Rond het vorstelijk huwelijk. Jiadiopcogrxunma feuilleton Binnenland door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Branden. Donderdag 24 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Orgelspel. 8.20 Gr.pl. 10. Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Gronin ger Orkest vereen, en solist. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Gr.pl. 2.Omroeporkest en deel. 4. Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.15 Sportpr. 6.45 Kerstliederen (gr.pl.) 7.Voor de kinderen. 7.05 Quin- tetto Antiquo. 7.35 Causerie: Het Heilige Land. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.10 Avro-Aeolian-orkest en solisten. 9.Radiotooneel. 10.30 Gr.pl. 11,Wijding^bijeen- komst. 11.5512.Klokgelui. HILVERSUM. 1875 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.11.30 uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halluur. 12.15 KRO-orkes'. en gr.pl. 2.Gr.pl. 2.30 Kinderkoor zang. 3.45 Pauze. 4.Bijbellezing. 5.Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gr.pl. 5.45 Viool, cello en piano. 6.45 CNV-kwartiertje. 7. Ber. 7.15 Postzegelpr. 7.45. Kerst vertelling. 8.ANP ber. 8.15 Kerk- concert, zang en orgel. 9.NCRV- orkest. (10.ANP-ber.) 10.30 Ned. Herv. Kerkkoor en carillon. 11. 12.Geref. Kerstwijdingsdienst. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12.05 BBC-Welsh orkest en soliste. 1.05 Sopraan en bas-bariton. 1.35 Ch. Ernesco's kwintet. 2.20 Het Bronkhurst Trio en soliste. 3.10 Causerie: Tis and that. 3.30 Gr.pl. 3.45 Religieusc uitz. 5.05 't Cellini- Trio. 5.35 Joe Loss en zijn band. 6.20 Ber. 6.40 Causerie over J. Har- rison. 7.Het Londensch Strijk trio en solist. 7.20 Het Boyd Neel strijkkwartet. 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten. 8.50 Radiotoo neel met muziek. 9 20 Ber. 9.40 Kerstprogr. 10.25 Kerkdienst. 10.45 BBC-Theater-orkest en solist. 11.35 Lew Stone en zijn band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8 Gr.pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 «k 4.20 Gr.pl. 8.20 Zang en cello 995 Nat. orkest. Hierna dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Plietsch. Marko-orkest. 7.50 E. Börschel's orkest. 11.20 Omroeporkest 135 Gevar. progr. 2.20 Gr.pl. 3.20 West- duitsch Kamerorkest, Omroep- schratnmelensemble en solisten. 6.05 Kerstliederen. 6.50 Trio, viool fluit en sprekers. 8.20 Kersttoespr' 8.40 Sopraan, viool en piano. 9.50 Sted. en Gewandhaus-orkest, koor en solisten. 10.5011.20 Gr.pl. BRUSSEL, 322 en 484 M.: 322 M.- 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Omroepkleinorkest. 6.20 Omroep, dansorkest. 7.20 Zang en piano. 8.20 Omroepsymph.-orkest en Radio tooneel. 10.30 Rep. 10.45 Gr.pL 12.201.50 Nachtmis. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 2.20 Gr.pl. 5.20 Piano-recital. 6.35 Salonorkest. 7.05 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroepkleinorkest. 9.35 Kerstprogr. 10.05 Omroepkleinorkest. 10.30 Gr. pl. 11.20—12.20 Populair concert (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Zie Keu len. 8.40 Omroepamusementsorkest. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Kerst- programma. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.25, Luxem burg 9.20—11.20, Parijs R. 11.20 13.05, Brussel VI. 13.05—14.20, Keu len 14.20—20.40. Leipzig 20.40— 22.50, Berlijn 22.50—23.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel 8.9.20, Norman- dië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35— 17.35, Droitwich 17.35—18.20, Luxemburg 18.2019.50, Lond. Reg. 19.50—21.20, Droitwich 21.20—22.50, Lond. Reg. 22.5024. Het geschenk van de Nederlandsche schooljeugd aan het prinselijk paar. De inzameling onder de Nederlandsche schooljeugd op 15 December j.L is een groot succes geworden. Spontaan en mild en nog dagelijks komen berichten binnen van scho len, die om een of andere reden de inzame ling op een lateren dag moesten houden. Enkele scholen waren gehandicapt door „griepvacantie". Sommigen deelden mede de collecte bij heropening der school dadelijk te zullen houden. Anderen vroegen het comité voor deze scholen een tweeden datum vast te stellen. Dat laatste is onmogelijk, omdat we natuurlijk niet weten, wanneer zulke scho len weer geopend worden. Elke school moet dit dus maar naar eigen goedvinden en om standigheden regelen. Bezoek van prins Bernhard aan den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. Gistermiddag heeft prins Bernhard ver gezeld van zijn secretaris jhr. ir. W. Röell plotseling een onaangekondigd en geheel, officieus bezoek gebracht aan het hoofdkan toor van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N. W.B. in de Parkstraat in de Residentie. Zooals men weet, is de prins al dadelijk na zijn komst hier te lande lid van den bond geworden en heeft de A.N.W.B. hem sinds dien steeds voorzien van de door hem ge vraagde reisinlichtingen en grensdocumen- ten, terwijl hem tevens een groote collectie bondsuitgaven ter kennisneming werd aan geboden. PRINSES ARMGARD EN PRINS ASCHWIN TE 's-GRAVENHAGE. Moeder en broer van prins Bernhard door H.M. de Koningin aan station verwelkomd. Met ruim tien minuten vertraging zijn gisteravond te kwart over 10 prinses Armgard, de moeder van prins Bern hard, en haar jongste zoon prins Asch- win, te 's-Gravenhage aangekomen met den Berlijnschen trein, die te 10.02 uur aan het station Staatsspoor had moeten arriveeren. Ondanks den druilerigen regen en het feit, dat hieraan slechts weinig bekendheid was gegeven, bleek het publiek ervan op de hoogte te zijn, dat de beide hooge gasten door de koningin zelf aan het station ver welkomd zouden worden, want langs den geheelen weg, die de koninklijke auto's moesten volgen, stonden menschen ge- RUSSISCHE MATROOS VERDRONKEN. Gisteravond is een 43-jarige Russische matroos, toen hij zich aan boord wilde bege ven van het Engelsche s.s. „Yoice Llewel- lyn", dat ligt aan de werf van Wilton- Feyenoord aan den Westkousdijk te Rotter dam, van de loopplank gegleden en in het water terecht gekomen. Hoewel onmiddel lijk hulp ter plaatse was, slaagde men er niet in hem boven te brengen. Pas na eeni- gen tyd dreggen heeft de rivier-politie het lijk kunnen bergen. EEN UNICUM. De raad van Holten (O.) stelde de be grooting voor het jaar 1937 vast en kon daarbij het aantal opcenten op de gemeen tefondsbelasting met 40 verminderen (75 terugbrengen op 35). De gemeente ontvangt geen rijksbijdragen in de werkloosenonder steuning. VALSCHE AANGIFTE? Zekere H. B te Kerkrade deed Maandag aangifte bij de gemeentepolitie, dat in den voorafgaanden nacht was ingebroken in den winkel van zijn moeder, een weduwe. Gesto len zouden o.a. zijn kleedingstukken en modeartikelen, benevens f 140 aan baar geld uit een kast. In den loop van den dag is B. aangehouden en ter beschikking van den commissaris van politie gesteld, ver dacht van het doen van een valsche aan gifte. 34) „Daarom liet ik die in een garage achter, dicht bij People's Palace. Tusachen twee haakjes, ik heb People's Palace ontdekt en heb er niets op aan te merken. Maar hel maakte geen vroolijken indruk op mij. Van avond tenminste niet. Een kwestie van stemming, Vanavond moesten we verder westwaarts gaan, weet je. Drake, Raleigh, Columbus, Vasco de Gama, en de rest, gin gen allemaal naar het westen. Laten wij vanavond ook naar het westen gaan, en het witte licht van avontuur zoeken". „Maar ik begrijp niet, waar u het over hebt, mr, Turner". „Ik stel voor ergens samen te gaan dinee- ren. De avond is nog jong. Is feitelijk pas begonnen. Half zeven. Ik dacht zoo, een lichte maaltijd hier of daar, en dan een voorstelling wat je maar wilt". „Maar ik ga niet met u uit, mr. Turner". „Waarom niet?" vroeg Jimmy verbluft. „Omdat omdat wel, daarom niet Waarom zou ik met u meegaan?" „Daar ia iats van aan", gaf Jimmy toe „Maar aan den anderen kant, waarom zou je niet?" schaard, het dichtst opeen bij het kruispunt BezuidenhoutRijnstraat en voor het Staatsspoorstation, waar de politie het voor plein had vrijgehouden. Te ongeveer kwart voor tien arriveerde de koningin in gezelschap van een enkele hofdame aan het station, waar zij door den stationschef werd ontvangen en naar de koninklijke wachtkamer geleid. In verband met een feest ten paleize, dat prinses Juliana een aantal meisjesstudenten aanbood, waren prinses en prins verhinderd, zelf bij de aan komst aanwezig te zijn. Toen te kwart over tien de trein in aan tocht was, betrad de koningin, die gekleed was in een bruinen bontmantel, het perron, waar zij met gejuich werd ontvangen. Toen schoof de trein binnen. Sommige reizigers zagen met verbazing de menigte op het perron en de statige figuur in het vrijgehouden gedeelte, maar dan herkenden zij de koningin, de hoeden gingen af en ook uit den binnenrijdenden trein klonk gejuich. Een salonrijtuig stopte precies voor het vrijgehouden gedeelte van het perron. De deur ging open en voor den uitgang ver scheen prinses Armgard, een groote ruiker oranje bloemen in de hand. De prinses her kende met een blik van vreugde de konin gin, die haastig naar voren trad en prinses Armgard de hand reikte, haar zoodoende persoonlijk behulpzaam zijnd bij het uit den trein op het perron stappen. De beiden vorstelijke vrouwen omarmden elkaar har telijk en kusten elkaar ter begroeting. Achter prinses Armgard stapte prins Aschwin uit den trein, gevolgd door nog enkele leden van het gezelschap, die de reis hadden meegemaakt, o.a een verpleegster, die prinses Armgard in verband met de ziekte, waarvan zij thans gelukkig hersteld is, vergezelt. Ook de prins werd hartelijk door Hare Majesteit begroet en door de Kon. wachtkamer trad de koningin met haar hooge gasten naar buiten, waar luid gejuich uit de wachtende menigte opsteeg en het Wilhelmus werd ingezet. In de Kon. auto nam de koningin naast prinses Armgard plaats, terwijl prins Aschwin tegenover haar plaats nam en de overige leden van het ge zelschip in de overige gereed staande hof- auto's stapten. Voorafgegaan door de motor politie ging het via het Bezuidenhout in de richting van de Korte Voorhout en langs Lange Voorhout en keustraat naar het Kon. Paleis aan het Noordeinde, waar prinses Armgard en prins Aschwin als gasten van H M. de Koningin zullen blijven vertoeven tot na de sluiting vun het huwelijk van rinses Juliana en prins Bernhard. DE ZINDELIJKE SMOKKELAAR. Smakelijk eten Naarmate de kommiezen en de ambtena ren van den criaiadienst hun toezicht ver scherpen en het den smokkelaar moeilijker maken zijn contrabande te verbergen, stijgt ook de vindingrijkheid bij de tegenpartij om de wet om den tuin te leiden. Kinderwagens met dubbelen bodem, auto's en fietsen waarvan de banden zijn opgevuld met siga rettenpapier, het zijn allang geen nieuwig heden meer Maar een volstrekt ongewone ontdekking deden toch de rijksambtenaren te Roosendaal, toen zij in een perceel in de Stroopstraat aldaar een inval deden. Op vermoeden dat zich in dit huis smokkelwaar bevond, stelden sij er een ondersoek in. Daarbij meenden zij ook het privaat aan een inspectie te moeten onderwerpen. Naar bleek, met succes. Toen de plank van de ouderwetache w.c. was opgelicht, bleek dat in de holte naaat den trechter een hoeveel heid boter en suiker lag opgeslagen 1 JACHT OP STROOPERS. Maandagochtend ontmoetten twee mare chaussees uit Uden, die op surveilance wa ren in de gemeentebosschen te Bistelrode twee stroopers, die een lichtbak meedroe gen. Op het bevel van de politiemannen wei gerden de stroopers halt te houden en sloe gen op de vlucht. De marechaussees zetten een achtervolging in en toen de vluchtelin gen aan de herhaalde sommaties niet ge hoor gaven, zagen de marechaussees zich genoodzaakt eenige schoten te lossen. Er klonk een schreeuw, doch toen de mare- „O, wat bent u toch onzinnig, mr. Tur ner", zei Tessa. wetend, dat ze zou toe geven, als ze niet scherp was. „Begrijpt u niet, dat het onmogelijk voor mij is met u uit te gaan?" „Het spijt me", zei Jimmy mistroostig. „Ia ben niet erg vlug van begrip. Het spijt n,y te moeten zeggen, dat ik niet de mins c reden ter wereld zie, waarom je niet mat mij meer zoudt gaan voor een klein dinertje enzoovoort", „Ik ben een winkelmeisje", „Juist. En een heel lief winkelmeisje ook", „En u bent een rijk man". „Mis. Hoe kom je daaraan?" „Ach, natuurlijk bent u dat, Dat moet En als een arm winkelmeisje als ik uitgaat met een rijk man als u, is het is het „Nu", vroeg Jimmy, toen zg zweeg, „wat is het?" „Och, natuurlijk wordt het dan tijd, dat zg naar den dokter gaat en haar hersens laat onderzoeken. Omdat ze dan een stok oppikt, om haar eigen rug te slaan". „Het spijt me", zei Jimmy. „Ik weet niet veel van pickles, Maar wat dat rijke mun betreft, heb je het mis. Ik ben practisch niets waard „Ik bedoel niet, dat het zoo erg met u was, maar uw zuster scheen het te denken", „Ik spreek van wereldsche waarde. Ik ben arm, maar eerlijk. Met uitzondering van zoowat vijf en twintig pond in Spaarbrieven bezit ik niets meer dan de kleeren, die ik aan heb, en die ik thuis heb. Bijna niemand zou armer kunnen zijn dan ik. Ik krijg ge regeld een klein weekloon als klerk „Klerk?" „Dat is mijn baantje, en ik verzeker je, Onverschillig weer U tlch bevind)I Thuis, op kintoor, In lebrlek, bioscoop, schouwburg ol op school; overal dreig) besmetting. Tracht deze, soms zeer boosaardige ziekte Ie voorkomen door e gebruiken PanBavin-pasHDes maken de door de mond en neus binnendringende ziekteverwekkers onschadelijk. Bovendien houdt hun des. Infecterende werking lang aan. chaussees dichterbij kwamen, waren de bei de mannen in de duisternis verdwenen. Er werd evenwel een uitgebreid onderzoek in gesteld en de marechaussees slaagden er spoedig in de beide stroopers op te sporen. Men bleek te doen te hebben met zekeren V. en V., beiden afkomstig uit Uden. die als stroopers bekend staan. Het bleek, dat een der mannen tijdens de vlucht door een kogel in het been was getroffen. Beiden zyn in de marechausseekazerne te Uden opge sloten. BRAND IN BEROEMD AMSTER- DAMSCH PARTRICIERSHtTS. Op de Heerengracht. Een agent van politie ontdekte vanmor gen even voor zes uur vlammen op het dak van de verzekeringsmaatschappij „de Groot Noordhollandsche van 1845", welke gevestigd is in perceel Heerengracht 180 te Amsterdam, het beroemde patriciërshuis, waar vroeger de familie van Brienen van den Grooten Lindt heeft gewoond. De brand bleek te zijn uitgebroken In de ruimte tusschen de dakbedekking en het daaronder liggende rieten plafond. Hij woedde over de geheele oppervlakte van het huis. Aanvankelijk liet de brand zich ernstig aanzien, doch de brandweer slaagde er vrij spoedig in uitbreiding te voorkomen Daar de brandende ruimte moeilijk te be reiken was, duurde het geruimen tijd aleer de brand geheel was gebluscht. Er waren twee motdrspuitcn en de lad derwagen aanwezig. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld, maar men denkt aan kortaluiting. Jnoezanden Stukken DE KINDERTOESLAG IN DEN RAAD VAN ALKMAAR. Aan den Heet Redacteur van de Alkmaarsche Courant alhier. WelEd. Heer! Met betrekking tot de bestrijding, welke de bijlage van B. en W. voor de kindertoe slag op de gemeentelijke loonen en salaris sen, in den Alkm. raad heeft ondervonden, verzoek ik U mg in de gelegenheid te stellen, een kort woord in het midden te brengen. De loonen en salarissen welke het rijk betaalt, worden verhoogd met een kinder toeslag. Bij de loonen- en salarisregeling van de geemente Alkmaar, welke in over eenstemming is gebracht met de rijksrege ling, ontbreekt de toeslag; dat is niet logisch. Deze standaard-loonen en salarissen zijn gebaseerd op persoonluk 4e prestoeren arbeid en laten we aannemen? dat daarvan een vrijgezel, een gehuwde aangestelde zonder- en een idem met een of twee kinderen kan rondkomen, dan ligt het voor de hand, dat een werknemer met een grooter en een groot gezin, dit niet kan; dat is onredelijk. Voor de drie eerste categoriën zorgt de gemeente als 't ware wel, voor de andere niet; dat is onrechtvaardig. En dat door het links georiënteerd deel van den raad van Alkmaar wordt gepro beerd deze schrijnende dingen te besten digen, acht men in onze kringen en ook daar buiten hoogst bedroevend, te meer nu de raad in staat wordt gesteld de kinder toeslag in te voeren. U dankend voor de verleende gastvrij heid verblijve Hoogachtend, De voorzitter v/d Kring Noordelijk Noordholland en van de afdeellng Alkmaar, v. d. Ned. R.K. Bond v. Groote Gezinnen. DE DEVALUATIE EN DE OUD-GEI'. MILITAIREN. Hooggeachte Redactie, Blykens blz. 53 van de Handelingen der Tweede Kamer van 30 September 1926. be tuigt het lid dier Kamer, de heer de Geer, zijn warme instemming met wat door den minister-president in diens radio-rede is ge zegd omtrent het noodzakelijke vertrouwen dat thans onder de bevolking behoort te heerschen en thans minder moet worden ge zien naar het verleden dan naar de toe komst. Indien dit door de devaluatie kan worden bereikt en de chaos van voorheen kan worden opgeruimd, zal steeds veel zijn gewonnen. De slachtoffers daarvan, de oud- gepensionneerde militairen, hopen dit van ganscher harte. Die chaos, in de laatste jaren ontstaan, heeft hen niets anders gebracht dan teleurstelling en vernedering. Dit laat ste ook en vooral door een voor oude oud landsdienaren onwaardige steunregeling, die slechts aan de allerarmsten eenig voordeel geeft, alle rai.gsverschil heeft uitgeschakeld en het geenszins tot de uitzonderingen be hoort, dat een soldaat, met een gering aan tal voor pensioen geldende dienstjaren, meer pensioen ontvangt dan hij die een 40 jaar heeft gediend, dcor ijver en nauw gezette plichtsbetrachting den hoogsten on derofficiersrang heeft bereikt en daarin dik wijls vele jaren heeft gediend. En de ondervonden teleurstelling moge blijken uit enkele hieronder genoemde van de vele van hoogerhand stellig gedane be loften tot pensioensverbetering. Reeds in 1915 door minister Bosboom, in 1924 door wijlen minister Ruys de Beeren- brouck, in 1926 door de Tweede Kamer en in 1934 door minister Deckers. Voorts sprak minister Oud in 1932, als Ld der Tweede Kamer, dat veel kon wachten, doch niet de pensioenverbetering voor de oud-gepensionneerde militairen, omdat het dan stellig voor hen te laat zou zijn. De vorenbedoelde groep misdeelde land- genooten thans ouden van dagen in doorsnee goede burgers van den staat, zul len gaarne accoord gaan met wat door oud minister de Geer is belicht, „voorts breken met het verleden en het oog gericht houden op de toekomst". Maar laat heat vit trouwen dan niet andermaal worden geschokt door handelingen in strijd met de beloften, die reeds nu alweer zijn gedaan. Moge dan tijdens de a.s. begroothg Hoofdstuk VIII blijken, dat het de regeering ernst is de oud-gepensionneerde militairen te helen door hen een zoodanig pensioen te verzekeren, dat zg, overeenkomstig hun rang, een menschwaardig bestaan hebben, wat zij helaas, tot op heden missen. Men late den zwaren druk niet meer eerst en vooral op de schouders der minst be deelden vallen, „dan zullen eikaars verwij ten", waaravn oud-minister de Geer voor noemd gewaagt op bz. 54 van de reeds ge melde handelingen tot het verleden behoo- ren. U, Mijnheer de Hoofdredacteur, hartelgk dank voor de opname van dit artikel in uw veelgelezen blad. EEN OUD-MILITAIR. „Lieve help!" riep zij ontsteld. „Ah niet voortmeak, ben ik niet op tijd klMP" Zij vloog naar boven, zonder op het zaet»- te „liefjevan mra. Potte te letten, die van de benedenverdieping kwam opduiken. verkoos niet in een ge|prek met mra. Po gewikkeld te worden. Zij wilde uitflBI Weg naar het westen, waar de lichting ren, waar Columbus en Drake en RaJV I heen waren gegaan, en waar 't avontuur tew ren avond, als de ion voor den nacMJ» plaats gemaakt, opdook. Zij wilde met Jimmy uit in de grootel^* Naar Locarno, om roomijapudding te •Jr bij hot fluisteren der hobo's en het ten der saxofoons. Tenslotte was JlMg Tumor toch niet naar Rlma Epstein P" gaan, niet naar Lallio Mulvanoy, maar n»? haar Tesaa Fisher, kellnerin bi) den Vlj£ genden Troepl En zij zou een dwaas, noozel soort idioot zijn, als zij de goede dl gen van het leven niet nam, ais geboden werden. Wat kwam het er op aan?Vanavond w vanavond, en morgen was een andere dal- Zelfs al ging hij morgen naar LalliO vaney of naar Rima Epstein die een kat was vanavond was hij van ha» En het kwam er geen steek op aan. Luella van hem zei, want meisjes weten I' woonlUk niets van haar broeders, en ben vreeselijk veel van hen te vertellen- Maar si) mocht de groote auto niet wachten! Zij rende de badkamer voorw en toen ai) bi) mr. Banks' deur kwam. die geopsnd, an daar stond mr Banks, «onder kam in het haar of krult)»» hand. (Wordt vervolgd* dat mgn salaris heusch niet zoo groot is, om op te roemen". „Maar die groote auto dan, waarin u rondrijdt?" „Niet van mtj", zei Jimmy. „Die behoort aan mijn vader. Hij is bang, om er in le rijden, daarom doe ik het. Mijn diensten als chauffeur worden niet betaald". „Nu, hoe dan ook", zei Tessa, overtuigd, dat er hier of daar iets niet klopte, „ik kan niet met u meegaan, mr. Turner. Het heeft dus geen nut, er langer over te praten". „Laat eens kyken", zei Jimmy peinzend „Je zult zoowat een half uur noodig hebben urn je te verkleeden, maar ik geef je liever een zee van tijd, dus zullen we zeggen veei- "g minuten. Over veertig minuten sta ik met de auto voor de deur", „O ja.' Als u dan zoo dwaas bent de auto voor de deur te zetten, kan die daar blijven staan, want ik ga niet met u mee". „Ik denk, dat we naar Locarno zullen gaan", dat? Een bioscoop?" „Neen, een restaurant. Dat plein, waar e vredesconferentie is gehouden, is er naar genoemd, geloof ik. Het Is er heel mooi. Een oepelvormig dak met een omloopende Uunj men 114,11 dineeren. Of men ul 0011 °P de benedenverdieping, in ie .1. h„ .r'j en om de tafeltje, heen denaen, 1, er geen wet, die het verbiedt". g „O zuchtte I essa, „ik geloof, dat net eenvoudig verrukkelijk moet zijn". „Het is de moeite waard er de proef van te nemen. Men moet tegenwoordig wat doan om de vroolijkheid er in te houden. En je krijgt daar de beste roomyspudding, In heel Londen. Die is zoo zalig, dat iadereen op staat, als die binnen gebracht wordt, en de muziek speciaal uitgezochte muziek speelt" „Maar ik ga niet mee", zei Teaaa. „De auto staat over veertig minuten voor de deur. Het zal ons van hier uit zoowat twintig minuten kosten om naar Locarno te komen, we zullen dus niet zoo laat ziin" „Ik zal er heelemaal niet «ijn", sei Teeaa. „Waarom vraagt u Rima niet?" „Een goed idee. Maar Rima sit om zoo te zeggen aan liaar baantje vast. We zouden natuurlijk ons diner in een taach mae kun nen nemen en bij haar kunnan gaan lijtan". „O, denk maar niat, dat ik er bi) zal zijn. Ik doe het niat! Als Rima niet mee kan. wat dunkt u dan van miss Lallie Mulva- ney?" Dat schot was in ieder geval raak. Zi) zag hem «ijn oogan open sperren. Toen nam hij zijn hoed en wandelde weg. Bij de deur zei hij: „Ik zal drie keer toeteren, als de auto er is. Maar je hoeft je niet te haasten". „Ik wil niet", sei Tesaa. HOOFDSTUK XXII. Mr. Banks komt weer. Door het raam keek si) hem na, tot hij uit hot gezicht verdwenen waa. Nog vijf minuten bleef sü, aonder zich te bewegen, in gedachten verzonken, staan. Toen schrok zg op.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10