SPORT EN WEDSTRIJDEN. Feijenoord tegen Haarlem. Opmerkelijke rede van ir. Albarda. Alkmaar I—Hollandia I PARLEMENT Verschillende wenschen ten aanzien van Defensie. Wil de regeering te weinig Alkmaarsche derde klassers tegen moeilijke tegenstanders. DE EERSTE KLASSERS. DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS UnBs de N.M.V.B..yelden. ZONDAG a.s. 2 uur: Alkmaarsche Boys I Kinheim I ZONDAG a.s. 2 uur TERREIN WESTERWEG. (Van onzen parlementairen medewerker.) Gistermiddag is het debat over de Defen- siebegrooting in de Tweede Kamer ver volgd. De belangrijkste redevoering is on getwijfeld die van ir. Albarda, voorzitter der sociaal-democratische fractie, geweest. En daarmede zullen we dan ook aanvangen. Na de publicatie in de bladen der Arbei derspers, waarin daags tevoren een uittrek sel was opgenomen van het door de studie commissie dezer dagen uitgebracht rapport over het defensievraagstuk, werd met meer dan gewone belangstelling naar de rede voering van den leider der S.D.A.P. uitge zien. Men mocht op grond van dat rapport niet verwachten, dat de socialistische fractie aan stonds al voor de Defensiebegrooting zou stemmen, zoodat de aankondiging, dat zij haar stem eraan moest onthouden, biet on verwacht kwam. Des te grooter was veler verrassing, dat zij wel zou stemmen voor het mede aan de orde zijnde wetsontwerp be treffende de verhooging van de defensie uitgaven voor Ned.-Indië voor 1936. Waar om het eene wel en het andere niet kan, heeft de heer Albarda nader gemotiveerd. Het is bekend, dat er ook ten aanzien van het militaire vraagstuk in den laatsten tijd ook by de S.D.A.P. een kentering bezig is zich te voltrekken. In de inleiding van zijn rede heeft ir. Al barda daarop gewezen en ook de oorzaken ervan aangegeven. We behoeven hierop niet diep in te gaan; we kennen ze allemaal en bij eenige begrootingshoofdstukken zijn ze nog ter sprake gekomen; de gespannen in ternationale politieke toestand door het uit treden van Duitschland en Japan uit den Volkenbond, de nationaal-socialistische en fascistische machtsontwikkeling in eenige landen van ons werelddeel, de ontzaglijk toegenomen bewapening van deze landen, het falen van den Volkenbond in een kwes tie, waarin hij als wreker van gesticht kwaad had moeten optreden, enz. Die ontzglijke wedloop in bewapening, welke milliarden verslindt, het ontbreken van een gezaghebbende internationale rechtsorganisatie er moet naar worden gestreefd, maar dat doel is nog ver weg, erkende de spreker hebben tal van landen en politieke partijen voor groote moeilijk heden gesteld. Ook de S.D.A.P. is daaraan niet ontkomen. De heer Albarda maakte vervolgens ge wag van het bovengenoemde rapport. Daar over moet het Partijcongres nog oordeëien, om welke reden hij er niet op kon vooruit- loopen. Hij wilde derhalve deze Defensie begrooting onbevooroordeeld zien. Dat had hem en zijn partygenooten heel veel moeite gekost. Immers: nog altijd rusten de beken de verboden op ambtenaren en werklieden van onder Defensie ressorteerende instel lingen (om lid van de partij of de roode vakorganisaties te zijn), terwijl voor ver scheidene andere betrekkingen socialisten niet in aanmerking komen. Maar ondanks deze krenkende verboden had de fractie besloten bij de beoordeel in g van de plannen van de regeering uitslui tend het landsbelang te laten gelden. Vervolgens gaf de heer Albarda een be schouwing over de collectieve veiligheid. Die moeten wij méde bevorderen; we mogen haar niet alleen zien als een bescherming voor het eigen land; we hebben ook ver plichtingen tegenover den Volkenbond na te komen. Zoolang er nationale weermach ten zijn, en wij er één op nahouden, behoo- ren die verplichtingen uit dezen gezichts hoek te worden bekeken. z Nationale weermacht noodig. In de bestaande omstandigheden achtte de heer Albarda een nationale weermacht noodig en eveneens gaf hij toe, dat aan een technische versterking daarvan niet te ont komen zou zijn. Maar, voordat de sociaal democraten voor een Defensiebegrooting stemmen, moeten zij de overtuiging heb ben, dat die begrooting niet verder gaat dan onze verplichtingen ten aanzien van de col lectieve veiligheid vereischen, en moeten zij er ook van overtuigd zijn, dat de aange vraagde gelden zoo efficiënt mogelijk wor den besteed. En deze overtuiging hadden zij niet. Zij vinden onze marine veel te kostbaar; het lijkt wel alsof onze vloot moet worden aangepast aan het aantal officieren. De noodzakelijke soberheid is zoek en is ook nog niet bij de landmacht te vinden. Naar de meening van den heer Albarda gaan we met de voorstellen der regeering tot verlenging van den eersten oefeningstijd en verhooging van het contingent den ver keerden kant uit. De niet als officieel opge geven getallen van 32.000 man voor de jaar- lijksche lichting en 12 maanden voor den eersten oefeningstijd vond hij veel te hoog Er zou met veel minder kunnen worden volstaan om ons tegen onverhoedsche aan vallen te beveiligen. Z.i. is er best een an dere regeling te vinden, die een voldoende legersterkte oplevert. Op het oogenblik zijn de voorstellen van de regeering nog niet te overzien, ook finan cieel niet. En daar zij bovendien niet er voor zorgt, dat de lichamelijke en geestelijke weerkracht van het volk op peil blijft door een conjunctuur-stimuleerende politiek, hadden de sociaal-democraten niet het ver trouwen, dat de regeering de militaire uit gaven binnen de perken zou weten te hou den. Daarom zouden zij hun stem aan de Defensiebegrooting niet kunnen geven. Iets anders was het met de voor Indië aangevraagde gelden voor dit jaar. Die zou den zij wel toestaan, omdat de regeering verklaard had zich te zullen houden aan de uitvoering van het minimum bouwplan van 1930, dat hoofdzakelijk berust op de aan schaffing en vervanging van klein mate riaal, zooals jagers en vliegtuigen. Vooral met de vliegtuigen meende de heer Albar da veel te kunnen bereiken. In verband nu met de spanning in de Stille Zuidzee, de begeerige oogen op onze oliehavens, enz., het vervallen van de garan ties van het verdrag van Washington van 1922 waardoor land en bevolking van Indië in een gevaarlijke positie zijn komen te ver- keeren en in aanmerking genomen het feit, dat het aangevraagde redelijker wijze nood zakelijk is te achten, hadden de socialis ten besloten vóór het bedoelde wetsontwerp te stemmen. Eenige beweging veroorzaakte deze ver klaring toch wel in de Kamer. Principieele ontwapening. Het was voor den heer van Houten (c.d.u.) onmiddellijk na de rede van den heer Albarda niet moeilijk om in de we reld van de met het defensievraagstuk worstelenden als principieel gebleven ontwapenaar een scherp contrast te vor men. Na de vrijz.-democraten, nu ook de socialisten, zoo was ongeveer het begin van zijn rede. Voor hem was nationale ontwapening nog altijd hèt middel om tot internationale ontwapening te komen. Als christen ver werpt hij alle oorlogvoering. De taak van ons leger moet beperkt blijven tot dem ping van binnenlandsche onlusten en het tegenhouden van ongeorganiseerde benden aan de grens; daarvoor is z.i. een politie- leger voldoende. Regeering biedt te weinig. Eer. heel ander geluid liet de heer Wes terman (ex-nat. herstel 1 hooren. Een poos geleden heeft hij nog eens het z.g. 100 millioenplan van zijn vroegere partij be pleit. Het spreekt dus vanzelf dat hij veel verder dan de Regeering wil gaan. alhoe wel hij gaarne het voorgestelde als „mee genomen" accepteert. De achterstand bij leger en vloot wordt veel te langzaam in gehaald. Het minimale-plan van 1930 was al uiterst minimaal en bovendien geba seerd op wat toen werd noodig geacht, terwijl er in zes jaar tijd in de wereld toch heel wat is gebeurd, dat zou moeten nan- sporen om een flinke vloot en een b^ioor- zegt lijk leger te scheppen. Te duur. de Regeering. Maar, als de nood dreigt, mo gen financieele bezwaren niet den door- slaL geven. Moderne kruisers wilde de heer Wester man hebben en ook bliksemsnelle kleine torpedo-motorbooten, .zooals in tal van andere landen worden aangebouwd. Méér vliegtuigen, een luchtvloot die nationaal gereorganiseerd moet worden. Terloops vioeg deze argevaardigde of het waar was, dat Engeland voor ons een Rolls Roycemotor van 1000 P.K. wil vrijgeven en zelfs een jager van Engelsch type ter beschikking wil stellen! Hij vroeg voorts den minister van defen sie ad interim ook, waarom hij het natio- r.aal-sc-cialistisch dagblad in de kazernes niet wilde toelaten. Die nat. socialisten zijn z. i. even goede vaderlanders als wie ook. Minister Colijn interrumpeerde: „Het gaat hier om de vulgariteit". Voor den heer Westerman telde dit niet zoo erg; dat is z. i. een kwestie van pae- dagogie. Er zijn nog twee sprekers geweest, die gedetailleerde militair-technische be schouwingen hebben gehouden, beide voorstanders van de versterking van leger en vloot, maar met nogal critiek op onder- deelen, vormen van organisatie e.d.; de een wat positiever dan de ander. En die positievere was de heer Schaepman (r.k.), de meer bescheidene de heer van de Bilt, partijgenoot van den vorige, geverseerd in marinezaken. We zullen die heeren niet op den voet volgen. Een aantal hunner wenschen geven we weer. In tegenstelling met den heer Wester man, drongen zij er vooral by de Regee ring op aan dat rekening zou worden ge houden (met het oog op buitenlandsche be- Dat de begrooting ..omfloersd" wordt ge houden (met het oog op buitxlandsche be langstelling) konden zij begrijpen. De heer Schaepman wilde een lucht macht als een apart onderdeel van onze weermacht, omdat hij daarin de eenige mogelijkheid ziet om een goede luchtver- dedig:ng te krijgen; een centrale aankoop van materieel, hetgeen geld zal uitsparen; opleiding moet gecentraliseerd worden, dus geen aparte marine-opleiding voor de luchtvaart meer. Vond hij een derden kruiser niet noo dig, zijn collega v. d. Bilt, die meer mari neman is, pleitte krachtig voor de hand having van het kruisermaterieel en drong aan op aanschaffing van meer vliegbooten dan landvliegtuigen voor Indië, omdat men daar aan Dorniers meer heeft wegens hun ongebondenheid aan landingsplaatsen. Enfin, hij zag er een massa voordeelen in. Maar boven alles moest er snel worden gehandeld met de aanschaffing en verster kingen, welke de Regeering beopgt. A.s. Dinsdag gaan we nrtet Defensie ver der. Voetbal. Wanneer regen, sneeuw of verst niet plotseling een groote verandering brengt in de weersomstandigheden, dan zal de competitieleider morgenavond 23 uit slagen kunnen noteeren in de eerste klasse. Want er is bijna een volledig programma vastgesteld; alleen in afd. I en IV moet men het deze keer met vier wedstrijden doen. De wedstrijden zelf zijn van betrek kelijk belang, gezien vanuit een neu tralen hoek, en als alles normaal gaat. komen de leiders overal iets steviger aan den kop. Al zijn er natuurlijk enkele moeilijk heden, hier en daar! Afdeeling I. Dat laatste geldt natuurlijk niet voor af deeling I, waar Ajax zoo enorm sterk boven aan staat, dat zelfs een nederlaag haar niet deren kan. De Amsterdammers moeten naar Delft, waar D.H.C. probeeren zal, wat an dere clubs tevergeefs geprobeerd hebben, 't Zou kunnen gebeuren, dat de puntjes ge deeld werden, want D.H.C. is thuis zeker niet te onderschatten en is tot veel in staat. Zelfs tot een verrassing! En voor de rest? Blauw-Wit zal het in het Stadion bijzon der moellyk krygen tegen Xerxes, dat veel sterker is, dan haar plaats op de ranglijst vermoedt. Dat kon wel eens op een pun- tenverdeeling uitloopen! Als alles normaal verloopt, zal Stormvo gels thuis wel van Excelsior winnen, maar voor R.C.H. ziet het er al heel slecht uit: tegen A.D.O. zal de Haarlemsche club wel weinig kans hebben Afdeeling II. Z.F.C. zal hier wel geen kans hebben, om de leiders, D.W.S., ook maar een puntje af handig te maken, ook al wordt in Zaandam gespeeld. En waar wij H.B.S. thuis nog wel een kansje geven tegen V.S.V., een kansje op een puntenverdeeling, dan ziet het er voor de Zaansche club niet best uit. Ook V.U.C. kan misschien een puntje ver overen, want H.-D.V.S. is tenslotte niet zóó sterk. En als Sparta dan thuis eens voor een ver rassing zorgde, door K.F.C. te kloppen, zou de Zaansche club vrijwel ten doode opge schreven zyn. Feijenoord—Haarlem is voor de thuisclub van zeer groot belang, en hoewel Haarlem niet te onderschatten is, zal van Heel we) voor de punten zorgen. Het Oosten. Go ahead speelt thuis tegen Z.A.C. en wint natuurlijk met duidelijke cijfers, als haar voorhoede ook maar een klein beetje op schot is. Veel moeilijker heeft Heracles het, dat thuis tegen N.E.C. speelt. Toch zien we ook hier de thuisclub, zij het met bescheiden cijfers, winnen. P.E.C. is thuis met Tubantia ook nog lang niet klaar, als de Hengeloërs tenminste vol ledig uitkomen. Ze hebben op 't oogenblik echter wel pech de spelers, die bezoek heb ben van de griep. A.G.O.V.V., ook nog steeds niet kansloos, zal thuis wel zorgen om Wageningen te kloppen, terwijl de Enschedesche „derby" waarschijnlijk wel door de Sportclub gewon nen zal worden. Het Zuiden De Eindhovensche strijd EindhovenP.S. V. is plotseling van bijzonder belang gewor den, omdat P.S.V. Zondag j.1. verloor. Dat zal Eindhoven moed gegeven hebben en waar de thuisclub de punten heel hard noo dig heeft, zal ze zich tot het uiterste inspan nen. Elke uitslag is dan ook mogelijk, al blijft P.S.V. favoriet. N.O.A.D., dat zich maar goed blijft hou den, speelt thuis tegen het sterke B V.V. en het wil ons voorkomen, dat hier kans is op een puntenverdeeling, want het krachtver- schil is thans heel gering. Juliana moet thuis kunnen winnen van Longa, al zal dat niet gemakkelijk gaan, en M.V.V. zou zeer verstandig doen, om thuis Bleyerheide maar te kloppen, 't Kon echter wel eens anders afloopen en voorloopig zou den wy M.V.V. met een puntenverdeeling al zeer tevreden zien. Het Noorden. Achilles thuis tegen Be Quick. Dat betee kent voor de Groningers een lastiger opga ve, dan de ranglijst doet vermoeden. Wel kan Be Quick winnen, maar Achilles zal zich heftig verweren. Intusschen zou zelfs een gelijk spel al een verrassing zyn. De Leeuwarder ontmoeting Friesland Leeuwarden gaat deze keer tusschen twee degradatie-candidatep, waarvan de thuis club misschien de zwakste is. Toch is er van de uitslag heel weinjg te voorspellen, vooral ook, omdat Leeuwarden niet volledig kan uitkomen. Velocitas speelt thuis tegen Hoogezand en afgaande op de laatste resultaten van beide ploegen, geven wy de Velocitanen een goede kans. Ook G.V.A.V., dat Velocitas ontvangt, kan winnen en misschien dat het H.S.C. lukt, om thuis Sneek te weerstaan. O.V.V.O. ontvangt morgen Zeeburgia, haar stadgenoote, en al weer ziet het er voor de eertijds zoo gevreesde club van Jonas niet fraai uit. 't Zal wel de zooveelste neder laag worden. Haar hoop is natuurlijk gevestigd op West- Frisia, dat morgen op bezoek moet bij W.F. C. en er hoogstens een puntje vandaan weet te halen. Hercules—O.S.V. kan een zeer interessante wedstrijd worden, waarin de thuisclub in elk geval het tot een puntenverdeeling moet kunnen brengen. En als Velox in Hilversum ook een gelijk spel weet te behalen, mag Utrecht tevreden zijn. Vriendenschaar klopt thuia natuurlijk Z.V.V. In de BB-klasse is Alcmaria vrij; waarom, dat weet eigenlijk niemand, maar 't is in elk geval niet slecht, noch voor Alcmaria zelf noch voor de derde klassers, die ook thuis spelen. Het sterke B.F.C. speelt thuis tegen H.F.C. en zal wel weer opnieuw met de overwin ning gaan strijken. Van meer belang nog is o.L de wedstrijd E.D.O.A.F.C. Dat kan een spannend partijtje worden en wie er gaat winnen, durven wij niet voorspellen 1 De Spartaan krijgt een gelegenheid, om wat uit de gevaarlijke zone te komen, maar dan moet ze H.R.C. kloppen, wat niet zoo erg gemakkelijk is. En met Bloemendaal, dat bezoek krijgt van de Kennemers, is het al net zoo'n geval. Misschien, dat de Bock c.s. het nog tot een gelijk spel brengen. JU Zware opgaaf voor de beide Alk maarsche derde klassers. De Boys rep ontvangen het leidende ongeslagen Kinheim en „Alkmaar" het pittige Hollandia. Onze beide plaatselijke derde klassers ko men voor een zeer zware taak te staan, daar tegen pittige bezoekers gestreden moet worden. I Zoo ontvangen de Alkmaarsche Boys het leidende en nog steeds ongeslagen Kinheim. En toch heeft het in enkele gevallen maar heel weinig gescheeld of de ex-tweede klas sers hadden hun eerste nederlaag geïncas seerd. Tot één van die gevallen behoorde destijds het treffen tegen onze, op bezoek zijnde rood-witte kaasmenschen. Toen was het een goede verdediging en een even pui ke halflinie. Toen waren het de snelle, open en zeer gevaarlijke aanvallen en toen was het 't feu sacro, zooals we dat in vroeger ja ren by de Boys bemerkten. De Alkmaarsche Boys van uit dien wedstrijd waren de even knie van het thans nog leidende en ongesla gen Kinheim. Dat het einde van die ontmoe ting nog een Alkmaarsche nederlaag bracht, heeft een geheel andere oorzaak. Indien het de rood-witten morgen zal gelukken, eenzelfde spel te ontplooien, dan valt er weer veel te genieten en kon het wel eens gebeuren, dat ook de derde klasse A geen ongeslagen ploeg meer zal bezitten. Komaan Boys, laat de return-wedstrijd een revanche zyn en ge kunt de puntjes tevens nog heel best gebruiken! De groen-witte Alkmaarders ontvangen Hollandia, dat den laatsten tijd geducht is komen opzetten. Dit ondervonden de benja mins reeds aan den lijve. Nog voer enkele weken terug zagen we de Hoomsche ploeg in actie, bemerkten we niet alleen uiterst gevaarlijke en productieve aanvallen, doch tevens een defensie, die heusch niet altyd even safe was. En dit nu willen we „Alkmaar" even on der het oog brengen. Het zou kunnen zyn een profiteeren van de fouten in de Hoom sche verdediging. En als dan Duivenman c.s. weer eens hun beste beentje voor zetten, dan, ja dan is alles mogelijk! Het spreekt vanzelf, dat het jongste suc ces tegen het bezoekende Purmersteyn een geducht woordje hieraan toevoegt. Het heeft laten zien, dat het kan en dat het ver trouwen gesterkt is geworden! Daarom, groen-witte Alkmaarders, verwachten we een ploeg te zien, die in de eerste plaats onnoemslyk hard werkt en die in laatste in stantie nog een gelyk spel zou weten te for- ceeren. Opgepast dus Alkmaar. Good luck! Zaandyk krijgt bezoek van Assendelf*, en waar een dergelijke Zaansche derby eiken uitslag kan inhouden, verwachten we toch een zwaar bevochten zegt voor de Zaandij kers, die zoo mogelijk hun positie weer kunnen verbeteren. Beverwijk ontvangt het onderaan benge lende Purmersteyn en zal wel niet toestaan, dat de Purmerenders van de eertijds geleden 1—4-nederlaag revanche zullen nemen. We vreezen voor de bruin-witte bezoekers dan ook het ergste. Helder Succes kan een spannende ont moeting worden en we zyn dan ook zeer be nieuwd of de withemden zich inmiddels wat hersteld zullen hebben, of dat de Wieringers weer eens een gelyk spel kunnen bevechten. Ziet Texel haar positie verbeterd? Het leidende Texel gaat een bezoek bren gen aan Strandvogels en we mogen toch aannemen, dat de eilanders te Bovenkarspel zullen wmnen. Van zeer veel belang is het treffen Nieu- we Niedorp—Schagen en hoewel de Niedor- wkS«fe ,'?eBteekans hebben, konden de zeer wisselvallige Spartanen toch wel eens voor rm2018 dra«en- Vooreerst Lou- "ephel echter OP de thuisclub. kende MFC T 11* moeite het bezoe- da* en doppen, een resultaat dat we ook in het treffen Andijk--D T s' verwachten, al erkennen we, dat de Oud- Een volledig programma, dat enkele zeer belangrijke wedstrijden laat i - *ware opgaaf voor Bergen en d« Egmondsche Boys zich herstellen? Nu er weer eens een zoo volledig moge- y programma is samengesteld spreken we «ven, den ult. terrein-gesteldheden een geducht hurdje Rijwielstallen gratie. zullen meewerken; ongetwijfeld komen we in enkel afdeelingen weer een flinken stao vooruit. In de eerste klasse a krijgt Bergen I een zeer lastige trip te ver werken, daar Z. F. C. IVstellig de grootste concurrent, bezocht moet worden. De Ber- genaren weten natuurlijk van zelf waar het om gaat. Een overwinning telt hier dubbel zooals een nederlaag de duinkanters weer een heel stuk op achter brengt. Komaan Bergen,.,, het beste beentje voor en be vecht in elk geval dan nog een gelijk spel! O. S. V. III kan haar positie verbeteren daar het bezoekende W. F. C. IV wel gel klopt kan worden, terwijl Z. V. V. III haar uiterst kleine kans zal kunnen behouden, ten koste van het op bezoek zijnde C.S.V. ij al geven we toe, dat de Castricummers zieft geducht zullen inspannen, om het gevaar voor de onderste plaats te ontloopen. En wat zal Vrone I tegen Alcmaria IV doen? Komaan groen zwarten, de tanden nog eens flink op elkaar, om het groote ge vaar wat af te wenden. Nn in de tweede klasse B Z. V. V. IV een vrijen dag heeft, kunnen de derde elftallers van de Alkmaarsche Boys opnieuw de leiding nemen, mits ze Assendelft in in eigen omgeving slaan. Erg gemakkelijk zal het o. L wel niet gaan, maarals de rood wit geblokten de zaak au serieux nemen en geducht aanpakken, dan geven we ze een redelijke kans. Dat men deze mooie gelegenheid niet voorbij laat gaan!.... Zeer benieuwd zijn we, of K. V. V. IV zich geheel kan herstellen, nu de Kromme- niërs bezoek van W. F. C. VI krijgen. Reeds eerder maakten de Wormerveerden de rood zwarten een kostbaar punt afhan dig enook nu zou dit niet tot de onmo gelijkheden behooren. Uitgeest II kan het bezoekende Z.F.C. VI nagenoeg geheel uitschakelen, terwijl in de derby W. R. C. I—Westzaan I, de ex-eerste klassers de volle winst in eigen omgeving zullen houden, al geven we toe, dat in een plaatselijke ontmoeting eiken uitslag mo gelijk is. Werkloozen gratis fietsenstalling, Ook de tweede klasse D is volledig. We geven Egmondsche Boys I dat een bezoek aan Alcmaria V gaat brengen, een redelyke kans op hersteL Of is het vertrouwen zoo geschokt?.... Kom aan Egmonders, zet dat van u al en tracht weer opnieuw te winnen! Oudorp I kan eveneens in de running blyven, daar we de Oudorpers heusch wel in staat achten, D. T. S. II in eigen huis te slaan, al zal er dan ook flink aangepakt moeten worden. M. E. V. O. I zal met het bezoekende Akersloot I wel raad weten en dus de leiders geducht blyven bedreigen. Koedyk I krijgt het evenwel zwaarder en het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de Koedijker kans, bij Alkmaar II leelyk inden knel kan komen. De Groen witte reserves deden meerdere malen heel goede dingen. De derde klasse 1 laat een moeilijke trip voor het leidende Urst-m I zien, daar een bezoek gebracht moet worden, aan het zich steeds meer her stellende Egmondsche Boys II. Toch hebben we een idee, dat het de Ursemmets na zeer veel inspanning, zal lukken te winnen. Dirkshorn I zou de kans van het bezoe kende Alkmaar III voor een groot deel kun nen reduceeren. We moeten echter toegeven dat de gastheeren hun oorspronkelijke» vorm wat kwyt zyn, zoodat we de groen witter kaasmenschen een kansje geven op herstel! Koedijk II zou het bezoekende M.E.V.O. II een punt afhandig kunnen maken, terwijl het treffen Bergen IISchoorl II zter veel spanning kan geven; met als eindresultaat, mogelijk ook eerlijk samen deel en. In de vierde klasse F zal Alkmaarsche Boys V dat naar het leidende Oudorp II gaat, wel aan het kortste eind trekken. C. S. V. III geven we tegen het op bezoek komende D. T. S. II niet veel kans, terwijl Akersloot II—M.E.V.O. H de punten samen deelen. Wandelen. MOLENS BU DE VLEET. Ter gelegenheid van het a.s. Vorstelijk Huwelijk zal op Donderdag 7 Januari 1937 aoor de feestelijk versierde Zaanstreek, n.L Zaandam, Koog aan de Zaan, Zaandijk en Wormerveer een Groote Nationale Wandel- marseh worden georg., waaraan wandelaars kunnen deelnemert in klassen van 10 en 20 k.m. De marsch zal des middags tusschen 1 en 5 uur plaats vinden, opgeluisterd door muziek, ruitergroepen en allegorische voor stellingen. Hiervoor worden schitterende groepsprij- zen en fraaie individueele cadeaux voor alle deelnemers beschikbaar gesteld. Er is geen inleggeld verschuldigd. Ter aanmoediging tot deelname worden uitgeloofd eenige zilveren molens voor groepen of individueelen, die zich het fraaist presenteeren en den besten indruk maken, zoomede voor de grootste en verst komende vereeniging, en verder prachtig molenplaten in 2 kleuren gedrukt naar e*® origincele houtsnede, groot model op Hol* landsch papier, formaat ca. 44 X 6® c-®* voor alle deelnemers. De aanmelding moet geschieden vóór 31 December a.s. Start en eindpunt te Zaandam.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7