Tweede Kamer behandelt Sociale zaken. SPORT EN WEDSTRIJDEN. IsTsjang Kai Sjek in vrijheid gesteld? Afgelaste wedstrijden opnieuw vastgesteld. Parlementair overzicht Arbeid en Verzekering. Overzicht van de zitting. Een uitvoerig debat ontstond bij de afdeeling „Arbeid", welke een uitgestrekt terrein beslaat en derhalve gemakkelijk een dertiental sprekers opleverde. Liever dan dezen laten we den minister aan het woord, ImmerB velen hunner brachten de zelfde bezwaren of wenschen naar voren. De situatie in China. De vijandelijkheden geschorst in verband met mogelijke overeenkomst. EEN VERKLARING VAN ARITA. Weer D. W. S.-Feijenoord. Langs de N.H.V.B.-velden. Van onzen parlementairen medewerker. We moeten eerst even een aanvulling ge ven op ons overzicht van de vergadering van Donderdagnacht, waarin de begrooting van het Landbouwcrisisfonds werd afgehan deld, al werd 't daarbij ook ruim half vijf! In antwoord op de opmerkingen bij de af- deeling „Groente-, fruit- en sierteelt" deel de minister Deckers o.m. mede, dat hij niet te vroeg aan de tuinders de richtprijzen kon berichten. Deze stellen hun bedrijf daar na tuurlijk op in, doch zóó, dat zij geen reke ning konden houden met de verkoopmoge lijkheden. En dat kan weer in hun nadeel zijn. Overwogen zal worden de z.g.n. „door- draaiprijzen" iets hooger te stellen. De moeilijkheden van Aalsmeer schuilen voor een deel in het feit, dat verscheidene kweekers in den goeden tijd hooge schulden hebben aangegaan. Bij onderhandelingen blijkt voorts hoe moeilijk het is aan het bui tenland een behoorlijk kwantum bloemen die immers een luxe-artikel zijn kwijt te worden. Vergeet Aalsmeer niet, verklaarde de minister, evenmin als het mij vergeet. Over het verstrekken van loontoeslagen aan tuinders zal met sociale zaken overleg worden gepleegd. Er wordt naar gestreefd de uitkeeringen aan de tuinders zoo spoedig mogelijk te doen geschieden. Visscherijbelangen. Om kwart voor vieren in den nacht kwana minister Deckers bij de af deeling „Vissche- rij" aan 't woord. Er was toen nog een elftal leden, behalve den voorzitter, de griffiers en eenige slaperige boden, benevens een aan tal ambtenaren van het departement in de loges, aanwezig. Het aantal journalisten was ook geslonken. Heel monter beantwoordde de minister de gemaakte opmerkingen. Hy kan niet voor een aantal menschen, die er geen gebruik van kunnen maken, de heffing op de bak olie verlagen. Men kan de visch op andere wijze en ook met andere bakmiddelen toe bereiden. Z.E. zal zyn aandacht wjjden aan de ex portbelangen by handelsverdragen, aan de distributie van visch en de conserveer in g van visch. Hjj onderzoekt de mogelijkheid voor oprichting van een conservenbedryf. Internationaal overleg heeft ten slotte ge leid tot een maaswijdte van 7 c.M. voor de vischnetten, teneinde overbevissching van de Noordzee te beteugelen. In verband hier mede zal een wijziging van het kon. besluit, dat deze maaswijdte op 7)4 c.M. stelde, wor den bevorderd. De heer Kersten (s.g.p.) was met een re laas over het centraal verkoopkantoor voor mosselen komen aanzetten wat hy reeds bij een andere begrooting had gedaan en had daarbij geciteerd uit een of ander ge heim rapport dat hij had weten te bemach tigen. Een dergelijke geste kon minister Deckers allerminst waardeeren. In de eerste plaats legde hy er den nadruk op, dat van oneer lijkheid bij dat verkoopkantoor niets was gebleken, en dat hij in de voornaamste lei ders zoo'n vertrouwen stelde, dat hy beide voor een benoeming in nóg verantwoorde- lij ker functies in aanmerking bracht! Van bemachtigen en citeeren uit geheime rapporten zeide dr. Deckers in 't geheel niet te houden. Er was een keer by hem, op zyn departement, iemand geweest, die óók eens uit een of ander geheim rapport wilde citee ren, binnen een halve minuut stond die man buiten de deurI De heer Kersten kleurde diep „Op een uur, waarop anders de hanen be ginnen te kraaien aldus begon de heer van der Sluis (s.d.) om kwart over vieren, zyn opmerkingen over de afdeeling Pluim veehouderij. Er was gelukkig nog maar één spreker by die afdeeling, ir. Droesen (r.k.) Beide heeren bepleitten vrijstelling van de graanmonopolierechten voor de pluimvee houders, die nooit om anderen steun dan de zen hebben gevraagd. Hoewel de minister aan de pluimveehou derij veel aandacht schenkt, vond hy 't moei lijk een werkelijk doeltreffenden maatregel te vinden. De opheffing van die monopolie- rechten zou heel aardig kunnen werken als het Landbouwcrisisfonds daardoor verlies zou lijden. Ja, maar een eenzijdig bedrijf als de pluimveehouderij krijgt 't natuurlijk thans bijzonder zwaar te verduren. De begrooting van het Landbouwcrisis fonds was af. Zy werd door de „Kamer", lie ver door het „blijvend gedeelte" daarvan, den voorzitter, versterkt met de leden van der Sluis, Droesen, van Zadelhoff (s.d.) en Vos (v.b.) goedgekeurd. Begrooting van Sociale Zaken. Nog geen tien uur later was een vollere Tweede Kamer weer bijeen ter behande ling van de begrooting van Sociale Zaken. Aan de algemeene beschouwingen over de begrooting in haar geheel werd door slechts één lid deelgenomen, den heer de Visser (c.p.), die den minister onvastheid van beleid verweet. Mr. Slingenberg ant woordde daarop slechts dat wisselende omstandigheden verandering van inzicht noodig kunnen maken; ten aanzien van enkele op zich zelf staande punten was dit inderdaad geschied, waaruit men nog niet kon afleiden, dat een ministerieel beloid vastheid miste. Eén grappig voorval deed zich in den loop der monotone discussie voor, dat we eerst even zullen releveeren. Toen dr. Vos (v. b.) een warm pleidooi voor 't toelaten van het versche kadetje aan het ontbijt deed en daarbij betoogde dat de nachtarbeid onaangenaam is, en dat men ook niet behoefde te vreezen dat deze weer zal terugkeeren, maakte op de p.rstribune een der collega's vry luid tegen zijn buurman, zich de korte nacht rust herinnerend, de opmerking: „Hear, hear!" („Hoort! Hoort!") Deze „buiten-parlementaire" interrup tie werd door de Kamer echter allerminst genegeerd. Er ontstond heel wat vroolijk- heid over, waaruit slechts blijken kan, dat er tusschen „beneden" en „boven" een goede verstandhouding bestaat, al zal er over en weer wel eens op elkaar worden gefoeterd. „Boven" heeft bijv. Donderdag nacht dit werkwoord stevig vervoegd! Maar, om tot het antwoord van den minister van Sociale Zaken terug te kee- ren: Hij besprak eerst de ratificatie van sociale conventies voor Genève. Dèt werk daar waardeerde hij in tegenstelling tot de.i heer Westerman buitengewoon, maar dat neemt niet weg dat de Regee- rin^ toch haar nuchterheid tegenover de resultaten van de Arbeidsconferenties moet bewaren. Het niet ratificeeren van ontwerp-overeenkomsten stuit vaak af op onze afwijkende wetgeving. Bijv. bij de zeeliedenconventie. Op sommige punten is onze wet ver voor, op andere iets achter. Wat moet de Regeering nu doen, de inter nationale of de nationale wetgeving laten voorgaan. Deze vraag is thans ten aanzien van de zeelieden in onderzoek. Verscheidenen van de sprekers uit alle groepen der Kamer hadden gesproken over de positie van de bedrijfsraden. Van sociaal-democratische en katholieke zyde was krachtig aangedrongen op het ver- leenen van verordenende bevoegdheid daaraan (resp. door de heeren Kupers en Kuiper), van liberale zyde (dr. Vos) en van chr.-hist. (de heer Bakker) en van anti.-rev. zyde (de heer Smeenk) was een afwachtende houding bepleit. De minister kon zich met dit voorzichtige standpunt vereenigen. Hij zou liever eerst uitbrei ding aan het aantal bedrijfsraden geven, dan kunnen ze ook wat populariteit op doen. Verordenende bevoegdheid houdt in het toepassen van sancties, van straffen en boeten. Voor een dergelijke macht, die bijv. aan de waterschaosbesturen toekomt, moet men niet te licht denken. Daarom: 't ffe beter dat we met dit nieuwe instituut pas ruim een jaar geleden verscheen de eerste bedrijfsraad en er zyn er nu twaalf eerst voldoende ervaring o~doen. Tegenover die leden bijna alle spre kers. behalve liberalen en chr. historische sprekers (c.q. spreekster, mej. Katz) die waarschuwden tegen het experiment met het versch kadetje bij het ontbijt in csfé's en hotels, voerde de minister van sociale zaken aan, dat de vrees voor invoering van den nachtarbeid in broodbakkeryen on gegrond was. Immers in de Arbeidswet 1919 ligt het verbod van nachtarbeid voor bak kers vast, maar bovendien, als een soort tweede grendel op de deur. was er het ver bod van broodvervoer vóór een bepaald uur Wordt dit laatste nu voor het nemen van een proef waartoe de wet de gelegen heid biedt opgeheven, dan zit de deur nog stevig met een grendel dicht. Indertijd is een voorontwerp van wet be treffende beperking van den vrouwenarbeid in fabrieken en werkplaatsen door den Hoo- gen Raad van Arbeid, waarheen de minister het om advies had gezonden, niet gunstig ontvangen, zoodat hij er eigenlijk verder geen werk van had gemaakt -• dit meenden we tenminste uit zyn antwoord te mogen concludeeren maar beter verging het de gedachte, om meisjes door jongens in fabrie ken te vervangen. Daaromtrent luidde het advies gunstig, met het gevolg, dat binnenkort een wetsont werp zal worden ingediend, dat het karak ter zal dragen van een machtigingswet. De minister meende de Kamer dit alvast te moeten meedeelen, omdat zijn ervaring is, dat zij niet erg gebrand op machtigingswet ten is, de Eerste Kamer echter nóg minder! Enfin, de Kamer was derhalve oo het soort ontwerp voorbereid. Anders kón 't niet, ver zekerde de bewindsman. Veel nieuws heeft de minister verder niet medegedeeld. Nu het bedrijfsleven een be gin van opleving begint te vertoonen, is in voering van een 40-urigen arbeidsweek zon der voldoende compensatie in de loonen, onmogelijk. Partieel wilde de minister door overleg nog wel trachten te bereiken. Zijn ervaring met het bouwbedrijf was niet gun stig geweest. Willen de belanghebbenden belde een offer brengen, dan moesten zij hem dat dan meer laten weten; dan was hij tot nieuw overleg bereid. By de afdeeling „Arbeidersverzekering", waarbij 7 sprekers zich lieten hooren, was 't eenige nieuwe in 't antwoord van den mi nister, dat de gedifferentieerde premie bij de Raden van Arbeid vervangen zal worCen door een uniforme, met het oog waarop een wetsontwerp werd voorbereid. Om 7.30 uur ook al weer laat werd de Kamer verdaagd tot Maandag 1 uur, e«n ongewonen dag Aan de hand van de destijds vastgesteld# xnn/4^1 1ITA /-I 110 1'linn... wedstrijden, zoudci we dus kunnen verw(j. Menithen, die zóóveel haait hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau In hospitaal of huil ven bewaring Uit goede bron wordt vernomen, dat Tsjang Ting Wen een verklaring van Tsjang Kai Sjek naar Nanking zou hebben gebracht, waarin deze zegt. dat het hem zeer pijnlyk zou treffen de oorzaak te zyn van een burgeroorlog op een oogenblik, waar op de nationale vereeniging verwer kelijkt moet worden tegen het gevaar uit het buitenland. Tsjau Tai Wen, de gouverneur van Sjansi, is naar Sianfoe vertrokken, teneinde deel te nemen aan een ver zoeningspoging. Kwo Min Tang publiceert mani fest aan het volk. De Kwo Min Tang publiceert een ma nifest aan de natie, waarin de strafexpe ditie tegen Tsjang Sjoe Liang gerecht vaardigd wordt. De regeeringstroepen hebben Sien Ya No op 20 K M. ten noordwesten van Sianfoe bereikt en de opstandelingen ge dwongen zich terug te trekken. Daaren tegen hebben de regeeringstroepen in de streek van Hoe a Sien, ten oosten van Sianfoe, in afwachting van versterkingen hun opmarsch moeten opschorten. Voorts hebben regeeringsvliegtuigen een divisie opgespoord, die zich bevond in het noor den van Sjensi en welker voorhoede te San Yoean was, op 40 K.M. ten noorden van Sianfoe. Troepentransporten der opstandelingen zijn veelvuldig tusschen Siane en Wei Nan. Nogmaals verhaal van een ooggetuige. Generaal Tsjang Ting Wen. die tegelij kertijd met Tsjang Kai Sjek door de op standelingen werd gearresteerd, is giste ren te Nanking aangekomen, waar hij in een interview het volgende heeft ver klaard: De generalissimus en zyn metgezellen werden Zaterdag gearresteerd en afzon derlijk opgesloten. Tot vier maal tot heeft Tsjang Kai Sjek de door Tsjang Hau Liang gestelde voorwaarden verwor pen. Laatstgenoemde deed daarop zyn eischen in den vorm van een brief aan Tsjang Kai Sjek toekomen, doch deze ant woordde: „zoo gij mij als uw meerdere erkent, moet gij my vrij laten. Zoo niet, doodt mij dan en wordt landverrader". Na het bombardement van Wei Man veranderde de houding van Tsjang Hau Liang, daar de muiters begrepen, dat het nutteloos was een regeering te weerstaan, wier principes en politiek door het ge- heele volk gesteund worden. De houding van Teh-Wang. De Mongoolsche vorst Teh-Wang en de andere Mongoolsche leider Tsjo-Sjin-Hai, die op voet van oorlog staan met de pro vinciale regeering van Soeiyoean, hebben na het bekend worden van de gevangen neming van Tsjang Kai Sjek onmiddellijk order gegeven tot het staken van den strijd. Het Peipingsche bureau dezer lei ders heeft een rondzendtelegram gepubli ceerd, waarin gezegd wordt, dat Teh en Tsjo de gebeurtenissen met alle aandacht volgen. Om de Nanking-regeering de volle vrijheid van handelen te laten bij de be strijding van het nationale gevaar, heb ben zy besloten den strijd te staken. Voor de grootte van het gevaar immers moeten hun eigen eischen terugtreden. Tsjang Kai Sjek morgen in Nanking? De vijandelijkheden die door de Nan king-regeering geopend zijn tegen de op standelingen, die Tsjang Kai Sjek gevan gen hebben genomen, zijn opgeschort op bevel van Tsjang Kai Sjek zelf. De generalissimus heeft ineen schrijven ge zegd: voorzoover ik weet zal ik Zaterdag te Nanking komen. Dit schrijven is per vliegtuig uit Sianfoe gekomen en gericht aan Ho Ying Tsjin, den commandant van d» zeventien divisies, die tegen de rebel len worden samengetrokken. De vijandelijkheden geschorst. De minister van oorlog. Ho Ying Tsjin, heeft order gegeven tot staking der vijan delijkheden tegen Tsjang Sjoe Liang. omdat men hoopt, dat Tsjang Kai Sjek in. vrijheid gesteld zal worden. Hieraan wordt toegevoegd, dat, indien deze ver wachting niet wordt vervuld, de regee ringstroepen het offensief zullen hervat ten, totdat de muiters vernietigd zullen zijn. Verklaring van Arita. De minister van buitenlandsche zaken, Arita, heeft in den kabinetsraad medege deeld. dat alle Chineesche provinciën, met uitzondering van Sjensi en Kansoe, de Nanking-regeering steunen. Deze regee ring heeft den Japanschen ambassadeur de verzekering gegeven, dat de Chineesche politiek ten opzichte van Japan niet be'influenceerd wordt door de gebeurte nissen te Sianfoe. Terwijl er in de leger- kringen eenige onrust merkbaar is. is de stemming in officieele kringen, die een afwachtende politiek de juiste blyven achten, kalm. Hoewel men van meening is, dat de positie van het kabinet-Hirota ernstig geschokt is, is het waarschynlyk, dat er geen wijziging in de Japansche politiek zal treden vóór de bijeenkomst van het parlement op 24 December. Voetbal. OE EERSTE KLASSERS Veertien dagen geleden werden bijna alle wedstrijden afgelascht wegens sneeuw en regen en de competitie heeft nu voor dezen Zondag hetzelfde pro gramma opnieuw vastgesteld, natuurlijs met dien verstande, dat de enkele clubs, die gespeeld hebben op dezen Zondag, thans vrijaf hebben. Wat intusschen veertien dagen geleden gold, is ook nu van kracht, al zijn er na tuurlijk een paar dingen gebeurd, die even in herinnering moeten worden gebracht. Daar is D. W. S—Feyenoord. Toen stond D. W. S. boven aan met een punt voor sprong. Nu heeft Feyenoord de leiding met een punt voorsprong. Maar aan de betee- kenis van den wedstrijd is niets veranderd. Toen stond R. C. H. stevig onderaan, nu maakt ze weer een kansje om te ontsnap pen. Maar Xerxes, dat haar ontvangt, zal er wel anders over denken. Nu heeft Z. F. C. eindelijk eens gewonnen, en toch houden wy het nog op het thuisspe lende H. D. V. S. Zoo zouden wij verder kunnen gaan. t Lijkt ons niet noodig en wij kunnen alleen dit zeggen: de strijd is een tikje scherper geworden door eenige onverwachte uitsla gen en daarmee is het belang van deze ont moetingen toegenomen. Verder volstaan wy met een verwyzing naar het reeds gepubliceerde programma. Dit was het westen betreft. In het Oosten gaat een grooten stryd HeraclesGo ahead. De eerste ontmoeting werd een 10 zege voor Go ahead; lang niet overtuigend dus. Zal Heracles revanche ntmen? De kans er op bestaat, maarer is misschen even groote kans op een gelyk spel. Daar zullen wy het maar op houden. Van belang is nog, of A. G. O. V. V. in Enschede van de Ensch. Boys kan winnen Lukt dit, dan blijft ze een gevaariyke out sider. Maar de Boys zyn op het oogenblik niet zoo heel erg gemakkeiyk te kloppen et. er kan dus in Enschedé van alles gebeuren. Wellicht wint N. E. C. thins van Tubantia, waarschynlyk verliest Z. A. C. van Ensche dé, en mogeiyk speelt Wageningen gelyk tegen P. E. C. In het Zuiden komen de bovenste clubs uit tegen de onderste. Dat zou dus betee- kenen, dat de eerstgenoemden winnen. Maar 't Zuiden heeft een zeer interessante competitie, waarin elke wedstryd zwaar UI. Bovendien houdt men erg van gelijke spe len en daar zullen wy ook morgen maar op rekenen. In dit verband noemen wU Longa- N. A. C., Roermond—Juliana en Bleljerhei- de-NoecL Zoodat we ais vrij zeker winnaars zien P. S. V. (tegen M. V. V.) en B. V. V. (tegen Eindhoven). In het Noorden Velocitas-Be Quick. Na tuurlyk is Be Quick favoriet, maar het zal heel veel moeite genoeg kosten, om het zeer enthousiaste Veloërs de baas te blyven. 't Kan, maar met weinig doelpuntenver- schil. Sneek zou thuis kunnen winnen van G V. A. V., of het tenminste tot een punten- verdeeling kunnen brengen en Veendam houdt natuurlyk Friesland er onder. H. S. C.Achilles en LeeuwardenHoo- gezand zijn van belang voor de bezetting der 10de plaats. Wy wagen ons niet aan een voorspelling! OE TWEEDE KLASSERS Velox mag niet meer verliezen en zal dus goed doen om thuis-spelende Vrienden schaar te kloppen. Dat kan nog net, al gaat het niet gemakkeiyk. Trouwens, ook Hil versum krygt een zware dobber in Oost- zaan. (Waar O. S. V. haar zal bestryden). Wy geven de thuisclub een kansje op een puntenverdeeling. West-Frisia krygt thuis tegen Hercules gelegenheid om weer eens te winnen en dan zou de te verwachte nederlaag van O V O. V. in Zaandam tegen Z. V. V. de Enk- huizer-club vrywel veilig staan. In 2 B. winnen de Kennemers van de Spartaan en waarschynlyk zal 't Gooi er Bloemendaal wel onder houden Maar D' ma« tevreden zyn, als ze ongesla gen uit den Helder terug komt De overige clubs hebben vry. Alcmaria oefent thuis tegen Zeeburgia en probeert een nieuwe voorhoede, met Homan als mid-voor. Enfin, 't is te probee- re"' *"nt er 18 weinig te verliezen Waar schynlyk zal Rootring zyn bruidsdagen als !f ,V0®tbaU®r Inzetten. Die versteking in de halflinie heeft Alcmaria wel heel erg noodig. OE OERDE KLASSERS „Beverwijk" brengt opnieuw een beioek aan de Alkmaarsche Boys: terwijl Helder weer eens het groen- witte „Alkmaar gaat opzoeken. no* in, de running zynde Beverwyk en t inmiddels falende Helder, zullen op- b êZ„eenvb"°ek a"n dc k8"MUd nwL» l°°r tWe* Weken' stonden ploegen reeds op twee verschillende plaat- taVn^oorri" ï*,UrJW,g' cloch ta b,idt «*- va len oordeelden de betrokken arbiters net beter, op een piotseling, vry wei onbe- zUiTde reedt Jrf** 'C gaan 8pelen en 100 rijn de reed» eerd-.-r vastgestelde ontmoetin gen dan verschoven naar morgen. zen naar het voorbeschouwend overzicht t dien tyde, docher is inmiddels weer v gebeurd, dat een heel ander licht op <j voetbal-zaak werpt. 611 Zoo ontvingen vorigen Zondag de R0 het leidende Kinheim en deden meer we feitelyk hadden durven verwachten E*1 toch..., toch stelden we het noodige Ve trouwen in de rood-wit geblokten. We ki/" nen nu feitelyk kort zyn en slechts zegge11" speelt zooals j.1 Zondag, met hetzelfde het resolute spel; doch nog iets meer on en schieten, als men slechts denkt d men een kans heeft heeft Want daar mot het van komen! Niet alleen doorzetten van uit de defensie, .naar ook in den aanval Dan rood witten, zal er toch ongetwyfeM van 't bezoekende Beverwyk gewonnen kunnen worden! Afgesproken dus, werke en nog een werken en... schieten! Bov« play up! Op onze groen-w'tte kaasmenschen die het witgehemde Helder ontvangen j3 hetzelfde liedje van toepassing. Het ia een feit, dat de Heldenaren geducht uit vorm zyn geraakt, doch het staat even vast, dat de pupillen van Reitsma zeer wisselvallig zyn en daar moeten we de groen-witte dan ook even op wyzen De twee behaalde over- winngen in de laatste weken én tegen PUn mersteyn én tegen het toch zeker pittigé Hollandia, zullen de benjamins ongetwyfeld het noodige vertrouwen gegeven hebben en we zyn er dan ook nagenoeg van overtuigd, dat indien men weer reeds dadeiyk ge ducht aan pakt eenige winst thuis zal blyven en ook de groen-witten zich weer een stuk veiliger kunnen stellen! Alkmaar good luck! Het leidende Kinheim gaat naar Assen delft en evenals in de beHe laatste ontmoe- tingen kon het wel eens gebeuren, dat de ex-tweede klassers weer een kostbaar punt zouden moeten afstaan, te meer, daar de Zaankanters ook de punten nog heel goed kunnen gebruiken. Zaandijk krygt al een heel gevaariyke klip te omzeilen, omdat een bezoek gebracht meet worden aan Succes; de ploeg, die de Zaandykers tot nu toe de eenige nederlaag wist toe te brengen. We vreezen voor de bezoekers dan ook het ergste! Of Purmersteyn het te Puinerend tegen Hollandia tot twee kostbare punten zal brengen, meenen we te moeten betwUfelen, al geven we toe, dr* de reer kleine neder laag van vorigen Zondag bU Beverwyk, zeer eervol is. DE VIERDE KLASSERS Pracht kans voor Texel Texel ontvangt zelf B.K.C., dat op de tweede plaats staat. Waar de eilanders het in B ree zand reeds tot een goede overwin ning wisten te brengen, mag worden ver ondersteld, dat de leiders het thans eveneens tot een zege zullen brengen. En als D.T.S. dan eens het bezoekende Nieuwe Niedorp zou kloppen, wat heusch geen onmogelykheid is, dan is het hek vry- wei van den dam. 1 Schagen slaat ongetwyfeld het op bezoek komende Strandvogels en we geven M.F.C. op eigen veld, eenzelfde kans tegen Water vogels. Zal Bergen I zich hentellen? Hetzelfde geldt voor Alkm. Boys III! Nieuwe winst voor Egmondsche Boys I. Lastige trip voor het leidende Dirkshorn 1 Er is ook nu weer een zoo volledig moge- lyk programma samengesteld en als de weersgesteldheden evenals vorigen Zon dag haar volledige medewerking ver- leenen, komen we opnieuw een flink stuk* de goede richting. Ook nu zyn er weer eenige zeer belang- ryke wedstrycen vastgesteld en het inte ressante is nog, dat sommige staartploegen voor een verrassinkunnen zorg dragen we denken slechts aan vorigen Zondag, Egm. Boys II—Ursem I en M E.V.0, I- Akersloot I zoodat we nog heel onver wachts voor andere perspectieven komen te staan. Allereerst is het in de eerste klasse A de vraag, of Bergen I zich /an de jongste nederlaag zal kunnen herttellen, nu het voor de Bergenaren immer gevreesde C.S.V. I op bezoek komt. De ontmoetingen tusschen de beide „duin-clubs", dragen steeds een uiterst fel karakter en over het algemeen komen de Castricummers zege vierend uit den stryd. We vreezen dan ook, dat Bergen zich ni volledig zal kunnen herstellen. O.S.V. III zou meteen weer even van de gelegenheid kunnen profiteeren, daar we de Oostzaners op eigen veld tegen Alcmaria IV na geduchte Inspanning toch wel kans op de volle winst'geven. En bovendien gaat Z.F.C. IV een bezoek brengen by haar buurvrouwe Z.V.V. III en zal ongetwyfeld bemerken dat ze daar nog lang niet gewonnen heeft; integendeel, da' kon wel eens puntenverlies beteekenen. Beemster I zal zich tegen het bezoekende W.F.C. IV stellig wat meer veilig stellen, ten aanzien van de onderste plaats. In de tweede klasse B krygt Alkmaarsche Boys III een heel goed': kans op herstel, daar in eigen omgeving gesDeeld moet worden tegen R. C. Z. 11 Het spreekt natuurlyk vanzelf sommige spelers uiteindeiyk wst minder „optimistisch" moeten zyn en dam- by moeten bedenken, dat het benoodigde aantal winstpunten niet zoo mssr vanzelf binnen komt, of de concurrenten volgen' berekening gaan verliezen; niets 1« be- driegtiyker dan dat. Op eigen krach' spelen, van den eersten tot den laatste" man! Rood-witten, hoe was ook weer Uw 'tartNou vooruit dan, set ecu' eenzelfden eindspurt In! Deze ontmoeting kan en moet In elk geval gewonnen worden, want in eigen omgeving kwamen de Zaankanters er nog slechts met een bescheiden 3—0 af!Opgepast dus! Van zeer veel belang is het treffen Z V. V. IV—K. V. V. IV, waarbij het heuse" niet buitengesloten Is, dat de bezoekend* Krommenleëre, dc Zaandammers wat dien ter by de overige candidaten brengt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 22