Verrassingen op de voetbalvelden. D. W. S. geklopt door Z. F. C. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS Standen. SPORT EN WEDSTRIJDEN VoetbaL Een dag van verrassingen! Dat is het gisteren geweest. Och, dat Ajax met groote cijfers van DJi.C. won, 't is na tuurlijk een verrassing, maar lang niet de grootste. Want daar zorgde Z.F.C. voor, dat D.W.S. klopte! Al hielp het de Zaansche club niet veel, want ook V.U.C. en ook H.B.S. en ook Sparta wonnen! Ook al verrassingen. En R.C.H. won in afdeeling L Wie had dat gedacht? En Veendam hielp Be Quick, door van G.VA.V. te winnen. Allemaal verrassingen! Het is een productieve dag voor den K.N. V.B. geweest, want slechts één terrein werd afgekeurd, 't Is ook een belangrijke dag ge weest voor vele clubs, leiders en hekkeslui- ters. Er zit spanning in de competitie, veel spanning. En er kan nog van alles gebeu ren. Want.... er zijn precies twee clubs in de heele competitie, die als-maar-door-win nen: Be Quick en Ajax. De rest vecht, wint en verliest, en houdt de spanning er in. En thans de verslagen: AFDEELING I StormvogelsExcelsior 31. Een wedstrijd die weinig mooi voetbal opleverde. Na de eerste helft, die voor Stormvogels was, waren er nog vele goede momenten, maar in de tweede helft, vooral nadat Feijen moest uitvallen, leken de Vo gels wel gekortwiekt, want herhaaldelijk werden door de rood-zwarte Rotterdammers ingesloten. Hadden de gebr. Haak toen niet zoo goed stand gehouden, dan zou het er voor Storm vogels niet best hebben uitgezien. Voor de rust kreeg Stormvogels twee kostbare en fraaie doelpunten door Feijen, waarin Jong ste in hét doel van Excelsior geen schuld had, want beide malen waren de ballen on houdbaar. In het begin der tweede helft voorkwam Tol een zeker doelpunt door den bal op het nippertje weg te trappen, toen de Vries hem had laten vallen. Van der Steen profiteerde van een voorzet van Prins (30). De pogingen van Excelsior om althans de eer te redden, werden beloond toen Maas kant een voorzet langs de Vries plantte. Zoo kwam met den stand 31 een eenigszins geflatteerde overwinning voor de thuisclub. Blauw-WitXerxes 03. De ontmoeting tusschen Blauw-Wit en Xerxes is er een van zeer middelmatig ge halte geworden. De Rotterdammers hebben een volkomen verdiende zege behaald, al was Blauw-Wit voornamelijk in de tweede helft, verreweg het meest in den aanval. Het spel der oor- hoede was echter zoo onbeholpen, dat de Xerxes-verdediging geen moeite heeft gehad doelpunten te voorkomen. Het spel had in den aanvang niets om het lijf en na 18 minuten kon Verploegen door stuntelig verdedigen der Blauw Wit-backs de score openen (01). In de Blauw-Wit-voorhoede moest alles van Bergman komen en eenmaal kreeg deze een fraaie kans, doch voor open doel staande schoot hij naast. Verschillende hoekschoppen op het Xerxes-doel hadden geen resultaat. Ondanks een klein overwicht in het veid ontwikkelde Xerxes toch beter voetbal en zoo viel het niet te verwonderen, dat na 38 minuten van der Vaart den stand tot 20 kon opvoeren, wederom dank zij stuntelig verdedigen der Amsterdamsche achterhoede. Ferwerda werd het zicht benomen, odat hij juist te laat naar het tamme schot in den hoek uitviel (02). De tweede helft zette in met een offensief van Blauw-Wit. Bepaald pech had Blauw- Wit, toen een schot van Veen tegen de paal terecht kwam, de Rotterdamsche keeper had op dat moment zijn doel verlaten. Een zeer hard schot van Wilders kopte Schut uit doel. Een doelpunt kwam echter aan dien kant, waar men het het minst -ar- wacht had. Bij een uit- al van den rechter vleugel wist Westdijk handig te profiteeren van de slechte opstelling der Amsterdam sche achterhoede en joeg onhoudbaar hst derde doelpunt langs Ferwerda (03). Daarmee was de strijd beslist. Blauw-Wit ging haar opstelling wijzigen. Veen ver dween van het veld, van Nol kwam links midden te staan, de lange midvoor, Bergman, linksbinnen en invaller Ouderkerk op de buitenplaats. Doch deze gewijzigde opstel ling was geen verbetering. Ook deze voor hoede bleek niet bij machte een doelpunt te fabriceeren, alhoewel men daar nog wel en kele kansen voor kreeg. In het laatste kwar tier van de ontmoeting was Xerxes weer meer in den aanval, doch ook daar werden enkele goede kansen verknoeid, zoodat het einde met 30 voor de bezoekers kwam. R.CR.A.D.O. 2—1. Het spel was een tijdlang vrij verdeeld, waarbij de doelverdedigers gelegenheid krij gen hun capaciteiten te toonen. Zoowel bij R.C.H. als bij A.D.O. bleef de middenlinie te veel achter, waardoor voortdurend groo te gapingen ontstonden. Over het algemeen speelde overigens A.D.O. beter voetbal. Na 25 minuten nam R.C.H. op eenigszins gelukkige wijze de leiding toen de A.D.O.- doelman den bal kort voor doel tegen een zijner backs aantrapte, waarna het leer kalm in het doel belandde (10). A.D.O. werkte hard voor den gelijkmaker, maar even voor de rust brak van der Horst door en wist R.C.H.'s voorsprong met een kalm rollertje te vergrooten (20). Nog gaf A.D.O. den moed niet op en na handig spel bracht Berg den stand op 21. Vol moed begonnen de partijen aan de tweede helft. A.D.O. was iets sterker, maar voor doel waren de Hagenaars niet gevaarlijk. De strijd was overigens meer spannend dan fraai. In hoofdzaak werd op R.C.H.-helft ge speeld, hoewel de uitvallen der Haarlem mers snel en gevaarlijk bleken. Het uitblij ven van succes ontmoedigde de A.D.O.-spe- lers eenigszins en het bleef 21 voor R.C.H. D.H.C.—Ajax 2—9. De wedstrijd D.H.C.Ajax is, nadat in het begin de ploegen vrij gelijk in kracht wa ren, geëindigd in een 92-overwinning voor de Amsterdammers, doordat D.H.C. er in het laatste kwartier den brui aan gat. Ajax begon direct na den aftrap in een hoog tempo en D.H.C. bepaalde zich dan ook uitsluitend tot verdedigen. Na ongeveer 12 minuten wist van Reenen uit een voorzet van van Wijngaarden in te schieten en daarmee de Amsterdammers de leiding te geven (01). Kort daarna kwamen de gasten op een min of meer gelukkige wijze aan een tweede doelpunt, toen Dorjee den bal tegen de hak ken van Gerritsen trapte en de bal terug kaatste in het doel (02). D.H.C. kwam toen opzetten en opende een hevig offen sief. Weldra doelpuntte Ditmars uit een voorzet van v. d. Sloot en nauwelijks een minuut later kwam de gelijkmaker (22). Toen ging de strijd eenigen tijd gelijk op, totdat in de laatste halve minuut voor rust Ajax na een scrimage wist te scoren, hoewel de scheidsrechter had moeten fluiten voor hands van Blomvliet (32). Na de hervatting schenen beide ploegen tegen elkaar op te wegen en gedurende de eerste minuten vielen er geen doelpunten. Toen echter van Reenen vrij kwam doel puntte deze met een hard schot (42). De D.H.C.-achterhoede zakte daarna plotseling als een kaartenhuis ineen en Ajax had geen moeite om verschillende malen achtereen te scoren. De eindstand werd toen 20. AFDEELING II V.U.C.—H.-D.V.S. 2—0. Een van de grootste verrassingen op de zen voetbal-Zondag is ongetwijfeld de over winning van V.U.C. op H.-D.V.S. geweest, vooral omdat de Schiedammers het 14 da gen geleden bestaan hebben om van Feijen- oord te winnen. Technisch waren de Schiedammers mis schien een tikje beter, maar voor doel brach ten zij er niet veel van terecht, en daardoor waren de aanvallen van V.U.C. stuk voor stuk gevaarlijker. Het aantal gemiste kansen aan beide zijden is legio geweest, doch voor al aan de zijde van H.-D.V.S., waar de vleu gels goed werk deden, dat echter steeds coor het binnentrio verknoeid werd. Bij een mooien open aanval, kort voor rust, wist V.U.C. de leiding te nemen. Stam maak te den bad goed vrü, passeerde fraai naar v. Gelder, die een goeden voorzet gaf. De bal kwam bij Boot, die opnieuw voorzette, en nu zoo afgemeten, dat Koppens slechts voor het inschieten had, wat hij dan ook prompt deed (10). Nadat de tweede helft op 10 minuten na verstreken was, wist V.U.C. in een peiiode van vrij sterk overwicht de score te verjroo- ten. Nu was het Koppens, die zich goed vrij wist te spelen en nadat hij naar buiten was gezwenkt, goed over gaf aan den vrij s an- den van Gelder, die den bal in het doel liep (2—0). H.-D.V.S. deed nog alle moeite den ach terstand in te loopen, zelfs Breitner ging naar voren, doch het wilde niet lukken en met 20 kwam het onverwachte einde. Z.F.C.—D.W.S. 1—0. Na inspanning van al haar krachten is Z. F.C. er in geslaagd haar eerste overwinning in dit seizoen te behalen. Dat zulks ten koste van de leiders geschiedde, ral de Zaandammers wellicht moed voor de toe komst geven. Z.F.C. speelde zeker niet slecht en hield vooral voor de rust het spel op de vleugels, waardoor men daar steeds gelegen heid kreeg tot voorzetten. Op deze wijze ontstonden twee doelpunten voor de thuis club, waarvan evenwel de eerste op ^onver klaarbare wijze door arbiter Casteleyn we gens vermeend buitenspel niet toegekend werd. D.W.S. kreeg maar weinig kansen te gen de solide verdediging der thuisclub, waarbij dient opgemerkt, dat de Amsterdam mers het spel veel te kort hielden, waardoor men bij Z.F.C. steeds gelegenheid kreeg tij dig in te grijpen. De Zaandammers verschenen eindelijk weer eens met hun volledige ploeg, doch het duurde maar kort. Hoogmoed werd weer geblesseerd en hij werd in de tweede helft door Roem Jr. vervangen, terwijl bij D.W.S. van Stokken Jr. na de rust uitviel, waar door Ditmeijer in het veld kwam. Na den aanvang kwam D.W.S. al dadelijk opzetten en haar voorhoede stelde Dijkstra op den proef. Toch wist Z.F.C. zich geleide lijk los te werken en thans had D.W.S. de volle aandacht aan haar verdediging te schenken. Nadat D.W.S. meermalen te ver geefs getracht had keeper Dijkstra te pas- seeren, pikte de Z.F.C.-rechtsbuiten een voorzet van zijn collega op den anderen vleugel op en gaf keeper Hekelaar nakijken, doch dit doelpunt werd geannuleerd. D.W.S. zag het gevaar in en trok weer ten aanval, doch nog juist voor de rust gelukte het de Maar de Zaandammers de leiding te geven (1-0). Na de hervatting zette D.W.S. alles op den aanval en ofschoon de Zaansche verde diging onder hevigen druk speelde, wist zij steeds het gevaar te voorkomen. Met de weinige uitvallen van Z.F.C. wis ten Caldenhoven c.s. wel raad. Onder hoog spanning verstreek den tijd, doch het bleef 1—0 voor Z.F.C. FeijenoordHaarlem 81. Direct was Feijenoord in de meerderheid en gèdurende het eerste half uur had Haar lem dan ook niet veel in te brengen. Voort- dufend werd op de Haarlem-helft gespeeld en reeds in de eerste minuut nam de thuis club door toedoen van Vrauwdeunt de lei ding (10). Het duurde 20 minuten voordat Sinke er met een scherp schot 20 van maakte. In de volgende tien minuten had Haarlem to taal niets in te brengen en mede dank zij het feit, dat haar verdediging eenige grove blunders beging, stond het dra 5—0. Tot de rust bleef Feijenoord in de meer derheid, zonder dat de stand verandering onderging. Na de rust hadden in de Haarlem-voor- hoede Effern en Smit van plaats verwisseld hetgeen wel een verbetering bleek te zijn. Gedurende geruimen tijd was Haarlem in de meerderheid en na tal van vergeefsche pogingen wist eindelijk Effern er in te sla gen met een kopbal een tegenpunt te fabri ceeren (51). Even nog hield het overwicht van Haar lem aan maar van Male zorgde er voor, dat het bij het eene tegenpunt bleef. Eerst tegen het einde kwam Feijenoord weer verwoed opzetten en toen werd binnen enkele oogen- blikken de score flink opgevoerd. 't Werd tenslotte 81 voor de Rotterdam mers. H.B.S.—V.S.V. 4—3. Na een meer sensationeelen dan goeden wedstrijd is H.B.S. erin geslaagd, een over winning te behalen, welke echter steeds aan een zijden draadje hing. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat het nog een spannende ontmoeting zou wor den, want nadat de Hagenaars in de eerste helft vrijwel steeds het beste van het spel hadden gehad voor zoover daarvan dan mocht worden gesproken en na ongeveer 35 minuten door Ophorst de leiding hadden genomen, kon dezelfde speler reeds 5 minu ten na de hervatting zijn club een 2—voor sprong geven. Tien minuten later echter maakte Michil uit een doorbraak hei „eerste tegenpunt en weer tien minuten datftna den gelijkmaker. Toen Bakhuijs uit eenVough pass van van der Vegt H.B.S. weer de leiding hergaf, was het enkele seconden later alweer gelijk door Michel, die handig in het verlaten doel trapte, toen Mul was uitgeloopen. De toeschouwers kregen echter waar voor hun geld. flthans in den vorm van doelpun ten want Bakhuijs maakte er 8 minuten voor het einde 43 van, terwijl een fraai doelpunt van Ophorst, kort voor einde ge maakt, wegens buitenspel niet werd toege kend. Sparta—K.F.C. 6—3. Sparta heeft gistermiddag een royale over winning op K.F.C. kunnen behalen omdat K.F.C., nadat Sparta, dat in de rust met 21 leidde, een derde doelpunt had ge maakt, haar beproefd systeem verliet en al les op den aanval zette. De Sparta-aanval kreeg toen meer ruimte en profiteerde daarvan onmiddellijk. Het werd door uitvallen 51 en wel haalde K.F.C. nog op tot 53, maar Sparta doel puntte nogmaals, waarna er in de weinige minuten die restten, voor de gasten geen kans meer kwam om den achterstand in te halen. Het was voor de rust meestentijds een spel van de hechte K.F.C.-verdediging tegen den aanval van Sparta. die er maar niet in slaagde om de K.F.C.-ers voor hun doel weg te lokken. Een zeldzaam goed schot van Voormolen uit moeilijke positie gaf Sparta de leiding, welke direct weer te niet ging toen de Boer bij een uitval een prachtig te genpunt maakte. Uit „een vrijen schop scoor de de Korver voor de tweede maal voor Sparta. De tweede helft was 16 minuten /;d toen Seton, na een mooi samenspel van Voormo len en Oostl ander, met een scherpen schui ver Sparta's leiding vergrootte. K.F.C. ging meer opdringen en Sparta's voorhoede scoor de nog tweemaal kortana elkaar. Bunschoten en de Boer maakten er 53 van in een pe riode, dat geheel K.F.C. aanviel. Doch een ren van de Boer gevolgd door een schuiver die onder invaller doelman Dijkman door ging, bracht den stand zes minuten voor het einde op 63. Zoo bleef het. AFDEELING III Leiders winnen. In het Oosten kwam geen verandering in de ranglijst, omdat de leiders wisten te win nen en de hekkesluiters verloren. Verrassend groot was de overwinning van Enschedé op de Ensch. Boys, die een week geleden bijna Go ahead verrast hadden. De Sportclub heeft bijna steeds het spel in han den gehad en hoewel het met de rust nog slechts 10 was en na de hervatting zelfs de gelijkmaker kwam, konden de Boys den drang op hun doel niet verdragen en in het laatste half uur doelpuntte de Sportclub nog 5 keer en won met 61. Heracles had heel veel moeite met N.E.C., dat in de eerste helft zeker niet minder sterk was, doch bij verrassing een 1—0-ach- terstand kreeg. Ver in de tweede helft kwam de gelijkmaker, maar spoedig hernam He racles de leiding, vergrootte die door een strafschop tot 3—1, doch N.E.C. gaf niet op, wist er 32 van te maken, maar zag geen kans, om den alleszins verdienden gelijkma ker te scoren. Go ahead speelde thuis tegen Z.A.C. Het eerste kwartier kon Z.A.C. nog mee doen, daarna zakten de Zwollenaren af, maar hun verdediging hield tot de rust stand. In de tweede helft werd Go ahead's voorloede productief en wist vijf doelpunten te maken, zonder dat Z.A.C. ook maar de eer kon red den. P.E.C. had bezoek van Tubantia, dat goed van zich afbeet en pas na een half uur een 10-achterstand boekte. Een kwartier na de rust werd het 20, toen 21 en daarna werd Tubantia veel sterker. Een uitval van P.E.C. werd haar echter noodlottig, zoodat P.E.C. met 31 won. A.G.O.V.V.Wageningen ging niet door. AFDEELING IV. Noad's eindspurt. In het Zuiden zorgde Noad voor een zeer groote verrassing door B.V.V. te kloppen, na eerst met 3I te hebben achtergestaan. Het was een zeer spannende wedstrijd, waarin B.V.V. de sterkste ploeg was. Wel nam Noad de leiding, maar na den gelijkma ker te hebben gemaakt, nam B.V.V. het spel in handen en nam een 31-voorsprong. Uit een strafschop verkleinde Noad nog voor de rust den achterstand en direct na de thee kwam uit een tweede strafschop de gelijk maker (33), terwijl terstond daarop uit een vrijen trap Noad weer de leiding nam. Wel wist B.V.V. er nog 44 van te maken. Er volgde toen een vinnige strijd om het winnende puntje, dat Noad scoorde uit een doorbraak. De plaatselijke strijd in Eindhoven eindig de in een gelijk speL Eindhoven stelde te genover de betere techniek van P.S.V. een veel grooter enthousiasme, waardoor de par tijen geheel tegen elkaar opwogen. Dank zij dit enthousiasme was Eindhoven in de eerste helft wel meer aanvallend, doch de P.S.V.- defensie hield stand en na een kwartier kwam er eenige gelijkheid in het spel. Toch bleef Eindhoven sterker, maar in de eerste helft veel meer aanvallend, doch de P.S.V.- tweede helft, toen P.S.V. al spoedig de lei ding kon nemen. Eindhoven herstelde zich spoedig, schoot hard, doch paal en lat kwa men P.S.V. te hulp en pas 10 minuten voor tjjd kwam de zeer verdiende gelijkmaker. Juliana klopte Longa met 21. Ze speelde zeer snel en enthousiast en wist in de eerste helft een 20-voorsprong te nemen. Na de rust kwam Longa opzetten en wist even voor tijd er 21 van te maken. M.V.V.Bleijerheide eindigde in een ge lijk speL t Ging heel regelmatig: eerst nam M.V.V. de leiding, toen werd het gelijk en daarna 2voor M.V.V. Zelfs wist ze in de tweede helft den voorsprong tot 31 op te voeren, maar Bleijerheide gaf zich niet ge wonnen en maakte gelijk. Weer nam M.V.V. de leiding en weer werd het gelijk en daar na hielden de verdedigingen met veel moeite stand", zoodat het einde kwam met 44. AFDEELING V Goede dag voor Be Quick. Be Quick won en G.V.A.V. verloor. Een beste dag dus voor de a.s. kampioenen. Toch was de zege van Be Quick niet overtuigend, want het thuisspelende Achilles stelde zich goed te weer. Wel nam Be Quick spoedig de leiding en had ze met de rust een 2C-voor- sprong, maar Achilles gaf den moed niet op en het werd 12, daarna 13 en toen 23 waarna Be Quick er voor zorgde, dat de winst mee ging naar Groningen. H.S.C. deed uitstekend werk door thuis Sneek te kloppen, 't Was een snelle wed strijd, waarin H.S.C. de sterkere was. Ze doelpuntte een keer in de eerste en twee keer in de tweede helft en waar Sneek niet doelpuntte, won H.S.C. met 30. Velocitas ging voort op den goeden weg en klopte nu Hoogezand. Ze doelpuntte in elk der speelhelften een keer en won met 20. G.V.A.V. daarentegen stelde teleur tegen Veendam. Wel was ze niet de zwakkere, maar kreeg in de eerste helft een 1—0-ach- terstand. In de tweede helft wist G.V.A.V. gelijk te maken, doch terstond daarna her nam Veendam de leiding en stond die niet meer af. De Leeuwarder strijd eindigde onbeslist. Leeuwarden nam na een kwartier de leiding, doch direct na de thee kwam de gelijkmaker! Weer werd Leeuwarden sterker en slaagde er in om er 1—2 van te maken, doch Fries land gaf niet op en even voor tijd werd een der vele stormloopen met een doelpunt be loond. 't Bleef 2—2. 2de klasse B. E- D. O. neemt de leiding. The Good Old spurt door. Bloe- mendaal weerstaat De Kennemers. De belangrijkste ontmoeting tusschen fn Z Cn .A" F" C" te eindigde n de kleinst mogelijke zege (1—0> voor dc thuisclub, waardoor de roodzwarte Haanemmers voorloopig 't Gooi (dat gelijk aïs Alcmana vrijaf had) passeerden n. t. c. leverde een prachtige prestatie door het sterke B F. C. in Bussum een g"! nederlaag toe te brengen. De anders zoo bewegelijke voorhoede der thuisclub, die dit seizoen de meeste doel- schnetednpfÊeS-°°rd Üeeft' kon de Haarlem- sche defensie, in het begin van 't seizoen ÏS ",le! Passeeren The uood Old bezet thans reeds dn plaats. Nog een klein stapje en zij zit in ^kopgroep. Wie wee, „V Bloemendaal deed ook verdienstelijk het ^oekende Kennemers een 1 gelijk spel af te dwingen. Toch bliift de afstand van De Spartaan gelijk, want deze hoofdstedelingen ontvingen dè Hel- dersche Racing, en ook deze ontmoeting AFDEELING I. Ajax 10 9 1 0 33—H 19 D H. C. 10 5 2 3 23—23 12 C V. V. 9 4 2 3 15—16 10 Xerxes 10 4 2 4 27—20 10 Stormvogels 10 4 1 5 31—19 9 Excelsior 10 1 5 2423 9 Blauw Wit 10 4 1 5 14—15 9 D. F. C. 9 3 2 4 18—24 8 A. D. O. 10 3 1 6 9—14 7 R. C. H. 10 2 1 7 12—31 5 AFDEELING D. Feijenoord 10 8 1 1 41—15 17 D W. S. 10 8 0 2 21—11 16 Haarlem 11 5 3 3 27—24 13 V S. V. 10 4 1 4 23—23 11 H. D. V. S. 10 5 1 4 18—21 11 Sparta 10 3 2 5 18—19 8 K F. C. 10 2 4 4 21—25 8 V. U. C. 10 3 2 5 14—20 8 H B. S. 11 2 3 6 19—32 7 Z. F. C. 10 1 1 8 8-20 3 AFDEELING m. Go ahead 11 8 2 27—13 18 Heracles 10 7 2 24—9 16 A G. O. V. V. 9 5 2 2 13—8 12 Enschede 10 5 1 4 23—18 11 P. E. C. 10 5 1 4 22—17 11 N. E. C. 9 4 2 3 17—13 10 Tubantia 11 4 2 5 21—23 10 Wapeningen 9 2 1 6 18—20 5 Z A. C. 10 2 0 8 22—39 4 Ensch. Boys 1.1 1 1 9 13—40 8 AFDEELING IV. P S. V. 11 7 2 2 31—18 16 N. O. A. D. 10 6 1 3 37—24 13 N A. C. 10 4 1 3 23—18 13 Roermond 9 4 4 1 22—18 12 B. V. V. 10 5 1 4 30—26 11 Bleyerheide 10 2 5 3 18—20 9 Juliana 10 2 4 4 18—29 8 Longa 11 3 2 6 27—27 8 Eindhoven 10 2 2 6 16—30 6 M V. V. 11 2 2 7 21-31 6 AFDEELING V. Be Quick 11 9 2 0 46—18 20 Veendam 9 5 2 2 20—12 12 G V. A. V. 10 5 2 3 26—14 12 Sneek 10 5 2 3 14—15 12 Velocitas 11 4 2 5 21—20 1« Hoogezand 11 3 3 5 23—26 8 H. S. C. 11 4 1 6 19—25 t Friesland 10 3 1 6 18-37 7 Leeuwarden 11 2 3 6 1*—26 7 Achilles 10 2 2 6 25-35 6 eindigde in een gelijk dat ook de positie van blijft. De stand is als volgt spel (33), zoo- H. R. C. dezelfde E. D. O. 't Gooi B. F. C. Alcmaria Kennemers H. F. C. A. F. C. H. R. C. H. R. C. Spartaan Bloemend. 10 9 11 10 10 11 11 10 10 10 10 6 5 5 4 5 5 3 3 3 2 2 2 3 2 3 1 1 4 2 2 3 1 2 19—12 14 1 25—13 13 39—30 12 24—22 11 19—22 11 31—34 11 34—32 10 30—35 30—35 19—23 20-37 4 3 4 5 4 5 5 5 7 8 8 7 5 WeiteL 2e kl. B u. X U< faü ai j Q ui Alcmaria I 3 TJ 3 5 c G 1 O jl ai c H.F. C A 4-8 3-5 2-33-15-3 3-0 B. F. C. 03 F ,4-4 5-1 2-1 5-5- 2-3 A.F C. 2 4 D 1-2 •1 7-3 •1 5-2 1-1 E. D. 0. - |4.3;I O;E 1-2 - 1-23-1 Alcmaria 6-1 E 212-3 Bl.daal •i 0-4: "1 - LMi l-5jl-6 6-3 Kennem. 3-2:4 10-3 3-2 i 1 -3j 't Gooi j2-2 - |3-3 M l#Ma« H R.C. 4-2 i M 2-4 - G 4-3 Spartaan 2-3 i 0-0 1-2 m 3-0 - 3 3 1 2de klasse A. Hilversum dan den kop. De 10de nederlaag voor O. V. V. O. W.-Frisia loopt een punt uit. Eindelijk dan heeft Velox voor Hilver sum de vlag moeten strijken. In de stad der studio's ontvingen de Stichtenaren een gevoelige 25 nederlaag en de cijfers wa ren juist voldoende voor Hilversum om de leiding te nemen. Zeeburgia is hierdoor, en mede door haar 21 overwinning op O. V. V. O., ook weer een ernstige gegadigde voor den titel geworden. Intusschen gaat het er voor O V. V. O. heei slecht uitzien. Dit is reeds de 10de nederlaag, en tot overmaat van ramp voor haar wist W.-Frisia weer een punt uit te loopen, door tegen W. F. C. in Wormerveer een 33 gelijk spel te for- ceeren, wat een goede prestatie van de Enkhuizers genoemd mag worden, en wat ons van W. F. C. eenigszins tegenvalt. Na den prachtigen start kunnen de Zaankan- ttrs blijkbaar maar niet weer op toeren komen. Vriendenschaar heeft zich na een slecht begin aardig opgewerkt Dat ondervond Z. V. V. gisteren aan den lijve, een 1 nederlaag was het resultaat van deze verre reis. De wedstrijd HerculesO. S. V. gi«8 niet door. De stand is hier: Hilversum 10 8 0 2 23—13 16 Velox 10 7 2 1 21—13 16 Zeeburgia 10 6 2 2 20— 9 1* O. S. V. 9 5 1 3 31—17 11 Hercules 9 4 3 2 1720 H W. F. C. 10 4 2 4 17—13 10 Vriendensch. 10 4 2 4 21—21 10 Z V. V. 10 2 2 6 12—22 6 W. Frisia 10 1 2 7 13—29 O. V. V. O. 10 0 0 10 8—26 0

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6