuige wist zelfs te vertellen, dat Klunder had gezegd, dat hij speciaal om op de agenten te letten op het Merca torplein was gaan wonen. Ook waren er getuigen, die over de zwarte kunst van K. spraken, en hem magnetiseur noemden. Hij zou o.a. gezegd hebben: er zijn maar vier groote mannen in Nederland en ik ben er een van. Een man, die vroeger met get. zaken had gedaan, noemde hem hoogst onbetrouwbaar, hij achtte hem best in staat va'sche be schuldigingen te uiten. Het woord is dan aan het O. M. Requisitoir. Het is geen aangename taak tegen twee politie-dienaren een requisitoir te moeten nemen, zegt de procureur-generaal, mr. J. Versteeg. Mij zou niets liever geweest zijn dan dat ik ter zitting overtuigd was geworden van de onschuld van deze verdachten. Dit is echter niet het geval. We hebben hier ver halen gehoord betreffende de beweerde on betrouwbaarheid van den hoofdgetuige. Het is hier echter de vraag of zijn verklaring op een bepaald punt getoetst aan andere verklaringen, als waar mogen worden aan genomen. Dat is hier hei geval. Hun ver klaringen over het gebeurde in den voor nacht (2 1/4 uur) kloppen met die van de verdachten. Zij geven immers toe, dat zy op dat oogenblik bij de kiosk waren. De bovenbuurman maakt een zeer betrouwba ren indruk en hij heeft een van de agenten uit de kiosk zien komen. Voorts blijkt, dat de agenten uit hun b^k zijn geweest. Deze verdachten hebben zich aan een af schuwelijk misdrijf schuldig gemaakt. Spr. kan zich vereenigen met de straf door de rechtbank aan beide verdachten opgelegd (één jaar met aftrek van voorloopige nech- tenis) weshalve hij bevestiging van het vonnis eischt. Pleidooien. De verdediger van agent van W., mr. Th Muller Massis, is van meening, dat het overtuigend bewijs in deze zaak niet is ge leverd. De agenten stonden goed bekend en het is toch onaannemelijk, dat zij in een kiosk zouden hebben ingebroken. PI. vestigt er de aandacht op, dat de ver klaringen van den hoofdgetuige met de uiterste reserve moet worden aanvaard. PI. gaat uitvoerig de getuigenverklaringen na; alleen K. en diens vrouw, die sterk on der invloed van haar man staat, hebben de ze agenten herkend. Niemand anders kan met zekerheid verklaren, dat deze agenten den tweeden keer bij de kiosk waren. PI. concludeert tot vrijspraak. Mr. Joh. K. M. Mathuisen, optredende voor verd. K., acht de bewysconstructie niet voldoende. PI. weigert aan te nemen, dat Amsterdamsche agenten bereid zouden zijn inbraken te plegen. Dit kan pas worden aangenomen, wanneer het bewijs geen twij fel overlaat. Dat is hier wel degelijk het geval: de verklaringen van den hoofdgetui ge zijn onaanvaardbaar. Waarom ging hij niet naar buiten, waarom stelde hij zich niet onmiddellijk met het bureau in verbinding' In ieder geval is niet bewezen, dat ook verd. K. om kwart over vier op het Merca torplein is geweest. PI. komt evenals mr. Muller Massis tot de conclusie, dat verd. dient te worden vrijgesproken. Het hof zal 22 December arrest wijzen. WERKLOOZEN VOOR SPANJE GERONSELD. Naar wij vernemen, hebben de Am sterdamsche centrale recherche geruch ten bereikt, dat enkele te Amsterdam woonachtige personen zich zouden schuldig maken aan het strafbare feit van het ronselen van werkloozen, die dan naar Madrid zouden worden gezon den om dienst te doen in het Spaansche leger. De recherche heeft in deze geruchten aanleiding gevonden om na te gaan of zij op waarheid berusten. Tot dusver beschikt zij echter nog niet over eeni- gerlei positieve gegevens. DADER VAN DEN MOORD TE KLOOSTERZANDE UITGELEVERD. De dader van den roofoverval, welke te Kloosterzande plaats had in den nacht van 23 op 24 October, B. Polman, die op 1 Nov. werd gearresteerd te Apeldoorn, is, zooals men zich zal herinneren, op 4 Nov. uit de cel te Groenendijk ontvlucht Op dienzelf den dég kon hij reeds weer te Gent (België) worden gearresteerd. Gisteren werd P. uitgeleverd te Sas van Gent waar hij in ontvangst werd genomen door den gemeente-veldwachter van der Vijver, den wachtmeester en marechaussee van de brigade te Groenendijk (gem. Honte- nisse). Nadat hem een verhoor was afgeno men, werd hij overgebracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Ook het rijwiel van de marechaussee, waarmede P. de vlucht had ondernomen, werd weer meegebracht DE MOORD TE LEEK. Vragen van de politie. Naar wü vernemen, heeft de politie te Groningen nog altijd geen enkele aanwijzing omtrent den dader of daders van den moord op den heer Reintjes te Leek. Er zijn eenige ongeteekende brieven ont vangen bij de politie, doch deze mededee- lingen bleken telkens onjuist te zijn. De politie stelt thans door middel van de pers twee vragen: wie was de motorrijder, die in den nacht van 1 op 2 December half twee in de buurt van Leek zijn motorrijwiel heeft aangetrapt? Wie hebben dienzelfden nacht op dien tijd gereden op den weg tus- schen Noordwijk en Tolkert met een gemid delde uursnelheid van ongeveer 10 K M.? DE GLADHEID. Doodelijk ongeluk bij Nieuwkoop. Tengevolge van de gladheid van den weg heeft op den -Betonweg, tusschen Nieuw veen en Nieuwkoop, een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan de 31-jarige mej. T. E. v. d. Ent Braat, uit laatstgenoemde ge meente, het slachtoffer is geworden. Mej. v. d. Ent Braat, die zich per rijwiel naar Nieuwveen begaf, is by het passeeren in botsing gekomen met een uit tegenoverge stelde richting komenden auto, bestuurd door den heer N., uit Gouda. Volgens ver klaringen van den bestuurder, zou mej. v. d. Ent Braat niet geheel rechts van den weg hebben gereden, waardoor de automobolist zich genoodzaakt zag, plotseling te remmen, hetgeen hem op den gladden weg noodlottig werd. De auto maakte een halven slag om, met het gevolg, dat de wielrijdster door het achterste deel van den wagen werd geraakt en over een afstand van ongeveer 17 meter werd weggeslingerd. Na een kwartier is zij overleden, hoewel spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. De auto is in beslag ge nomen. DE VEERBOOT SCHIERMONNIKOOG— OOSTMAHORN AAN DEN GROND GELOOPEN. De veerboot Brakzand, van Oostmahorn naar Schiermonnikoog, is gisteravond, op de terugreis naar het vasteland, buiten de vaarguel geraakt en wast blijven zitten. Post en passagiers zijn per sloep naar het eiland teruggebracht, AVONDRECEPTIE BIJ DUITSCHEN GEZANT. Ter eere van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De Duitsche gezant en de gravin von ZechBurkersroda gaven gisteren in de salons van het legatiegebouw in de Residen tie een avondreceptie ter eere van prinses Juliana en prins Bernhard. Omstreeks half tien kwamen de prinses en prins Bernhard bij het gezantschap aan en eenige oogenblikken later arriveerde ook H.M. de Koningin. De vorstelijke personen toefden geruimen tijd te midden der gasten. WIELRIJDER TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond te ongeveer half zeven is een dertigjarige wielrijder bij het Frederik Hendrikplantsoen in het water van de Nas- saukade te Amsterdam gereden. Van alle kanten toegeschoten burgers slaagden er be trekkelijk spoedig in, den drenkeling met behulp van een bootshaak op het droge te brengen. Personeel van den geneeskundigen dienst, welke onmiddelijk gewaarschuwd was, is nog geruimen tijd bezig geweest met pogingen de levensgeesten op te wek ken, evenwel zonder gunstig resultaat. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is naar het Wilhelmina gasthuis ver voerd. GRIEP IN AMERSFOORTSCHE GARNIZOEN. Geen reden tot ongerustheid. Onder de te Ameisfoort in garnizoen lig gende manschappen van de infanterie en van de bereden wapens heerscht een griep epidemie. Tot dusver is geen enkel geval van ernstigen aard geconstateerd en er be staat dan ook, zooals ons van militair-genees kundige zijde werd verzekerd, geen reden tot ongerustheid. Een aantal patiënten is opgenomen in het militair hospitaal, de anderen verblijven in de kazernes. In verband met de vele ziekte gevallen is het uitrukken van de troepen zooveel mogelijk beperkt. ONGELUK OP EEN TRAMEMPLACEMENT. Op het tramemplacement der Brabantsche Buurtspoorwegen, te Veghel, is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 50- jarige stationschef Gerbrands stak haastig de tramlijn over, terwijl men goederen wagens aan het rangeeren was. Op dit oogenblik kwamen juist eenige stilstaande wagens in beweging, tengevolge waarvan de stationschef tusschen twee wagons be kneld raakte. Het rangeerpersoneel slaagde er met moeite in, den ongelukkige uit zijn hachelijke positie te bevrijden. De heer G bleek zwaar gekwetst te zijn aan beide bee- nen en het onderlichaam. In ernstigen toe stand is hij naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht. AAN BLOEDVERGIFTIGING OVERLEDEN. Het zestienjarige dochtertje van de fami lie W. te Beek (L.), is eenige dagen geleden zoo onvoorzichtig geweest een puistje open te krabben. Gisteravond is het meisje te Sittard tengevolge van de daardoor ontsta ne bloedvergiftiging overleden. PROV. STATEN NOORHOLLAND. De Prov. Staten van Noordholland kwa men gistermorgen bijeen onder voorzitt schap van den commissaris der koningin. Ingekomen was een brief van den heer M. Benders, eerste geneesheer-directeur van het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum, waarin hij met 1 Juni 1937 eervol ontslag vraagt. De heer Ankersmit (s.d.) merkt op, uai het vorig jaar de wenschelijkheid is uitge sproken om voor de drie provinciale zieken huizen een directorium in te stellen. Spreker vraagt of Ged. Staten het niet wenschelyk achten, om, nu sollicitanten voor directeur van het ziekenhuis te Bakkum moeten v dea opgeroepen, daarbij mede -c deelen, er- A. van wor- dat de mogelijkheid bestaat van instelling van een directorium. De voorzitter antwoordde, dat zijn v >or- nemen is, voor de a.s. zomerzitting der Sta ten in een besloten vergadering de benoe ming te bespreken en daarbij rekening te houden met de opmerkingen van den 'ïcer Ankersmit. Vervolgens was aan de orde de benoe ming van twee leden van de commissie van bestuur der provinciele ziekenhuizen. De af tredenden, de heeren P. P. Hartendorf en dr. A. Melchior, werden herkozen. De heer Pothuis vroeg vervolgens eenige vragen te mogen stellen over enkele polder aangelegenheden. Besloten werd deze vragen te behandelen in de volgende vergadering. De vergadering werd vervolgens ver daagd tot 22 December half elf. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL IN DEN BEEMSTER. Gistermorgen te plm. 10 uur vond aan den Middenweg te Beemster een ernstig auto ongeval plaats. Een groote zeswieler, een 15-tons vrachtwagen, beladen met kaas, van de Mij. „Gouda", komende uit de richting Alkmaar, geraakte bij het passeeren van een N.A.C.O.-bus te water. De chauffeur zelf kwam er goed af, doch een naast hem zittend man liep ernstige verwondingen op in het gelaat. Vrijwel op hetzelfde oogenblik geraakte vrijwel terzelfder plaatse een luxe wagen met aanhangwagen van den heer Kommer te Alkmaar te water. Persoonlijke ongeval len deden zich hierbij niet voor. Spoedig waren twee kraanwagens van de firma Geerling Sc Winkelaar te Hoorn en van de firma Schmidt te Alkmaar, ter plaatse. De oorzaak moet waarschijnlijk worden gezocht in de gladheid van den weg. POLDERBENOEMINGEN. Bij kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Noordholland: a. met ingang van 1 Jan. 1937, tot heem raad van het ambacht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorder Kogger, van wege de Middel Kogge, de heer H. J. Avis te Midwoud, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden; b. met ingang van 1 Jan. 1937, tot heem raad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorderkoggen, vanwege de Wonummer Kogger de heer P. Schip per, te Spanbroek. Buitengewone vergadering V.V.V. De V. V. V. hield Maandagvond verga dering onder voorzitterschap van den heer J. van Gemeren. Over de gelezen notulen ontstond een discussie, doch uiteindelijk werden zij vast gesteld. Ingekomen stukken. Van het gemeente bestuur bericht van het toestaan van een extra subsidie tot dekking van het tekort van de concerten, groot 100. Onder ap plaus in dank aanvaard. Daarna gaf de voorzitter een overzicht van de geldmiddelen. Er is momenteel een saldo van 45.35 en alle oude posten zijn betaald, ook de schrijf machine, waar een 3-tal oud-bestuursleden garant voor waren. De ontslag-aanvrage van den heer van Diepen werd voor kennisge ving aangenomen. In behandeling kwam het voorstel van G. Smits (bestuurslid) om het op 4 December 1935 genomen besluit, dat inhoudt dat bestuursleden geen werk mogen verrichten voor of leveranties mogen doen aan de vereeniging, in te trekken. L)e voorzitter zeide, dat het bestuur zich hier over niet heeft uitgesproken, men wilde de verdediging aan den voorsteller overlaten Nadat het vóór en tegen was besproken, werd het voorstel met 17 tegen 2 stemmen en 1 blanco aangenomen. Als voorzitter werd gekozen de heer J. L. Groot, die de benoeming in beraad hield. In de vacature-Zwaag werd gekozen de heer P. Vierkant, die met zijn benoeming in ken nis zal worden gesteld. In de vacature-ten Bruggencate, benoemde de vergadering den heer M. A. Idema, die de benoeming aan vaardde. Bij de rondvraag werden interne zaken behandeld. Het bestuur was niet homogeen met een voorstel-ten Bruggencate omtrent de afrekening van speldjes. Zal in de eerst volgende bestuursvergadering weder wor den behandeld. Nationaal huwelijksgeschenk. Ook hier heeft men de ingezetenen in de gelegenheid gesteld hun bijdrage aan het nationaal huwelijksgeschenk te geven door met een bus rond te gaan De opbrengst van de verschillende bussen was veel klein geld tot een gezamelijk bedrag van 32.30. Eerlijke vinder. De portefeuille verloren door den heer K. alhier met den inhoud van 110.— is gevonden. A. Glas Cïn. j In den ouderdom van 73 jaren en 8 maanden is in deze gemeente overleden de heer A. Glas Czn. Sinds 1 Sept. 1903 heeft de heer Glas zit ting gehad in den raad der gemeente voor de A.R. party, waarvan 24 jaren als wethou- der. Op onkrenkbare wjjze heeft de over ledene steeds de belangen der gemeente voorgestaan, m dagen van bloei en depres sie. Zyn adviezen werden steeds op hoogen prys gesteld. Levende uit het beginsel stelde hy zich echter boven de partyen naar het de gemeentebelangen betrof. aar het werk der barmhartigheid ook een eerste plaats innam bij den overledene wuid^ zyn heengaan in breeden kring be Ingekomen personen. H. Besse van Wormerveer. Q. S m' Ranzijn van Heerhugowaard. A. Kooii Schoorl. C. M. G. Karhof van den Helder' B. A. M. van Oostrum van Amsterdam.' T. Kerkmeer van Bergen. Vertrokken personen. J. Dol naar Schagen. M. de Waal naar den Helder. M. C. Spaan naar den Hel» der. A. Smit naar Alkmaar. A. van der Ley naar Groningen J. de Boer naar Haarlem. C. Kruit naar Haarlem. j Kruit naar Haarlem. A. Smit naar Alk maar F. de Jong naar Zype. Vergadering van de Oranje Ver- eeniging. De Oranje Vereeniging onzer plaats ver- gaderde in het hotel „De Ooyevaar" alhier Tot nieuwe bestuursleden werden verko-' zen de heeren P. Boschman en A. C. Twisk terwijl tot voorzitter werd benoemd de heer J. C. Merz. Na verschillende besprekingen werd een voorloopig plan samengesteld als volgt- Luiden der kerkklokken gedurende een kwartier, waarna door de verschillende kerkelijke gemeenten een korte herden. kingsdienst zal worden gehouden. Zingen van de schoolkinderen voor het Raadhui^ Kinderfeesten in de „Ooyevaar" en de zaai van den heer Baltus. Des middags muzikale rondgang door het dorp en zanguitvoeringen door verschillende plaatselijke vereenigin. gen en vervolgens algemeen fakkeloptocht, Cultnreele cursussen voor werk loozen. De cultureele cursussen voor werkloo zen en voor jeugdige werkloozen zullen op 10 December aanvangen. De cursussen zul- len worden gegeven in het gebouw der voormalige bewaarschool aan het Bonken- burg alhier. De raad kwam Maandagavond 8 uur voltallig bijeen. Nadat de burgemeester had geopend kwamen in behandeling de ingekomen stukken. Van den accountant dat de ge meenterekening van het G. E. B. en Radio- vedryf over het jaar 1936 zyn in orde be vonden. Van den heer de Leeuw te Grort- huizen (Avenhorn) dat hij zyn benoeming als hoofd van de o. L school aanvaard (in- gaande 1 Januari 1937). Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een kasgeldleer.ing in rekening- courant voor 1937, groot 10.000 bij de Coöp. Boerenleenbank alhier. Goedgekeurd werd de onderhandsche verhuur van een perceel tuingrond aan P. Mooij Jzn. De voorstellen van B. en W. om 200 opcenten op de personeele belas ting en 7b opcenten op de gemeentefonds- belasting te leggen, werden aangehouden tot de begrooting 1937. Gewijzigd werd de verordening op de besmettelijke ziekten welke werd gewij zigd zoo de algemeene -ezeling is. Z. h. st. werd goedgekeurd het besluit volgens art 208 der gemeentewet, betreffende nog geldende strafverordening. Afgewezen werd een verzoek van den Ned. Politie bond. om verlaging van huur der woning van den gemeenteveldwachter. Besloten werd 15 subsidie te geven voor de bloe men- en bolgewassen-tentoonstelling te Heemskerk. Ook werd besloten om 50 subsidie te geven aan de L. T. B. (Land en Tuinbouwbond) afd Limmen. Ingekomen vas een verzoek van den Landarbeidersbond „Sint Dedus Deditr en de Bouwarbeidersbond „St. Jozeph" om toeslagen op het loon uit de bondskas. Hiervoor is de goedkeuring van den raad noodig. Besloten werd het toe te staaa voor die arbeiders die volgens rijksrege ling werken of daarin gedurende de win termaanden worden opgenomen. Hieraan zal men toevoegen den kolentoeslag en den vrije Zaterdagmiddag. Een voorstel van B. en W. om de loonen in de werkverschaffing te bepalen op 2.W per dag, had niet aller instemming. De heeren Commandeur, Bult en De**®" stelden voor 2.75 per dag. Na een uit» voerige discussie werd het voorstel v* B en W. verworpen ei daarna met nlg®" meene stemmen bepaald op 2 75 per dag er kindertoeslag van 0.50 per kind, voor kinderen beneden de 15 jaar met e®» maximum van 4, waarvan de eerste twee kinderen niet meetellen. Daarna werd behandeld en bepaald da het loon voor georganiseerden hooger zal zijn dan voor ongeorganiseerden en w 0.50 per week (zulks voor arbeider5 dj® in de rijksregeling werken). By de r01™" vraag vroeg de heer Bult voorziening van den weg (een zandweg) in de Pagelaan- B. en W. zullen hieraan hun aandacni wijden. u Daarna ging de raad in comité. Zooaj* de voorzitter opmerkte wilde hij aan het verlangen van de raadsleden tege^ moet komen en de begrooting 1®»* comité behandelen. Daarna zal spr. de ter visie legging na 10 December vergadering uitschrijven waarin °c grooting aan de orde komt. Omstr middernacht was de comité-vergaden waarin ook reclames belasting behandeld geëindigd. KKRKVERKIEZING TE NIEUW® NIEDORP HerV, Door het Kiescollege der Ned. Gem. te Nieuwe Niedorp, ter in de vacaturen, wegens periodieke a ding van de heeren K. Lodder ouder F. Stenneberg, diaken, een verkiezing^ houden. De heer Lodder is herkozen, e in de plaats van den heer Stenneberg- zich niet meer herkiesbaar stelde, noemd de lieer P. Viseer.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8