SCHOORL WIEPINGEN BERGEN Berger Schoolvfreeniging. door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. deelte van het rioleeringsplan, waarvoor de raad tot aanbesteding had besloten, in eigen beheer laten uitvoeren; ten tweede: wat was het aanbestedingsbedrag? Ten derde: was het niet gewenscht geweest den raad mede deeling te doen van het veranderde in zicht? De voorzitter beantwoordde de eerste vraag bevestigend. Op de tweede ant woordde hij, dat de laagste inschrijver met 19900 ruim f 4000 boven de raming was geweest (deze was f 15730). Aangezien de gemeente-opzichter de raming had nage rekend en tot de conclusie was gekomen, dat het vereischte werk ervoor gemaakt kon worden, terwijl men bovendien werk zocht voor de werkloozen, hadden B. en W. toen besloten 't werk in eigen beheer uit te voe ren. De werkloozen hadden twee dagen later reeds aan den slag kunnen gaan, wat zfker niet het geval zou zijn geweest, als de raad eerst met het voornemen van het college in kennis had moeten worden gesteld en er zijn oordeel over had kunnen uitspreken. B. en W. waren overtuigd te hebben gehan deld in het belang der gemeente en hadden eerder op een pluimpje gerekend dan op vragen zooals nu gesteld werden. De heer H e y n e hoopte, dat de genomen beslissing inderdaad in het belang van de gemeente zal zijn, maar had bezwaar dat de particuliere patroons, wier materialen lig gen te roesten, nu werden uitgeschakeld. De heer Kant juichte de beslissing van B. en W. toe, maar zou graag hebben gezien, dat de raadsleden daarmede in kennis wa ren gesteld. De voorzitter zegde zulks toe voor een volgende gelegenheid. De heer van'tVeer vroeg een zoo danige administratie van het werk, dat de totaal-kosten na afloop goed kunnen worden nagegaan. De voorzitter was overtuigd, dat die in elk geval zullen blijven beneden 19000, al is het niet onmogelijk dat de raming zal moeten worden overschreden. Wethouder Akkerman bevestigde dit en zei nog, dat B. en W. het besluit tot uit voering in eigen beheer niet zouden hebben genomen, als de inschrijvingen lager waren geweest dan thans het geval was. Het is ons niet te doen om de middenstanders te pas- seeren, zei spr., maar als zoo hoog wordt in geschreven, hebben wij niets met hen op. De heer Opdam had gewild, dat ir. Verhey, die de raming had gemaakt, voor het bedrag daarvan garant was geweest De voorzitter: Dat zou hij nooit hebben gedaan. De heer Opdam drong aan op een juiste rekening van het werk, opdat niet ten on rechte een blaam zal worden geworpen op de particuliere aannemers, en de heer G r e e u w wees op de noodzaak dat de een heidsprijzen in de raming zijn opgenomen, opdat later een en ander kan worden nage rekend, om te voorkomen dat een tegenval len van het werk wordt geweten aan te ge ringe arbeidsprestaties van de arbeiders. Devo orzitter stelde hem in dit op richt gerust en sloot hierna de openbare vergadering. Van gesteunde noodlijdende gemeente geworden. De raad kwam Woensdagmiddag voor de laatste maal in dit jaar bijeen. De om standigheden waren niet gunstig, want B. en W. zagen zich genoodzaakt mede te deelen, dat zij de begrooting niet sluitend hadden kunnen maken zonder een bijdra ge van 11.694.31 uit 's Rijks kas, een bij drage die zoo veel hooger is dan vorige jaren, dat Schoorl van gesteunde nood lijdende gemeente wordt. De voorzitter stelde na opening de Ingekomen stukken aan de orde. Afwezig was de heer Gutter. De overvloed van raadsvergaderingen aan het einde van het jaar noopt ons tot een groote beknoptheid. Van de ingekomen stukken vermelden wij een verzoek van den heer J. Heinis e. a. om het Achterpad aan het openbaar verkeer te onttrekken. B. en W. oordeelden dit niet in het be lang van de gemeente. Conform besloten. Een verzoek van den heer J. J. Ekken- bris om een plaatsje krachtens de Land- arbeiderswet. Besloten werd het gevraag de voorschot te verleenen, en hiervoor het bedrag bij het Rijk aan te vragen. Voor kennisgeving wenschten B. en W. aan te nemen een verzoek van de Ouder commissie der o. 1. school te Groet om verbetering van het schoolplein aldaar, omdat geen richtige afvoer van het regen water is te verkrijgen. Er is geen geld. De voorzitter gaf een nadere toelichting. Conform besloten. De Buurtvereeniging te Schoorl, de afd. Schoorl van „de Hanze" en de V. V. V. Noord Kennemerland verzochten het rij wielpad door de kom Schoorl te projec teeren. Aangezien de gelden reeds bij het Rijk zijn aangevraagd en wat gevraagd wordt meer geld kost, en dus het plan in gevaar brengt, werd na eenige bespreking beslo ten om de aanvrage ongewijzigd te hand haven. De heer Duin wilde zelfs, gezien de houding van den middenstand, het plan voor een rijwielpad maar geheel terug nemen. Weth. Schermer oordeelde, dat de zaak nog niet voor elkander is en dat men later, zoo mogelijk, nog wel wenschen kan inwilligen. Tijdens de feestelijkheden op 11 Jan. zullen de caféhouders vrijstelling van balbelasting krijgen en tegemoetkoming voor het sluitingsuur. Overeenkomstig de wenschen van den minister van Binnen- landsche Zaken werden eenige wijzigin gen in de veldwachtersverordening aan gebracht. Tot het aangaan van een gemeenschap pelijke hulpverleening by brand tegen 30 per jaar met Alkmaar werd besloten. De heer Duin opperde nog bezwaren, die door wethouder Schermer werden weerlegd, waarop de begrooting z. h. s. conform werd vastgesteld. Voorgesteld werd de begrooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon in ontvangst en uitgaaf vast te stellen op 7515.54. Voor den Vleeschkeuringskring „Schoorl" op 2.765.—. Voor het G. E. B. 27.653.—. Voor het gasbedrijf 13.603. Terwijl voorgesteld werd de gemeente- begrooting van den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf vast te stellen op 173.834.15 en voor den kapitaaldienst op 39.828.10. B. en W. deelden mede, dat de begroo ting niet sluitend is te maken zonder een uitkeering van 11.674.31 van het Rijk, waardoor de gemeente noodlijdend zal worden. De heer Kaandorp trad op als rap porteur van de commissie, belast met het nazien. Overeenkomstig het voorstel van de commissie werd besloten de begrooting van M. H. 300 hooger te stellen. Die voor den Vleeschkeuringsdienst werd conform vastgesteld, evenals die van het G. E. B. en het Gasbedrijf, waarover in comité nog nadere inlichtingen gegeven zouden worden over een paar posten, die de commissie hoog oordeelde. Gaskachels op de scholen zullen in overweging geno men worden, als de proef met het raad huis goed uitvalt Bij de bespreking over de gemeente- begrooting werd het wenschelyk geoor deeld de tarieven voor plezierjachten met 15 cent per week te verhoogen. Dit zal in overweging genomen worden, waarop de begrooting conform werd vastgesteld. Een suppletoire begrooting voor 1936 werd op 530.vastgesteld. De heer Blom drong er op aan den nieuwen molenaar duidelijk te maken, dat niet meer bij storm wordt gemalen. Nu was daardoor groote schade aan den mo len toegebracht. De heer Duin oordeelde het wensche lyk, dat het risico ook voor een deel moet worden overgedragen op den huurder. Eigenbelang moet een rol spelen. De heer Winder vroeg hoever B. en W. met het onderhoud denken te gaan. De voorzitter zeide, dat B. en W. de hoop hebben, dat de man geleerd heeft. B. en W. denken natuurlijk binnen de per ken van de begrooting te blijven. De mo len draait weer en aan „De Hollandsche Molen" is om steun verzocht en spr. hoopt, dat het in de goede richting komt. De schade werd veroorzaakt door onkunde van den molenaar. Weth. Schermer gaf dit toe, maar de man is met hart en ziel by zijn bedrijf. Spr. wil wel den huurder voor een deel aansprakelijk stellen, de molen moet ech ter blijven draaien. Weth. B ij 1 veronderstelde, dat de mo lenaar al veel leergeld had betaald en dus in de toekomst wel voorzichtigheid zal betrachten. Tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon werd de heer J. M. Krimp gekozen. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heer G. Meereboer. Voor de versiering der gemeente bij de herdenking van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard wilden B. en W. 50 uittrekken, en voor de leerlingen van de lagere scholen wilden B. en W. 0.25 per leerling beschikbaar stellen. Voor het geschenk was 106.gecol lecteerd en voor de feesten 200.—. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten. Het G.E.B. zal den electri- schen stroom voor de eerebogen gratis geven op 11 Januari. Besloten werd met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een rekening courant-overeenkomst van 40.000. aan te gaan, en met de Coöperatieve Boerenleenbank een kasgeldleening aan te gaan van 10.000. Mede werd besloten een geldleening aan te gaan van 50.000.a 4 pet ter con versie van loopende hoogere leeningen. Ged. Staten oordeelden een verlaging van de vergoeding voor schoolschoon- maakster noodig. B. en W. wilden niet zoover gaan als Ged. St. en stelden voor om de vergoeding voor mej, A. Duinde Graaf van 175.— op 125.te stellen, van mej. J. A. SmitOostindië van 160.op 125.en van den heer J. Ridder van 277.77 op 175. De heer Blom oordeelde dat men wel moest toegeven, doch hij kon er niet vóór- stemmen. De voorzitter deelde mede dat de oude heer Ridder met het oog op zijn pensioen grondslag ontslag had gevraagd. Dit werd eervol verleend, waarna conform het voorstel werd besloten. De heer Blom besprak een schorsing in de werkverschaffing, als een gevolg van loondruk. De voorzitter zou hierop In comité antwoorden. Op een vraag van den heer Kaandorp zegde weth. Schermer toe om de oude tewerkgestelden zoo te werk te stellen, dat zy geen kou behoeven te lijden. De voorzitter gaf nog op een vraag van den heer Duin inlichtingen over een conflict ontstaan door de bouwverorde ning. De heer Blom wilde de verordening wyzigen. Het suppletoire kohier van de honden belasting werd vastgesteld, waarop de raad in comité ging, nadat de voorzitter vooF 1937 een goed jaar had gewenscht. De Raad vergaderde Dinsdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester Kolff. m Het nieuw-benoemde raadslid de heer Bontkes werd beëedigd. Van de ingekomen stukken vermelden wy 'n mededeeling van de N.V. Spoor-(ij Tram)- weg WieringenSchagen, dat op het des tijds verstrekt renteloos voorschot van 500 bij liquidatie 65.99 zal worden terug betaald. Aan S. Wiegman werd ontheffing van hondenbelasting verleend. Het verzoek van de openbare leeszaal te Alkmaar om subsidie, waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten, werd thans met 5 tegen 3 stemmen goedge keurd. Over het bedrag van dit subsidie staakten thans weer de stemmen. Aan de afd. Wieringermeer van de Noordholl. Ver. „Het Witte Kruis" werd een subsidie verleend voor de wijkverple ging van 50. De afd. had f 100 gevraagd en van Medemblik 200, doch deze verdee ling was blijkbaar gebaseerd op de grootte van het grondgebied van beide gemeenten m de Wieringermeer en B. en W. vonden een maatstaf naar de bevolkingscijfers meer juist. De rekening van de Zeegras-exploitiatie en de gemeenterekening voor 1935 werden voorloopig vastgesteld. De gemeentereke ning sluit, wat den gewonen dienst betreft, met een nadeelig saldo van f 32378.25. Aan A. Bosma en J. Wagenaar werd ont heffing van reinigingsrechten verleend. Vastgesteld werd een verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziektengelden. Dit zijn kosten van vervoer, afzondering onderzoek, verpleging, reini ging van lijders aan een besmettelijke ziekte. Besloten werd met 5 tegen 3 stemmen (die van de S.D.A.P.), om toe te treden als begunstiger van de Ned. Vereeniging voor luchtbescherming met een bedrag van 10 per jaar. Over een voorstel tot vermindering van de personeele belasting voor motorrijtuigen staakten de stemmen. Mw. WitSlikker meende, dat eerst andere belastingen, als dat mogelijk was, dienen te worden ver laagd. Een voorstel van B. en W. om de alge- meene politieverordening te wijzigen in dien geest, dat de café's geopend mogen blijven tot 11 uur des avonds, werd met 7 tegen 1 stem verworpen Vóór stemde alleen wethouder Tijsen. Ter gelegenheid van het huwelijk van prmses Juliana zullen de schoolkinderen een draagpenning en een „huwelijkscahier" ontvangen. Hiervoor werd een bedrag van 0.25 per leerling, dat voor noodlijdende gemeenten geldt, ter beschikking gesteld en voor even- tueele andere feestelijkheden een bedrag van 1 cent per inwoner. De kwestie van de opneming van den hier gevestigden veearts in den vleesch keuringsdienst van Den Helder werd thans aangenomen. De veearts zal als plaatsvervanger van het personeel een bedrag van 525 per jaar ontvangen, alsmede vergoeding voor het gebruik van eigen auto 5 cent per K.M. Vastgesteld werden de begrootingen van de Zeegras-exploitatie en de gemeentebe- grooting, voor 1937. De gemeentebegrooting sluit in totaal met f 532.203.84, waarbij ech ter in ontvangst zijn geraamd 99 van de de werkloosheidslasten als gewone en ex- tra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidie- fonds, verder een belastingbijdrage van ruim 18000 en ten slotte een bijdrage in de kosten der huishouding van de gemeente van 94631.54. De kosten van werkloozenzorg bedragen 238000 en die van armenzorg bovendien nog ruim 45000. By de rondvraag verzocht de heer Bont kes meer stempelgelegenheid te geven voor de werkloozen. Dit is volgens den Voorzit ter in onderzoek. Hierna sluiting. 'fzovincmat 'llieuws Opvoering Kerstspel. Dinsdagmiddag werd voor de leerlingen der scholen van de Berger-schoolvereeni- ging een primitief Middeleeuwsche Kerst spel opgevoerd. Ook de ouders waren uit- genoodigd en familie-leden of bekenden konden geïntroduceerd worden. De zaal van het Oranje-Hotel was dan ook tot de laatste plaats bezet. De heer J. Duinker hield een inleiding, waarin hij liet uitkomen, dat deze spelen echte primitieve volkskunst zijn. In de mid deleeuwen hadden de menschen een ster ker gevoel voor het geestelijke dan de mo derne mensch Ze gevoelden behoefte daar van te getuigen en zoo kwamen ze er toe o.a. het kerstgebeuren te dramatiseeren. Dat gebeurde in vele streken van Duitschland en het leefde zoo sterk in de menschen, dat Duitsche kolonisten, die zich in Hongarije vestigden ook daar de oude traditie voortzetten. Dr. Karl Julius Schröer, hoogleeraar te Weenen, die ook een tyd in Pressbu.g werkte, vond daar bij de boeren in de buurt de manuscripten, die hjj zoo belangrijk vond, dat hy ze publiceerde. Op zijn col leges sprak hij er over en een zijner leer lingen, Dr. Rudolf Steiner, grondlegger en leider van de Anthrosofische Beweging, heeft er de stoot aan gegeven, dat die oude spelen weer geregeld worden opgevoerd. Ook in ons land gebeurt dat al jaren lang in verschillende plaatsen en zoo kwam nu ook Bergen aan de beurt. Opgevoerd werden twee deelen n.1. 8_. van Christus Geboorte en het Herdersspel Hoewel de opvoering geschiedde doo e groepje dilettanten uit Bergen, onder voering van mej. L. Struijk, was er alle *T" aan besteed, zoo wel de aankleeding als 4 het spel zelf betrof. De middeleeuwsche spelers beschouwde» zich niet als artlsten, die voor een publfev optreden, maar als een deel van de gemeen te, dat tot uitdrukking brengt, wat in aU» leeft. Zoo kwamen de spelers dan ook al tijd door het publiek op en hielden ze verw schillende ommegangen, waardoor als het ware allen in de handeling betrokken we^ den. Zoo gebeurde het ook nu. De spelers schreden achter elkaar, al zingende, door de zaal naar het tooneel en ook in het verdere verloop van het spel werden meerdere om. megangen gehouden. De sterrezanger sprak een soort proloog uit en daarna volgden de verschillende ge beurtenissen die ons uit het kerstverhaal bekend zijn: de aankondiging door den Engel Gabriël, de moeilijke tocht n. Fethle- hem, het vruchteloos vragen om logies, de geboorte in de stal en de lofzang op het Godskind. In het onmiddellijk hierop aansluitende Herdersspel zagen we de herders in het veld, hoorden we hun gesprekken en hoe Gabriël hun in de slaap de blijde boodschap bracht We zien ze naar de stal van Betlehent trekken om het Christuskind geschenken te brengen. Het zou niet in overeenstemming zijn het pretentielooze van deze volkskunst om tooneelcritische beschouwingen te gaan houden. Laten we volstaan met de mede deeling, dat allen zich vol toewijding ga ven en hun rollen uitstekend vertolkten. Er waren vele momenten van sterke ont roering. Het was voor de Berger school een prach tige middag, in de eerste plaats als voor bereiding tot het Kerstfeest, doch ook uit cultuur-historisch oogpunt Zondag 27 De cember as. n.m. half drie wordt het spel nog eens in het Oranje-Hotel gegeven. Iedere belangstellende heeft dan toegang. Er wordt geen entrée geheven, doch ter bestrijding van de onkosten kan men een vrijwillig bijdrage geven. Wij raden allen aan, deze opvoering te gaan bijwonen. Een afscheid. In een Dinsdagmiddag ten raadhuize ge houden vegadering van de Vereeniging van Polders en Oningepolderde landen onder Bergen werd door den heer Jacob van Reenen afscheid genomen als voorzitter van de Vereenigde Polders. Nadat een prachtig bloemstuk op de tafel was gedeponeerd, werd de heer van Reenen op hartelijke en spontane wijze toegespreken door den heer J. Swaag uit Alkmaar, die op keurige wijze 'JxuiUetm 35) „O o, mr. Banks goeden avond", hijgde Tessa. „Goeden avond", zei mr. Banks somber. Tessa had getreuzeld op weg naar huis, en mr. Banks was zeker binnen gekomen, terwijl zij in de voorkamer was met mr. Turner. „Zou het vanavond mooi weer blijven, mr. Banks?" „Ik weet het niet", zei Banks, en keek net als Hamlet, als die zijn alleenspraak gaat houden. „U zult nu wel niets meer met mij te maken willen hebben?" „W-w-wel, natuurlijk wel, mr. Banks. Waarom dacht u dat?" „Omdat u nu hebt ontdekt, dat ik maar een kapper ben. Het is een goed baantje. Ik durf beweren, dat ik meer verdien aan loon en fooien, dan heel wat klerken bij een verzekeringsmaatschappij. En je hebt tegenwoordig kans, voor je zelf te kunnen beginnen, nu kappers zooveel te doen heb ben als nooit tevoren. Met al die millioenen gebobde en geshingelde hoofden, waarnaar om de twee of drie weken gekeken moet worden, is het kappersbaantje prachtig. En velen, die het weten kunnen, meenen, dat we nog pas aan het begin van onzen bloei zijn". „Ik geloof, dat u groot gelijk hebt, mr. Banks". „Nu dan „Daar gaat het niet om. U hadt mij niet in den waan moeten brengen, dat u klerk was bij een verzekeringsmaatschappij,,ter wijl u kapper bent. Ik ben maar een tea roommeisje, maar ik beweer niet, dat ik typiste ben, of actrice, of een steenen meis je, wat dat dan ook mag zijn. Ziet u, mr. Banks, u bent niet eerlijk tegen mij ge weest. En het komt er niets op aan, wat een man is, maar hjj kan toch de waarheid spreken. Dat kost niets". „Ik ga voor mijzelf beginnen, zoodra ik genoeg geld by elkaar heb, om een kleine zaak over te nemen. Voornamelijk bobben en shinglen. Billijke prijzen. Wasschen, knippen en golven voor een halven kroon". „Ik wensch u veel succes, mr. Banks. En ik zal zelf ook in uw zaak komen, omdat u mijn haar zoo goed gedaan hebt. Een ken nis van mij zei, dat het prachtig was, en dat moet ook wel, voor dien prijs. En ik zal er ook meisjes uit de salon heen brengen, als ik kan". „Wie was dat, die tegen u zei „Ik vrees, dat ik niet langer kan blijven, mr. Banks. Ik heb vreeselijk haast". „U zei, dat ik u vanavond weer mocht vragen". „Lieve help! U gaat me hier toch geen aanzoek doen?" „Tessa, ik heb je lief! Ik wil, dat je met me trouwt! Zeg, dat je met mjj wilt trou wen. Ik ben eerzuchtig. Ik wil groote dingen doen in het kappersbedrjjf. Als je zegt, dat je mij lief hebt „Ik vrees, dat ik dat nu niet zeggen kan, mr. Banks". „Waarom niet?" „Wel, ten eerste, omdat ik u niet lief heb. En ten tweede, omdat ik uitga, en maar een paar minuten tyd hem om mjj te ver- kleeden. Excuseer mjj dus, mr. Banks". „Gaat u met een man uit?" „Genade! Hoe raadt u dat zoo?" „De man, die uw haar zoo prachtig vond?" „Ik geloof, dat u prachtig is, mr. Banks U hebt bepaald het tweede gezicht. En ik kan werkelijk geen oogenblik langer blij ven, mr. Banks. Het spijt me, maar ik moet mjj heelemaal verkleeden, en heb nog maar zoowat een kwartier. De auto kan ieder oogenblik voor de deur staan". „De auto! Wiens auto?" „Genade! Wel, de auto, waarin ik uitga. Die behoort aan den man, met wien ik uit ga, of tenminste, aan zjjn vader. De man, die mijn haar prachtig vindt". „Het komt door die tearoom", zei Banks. „U moest iemand hebben, om op u te pas sen". „Ik hep iemand, om op mjj te passen, mr Banks, dank u wel vanavond tenminste". „Meisje, je bent dwaas". „Lieve help! Waarom?" „Weet je dan niet, dat een man, die een auto heeft en een tearoom-meisje mee uit neemt, een een Hjj volgde haar de trap op tot aan haar kamer. „Nu, wat is hjj dan?" vroeg Tessa vroo- lyk. „Niets goeds. Dat is hij. En als je met dien kerel uitgaat, in zjjn auto, ben je ben je „Een verloren vrouw", riep Tessa, terwijl zjj haar zolderkamertje binnendanste, de deur dichtsloeg en op slot deed. „Het spyt mij, mr. Banks. Ik wou niet ruw zjjn, maar ik moet voortmaken met aankleeden. We gaan naar Locarno. Dat is het restaurant, weet u, waar ze vredesconferenties en zoo houden. Daar is een oase met palmen en- zoovoort. En je kunt staan en roomijs eten, of zitten, en luisteren naar de saxofoons en de hobo's. Genadige goedheid, de hiel van mijn kous is door. Nou vraag ik je!" „Tessa!" Banks trommelde met zyn knok kels op de deur. „Hou je van mjj?" „Lieve help! Wees niet dwaas, mr. Banks, ik ga uit". „Wil je Tessa, wi je me een zoen ge ven?" „Neen!" „Tessa, lieveling, ik heb je noodig „Wie moet er op de dochter van den huis bewaarder passen, terwijl de huisbewaar der op het huis past?" zong Tessa lustig. „Tessa, wil je niet naar my luisteren?" „Ik luister. Wat is er?" „Tessa, ik ben gek op je. Ik kan zonder jou niet leven. Laat me je een zoen geven één keer maar. Dat zal mij helpen". „Zoen mijn spons", riep Tessa. „Die liet in de badkamer!" Terwijl mr. Banks heel teleurgesteld en somber de kleine trap afliep naar zyn eigen kamer, hoorde hij haar zingen: „Lief klein zweertje, ga niet zoo te kecrl Langzamerhand wordt je een groote n=t i. bloedzweer" borstel L i261 terwijl 2e met een borstel door haar vlammend haar gina „Vreeselyk plat. Zoo bederf je jezelf kind En llr V' en nare din S. als heUetJ6 8PtL' dat 3e Ze '"bt, puistje naast je neus hadt" „Lieve help! Daar is de auto al, en ik ben heelemaal klaar, op myn kleeren na" HOOFDSTUK XX1IL En nog een. Tien minuten te laat, maar als een beeld van jeugd en liefelijkheid, en blozend van triomf, omdat zij voelde, dat zü mr. Banki niet geheel kon laken om zijn dwaze ver liefdheid, kwam Tessa naar beneden hollet^ en ontmoete daar mrs. Elisabeth Potts. „Houd mij niet op, mrs. Potts. Ik heb vreeselyke haast". „Liefje, je ziet er snoezig uit. Daar is een jongeman". „Lieve help! Is hij weer binnen gekomen?- „Ik heb hem in de voorkftner gelaten". Tessa maande zichzelf tot kalmte. Na haar houding van straks, zou het misschien niet passen, hem al die opwinding en ijver te toonen. Het zou beter zijn, als een koningifli die guuten uitdeelt, weer in Jimmy's te genwoordigheid te verschijnen. Zy liep dus naar de voorkamer met haar kleine, ronde kin juist voldoende in de hoogte, om mr. Turner te toonen, dat rt) niet uit zichzelf op heer besluit wsi teru^- gekomen, maar alleen uit barmhartigheid, om hem niet te veel te laten lijden. hn toen zij binnentrad, werd zij door mannenarmen gegrepen, aan jen mannen- horst getrokken, en op mond en andere dea len van haar gezicht, die daarvoor in aan merking kwamen, gekust, tot alle adem haar benomen wu. Instinctmatig vocht Tessa wild, zonder te weten, wie het wu. Zij wist alleen, dat dit niet Jlmmy Turner wu. Die kuste haar niet op zoo'n manier. Wat zt) gedaan zou hebben, als het Jimmy wèl wu geweest, en "f rij zich dan ook zoo verweerd zou heb ben, vroeg zij zich niet af, daar die vraag niet bi) haar opkwam. (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10