Stad en Omgeving JCetft S. School JjutezondeH Stukken J^Micaties Hand* en JmihBou» feuilleton HENSBROEK ZUIDSCHARWOUDE OUDKARSPEL door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Polderverkiezing. By de op Woensdag 16 December ge houden verkiezing voor den polder en banne Hensbroek werden Jac. Groot Jz. en H. de Vries als voorzitter en hoofd ingeland herkozen. Uitvoering Gemengd koor. Woensdagavond gaf de zangvereeni- ging „Gemengd koor" in de zaal van den heer P. Kramer alhier, onder leiding van den heer P. Pranger, met medewerking van de beide koorklassen. De zaal was niet geheel gevuld wat jammer was. De zang van „Gemengd koor" verdient meer belangstelling. Wij gelooven wel dat het aanwezige publiek van het gebodene heeft genoten, getuige het luide applaus dat op de verschillende zangnummers volgde. Wij zullen niet in bijzonderheden treden door alle nummers te noemen .Het optreden van de beide koorklassen was weer heel aardig, vooral dat van de kleinste kleuters met hun leuke liedjes en hun ongedwongen wijze van optreden op het tooneel bij de versjes waar bewegingen moesten worden gemaakt enz. Deze koorklassen wc-den op de piano begeleid door mej. N. Kramer Pd. Na de pauze (die heel lang duurde) voerde een zestal leden van Gemengd koor een éénacter op getiteld: „Huwe- lijkscandidaten." Dit werd heel aardig ten tooneele gevoerd door de amateurs. Het was jammer dat de zevende, onzichtbare medespelende souffeur zoo duidelijk in de zaal kon worden verstaan. Na afloop werd een gezellig bal gege ven met muziek van Jaap Stammes en Van Twuyver. Het was een goedgeslaagde uit voering. Het steun-comité B heeft dezer dagen een vergadering gehouden tot regeling van de extra-hulp aan ondersteunde werkloozen. Het in totaal uit te keeren bedrag, berekend naar 42 werkloozen, bedroeg 176.40, ter wijl daarna als extra-bijdrage nog vanwege het Departement van Sociale Zaken 22 half wollen 2-persoons dekens waren ontvangen. De extra-hulp van 176.40 is verdeeld over 62 werkloozen, aan wie, naar gelang der groote van het gezin, een bon is ver strekt voor aanschaffing van een of ander kleedingsstuk naar keuze. Bovendien hebben 22 van deze werkloo zen extra ontvangen een half-wollen deken. Door de goede zorgen van het dames comité van het vroeger plaatselijk crisis comité is aan 53 hoofden van gezinnen een bon verstrekt ter waarde van een mud eierkolen en aan 5 gezinnen een wollen deken. Dat een en ander dankbaar werd aan vaard behoeft geen nader betoog. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Stel het niet uit tot Januari om U te laten inschrijven als lid voor 1937, doe het nu, het kost U niets meer, want U leest deze maand gratis. Nieuwe aanwinsten, lijst 21. Wereldbeschouwing-Psychologie- Parapsychologie. 110 K 90t Krishnamurti, J. Toespraken. 1936. D. 5-6. 130 D 11 Dael, J. van. Geschiedenis der empyrirische psychologie. '29 133 W 31 Weatherhead, L. D. Psycholo gie en leven. 1936. 133 J 42p Jong, K. H. E. de. De para psychologie. 1936. Levende natuur. 570.1 G 20 Gedenkboek. Dr. Jac. Thysse. 1935. 570.2 S 95b Strijbos, J. P. De blauwe rei ger. 1935. 570 .2 T 37d Tolman, R. en J. I. van Schaick. Door hei en polder. 1935. Kunst. 709 G 25 Gelder, H. E. van. Kunstge schiedenis der Nederlanden. 1936. 750 H 22 Hana, H. Roeland Koning; een beeld van zijn werk. 1934. 750 K 31 Kerdijk, F. Kunstschilders- materialen en schildertech niek. 1932. 750M 42vi Meier-Graefe, J. Vincent van Gogh. 1932. Spel en sport. 794 C 15 Capablanca, J. R. Schaken. 1936. 1 794 C 48m Culbertson, E. Mijn speel- techniek. 1935. 796 C 48 Curry, M. Schönheid des Eis- laufs. 1934. 796 W 75 Wintersport, Olympischer. '29. 797 B 74 Borsten, S. P. J. De zwem- sport. 1936. Geschiedenis. 940.4 B 90 Brugmans, H. Geschiedenis van den wereldoorlog 1914-'18 1936. 940.4 S 40 Schnitler, G. De wereldoorlog (1914-'18). 1936. 944 L 26h Latzko, A. Helden en figuran ten uit de Fransche Revolutie. 1936. 946 M 24 Marcu, V. De verdrijving der joden uit Spanje. 1936. 947 K 24 Kaus, Gina. Katharine die Gosse. 1936. 947 L 28 Lawrence, T. E. Arabië in op stand. 1927. Over verschilende onderwerpen. 210 L 18 Landau, R. God heb ik ge zocht. 1936. 372.5 D 39 Deijs, Fr., en L. W. Zweerman. Bewerken en sieren van me taalplaten. 391 J 43 Jonge, Carla H. de. Het cos- tuum onzer voorouders. 1936. 550 N 21 Nell, Chr. A. C. Weer en wind. 1936. Kerstverhalen voor de jeugd. K 33jh Kerstboek voor jong-Holland. 1935, 1936. K 96.2k Kuiper, Joh. E. Kersttijd van kleinen Niels. L lig Labberton, Mien. Grote blijd schap. Z 22 Zeeuw, P. de. Rondom de kribbe. Voor ouderen. K 34.3 Kerstklanken; met bijdr. van Joh. Kuiper, Anna Schieber, E. Zernike. e.a. INGEKOMEN PERSONEN. M. Masteling, R.K., dienstbode, Luttik Oudorp 14 van Hensbroek. M. C. Hoebe, R.K., dienstbode, Molenbuurt 8 van Egmond aan Zee. A. J. J. Deijmann, geen, tuin bouwkundige, Nieuwesloot 105 van Bergen (N.H.) J. Dik, D.G., banketbakker, Sta tionsweg 178 van Beemster. L. Griepsma, Ger.K., dienstbode, Druivenlaan 42 van Noordscharwoude. J. M. Verkerk, geen, leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11 van Bergen (N.H.) J. Dubbeld, geen, leerl. verpleegster, Wilhelminalaan II van Am sterdam. P. Broertjes, N.H., Veerstraat 1 Het universecle Verfrisschings- middel in be roep. bij sport op reis. Matt-Crcme" [jGeeft Uw huid de zoo Ibegeerde zacht matte teint |Dc beste onderlaag voor poeder. van Zuid- en Noordschermer. F. G. M. L. de Koning, N.H., echtg. van Sj. Pasma, Eike- kenbergstraat 28 van Baarn. W. Wit, geen, koopman in ongeregelde goederen, en gezin, Heiligland 22 van Schagen. Th. Berger, geen, handelsreiziger, Snaarmanslaan 74 van Haarlem. J. Brouwer, D.G., veehouder, Schermerweg 19 van Zaandam. D. M. Blaauw, R.K., dienstbode, Kennemerpark 1 van Berkhout M. C. Castelein, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18 van Alkemade. G. Beunder, N.H., echtg. v. H. Humer, Overdiepad 46 van Oudorp. S. en Ed. M. Blok, R.K., Tulpstraat 15 van Amsterdam. H. J. C. M. König, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18 van Noordwijk. A. Groen, geen, kruideniers bediende, 1ste Landdw.str. 9 van Velsen. Niet vertrokken doch weder inge komen: D. de Jong, geen, venter in galante rieën, en gezin, vaartuig „Alkmaar 313". tij delijk ligplaats Kwakelpad. H. van Zwol, N.H., koopman in galanterieën, en gezin, Voormeer 35, (inw.). VERSTOPPING wordt vlug verholpen door L e o p i 11 e n. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. Leopillen in doosjes vanaf 20 ct. Bij alle apothekers en drogisten. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen, aangegeven in het tijdstip van 10 tot en met 15 December 1936, en te bevragen bü de onderstaande adressen. 1 lederen muilband, P. W. Veel, C. W. Bruinvisstraat 49* een rood lederen cein tuur, W. L. Levert, Hekelstraat 33; een contact sleuter van een auto, J, Brauneck, Landstraat 38; een schaartje aan bandje, L. de Rijk, Kinheimstraat 35; een nieuwe kunstmestzak, G. van der Voort, Wognum- sche buurt 12; 1 ring met sleutels, J. Weder, Leeghwaterstraat 17; een nummerplaat van auto (G25944) P. Zalm, Tuinstraat 24; een roode ceintuur, J. Brasser, Oudegracht 180; een rozenkrans in zilveren etui, Henk ter Horst, Kennemersingel 6; een portemen- naie met inhoud, v. Zutphen, Westerweg 159; een schop, J. Borgman, Oudorperdijkje 2a; een muts, G. de Vet, Overdiestraat 44; een zakmes. V. d. Veer, Prins Hendrikstraat 28 I; een kinderportemonnaie, M. v. d. Berg, Lyceumstraat 40: een portemonnaie met in houd; K. Selie, woonschip Limmerhoek; een bruin lederen ceintuur en een paar bruine kinderhandschoenen, N. Bijwaard, Zijdam nt. 7; een grijze kinderhandschoen, L. Marin, Ropjeskuil 40; 1 glacé heeren handschoen. Houdijker, café Ritsevoort; een parapluie (tompouce) mej. de Boer, Kenne mersingel 17; een rol koperdraad, P. Nys- sen, Druivenlaan 4; een armband (steenen) Hoveling, 2de Landdw.straat 14; een hand schoen, H. Zuidema, Achterwezel 5; een ro zenkrans, A. van Dijk, Stationsweg 38; een zakmes, J. Joon, Oudegracht 91; een paar blauwe dameshandschoenen, L. Schaap, Wolfpad 9; een hoedje, K. v. d. Steen. Ko ningsweg 39; een portemonnaie met inhoud. M. de Wit, Schoutenstraat 17; een kinder portemonnaie met inhoud, C. Olie, Molen buurt 13; een vulpen met gouden pen, C. M. de Ree, Asterstraat 11; een belasting- merk, mej. Bleeker, Westerlaantje 29; een kunstgebit, A. Ooms, Verdr.Oord 99; een heeren handschoen, P. J. de Vries, Korte Nieuwesloot 6; een groote bruine portemon naie met inhoud, A. Boode, Kievitstraat 9, (Oudorp); een portemonnaie met inhoud, v. Kesteren, Emm ast raat 15. Wanneer men weer in het bezit van het verlorene is, wordt verzocht hiervan ken nis te geven aan het Bureau van Politie op Woensdag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur smorgens. De navolgende voorwerpen zijn tusschen 10 en 15 December als gevonden aangegeven sche buurt 12; 1 witte werkbroek, en aan het Bureau van Politie gedeponeerd: 1 witte werkbroek, een zwarte gymnastiek schoen en een handschoen. Deze voorwerpen zijn op Woensdag en Za terdag tusschen 11 uur v.m. en 1 uur n.m. te bevragen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 December is de apotheek van dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Beide Kerstdagen geopend. Beroepen tot predikant bij de doopsgezinde gemeente te Wieringen de heer H. J.de Wilde, proponent, tijdelijk werkzaam te Borne (Ov.) DE IN-ENTING POKKEN. TEGEN Alkmaar, 15 Dec. 1936. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende zag gaarne het vol gende in Uw veelgelezen blad geplaatst, waarvoor bij voorbaat zijn dank. In de meeste dagbladen wordt de vac cinatie tegen pokken ten sterkste aanbe volen, alzoo ook in Uw blad, dat er Dinsdag 15 Dec. 1936 gelegenheid bestond voor gratis vaccinatie. Doch daar geen plaats en uur vermeld stond, hebben wij Dinsdagochtend half tien het Centraal Ziekenhuis opgebeld, waarvan wij ten antwoord kregen dat de dokter al bezig was. Toen mijn vrouw om 10.15 uur aan het ziekenhuis kwam, kreeg zij met meerdere dames te hooren, dat de dokter reeds weer vertrokken was, en daar het voor de meeste moeders met schoolgaande kinderen haast ondoenlijk is om voor 10 uur reeds in het Centraal Ziekenhuis te zijn, temeer daar het niet bekend was van en tot hoelaat er zitting was, ljjkt het mij niet de juiste manier de vt ccinatie in Alkmaar te bevorderen. U mijnheer de Redacteur nogmaals dan kend voor de plaatsruimte, verblijf ik, hoogachtend, R. B. Wij hebben dokter Dijkhuizen naar aanleiding van het bovenstaande om inlichtingen gevraagd, die ons het vol gende mededeelt: Ten aanzien van het schrijven van den heer B., moge ik opmerken, dat niet in het stuk, maar in de aankondiging van de gemeente het uur van inenting is aange geven, n.1. 9 uur. Toen de aanwezige kinderen waren geënt, is dr. Degenaar vertrokken. Omdat na dien tijd nog verschillende kinderen zich aanmeldden, is besloten Dinsdag a.s. nog eens weer gelegenheid tot inenting te geven en wel om 9.15 uur. Ik mag van deze gelegenheid gebruik maken, om nog eens nadrukkelijk vast te leggen, dat mijn aanbeveling alleen geldt de vaccinatie van kinderen, die niet ouder zijn dan 2 jaar. Glimlachje Hoe kom je nou op zoo'n idee?! - Nou, ik ben toch ook jong ge weest! KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de poliekliniek van het CENTRAAL ZIEKENHUIS aan de Wilhelminalaan nr. 11 bestaat nogmaals de gelegenheid voor KOSTELOOZE KOEPOKINENTING op DINSDAG, 22 DECEMBER a.s., DES VOORMIDDAGS te 9UUR. Alkmaar, 19 December 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. BOTERCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND". De algemeene ledenvergadering van het botercontrole-station werd Donderdagmor. gen in „De Roskam" te Hoorn gehouden, onder leiding van den heer A. Comman deur van Spanbroek. De voorzitter wees er in zijn openingi- woord op, dat de devaluatie tot dusverre niet die voordeelen heeft gebracht, welke de agrarische bevolking er van verwacht had. Spr. zag ook nog niet in, dat de zuivelberei- ders hiervan in de toekomst gunstige resul taten zullen ondervinden, Toch hoopt hij voor de toekomst op eenige opleving. In de eerste plaats deed de secretaris, de heer D. C. de Waal van Alkmaar, een mede- deeling inzake het ledental. Op 1 Januari 1936 bedroeg het ledental 72, n.L 55 zuivelfabrieken, 6 melkinrichtin gen, 10 handelaren en 1 zelfkarnende boer. In den loop van 1936 is uitgetreden 1 melk inrichting en zijn toegetreden 4 nieuwe leden, allen zuivelfabrieken, nL „Concordia" te Berkhout, „De Ster" te Jisp, „Nova Vita" te Beets en „Bamestra" te Beemster. Het ledental bedraagt nu dus 75, n.L 59 zuivelfabrieken, 5 melkinrichtingen, 10 han delaren en 1 zelfkarnende boer. Financiële commissie. Het bestuur stelde voor hiervoor aan te wijzen de drie volgende leden: Coöp. zuivelfabriek „West-Friesland" te Lutjewinkel, Coöp. zuivelfabriek „Twisk" te Twisk en N.V. melkinrichting „Concordia" te Alkmaar. De eerstgenoemde fabriek heeft dan nu voor de tweede maal zitting en dan kan het volgend jaar „Twisk" te Twisk zitting blij ven houden. Aldus besloten. De rondvraag leverde niets op, zoodat na pl.m. 7 minuten sluiting volgde. KAASCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND". Donderdagmorgen te half twaalf vergaderde in „De Roskam" het kaascontrole-statk» onder leiding van den heer G. Nobe! van Lutjewinkel. - Deze opende de slecht bezochte vergade ring met een woord van welkom. Met den kaasafzet en met de kaas prijzen, aldus spr, gaat het nog altijd zeer moeilijk en de voor uitzichten zijn tot op heden niet verbeterd. Hij hoopte, dat met hulp der regeering de financiëele uitkomsten voor de zuiverberei- ders nog weer loonend zullen worden, hoe wel de regeering hierbij ongetwijfeld voor een moeilijke taak staat Een belangrijke kwestie. In den loop van dit jaar, deelde spreker mede, zal bij de kaascontrole zeker aan d» orde komen de kwestie van de verwerking der gepasteuriseerde melk tot kaas. T.a.v. hiervan zijn groote moeilijkheden gerezen, niet alleen wat betreft de groote re produc tie, maar ook in verband met de kwaliteit Mogen er in dit opzicht maatregelen worden getroffen om een groot onheil voor de ge bieden, waar goede kaas wordt gemaakt a fte wentelen. Na de notulen werden de volgende mede- deelingen gedaan: Ledental. Op 31 December 1935 bedroeg het leden tal 441, n.L 72 kaas- en boterfabrieken, U kaasfabrieken en 358 zelfkazende boeren. 31) HOOFDSTUK XX. Lallie Mulvaney is temperamentvol. Toen Tessa den volgenden morgen stil letjes weg wilde sluipen om haar bus te pakken, ving mrs. Elisabeth Potts met haar nopjesmuts, haar op. - „Liefje", zei ze, „ik hoop, dat de sar dientjes je gisteravond goed gesmaakt heb ben?" „Dank u wel; neen, mrs. Potts", zei Tessa. „Ik denk, dat de kat er van gesmuld heelt. Het scheen zoo, naar de manier te oordee- len, waarop ze zich den bek aflikte. Maar het was erg vriendelijk van u, ze voor ons klaar te zetten, en ik geloof zeker, dat ze erg lekker moeten zijn geweest". Het grootste deel hiervan scheen niet tot mrs. Potts door te dringen, want ze was nogal hardhoorig. „Het spijt mij zoo, dat ik moest niezen, liefje", ging zij voort. „Ik lag wakker. Ik sliep erg slecht. En ik kon niet helpen, dat ik hoorde, wat mr. Banks tegen je zei. Ik vind het een prachtig aanzoek. Zoo roman tisch! Ik ben toch zoo blij, liefje. Ik vind het altijd prettig, te doen, wat ik kan, om jonge menschen te helpen, het met elkaar eens te worden. Zie je, jongelieden zijn zoo verlegen, als zij verliefd zijn". „Daar hoeft u u geen zorgen om te ma ken, mrs. Potts. Mr. Banks is niet zoo verle gen daar was tenminste niets van te merken". Het was voor Tessa meer of min eentonig »n de theesalon, behalve gedurende de drukke uren tusschen twaalf en twee. en de iets minder groote drukte tusschen drie en vijf. Pet Peil was buitengewoon vroolijk. Zij had haar gewone somberheid van zich afgeschud. Haar donkere oogen glinsterden en zij was werkelijk mooi. „Wat is er met jou aan de hand, Pet?'' vroeg Tessa op een stil oogenblikje. „Heb je je geld gekregen of is die groote lummel van een jongen van je er weer geweest". „Neen", zei Pet. „Hij komt hier maar zel den. Alles bij elkaar genomen is hij er niet meer dan drie of vier keer geweest. Nu is hij al in geen weken gekomen. Ik geloof niet, dat ik hem ooit zal terugzien. Ik weet zijn naam zelfs niet". „Waarom heb je dan sterren in je oogen?" „Heb ik die? Ik denk, dat het komt, om dat ik heelemaal opgewonden ben over dat poseeren, dat je voor mij hebt afgesproken Hè, ik kijk er vol verlangen naar uit, kind. Niet alleen om het geld, hoewel ik dat best gebruiken kan, dat moet ik zeggen. Maar ook, omdat het een avontuur is. Iets anders dan het alledaagsche". „Hoe staat het met je half-was? Heeft hij je al gevraagd?" „Neen. Ik geloof, dat hij het gisteravond van plan was. Ik zou hem ergens ontmoe ten. Maar ik zwaaide het af. Hij is makke lijk af te zwaaien. Is wat naïef. Maar hij is vreeselijk bescheiden tegenover mij, en ik ben, geloof ik, soms een draak. Maar ik voel er nog niets voor voor altijd te teeke nen. Ik ben zoo opgewonden, alsof er iets met me gebeuren zal". „Lieve help! Ik hoop, dat het dan iets goeds zal zijn, Pet!" De meisjes hadden om de beurt een mid dag vrij. Zij hadden, naar het heette, recht op een vrijen middag per week. Maar dien kregen ze niet altijd. Het was nu Tessa's beurt, maar daar zij een gedeelte van den vorigen middag was weg geweest, verzocht Miss Lightfoot haar met de kas te willen helpen. Eindelijk ging zü even voor vijven weg. Inplaats van regelrecht naar huis te gaan, ging zij, na in het telefoonboek het adres van Parfitt's kapsalon te hebben opgezocht, volgens een vooraf beraamd plan naar het Westen. De kapperszaak was in een zij straat van West End gevestigd, niet ver van het theater, waar zij den vorigen avond met mr. Banks was geweest. Zij kwam langs het theater, en nam de gelegenheid waar de foto's van Lallie Mul vaney nog eens te bekijken. Weer kreeg zij het gevoel haar te herkennen, maar zy kon haar niet thuis brengen. Naar Tessa's oordeel maakte de kappers zaak niet veel indruk. Maar van binnen zag ze er indrukwekkender uit. Zij zei tegen de portierster, die voor het salon zat, dat zij haar haar wilde laten knippen, wasschen en opmaken, en dat zy wenschte, dat mr. Banks dat zou doen. Eenigszins tot haar verbazing werd dit verzoek in het geheel niet vreemd opgeno men. Zy werd naar boven gebracht naar een kamer, waar nog twee dames zaten te wachten. Zy werd op een leegen stoel gezet, in een laken en een handdoek gewikkeld en alleen gelaten. Terwijl zij wachtte, merkte zy, dat zy aan Jimmy Turner dacht. En als zij aan Jimmy Turner dacht, werd zy altijd onuitsprekelijk bedroefd. „Ik zal Jimmy nooit weerzien", zei ze bij zichzelf. „Nooit meer. Als het gebeurde, zou ik hem natuurlijk vertellen, hoe ik over'hem dank, en dat zou het einde van alles zijn Maar ik zie hem natuurlijk nooit meer Nooit. Heel waarschijnlijk is hy al vergeten dat er zoo'n meisje bestaat als my ik be doel als ik. Hij kent zooveel meisjes. Ik denk, dat hij er vanmorgen weer met zyn auto op uit is geweest, en een of andere arme, onnoozele gans gevraagd heeft, hem den weg naar de stad te wijzen Z(jn man nen niet vreeselijk? Ik dacht, dat hy wel komPn d Z0U Z"n' naar den Winkel komen om my op te zoeken. Hoewel ik na- doet"' met tCgen hCm Spreek' als h« het hrni?ZC alleen£Praak werd plotseling onder stof r t001 6en hevigen gil vanuit den stoel links van haar. Toen zy zich op dat dat" metmkeerh C' 3* TeSSa' dat het ™isj« dat met een handdoek om haar nek haar hoofd onder handen liet nemen reX overeind zat en haar aanstaarde. Groote, ontstelde, kinderlijke oogen waren het van een diep blauwe kleur en het7e- Mulvaney.rin St0nden, Was dat van LaUie Niemand anders dan Lallie Mulvaney was dat oogenblik een verandering, daar een nieuwe kleur uit een aantal flesschen zorg vuldig werd bereid. „Kijk!" riep Miss Mulvaney dramatiseft. „Lieve vadertje, kijk eens naar dat meisje!" „Naar mij? Bedoelt u mij?" zei Tessa. „Wat heb ik gedaan?" „Wat zij gedaan heeft! Hoor haar eens! Liefje, trek er je nieta van aan. Ik ben temperamentvol. Maar kijk dat haar van je! Kijk toch!" „Nu, wat is er mee?" bromde Tessa. „Wat er mee is? Wel, het gloeit! Het staat in brand!" „Ik weet zeker van niet!" riep Tessa ont steld. „Het ls een vreugdevuur, zeg ik je", riep Miss Mulvaney, met haar mooie armen zwaaiend. „Kijk het eens laaien! Het is een haard! Een groote brand! En hoe noem dat een brandoffer! Waar is Ponzetta? Roep Ponzetta hier, vlug! Ga hem halen! Het kan mij niet schelen, met welk hoofd h(j bezig is. Zeg hem, dat ik hem noodig heb. En nu dadelijk! Neem die flesschen weg. Neen, ik kan jou niet gebruiken, Banks. Ga weg! Je hebt er me den laatsten keer, toen Je mijn haar behandeld hadt, to ten uitzien als een oude heks. Laat Ponzet ta komen!" Mr. Banks was te voorschijn gekomen. Hu bleef een oogenblik achter Miss Mulvaney* stoel staan en ging achteruit, toen zij n#e» een handspiegel naar hem wuifde. Toen zag hij Tessa en bleef haar verslagen, stok stijf, aanstaren. (Wordt vervolgd)*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 18