I met ^Binnenland. JCecA S. School WeecAeeidd ew2£j Een vurige opwekking tot vrede. Een ernstig verwijt aan hen die den oorlog propageeren. Jet Last over Spanje. ..'.tei. 1 Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Mayerling (hist.-rom.); hoofdrollen Charles Boyer, Danielle Darrieux. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Jack Hylton verovert de wereld (jazz-film); hoofdrollen June Clyde en Jack Hylton. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Als de natuur roept (rom.-avont); hoofd rollen Clark Gable, Loretta Young, Jack Oakie en de hond Buck. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De auto-kampioen (sens.); hoofdrollen Lile Talbot en Mary Astor; tweede hoofd nummer De weerwolf van Londen (sens.); hoofdrollen Henry Huil en Warner Oland. Toegang boven 18 jaar. BIOSCOPEN, AANVANGENDE DEN EERSTEN KERSTDAG. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleinste rebel; hoofdrol Shirley Temple. Toegang voof eiken leeftijd. De Kerstdagen en Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer Oranje Hein; hoofdrol len Herman Bouber, Sylvain Poons, Harry Boda e.a. Toegang boven 14 jaar. Beide Kerstdagen van 2 uur af doorloo- pen voorstellingen; den 2en Kerstdag 's av. 2 voorstellingen, 7.15 en 9.45 uur. Maandag- en Dinsdagmiddag, half 3, spe ciaal kinderprogramma, „Skippy", hoofdrol Jackie Cooper. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater. 8 uur, hoofdnummer Sin- gende Jugend met de Wiener Sangerknaben e.a.; voorts de illusionist Ben-Ali-Libi. Toe gang voor eiken leeftijd. Vrijdag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur; Zaterdag om 8, 4.30, 7.15 en 9.45 uur; Zon dag om 2, 4.30 en 8 uur. Maandag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer In de schaduw van de guillotine (dram.); hoofdrol Ronald Colman. Toegang boven 18 jaar. De Kerstdagen en Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 25 December. (Eerste Kerstdag). Café Groot te Koedijk, uitvoering „De Roos". Zaterdag 26 December. (Tweede Kerstdag). 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Georg Pickard and his Band. 7.30 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, opvoering van Robbedoes door „Harmonie". 8 uur, café Timmerman te Schoorl, con cert fanfarecorps De Vriendschap. Zondag 27 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Georg Pickard and his Band. 7 uur, zaal Kok te Rustenburg, Daan Pool en Tommy Bouman voor den Bond voor Staatspensionneering. De bandieten hadden het lichaampje dan verborgen, na het een slag met een hamer te hebben toegebracht. Hauptmann was niet bij de ontvoering aanwezig, hij had de ontvoerders alleen geholpen bij de afpersing, zoo verklaart Svedberg. Svedberg zeide nog, dat de bandieten hem wantrouwden en dat er zelfs een poging werd gedaan, om hem uit den weg te rui men. Tenslotte werd hij uit het land gezet, ten gevolge van een anonieme beschuldiging, dat hij communistische propaganda had ge voerd. Svedberg, die reeds eerder aan Haupt- mann's advocaat, Fisher, heeft geschreven, zonder resultaat te bereiken, houdt vol, dat zijn verhaal waar is. (Msb.) Radioredevoering van den Paus. Om half een vanmiddag heeft Z.H. de Paus voor de microfoon sprekende, zijn wenschen ter gelegenheid van het Kerstfeest gezonden aan alle geestelijken en geloovigen en er bij hen op aange drongen zich rond de kerk te scharen in deze stormachtige tijden. paganda en de aanslagen tegen de meest essentieele goederen van de maatschappij, het gezin en het individu met de verwoes tende krachten, welke tot hun beschikking staan, worden verspreid. In alle landen treedt thans een ernstiger en dreigender waarschuwing aan het licht dan ooit op de geheele wereld is aanschouwd en vooral voor Europa en zijn christelijke beschaving. De openbaring en aankondiging van de verschrikkingen van hetgeen in Europa en op de wereld wordt voorbereid, indien men niet onmiddellijk en afdoende zijn toe vlucht zoekt tot verdediging en de genees middelen, zijn duidelijk zichtbaar. Onder hen echter, die zich tot eerste be strijders van bovengenoemde vijandige krachten opwerpen, zien wij zulken, die zich in de keuze van hun middelen laten beheerschen door ideeën, welke valsch en funest zijn, welke de opvoeding van de jeugd bedreigen en de kerk durven voor te stellen als den vijand van den voorspoed der natie, en die juist door hun verkeerde middelen van bestrijding die krachten hel pen bevorderen op wier bestrijding zij zich beroepen. Wij herhalen onzen oproep en aanbeveling aan de geheele wereld, aan de prelaten, geestelijkheid en leeken en gedenken vooral de jeugd en de zieken. Vervolgens memo reerde de paus zijn eigen ziekte en bracht verder zijn dank voor de vele bewijzen van liefde die hij heeft ontvangen. Mijn lijden is gering vergeleken bij het Hjden der wereld en het lijden van Chris tus. Wij aanvaarden het offer in overeen stemming met Zijn heiligen wil voor de be keering der dwalenden, 'den vrede en het welzijn der kerk, en vooral voor het zoo zwaar beproefde en juist daarom ons zoo dierbare Spanje. Vervolgens memoreerde de paus de ge beurtenissen van het afgeloopen jaar: de feestelijke intrede van zijn tachtigste levensjaar, het congres der katholieke jour nalisten, de tentoonstelling der katholieke pers, de opening van het paleis der congre gaties, de pauselijke academie van weten schappen, het negentiende eeuwfeest der be keering van Paulus en het zestiende eeuw feest van den dood van den H. Sylvester. Hij eindigde zijn toespraak met een vurige opwekking tot vrede en met een smeekbede tot de regeeringen om de „rust der orde" welke smeekbede de paus zeide neer te leggen voor de kribbe van den Vorst des Vredes, die kind heeft willen worden om op deze wijze meer bemind te worden. 44 DOODEN BIJ DE ONTPLOFFING VAN NUEVA ROSITA. Het aantal dood en der ontploffing van Nueva Rosita in Mexico bedraagt 44. Heden zijn nog een tiental lijken van mijnwerkers aan de oppervlakte gebracht, die men nog had gehoopt te redden. De toestand van 23 gewonden scheen minder ernstig. PREDIKBEURTEN. SCHAGEN, Vrijdag 10 uur ds. Eikema; Zaterdag 6.30 uur Kerstfeest; Zondag geen dienst. BARSINGERHORN, Vrijdag 6.30 uur; kerstfeest; Zondag 10 uur ds. Vorstman. Doopsgezinde gem., Vrijdag 10 uur rts. v. d. Veen; Zondag geen dienst. BURGERBRUG, Vrijdag 7 uur Kerst feest; Zaterdag geen dienst; Zondag 10 uur ds. Witkop (extra coll.) SCHAGERBRUG, Vrijdag 6 uur Kerst feest; Zaterdag 10 uur ds. Witkop (extra coll.) DIRKSHORN, Vrijdag 7 uur ds. de Leeuw; Zaterdag en Zondag geen dienst. NIEUWE NIEDORP, Vrijdag geen dienst; Zondag 10 uur ds. van Dijk. WINKEL, Vrijdag 10 uur, ds. de Leeuw; Zaterdag en Zondag geen dienst. OUDESLUIS, Doopsgezinde gem., Vrijdag 2 uur, ds. v. d. Veen. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde gem 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, geref. kerk, Vrijdag, Zaterdag en Zondag, telkens 10 uur, de heer H. de Wit, cand. te Santpoort. De Paus verklaarde met name: de smar telijke nood, welke zich dit jaar met de kerstvreugden vermengt, weerklinkt inniger en bedroe vender terwijl de burgeroorlog met al zijn verschrikkingen, haat, doodslag en vernietiging woedt in een land als Spanje, waar men zou zeggen, dat de pro- De letterkundige Jef Last, die met een Kerst- en Nieuwjaars ver lof is terugge keerd uit Spanje, waar hy aan de zijde der regeeringstroepen heeft medegestreden, heeft ons vanmorgen te Amsterdam in een door hem belegde persconferentie van zijn wedervaren verteld. Midden September is hij in Madrid ge komen. Het élan der bevolking heeft hem meegesleept. Hij heeft zich opgegeven bij den „Bond van kunstenaars ter verdedi ging van de cultuur", een internationaal gezelschap van letterkundigen, onder wie ook Ludwig Renn, thans commandant van de „Compagne Thalman". Toen later de internationale brigade, waar o. m. Julius Deutsch generaal werd, is gevormd, ver koos Jef Last bij zijn compagnie van de volksmilitie, uit buurtgenooten bestaande, te blijven. Hij heeft gevochten bij Naval- peral, daarna maakte hij den grooten slag bjj Getafe mee, in begin Nov., lag hij in de linies achter de Manzanares, later in de universitaire wijk. Na Getafe comman deerde hij zijn compagnie van 140 man, nadat hij „wegens betoonden moed in de vuurlinie" door de officieren tot eersten luitenant was voorgedragen en door de militianen was benoemd. De heer Last was verontwaardigd over de berichten uit Madrid, waarin wreed heden worden vermeld. Hij heeft daarvan niets bemerkt, wel heeft hij revolveraan slagen van de „vijfde colonne" meege maakt. Ofschoon de luchtaanvallen verschrik kelijk zijn, gaat het leven te Madrid zijn gewonen gang. Er is echter nijpend gebrek aan levensmiddelen en aan medicamenten. Op 14 December is Jef Last uit Madrid vertrokken. Hij had den indruk dat bij de opstandelingen de kracht van het offensief verslapte. De Mooren en het vreemdelin genlegioen waren voor Madrid terugge trokken. De aanwezigheid van Duitschers had hij niet bemerkt. De stemming bij de militietroepen is goed. Kinderlijk is de slechte bewapening in zijn compagnie gebruikt men drie soor ten geweren. De bevolking gedraagt zich moedig. Toen op 8 November de mannen in paniek het front verlieten, hebben de vrouwen hen er weer heen gedreven. De heer Last zal eenige dagen te Am sterdam blijven, waar hij voor een verga dering het woord zal voeren voor het ge nootschap Nederland-Spanje. Dan keert hij in begin Januari ten spoedigste naar Madrid terug, want dan verwacht men een groot offensief der regeeringstroepen. OpVVOVvCiAUtfwMiprt. Wie op de pos ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). DE KAASMARKT. De aanvoer op de kaasmarkt bedroeg heden 42000 K.G. De hoogste markt was 18, doch gemiddeld was de prijs 2 lager. Men staat thans voor een consump tie-product dat niet kon worden opgezet, zoodat de kaas voor binnenlandsch gebruik dient of naar Duitschland kan worden geëxporteerd, welk land de feitelijke af nemer is van de Friesche 40 plus kaas. Merkwaardig is dan ook dat Friesche kaashandelaren als koopers van het N.-H. product optreden, omdat nu het verschil in prijs met het Friesche product is weg gevallen, zoolang er geen opzetkaas komt en die krijgen wij pas einde Februari. In Friesland hoopt men ten zeerste dat door de kaasbeurs de markt zal verdwijnen opdat de egalisatie zich kan voltrekken. Het is toch de Alkmaarsche markt ge weest die steeds de prijs voor de N.-H. 40 plus kaas boven de 40 plus Friesche kaas deed uitgaan. In de kringen van de producenten dringt daardoor reeds sterker het begrip door dat de markt behouden dient te blijven. Men begint in te zien dat de leidende directeuren voor de kaasbeurs met hun product niet op de beurs verschijnen. Slechts een zevental fabrieken waren heden op de kaasbeurs verschenen. Het waren de fabrieken van 't Zand, Binnen- wijzend, Twisk, Wieringerwaard, Abbe- kerk, Wijdenes en Beemster en het trok de algemeene aandacht dat de heer Kuiper van Oostwoud, die de vorige week mede een circulaire aan de producenten onderteekende om met het aanvoeren op de kaasbeurs vol te .houden, thans met zijn product niet aanwezig was. Wij vernamen dat deze krachtige voor stander van de kaasbeurs zijn productie deze week telefonisch verkocht had aan den Frieschen kaashandelaar van Woerden te Akkrum. Men ziet hierin een aanwijzing dat deze voorstander voor de kaasbeurs, liever heeft dat anderen de financieele offers dragen. Verschillende aanvoerders op de kaas beurs verzekerden ons dan ook dat zij liever hun product weer op de markt brachten en zij twijfelden er niet aan, dat de boeren daartoe zouden besluiten, wan neer de besturen het aandurfden hierover fabrieksvergaderingen uit te schrijven, zelfs wanneer in deze vergaderingen "Ie jonge tweede secretaris van den Bond van Zuivelfabrieken, de theoretisch'1 voorstan der van de kaasbeurs, werd toegelaten, omdat men van oordeel is, dat ook hier ie praktijk boven de theorie het laatste woord spreekt. Een van de aanvoerders (de fabriek te Koegras) was dan ook heden met de helft van de productie weer op de kaasmarkt, terwijl anderen met hun product naar Purmerend waren getrokken. Ondanks de weinige aanvoerders op de kaasbeurs geraakten daar slechts twee aanvoerders hun product kwijt en wel tegen een prijs die 0.50 per 50 K.G. lager was dan op de markt en dit ondanks het product, doordat de vorige week niet verkocht werd, iets meer was ingedroogd, waardoor het om gelijk met de markt prijs te zijn, 0.50 hooger dan de markt had moeten gelden. Het is ons bekend dat de ministers van landbouw en van sociale zaken volkomen het inzicht van de voorstanders van het behoud van de markt deelen, dat in het belang van den afzet van het product de markt behouden moet blijven. Minister Deckers verklaarde persoonlijk, dat ook z. L de Alkmaarsche markt de eenige markt is, die een waardevol reclame object is voor den afzet van een nationaal product, waarom het behoud van de markt als een nationaal belang diende te worden erkend. De betreffende ministers hebben zich dan ook onvoorwaardelijk uitgesproken voor de medewerking van het rijk tot het verlagen van de wik- en weegloonen. Wij betreuren het, dat tengevolge van de ambtelijke rompslomp deze medewer king van het rijk uitblijft. Met alle waardeering voor het door Alkmaar met ingang van de vorige week gebrachte of fer dient te worden erkend, dat de tegen woordige lage kaasprijzen een verdere verlaging van de wik- en weegloonen noodzakelijk maken. Wanneer deze komt, dan kunnen de voorstanders van de kaasbeurs deze ge voegelijk opdoeken en de voldoening smaken dat door hun actie toch een be langrijke verlaging van vaste kosten voor de producenten is verkregen. De toestand op de kaasbeurs, waar slechts twee koopers verschenen, is toch een onhoudbare. JONGE HERDERSHOND. Bjj de politie zijn inlichtingen te beko men over een jong herdershondje (reu), dat verdwaald is en bij een burger alhier is komen aanloopen. GESLAAGD VOOR ZANGONDERWIJS. Te Utrecht is geslaagd voor het examen ter verkrijging van het getuigschrift der maatschappij tot bevordering der Toon kunst voor Zangonderwijs op de Lagere scholen mej. Jos. de Vries, alhier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van G. Mantel, voorheen landbouwer, thans arbeider te Andijk (O.) Rechtercommis saris is mr. Ubbens, curator is mr. Winkel. POSTBESTELLING OP 31 DECEMBER. De directeur van het postkantoor deelt ons mede dat met het oog op een goeden gang van zaken tijdens de jaarswisseling de middagbestelling op 31 December en 2 Januaria a.s. hier ter stede zal worden beperkt tot het centrum en enkele grootere instellingen en zaken in de buitenwijken. EEN KERSTVERRASSING. Het personeel van de Condensed Milk Company verzoekt ons mede te deelen, dat alle leden van dit personeel heden voor de kerstdagen met een pakket verrassin gen vleeschwaren, sigaren, enz. werden verrast. BOOMPOORTSBRUG AFGESLOTEN. De directeur der gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de Boom- poortsbrug bij de Alkmaarsche Ijzergie terij op Maandag 28 December 1936 voor alle verkeer zal zijn afgesloten. N.V. SCHEEPSWERVEN „NICOLAAS WITSEN" „VIS". De scheepswerven „Nicolaas Witsen" Vis" te Alkmaar heeft niet over gebrek aan orders te klagen. Er is een serie van 6 stuks „Royalkruisers" in aanbouw, waarvan er reeds 3 stuks zijn verkocht, n.L 2 naar Amsterdam en 1 naar Friesland (Sneek). De bestelde „Royalkruisers" zijn alle van model en grootte als op de laatste Hiswa geëxposeerd en welk model nog steeds met stijgend succes wordt verkocht. Deze booten hebben ook precies de eigenschappen, die men gaarne in eei motorboot aantreft, ter wijl door het feit dat de afmetingen zoo klein mogelijk zijn gehouden, de prijs bin nen ieder bereik valt, de onderhoudskosten laag zijn en bovendien de boot zeer gemak kelijk is te behandelen. Ondanks de betrek kelijk geringe afmetingen, zijn er 4 ruime slaapplaats in de kajuit, terwijl nog 2 per sonen in de cockpit kunnen overnachten. Door de geheele boot is sta hoogte en er is een overvloed van bergruimte. Keuken en W.C. ontbreken evenmin, zoowel in- als exterieur maakt een zeer luxieuse indruk en .wij raden dan ook ieder, die de „Royalkrui- ser" nog niet kent, aan, eens een kijkje op de werf te Alkmaar te gaan nemen. HEROPENING WINKEL. De heer D. C. Kramer, Scharloo 3, heeft heropend de zaak in speciale Verkade- artikelen. Het betreft hier een algeheele reorganisatie, al zou men dit aan den buitenkant niet zoo zeggen. Ter aanmoediging ontvangt iedere koo- per, die voor een klein bedrag besteedt, een aardige attentie. DE 100.000. Vvie zou vermoeden dat dit glanspunt uit de loterij hier ter plaatse gevallen was, heeft het mis. De 100.000-ste, welke we hier bedoelen, is een bezoeker aan de Alkmaarsche Bad- en Zwemzoeker, die.... een derzer dagen verwacht wordt. Iedereen, die dus in de eerstkomende dagen een bezoek brengt aan „de Over dekte' heeft kans de 100.000-ste te zijn en derhalveeen jaar gratis te kunnen zwemmen. Wie zal het zijn? EEN KRUIDENIER, DIE VAN AAN PAKKEN WEET. Onder dezen titel publiceert het N e- der land ach .weekblad voor kruidenierswaren, conser ven en comestibles een artikel over een onzer stadgenooten waaraan wij het volgende ontleenen: Het is reeds lang geleden, dat onze firma het initiatief nam tot het uitschrijven van een etalage-wedstrijd, ten einde langs dien weg te komen tot een algemeene verbete ring van etalages in de middenstandszaken. Een der eerste prijswinners werd de heer Haytema te Alkmaar en van dien tyd da teert onze eerste persoonlijke kennismaking. We zijn weer eenige jaren verder, en ons blad organiseert de eerste gemeenschappe lijke buitenlandsche vakreis naar de groote levensmiddelententoonstelling te Berlijn waar tegelijk de internationale vereeniging werd opgericht. Tot de reizigers, die zich spontaan aan- meldden, behoorde ook de heer Haytema cn uit het in die dagen regelmatig samenzijn is onk tVhnCn P gegroeid' wa«in we ons ook thans nog verheugen. heïreHbUitenlandsChe reis heeft v<x>r den had Z8er Vergaande «volgen ge- ad. Hy heeft gezien dat er juist buiten de naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 24 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 780,5 m.M. te le Havre. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 25 December: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; nevelig tot licht bewolkt; weinig of geen neerslag: temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag weinig ver andering in temperatuur. Buitenlandsrh weeroverzicht Waarschijnlijk gedurende de Kerst dagen goed weer, met temperatuur om het vriespunt. De van IJsland gekomen depressie heeft zich over Scandinavië en het Oostzeegebied uitgebreid en veroorzaakt zwaren w es ter storm in de Oostzee. Aan de Noorsche kust stijgt de barometer weer, bij het Kanaal ligt een hoogdruk gebied boven 780 m.m. Op de Britsche eilanden waait in het noorden een matige tot krachtige westelijke wind, met hier en daar regen en zacht weer, in het zuiden van Engeland kwam daarentegen vorst voor. Aan de Noorsche kust stormt het uit west, in noord-Scandinavië houdt de sneeuwval aan, in zuid-Zweden valt regen. Ook noord-Duitschland heeft aan de kust stormachtigen wind, in het zuiden komt mist en windstilte voor met temperatuur even onder het vriespunt. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met mist of betrok ken lucht, alleen in het noordwesten en zuiden komt zon voor. Hier te lande blijft het weer onder invloed van hooge drukking bij westelijken wind, zoodat des nachts mist met temperatuur om het vriespunt, overdag opklarend weer te wachten is. Aangezien op den oceaan nog geen diepe depressie nadert, is er veel kans, da. ook de tweede Kerstdag ongeveer hetzelfde weer heeft. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.19 uur tot 7.42 uur licht op. enge grenzen van ons vaderland iets te lee- ren viel en sedert besteedt hij zijn vacanties aan buitenlandsche trips. We zullen den heer Haytema volgen, haast schreven we „vervolgen" op die leer rijke uitstapjes, die zich hebben uitgestrekt tot Parijs, Rome, Napels, Genua, etc. Ook dit jaar is de heer Haytema er weer op uit geweest en de resultaten van die reis liggen thans voor ons. Bordeaux en omgeving was het doel, bet meemaken van den Franschen wijnoogst, niet alleen als toeschouwer maar als mede arbeider. Op een foto vinden we den heer Hayte ma asm den arbeid, liefhebberij-werk, noem het amateurisme zoo ge wilt, maar dan toch een amateurisme, dat voortkomt uit liefde voor zijn vak. Ten slotte een amateurisme, dat in be roepsarbeid overging, want sedert die reis maakt de heer Haytema zijn bisschop-wijn zelf, waarvoor hy de Bordeaux betrekt van de relaties, die hy in het productieland heeft aangeknoopt. De dames, wier portretten het eigen etiket sieren, zijn de Fransche vrouwen, bij wie hy in die weken van toerisme in pen sion was Zoo weet de heer Haytema jaar na jaar het nuttige asm het aangename te verbin den, zijn clientèle aan het bedrijf te binden door de bekoring van het nieuwe en oof spronkelyke. We zijn nu reeds benieuwd welk land vol gend jaar het reisdoel van den heer Hajjte- ma zal worden. In iedere plaats in Nederland een »paar kruideniers als onze vriend Haytema, w®t zouden ze dan een eereplaats in het ottid* denstandsleven innemen. Bij het artikel zijn vele fraaie fotoV op genomen. Men ziet den heer Haijtema bü de druivenplukkers in het Zuid-Fransche land schap, waar in de laagte de machtige Dor- dogne stroomt, men ziet hem bij het ver voer van den pluk per ossenkar, b(J de be werking der druiven met allen, die daarbij bet lokken zijn. Een bijzonder mooie opna me is die waar de heer H. een krans bi) het monument van Pasteur legt. „De heer Haijtema (Alkmaar)", zoo luidt het onderschrift, „die bü het bereiden van verschillende door hemzelf verpakte arti kelen dikwyls gebruik maakt van de door den gemalen Pasteur uitgevonden metho des, heeft als blük van hoogachting *en kians gelegd aan den voet van het monu ment Pasteur te Parijs. De linten in de Alk maarsche kleuren (rood-wit) dragen net opschrift „Pour de grand Pasteur d'un Petit marchand Hollandais" (voor den groo ten Pasteur van een kleinen Hollandachen koopman"). Inderdaad: een kruidenier, die van aan pakken weet. I

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2