Agenda £aatste betichten fjMicaties £uchtoaact Stad en Omg eoinq Weeebeücht Aanvallen der opstan delingen. De ondertrouw van prins en prinses. Geen loonsvermindering met 1 Januari. De Croix du Sud teruggevonden. Op 400 K.M. van de Braziliaan- sche kust dreef het vliegtuig op de golven. Mermoz c.s. in leven het auto-ongeluk bij Schoorldam. ÓP! Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Meisjes lyceum (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Herbert Marshall en Ruth Chatterton. Toe gang boven 14 iaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Op het verkeerde spoor (detectivefilm); hoofdrollen Ricardo Cortez en Virginla Bruce. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30. uur Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van den sterkste (sens); hoofdrol Charles Bickford. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer Der Bettelstudent (rom.); hoofdrollen Joh. Heesters, Ida Wiist, Marike Rökk, Fritz Kampers e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 13 December. 8 uur, Gulden Vlies, dansavond. Alexandra Mary. Elisabeth is de naam van haar moeder, Alexandra die van haar over grootmoeder en Mary die van haar groot moeder. Voor een kind van haar leeftijd heeft zij reeds een druk openbaar leven gehad, want vele belangrijke dingen ge beurden in die tien levensjaren in de En- gelsche koninklijke familie. Zij was bruidsmeisje bij het huwelijk van prinses Marina in 1934, bij het huwelijk var. lady Alice Montagu Scott in 1935 en „trad" voor de eerste maal als bruidsmeisje op bij het huwelijk van lady May Cambridge in 1931. Een van haar meest opgewonden dagen was, wel toen zij met koning George en koningin Mary in de Jubileumsdagen door Londen reed en voor het eerst omstuwd werd door het macht'ge geluid van een ju belend volk, dat zijn souvereinen toejuich te. Men zal zich nog herinneren hoe de ko ning op het balkon de kleine Elisabeth in de hoogte tilde en aan het volk vertoonde, dat niet vermoedde ,hoe korten tijd daarna deze prinses troonopvolgster zou zijn. Haar pretjes. De kleine prinses houdt van sport zij heeft een driewieler, dien zij gaarne be rijdt, zij speelt golf en heeft golfstokken, die speciaal voor haar gemaakt zijn. Zij speelt cricket met haar neefjes lord Las- celles en Gerald Lascelles. Verder zijn ten nis en schaatsenrijden eveneens door haar beminde sports. In Londen ziet men haar vaak wandelen in Hydepark en men kan niet zeggen of de Wesh Corgi (half collie, half foxterrier) met héér wandelt of zij met hem. Dat is de be roemde „Golden Eagle", een geschenk van de grootouders. Is zij op Royal Lodge, Windsor, dan kan men de toekomstige koningin van Engeland in haar poppenhuis vinden, een copie van een Welsh-huis, haar door de bevolking ge schonken. Het is een volkomen uitgerust miniatuur-huisje, met telefoon, electrisch licht, stroomend water en radio, een para dijs voor kinderen. Dat is ongeveer het leven van de kleine kroonprinses, wier portret reeds voorkomt op de Canadeesche bankbiljetten van 20 dollar en op de postzegels van New Found- land (6 ct.). De Discovery Antarctic Expedi- tion noemde een door haar ontdekt eiland „Princess Elizabet Land'. En een van de be roemde paarden van wijlen koning George heette „Lillibet", want zoo noemde de kleine prinses zichzelve, toen zij haar naam nog niet goed kon zeggen. Een anecdote Eens was de kleine prinses op een concert en zij zat naast de koningin. Halverwege werd de kleine onrustig en de koningin meende, dat zij wel naar huis mocht gaan als zij dat liever deed Oh no, zei de prinses. Ik kan onmoge lijk voor het einde weggaan. Denk aan alle menschen, die buiten wachten om mij te zien. Hier had Elisabeth het verkeerde ant woord gegeven. Want de koningin wendde zich tot een der hofdames en zei: Neem de prinses langs de achtertrap mee en dan naar huis in een taxi! En natuurlijk, als zij speelt met haar zusje, is de prinses de gouvernante of de chef, in ieder geval degene die de baas is. En wie weet hoe lang het zal duren voor zij werkelijk „de chef' is van dat machtige Britsche wereldrijk, koningin over een Rijk, waarin de zon niet ondergaat. De Spaansche revolutie De gedelegeerde raad van defensie der hoofdstad heeft gistermiddag om 12 uur het volgende communiqué ver spreid: Een nieuwe poging der opstandelingen den weg naar La Coruna te bereiken, is mislukt na drie heftige veldslagen Het artillerievuur wordt van weerskanten on derbroken voortgezet in alle Madrileen- sche sectoren en duurt reeds 24 uur. Asn het front van Aragon in den sector Lecera is een vijandelijke aanval afgeslagen, aan het Asturische front hebben de loyale troe pen, gesteund door de luchtmacht, de hoog ten van Pico de Larca, Canales, Otero, een boerderij en den weg van Olivares bezet Zy dreven de vijandelijke detachementen tot Soto de Regueros terug. Aan de fronten van Avala en Burgos heeft het slechte weer iedere troepenbeweging verhinderd. De Baskische regeering en het gods dienstig onderwijs. Uit Bilbao wordt gemeld: Een communiqué deelt mede, dat de Bas kische regeering officieel de religieuze on- derwijs-rechten overeenkomstig de katho lieke leger heeft bevestigd. Dit onderwijs zal op alle scholen des lands worden ver strekt overeenkomstig de tradities en ge voelens van het Baskische volk. Een tweede Alcazar. Vliegtuigen van de regeering zijn op nieuw begonnen met het bombardeeren van de ruïnes van het heiligdom „Virgen Dela Cazeza" in de Siërra Morona bij Andujer, waar een compagnie van de Guardia Civil sedert het begin van den opstand weerstand biedt aan de aanvallen der regeeringstroe- pen, welke de ruïnes omsingelen. De opstandelingen noemen dsze plaats al gemeen het „tweede Alcazar" en men hoopt de duizend vrouwen en kinderen van de bezetting te hulp te kunnen komen. In Augu tus heeft de bezetting, welke be staat uit 160 man, wel gewapend en ruim van munitie voorzien, felle aanvallen van de regeeringstroepen moeten weerstaan. De artillerie der regeering heeft reeds meer dan 2000 schoten op het gebouw gelost Het gebouw heeft geen artistieke waarde, doch is hecht gebouwd. De belegerden worden door de luchtmacht der opstandelingen van levensmiddelen voorzien, sedert het begin van September. Radio Sevilla meldt: Om half twee gistermiddag heeft radio- Sevilla gemeld: De rechtsche luchtmacht is actief geweest aan het front van Avala, waar de Baskische stellingen herhaaldelijk werden aangeval len. Het Baskische offensief brokkelt dage lijks meer af. Het weer is opnieuw mooi ge worden. Mededeclingen van opstandelingen zijde. Omtrent den strijd van de Noordelijke legers wordt gemeld, dat nabij Alava een aanval van de regeeringstroepen werd afge slagen. Ook bij Villa Real gingen de regee ringstroepen tot den aanval over. De recht sche troepen deden een tegenaanval en de regeeringstroepen werden teruggedreven. Gisteren heeft de regeering in den strijd voor Otero in Asturie 50 man verloren. (Ongecorrigeerd.) Zonder eenig vertoon en zonder gevolg. Naar wij vernemen, zu.len de prin ses en de prins Zaterdag 19 dezer om half -lf ten stadhrize te 's-Graven- hage aanteekenen. Het jonge paar zal zich zonder eenig vertoon, per auto, en zonder gevolg, naar het stadhuis begeven. Uit Batavia wordt gemeld: De regeering besloot de uitvoering van die maatregelen, welke directe verminde ring van inkomsten voor landsdienaren met 1 Januari 1937 tengevolge zouden hebben, en welke in diverse regelingen zijn vastge steld, dan wel zijn aangekondigd, voors hands op te schorten. Derhalve ondergaan noch de regionale overgangsbezoldigingen, noch de overgangs bezoldigingen volgens het H.B.B.L. noch de overgangsloonen van maanlooners en werk lieden, met 1 Januari 1937 een directe ver mindering. Ook de overbrenging van een aantal be trekkingen uit het H.B.B.L. naar de regio nale bezoldigingsregelingen is opgeschort. De overgangskorting is met 1 Januari geheel vervallen. Het ligt in het voornemen der regeering in de a s. zitting van den volksraad een uit eenzetting te geven van de richtlijnen, welke bij een verdere afwerking van het sa laris-stelsel zullen worden gevolgd. VASTSTELLING COMMISSIENOTEERING VOOR NEDERLANDSCHE BOTER IN DE VOLGENDE WEKEN. In verband met de a.s. feestdagen zal de commissienoteering voor Nederlandsche bo ter in plaats van op 24 en 31 December 1936 en 7 Januari 1937 telkens één dag eerder, dus op 23 en 30 December en 6 Januari a.3. worden vastgesteld. HET PROCES FRANKFURTER. Het pleidooi. Dr. Curtis heeft tijdens het verder deel van zijn pleidooi ten gunste van de Frank furter de rechtbank stukken overhandigd aangaande vogelvrijverklaring en uitroei ing van joden in Duitschland en aangaan de de slechte behandeling, welke hun in de concentratiekampen deelachtig wordt. Curtis las voorts passages voor uit het schrijven, waarbij Macdonald ontslag vroeg als Volkenbondscommissaris voor de Duitsche politieke vluchtelingen, waar in hij de slechte behandeling, waaraan de joden systematisch bloot staan, gispt. In de middagzitting bracht de verdedi ger van Frankfurter, dr. Curti, een groote hoeveelheid authentieke documenten in het geding om de slechte behandeling der joden in Duitschland, zoowel in concen tratiekampen als elders, ten doel hebben de het ondragelijk -naken van hun be staan, aan te toonen. Hij verklaarde, dat bij de vervolgingen geen sprake is van op zich zelf staande gevallen, maar dat zij deel uitmaken van een systematische actie der verbanning en uitroeiing der Duitsche joden. Dr. Curti zal vanmorgen zijn pleidooi beëindigen. AARTSHERTOGIN MARGARETHA VAN OOSTENRIJK. Dineert bij de koningin. Hedenavond dineert in intiemen kring als gast van de koningin ten paleize Noordeinde de aartshertogin Margaretha van Oostenrijk, dochter van wijlen aartshertog Leopold Sal- vator, die momenteel vertoeft ten huize van den Oostenrykschen gezant te 's-Graven- hage. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Zie kenhuis aan de Wilhelminalaan nr. 11 bestaat de gelegenheid voor kostclooze koepokintenting op DINDAG 15 DECEM BER a.s., des voormiddags te 9 uur. Alkmaar, 12 December 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. LOUIS DE LA PREE. t De bijzondere correspondent van de „Paris Soir", Louis de la Pree, die gewond werd, toen het Fransche vliegtuig bij Ma drid door een vliegtuig der opstandelin gen omlaag werd geschoten, is aan de opgeloopen kwetsuren overleden. Louis de la Pree was 34 jaar oud, ge huwd en vader van vier kinderen. Hij is de derde Fransche journalist, die tijdens den burgeroorlog in Spanje als slachtoffer van zijn beroep is gevallen. DE „SCHELDEMUSCH" BESCHADIGD. Bij noodlanding op de Rijswijksche wielerbaan. Gistermiddag omstreeks 1 uur is op het middenterrein van de Rijswijksche wieler baan de „Scheldemusch" gedaald en bij de geforceerde noodlanding zwaar beschadigd. Toen de chef van de wielerbaan, de heer Groen, zich naar de machine spoedde, zag hij een afgebroken vleugel, terwijl de wielen der machine door den ondersten vleugel waren gedrongen. Op dit oogenblik was de bestuurder reeds niet aanwezig. Veronder steld werd, dat deze naar Ypenburg was ver trokken. Nader verneemt „De Voorwaarts" dat de „Scheldemusch" bestuurd door J. M. Hoek stra even na 1 uur op geringe hoogte, o- ~e- veer 200 meter, vloog, toen plotseling de motor afsloeg. Het machientje is zeer licht, zoodat de piloot het nog wel eenige oc -en- blikken in de lucht kon houden. Gelukkig was de heer Hoekstra dicht bij de Rijswijk sche wielerbaan zoodat hij op het midden terrein een, in deze omstandigheden zeer welkom landingsterrein vond. Hij liet de machine dalen en waarschijnlijk zou de lan ding geheel zonder ongelukken afgeloopen zijn, ware het niet dat het terrein door de vorst bevroren was. De „Scheldemusch" sloeg bij de landing een halven slag om de eigen as, waarbij een van de vleugels af brak, terwijl de kleine wieltjes van het vliegtuig door de onderste vleugels heen drongen. Den bestuurder trof geen letseL Een voor hem gelukkige omstandigheid was wel, dat de motor afsloeg, juist toen hij nabij de wielerbaan vloog. Het toestel zal moeten worden gedemonteerd en kan daarna wor den vervoerd. Het Fransche ministerie van marine heeft uit Fernando de Noronha een te legram ontvangen, dat vermeldde, dat het toestel van Mermoz en diens metge zellen, dat eenige dagen vermist werd, op 120 mijl afstand van de rots Sao Pedro (staat Sa Paulo) drijvende is ge vonden. De door het ministerie van marine ont vangen mededeeling, dat het toestel van Mermoz en zijn metgezellen drijvend was gevonden op 120 mijl afstand van de rotsen Sao Pedro en Sao Paulo was afkomstig van het officieele station op het eiland Fernando de Noronha. Nadere aanduiding ontbrak echter in het bericht, terwijl het tot nu toe onmogelijk bleek een bevestiging van dit bericht te verkrijgen. Fernando de Noronha ligt op 400 K.M. af stand van de Braziliaansche kust en de ge noemde rotsen op 900 kilometer afstand. De vertegenwoordiger der Air France deelde ons mede bij telefonische informatie te Parijs de bevestiging te hebben ontvangen van ons bericht, dat Mermoz en zijn metge zellen teruggevonden zijn. Het toestel werd ter hoogte van de Bra ziliaansche kust aangetroffen. Mermoz en zijn mannen zijn allen in leven. Minister van marine verzoekt hulp verleening aan Croix du Sud. De Braziliaansche minister van marine heeft alle schepen, welke zich op weg bevin den tusschen Europa en Zuid-Amerika en zich ter hoogte van de rotsen Sao Pedro en San Paulo ophouden, verzocht, zich te bege ven naar het punt, waar het zendstation van Fernando de Noronha het toestel van Mer moz, het watervliegtuig Croix du Sud, sig naleerde. Mermoz nog niet gevonden? Le „Air France" deelt mede, dat van nacht het bureau der maatschappij te Rio de Janeiro meedeelde, nog geen be vestiging te hebben ontvangen van het vinden van Mermoz en zijn metgezellen. Het bericht, dat de minister van mari ne heeft ontvangen schijnt op een mis verstand te berusten. Uit Fernando de Noronha werd gemeld, dat niets van Mermoz was gezien. De naspeuringen naar Mermoz. Het ministerie van marine deelt mede, dat op het dringende verzoek van den Franschen ingenieur Couzinet, die momenteel te Rio vertoeft, nasporingen worden gedaan op den Oceaan om te trachten Mermoz te vinden. Couzinet vroeg alles in het werk te stellen om Mermoz, die „130 mijl ten oosten van St. Pierre en St. Paul dreef" te redden. Het ministerie gaf draadloos opdracht aan alle schepen in deze streken te zoeken en waarschuwde alle vliegvelden en radiosta tions. Het vaartuig van den hydrogafischen dienst „Joso Bonifacion" week van zijn weg af. Couzinet verklaarde, dat hij twee tele grammen heeft ontvangen, waaruit bleek, dat radio-peilingen deden vermoeden, dat de „Croix du Sud" 200 K.M. ten oosten van de rots St. Pierre dreef en daarom heeft hij het ministerie van marine verzocht onmid dellijk te zoeken. Het schijnt, dat het misverstand is ont staan op het Braziliaansche ministerie van marine, tengevolge van de aanduidingen, welke ingenieur Couzinet gaf ten aanzien van het punt, waar het vliegtuig zou kun nen zijn gedaald, als resultaat van zijn on derzoekingen. BRAND TE OUDORP. Gisteravond ongeveer kwart over tien zagen eenige voorbijgangers dat er brand was uitgebroken in den, naast de boerdery van den heer P. Blom aan den Heerenweg te Oudorp staanden kapberg, welke zeer veel hooi bevatte. Onmiddellijk wekten zij de bewoners, terwijl een der buren de politie en de Alk- maarsche brandweer waarschuwde. De brandweer was heel spoedig ter plaat se en begon met eenige stralen het vuur aan te tasten. Daar de kapberg zich vlak naast de boerderij bevond, werden de zich hierin bevindende koeien uit de stallen ge haald en in de wei gebracht. Gelukkig is deze maatregel overbodig gebleken, daar de brandweer de boerderij wist te behou den. Later in den nacht, toen het gevaar was geweken, zyn de koeien weer op stal gebracht. Den geheelen nacht is de brandweer ter plaatse, geweest, teneinde de telkens weer terugkomende vlammen direct te blusschen. LEGER DES HEILS. Stichter William Booth, Linunerhoek 40. Hedenavond 8 uur: Openluchtsamen komst op de Steenenbrug. Zondagmorgen 7.30 uur: bidstond; 10 uur heiligingsdienst; 3.30 uur verbindings dienst; 8 uur 's av. groote openbare samen komst. Dinsdagavond 8 uur: Soldatenbyeen- komst. Donderdagavond 8 u.: Heiligingsdienst. Al deze samenkomsten zullen zyn in den geest van voorbereidirg voor het a.s. Kerstfeest en zullen geleid worden door de korpsofficieren. STUDIO TOUR VOICE. De studio Your Voice op den Houtweg heeft de rede welke Eduard VIII gister avond heeft uitgesproken op een gramo- foonplaat vastgelegd. Deze historische plaat is voor geringen prijs verkrijgbaar gestelu. Begrafenis van mevrouw M. de Boer-Jongkees en van den heer P. C. de Boer. Gistermiddag is te Den Helder onder zeer groote belangstelling het stofielijk overschot van mevrouw M. de Boer- Jongkees en dat van haar zoon, den heer P. C. de Boer, resp. presidente-commissa- resse en directeur van de N. V. Drukkerij en Uitgeverij v/h. C. de Boer Jr., die zoo tragisch om het leven zyn gekomen by het auto-ongeluk dat j.1. Maandagavond by Schoorldam geschiedde. De lykstoet, welke meer dan twintig auto's telde, terwyl twee auto's alleen bestemd waren om den schat van kiansen en bloemstukken mee te voeren, ging langs de vakschool voor meisjes, waarvan mevr. de Boer presidente was en langs huize Parkzicht, tot de oprichting waar van mevrouw De Boer een krachtigen stoot heeft gegeven. Overal waar de stoet langs trok, stonden de menschen om van de laatste tocht der beide vooraanstaande figuren getuige te zyn. Omstreeks half twee werd de algemeene begraafplaats te Huisduinen, waar zich honderden belangstellenden hadden verza meld, bereikt. Tal van corporaties, maat schappijen en firma's waren vertegen woordigd. Het gemeentebestuur van Den Helder gaf blijk van deelneming dooi de aanwe zigheid van den burgemeester, den heer G Ritmeester en den wethouder van onder- wys, den heer W. de Boer, vice-admiraal T. L. Kruys, commandant der marine die vergezeld was van zyn adjudant, verte genwoordigde de koninklijke marine de heer Bouman de N. V. Stoomvaart Maat- schappy „Nederland" en dr. W. P Jorissen de redactie van Chemisch Weekblad en van het Recueil des Travaux Chimiques des Pays Bas. Aan de groeve werd het woord gevoerd namens het personeel en oud-personeel i De Boer door den redacteur der Heldersche Courant, den heer J. Bylsma, door den heer van den Berg na mens het hoofdkwartier van de Neder- hee^Mnrf3 n<3er'Vereeniging- door den heer Morks namens de oud-leerlingen van de Grafische school, door den heer Feriü- KinHpr)?nS in- Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacantieko- Nedfrl* T uT'X&n der Kallen name"s de heer WhhU Dagbladwereld, door den ïonL doi' de"nahS!phei ?°rUS R*k"5- Korthuis namens de Federatie van Werk redactie van r> mmens namens de T aai!» e RUkseenheid". de^mens vele v.,ee„„ingen en naar waarnemingen, verricht in den more van Zaterdag 12 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,5 m.M. Boedapest. Laagste barometerstand 744,7 m.M t Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 13 December: Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke richtingen; nevelig tot zwaarbewolkt; mJ Hjk lichte neerslag; lichte vorst tot om heï vriespunt des nachts; overdag lichte dooi. Buitenlandsck weeroverzicht Temperatuur blijft om het vriespunt De kern der hoogedrukking in het oosten trok zich in de afgeloopen 24 uur weer wat verder terug. Het gebied met standen boven 765 m.M. beslaat thans nog de Randstaten Polen en centraal-Europa. Over Duitj^ land, onze omgeving en het grootste gedeelte van Frankrijk komen nog uitgebreide mist. gebieden voor, alhoewel plaatselijk (o.a. in België) eenige opklaring waar te nemen is. De gebieden blijven omstreeks het vries punt. De secundaire over de Britsche eilan- den drong langzaam oostwaarts door. Zij veroorzaakt in het westen lichten tot mati gen, plaatselijk zelfs zwaren regen. Ook stegen in zuid-Engeland de temperaturen, De depressie-kern bij IJsland blijft station- nair. De krachtige zuidelijke tot zuidweste lijken wind langs de Noorschekust bracht daar weer matigen neerslag. In midden- Zweden werd het iets kouder, in noord- Zweden nam de vorst weer af. By zuidelij. ken wind blijft des nachts de temperatuur nog even onder of om het vriespunt, terwijl overdag lichte dooi te wachten is. Er bestaat eenige kans op lichten neerslag. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.16 uur tot 7.34 uur licht op. Alle sprekers gewaagden met groote waardeering van datgene, dat zoowel door mevrouw De Boer-Jongkees als door haar zoon in hun ryke en veelzijdige leven was gepresteerd op verschillend gebied. De heer J. Zwart, schoonzoon van mevr. De Boer dankte voor de gesproken woor den en voor de belangstelling. Diep onder den indruk verliet de tal rijke schare den doodenakker. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de deze week gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" werden 31 aanvragen behandeld, waarvan er 10 moesten worden afgewezen. Voor de 21 andere gevallen werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een be drag van 638.50. ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST. Het 7e donateursconcert van bovenge noemd ensemble donateurskaarten zijn niet persoonlyk, kan men zelf het concert niet by wonen, dan kan men er 'n ander van laten profiteeren gaat a.s. Dinsdag, 15 Dec. De bezetting van alten en celli is door aanvulling beter geworden, zoodat daardoor het geheel op hooger peil is ge komen, natuurlijk tot groote tevredenheid van den dirigent, Willy Kohier, wiens serieuse wyze van werken dien vooruit gang ook ten volle verdient Joh. O. Kramer, onze stadgenoot I* dien avond de solist Vóór de pauze het orkest speelt in het eerste programma- deel de Oxford symphonie van Haydn speelt deze pianist zijn e'gen pianoconcert met orkestbegeleiding, en treedt na de pauze nog eens op. Nu de solist inwoner van Alkmaar is. was het mogelijk meermalen met hem en het orkest te repeteeren, wat aan de uit voering ten goede zal komen. Met 'n solist van elders moet men steeds met één repe- tl'-ie volstaan. In het tweede programmadeel voert het orkest lichtere muziek uit. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 December is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht ia slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BRENG EEN LICHTSTRAAL! Men schrijft ons: Slechts enkele dagen scheiden ons van Kerstmis, het feest van dennenboom en lichtjes. In vele huisgezinnen echter zal er door werkloosheid en verval dit jaar geen kerstboom zyn. Vele particuliere en kerkelyke instellingen trachten eenig licht te brengen in hel droe vige bestaan onzer medemenschen, die het juist in die dagen dubbel moeiiyk hebben. Zoo ook het Leger des Heils die voor da* doel kerstpotten op straat heeft opgesteld- Breng daarin uwe gaven: kleine, lief®* 00 groote en laten de wachters der kerrtpotten ondanks de koude 't warm krygen bU het zien van al die gaven voor hun medemen schen. En als de Kerstmorgen is aangebroken laten we dan het prettige gevoel mogen hebben iets goeds te hebben gedaan.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3