Politie-affaire te Schiedam. Tuwinciaai Tlieuws Êk Jieck ói School Amstetdamsche nieuwe niedorp schagen stompetoren hensbroek Alcmaria Victrix I Zeeburgia I Onregelmatighedente Venlo Voorzitter en secretaris van p.aatselijk cr.siscomité er bij betrokken. Zondag a.s. 2 uur: Hoofdinspecteur onqevraagd ontslagen wegens te geringe aanpassing aan het regime van den commissaris. Bazel Crisis-pubitcqlie. HET MERKEN VAN BIGGEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland vestigt er de aandacht op dat biggen die nog gemerkt moeten wor den met biggenmerken van 1936, geboren moeten zijn in 1936. Wanneer de aangifte van geboorte na 31 December 1936 wordt gedaan, moet deze uiterlijk op 2 Januari 1937 vóór des mid dags 12 uur bij den kantoorhouder aan gekomen zijn. Bovendien moeten deze biggen op het eigen bedrijf geboren zijn. Geboortekaarten welke later bij den kantoorhouder komen, worden in geen geval meer aangenomen voor 1936. Overdracht van biggenmerken van 1936 blijft nog mogelijk tot 20 Januari 1937. Aanvragen welke na dien datum binnen komen, worden niet meer behandeld. Bij de overdracht van de middelen van het plaatselijk crisiscomité te Venlo aan de plaatselijke commissie voor Bijzondere Noo- den, zijn oncorrectheden aan het licht ge komen. Er was n.1. vóór de overdracht van het crisiscomité, een gering tekort aan goe deren. doordat deze waren uitgegeven, zon der dat men de daarvoor vereischte bonnen had. Om de hierop betrekking hebbende be scheiden echter bij de overdracht kloppend te maken met den aanwezigen voorraad zijn er bonnen van de in het verleden uitgereikte goederen op onrechtmatige wijze veranderd, door de daarop vermelde aantallen te ver- hoogen. Deze incorrectheid heeft plaats ge had met medeweten van den voorzitter en van den secretaris-penningmeester van het plaatselijke crisiscomité. Toen deze onjuist heden door de controlecomissie ontdekt wer den hebben de beide functionnarissen hun ongeoorloofde handelwijze toegegeven. Wat er in dit verband verder zal geschie den zal afhangen van het rapport van de controlecommissie, dat dezer dagen te wach ten is. HULDIGING MEJ. J. WESTERMAN. Ter gelegenheid van haar 70sten verjaardag. De vrouwengroep uit de Liberale Staats partij „de Vrijheidsbond" heeft gisteravond in hotel De Twee Steden in de Residentie „een gezelligen avond" georganiseerd om hulde te brengen aan mejuffrouw Hohanna Westerman, die op 15 dezer haar 70en ver jaardag heeft gevierd. DE DIJKVAL BIJ KAPELLE. Onmiddellijk gevaar geweken. De toestand van den gehavenden dijk van de Willem-Anna polder langs de Westerschelde is vannacht ongeveer stationnair gebleven. Wel heeft zich nog eenige afbrokkeling voorgedaan, maai dit was niet van verontrustenden aard. De weersomstandigheden zyn op het oogenblik gunstig: er gaat geen zware zee en de wind is niet hard. De werkzaamheden aan de kistdam zijn vannacht voortgezet, zoodat men vanmorgen omstreeks negen uur is gereed gekomen. De koningin in de provincie Zeeland, jhr mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft de be dreigde plek bezocht en daarbij kennis ge nomen van de aangebrachte noodvoorzie ning. Hij heeft daarbij geconfereerd met de ingenieurs van den provincialen Waterstaai en het technisch personeel, waarbij hem de verzekering werd gegeven, dat onvoorziene omstandigheden van kwaad weer voorbe houden het onmiddellijke gevaar nu wel bezworen is. De vlechters voor de aan de buitenzijde van den dijk aan te brengen zinkstukken zijn vandaag aangekomen. Zij zullen wor den ondergebracht in keeten, welke inmid dels zijn opgericht. De booten met de mate rialen zullen vandaag aankomen. Binnen enkele dagen hoopt men het nood- beslag te laten zinken, zoodat de zware golfslag geen invloed meer op den dijk zal hebben. Het gaat er nu om of stil weer de werk zaamheden zal begunstigen. De commissaris der koningin heeft aan de deskundigen gevraagd of naar hun inzicnt de getroffen maatregelen het beste waren, welke in de gegeven omstandigheden kon den worden gevorderd. Hierop ontving Z Exc. eenstemmig bevestigend antwoord. DE BRANDSTOFFENBIJSLAG AAN WERKLOOZEN. Een circulaire van den minister van sociale zaken aan de gemeente-be sturen. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat volgens zijn brief van 9 October ja. voor brandstof- fenbjjslag in aanmerking komen behalve kostwinners, zij die den steun voor alleen- wonenden ontvangen, terwijl aan hen, die Dy anderen inwonen, geen brandstoffenbijslag mag worden verstrekt. Nu bestaat er een groep by anderen inwo- nenden die een kamer hebben gehuurd zon der huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg dragend voor hun voedsel. Deze groep is op zichzelf aangewezen voor het verkrijgen van brandstoffen. Daarom is de minister voornoemd, in afwijking van bovengenoem de circulaire, bereid goed te vinden, echter onder het beding dat ook het gemeentebe stuur hiervoor termen aanwezig acht, aan de hiertoe behoorende personen een brand stoffenbijslag te verstrekken, gelijk aan de helft van dien, welke in de gemeente aan gehuwde kostwinners wordt toegekend, dus tot een maximum van 0.50 per week. De minister veronderstelt in deze gevallen, dat in de kamer een in bruikbaren toestand verkeerende stookgelegenheid aanwezig is, waarvan ook inderdaad regelmatig gebruik wordt gemaakt. De minister kan deze tegemoetkoming echter slechts dan handhaven, indien hem bij nader onderzoek niet blijkt, dat daarvan knoeierijen het gevolg zijn geweest. Daar om verzoekt hy den gemeentebesturen met nadruk in het belang der ondersteunden zelf, een zeer strenge controle te willen doen uitoefenen. De minister verzoekt verder den onderhavigen bijslag van geval op geval alleen dan te verleenen, indien het gemeen tebestuur overtuigd is, dat daartoe voldoen de redenen aanwezig zijn en dezen omgaan de te doen beëindigen, indien de ondersteun de persoon aanleiding geeft te veronderstel len daarvan misbruik te maken. Openbare verkooping. Woensdagmiddag had ten overstaan van notaris W. Smit te Zuidscharwoude de open bare verkooping plaats van de nieuwe boerenwoning met bijbehoorende landerijen groot 3.09 H.A., waarvan 1.60 H.A. bouw land, gelegen aan de Langereis, eigendom van den heer P. Warnaar. Kooper werd den heer G. van Essen te Langereis N.-Niedorp voor de som van 4610. Werkverschaffing Van den minister van sociale zaken is be richt ontvangen, dat hij zijn goedkeuring hecht aan het doen uitvoeren in werkver schaffing van verbreeding en verdieping der toevoersloten van het gemaal, van het Heemraadschap van de Schager Kogge, in v/elk bericht de voorwaarden, waaronder het werk moet worden uitgevoerd, zijn vervat. In de looncn wordt een overheidssubsidie toegestaan van 100 pet., evenwel zal niet meer dan 38.500 verleend mogen worden. Arbeiders uit Schagen zullen 0.27 mogen verdienen, arbeiders uit de omliggende ge meenten 0.25. Er zal zooveel mogelijk in accoord worden gewerkt. Bedrijfscontrólevereeniging. Het bestuur van de bedrijfscontróle vereeniging „Schermeer' had Dinsdag middag een vergadering uitgeschreven in café Kamsteeg, waar ir. de Vries 't woord zou voeren over: „De veevoedering". De voorzitter, de heer Jb. Pronk, heette den spreker en de aanwezigen welkom. Hij deelde mede, Jat men by wijze van proef de leden in den namiddag bijeen geroepen had, omdat ir. de Vries daar de voorkeur aan had gegeven. Hij betreurde het, dat de opkomst niet grooter was, doch naarmate de tyd vorderde, steeg het aantal luiste raars. De heer de Vries begon zijn rede met te zeggen dat het onderwerp van een lezing, als waartoe hij h«der was uitgenoodigd, zoo omvangrijk was, dat het hem zelf na afloop somtijds onbevredigd liet, in het besef, dat er nog zooveel onbesproken was gebleven. Spr. wilde zich beoalen bij de voedering van het rundvee. Eén der voor naamste punten noemde hij de kwaliteit van het hooi en het kuilgras, die men z.i. het hoogst kon opvoeren, door vroegtijdig den hooioogst te beginnen. Natuurlijk zijn er dan nog vele invloeden die de kwaliteit regelen. De taak van den boer is het, om fouten te voorkomen, waarbij de practijk een handje moet helpen. In de Schermeer. waar hooi en gras het hoofdvoer is, hangt de kwaliteit veel af van den toestand van den bodem, de bemesting, en de afwate ring en daarnaar moet men het krachtvoer, dat toegevoegd moet worden, regelen. Ge woonlijk is men gauw tevreden over de kwaliteit van het hooi, doch spr. legde er nogmaals den nadTuk op dat bij te laat maaien het eiwitgehalte en fosphorzuur- gehalte sterk dalen. Over de zetmeel- waarde heeft vooral prof. Kelner uit Duitschland veel resultaten gepubliceerd, eveneens geleerden uit Zweden, Noorwe gen en Denemarken, welke echter een wei nig van inzicht verschilden. Wanneer men zoo voordeelig mogelijk wil bijvoeren dient er op gelet te worden, dat, wanneer de zetmeelwaarde van het hooi gering is, men eiwitrijk krachtvoer geeft. Van veel waarde achtte spr. het, om de eigenschap pen van het krachtvoer grondig te leeren kennen, hij noemde in dit verband vele soorten en gaf uitvoerig de waarde er van aan, bij het gebruik van volwassen en jong vee. Lijnmeel, dat spr. een duur, doch uit stekend bijvoer noemde, is bij slechte kwa liteiten van het hooi, meer noodzakelijk. Verder beval spr. ten zeerste het ge bruik van suikerbieten aan, ook voerbie- ten, daar men deze uitstekende kost tegen lagen prijs kan koopen en men beter het aschgehalte kan opvoeren door natuur producten dan met zg. drogistmiddeltjes. De voedingswaarde van kool achtte spr. niet zoo groot, vergeleek het bij pul in natten toestand. Hierover vroegen de heeren J. Buis (Gr. Schermer) en Jb. Posch nog iets, waarop een prettige gedachtenwisseling ontstond. Spr. gaf toe, dat men nog geen positieve gegevens daarover had, evenmin als over het voeren van boonenstroo, waarnaar de heer Vcalberg vroeg. Wel was zijn meening dat het stroo van witte en bruine boonen het bes'e was. De heer v. d. Laan (Z. en N.-Schermer) gaf eeniee aanwijzigingen omtrent het kui len van gras, waardoor het inzicht werd verrijkt. De voorzitter bedankte tenslotte ir. de Vries voor zijn boeiende vlotte voordracht en men was het met hem eens dat de wegblijvers iets gemist hadden. Benoeming. Met ingang van 1 Januari 1937 is herbe noemd als burgemeester de heer S. B. F. Kooiman, secretaris dezer gemeente. (Van onzen R.-redacteur.) In Schiedam is den hoofdinspecteur van politie D. ongevraagd ontslag verleend uit zyn betrekking. De heer D. was reeds te voren met ziekteverlof gegaan. Dat ontslag is erop gevolgd; het gaat in op den dag, cl at deze beslissing van den burgemeester on herroepelijk zal zijn geworden Het spreekt welhaast vanzelf, dat dit bericht te Schie dam groote beroering heeft gewekt, doch ook elders in den lande heeft het de aan dacht getrokken. Met eenige ongerustheid vraagt men zich af, of hier wederom van een soortgelijke politie-affaire sprake is, zooals onlangs te Assen in de openbaarheid is getreden. Daarom zyn we eens op onder zoek in Schiedam uitgegaan. Van een politie-schandaal, zooals velen dat wellicht hier vermoed hadden, is even wel geen sprake. De hoofdinspecteur heeft zich niet aan strafbare handelingen schuldig gemaakt, althans er is, voorzoover onze in lichtingen reiken, geen strafvervolging te gen hem ingesteld. Het ontslag is hem ver leend wegens ongeschiktheid voor den politiedienst en het heeft te Schiedam bij velen ontsteltenis, zoo niet verontwaardi ging gewekt. De Schiedamsche politie heeft reeds eer der op weinig prettige wijze van zich doen spreken, toen de vorige commissaris, de heer F. Ellenberger, door den agent H., die wegens zyn gedragingen in den politie dienst kort tevoren van hoofdagent tot ge woon agent was gedegradeerd, op zyn bu reau werd doodgeschoten. De hoofdinspec teur nam daarna tijdelijk het commissariaat yvaar; hij werd o.m. voorgedragen voor een benoeming tot commissaris, doch er werd als zoodanig benoemd een inspecteur van den vreemdelingendienst der Amsterdam- sche politie, de heer H. P. Clasie. Een nieuw regime. De verhoudingen by de politie in deze stad aan de Nieuwe Maas onder den rook v. R'dam, die in de laatste jaren uitgegroeid was tot een gemeente van ongeveer 60.000 inwoners, hadden met dezen groei geen ge lijken tred gehouden. Er heerschte een ze kere gemoedelijkheid en de discipline was er niet zoo stram als in de tegenwoordige omstandigheden wel gewenscht was. De nieuwe commissaris, gekomen uit een groot politiekorps, dat bovendien aan vele andere in den lande ten voorbeeld gesteld kan wor den, zou daarin eens verandering brengen. Bij dezen arbeid, die aan de Schiedam sche politie haar gevoel voor eigenwaarde heeft teruggegeven en dus in vele opzichten een neilzame uitwerking heeft gehad, kwam de commissaris in botsing met den hoofd inspecteur, die van een geheel andere ge aardheid is. De heer D. is een gemoedelijke Limburger, die op goeden voet stond met de bevolking en met zachte hand veel wist te bereiken. Zijn ongeluk is geweest, dat hij zich niet voldoende aan de gewijzigde om standigheden heeft aangepast. De commis saris heeft hem successievelijk allerlei func ties in den politiedienst ontnomen en ten slotte is hij ontslagen. Veel ophef heeft ongeveer een maand ge leden gemaakt een bericht in een An-ster- damsch blad, volgens hetwelk de hoofd inspecteur zich zou schuldig gemaakt neb ben aan een ontoelaatbaren handel in vuur wapenen. Dit bericht vormde de inleiding tot het drama, dat met zijn ontslag een ont knooping heeft gevonden. Het was in sensa- tioneelen vorm gegoten, zoodat velen in Schiedam en daarbuiten reeds dachten aan verboden wapenleveranties aan rechtscbe of linksche extremisten, aan een der party en in Spanje of wat al niet. Inmiddels is de ware toedracht van deze zaak bekend ge worden. Bij de politie werden vaak wapens inge leverd door personen, die geen machtiging ingevolge de vuur wapen wet bezaten en dientengevolge het wapen niet langer in be zit konden houden. De vorige hoofdcommis saris heeft eens onder dezen voorraad op ruiming gehouden en daarbij heeft de hoofdinspecteur een buks gekregen welke hij later verkocht heefi «an iemand die een buks kon gebruiken en daarvoor machtiging had. Later kreeg hij eens een revolver, dien hij in zyn bezit heeft gehouden. Verder heeft hy een in depót gegeven revolver, welke de eigenaar, die een goede kenn's van hem was, hem verzocht had te verkoo- pen, met verzoek de opbrengst boven een zeker bedrag in den spaarpot van zijn kinde ren te doen, ook werkelyk met een winstje verkocht aan iemand, die wel een machti ging had. Een agent heeft hjj een deel van deze winst geschonken. Gemoedelijkheid. Dit waren alle geen ernstige misdryven. Het was bovendien gebeurd onder den vori- gen commissaris en gedeeltelijk met diens medeweten, maar het paste niet in het sy steem van den tegenwoordigen functiona ris. Men kan het wellicht het beste zien als uitingen van gemoedelijkheid, die vroeger in het Schiedamsche politiekorps heerschte. Bij deze gemoedelijke houding is dé hoofd inspecteur ook na het optreden van den nieuwen commissaris gebleven. Niet alleen voor zijn ondergeschikten, die hem meeren- deels op de handen droegen, bleef hij de hu mane en inschikkelijke chef, ook tegenover de bevolking, waar men hem in breede lagen groote achting toedroeg, trad hij na de gewijzigde omstandigheden op dezelfde wijze op. De nieuwe commissaris voerde een streng regime in, zoowel wat den internen politie dienst betreft als ook ten opzichte van de opsporing en de vervolging van misdryven en overtredingen in zyn gemeente. De hoofdinspecteur ging evenwel zijn ouden gang, hetgeen op den duur tot botsingen aanleiding moest geven. In Schiedam heerscht echter vrij algemeen de overtui ging, dat het hem gegeven ontslag een straf vormt, die niet in verhouding staat tot het bedrevene. Men acht het bevreemdend, dat iemand, die 27 jaren een goed politieman is geweest met naar wij van betrouwbare zijde vernamen een absoluut blanco strafregister, plotseling voor den politie dienst totaal ongeschikt zou blijken. Op onderscheidene manieren heeft de commissaris eerst den hoofdinspecteur ach teruit gezet. Allerlei onaangename voorval len hebben op den duur zijn zenuwgestel ge schokt, zoodat hij met ziekteverlof wérd ge zonden. Daarop heeft men getracht, hem te bewegen, zelf eervol ontslag te vragen, doch dit heeft hij geweigerd. Doordat het ontslag hem is gegeven staat thans voor hem de weg open naar het ambtenarengerecht, waar deze zaak dan ook is aanhangig ge maakt. Naar verluidt, staan verschillende vooraanstaande personen in het gemeente bestuur aan zijn kant. In Schiedam schijnt dan ook het laatste woord over deze affaire, die de gemoederen zoozeer bezig houdt, nog niet te zijn gesproken. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 DECEMBER 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, in de Consistoriekamer, 10.30 uur, ds. Baar. Kapelkerk, 10 uur, ds. van Dop; av. 7 uur, liturgische adventsdienst voor de jeugd en volwassenen. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, av. 7 uur, mej. da. M. P. Stol van Haarlem (4e Advent.) Doopsgezinde Kerk, n.m. 4 uur, Kerst feest kinderen. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. vj Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, iu er 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uu ds. Ruys, 12 uur Zondagsschool, av. 7 uu ds. Ruys, (onderwerp: „Licht in donken tijden") Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. Vrijdag (hedenavond) 8 uur byzonde samenkomst, geleid door kolonel J. Ker hoven; Zondag 10 uur wydingsdienst, 12:' en 5 uur kinderby eenkomst, 8 uur openhai verlossings-samenkomst; Dinsdag 8 uu plechtige advents-samenkomst, geleid doo adjudants v. Ryn uit Utrecht; Woensdag i uur kinderbyeenkomst. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. Greving van Dirkshorn. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds Molenaar van St Pancras. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMONDBINNEN, 10 uur, mej. D. van Vliet. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Loysen HEILOO, av. 7 uur, ds. Bloemhoff, Kerst wijding; Maandagavond 8 uur, Kerstorato rium. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d Kerklaan, 10 uur, ds. C. A. ter Linden van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d Kam (liturgische dienst met zangkoor). NIEUWE NIEDORP, av. 7 uur, ds. Mole naar. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. C Met van Zaandam. OOSTGRAFTDIJK (zie West-Graftdijki OUDE NIEDORP, geen opgaaf ontvangen OUDORP, 10 uur, de heer E. Baart, theol. cand. te Alkmaar. OTERLEEK, 10 uur, ds. Heep. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacature-beurt. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke. SINT PANCRAS, 9.30 uur de heer Mar- tens, zeemanszendeling; 3 uur, ds. Mole naar. STOMPETOREN, geen dienst wegens va cature-beurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. v. d Kaaij van Amsterdam. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. v. Baaien WESTGRAFTDIJK, av. 7 uur, ds. Loysen. ZUIDSCHARWOUDE, geen opgaaf ont vangen. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. W. A. Kastein. van Vrijdag 18 December 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1934 1934 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 Ned -Indië 5K Uuitscbland idem met verklaring BANK-INSTELLINGEN. Amstcrd Bank Handel Mpii Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank. Rolterd. Bank 1NDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl hord Philips Gloei! Gem Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Betbleh Steel Cities Service Kennecott Copper Standard Brands Steel comm U S Leatber CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg bsplor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Uordtscbe Petr Kon Petr Perlak Philips Oil Sbell Union Tide Water 'BBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadir di Interc. Rubber iCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stu< mboot Scheepvaart Unie T TAKKEN. Deli Batavia. Oude Ueli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Pacilic Southern Raitw Cert. Unioo Pacific gNoleering per 50 z) es-coupon tExclaim. PROLONGA1 IE vorige koers WISSELKOERSEN AMS1ERUAM. 100% 100% lv% 21% 149 165% 135% 134% 46% 82»/, 234/, 283% 138% 72 39%, 55% ,3% 45./* 12»% 58"% 4% 437% 164% 138 30% 18.00 168% 211 382'/, 407»/, 88 35'%0 20%, 15»/* 303'/, 186'/, 197% 69 170% 3%<S 10.% 97% 240'/, 310 271% 53% 31 Vj, 19 99% pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 100%, 100/., 19% 21% 69%-% 69-% 46% 46Vi«-i 46-% 82'/, 235 283-82 2811-24 282.'/, 158%-i 158%-f 158! 71 38»/, 38f.«%, 56% 564-"/,, 56%,-i 44%-% 58%,-9 439-38 4371-8| 170 1694-73 144-43 142 143%-4 32»/, 32%-% pl.m. 2.15 69 46 282.% 1581-% 38Ï-Ufo 56|-»/j, 44% 59.% 438-% 143.4 32%-1 168 221 403.'/, 89 35%* 19%, 14% 2974-99 187 197 70 177-72 3"At-% 105-4% 98- 240 310 271 52% 18% 99 404-5% 405'/,-6 19%, 19%6-ï 15'%,-15 19% 298-% 185-7 299 184-% 196 299-»/, 184-7, 171 3"/,,-% 171% 3% 169-70 3%-'%, 104% 98%-'/, 104?.'/, 98'/,-% 105-% 98%-7, 307% 305% 30»/, 1% pCt. Heden 1% pCt. NIET OFFICIEEL. New-Vork .f Londen Bertyn p*rtl« Brussel (Beige). Kopenhagen Stockholm Oslo Praag Italië 'Esdivideud Vorige koera 1-83 8.99 73.65 8.55 K 30.97 42.10)4 40.15 46.40 46.20 6.45 00.00 Koera op heden 2 uur 1.82 8.97 K 73.50 8.53 >4 30.90 42.01 40.05 46.25 45.10 6.42 H 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7