Het groene oog van Baa-AI. D.A.W. viert feest. V.A.R.A. en nationale feestdagen. Verkeersonge'ukken. Zwemmen. Een vroolijkc avond in „café v. Doorn." Dat de D. A. W.-ers (sters) niet alleen kunnen zwemmen, maar ook behoorlijk kunnen feestvieren, heeft de jaarlijksche feestavond van Zaterdagavond j.L wel dui delijk bewezen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om dezen avond op bescheiden genoeglijke wijze te vieren, doch het is méér geworden, n.L een enthousiast feest, geslaagd over alle linies en het bestuur kan dan ook met ge rechtvaardigde trots terugzien op dezen avond. Op de gebruikelijke wijze opende de voor zitter, de heer Hansen den avond met woorden van welkom aan de talrijk aanwe zigen en van dank aan allen, die dezen avond hadden helpen voorbereiden. En na dat de band van Pranger de stemming er in gebracht had en het eene dansje na de ander volgde, kan allengs een begin ge maakt worden met het feest-programma. De conferencier André Carrell leidde uit stekend de verschillende nummers in. Allereerst werd aandacht gevraagd voor de goochelkunst van Prof. Kaki (voor de D. A. W.-ers geen onbekende!), die op voortreffelijke wijze zijn capaciteiten ten deze tentoonspreidde, waardoor hij zich terecht in een herhaald en langdurig ap plaus mocht verheugen. Op waarlijk ver bluffende wijze verstopte hij alle mogelijke en onmogelijke voorwerpen en tooverde ze daarna met veel élan terug. Ook zijn reken kunst bezorgde hem veel succes en toen hij en zijn medewerker Mosambo als „Fakirs" optraden, was het een volkomen succes. Touwen bleven stokstijf in de lucht staan, zelfs menschen verdwenen voorgoed van 't tooneel, kortom hier werd een staaltje „Swiemelarei" gegeven, dat uitmuntte door originaliteit en handigheid. Inmiddels weerde de band zich kranig en er werd naar hartelust verder gedanst en plezier gemaakt. Het was er weliswaar een beetje vol, doch dit belemmerde geenszins de feeststemming. Polonaise en stoelendans wisselden elkaar af en naarmate het middernachtelijk uur in zicht kwam, steeg de stemming. Als entr'acte traden nog 6 meisjes op, die alleraardigst een liedjes-reeks zong, geti teld „De tijd gaat snel". Door milde gevers was er een keurige collectie prijzen bijeen gebracht en deze vonden via het rad van avontuur hun weg naar hen, die lootjes gekocht hadden. En deze tombola vlotte zoo goed, dat alle prijzen en dat waren er niet weinig voor goed geld van de hand gedaan konden worden. Onder de feestvierenden bevond zich „een stille medewerker", die niet weinig ertoe heeft bijgedragen, dat een en ander geheel naar wensch verliep. Tot dan eindelijk het klokje van vertrek sloeg, dankte de voorzitter de vele mede werkers, allereerst Prof. Kaki en Mosambo, verder de zes zangstertjes, de dames Hoed en Pesie die de tombola voorbereid hadden, mej. de Carpentier en Dicky Imhülsen, die zelf prijzen gemaakt hadden, de heer van Doorn, voor het beschikbaar stellen van de zaal, de meisjes, die de lootjes verkochten, de muziek, de conferencier en verder allen, die op eenigerlei wijze ertoe bijgedragen had den, dat dit feest zoo prachtig geslaagd was. En nóg was het voor velen te vroeg om huiswaarts te keeren, maar het was onver biddelijk het einde. slag dus, als in de laatste competitie wed strijd tegen de Delftsche Studenten behaald werd. Het elftal functioneerde ook deze keer in alle onderdeelen goed. Alkmaar heeft nu in 6 wedstrijden 9 punten bijeengegaard, vier wedstrijden zijn gewonnen, één gelijk en één verloren. Het doelgemiddelde is 18—7 waar uit blijkt, dat ook het achtertrio hecht is en slechts ongeveer 1 goal per wedstrijd doorliet. De Kieviten toonden ons een ge brekkige techniek en een bepaald slechte tactiek. Rest ons nog te vermelden, dat deze keer de leiding weer in goede haden was. Boksen. BRADDOCK—SCHMELING DEFINITIEF. Braddock heeft Zaterdag 'n contr. ondertee kend, waarin hij zich verbindt op 3 Juli a.s. te New York tegen Schmeling uit te komen. De titel van wereldkampioen zwaarge wicht is de inzet. Naar bekend is Braddock momenteel wereldkampioen, terwijl Schme ling, na zijn zege op Joe Louis algemeen als candidaat-uitdager voor een titelgevecht werd beschouwd. S k Hockey. ALKMAAR III—A.M.V.J. H 3—2. Hoewel algemeen gedacht werd dat Alk maar IH tegen A. M. V. J. H een zekere ne derlaag tegemoet ging, gezien de 40 neder laag in Amsterdam, beeft Alkmaar deze ver onderstelling gelogenstraft, door een 32 overwinning te behalen. Toen de rust kwam stond A. M. V. J. met 20 voor en behield gedurende het groot ste deel van de tweede helft deze voor sprong, tot dat de linksbinnen, een goede kans benutte en de stand veranderde in 21 Even later forceerde dezelfde speler uit een soort serummage voor het A. M. V. J. doel de gelijkmaker. En nogmaals was het de linksbinnen die op fraaie wijze het winnende doelpunt maakte zoodat de wedstrijd met een 32 overwinning voor Alkmaar eindigde. ALKMAAR I—KIEVITEN 1 5—0. Als eerste return wedstrijd werd tegen de Kieviten gespeeld, waar in het begin van het seizoen met 20 van gewonnen werd. Alkmaar speelde met één invaller, voor P. Meurs n.1. C. Berkhouwer, die een aardig debuut maakte. Zooals te verwachten was, toonde Alk maar, die tot de leiders der afdeeling ge- hoort en zelfs het minste aantal verliespun- ten heeft, zich voortdurend, de meerdere van het laagst geplaatste elftal der Kieviten. Na een kwartier spelen nam Alkmaar dan ook de leiding door C. Maters. Vervolgens kwam de rechtsbuiten Th. Maters aan de beurt om met een grandioos schot de score tot 20 te verhoogen. Even daarna werd een hard schot, uit een strafcorner gescho ten, op de doellijn fout gestopt. De scheids rechter ontging dit blijkbaar en zoo werd ons een strafbully onthouden. Kort voor de rust doelpuntte de rechtsbuiten nogmaals, zoodat de stand bij het wisselen 30 in het voordeel der Alkmaarders was. Hiermede was Alkmaar's doelpuntenrace echter nog niet ten einde, want nadat weer gebullied was, volgde direct een aanval, welke beslo ten werd door een mooie goal van C. Ma ters. De groenwitten bleven in den aanval en keer op keer was het doel der tegenstan ders in gevaar. Daarentegen waren de aan vallen der Kieviten betrekkelijk primitief, zoodat onze achterhoede er wel raad mee wist. Nog één maal werd door Alkmaar ge scoord, deze keer door H. Wessels, die den bal goed langs den keeper plaatste. Nu kwam een zekere loomheid over het elftal, waardoor het eigen doel wel niet di rect in gevaar kwam, maar hetgeen toch verdrr doelpunten voor Alkmaar uitsloot. De stand bleef dan ook 50, dezelfde uit- i n. DE SKI-SCHOOL TE SCHOORL. Dank zij de Nederlandsche Reisvereeni- ging, die het toerisme heeft gepopulari seerd, mag ook de skisport zich in de be langstelling van grootere kringen dan voor heen verheugen. Om haar leden voor de wintersport in Zwitserland voor te berei den, stichtte de N.R.V. in verschillende een tra van ons land skicurcussen w.o. te Alk maar en Haarlem, die onder leiding staan van den heer Admiraal uit Haarlem. Beide cursussen mogen zich in een behoorlijke belangstelling verheugen. Men gevoelde echter sterk het gemis van een gelegenheid om buiten te oefenen. De afdeel ing Alkmaar van de N.R.V. is er in geslaagd, een ideale gelegenheid voor oefenen in de openlucht te vinden in het duinterrein van het Staatsboschbeheer ach' ter het Groeter Kerkje. Deze omgeving is bij de schilders van het Hollandsche land schap bekend als een terrein, het palet van een Pieter Breughel waardig. Wanneer men zich daar op de 30 M. hooge duintoppen be vindt, dan staat men voor een varieeiend rustig Hollandsch landschap, dat door de lage in het groen verscholen boerer huisjes doet denken aan de beste doeken van onze Hollandsche meesters en het valt dan ook in hooge mate toe te juichen, dat de leiding van het Staatsboschbeheer zich met kracht tegen het streven verzet om dit ideale oord door villabouw te verknoeien. Het duingebied is daar begroeid met woestijngras en allerlei mossoorten en chor de eeuwen vastgelegd. De N.R.V. kreeg een voorloopige toestemming om in dit ideale oord een paar openluchtoefeningen te hou den. Een baan ter lengte van 50 M. en ter hoogte van 20 M. werd aangelegd en onder leiding van den heer Admiraal werden daar op de vorige week door de deelnemers aan den Alkmaarschen cursus de le oefeningen gehouden, en dit met zooveel succes, dat deze oefeningen gistermorgen herhaald werden, doch ditmaal ook met de deelne mers aan den Haarlemschen cursus, die tot nog toe op het kopje te Bloemendaal oefen den. Zij leverden het bewijs, dat zij, dank zij die oefeningen, met meer succes de baan tot het einde wisten te bereiken dan de Alkmaarsche cursisten, die zich echter des ondanks enthousiast weerden. Ondanks het trieste weer werd hier deze wintersport met vreugde beoefend. Vol levensvreugde gleden de skiërs de met den nennaalden bedekte baan af. De meesten brachten het niet tot het einde en duikelden, de gekste grimassen makende in het duin. De volharding had hieronder niet in het minste te leiden. De Haarlemsche skiërs verzekerden ons, dat men in dit terrein een ideaal terrein had gevonden om de skisport in ons land te beoefenen en algem. uitte men den wensch dat het Staatsboschbeheer bereid zou wor den gevonden om dit terrein voor de N.R.V. als Nederlandsche Skischool beschikbaar te stellen. Besloten werd daartoe pogingen aan te wenden. Voor Schoorl, dat als vacan- tieoord zich in een toenemende belangstel ling mag verheugen, zou het zeker ge- wenscht zijn, wanneer het verzoek werd in gewilligd, aangezien het daardoor ook bui ten het zomerseizoen een zeker toerisme zou trekken. Na de thee werd weer met groot élan ge speeld. K. V. was iets sterker, doch het duurde nog geruimen tijd voordat een K. V.er doel puntte (12). Na dit doelpunt legde A. W., die haar voorsprong te niet zag gaan, er nog een schepje op, doch hoe ze ook zwoegde, ze kon den korf niet vinden. Een kwartier voor het einde wist K. V. nogmaals den korf te vinden (2—2). Het ging nu aan beide kanten om de overwin ning, doch toen de scheidsrechter het einde floot, had geen van beiden meer kunnen doelpunten. Voor K. V. is deze uitslag niet onver dienstelijk, daar A. W. een veel betere plaats op de ranglijst inneemt dan K. V. Volgende week speelt K. V. I uit te Koog a. d. Zaan tegen K. Z. III, welke ontmoeting wel gewonnen kan worden. Schaken. SCHAKEN TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen van de door de schaakver- eeniging „Schaakmat" gespeelde wedstrijden luiden: N. KaanA. de Vries 10 Jb. GutterG. Zwier 0—1 P. BlomM. Kuilman HX G. MoraalH. Bierman K. de VriesJb. Gutter 1—0 J. BouwensD. Koorn 01 J. DeutekomJ. Heidsma 10 A. de VriesJ. Klinkert 01 KWAKZALVERIJ F.ISCHT EEN DOODE Vrouw in Groningen overleden als gevolg van verkeerd advies. Thans is weer eens te Wehe in Gronin gen een ergerlijk geval van kwakzalveri aan het licht gekomen, dat den dood van een vrouw tengevolge heeft gehad. Een vrouw was onder behandeling van een plaatselijk geneesheer. Deze consta teerde een ernstige inwendige ziekte, schreef de vrouw een streng dieet voor en achtte tevens opneming in een ziekenhuis noodzakelijk. Dit advies werd echter in twijfel getrokken en men won daarom het advies in van de kwakzalvers J. M. en B. M. te Oudkerk in de gemeente Tiet jerksteradeel, tot voor kort wonende te Rinsumageest. Dit boertje van Rinsumageest kwam aldus „Het Volk" tot een andere con clusie dan de geneesheer. Hij wees de noodzakelijkheid van een dieet af en schreef eigen middelen voor. Het gevolg hiervan was echter, dat de vrouw spoedig zeer ernstig ziek werd en in het ziekenhuis te Groningen moest worden opgenomen, maar medische hulp mocht daar niet meer baten. Kort na haar opneming overleed zij De gemeentepolitie te Wehe heeft tegen J. M. en B. M. proces-verbaal opgemaakt. Waterpolo. H. Z. V.—D. J. K. n 0—3. In „de Overdekte" speelden gistermid dag H. Z. V. en D. J. K. II tegen elkaar. Het was een zonderling spelletje, waarin geen enkel verband zat en de Amsterdam mers wonnen dan ook vrij gemakkelijk, zelfs met een vrijwel geheel uit spelers van het derde bestaand zevental. ALCMARIA NIEUWS. Het jongste nummer van het Alcmaria- nieuws bevat een zeer lang en lezenswaar dig artikel van den redactie-secretaris, die deze keer als onderwerp heeft de kwestie van een eigen terrein. Hij gaat in zijn arti kel verschilende gebeurtenissen na en komt... nog niet tot de eindconclusie, om dat ook de financien een groote rol spelen. Wij zien echter met belangstelling naar het vervolg uit! Behalve de uitgebreide overzichten en al lerlei vereenigingsnieuws noemen wij nog een bijdrage van Menvad-Khan, die een zeer interessant en actueel onderwerp aan snijdt, het... systeem! Een goed, verzorgd nummer. B i 1 j a r t e n. SWEERING KAMPIOEN GROOT BILJART 45/1. De wedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap eerste klasse groot biljart cadre 45/1 zijn gisteravond geëindigd. De eindstand was: gew. pt. car. S weer ing 5 10 1696 Dommering 4 8 1624 Wiemers 2 4 1489 Van Vliet 1 2 1385 brt. h.s. gem. 187 83 9,06 49 73 71 189 184 204 8,59 8,09 6,78 Korfbal. K.V.K.V.-N1EUWS. K. V. K. V. I heeft Zondag thuis gespeeld tegen Allen Weerbaar II (A'dam) en heeft het tot een gelijk spel kunnen brengen. A. W. II was iets te laat gekomen door pech met de autobus. Het was half drie, toen beide twaalftallen elk met eenige in vallers zich opstelden, onder leiding van 'n A. W.er, daar de aangewezen scheidsrechter niet was komen opdagen. A. W. was in het begin iets sterker zoo dat er een groote druk werd uitgeoefend op de K. V.-aanvalkorf. Na 15 minuten wist een A. W. dame de score te openen 0—1. Het tweede doelpunt volgde spoedig, zoodat K. V. met 2—0 ach terstond. Na de vakverwisseling kwam K.V er echter beter in, maar door Slecht schieten bleef de stand tot rust onveranderd. Mej. A. Hoed werd in de rust verrast met een mooie fruitmand, aangeboden door de leden van K. V. I, omdat zjj na een lang durige ziekte haar eersten wedstrijd weer mee speelde. Zg zal haar taak als algemeene omroep vervullen. Zaterdag en Zondag vergaderde de ver- eenigingsraad van de V.A.R.A. in „Ons Gebouw te Hilversum, teneinde een be langrijke kwestie te bespreken. Het was de kwestie van de medewerking van den arbeiders-omroep aan de viering van na tionale feestdagen in den omroep, zoo schrijft „Het Volk". Op 12 September, de verlovingsdag van prinses Juliana, heeft de V.A.R.A. aan het feestprogramma van dien dag medege werkt. Het besluit daartoe werd door het V.A.R.A.-bestuur, na overleg met den Al- gemeenen Raad uit Partij en Vakbeweging, genomen gelegenheid om de vereeni- gingsraad er over te hooren, was er niet geweest, omdat de beslissing binnen 24 uur moest vallen. Den 13en September kan natuurlijk niet als een op zichzelf staand geval behandeld worden en zoo zag het V.A.R.A.-bestuur de kwestie bij het nemen van zijn beslissing ook niet. Voor het be stuur beteekende de medewerking op dien dag een verandering van de houding van den omroep ten opzichte van dergelijke uitzendingen de vergadering van Za- gingsraad in de gelegenheid te stellen, terdag en Zondag diende om den vereeni- over deze kwestie een beslissing te nemen. Na een inleiding vond een uitvoerige discussie plaats, waarna de vereenigings- raad besloot om in het vervolg de V.A.R.A. haar taak als algemeene omroep ten volle te doen verrichten, door ook op nationale feestdagen een programma te verzorgen hetzij afzonderlijk, hetzij in samenwerking met de andere algemeene omroepvereeni- gingen indien de V.A.R.A. daartoe door den zendtijdregeling is aangewezen. Op bedoelde dagen zal het door de V.A.R.A. verzorgde programma met het uitzenden van het volkslied worden geopend en ge sloten. KONINGIN EN PRINSES TER KERKE. H. M. de koningin en prinses Juliana hebben gisteren de avondgodsdienstoefe ning bijgewoond in de Bethlehemkerk in de Residentie onder gehoor van ds. G. Bos. DINER BIJ COMMISSARIS DER KONINGIN. Prinses er prins aanwezig. De minister van staat, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, jh. mr. dr. H. A. van Karnebeek en me vrouw van Karnebeek hebben Zaterdag avond aan H. K. H. prinses Juliana en Z. D. H. prins Bernhard van Lippe-Bies- terfeld te hunnen huize in de Residentie een diner aangeboden, waaraan o.a. werd deelgenomen door Z. H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro 7, de Ratoe Timoer en hun dochter. DE VALSCHE KWITANTIES TE ENSCHEDE. Poging tot zelfmoord brengt de politie op spoor van den dader. Naar aanleiding van een poging tot zelf moord, door middel van gasverstikking, welke poging te rechtertijd werd voor komen, is de politie te Enschedé overge gaan tot de aanhouding van den 26-jari- gen ter M., die tot voor korten tijd werk zaam was bij de Enschedesche Textielfa briek, te welker name deze week bg de Twentsche Bank, een valsche kwitantie van 44.500 werd aangeboden. De politie heeft alle aanleiding te veronderstellen, dat ter M., die goed met alle omstandig heden op de hoogte was, de dader van de poging tot oplichting is. Indien bewezen kan worden, dat ter M. een gaspijp in zijn woning heeft doorgesne den, kan hem tevens poging tot moord ten laste woraen gelegd, daar het leven van zijn moeder en verloofde, die zich in het huis bevonden, ook ernstig gevaar heeft geloopen. De aangehoudene ontkent evenwel hardnekkig. Confrontatie met taxi-chauffeur. In verband met deze arrestatie kan nog worden gemeld, dat de chauffeur, die de kwitantie heeft aangeboden, den aange houdene thans pertinent heeft erkend als de man, die hem de opdracht gaf naar de Bank je gaan. Ter M. heeft zich als een Duitscher voor gedaan, maar desondanks had de chauf feur terstond den indruk gekregen, dat hj; met een Nederlander te doen had. Er zgn nu zooveel aanwijzingen teg?n ter M., dat. zgn schuld vrijwel vast staat. KERSTMIS 1936. En de Nederlandsche Spoorwegen. Naar wij vernemen, la.en de Nederland sche spoorwegen een aantal extratreinen loopen Ier gelegenheid van het met Kerstmis te verwachten drukke reizigers- vervoer en wel in den namiddag van Donderdag 24 December en in den avond van Zondag 27 December. Niet minder dan 63 voor- en volgtrei nen worden ingelegd. Men wijst ons echter er op, dat een aan tal belangrijke extrasneltreinen worden ingelegd, loopende niet onmiddellijk voor of achter de sneltreinen van de gewone dienstregeling, die moeten ontlast worden. Deze maatregel wordt getroffen om trein- vertraging te voorkomen. Geheel nieuwe aansluitingen worden door deze extra- treinen gemaakt. TENGEVOLGE VAN DEN Vat C JRLEDEN. L Zaterdag was de 40-jarifct landKv, G. van der Poel te Klundert (N -B v er den hooizolder bozig met verschil! °p werkzaamheden. Door een luik is hi beneden gestort en eenige oogenbliku31" later tengevolge van den val overleden^ OPLICHTER TE GRONINGEN AANGEHOUDEN. Van meisje 3000 ontvrij De Groningsche recherche heeft Haren aangehouden den 22-jarigen huwden rijwielhandelaar G. K., wonenrf" aldaar, die een ongehuwd meisje, met wu hij relaties had aangeknoopt, heeft onc licht voor een bedrag van ruim drie zend gulden. De jongeman is naar het hoofdbureau van politie te Groningen overgebracht en is vandaag ter beschikking van den 0ffi cier van justitie te Groningen gesteld. GRIEP IN ASSEN S GARNIZOEN. 6 a 700 manschappen aangetast, Naar wg vernemen heerscht e* onder de manschappen van het gar, nizoen te Assen zeer veel griep. Nie( minder dan ongeveer het derde deel van de manschappen 6 k 700 ij getal is aangetast. De griep is echter niet kwaadaardig VERZOEK OM KWIJTSCHELDING VAN STRAFFEN. Ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk. Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard heeft het bestuur van de landelijke vereeniging tot onderlinge verzekering tegen de na- deelige gevolgen van werkloosheid en ziekte zich tot den minister van sociale zaken gewend, met het verzoek alle ge straften, welke daarvoor in aanmerking komen en die door de crisissteunregeling zijn afgewezen, via hun organisaties am nestie te verleenen en uitkeering voor hen weer via de organisaties te doen geschie den. Eveneens verzoekt het bestuur amnestie te verleenen aan hen, die gestraft of ge schorst zgn in de rijkswerkverschaffinn en - aarvoor in aanmerking zouden kunnen komen. TJIPKE VISSER GERIDDERD. De beeldhouwer Tjipke Visser, die Za terdag zijn zestigsten verjaardag vierde, is 's middags te zijnen huize, te Amsterdam door het hoofd van de afdeeling kunst van het departement van onderwijs kunsten en wetenschappen, den heer Piet Visser gehuldigd als pionier der herleefde Ne derlandsche beeldhouwkunst, wiens ver diensten door H. M. de koningin zgn ge- eerd door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. LUITENANT-GENERAAL TEN BOSCH ERNSTIG AANGE REDEN. Zaterdag is in de le v. d. Boschstraat na bij het Bezuidenhout in de Residentie, de 69 jarige luit-generaal B. D. J. L. ten Bosch, vermoedelijk doordat hg op onvoorzichtige wijze den rijweg overstak, door een vracht wagen, bestuurd door den 22-jarigen J. W. van R. uit Rotterdam aangereden. Luit -generaal ten Bosch kreeg daarbij een schedelbreuk en is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Zijn toestand is ernstig. AUTO OVER DEN KOP GESLA- GEN EN IN SLOOT GEREDEN, BESTUURDER GEDOOD. Zondagmorgen omstreeks vier uur is een auto, waarin vier personen gezeten waren, bij het nemen van de gevaarlijke bocht nabij de boerderij van den heer J. Straathof te Nieuwe Wetering, in den langs den weg loopenden sloot gereden. In de auto waren behalve de bestuur der, de heer N. Roesing, student te Utrecht, nog gezeten diens zuster, de student A. de J. en mej. P. Volgens verklaring van de inzittenden moet de heer R„ die met een matige vaart reed, de bocht te laat bemerkt hebben, waar door hij tegen een paal botste. De wagen sloeg daarop over den kop en kwam in den sloot terecht Behalve de heer Roesing, die in den modder gestikt is, konden alle inzit- tenden zich uit hun benarde positie bevrij den. Mej. R. liep eenige snijwonden op en kon, na door dokter van der Bijl verbonden te zgn, evenals de heer da J. en mej. P. met een andere auto haar weg vervolgen. Het stoffelijk overschot van den heer Roesing, een zoon van den kantonrechter Roesing uit Oosterbeek, werd later op den dag, nadat het door de justitie vrijgegeven was, naar de ouderlijke woning vervoerd. 4 HET S.S. „FUGLEN" VLOT. De Deensche driemast schoener „Füg- len", die op de Spijkerplaat aan den grond zat, is gistermiddag, na grootendeels ge lost te zijn, met behulp van sleepbooten vlo'.gebracht. Het schip is naar Terneuzen ges'eept om aldaar dicht gemaakt en na gezien te worden. «roto liSgh"T>rd'ghl!ld van nuts- van hot andere mannen van het hof waren daarover en nog diezel"Je avond werd 8-pchciaar in alle stilte uit d. wj zeer verstoord de arme •i6. De goochelaar nam zgn geheim n1** in het graf. In een uitvoerig decreet U*" Koning Amenotep nu alle geleerden zoe ken naar het geheimzinnig papje van den goochelaar, maar er was niemand die he* middeltje kon ontdekken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8