Rust heerscht aan de fronten. ^Buitenland £uchtuaact ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 14 DECEMBER 1936 De Spaansche revolutie Regeeringscrisis in Catalonie; politieke verschillen in den bestuursraad. De reaeerinastroepen versterken hun veroedigingsposten. Regeeringscrisis in Catalonië. GEORGE VI, KONING VAN ENGELAND. Opnieuw beleeft Londen de traditie van m'dde eeuwschen oraal. De bemiddelingspogingen in de Spaansche revolutie. Duitsch antwoord op het memorandum van Frankrijk en Enge.and. De ramp met „de Lijster De verdedigingsraad van Madrid deelde Zaterdag het volgende mede gisteren was het kalm aan het front, behalve in de universiteitswijk, waar de vijand herhaaldelijk trachtte de door de loyale troepen bezette stel lingen te bestormen. Alle aanvallen werden echter met gemak afgeslagen, Aan het front van Aragon heeft de aanval der opstandelingen op de stel lingen der regeeringstroepen te Huesca schipbreuk geleden. In den sector Bujaraloz heeft een regeerings- colonne de heuveltoppen op 150 me ter van Villafranca en Delerro bezet. De luchtmacht der opstandelingen bombardeerde de wijken bij de To ledobrug, waardoor onder de non combattanten talrijke slachtoffers werden gemaakt. Verder wordt gemeld dat een nieuwe aanval der opstandelingen in den sector der universiteitswijk, gesteund door strijdwagens, is afgeslagen. De opstande lingen lieten 50 dooden en 2 strijdwagens va: Duitsch maaksel achter. Van de rest van het Madrileensche front is niets te melden. In den sector Huesca hebben de regeeringstroeoen bij hun op- marsch de dorpen Corozosa, Adenellis. Orbeles en Alavert bezet. Boven het vliegveld van Vitoria is een luchtgevecht gevoerd waarbij twee jagers der opstan delingen zijn neergeschoten. Berichten der opstandelingen. Radio Sevilla heeft medegedeeld, dat de kalmte, die op het oogenblik op het grootste deel van het gevechtsterrein heerscht, de linksche troepen in staat stelt hun stellingen te versterken. Gisteren werd alleen aan het front bij Alava ge vochten, waar de basken in hun strategi- schen terugtocht aanvallen tegen Villa Real richtten. Aan het front van Siuguen- za is bij Veguillas gevochten. Aan het zui delijke front deden zich enkele schermut selingen voor bij Estepona. In de provincie Bajadoz bieden iederen dag linkschen hun onderwerping aan. Franco zou alle mannen van 18 tot 30 jaar mobiliseeren. Volgens berichten, afkomstig van een deserteur in den sector Huesca zou gene raal Franco alle mannen van 18 tot 30 jaar hebben gemobiliseerd. Voorts ver klaarde de man, dat zich aan den kant der opstandelingen in Huesca vele Duit- schers en Italianen bevinden. De soldaten zouden 5 centimos per dag en de fascisten 5 pesetas per dag beuren. Voorts ver klaarde hij, dat er een zekere animositeit bestaat tusschen de rechtschen en r'ct op 25 November een drietal falangisten ge- fusileerd zijn. Pogingen tot revolte zou den hebben plaats gehad en de belastin- g.n zouden dagelijks zwaarder worden. Regeeringsduikboot door buiten - .landsche duikboot getorpedeerd? Het ministerie van marine deelt mede, dat Zaterdagmiddag om 2 u. 30 buiten Ma laga-de onderzeeër C. C. 3 is gezonken Gered werden slechts de kapitein der koopvaarder Garcia en de zeelieden Orden en Lidon, die in het ziekenhuis van Ma laga zijn opgenomen. De bemanning van den onderzeeër bestond uit 47 koppen. Nota van Bu«go6 aan het Foreign Office; Russische onderzeebooten in de Middellandsche zee? Het Foreign Office heeft gisteravond een nota ontvangen van de regeering te Burgos, waarin verklaard wordt, dat vol gens ontvangen inlichtingen een aantal T -bsische onderzeebooten, varende onder C vlag der rechtschen, zich in den loop van deze maand ter hoogte van het eiland Majorca zou bevinden. De nota was geda teerd: Salamanca, 8 December en was doorgestuurd door den Britschen ambas sadeur te Hendaye. In Britsche officieele kringen bezit men geen enkele bevestiging van dit be richt en te Londen heeft men geen getui genissen welke de mededeeling kunnen ondersteunen. Over het algemeen is men van meening, dat het doel van deze nota is propaganda voor Franco te bevorderen Het is niet uitgesloten, dat de Britsche regeering een onderzoek laat instellen om de juistheid van deze bewering na te gaan. Sinds eenige dagen spreekt men van een crisis welke in de generali teit Catalonië is uitgebroken, daar zich, naar het schijnt, meeningsver- schillen van zuiver politieken aard hebben voorgedaan tusschen de ver tegenwoordigers der verschillende po litieke- en vakorganisaties, welke aan de regeering deelnemen. Het eerste lid van den bestuursraad, Tarradellas, heeft Zaterdagmorgen zijn portefeuille en die van zijn ambtgenooten ter beschikking gesteld van president Companys, teneinde dezen in staat te stellen een nieuwen raad te vormen, eveneens bestaande uit vertegenwoordi gers van alle politieke anti-fascistische en vakvereenigingsorgan'saties, waarvai. het gezag op deze wijze zou versterkt worden. Een der voornaamste oorzaken van de crisis in den boezem der Catalaansche overheid is de rivaliteit tusschen de ver- eenigde socialistische partij van Catalonië, die zich bij de derde internationale heeft aangesloten, en de marxistische arbeiders partij, die Trotzkistische sympathieën heeft. Beide partijen waren tot dusverre vertegenwoordigd in den raad der gene raliteit. In verband in een campagne met de sovjet-unie door het orgaan der marxistische arbeiderspartij zou de ver- eenigde socialistische partij de verwijde ring der marxistische arbeiderspartij uit de generaliteit geëischt hebben. Naar aan leiding van dit meeningsverschil heeft de C. N. T. een manifest gepubliceerd waarin gezegd wordt, dat in de bestaande om standigheden de zaak van het proletariaat en de revolutie over alle tactische geschil len en alle persoonlijke twisten gesteld moet worden. Er moet slechts één leuze zijn: de overmeestering van het fascisme en de vernietiging van den vijand. De C. N. T. zal echter met de regeering blijven samenwerken, ook als een partij uit de overheid verwijderd wordt. Jean Comorera, oud-lid van de genera liteit en een der meest geziene leden van de geünificeerde Catalaansche socialisten deelde aan de pers mede, dat het politieke probleem, dat de oorzaak is van de crisis in de generaliteit, door zijn partij op 24 November ter sprake is gebracht. De partij zond toen een brief aan de C. N. T., waar in werd gezegd, dat de partij het noodig oordeelde, dat een wijziging werd ge bracht in de methode der leiding en orga nisatie van den oorlog. Voorgesteld werd eerst den generaliteitsraad te wijzigen en orr te vormen in een regeering met volle dige volmachten, waaraan de meest ge ziene leiders van de C. N. T., U. G. T., links-republikeinen en den pachtersbond z.uden deelnemen. Hierdoor zou voorko men worden, dat de taak der regeering niet meer zou worden opgehouden door eindelooze besprekingen. Verder zouden het comité van binnenlandsche veiligheid en het secretariaat van defensie worden afgeschaft. Een opperste verdedigingsraad zou worden geschapen, welke alleen ver antwoording schuldig zou zyn aan den ge neraliteitsraad en zich uitsluitend zou wij den aan de organisatie van de oorlogvoe ring. Comerera besloot met de verdeeldheid te eroordeelen, deze wordt door het in ternationaal fcscisme aangewakkerd. Tenslotte zeide hij nog: „de leugen, dat Catalonië een kolonie van de Sovjet-unie is, is van diplomatisch oogpunt gezien zeer ernstig en bergt groote gevaren, welke vermeden moeten worden". Het Italiaansche antwoord op de FranschEngelsche voorstellen overhandigd. Officieel wordt medegedeeld, dat de ml nister van buitenlandsche zaken, Ciano, Za terdag den Engelschen ambassadeur en den Franschen zaakgelastigde het antwoord der Italiaansche regeering heeft doen toekomen op de voorstellen betreffende de niet-inmen ging in de Spaansche aangelegenheden en de bemiddeling tusschen de in conflict zijnde partyen. Zaterdag is het Duitsche antwoord op het memorandum van Engeland en Frankrijk over den toestand in Spanje overhandigd. Hierin wordt verklaard, dat de Duitsche regeering evenals beide voorgenoemde regeeringen wenscht, dat zoo spoedig mogelijk in Spanje de vrede weerkeert en zy is bereid alle maatregelen té steunen, welke werke lijk geëigend zijn om hieraan mede te werken. Wat betreft de voorstellen in zake de niet-inmenging wijst de Duit sche regeering erop, dat zy steeds heeft voorgesteld de maatregelen tot het ver hinderen van het vertrek van vrijwilli gers uit te breiden. De mogendheden hebben hiertoe niet kunnen besluiten, hetgeen zeker bijgedragen heeft tot het verscherpen van den toestand in Spanje. Of het algemeene verbod van iedere di recte of indirecte interventie in Spanje ook onder de huidige omstandigheden nog tot et gestelde doel kan leiden, moet helaas twijfelachtig schijnen. Dit behoeft ten aanzien van de algemeen bekende rol welke buitenlandsche elemen ten m steeds grooter mate by de anarchist! sche actie in Spanje gespeeld hebben en nog spelen, geen nadere aanduiding. De Duitsche regeering is evenwel bereid in de Londen- sche commissie aan alle besprekingen dien aangaande deel te nemen. Zij is evenwel van oordeel, dat het verbod van directe of indirecte interventie als een geheel moet worden beschouwd. De gedachte aan een gemeenschappelijke bemiddelmgsactie verdient volgens de Duit sche regeering alle sympathie. Door de er kenning van de „nationale regeering" heeft de Duitsche regeering tot uitdrukking ge bracht, dat zy naast deze regeering geen andere factor in Spanje ziet, welke nog aan spraak zou kunnen maken op het vertegen woord ingen van het Spaansche volk. Een verzoening met de andere party is niet wel denkbaar in verband met de wreedheden welke hier zyn bedreven. De Duitsche re geering ziet niet hoe in Spanje een ordelijke volksstemming gehouden zou kunnen wor den, doch als de andere mogendheden bruik bare voorstellen kunnen doen, dan is de Duitsche regeering gaarne bereid hieraan mede te werken. en aanvaarding van de troonsbestijging door George VI in tweede lezing goedge keurd. Geen onderhoud tusschen koningin Mary en mevr. Simpson. Officieel wordt verklaard, dat de in som mige Engelsche en buitenlandsche couran ten gepubliceerde berichten, dat koningin Mary onlangs een onderhoud heeft gehad met mevr. Simpson, van allen grond ont bloot zijn. Men wijst er op, dat de koning.n- moeder dit jaar mevr. Simpson niet ontmoet heeft. De hertog van Windsor te Weenen aangekomen. Zondagavond 22.20 is de hertog van Wind sor te Weenen aangekomen. Bij het verlaten van den trein werd de ex-woning begroet door den Britschen ge zant te Weenen, Selby, en den politie-pre- fect Skubl. trad mevr. om eveneens Koning George VI De plechtige afkondiging van de troonsbestijging van koning George VI heeft Zaterdagmiddag plaats gevonden voor het St. James Palace, op Charing Cross, by Temple Bar en bij de beurs, in tegenwoordigheid van een aanzienlijke menschenmenigte. Den geheelen middag was de lucht bedekt, maar het sombere weder vermocht niet de schittering der uniformen van de officiëren, de koninklijke herauten en hun volgelingen, die de voornaamste figuranten waren van deze met middeleeuwsche praal gepaard gaande plechtigheid, te verbleeken. De verklaring van opvolging. Ernstig stond het gelaat van den nieuwen koning, toen hy in den geheimen raad de verklaring der troonsopvolging hoorde voorlezen, waarvan de tekst aldus luidt „Zy, die hier aanwezig zyn, zyn bijeengeko men om bekend te maken en te proclamee- ren, één van stem en één van instemming, dat Zijne Hoogheid Prins Albert, Frederick, Arthur, George, thans, bij de gratis Go">s, geworden is, onze eenige wettige souverein, onder den naam van George VI. wien wij trouw en gehoorzaamheid verschuldigd zyn, in volkomen oprechtheid en toewijding". Na deze plechtigheid ontving de nieuwe koning de vertegenwoordigers der domi nions, die aanwezig waren om getuigenis af te leggen van hun trouw aan den vorst. Vervolgens vertrok de koning naar Bucking- ham Palace. Toen hij dit paleis weer verliet, werd hij door een menigte nog grooter dan die bij het St James Palace stond opgesteld, toegejuicht. Daarna begaf hij zich naar zijn woning, waar hem een nieuwe ovatie ten deel viel. Kroningsdatum ongewijzigd. Ramsay MacDonald is in audiëntie bij den koning toegelaten, waarbij werd overeenge komen, dat de datum van de kroning onver anderd gehandhaafd zal blijven op 12 Mei 1937. Edward wordt hertog van Windsor. Naar gemeld wordt, zal de nieuwe titel van den afgetreden koning Edward luiden: hertog van Windsor. Dail keurt troonsbestijging goed. De Dail heeft het wetsontwerp tot erken ning van den troonsafstand van Edward VIII Koningin Elizabeth. Het station was door een sterk politie- cordon afgezet. De salouwagen van Edward werd te Zürich aan den sneltrein ParijsWeenen gekoppeld. Te Feldkirch, het eerste station op Oostenrijkschen bodem werd de trein bestormd door een vijftigtal journalisten en fotografen, doch hij liet zich niet zien. Te Innsbrück werd een telegram voor den her tog van Windsor aan den trein gebracht, naar verluidt, werd hij hierin verzocht zich telefonisch met Londen in verbinding te stellen. Na te hebben geïnformeerd hoelang de trein stopte, verzond de ex-koning een telgram naar Fort Belvedere. Te Kitzbühel ontving hy opnieuw een telegram. Sommigen zeggen, dat zij mevrouw Simp son in het rijtuig van Edward hebben ge zien, anderen daarentegen beweren, dat het laatste telegram afkomstig was van mevr. Simpson en dat zy hem meedeelden den „Rivièra-express" te hebben genomen om hem te Weenen te ontmoeten Na ontvangst van de telegrammen ver zocht Edward de journalisten hem met rust te laten. Te Kitzbühel entving de ex-koning den directeur van het Grand-Hotel, waar hij als prins van Wale3 heeft gelogeerd. Hij be loofde dezen binnenkort te zullen komen voor de wintersport. Mevr. Simpson koopt een villa. Het dagblad „Tunis Soir" maakt bekend, dat een prachtige villa, gelegen aan den Golf van Hammamet, op 50 K.M. van Tunis, aangekocht is door mevr. Simpson. Mevr. Simpson nog te Cannes. Mevr. Simpson vertoeft nog in villa „Lou Viel". Zij heeft het huis niet verlaten en hield zich bezig met haar correspondentie. Er zyn niet meer zooveel journalisten rond de villa. Het schijnt, dat mevr. Simpson niet voornemens is de stad binnenkort te verlaten. Koning George de zesde. Koning George de zesde viert vandaag zyn 41 sten verjaardag. Aangezien hij pas drie dagen koning is, zullen de voor deze verjaardagen gebruike lyke plechtigheden ditmaal achterwege blijven. Toen de kist met het stoffelijk over schot van den piloot Hautzmeyer op den wal was geplaatst, Hautzmeyer naar voren bloemen neer te leggen. Onmiddellijk na de sobere ontroerende plechtigheid op de stüle verlaten kade wer den de kisten in een rouwauto geplaatst, waarna de stoffelijke resten van de heeren Donkelaar en Hautzmeyer naar de rouw kamer van de begrafenisonderneming Inne- mee te s-Gravenhage werden overgebracht, terwijl het stoffelijk overschot van den heer van Bemmel naar het woonhuis te Amster dam en dat van den heer Verkerk naar Kat wijk aan Zee werden vervoerd. HILDA BONGERTMAN THUIS. Ondanks opgeloopen verwondingen toch opgeruimd. Wjj hebben aldus het A.N.P. Zaterdag een kort onderhoud gehad met mejuffrouw Bongertman, de stewardesse van de veron- lukte ,-Lyster". Mejuffrouw Bongertman is namelijk voor de tweede maal gestrand, zy het dan ook dit maal gelukkig op geheel andere wijze. In gezelschap van dr. K. M. Slotboom, chef van den geneeskundigen dienst der K. L. M., was zy Zaterdagmorgen van Croy- don opgestegen met de „Oeverzwaluw", be stuurd door den piloot G. Bax. Daar Schip hol echter door mist dicht zat, moest de „Oeverzwaluw" te Vlissingen op beter weer wachten. Mejuffrouw Bongertman was natuurlijk verheugd, weer gauw thuis te zijn en maakte een opgewekten indruk. Natuurlijk was het haar nog lang niet naar den zin, op een tot een rustbed neergeslagen zetel van den K. L. M.-vogel te moeten blijven lig gen. Dr. Slotboom was over haar toestand uiterst tevreden en gelooft niet, dat mej. Bongertman ribben gebroken heeft, zoo als aanvankelijk werd verondersteld. Binnen korten tijd zal zy geheel opgeknapt zijn, daar het opgeloopen letsel zich voorname lijk bepaalt tot een aantal kneuzingen, een gekneusden voet, brand- en snij wonden, echter alle niet van ernstigen aard en dat bleek ook wel uit het feit, dat mejuffrouw Bongertman in staat was, op opgeruimden toon een gesprek te voeren, waarbij zij zich o.a. zeer gelukkig toonde met de schat van bloemen, haar op Croydon geschonken, die de „Oeverzwaluw" ten deele vulde. Aankomst te Amsterdam. Te ruim half vijf is het K.L.M.-toestel uit Londen, waarin zich mej. Bongertman be vond, op Schiphol geland Het toestel, dat tegen twaalf uur reeds op Schiphol was ver wacht. is door den mist geruimen tijd op het vliegveld Vlissingen opgehouden. Pas toen het zicht op de hoofdstedelijke luchthaven beter werd, kon tegen vier uur uit Vlissin gen worden opgestegen. Op Schiphol waren behalve de ouders van mej. Bongert man vele vrienden en kennissen aanwezig om haar te begroeten en geluk te wenschen met haar redding. Ook dr. Hermanides, de vader van de stewardesse, die by de ramp van de „Gaai" om het leven is gekomen, was op het vliegveld. Hy bood mej. Bongert man bloemen aan. Direct na aankomst is de stewardess ln gezelschap van haar ouders en dr. Slotboom per auto '.aar haar woonplaats te Bussum vertrokken. NIEUWE OCEAANVLUCHT. Zaterdagochtend 10 minuten over elf is de aviatrice Maryse Bastie uit Orly ver trokken voor een poging het record van den overtocht over den Zuidelijken Oceaan te verbeteren. ITALIAANSCHE PERSCAMPAGNE TEGEN FRANKRIJK. De voor eenige dagen gepubliceerde brief van de Los Rios is op het oogenblik het ge liefkoosde thema der Italiaansche pers. De „Tribuna" schrijft: „De klucht der non-in terventie vindt haar besluit in de onthulling van overeenkomsten tusschen de regeering Blum en de rooden in Spanje ten aanzien van de wapenvoorziening voor den burger oorlog". Volgens dit blad is de niet-inmengingsver- klaring slechts een alibi ter dekking van de reeds toegepaste inmenging. Volgens Gayda, die in de „Giornale d'Ita- lia" commentaar levert, is het duidelijk, dat de niet-inmengingspolitiek reeds vóór de geboorte is geschonden door Frankrijk, het volksfront en Rusland, Uit den brief van de jL,os Rios leidt Gayda af, dat er daadwerke lijke militaire samenwerking bestaat tus schen Frankrijk en Rusland in Spanje. De uitnoodiging der Fransche regeering tot het volgen van 'n niet-inmengingspolitiek moest de Fransche actie blijkbaar verbloemen en de actie van andere landen verlammen. De „Gazzetta del Popoio" schrijft: „Na de publicatie van het schrijven van de Los Rios zullen wij meer dan ooit gereed zyn onze be langen in de Middellandsche zee te verdedi- gen De besprekingen te Geneve worden als een „lugubere grap" beschouwd. KONINGIN ELISABETH ONGESTELD. Gisteravond werd medegedeeld, dat ko ningin Elisabeth lijdende is aan een lichte aanval van griep. NOODLOTTIG ONGELUK TE MUNCHEN. Zeven personen door gasverstikking omgekomen. In den afgeloopen nacht zijn te Miinchen zeven personen om het leven gekomen doordat de gasleiding in een huis defect was geraakt. Blijkbaar heeft het uitstroomende gas hen in den sl">ap verrast. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was Zon dag als volgt: Kievit (uitr.) te Rangoon. Perkoetoet (uitr.) te Rhodos. Rietvink (thuisr.) te Athene. Djalak thuisr.) te Rangoon. De Rietvink is op de thuisreis om 11 uur 10 (A. T.) uit Rome vertrokken. Stoffelijke resten van vier slacht offers te Rotterdam. Met het stoomschip „Batavier 5" dat gistermorgen om ruim 8 uur aan de Jobskade te Rotterdam aanlegde, kwa men de stoffelijke resten van vier slachtoffers van de ramp met de „Lijster", n.L die van de heeren L. Hautzmeyer, Ing. Ac. van Donkelaar, van Bemme' en Verkerk mede. Nadat de passagiers van boord waren gegaan, werden de vier kisten met be hulp van een kraan uit een der ruimen op den wal gebracht. De gezant van Oostenrijk, Z. Exc. G. Alexich. de consul-generaal van Oostenrijk te Rotterdam mr. E. M. Kronenberg, alsmede de directeur van de K. L. M., de heer Ples- man, vergezeld van zjjr echtgenoote en twee zoons. mr. Josephus Jitta van de K. L. m., de heer Tolk, havenmeester van het vliegveld Waalhaven en een aantal ver wanten van de vier slachtoffers waren op de havenkade aanwezig, onder wien mevrouw Hautzmeyer en haar zoon. De kisten met de stoffelijke resten waren gedekt met de K. L. M.-vlag. De heeren Plesman en Tolk legden, wan neer een kist op den wal was geplaatst, na mens de K. L. M. kransen. De Oostenrijksche gezant legde kransen op de kisten. Voorts waien er bloemstukken van verwanten der slachtoffers. KERSTVLUCHT VAN DE „IBIS". Het K.L M.-vliegtuig „Ibis", de eerste van de reeks door de K.L.M. bestelde douglas- vliegtuigen van het type D.C. 3, zal Woens dag 16 December a.s. van Amsterdam naar Batavia vertrekken en het grootste gedeelte van de voor Indië bestemde kerstpost en -vracht naar Indië meenemen. Aangezien dit de eerste vlucht van de nieuwe Douglas naar Indië is, bestaat er groote belangstelling daarvoor, zoowel in Indië, waar men voor de eerste maal met het nieuwe vliegtuig, waarmee van Juni 1937 af te Amsterdam-Batavia-dienst uit sluitend gevlogen zal worden, zal kennis maken, alsook in Nederland zelf. Gezagvoerder is J. B. Scholte, die gerui men tyd voor de aflevering van de „Ibis" in Santa Monica heeft vertoefd om de nieuwe machine te leeren kennen, terwijl als tweede bestuurder meegaat de gezagvoerder K. D. Parmentier. Werktuigkundige is C. Buiten huis, radio-telegrafist P. H. Pestman en Steward Oosterhuis. Terwijl voor deze vlucht de bemanning nog is uitgebreid met ir. Luymes van den technischen dienst der K.L.M. op SchiphoL Voor deze vlucht zijn 8 passagiers ge boekt, waarmee men kan zeggen dat, gezien de uitbreiding der bemanning en de groote hoeveelheid post en vracht, het vliegtuig practisch vol bezet is. Op 16 December vertrekt uit Batavia in „Edelvalk", pil. Geyssendorffer en Schot, met de Kerstpost van Indië, voor Nederland omgekeerde richting de Douglas D.C. 2 bestemd MERMOZ VERMOEDELIJK NOG NIET GEVONDEN De berichten, dat de beroemde vlieger Jean Mermoz, die sedert eenige dagen met de vliegboot Croix Du Sud wordt vermist, op het zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan door de Alcantara zou zyn opgepikt en in leven zou zyn, konden Zaterdagavond niet worden bevestigd. NIEUWE TEGENSLAG DER ENGELSCHE LUCHTMACHT. Bommenwerper omlaaggestort. Twee vliegers omgekomen. Zaterdagmiddag is in de nabijheid van Duncaster een bommenwerper van de Brit sche luchtvaart omlaaggestort. Twee vlie gers vonden daarbij den dood.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5