AKKER S verslèikte ABDIJSIROOP Geef Uw hoestend kind 's Werelds béste Hoestsiroop yUxwincuud 'Hieuw* JUck S. School Financieel Overzicht. 'Jxuilteioa Glimlachje HEILOO HOORN KOEDIJK STOMPETOREN BEVERWIJK BERGEN UITGEEST Verwaarloozen van zoo'n hoest kan onberekenbare gevolgen hebben. Als Ge dadelijk Akkers verstèrkle Abdijsiroop geeft, zult Ge reeds morgen verbetering kunnen waarnemen. Voor de Huisvrouw. door RICHARD STARR Vertaald door A.RIEWERD. „Maar het was toch niet mijn «chuld" voerde L. aan, iets wat we allen onmid dellijk en graag gelooven, doch dat vond de ambtenaar van het O. M. klaarblijkelijk niet voldoende en deze vroeg 8 of 8 da gen hechtenis. Uitspraak 6 of 4 dagen. De veehouder G. A. de W. uit Egmond Binnen had hetzelfde ervaren met een merrie die hij van zijn broer in bruikleen had. Ook hier had het paard hem op een goeden dag verrast met de geboorte van een veulen en de W., die de verantwoor ding hiervan geheel voor rekening van zijn broer achtte, had zich van de geheele zaak verder niets aangetrokken. Ook bij hem kwam de rijksveldwachter op 12 Mei op bezoek en ook hij kon geen dekbewijs over leggen. Eisch 10 of 1 Odagen. Uitspraak 10 of 8 dagen. Tenslotte was ook de landbouwer Ph. V. uit Egmond aan Zee in het voorjaar ver rast door de geboorte van een veulen, waarvan zijn Poolsche "'.et de moeder was geweest. Ook hier gold hetzelfde als in het geval van J. L. uit Egmond en de ambtenaar vroeg 10 of 10 dagen. Uitspraak 6 of 4 dagen hechtenis. EX-NOTARIS VEROORDEELD. Tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Amsterdamsche Arrondisse mentsrechtbank heeft gisteren den gewezen Amsterdamschen notaris M. K. wegens verduistering veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Het O. M. had een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest gevorderd. Den ex-notaris was een aantal verduis teringen ten laste gelegd. Gedurende het tijdvak van November 1934 tot Februari 1936 zou hij zich uit een boedel 14.272 hebben toegeëigend. De tweede verduiste ring betrof een bedrag van 7774. eveneens ten nadeele van een boedel, het derde geval stelde verduistering van van 3712. Voorts was hem nog ten laste gelegd, dat hij als secretaris-penning meester van de waterschappen „De Mid denpolder" en de Kleine Duivendrecht- sche Polder 7600 had verduisterd. Ook zou hij 1631.terugontvangen succes- siegelden hebben verduisterd. Hiervan werd hij echter vrijgesproken. De zaken van het zeer groote notaris kantoor stonden reeds geruimen tijd slecht, de gelden van verschillende kassen werden niet gescheiden gehouden. Groote bedragen waren voor den notaris op een onoordeelkundige wijze belegd, voorts had hij groote credieten verstrekt en had hij zie', borg gesteld. De rechtbank verleende eenige maanden geleden surséance van betaling aan nota ris K. Hij werd uit zijn ambt ontslagen, eenigen tijd later volgde zijn arrestatie. Zeg bakkerlje schijnt te veel gist in je brood te doen ik eet niet zooveel brood, maar mijn zoontje heb ik expres meegebrachthij kan zijn voeten niet meer op den grond houden! Bond voor Staatspensionneering. Donderdagavond hield de Bond voor Staatspensionneering een propaganda- en feestavond in de Rustende Jager, die geheel was bezet Na een kort openingswoord, was het woord aan Daan Pool van Oudesluis en Tommy Bouman van Amsterdam. Daan die begon met een leuk praatje en een liedje,, had dadelijk contact. Aan Tommy moest men eerst wennen, maar spoedig was het in orde. Door een samenloop van omstandigheden was de spreker verhinderd, daarom sprak de heer T. •Kostelijk een propagandistisch woord. Spr. bracht in herinnering, dat de armoede van vroeger een geheel andere was dan die van thans. Een 30 jaar geleden werd er altijd iets gevonden, om te verdie nen en als het eindelijk niet langer kon, was er nog het armbestuur Nu is er ook armoede, vooral niet minder dan vroeger, misschien nog erger. Een liefhebberijgezel schap gaat prat op zijn 25-jarig bestaan, doch is het niet droevig dat een bond, die ijvert om „oud en arm" weg te krijgen, meer dan 30 jaar moet bestaan? Ligt dat aan tientallen partyen welke ons parle ment bezetten, of aan ons? Spr. meende hoe verpolitiekt ons land ook is dat wij het parlement een ruggesteun kunnen en moeten geven. Een gelukkig verschijnsel is het, dat de partijen, die tegen staatspen sionneering zijn, meer en meer gaan ver dwijnen; één party echter en wel een groote, blijft conservatief. Een christelijke partij moet, aldus spr., voor staatspensionneering zijn, anders is zij niet christelijk. Om het parlement ruggesteun te geven moeten we toonen dat we er zijn en daarom moeten we demonstreeren in 1937. Onder algemeene instemming zeide spr. dat Heiloo in 1937 (het verkiezingsjaar voor de Tweede Ka mer) naar den Haag zal optrekken met een aantal dat Heiloo waardig is. Het gaat om een goede zaak. We moeten toonen, dat we den ouden van dagen, die aan den avond van hun leven zijn gekomen, een rustigen avond gunnen. Maar dan ook allen optrek ken, om den Haag en Nederland te toonen dat de eischen welke wij stellen, in het be lang zijn van de ouden van dagen en in overeenstemming zijn met de eisch van het Nederlandsche volk. De heeren Pool en Bouman hadden met hun program een buitengewoon succes. Omstreeks 12 uur was de feestavond ge ëindigd. Een jubileum. Heden herdacht de onderladingmeester de heer W. Kaagman den dag, dat hij voor 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. De volgende week Vrijdag zal de sein huiswachter, de heer W. Sely, zijn zilveren ambtsjubileum herdenken. Afd. van den IJsbond. Donderdagavond werd door de afd. Koe dijk aangesloten by den Ijsbond Noordhol land een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. W. de Weerd, onder leiding van den heer A. Sloof. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de opgekomenen in zonderheid aan den oud- voorzitter, den heer Jn. Otto. De statuten zijn nu drie jaar oud en vastgesteld Het nieuwe reglement wordt vastgesteld. Naast het bestuur staan negen commissarissen. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat gekozen werden de heeren P. Oostwouder en G. Klomp Cz., die de benoeming aan namen. Als baancommissarissen werden ge kozen de heeren K. Stam, W. Wagenmaker en Jn. de Waal Dz. Verkiezing bestuurslid, aftredende de heer P. Lammerschaag. Deze werd met algemeene stemmen herkozen Op 9 November 1937 zal de vereeniging 40 jaar bestaan. Er zijn plannen in voorberei ding om dien dag niet onopgemerkt te laten voorbij gaan. De leden zullen met hun dames worden uitgenoodigd. Er kwamen plannen naar voren om aan den weg een ijsbaan te maken, waarvoor wel een perceel te vinden is Zoo mogelijk zou men de werkzaamheden in werkverschaffing kun nen uitvoeren. Het bestuur zal het verder afwerken. De rekening van den penningmeester, den heer J. de Graaf, was als volgt: ontvangsten 157.10, uitgaven 52.32. Als afgevaardigde naar de alg. vergade ring van den bond werden benoemd de heeren K. Stam Mz. en Jn. Otto, als plaats vervanger de heer Jn. de Graaf. Een goed werk. Evenals horige jaren heeft mevrouw Huijser van Reenen zich weder met den verkoop van de postzegels voor het mis deelde kind belast, waarbij eenige helpers haar terzijde zullen staan. Moge dit werk, waarmee zoovele kinderen kunnen worden geholpen, goede resultaten opleveren. De saneeringsmaatregelen tijdelijk afgelast. De vereeniging van kleinhandelaren heeft aan de veilingbesturen verzocht de sanee ringsmaatregelen van den groentenhandel tijdelijk niet door te voeren. Dit verzoek vindt zijn oorzaak in de uitspraak der r.k. tuindersver. „Kennemerland, die de sanee ring afkeurde. De veilingen hebben medegedeeld aan het verzoek te willen voldoen en nadere besprekingen af te wachten. Tot nader aankondiging wordt dus een ieder tot de veilingen toegelaten. Boomplan tdag. De afdeeling Beverwijk en O. van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plant kunde heeft besloten om aan de gemeente besturen van Beverwijk en Velsen het ver zoek te richten om medewerking te willen verleenen tot houden van een boomplant- dag op den huwelijksdag van het prinselijk paar. Het ligt in de bedoeling door de school jeugd een boom te doen planten op een door de gemeente te bepalen plaats. Geslaagd. Mej. A. D. Maters alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen apothekers assistent Eervolle onderscheiding. Onze plaatsgenoot, de heer A. Maasen, behaalde op den Woensdag en Donderdag te Utrecht gehouden Vak- en Kerstveetentoon stelling, georganiseerd door de Nederland sche Slagersvakschool, met zijn inzending worstsoorten een drietal prijzen, n.L een eerste met lunchworst, een tweede prijs met gekookte worst en een tweede prijs met boterhammenworst. De belangrijkheid van dit succes springt in het oog, als men weet, dat in deze rubriek 187 inzenders waren. Opening der eultureele voor werkloozen. cursussen De opening der eultureele cursussen voor werkloozen, welke plaats had in het gebouw der voormalige bewaarschool te Uitgeest werd bijgewoond door verschillen de autoriteiten, waaronder de burgemeester. Het volledige bestuur der Uitgeester be- stuurdersbond en de heer C. Molenaar na mens de r. k. Volksbond. Namens het instituut P. B. N. A. was aanwezig de heer Rothuizen, inspecteur der werkloozen cur sussen voor dit instituut. De heel Twaalfhoven waarnemend voor zitter heette de aanwezigen welkom, waarna hij het woord gaf aan den burge meester. Deze zeide verheugd te zijn over de groote deelname aan de cursussen. Spreker wekte de cursisten op zoo veel mogelijk resultaten te zien behalen en eindigde met den wensch dat de cursussen in alle opzichten mogen slagen. De heer Rothuizen hield nu een inleiding waarin hij de werkwijze des lesmethode uit eenzette, waarby hy zich met ieder der cursisten onderhield. Nadat de heer Twaalfhoven het officieele gedeelte van den middag had gesloten ble ven de leerlingen met hun leiders eenigen tijd bijeen om de inleidende werkzaamheden te verrichten. Voor da teera slijmvliezen van kinderen is Akker*i Abdijsiroop vanouds het béste en beproefde middel, want het is een natuurlijk kruiden-middel, samengesteld uit beproefde „genees-cruyden", waarvan de verrassende werkzaamheid reeds in de grijze oudheid aan ingewijden bekend waa. De werking van Akker's Abdijsiroop is nu bovendien door Apotheker Dumont krachtig versterkt door toevoegino van de hoest-bedwingende stof „codeïne". Abdijsiroop schaadt niet, lost het vastzittend slijm snel op, verdrijft de hoest, versterkt de ademhalings-organen en geneest Terecht noemt men Abdijsiroop dan ookt VERLAAGDE PRIJZEN, f 0.75 - f 1.25 f 2.- f S.50. OVERAL VERKRIJGBAAR PREDIKBEURTEN. BARSINGERHORN, 2 uur, ds. van der Kam, van Heerhugowaard. BARSINGERHORN, geen dienst. BURGERBRUG, geen dienst. EENIGENBRUG, geen dienst. SCHAGEN, voorm. 10 uur, ds. Eikema (kerkkoor, maandel. collecte). ST. MAARTENSBRUG, 10 uur, ds. Vorst man. EEN RADIO-JUBILEUM. Zondag a.s. hoopt ds. J. C. Brussaard, predikant der gereformeerde kerk te Bloe- mendaal, in een gedachtenisrede te her denken het twaalf-en-een-half jarig be staan dei radio-uitzendingen van de weke- lyksche kerkdiensten. Ter gelegenheid van deze unieke gebeurte nis, is hem een door Piet Wyngaerdt ge schilderd portret aangeboden. EEN BREIBOEK. Van de firma H. Blenken te Enschede, ontvingen wij het Durable Breiboek 2. Dames, die zich het eerste breiboek met de alleraardigste modellen hebben aangeschaft, zullen er zeker prijs op stellen ook dit twee de deel te bezitten, vooral wanneer ze ver nemen, dat het een even groote verschei denheid bied en dat de werkbeschrijvingen weer uitmunten dooi bijzondere duidelijk heid en overzichtelijke indeeling. De talrijke foto's geven ook in dit tweede Durable Breiboek de verschillende werkstukken uit stekend weer. Door het handige formaat laat het zich bovendien gemakkelijk mee nemen in een handwerktasch. Een aantal nuttige wenken gaat aan de beschrijvingen vooraf, terwijl een duidelijk overzicht van de verschillende wolsoorten het kiezen van de wol, die in bepaalde ge vallen de voorkeur verdient, eenvoudiger maakt. De vele vlotte, modieuze modellen voor jumpers, pullovers en dieux-pièces zullen wel heel wat breisteis naar de pennen doen grijpen. Verdere toeneming der bedrijvigheid In de Ver. Staten. Het niveau van 1929 bijna bereikt. Ongezonde elementen in de huidige ontwikkeling. Belasting op buitenlandschn be leggingen in Amerika in overweging. Verbetering van den toestand in de scheepvaart. Nieuwe reeord- noteering voor rubber. Kapitaal reductie der Koloniale Bank. Telkens weer komen er uit de Ver. Staten berichten, die een scherp licht werpen op den voorspoed, waarin een groot aantal be drijfstakken zich thans mogen verheugen. Zoo heeft dezer dagen de Bethlehem Steel Corporation, na de Steeltrust een der aller belangrijkste ondernemingen der Ameri- kaansche ijzer- en staalindustrie, de hervst- ting der betaling van het dividend op haar gewone aandeelen aangekondigd. Sinds 1932, toen voor het laatst een dividend van 0.50 dollar per aandeel is betaald, is het thans gedeclareerde dividend van 1.50 dol lar de eerste uitkeering. Zij wint aan betee- kenis door de verklaring van den president der Maatschappij, dat het dividendbesluit niet alleen verband houdt met de bekende belasing op onverdeelde winsten, maar dat wel degelijk de winst, die de My. voor het geheele jaar 1936 zal aanwijzen, het voor het dividend benoodigde bedrag ruimschoots zal dekken. De bedrijvigheid bij de onderneming is sterk toegenomen, evenals trouwens lp de geheele Amerikaansche staalindustrie, die in het begin van deze week op bijna 77 van haar capaciteit werkte. Wanneer men bedenkt, dat een jaar geleden dit percen tage 55.7 was, en twee geleden zelfs slecht 32.7 dan kan men zich eenig denk beeld vormen van de uitbreiding, die de werkgelegenheid in de Amerikaansche staal industrie inmiddels heeft ondergaan. De volle 100 van haar capaciteit zal deze bedrijfstak wel niet meer kunnen bereiken, omdat immers een aantal verouderde fabrie- 25) HOOFDSTUK XVI. i >lr. Arthur Corless heeft nog een tearoom-meisje noodig. Zonder een woord te spreken, maar met hangend hoofd, haastte zij zich naar de kleedkamer. Zij wist, dat zy in tranen zou uitbarsten, als zij nog een oogenblik bleef. Gedurende de heele zitting was zij gelukkig geweest en had zij getrild van opwinding. Hy was zoo'n heel andere man, dan zij ooit ontmoet had. En nu voelde zij zich ellendig en beschaamd. Zy trok haar kleeren voor buitenshuis weer aan en wenschte vurig, weg te kunnen komen, zonder door het atelier te moeten gaan, waar zij mr. Corless weer zou zien. Maar er was geen andere weg naar bui ten. En nu opende zij de deur van de kleed kamer en liep zoo zacht het atelier door, dat zy bijna buiten was, zonder dat Corless haar gezien had. Hy stond met den rug naar haar toe en morrelde aan de donkere platen, die hy uit de groote camera had gehaald. Toen zy by de deur was, draaide hy zich plotseling om en zag haar. „Tessa! Waar ga je heen?" Een van de dingen, die zij hem gedurende het poseeren verteld had, was haar naam geweest. „Naar huis, alstublieft", zei ze, zonder hem aan te kijken, en nog met hangend hoofd. Nog maar heel kort was zy buitengewoon opgewonden geweest bij het vooruitzicht, twaalf vijftig extra te verdienen. Zij haa haar eersten avond als Vliegenden-Troep meisje meer dan dertig shilling aan fooien gekregen, en het vooruitzicht van die ver bazingwekkende weelde voor een meisje dat tevoren nooit meer dan dertig shilling pee week had verdiend, had haar hoofd wat op hol gebracht. Zij had gedacht aan een beeldige jurk, die zy in de uitstalkast van een winkel had gezien, en waarnaar zij verscheidene avon den vol droef verlangen had gekeken, zoo als zij naar de Kroonjuweelen zou hebben gekeken. De prijs was twee en zestig en een halve shilling, en natuurlijk ver boven haar stoutste verbeelding geweest. Het was een van die dingen, waarnaar zij alleen maar had kunnen kijken, en waarvan zij had mo gen droomen. En nu, als het zoo doorging als in da laatste twee dagen, zou de som van twee en zestig en een halve shilling binnen het bereik van haar beurs komen. En dan zou de jurk van haar zijn. Dat stond vast. Arthur Corless keek haar bevreemd aan, zooals zy daar tegen zyn deur stond: een rank, aarzelend, gebogen figuurtje. Er was iets bijzonder liefs aan haar. Behalve, dat zy er aardig uitzag, was zy zoo gauw bly met iets; zoo opgewonden over heel ge wone dingen; zy glimlachte zoo dikwijls. „Kom hier, Tessa", zei hij. Met roerende gehoorzaamheid kwam zij naar hem toe. „Je wou toch zeker niet weggaan, zonder mij goeden dag te zeggen?" Zy zei niets, maar wendde het hoofd af. en hij zag een glimp van de droefheid in haar oogen. „Wat een baby ben je. Je hebt je geld nog niet. Hier is het". Hij hield haar een bankbiljet en een geldstuk voor. „Ik - ik -w-wil het niet hebben", hak kelde zij. „De arbeider is zyn loon waard. Neem het, meisje. Doe nooit iets voor niets. Voor iets hoort iets, is de levenswet, als je voor uit wilt komen in de wereld". Hy duwde haar het bankbiljet en het geldstuk in de hand en vouwde er haat zachte vingers omheen, terwijl hij haar hand in de zijne bleef houden. „Wat scheelt er aan, Tessa Fisher?" „N-n-niets, mr. Corless". „Je bent anderhalf uur een echt zonne straaltje in dit atelier geweest. En nu nu huR je haast. Alleen omdat ik je kuste. Is dat de reden?" Zy knikte ellendig, maar keek hem niet aan. Zy kon niet weg komen, omdat hy haar hand nog vasthield. „Lieve Tessa, is een kus zooiets vreese- lijks en tragisch in je schitterend jona leven?" „Neen. Het is niets. Natuurlijk komt het er niet op aan". „Ben je al eens eerder gezoend? Hebben andere mannen je gezoend?" „Ja". „Nu dan?" „Het is niets, mr. Corles. Dat zei ik al. Het komt er niet op aan. Natuurlijk niet. Een zoen kwetst een meisje niet. Ik geloof niet, dat ik er slechter door ben geworden, omdat ik door u gekust ben". „Dat geloof ik ook niet. Met mijn ruwen mannengeest kan ik niet inzien, dat je ei slechter aan toe bent. En nu dat zoo is laat me je nog eens zoenen". „Neen!" „Goed. Hou je kalm. Ik zal je niet weer kussen. Ik probeer alleen, uit te vinden wat je gekwetst heeft. Wat is het?" „Ik ben dwaas, geloof ik, mr. Corless Ik gaf er niet erg om. Alleen „Alleen wat?" „Als ik een van die andere meisjes was dlT Tr«7 Cen T die adelliJke dames op dien Trots van den Morgen zou u mij niet zoo gezoend hebben, wel?" „Ik wel ik denk van niet". „U zoende mij, omdat u wist, dat ik maar een tearoom-meisje was". „Daar weet ik niets van. Ik wilde een zoenen8 7" den MorBen-meisjes niet in? er geen verlangen naar Jou wilde ik wel kussen". benM!üsruUHZOtUdt 26 °°k niet gezoend heb" ben als u dat graag gewild had", zei Tessa „U zoende my, omdat u wist, dat liet er met op aan kwam. Mannen als u en Jim cies HCn als u denken' dat ze pre cies kunnen doen, wat ze willen met cPn .1. ik, -d» ik ben, dat voor haar brood moet werken Jn u vindt, dat ik niet meetel „Houd op, Tessa. Zeg niets meer Ik dacht met zoo over je, en ik weet he„i Kt IkbJn f" 381 tig' Uef klein bent Ik ben een werkende man, en ik be wonder werkende meisjes, vooral als tij zijn zooals jy. Ik verlangde opeens, je te zoenen, omdat je gezichtje het liefste is. dat ik in maanden zag, en ik volgde den aandrang. Dat is alles. En het spijt my, Tessa. Ik ben allemachtig ootmoedig. IK zal je niet weer kussen". „Dat weet ik", zei Tessa opgewekt „En nu .vindt je me zeker een monster, en veracht en haat je me, enzoovoort en- zoo voort?" „O neen, mr. Corles. Zoo denk ik heele- maal niet over u. Ik heb veel te veel drukte gemaakt over iets, dat eigenlijk niet zoo belangryk is. Alleen wil ik zoo niet worden. Ik wil geen meisje zijn, dat iederen man toestaat, haar te zoenen, omdat hij aardig voor haar geweest is". „Was ik dus aardig voor Je?" „Ja". „Zoo'n meisje zul je nooit worden, Tessa. Zoo'n nietswaardig meisje. Stel je maar gerust. Jij zult nooit nietswaardig zijn. je vindt mij dus geen bruut?" „Neen, natuurlijk niet". „En je zult terugkomen om weer te P°" seeren, als ik beloof, mij heel goed te g*" dragen?" „Ja graag, alstublieft". „Bravo, Tessa. Je bent een vergeving*" gezind klein ding. Laten we vergeven vergeten. Geef my de hand". Hij stak zijn groote hand uit, en zy slipt* er de hare in. „Zonneschyn en regen", zei hy. „Ik w0U dat ik een foto van je kon maken, met di* tranen in je oogen, terwyi Je glimlacht. Nd» terzake. Ik heb Je de volgende week wf noodig. Wil je komen?" (Wordt vervol*»)

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11