visite kaartjes ^Agenda üaatste êecicfiten JtuMicaties Prinses en Dr. Colijn voor de radio. Moord te Goes. De gebeurtenissen in China P. de Lange P.Bzn. boekhandel marie oudejans, Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Meisjes lyceum (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Herbert Marshall en Ruth Chatterton. Toe gang boven 14 iaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Op het verkeerde spoor (detectivefilm); hoofdrollen Ricardo Cortez en Virginla Bruce. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van den sterkste (sens); hoofdrol Charles Bickford. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer Der Bettelstudent (rom.); hoofdrollen Joh. Heesters, Ida Wüst, Marike Rökk, Fritz Kampers e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 15 December. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert van Alkm. Symphonie-orkest, dir. Willi Kohier. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, lezing met lichtbeelden over Indië. Woensdag 16 December. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, rede van J. Harinck over „De genezende kracht van het spiritisme". 8 uur, Harmonie, Alkmaarsche Kamer- muziekvereeniging. voor uw kantoor leveren wij alle modellen boeken, speciale registers, enz. van de beste fabrieken tegen de laagste prijzen, kantoor- borkhandel marie ondejan» schouten- jfvSv straat 18 TOCH KOLONIALE ONDERHANDE LINGEN DUITSCHLAND—PORTUGAL? Ondanks officieuze tegenspraken doet te Berlijn het gerucht de ronde, dat ondernan- delingen tusschen Duitschland en Portugal aangeknoopt zijn over de kolonie Angola. Het zou echter niet gaan om een fqjmeelen afstand van Angola aan Duitschland. De re geling, die op het punt staat zijn beslag te krijgen zou tegen een pachtsom Angola ge heel of gedeeltelijk aan Duitschland doen komen. De zone, die Duitschland in het bij zonder belang inboezemt, zou 't zuiden van Angola zijn, dat grenst aan de vroegere ko lonie zuid-west-Afrika. De overeenkomst zou niet door den Duit- schen staat, maar door tusschenkomst van een Duitsche Koloniale maatschappij worden gesloten. HET PROCES-FRANKFURTER. Na re- en dupliek zal het proces-Frank- furter Zaterdagmiddag worden geschorst om heden te worden hervat. Zaterdagmiddag heeft professor Grimm uit Essen, advocaat van de civiele partij, nog het woord gevoerd om te protesteeren tegen de geschriften, over de vervolging der joden in Duitschland, welke ter verdediging ter sprake heeft gebracht. Heden (Maandag) avond wordt de uitspraak verwacht Ongecorrigeerd.) MARCONIST P. C. V. VAN BEMMEL BEGRAVEN. Eerste der droeve plechtigheden na de ramp van de „Lijster". Het stoffelijk overschot van den in dienst der K. L. M. gevallen radiotelegrafist P. C. V. van Bemmel, die in het zieken huis te Purley overleden is aan de kwetsuren, opgeloopen tengevolge van de ramp van de „Lijster" nabij het vliegveld Croydon, is hedenmiddag op de begraaf plaats „Zorgvlied" aan den Amsteldyk in de hoofdstad ter aarde besteld. Zeer velen waren op dezen somberen Decemberdag ter bijwoning van deze droeve plechtig heid naar „Zorgvlied" gekomen, doch slechts degenen, die in het bezit waren van een kaart, werden tot de aula toege laten. De talrijke andere belangstellenden schaarden zich achter de afzettingen, welke door de Amstelveenscht politie in de omgeving van het graf waren aange bracht. Hedenavond om 8.15 uur. Het nationaal fonds voor bijzondere nooden herinnert aan de radio-uitzen ding voor dit fonds, hedenavond te 8.15 uur over beide zenders. Deze uitzending zal worden ingeleid door prinses Juliana en minister Colijn. Dader, die dronken was, legt volledige bekentenis af. Gisteravond tien uur is in een café te Goes de ongeveer 22-jarige N. Mieras uit 's-Gravenpolder door den eveneens 22-j. J. M. uit Nieuwdorp na 'n twist met een dolk in den buik gestoken. Beide personen verkeerden onder in vloed van sterken drank. De getroffene overleed na enkele minuten. De dader, die per fiets de vlucht nam, is vannacht te Nieuwdorp door de politie van Goes en de burgemeesters van Goes en 's Heer Arendskerke van zijn bed gelicht. Hij legde een volledige bekentenis af. M. is in het politiebureau te Goes ingesloten. Het lijk is in beslag genomen. Verklaring waarnemend president executieve. De plaatsvervangende president der exe cutieve Koeng Sjan Si, heeft in 'n interview uitdrukking gegeven aan zijn vreugde over het feit, dat uit alle deelen van China loyaliteitsbetuigingen voor de regeering worden ontvangen.' Omtrent de persoonlijke veiligheid van Tsjang Kai Sjek bestaat geen enkele reden tot ongerustheid. Hij zoowel als mevrouw Tsjang Kai Sjek hebben van Tsjang Sjoe Liang de verzekering ontvangen, dat Tsjang Kai Sjek niets zal geschieden. Betuigingen van trouw aan Nankingregeering. Verschillende militaire leiders hebben in telegrammen aan Nanking hun trouw aan de nationale Chineesche regeering betuigd. De Chineesche pers veroordeelt éénstem mig de houding van Tsjang Sjoe Liang, die het land aan een burgeroorlog blootstelt en het gevaar van een buitenlandschen aanval verhoogt. De hoop op Tsjang Kai Sjeks be vrijding neemt echter toe. Hierdoor zou een Strafexpeditie worden voorkomen. Te Han- kau en Oetsjang is de staat van beleg af gekondigd. BEZORGDHEID OMTRENT HET LOT VAN DEN TREILER. Men vreest, dat het schip met man en muis is vergaan. Er heerscht te Londen ernstige bezorgd heid over het lot van den treiler Odama, die met een bemannig van 12 koppen op 27 November was vertrokken en in den nacht op 3 December voor het laatst was gezien. Dien nacht was de zee buitengewoon woelig. Men vreest, dat het schip is gekapseisd en met man en muis is vergaan. SLOTSCÈNE STORMRAMP. Wederom hadden honderden zich Zater dag op de a'.gemeene beg-aafp'.aats te 's Gravenhage verzameld rondom het graf van schipper W. de Niet van de „Sch. 179" van de reederij Frans Vrolijk, namens j welke de heer S. P. Vrolijk woorden van deelneming tot de nabestaanden spiak en zeide, dat ook de reederij zwaar getroffen werd door het verlies van dezen trouwen schipper. De voorzitter der schipnersvereer'ging, de heer Dijkhuizen, sprak woorden van troost tot de nabes'nanden, waarna vers 17 van ps. 19 werd gazongen. Ds. G. O. Feer.stra, gereformeerd pre dikaat te Scheveningen, voerde hierna het woord om er aan te herinneren, hoe ook de Scheveningers op zee met hun bijbel op een goed kompas varen en te wijzen op de noodzakelijkheid om ook op geestelijk gebied, wil men behouden oe haven bereiken, den bijbel a's richtsnoer van de levensreis moet nemen. Vervolgens werd nog gezongen „gelijk het gras is ons kortstondig leven" en daar na ps. 107. Er was een krans van de reederij Frans Vrolijk. diens vader, waarna in 1884 de heer De Lange en diens broeder de zaak over namen. Droevige familie-omstandigheden wa ren toen reeds oorzaak, dat de herdenking slechts in intiemen kring kon plaats vin den en niemand heeft kunnen vermoeden, dat de zaak den zoo gezienen directeur nog vóór het eind van dit jaar zou moeten verliezen. Wij hebben destijds een persoonlijk woord aan de verdiensten van den thans overledene gewijd en willen hier het werk, door hem in het algemeen belang verricht, opnieuw even naar voren brengen. De heer De Lange is sedert 1921 in ver schillende bestuursfuncties der Nuts- spaarbank werkzaam geweest en werd bij den aanvang van dit jaar herbenoemd tot voorzitter. Hy was op dit gebied uiterst deskundig en werd door het bestuur van den Nederlandschen Spaarbankbond me- de-candidaat gesteld voor lid van den Raad van Beheer van het Nederlandsche spaarbankbureau. De heer De Lange zoo schreven wij toen reeds was een van die echte Alk- maarders, die een schier onuitputtelijke energie bezitten, gepaard aan een opge wekt karakter en een gezond gestel. Hij maakte deel uit van het bestuur der voor malige Bad- en Zweminrichting en zeer velen Alkmaarders heeft hij het zwem diploma uitgereikt. Hij was bestuurslid of commissielid van het Badhuis aan het Kweerenpad, van de vroegere Alkmaar sche Bewaarschool, van de Spijscommissie op het Gasthuisplein en de Hulpbank van de Mtp. tot Nut van 't Algemeen, die alle v?i zijn deskundige leiding en adviezen geprofiteerd hebben, al bleef hy zelf daarbij altijd bescheiden op den achter grond. Zijn belangeloosheid, zijn eenvoud en allervriendelijkst optreden deden hem een eereplaats onder de Alkmaarsche bur gerij innemen. Hij was een man, die, buiten alle poli tieke geschillen, datgene deed waarvan hij kon verwachten, dat het de burgerij van de woonplaats, welke hem lief was, ten goede zou komen. Een arbeidzaam leven in het belang van zijn zaak en in het belang van het maatschappelijk gebeuren in onze stad is met den dood van den heer De Lange beëindigd. Wij zijn er van overtuigd, dat het over lijden van dezen Alkmaarder, die voor zijn gezin, voor zijn onderneming en voor zoo vele nuttige vereenigingen van zoo groote beteekenis was, van dezen man, die zich door zijn eenvoud, rechtschapenheid en v.iendelijk optreden, zoo vele vrienden had verworven, in breeden kring betreurd zal worden. DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Hedenmorgen reed op den weg van Ensched énaar Losser een dienstbus van lijn E., toen de voorband sprong. Op dat moment passeerde een zekere Dijkstra uit Overdinkel, die door de bus werd gegre pen. Met een ernstige schedelbasisfractuur j werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uilspiaken Inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens GEESTELIJK AMBT betreffende de hieronder genoemde per sonen, de uitspraaK gedaan, achter bun namen vermeld: JACOBUS CORNELIS DE BOER, PE> TRUS WILHELMUS BUTTER, HEN- DRIKUS JACOBUS GERARDUS VEEL en TOBIAS JOHANNES WOLDENDORP, lichting 1937. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geld of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Z ken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 14 Dec. 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. gelijk zich daarvoor een dergelijke uitgave te getroosten. Eenige leden wezen op een tekort aan R K ambtenaren in gemeentedienst en B. en W. herhalen wat reeds meermalen is opge merkt, dat niemand door zijn godsdienstige overtuiging van een benoeming in een ge meente-betrekking wordt uitgesloten. SCHOORSTEENBRANDJE. Zaterdag ontstond in perceel 2e Land- dwarsstraat 8 alhier een schoorsteenbrand. De politie heeft dezen brand met een Total gebluscht. ALCOHOL-GEBRUIKERS. Door de politie werden twee personen ter zake openbare dronkenschap ter ontnuchte ring ingesloten. VINGERS AFGESNEDEN. De heer M., in dienst bij de Gemeente- reiniging alhier, had Zaterdag het or.geiuk tijdens zijn werk met zijn rechterhand in een frais-machine te geraken. Dientengevol ge werden hem de pink, de*ringvinger en een gedeelte van den middelvinger afgesne den. Na eerste behandeling in het Centraal Ziekenhuis zal de heer M. thans verder in het St. Elisabeth-ziekenhuis behandeld wor den. EEN FOUT IN DE FOTO-PAGINA. In onze foto-pagina van heden zijn twee onderschriften abusievelijk verwis seld. Een en ander blijkt evenwel duide lijk uit de illustraties. Tot ons groot leedwezen moeten wij melding maken van het overlijden, op 76-jarigen leeftijd, van den heer P. de Lange PBzn., directeur van de zeepziede- rij „De Ankers". In ons nummer van 1 Mei j.1. hebben wij uitvoerig melding gemaakt van het 100- jarig bestaan dezer zeepziederij, waarin tot uiting kwam hoezeer de heer De Lange door alle daarbij betrokkenen als patroon gewaardeerd werd. De zeepziederij toch was een heel oud fa...iliebezit. Zij werd in 1836 door den C ootvader van den '-eer De T ge over genomen, kwam in 1844 in het bezit van ALGEMEEN VERSLAG EN MEMORIE VAN ANTWOORD. Het Algemeen Verslag betreffende het onderzoek van de gemeentebegrooting voor 1937 met Memorie van Antwoord van B. en W. een gecyclostileerd boekdeel van 43 pagina's is ditmaal zoo laat verschenen, dat het ons onmogelijk is het, als naar ge woonte, nog vóór de behandeling der be grooting in extenso te publiceeren. Wij zullen er daarom hier en daar een greep uit moeten doen. Wat de Gemeentepolitiek betreft lezen wy daarin o.a. het volgende: Het heeft meer dere leden verwonderd, dat de wethouder Bonsema in de laatst gehouden Raadsverga dering geen enkele mededeeling heeft ge daan ten opzichte van het tegen hem thans in hoogste instantie uitgesproken royement, waardoor hy geen lid meer is van de S.D.A.P. Hij is dus geen lid meer van eenige poli tieke partij en gevreesd werd, dat deze toe stand tot ongewenschte consequenties zal leiden. Dat ook de voorzitter der raadsfractie van de S.D.A.P. in laatstgenoemde vergadering zweeg, gaf reden tot verwondering. Im mers, zoo vroeg men, hoe staat men in deze fractie thans tegenover dat vroegere lid, dat door die fractie als wethouder is voorge dragen? Zij heeft bij monde van haar voor zitter in de raadsvergadering van 29 October 1936 betoogd, dat aan de door den heer Go- vers ingediende en door den Raad aangeno men motie geen andere uitleg mocht wor- def gegeven of daarin niets meer mocht worden gelezen, dan bedoeld was uit te drukken. De bedoeling van die motie is geweest, dat op cjat oogenblik, toen het royement nog niet door de daartoe bevoegde instan ties in hoogste ressort was beslist, dc ge- heele geschiedenis buiten dan raad stond. Een votuh1 van vertrouwen mocht cn kon. naar de mening van deze leden, de Raad den heer B<msema niet naar zijn partijbe sturen medeg'fv611. alleen reeds omdat de Raad van de ^tukken slechts gedeeltelijk had kunnen ker^nis nemen. Het kwam deze leden gewenscht voor, dat de Raad thans de de gebeurtenisself1 met betrekking tot den wethouder Bonsenha zelfstandig aan een na der onderzoek oncJerwerpL Vele andere lede-h sloten zich in zoover hierop aan, dat ook naar hun meening een lid van den Raad, dï?t door zijn partij is ge royeerd, als zoodanig! behoort te bedanken. Een nader onderzoek, achten deze leden ever wel niet gewenrfcht. Sommige leden zouden gaarne het covdeel van het college omtrent de positie var1 genoemden wethou der vernemen. B. en W. merken in antwoord hierop op, dat het oordeel over dC- hier ter sprake ge brachte aangelegenheid moet blijven aan den Raad en aan den b*-ir°kken wethouder. Het college meent zich nrjitsdien van het uit spreken van een oordeel te moeten ont houden. Vele leden vroegen in .welk stadium de voorbereiding van de resf auratie der Groote Kerk thans verkeert en w anneer het poortje van de Langestraat zal weerden hersteld. B. en W kunnen daaro'ver nog geen en kele mededeeling doen. I^e kosten van het herstel van het poortje worden door den architect geraamd op 41500, inclusief de uitvoerkosten. Het zou »k.L noodzakelijk zijn het portaal geheel af t<c breken en opnieuw op te bouwen. Het is 'kerkvoogden niet mo- WED S. LAKENMAN ZOON'S BANK. Homologatie niet vóór 25 Febr. definitiei. De Alkmaarsche rechtbank heeft bepaald, dat vorderingen ten laste van de N.V. Wed. S. Lakenman Zn.'s Bank bij de bewind voerders kunnen worden ingediend tot 6 Januari a s. De bewindvoerders hebben ver volgens tot 13 Febr. den tijd om de credi- teurenlijsten definitief samen te stellen. Op laatstgenoemden datum des voormiddags 10 uur zal de accoordvergadering te Alk maar worden gehouden. Op 18 Febr zal de rechtbank u'tspraak doen. Hierna geldt nog een beroepstermijn, zoodat de homologatie van het accoerd niet voor 25 Febr. definitief zal zijn. Dit is kort voor den fatalen datum van 27 Febr., waarop de surséance eindigt. DE FILM ONTLUIKEND LEVEN. De Volksuniversiteit voor Alkmaar en omstreken schrijft ons: Wat is schooner en ontroerender dan om het kind in zijn eerste ontwikkelingsjaren gf.de te slaan? De film „Ontluikend Leven" brengt deze schoonheid en ontroering. Doch zij geeft meer. Toegelicht dcor den beken den dr. Th. van Schelven geeft zij leiding. Aldus is een harmonisch geheel gevormd, dat de belangstelling van ieder weldenkend mensch moet trekken Een beoordeel ing van deze film door dr. van Schelven zeiven moge hieronder v 'gen: ^Eindelijk een complete psychologische filmt Van de wieg tot de schoolbank wordt hier de psychologische ontwikkeling van het kind geschetst. Deze film is een goedgeslaagde poging, de geestelijke ontwikktling van het normale kind te laten zien, niet alleen als een reek» van zeer mooie platen van een typisch kin derleven, maar al» een gids op den weg voor de ouders die hun verantwoordelijkheid be grijpen en niet later van nun kinderen wil len hooren: zoo had je niet mogen doen. Opvoeden kan men niet probeeren en later weer eens overdoen, zooals het kweeken van planten. Ons eigen kind s de inzet. Goede bedoe ling alleen is nog lar.g niet alles. Fennis omtrmt het geeste'ijk leven van het kind is broodmodig sa dat wil deze film geven. De eerste zes levensjaren zijn beslissend voor het geheele verdere leven. Een kind van zes jaar begint eerst met schoolonderwijs, maar heeft al een enorme ontwikkeling achter zich wat betreft zijn gevoelsleven, zijn zelfbewustzijn en zijn intellect. De natuurlijke reacties van het kind moet men kennen, om het te begrijpen, recht vaardig te beoordeelen en te leiden. Wie hiervan niet op de hoogte is, maakt het óf zich zelf óf het kind nodeloos moeilijk en begaat vaak fouten, die noodlottig zyn voor het geheele verdere leven. Vaak ziet men voor abnormaal aan, wat normaal is en omgekeerd. Hoe zal men als ouder daarin den weg vinden? De film geeft in boeienden toon ant woord op een groot deel dezer vragen In vroegere filmen werd dit steeds te fragmentarisch behandeld, men kreeg een stuk kinderleven te zien, maar zag de grooie lijnen niet. Deze film vat de eerste zes jaren samen, den enorm belangrijken leeftijd van de wieg tot de schoolbank, waarin zooveel voor al tijd bedorven kan worden. LEIDERS VOOR DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Men schrijft ons: De geesel der werkloosheid is ongetwij feld een van de ernstigste verschrikkingen voor onze tegenwoordige jeugd. De hope looze toekomst zonder vooruitzicht, eindelooze dagen in nietsdoen doorge bracht, het gebrek aan bezigheid die handenarbeid geeft er den geest kai boeien, dat alles is in hooge mate nadee lig voor de vakbekwaamheid en de karak- tervormii g van het opgroeiende geslacht. Het is daarom dat door de commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen hier ter stede pogingen gedaan en worden gedaan om, althans eenigermate, te helpen waer dit mogelijk In navolging van verschillende andere steden in ons land, werd daartoe ook Alkmaar in den Iood van dit jaar een z.z. Centrale Werkplaats voor jeugdige werk loozen geopend. Dat hiervoor de steun van ons gemeen tebestuur en van de ryksregeering misbaar is, mng als bekend worden ondersteld en het zal duidelijk zijn aai deze steun alleen verleend wordt wanneer aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan en alle daarvoor geldende voorschriften bepalingen werden opgevolgd. Door Z den min. soc. zaken zijn te dien ein Ie de de naar waarnemingen, verricht ln den morgen van Maandag 14 December. Medegedeeld door het Kon. NederL Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 765.4 m.M. te Budapest Laagste barometerstand 713,9 m.M. te Thorshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 15 December: Stormachtige tot krachtige later afnemen de zuidelijke tot zuidwestelijken wind; be trokken tot zwaarbewolkt met regen; later wellicht opklarend; aanvankelijk veel zach ter. Buitenlandsch weeroverzicht. Weer zal er storm over ons land woeden. Zware dalingen van den luchtdruk in het westen wezen gisteren in den loop van den middag op een belangrijke verandering in de luchtdrukverdeeling en op de nadering van een zuidwester storm. Thans heerscht zwaar stormweer in het geheele westen en langs de Noorsche kust, met hooge tempera turen voor het Kanaal. In Zuid-Frankrijk komt nog vorst van beteekenis voor en de krachtige winden zijn nog niet doorgedron gen tot Zwitserland en Zuid-Frankrijk. In Ierlanden en Engeland vielen zware regens, evenzoo ten noorden van Schotland. In Ier land ruimen de winden weei en stijgt de luchtdruk. In IJsland dalen de barometers geleidelijk. Het is te voorzien, dat de storm zich over het geheele vasteland zal uitbrei den en dat het overal veel zachter zal wor den en later, bij de opklaring, weer wat koeler. LICHT OP! Hedenavond voor rijw; 1 en. motorrijtuigen en andere voerti Igen van 16.16 uur tot 7.86 uur licht op. on ver dat en E. al- 'v uien cill IP di- gemeene voorschriften vastgesteld en door schoutenstraat 13 /yri tel. 3864. vanwege dit departement aangestelde ambtenaren wordt geregeld gecontroleerd of die voorschriften worden opgevolgd, terwy'1 bovendien het gemeentebestuur daarvoor de verantwoordelrkheid draagt. Uit een en ander volgt dat de grootst mogelijke zekerheid wordt verkregen ten aanzien van de door de deelnemers uit te voeren werkzaamheden er dat gezorgd wordt dat de jonge menschen onder dege lijke en deskundige leiding, gedurende een 28 tal uren per week, gelegenheid hebben zich in hun vak te oefenen en hun vakbe kwaamheid uit te breiden. De commissie tracht zich daarvoor de medewerking te verzekeren van bekwame vaklieden die geschikt en bereid zijn om als leider of werkmeester op te treden teneinde dit stuk sociaal werk zoo goed mogelijk te doen slagen. Door den minis ter van sociale zaken is bepaald dat aan deze leiders een belooning van 21 per week en aan de deelnemers voor vergoe ding van slijtage aan kleeding en schoeisel een bedrag van 1 per week mag worden uitgekeerd. Het doet de commissie eenigszins pijn lijk aan dat in een ingezonden stukje, een dezer dagen door de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders geplaatst, een zoo verkeerde voorstelling van zaken wordt gegeven. Ieder kan toch weten dat èn bij het gemeentebestuur èn ten kantore van de commissie Doelenstraat 3 èn bij den voorzitter Stationsweg 11 alle in lichtingen kunnen worden verstrekt, waardoor dergelijk onverantwoordelijk geschrijf kan worden voorkomen. DE TANDEM-PUZZLE. Een rectificatie. Naar ons gebleken is een oplettend abonné maakte ons erop attent is f" i*1 de opgaaf van de tandem-puzzle (gepubli ceerd in ons nummer van Vrijdag J.1.) een foutje geslopen. Waar staat: „Want daardoor 1144— 593944 men juist de actie", moet staan: „Want daardoor 1144594639— 44, enz. BRAND TE HEn.OO. Zondagmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in het woonhuis van den heer r- van Eist aan den Holleweg te Heiloo. Man en vrouw waren in de keuken bezig toen een ontploffing in de kachel ontstond. Waarschijnlijk heeft een uitslaande vlam de kinderwasch, die om de kachel hing, aangetast, althans toen men binnenkwam was er een begin van brand. Inl allerijl werden 2 kleine kinderen, die boven sliepen, in veiligheid gebracht. De brand werd met emmers water g«" bluacht De Alkmaarsche brandweer, die met veel materiaal was uitgerukt (wat niet overbo dig is in een dichtbevolkte buurt) behoefd® geen dienst te doen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2