8 i s imSAL Extra-vergaderdag Tweede Kamer. PARLEMENT Een vloed van sprekers over allerlei onderwerpen. NACHT-VEROADERINO. Ruwe,gesprongen handen jteuiiletm door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Ter aflossing van de „Tolhuisleening" werd uitgeloot no. 24 der uitgegeven reci- pissen, In de vacature ontstaan door de aftreding van den heer K. de Graaff (niet-herkies- baar) werd tot lid van het bestuur gekozen de heer W. van Eenennaam Jr., aan wien bericht van deze keuze zal worden toegezon den. De voorzitter dankte den heer de Graaff voor hetgeen deze als lid van het bestuur voor de V.V.V. had gedaan. By de rondvraag informeerde de heer van der Pol naar de reden, waarom aan sommige leden de gelegenheid werd gegeven om de ingekomen aanvragen thuis bezorgd te krij gen. Spr. achtte dit niet bepaald wensche- lyk. Uitgelegd werd, dat menschen met een drukke zaak moeilijk steeds zelf naar net bureau kunnen komen. Indertijd was beslo ten om die personen daarin tegemoet te ko men. Deze gelegenheid staat voor iedereen open. Van de verstrekte opgaven mag ech ter geen misbruik gemaakt worden. De heer de Vries vroeg, hoe het zat met het ophangen van lijsten bij den heer Pluimgraaf!. De voorzitter deelde mede, dat in verband met het misbruik, dat er door sommigen van deze gelegenheid gemaakt was, aan deze wijze van publicatie een eind gemaakt was De heer Mulder vond het vreemd, dat hoewel er in de vorige vergadering een com missie was benoemd tot het organiseeren van strandfeesten in het seizoen wel een feest geweest was, doch niet van die com missie. De voorzitter merkte op, dat deze feesten waren uitgegaan van de badgasten. De heer Pronk, lid dier commissie, achtte het niet de taak van die commissie om te organiseeren. Zij verleent haar medewei king aan de badgasten, die iets op touw wil len zetten. De voorzitter zeide, dat de commissie uit de badgasten eerst overleg heeft gepleegd met den secretaris en daarna met den voor zitter der V.V.V. De heer Mulder had het in elk geval mooier gevonden, wanneer het feest was ge bleven binnen het kader der V.V.V. De voorzitter voerde hiertegen aan, dat het 't allermooiste is, wanneer een feest goed slaagt. En dit was toch zeker wel in alle opzichten het geval geweest. Hierover bleken allen het eens te zijn. Van onzen parlementairen medewerker. Op een Maandag is ditmaal de Tweede Kamer bijeen gekomen, een dag, waarop zij anders nooit vergadert. Dat het tegelijk de kortste dag was, daarvan pleegt men zich in dezen tijd van het perfecte kunst licht al niets meer aan te trekken; de Kamer zelf heeft reeds alle begrip van tijd verloren. Nergens gaat de dag zoo gemak kelijk in den nacht, en de nacht zoo ge makkelijk in den ochtendstond over als in zekere blanke zaal in het centrum van de feestende en geïllumineerde residentie. Dat, volgens Bartjes, ook op den 21en de langste nacht moet volgen, is een weten schap, waarover naar slaap dorstende parlementsjournalisten om van de an dere, by de werkzaamheden der Kamer betrokkenen maar te zwijgen zich niet behoeven te verheugen. Een lange nacht is immers ook dienstbaar te maken aan Kamer-sermoenen! Misschien geeft menigeen onzer op de tribune nu wel de voorkeur aan redevoe ringen thuis, voor welke men den naam „bedsermoenen" heeft uitgevonden. Je behoeft ze althans niet op te schrij ven. En eigenlijk niet naar te luisteren ook Dat behoef je ook niet altijd naar die van Kamerleden, maar je moet toch zoo'n beetje den draad vasthouden, althans dat trachten te doen, wanneer je hem eenmaal te pakken hebt gekregen. Dat een parle- ments-journalist op het eind van den be- grootingstyd op oogenblikken van inzin kingen, alleen maar klanken, brokstukken van zuiver hout, waarvan de beteekenis niet meer tot hem doordringt, in zich op neemt, is een bekend verschijnsel. (Minis ter de Graeff heeft onlangs verklapt dat hem dat ook wel eens in de Kamer over komt, na eenige redevoeringen te hebben aangehoord en dan juist bijv. op het oogenblik dat de heer Wijnkoop of Snee vliet spreekt!) Maar nu eens ter zake. Het was gisteren dus een extra-vergaderdag der Tweede Kamer en nog altijd behandelde zij de be grooting voor Sociale Zaken. Bij de afdeeling „Volksgezondheid" be toogden mevr. de Vries-Bruins (s.d.) en de heer Sneevliet (rev.-soc.) dat het weer standsvermogen der bevolking, in 't bij zonder der arbeiders en van de gezinnen der werkloozen, achteruit is gegaan. Als één der symptomen daarvoor werd gewe zen op het groote aantal uitvallers bij de laatste herhalingsoefeningen. Dr. Vos (v.b.) bestreed deze opvatting, o.a. met de opmerking, dat er ook in nor male omstandigheden altijd vele uitvallers bij die militaire oefeningen waren. Het is z. i. meer een kwestie van training. De gezondheidstoestand van ons volk is op dit oogenblik over 't algemeen zeer goed. Wel was dr. Vos van oordeel dat de ge zondheidsinspectie bijzondere aandacht moet schenken aan den gezondheidstoe stand der moeders in de werkloozenge- zinnen, die zich terwille van man en kin deren groote offers getroosten. Mét dr. Vos waren mevr. Bakker-Nort (v.d.) en de heer Duys (partijloos) van oordeel, dat er eens een eind moest komen aan de gerechtelijke vervolging van be voegd verklaarde tandheelkundigen. Con trole op particuliere verplegingsinrichtin- gen, die als paddenstoelen uit den grond schijnen te rijzen, werd o.a. bepleit door den heer v. d. Putt (r.k.), die ook sprak over te hooge retributies, welke door be drijven en bedrijfjes krachtens de waren wet voor inschrijving in het Handels register verschuldigd zijn. Minister Slingenberg, wien de critiek nogal meegevallen bleek te zijn, was 't met dr. Vos eens, dat de gezondheidstoe stand van ons volk over 't geheel zeer goed is, waarbij hij niet wilde uitsluiten, dat er nood in groote gezinnen van werk loozen heerscht en dat zij niet die krach tige voeding zich kunnen verschaffen als men hun gaarne zou toewenschen. Inder tijd heeft de minister een onderzoek door een commissie naar den voedingstoestand der werkloozen doen instellen. Dit onder zoek is thans nog gaande. Op het oogenblik zijn er nog geen symptomen van ondervoe ding. Dank zij de regeeringsmaatregelen kan met een minder bedrag de vrouw in het werkloozengezin thans meer groenten krijgen. Toegegeven kon worden, dat de talrijke particuliere verplegingsinrichtingen toe zicht noodig hebben, maar voegde de minister er aan toe dan zal de inspectie een weinig moeten worden uitgebreid. De boven genoemde retributie-kwestie zal zijn aandacht hebben. Minister Slingenberg meende dat de regeering aan de verlangens der Kamer inzake de bevoegde tandheelkundigen al aardig ver tegemoet was gekomen door indertijd 45 der gedupeerden nog een kans te geven. Dit getal nog uit te breiden leek den minister te ver te gaan. Hij wilde het geheele vraagstuk der tandtechnici-tand- heelkundigen-tandartsen in studie nemen, indien de Kamer zich in die richting bij de behandeling van een paar adressen van tandtechnici binnenkort uitspreekt. Bij de afdeeling „Volkshuisvesting" be pleitte de heer Steinmetz (r.k.) ordening in den woningbouw en voorziening met goedkoope volkswoningen door woning- bouwvereenigingen en niet door particu lieren, die winst beoogen, waarmede mej. Katz (c.h.) het niet een» bleek te zijn, die oordeelde dat de particuliere woningbouw op den voorgrond moest blijven staan. De heer Drees (s.d.) constateerde dat de huurvtrlaging van particuliere wonin gen vorderingen had gemaakt. (In Amster dam 25 pet. voor de middenstands- en 10 pet. voor de arbeiderswoningen). Van de ordeningspogingen verwachtte de heer Sneevliet (rev.-soc.) weinig re sultaat, als van regeeringszijde niet de wil voorzit om tot lagere loonen te komen. Alle sprekers, ook de heer de Visser (c.p.), bepleitten verdere krotopruiming, het meerendeel wenschte bouw van goed koope arbeiderswoningen. Minister Slingenberg wees, wat het laatste punt betreft, er op, dat er in vele steden tal van woningen leeg staan, waar om de gemeentebesturen zelf al zeer voor zichtig zijn met den aanbouw van nieuwe woningen en dan ook haast geen voor schotten aanvragen. Ten aanzien van de krotopruiming wil de minister gaarne doen wat zijn hand vindt om te doen. De afschaffing van den huurtoeslag heeft tengevolge gehad dat de huurver- laging krachtig heeft doorgewerkt, spe ciaal van gemeente- en woningwetwonin gen. De huurverlaging gaat nog door, zy 't in langzamer tempo. Met steun der Regeering zijn in 't afgeloopen jaar in het land 2000 woningen verbeterd. Inzaxe de verbetering van brandgevaarlijke wonin gen in Amsterdam is overleg met de ge meente gaande. De minister maakte mel ding van de resultaten van een daarom trent ingesteld onderzoek, dat bedenkelijke toestanden heeft bloot gelegd. Werkloosheidsverzekering Arbeidsbemiddeling. en By de afdeeling „Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling", die op het laatst van den middag aan de orde kwam, voerden elf sprekers het woord, van wie de minister dadelijk den heer Westerman te lijf ging, die meende dat een staatsin- stantie de uitkeeringen van de werkloo- zenkassen moet overnemen, welker bestu ren niet voldoende neutraal en objectief zouden zijn. Z. E. sloot zich bij het warme betoog van den heer Loerakker (r.k.) aan, die de sociale beteekenis van de uitvoe ring voor de werkloosheidsverzekering door de organisaties uiteenzette. Hij her innerde er aan, dat ook de heer Wester man als hy over genoeg arbeiders beschikt, een werkloozenkas kan stichten. Den leden, die op vermindering van het aantal buitenlandsche werkkrachten had den aangedrongen, voerde hij tegemoet, dat dit voor ons land een buitengewoon moeilijke kwestie is, omdat zoovele Neder landers in Duitschland en in België wer ken. Wanneer wij een groot aantal bui tenlanders het werk ontnemen en hun ver vangen door landgenooten, zullen er zeker evenveel Nederlanders uit het buitenland $©00€3 0€K» Woensdag 23 December. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uitz.) 8Gr.pl. 0.30 Keukenpr. 10. VPRO-morgenwijding. 10.20 Gr.pl. en causerie (op gr.pl.) 11.30 Werk loosheid onder de z.g. hoofdarbei ders, causerie. 12.— Gr.pl. 12.15— 1.45 VARA-orkest en gr.pl. 2.— Gr.pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers en gr.pl. 6.30 RVU.: Kerstmis, causerie. 7.Sportuitz. 7.15 Zang. 7.40 Huis houdelijke causerie. 8.Herh. SOS-ber. en 8.03 ANP-ber., VARA- varia. 8.15 VARA-orkest. 0.— Radiotooneel met muziek. 0.45 Gr.pl. 10.ANP-ber. 10.05 De Ramblers. 10.30 Orgelspel. 11.— Sexueele ethiek, causerie. 11.30 12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing. 8.150.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11. 12.Ensemb'e v. d. Horst. 12.15 Gr.pl. 12.30 Verv. concert. 1.30 Or gelspel. 2.30 Gr.pl. 3.Chr. Lec tuur. 3.30—3.45 Gr.pl. 4.— Kerst- feest-uitz. 5.Kinderuur. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijs fonds v. d. Scheepvaart. 7.Ber. 7.15 Causerie over Weldadigheids zegels. 7.20 Gr.pl. 7.25 De Nederl. Christen-Zeeliedenvereeniging", causerie. 7.40 Rep. 8.ANP-ber. 8.15 Arnhemsehe Orkestvereen. m. m. v. Kon. Mannenzangvereen. „Aurora" en kinderkoor. 9.Luis terwedstrijd. 0.45 Vervolg concert. 10.15 ANP-ber. 10.20 Schaakles. 10.3511.30 Gr.pl. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 Het BBC-Welseh-orkest mmv. soliste. 12.35 Gr.pl. 1.20 Het Birminghamsch Hippodrome orkest. 2.20 Jazzmuziek, gr.pl. 2.50 Callen- der's Second Band m. m. v. solist. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 Het BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.40 Fransche causerie. 7.— BBC-Har- monie-orkest. 7.30 Populair concert mmv. solisten. 7.50 Jay Wilbur's orkest mmv. solist. 8.20 Het BBC- orkest mmv. soliste. 9.20 Ber. 9.40 Muzikale causerie. 9 55 Radiotoo neel. 10.45 Leslie Bridgewater's kwintet mmv. soliste. 11.35 Maurice Winnick en zijn Band. 10.5012.20 Dansmuziek (gr.pL) O© RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Pasdeloup-kamerorkest. 2.50 Orkestconcert. 4.50 Zang, 5.03 Gr.pl. 5.50 Poulet-kamerorkest. 8.20 Viool en piano. 9.05 Radiotooneel. ffc 11.20—12.35 Mangeret dansorkest. w KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch 9 Kamerorkest 7.50 Militair concert. Q 11.20 Keulsch Philh. Orkest. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Omroep-Amu- sementsorkest. 5.20 Sopraan en cembalo. 6.05 Omroepkwintet. 8.05 Kinderkoorconcert. 10.3511.20 Barnabas von Geczy's dansorkest. BRUSSEL. 322 en 484 M.: 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.ro Omroeporkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gr.pl. 8.20 Luitreeital. 6.50 Salon orkest. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Om- roep-Symph.-orkest. 10.30 Sport- reportage. 10.4511.20 Omroep dansorkest. 494 M. 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.80 Omroep orkest. 1.50 Zang. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Deel. en gr.pl. 5.50 Kamermu ziek. 6.35 Gr.pl. 6.50 Pianorecital. 7 35 Zang. 8.20 Voor Oud-strijders. 9.20 Radiotooneel. 9.55 Gr.pl. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Peter-kwartet. 8.05 „Du Feuer flieg von Berg zu Berg" (Rijksuitz.) 8.35 Barnabas von Gec zy's orkest. 9.20 Ber. 9.50 Triocon cert. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Barnabas von Geczy's orkest GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, D.sender 9.2010.20, Luxemburg 10.2011.20 Radio Danmark 11.2012.20, Brus sel VI. 12.2014.20, Luxemburg 14.20—14.50, Parijs R. 14.50—16.20, Keulen 16.20—17.50, Parijs R. 17.50 —18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, Beromiinster 19.2020.20, Lond. Reg. 20.20—21.20, Rome 21 20—22.05 Berlijn 22.05—23.20, Parijs R. 23.20 —24.—. Lijn 4: Brussel 8.—9.20, Norman- dië 9.2010.35, Droitwich 10.35— 18.20, Luxemburg 18.2019. Droitwich 19.—21.20, Lond. Reg. 21.2024.—v worden gezet. Er zijn thans ongeveer 76000 vreemde arbeiders in ons land, maar vóór dat de wet op de vreemde arbeidskrachten werkte, waren er 100.000. De verhoudin gen zijn van dien aard, dat wij zeer voor zichtig moeten zijn. Mevr. BakkerNort (v.d.) o.a. had ge klaagd over de arbeidsbemiddeling voor musici en de willekeur waaraan deze mu zikale medeburgers bloot staan, maar de minister wees er op dat die bemiddeling er dan toch toe had geleid dat er nu 600 i 700 Nederlandsche musici werk hebben te gen 400 een paar jaar geleden. De minister zal de dienstbodencursussen uitbreiden en meer meisjes toelaten. Hij weigerde er echter een doublure van het nijverheidsonderwijs van te maken, of die cursussen op te heffen, gelyk mevr. de VriesBruins (s.d.) had gewild. Werkverschaffing en steunver- leening. Bij de afdeeling „werkverschaffing en steunverleening" bleken des avonds, bij de voortzetting der vergadering, onder de leiding van den heer J. J. C. van Dijk, niet minder dan 16 sprekers te zyn ingeschre ven, die ieder een half uur spreektijd had den. In verband met de plaatsruimte moeten we volstaan met het opsommen van de onderwerpen. Gepleit werd voor het in mindering brengen van een minder bedrag dan 2/3 der gezinsinkomsten op den steun; basee ring van den steun op het loon van meer dan één werklooze in het gezin, als er meer dan een werklooze in het gezin is; vrij laten van een grooter deel van het gezins inkomen voor dienstmeisjes; een steunbe drag voor nooddruftige kleine tuinders; ruimere verstrekking van goedkoope le vensmiddelen; verschaffing van cultureel werk aan jonge werklooze onderwijzers; ruimere verstrekking van onvermengde margarine, zonder uitschakeling van den middenstand; herstel van den huurtoeslag of fixeering voor onbepaalden tijd van de toelage; plaatsing bij werkverschaffing in de nabyheid van de woonplaatsen der arbeiders; het beschermen van den steun als een recht van de werklooee arbei ders; verbetering van de positie van de werklooze groote gezinnen, die dikwijls achterstaan by de kleine; bevordering van het behoud der vakbekwaamheid van de werkloozen; verstrekking van goedkoope levensmiddelen, o.a. gehakt in blik, aan de z.g. stille armen; vervanging van vrouwe lijke werkkrachten door mannelijke; actie barsten en groeven, jeukend en branderig,ge zwollen en rood. Neen. add kunt U zich niet in gezelschap vertoonen. Waarom ook? Zwitsel - de zalf met onbegrijpelijke geneeskracht maakt ook Uw handen weer zacht, glad en blank Vraag het oordeel van Moeders, die het gevoelige huidje van hun kinderen met Zwitaal behandelen, si) kénnen de waarde van deze Zwitaersche Balsem. 6 DOOZCN 30 se 40 c. TUBE 29 POE DES la STROCMSUS 40 33) Treurig vroeg zy zich af hoeveel er nog meer zouden zyn. Luella Turner, zijn eigen zuster, had haar tegen dien man gewaarschuwd; er was dus geen verontschuldiging voor, als zij hem toestond, haar voor den gek te houden, zoo als hij Rima voor den gek had gehouden, dat steenen meisje. Joost mocht weten, wat dat beteekende. Zonder twijfel was mr. Epstein haar vader. „Als ik Rima Epstein ooit ontmoet", dacht ze bij zichzelf, „zal ik haar waarschuwen. Het is niet meer dan eerlijk, dat een meisje een ander meisje raad geeft, als zij dat kan. Wij werkende meisjes moeten elkaar bij staan". Natuurlijk was alles tusschen haar en Jimmy Turner uit. Dat is te zeggen, er was natuurlijk nooit iets geweest. En er zou ook nooit iets zyn. Daar zou ze wel voor zorgen. En toch had Jimmy Turner een eigen- aardigen invloed op haar. Het was vernede rend, omdat zy het niet kon verklaren of begrijpen. Nu zij tegenover hem stond en over het familie-album van de familie Potts streek, omdat zij bevreesd was, Jimmy's oogen te ontmoeten, voelde zij zich onzeker van zichzelf. Zy beefde niet, maar was er toch niet ver van af. En zij wist heel zeker, dat de dokter ongelijk had gehad. Er was beslist iets niet in orde met haar keel. Die was opgezet, en zy probeerde telkens tever geefs te slikken. En zij had het idiote gevoel, dat zij moest huilen. De hemel alleen wist, waarom zy moest huilen, maar het was zoo. En zij kon Jimmy Turner niet aankijken. Zy was erg zenuwachtig. Nooit te voren had zy dat bij eenigen man ondervonden. Toen mr. Banks haar het hof maakte en haar, bij brood en kaas, een aanzoek deed, bracht dat haar in het minst niet in ver warring. Van het begin af voelde zij zich meester van den toestand. By Jimmy voel de zij zich nergens meester van. Zelfs niet van haar huig, die zich heel vreemd ge droeg. Zij begreep, dat zij iets moest zeggen, want Jimmy had al een minuut byna, die wel een eeuw leek, gezwegen. En zy voelde, dat hy haar strak aankeek. Ofschoon Jim my een fluweelen tong had, en het, naar zij intuïtief wist, gevaarlijk was naar hem te luisteren, vreesde zij zijn zwijgen nog meer dan zyn spreken. Dus zei ze: „Ik wil niet hebben, dat u me meeneemt naar Rima". „Zooals u wilt", zei Jimmy Turner. „Ik geloof, dat u er wijs aan doet. Ik wed, dat er heel wat menschen zijn, die een lang, nuttig leven hebben geleid, zonder Rima ooit te hebben gezien. Ongetwijfeld is zy een volmaakt mooi meisje, en een heeleboei menschen vinden haar prachtig. Wat mij betreft „Ik wou, dat u niet meer over Rima sprak. Ik verlang niets van haar te hooren". „Dat laak ik niet in u. Rima is natuurlijk niet ieders smaak. Waar zou u over willen praten?" „Stel, dat u me eens vertelde, waarom u hier bent gekomen, mr. Turnover". „Dat is onvriendelijk", zei Jimmy diep neerslachtig. „Wat is onvriendelijk?" „My zoo te noemen. Ik lijk niet op een gebakje". „O, sorry, ik bedoel mr. Turner". „Waarom niet Jimmy? Al mijn vrienden noemen mij Jimmy". „Dat is geen reden, waarom ik het zou doen". „Bedoelt u, dat u niet tot mijn vrienden behoort?" „Ik ik weet het niet. Ik bedoel ach, natuurlijk ben ik uw vriendin. Als myn vriendschap iets voor u beteekent". „Heel veel. Ik wil ze dolgraag hebben". „Dan krijgt u ze. U bent vriendelijk voor mij geweest". „Niet zoo vriendelijk als u voor my. Als ik dus uw vriend ben, moet u mi) Jimmy noemen. Dat is een van mijn regels. Ik kan geen enkele afwijking daarvan toestaan. Tenslotte moet men eenige levensregels hebben. Dit is een van de mijne dat u my Jimmy moet noemen". „Wees niet zoo dwaas, mr. Turner. Ik noem u geen Jimmy". „Dan vertel ik niet, waarvoor ik hier ben gekomen". „Heel goed, dan moet u gaan, zonder het my verteld te hebben". „Gaan doe ik ook niet". „Doe niet zoo belachelijk, mr. Turner Ziet u niet in, dat u e-e-idioot doet?" „Dan blyf ik hier voorgoed. Ik zal mrs Elisabeth Potts roepen en haar den toe stand uitleggen, en dan weet ik zeker, dut ze mij gelijk zal geven. Of u noemt my Jimmy, öf ik blijf voorgoed in den huize Potts. Ik heb gezegd". „O, toe! Zij keerde zich onrustig weer af, omdat zy hem niet durfde aankijken. Zij voelde, dat zy leefde en dat haar knieën knikten. Het liefst zou zy zyns gaan zit ten, maar zy wilde niet, omdat dat een ver nederende bekentenis van haar zwakheid zou zyn geweest. En zy wist zeker, dat zy binnen een minuut in huilen zou uitbarsten als er niets gebeurde. Hoe kwam het, dat hy zoo op haar gevoel werkte?" „Ik w-w-wil niet". Haar stem sloeg over in een soort snik. „Ik wil niet. U kunt hier net zoo lang blijven, als u wilt. En u kunt net zoo idioot doen als u wilt, en mrs. Potts vertellen, wat u wilt. Als u denkt, dat o my alles kunt laten zeggen, wat u wilt. moet u er maar gauw anders over gaan denken, want het zal niet ge-b-b-beuren" drïSfn "U Keging ZU de fout' zlch om ie draaien en hem aan te zien. Haar oogen bllk «evan*en gehouden en zy kon ze met afwenden, ook al had zij Hij keek hT*' M!3r Zy probeerde ^t niet ïf met een beminnelijk glim lachje aan. De glimlach van een jongen en tegelyk van een man. Teeder en nederig AlsTi zóls tt0gelÜTk Cn heelemaal met week. Als hy zóó tegen Lallie Mulvaney en tenen d« adatSztii"hglimlafte' WM het geen w,,n- der, dat zy hem naliepen en den armen ZH E °°rb,ik mpt "eten. Zly glimlachte ook, door een nust van op komende tranen. Haar lippen waren wat van elkaar en een er van de bovenlip scheen niet geheel zeker van zichzelf. „Jimmy", fluisterde zi). „Dank je", zei Jimmy, ernstig buigend. „Ik kwam Je deze bloemen brengen". „Ze zijn beeldig! O, ik vergat Je te be danken. Ik ben dol op bloemen. Ben j* daarvoor alleen gekomen?" „En om te zeggen, dat je haar wond** mooi ia". „O, zeg dat niet. Ik in da eerste pl»ab is het niet waar, en dan heb ik liever niet. dat je zooiets zegt. Zeg het alsjeblieft niet meer". „Ik mag toch wel denken, wat ik wil?" „E - Ja. Natuurlijk, je kunt niet helpen, wat je denkt, ia het niet?" „Nu dan, ik denk, dat je heer zoo schit* terend mooi is, els ooit besteen heeft. En ven haar geaproken, sta je me toe, je de hand te kuasen?" „Neen". „Daar was ik el bang voor. Het leven vol teleurstellingen. Ik ben gekomen, om mee uit te nemen". „O, heuach?" zei Teaaa hoopt verbaasd, en voelde plotseling een verwarrende op* winding, waardoor alle verstandige wfb" menten, waarmee zij zich dagen leng had gewapend tegen zoo'n onverwachte gebeur* tenis als deze, als die ooit mocht kom«n> wegvielen. „Ja zei Jimmy. „Ik heb de auto niet bij me, omdat ik dacht, dat je dat misschien liever niet zoudt hebben". „Ik heb het liever niet". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10