Waar het recht zijn loop heeft. Jubileum-wedstrijden in „de Overdekte". SPORT D. A. W. houdt „wapenschouw"; de beste zwemmers dingen om de eer. GELIJKWAARDIGE KRACHTEN. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar Glimlachje Zwemmen. Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan van de Alkm. Bad- en Zwem inrichting in de wandeling „de Over dekte" genoemd heeft de Alkm. zwemver. D. A. W. gisteravond onder linge wedstryden georganiseerd, welke zeer goed geslaagd zijn. Men kan deze wedstrijden bezien als een wapenschouw op zwemgebied, immers, hier streden tegen elkaar de beste zwemmers en zwemsters van Alkmaar en naar de tijden te oordeelen, is er bij hen allen een merkwaardige vooruitgang te constateeren. Zooals dat gebruikelijk is, was organi satorisch alles volkomen in orde, de heer R. v. d. Wint was voorzitter-kamprechter, de heeren Pesser, v. Wijk, Pesie en Imhülsen Sr., tijdopnemers, mej. Pesie, secretaresse van de jury en de heer Hansen, starter. Daar alle zwemmers en zwemsters op de 3 banen (rug, school- crawl) moesten uit komen, kon men dit als de beste maatstaf nemen voor de krachtprestaties. Om half negen precies werd begonnen met 25 M. rugslag meisjes-adspiranten, te zwem men in twee series. In de eerste serie was vooral het zwem men van Willy de Vos Burchart opvallend goed, op den voet gevolgd wordt door M. Maarleveld. Bij de schoolslag-baan werd Corry de Vos gedecideerd eerste, zij het met 3/10 sec. verschil op Jopie Oostwouder, ter wijl bij de crawl-baan Corry de Vos met lé,4 sec. zonder moeite eerste werd. Zoodat resumeerend Corry de Vos winnares werd van dit eerste nummer in 55,2 sec., echterten zeerste bedreigd door haar zusje, die met 57,3 sec. een prachtig figuur sloeg en van wie in de toekomst veel verwacht mag worden. Marietje Maarleveld en Jopie Oostwouder waren samen drie met 59,2 sec. Frans Mays winnaar bij de jongens- adspir anten. Bij de jongens-adspiranten bestond een groote deelname. Hier moest in drie series gezwommen worden. In de eerste serie was E. Oostinga de beste, alhoewel genoemd moet worden de uitstekende vrije-slag-baan van Dick Blokker. In de tweede serie zwom Wim de Vries een prima slag op rug en crawl, en hij zou zeker in de prijzen gekomen zijn als zijn schoolslag geen handicap voor hem geweest was. In de laatste en sterkste serie startten respect. Fokke Dijkstra, Dicky Imhülsen, Johan Stammes en Frans Mays. Door deze jongens is op alle drie de banen verrassend goed gezwomm n en het heeft er dan ook niet aan spanning ontbroken. Op rugslag was Imhülsen iets achter bij Frans Mays, terwijl deze beide veelbeloven de zwemmers gelijk aantikten op de school slag. Daar echter Mays veel sneller was op crawl, werd hij glansrijk eerste en dus winnaar. Hannie de Carpentier winnares bij d* dames. BiJ de dames was slechts één serie. Doch deze bestond ongetwijfeld uit de 4 beste en snelste zwemsters, n.1. de dames v. d. Berg, de Carpentier, Smit en Boulonois: Op rug slag ging het tusschen de dames Smit en Carpentier, van wie de laatste juist nog als eerste aantikte. Jo Boulonois was evenwel onbedreigd eerste op schoolslag, waarop zij nog altijd zeer sterk is. Uit een en ander bleek, dat Bep Smit met haar vrijen slag 3 sec. moest inloopen op Hannie de Carpentiei. Drie seconden op een 50 M. baan is veel, doch het lukte Bep Smit toch bijna nog. Nu was haar tijd (tesamen) 2 min. 11,2 en die van rivale 2 min. 10,4 sec. Niezen wint bij de heeren. Twee series stonden ingeschreven bij de heeren. De eerste was evenwel van weinig belang. Daar startten Hoogland en Ooye- vaar tegen elkaar. De cracks kwamen in de tweede serie aan den start, nJ. Niezen, Koel, v. Beek en Groothuizen. Op dit nummer maakte v. Beek een uit stekende kans. Immers, zijn schoolslag was voortreffelijk en zijn vrije slag mag er toch ook altijd nog zijn. Niezen evenwel, de coming-D. A. W.-man, is uiterst snel (getuige zijn polo-spel!), doch het was alleen de vraag of hij met schooi en rugslag eveneens goede tijden kon maken. En het is gebleken, dat Niesen meester is „op alle wapens", m.a.w hij zwom alle drie banen excellent, met het gevolg, dat hij met minimum-verschil winnaar werd in den tijd van 1.55,3 sec., terwijl v. Beek 1.56.1 maakte. Zooals we dus zien, een dubbeltje op zijn kant. Wij willen nog even wijzen op no. 3, n.1. Jan Koel, die alhoewel ongetraind een uitstekend figuur geslagen heeft. Nans Botterman en Clemens de Goede springen. Door ziekte waren eenige deelnemers voor het springen verhinderd. Voor D. A. W. sprong Nans Botterman, die reeds meerdere malen blijk gegeven heeft een juist gevoel van springen te hebben en die ongetwijfeld veel voor de toekomst belooft. Thans waren er eenige eenvoudige sprongen, doch deze werden dan ook keurig uitgevoerd en bij een serieuse training kan Nans in den a.s. zomer bij zwemwedstrijden veel successen boeken. Van Clemens de Goede niets dan goeds. Hij is een ervaren springer, die over een volkomen beheersching beschikt en die na jarenlange oefening een zeer hoog peil bereikt heeft. Na een korte pauze werd een polo-partij gespeeld tusschen een combinatie van D. A. W. I en II. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel (44) en toonde nog eens duidelijk aan, dat D. A. W. ook op pologebied groote vorde ringen gemaakt heeft. Na afloop sprak de voorzitter, de heer Hansen de prijswinnaars toe. Spr. consta teerde met genoegen de diverse successen, die erop wezen, dat D. A. W. met goeden moed de toekomst tegemoet kan gaan. Over alle linies is vooruitgang te consta teeren. Na woorden van gelukwensch aan het adres van „de Overdekte" en woorden van dank aan de medewerkers en deelnemers eindigde de voorzitter met de toezegging, dat de prijzen zoo spoedig mogelijk aan de winnaars zullen worden toegezonden. De uitslagen luiden: (resp. rug-, schooi en crawslag en totaaltijd): Adspiranten (meisjes) 25 M.: 1. C. de Vos Burchart 20.3, 20, 14,4 en 55,2 sec.; 2. W. de Vos Burchart 19,4, 22,2, 15,2 en 57,3 sec.; 3. W Maarleveld 20, 23,4, 15,3 en 59,2 sec. en J. Oostwouder 21,4, 20,3, 17 en 59,2 sec. Adspiranten (jongens!: 1. Fr. Mays 17,4, 17.3, 14,1 en 49,3 sec.; 2. D. A. Imhülsen 18.4, 17,3, 16 en 52,2 sec.; 3. F. Dijkstra 19,2, 21,2, 14,4 en 55,3 sec. Damesleden (50 M.):l. H. J. de Carpentier 45.2, 48,2, 37 en 130,4 sec.; 2. B. Smit 49,2, 47.3, 34,2 en 131,2 sec.; 3. J. Boulonois 50.1, 45.4, 40 en 136 sec. Heerenleden (50 M.): 1. 40,2, 41, 34,1 en 115,3 sec.; 2. A. van Beek 45, 38, 33,1 en 118,1 sec.; 3. 43.2, 39, 39,4 en 122,1 sec. IJ s s p o r t „VOLHARDING" TE OUDKARSPEL. De ijsclub „Volharding" te Oudkarspel vergaderde Dinsdag in het lokaal van den heer Vis. Het financieel verslag van den penning meester luidde aldus: kassaldo vorig jaar 123.96; ontvangsten 527.68; uitgaven 192.40; saldo thans 335.28. De aftredende bestuursleden mr. C. Eecen, en de heeren P. Wijn en J. Eecen werden herkozen, evenals de hoofdcom missaris C. Vis en P. Kostelijk. Het aan-al commissarissen werd uitgebreid en be staat thans uit de hetren A. Swager, A. Kooy, H. Möller, C. Langedijk, C Vis, C. Kos, J. Langedijk en J. v. Zijl. De heer v. Loo deelde mede, dat elke rijder, die aan wedstrijden wil deelnemen, een startkaart moet hebben, welke bij den secretaris der club grati verkrijgbaar zijn. De heer J. Langedijk vond wisselbekers „ondingen", omdat men ze bijr.a nooit in het bezit krijgt. De heer C. Kos wilde van de wedstrijden om den Willem Kos-beker nationale wed strijden maken, waarop de voorzitter toe zegde, deze zaak te bespreken met den schenker van den beker. Een breedvoerige discussie ontstond over de verhouding tusschen K. N. S. B. en den N. V. B. H. S., welke vereenigingen elkaar zoo mooi zouden kunnen aanvullen. Nadat nog verschillende vragen waren beantwoord en er uitdrukkelijk op werd gewezei, dat leden van den K. N. S. B. op straffe van royement niet mogen deel nemen aan wedstrijden van den IJ. H. N., sloot de voorzitter de vergadering. NUT EN VERMAAK TE NOORDSCHARWOUDE. De ijsclub „Nut en Vermaak' te Noord- scharwoud'e vergaderde Dinsdagavond in Concordia o. 1. v. den vice-voorzitter, den heer J. Heidsma. Naar aanleiding van de notulen werd reddingmateriaal en werd besloten, zich gesproken over de aanschaffing van nieuw met de reddingbrigade te Langendijk in verbinding te stellen inzake redding- haken. Aan het verzoek van den districtsvoor zitter, den heer Margadant, om gegevens van de nieuwe yskaart, zal worden vol daan door den secretaris. De rekening werd goedgekeurd en den penningmeester décharge verleend. De ontvangsten bedragen 161.20, de uitga ven 164.28, zoodat er een nadeelig saldo is van 3.08. Rekening houdende met het saldo van het vorig jaar a 18.76 is er thans nog 15.68 in kas, terwijl bij de Boerenleenbank een bedrag van 59 staat, zoodat het bezit der vereeniging thans 74.68 bedraagt. De heer J. Heidsma werd herkozen, ter wijl in de plaats van den heer K. Boot Jzn., die zich niet meer beschikbaar stelde, werd gekozen de heer K. Sijpheer. De heer P. Blokker wilde probeeren, om een gemeentelijke subsidie aan te vra gen, terwijl de heer Heidsma vroeg, om het komende 35-jarig bestaan t. z. t. op gepaste wijze te herdenken. Daarna sluiting. Schaken. 3^ V. V. V. WINT WEER. De uitslag van den op 21 December j.1. te Alkmaar gespeelden competitie-wedstrijd tusschen V. V. V. I (Alkmaar) en A. S. C. II (Amsterdam) voor de le klasse van den Noordhollandschen Schaakbond. D. Appel Jr.R. Blindeman P. J. RosJ. Sombroek afgebroken P. Hoekstra—J. Sturm %—y, P Deugd—W. de Ruiter A. W. TegelD. Ligthart afgebroken A. VaderH. J. M. Slagt 10 B. VeltmanA. Gadiel 01 P. Hartog—W. van Lamsweerde 01 D. Appel Sr.n. o. 10 G. S. Groenewoudn. 0. 10 Voorloopige uitslag 4 3 De afgebroken partijen van bord 2 en 5 zullen ter arbitrage worden opgezonden. V. V. V. speelde aan de even bordnummers met wit. Voorts wordt medegedeeld, dat de afge broken partij J. H. Voort (V. V. V. 2)M. Plooijer (Zaandam 2) bij arbitrage remise is verklaard. De einduitslag van dien wed strijd wordt alzoo 55. De afgebroken partijen uit den wedstrijd Heemstede 2V. V. V. 2 zijn bij arbitrage als volgt beslist: Bord 4 Schuster (Heemstede 2)H. Booij (V. V. V. 2) 0-1. Bord 7 Butker (Heemstede 2)—J. G. de Haan V. V. V. 2) 0—1. Bord 8 Evers (Heemstede 2)A. Weisen- born (V. V. V. 2) De einduitslag van dien wedstrijd wordt alzoo 3>£ in het voordeel van V.V.V. 2. Paarden. DRESSUURPROEVEN EN RUITERSPELEN. Kennemer Rijsocieteit. De traditie getrouw heeft de K.R. ook dit jaar weer het laatste evenement van het jaar binnenshuis laten plaats vinden, en wel des middags dressuurproeven en 's avonds ruiterspelen. Het aantal leden, dat zich ieder jaar weer vlijtig oefent om een paard behoorlijk voor te kunnen rijden, wordt gelukkig steeds grooter, al kunnen er nog veel meer leden acte de présence geven. De voorzitter van de K.R., de heer Riem, had de gelukkige ge dachte gehad om den heer Breitenstein, den voorzitter van de Haarlemsche Manege- vereeniging als jurylid uit te noodigen. waartoe de heer Breitenstein zich geleend had. Voor de ruiters was het weer iets an ders, zich aan een beoordeeling door vreen»- de oogen te wagen, maar over het algemeen werden de proeven behoorlijk afgelegd. De heer Riem had voor een niet te lang, maar lastig „proefstuk" gezorgd. Nadat alle deel nemers aan den tand gevoeld waren, trok de jury zich met puntenlijsten terug, en niet lang daarna kon de heer Riem den uit slag bekend maken. Hij knoopte daaraan een woord van dank aan den heer Breiten stein vast, die daarna, in het belang van de ruiters, zijn op- en aanmerkingen aan de deelnemers vertelde, iets waar de execu tanten veel nut van konden hebben. Hij hoopte dat zijn kennismaking met de K. R. meerdere ontmoetingen tenge volge zou hebben en hij noodigde de ruiters en amazones uit om eens in Haar lem mee te rijden in een wedstrijd of wandelrit. Een en ander om het nu ge in-akte contact te verstevigen. Des avonds hadden ruiterspelen plaats die een groot succes waren. De verschil lende, al dan niet komische, wedstrijden werden vlot afgewerkt en de heer Riem kon in zijn slotspeech constateeren, dat de Zaterdagmiddag en -avond zeer geslaagd waren. Dammen. DAMCLUB „VOORWAARTS". Dinsdag speelde de damclub „Vita Nova" uit Limmen een match tegen „Voorwaarts" met het volgende resultaat: 1. A. BurgertC. Dekker 11 2. P. J. SmolenaarsJ. Wokke 02 3. G. WoonijkH. Burggraaf 02 4. J. N. MooijK. Snel 2— 0 5. D. MareesH. Verver 11 6. E. HofmanC. Bruin 02 7. Jb. HagensP. Dekker 11 8. K. A. JaschtovK. Mooij 20 9. Jb. RenooijTh. Dekker 11 10. W. de KoningJ. Kabel 20 11. D. Stam—h. Hollander 0— 2 12. M. HemelsJ. Morsch 02 13. P. de Wijn—M. Wokke 2— 0 14. F. AppelH. Nuyens 20 15. G. OudshoornC. Nuijens 2— 0 16. J. v. MontfoortA. Admiraal 20 „Voorwaarts" won dus met 1814 „Voorwaarts" speelde aan de even bor den met wit. De wedstrijd kenmerkte zich door een waren damgeest en sportieven strijd. De uitslagen der gespeelde wedstrijden door de wintercompetitie. 2e Klasse: A. HornA. Koreman 11 3e Klasse: C. MazereeuwL. Ravenstein 20 J. DoggerS. Schuren 02 N. C. Pieterse—Th. Zijlstra 20 C. BussenTh. v. Vegten 02 P. Hart—J. Stroet 2—0 Bridgen. KERST-BRIDGEDRIVE BERGER BRIDGE CLUB. Op een buitengewone gezellige wijze werd gisteren het éénjarig bestaan van de Berger Bridge Club gevierd met een match, waarbij de prijzen uit wild en ge bak bestonden. Het bestuur had moeite noch kosten gespaard om het de leden zoo aangenaam mogelijk te maken. De uitslagen waren: NoordZuid: 1. DuinkerWoudhuizen. 2. BlomBlokker. 3. SlotboomMej. Tol. 4. dg LangeMej. Sombroek. OostWest: 1. BrouwerBaars. 2. Breekvan Zanten. 3. Mevr. DijkenMevr. Knorren. 4. KlinkhamerMevr. Polak. Na de uitreiking der prijzen werd er van 't geheele ledental een foto gemaakt, waaraan allen een dankbare herinnering zullen hebben. Het slachtoffer van zyn hulp vaardigheid. In den nacht van 19 op 20 Juni begaf de arbeider S. Venneker uit Oudorp zich per rijwiel huiswaarts, komende van de kennis te Koedijk. Venneker, die in gezelschap was van een paar kennissen, trof op den Heeren- weg onder St. Pancras aan de linkerzijde van den weg een wielrijder aan, welke met zijn broekspijp in de ketting van zijn rywiel was geraakt. Venneker stapte van zijn rywiel en begaf zich naar den wielrijder om dezen de behulpzame hand te bieden bij zyn pogin gen den broek uit de ketting te trekken. Toen de operatie gelukt was wilde V. zich uit de gehurkte houding, waarin hij was gaan zit ten oprichten, juist op het moment dat vanuit de richting St. Pancras een motor rijder naderde, met het noodlottig gevolg, dat hij van achteren werd aangereden en ernstige kwetsuren, waaronder een gecom pliceerde beenbreuk, opliep. De motorrijder, de landbouwer P. Th. A. H. uit Zuidschar- woude, was gevallen doch er met geringe kwetsuren afgekomen. Als verdacht van toebrengen van zwaar lichamelijk letsel had zich de motorrijder H. te verantwoorden. H. voerde aan dat hy naar links was uitgeweken omdat hij een groepje personen aan de rechterzijde van den weg had zien staan. Hij had zeer kalm gereden, hoogstens 25 K.M. en reed met gedimd licht. Verdachte had Venneker niet gezien voor hij tegen hem was aangereden. De officier van justitie achtte het ryden van verdachte hoogst roekeloos. Er was niet de minste reden geweest om tegen Venneker aan te ryden. daar vrijwel de geheele linker zijde van den weg voor hem vrij was ge weest. Verdachte mag dan als een kalm rijder bekend staan, hij staat ook bekend als een houterig rijder en spr. vond hem een gevaar op den weg. Spr. vroeg tenslotte een hechtenisstraf voor den tijd van 2 maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid vooi; den tijd van een jaar. De verdediger, mr. Kamminga, vond in tegendeel de gedraging van den aange- redene hoogst roekeloos. Waarom moesten de manipulaties juist links van den weg plaats vinden? Bovendien was het heel goed te begrijpen dat verdachte Venneker niet had gezien omdat deze als een bal ineen gehurkt zat bij het rywiel, toen plotse ling overeind kwam en daarbij een achter- waartsche Deweging gemaakt most hebben, met de bedoeling weer naar de rechterzijde van den weg te gaan. Ook het feit dat Ven neker met zijn kennissen de Koedijker ker mis had bezocht zal aan deze onachtzame handelwijze niet vreemd geweest zijn. Spr. vond dan ook de schuld van H. niet zoo erg als de officier het wel deed voorkomen en pleiter drong dan ook aan op de meest mogelijke clementie. Uitspraak 29 December. Onverbeterlijk. De landbouwer P. J. V. uit Enkhuizen had voor de kantonrechter te Hoorn terecht gestaan wegens openbare dronkenschap en was deswege veroordeeld geworden tot 3 weken hechtenisstraf, van welk vonnis V. in hooger beroep was gekomen, onder het motief dat deze straf hoogst onrechtvaardig zou zyn. 't Begon er evenwel donker voor V. uit te zien, toen aan het licht kwam dat dit nu al de vierde keer was dat hij wegens open bare dronkenschap terecht stond, terwijl uit het getuigenverhoor nota bene nog bleek dat op 6 December opnieuw proces-verbaal wegens openbare dronkenschap tegen hem was opgemaakt. Het scheelde dan ook niet veel of de offi cier van justitie had de straf nog wat aan gedikt, doch gelukkig voor V bleef het dit maal nog bij een dreigement en verzoek om bevestiging van het kantonrechterlyk von nis. Uitspraak 29 December. Die lastige crisismaatregelen toch. De slager A. M. uit Hoorn was de tweede appellant. Op 17 Juni j.1. had M. eveneens voor den kantonrechter te Hoorn, terecht gestaan wegens het in voorraad hebben van ongebanderolleerd rundvet. M. was hiervoor veroordeeld tot een geldboete van 20 of 10 dagen hechtenis. Verdachte was in hooger beroep gekomen, omdat hy de straf onrechtvaardig vond, daar het vet niet voor zijn zaak, doch voor eigen gebruik bestemd was geweest en als zoodanig ook op een aparte plaats was be waard. Het getuigen-verhoor bracht evenwel aan het licht, dat de kast waarin verdachte het vet bewaarde zoowel vanuit de huiskamer als uit den winkel te bereiken was, terwyl in dezelfde kast bovendien nog allerlei sla gers-ingrediënten bewaard werden. De officier vroeg bevestiging van het kantonrechterlyk vonnis Uitspraak 29 December. Een sombere toekomst. De opperman S. J. G. de J. uit Amster dam, was in het voorjaar van 1936 voor waardelijk invryheid gesteld van een straf welke hy moest ondergaan wegens 'n vermo gens-delict en tewerkgesteld by een garage te Oterleek. Een paar maanden waa 't goed gegaan tot de J. op zekeren dag de verlei ding niet had kunnen weerstaan van een rywiel, dat in de garage was gestald, het rijwielplaatjc te ontvreemden. Volgens ver dachte zou het rywiel zyn gevallen, waar bij het bela.tingplaatje, dat er in een lee- ren étuitje aanhing, op den grond zou zijn gevallen. De antecedenten van de J. hadden al gauw na de vermissing de verdenking op hem doen vallen en de diefstal was spoedig ontdekt. Zooals de officier van Justitie In zijn re quisitoir opmerkte, kon er geen sprake zijn van eenige voorwaardelijke veroordeeling, daar spr. de reclasseeringskansen, gezien het strafrechterlijke verleden van den ver dachte, totaal hopeloos achtte. Uit het medische rapport bleek al dat ver dachte als verminderd toerekeningsvatbaar beschouwd moet worden en het was daar om noodzakelijk dat ve-dachte voor gerui- men tijd aan de samenleving zou worden onttrokken. Ook het karakter van de J. die als branieachtig en leugenachtig bekend staat maakt het noodzakelijk een gevoelige correctie aan te brengen in verband waar mede spreker 1 jaar gevangenisstraf eischte. De verdediger mr. Kamminga achtte voor al het medisch rapport van belang, waarin toch wordt gezegd dat verdachte vermin derd toerekeningsvatbaar moet worden ge acht. Hij is dus niet voor de volle 100 voor zyn daden verantwoordelijk te stellen. Speciaal in het onderhavige geval was de verleiding te groot geweest, doch volgens pleiter had zijn cliënt bij het wegnemen van het plaatje niet de directe bedoeling gehad dit te gelde te maken. Pleiter drong op cle mentie aan, daar een onvoorwaardelijke en langdurige gevangenisstraf de toestand van verdachte zeker niet ten goede zou komen. Uitspraak 29 December. Een hopeloos geval. De kellner W. B. uit Bergen had verschil lende Alkmaarsche- en Bergensche mid denstanders in den loop van dit jaar weten te benadeelen en zich aan flesschentrekkerij en diefstal schuldig gemaakt. B. was in het voorjaar in Bergen gekomen en was aldaar in kennis gekomen met de 41-jarige Ida Broekhuizen uit den Helder met wien hij zich, ondanks het feit dat hy getrouwd was, verloofde. Dat zijn „meisje" een goede 9 jaar ouder was dan hij, deerde hem weinig. Zoo was hy ertoe gekomen dat hij aan zijn schoonvader in-spe had verteld dat hij in Bergen een cafétje kon huren, waarin wel perspectief zou zitten. Hy had hiervoor van zyn schoonvader de toezeg ging gekregen dat deze hem financieel zou steunen en met dezen steun als basis was R. maar vast bij den bierbottelaar W. Vis uit Bergen de noodige inkoopen gaan doen. Ook bij den electricien G. Meijer uit Ber gen had B. aangeklopt om zijn cafétje van het noodige licht te voorzien. Toen 't echter later op betalen was aangeko men was B. niet thuis geweest en toen de nood heel hoog gestegen was, was B. met de Noorderzon vertrokken, zyn beide schuld- eischers met vorderingen van resp. 53 en 16 achterlatend. Doch deze beiden waren niet de eenige slachtoffers geweest van de flesschentrekkerijen van B. Ook de fa. Spaander te Alkmaar was de dupe gewor den. Daar was verdachte aangekomen om een smoking, die hy voor zyn bedryfje noo- dig had gehad, doch hij had voorgewend kellner te zyn in het café de Roode Leeuw te Schoorl. Ook hier was de betaling, van de kosten groot 30 niet geschied en toen de leverancier een onderzoek had ingesteld was hem gebleken dat B. nooit in het cafe de Roode Leeuw was geweest. Om de maat vol te maken had B. na de debacle bovendien nog zyn verloofde besto len, door haar eerst onder een arglistig voorwendsel van huis te lokken en tydens haar afwezigheid een viertal gouden ringen te ontvreemden. De officier van justitie noemde het een zeer ergerlijk geval. Het bleek dat verdach te reeds 7 maal met den strafrechter in aan raking is geweest en reeds herhaaldeiyk straffen heeft ondergaan. Behalve de boven genoemde personen was ook nog een ande re firma te Alkmaar, alsmede de bank van leening te Amsterdam de dupe geworden van de diefachtige manipulaties van ver dachte. Spr. achtte een strenge straf zeer op zyn plaats en vroeg derhalve 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger mr. Thomas uit Hoorn, merkte in zijn pleidooi op dat het volgens hem hier geen zuivere flesschentrekkerij was. Verdachte was n.1. aanvankelijk wel dege lijk in de overtuiging dat hij later zyn schulden, mede door den toegezegden steun van zijn a.s. schoonvader, zou kunnen vol doen. Dat de zaak later verkeerd was ge gaan was niet geheel en al aan den schuld van verdachte te wyten geweest. Pleiter drong aan op clementie. Uitspraak 29 December. Zeg, Janustik geloof waarachtig, dat ik een goudmyn ge vonden heb.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7