Estafetteloop naar Den Haag. Logger op de kust. Sleeppogingen bleven tot vannacht toe nog vruchteloos. BERGEN Doodelijk ongeluk op onbe- waakten spoorwegovergang L eean8eo,Tering m het Centr' <*kenhuIS Agenda Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleinste rebel; hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half acht, hoofdnummer Oranje Hein; hoofdrol len Herman Bouber, Sylvain Poons, Harry Boda e.a. Toegang boven 14 jaar. Maandag- en Dinsdagmiddag, half 3, spe ciaal kinderprogramma, „Skippy", hoofdrol Jackie Cooper. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Sin- gende Jugend met de Wiener Sangerknaben e.a.; voorts de illusionist Ben-Ali-Libi. Toe gang voor eiken leeftijd. Maandag- en Dinsdagmiddag, half 3, ma tinee; Woensdag, half 3, kindermiddag. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer In de schaduw van de guillotine (dram.); hoofdrol Ronald Colman. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. ling van Tsjang Kai Sjek, te Sjanghai vorm den de betoogers optochten, waarin zij spandoeken meedroegen, waarop stond: Leve Tsjang Kai Sjek, leve de republiek. Tsjang Sjoe Liang is rouwmoedig; heden wordt de staat van beleg opgeheven Bij zijn aankomst te Nanking tezamen met zyn echtgenoote en den Australiër Donald, verklaarde maarschalk Tsjang Kai Sjek: „Dat ik ben vrtf gelaten is grooterideels aan den moed te danken en de tact van mijn vrouw". Op het vliegveld werd de maarschalk door 200.000 menschen toegejuicht. Twee uur r.a hem kwamen Tsjang Sjoe Liang en T.V. Soeng aan, eveneens per vliegtuig. Zij be gaven zich naar de woning van Soeng. Tsjang Sjoe Liang richtte een schrijven aan Tsjang Kai Sjek, waarin hy zegt: „Ik ben natuurlijk een ruwe en onopge voede boer en daarom heb ik deze misdaad begaan. Als boetvaardige ben ik u thans naar Nanking gevolgd teneinde myn straf voor myn misdaad af te wachten. Ik zal zelfs den dood aanvaarden indien deze nut tig is voor mijn land. Laat geen gevoel van vriendschap u ervan af houden mij te be handelen als ik verdien". Vermoedelijk zal maarschalk Tsjang Kai Sjek binnenkort een verklaring publicee- ren, waarin hij wijst op de loyaliteit van Tsjang Sjoe Liang en Jang Hoe Tsjeng, den pacificatie-commissaris van Sjensi en waar in hy aantoont, dat hun daden niet moeten worden beschouwd als opstand of muiterij. Ook zal in de verklaring worden ontkend dat de kwestie op financieele wyze wordt geregeld. Generaal Tsjiang To Jun, de minister van binnenlandsthe zaken, die tegelijk met Tsjang Kai Sjek gevangen werd genomen, is eveneens in vrijheid gesteld. De staat van beleg in Nanking en de ove rige Chineesche steden zal heden worden opgeheven. De Chineesche pers beschouwt de ontwikkeling van den toestand als een overwinning van de oenbare meening op het militairisme. Vermoedelijk zal Tsjang Sjoe Liang te Nanking blijven en men acht dit een bewijs, dat hy geheel verzoend is met Tsjang Kai Sjek. Schrijven van Tsjang Kai Sjek aan Tsjang Sjoe Liang en Jang Hu Tsjeng. Voor zyn vertrek uit Sianfoe heeft maar schalk Tsjang Kai Sjek een brief van 2000 woorden gezonden aan Tsjang Sjoe Liang en Jang Hu Tsjeng, waarin hy o.a. zegt: „Gy werd beïnvloed door reactionnairen, doch zyt bereid uw fout te herstellen. De verant woordelijkheid van deze greep naar de macht draagt gij en aangezien ik uw opper bevelhebber ben, treft ook my blaam, omdat ik de discipline heb laten overtreden. Ik bied u hiervoor het land myn verontschul digingen aan". Tenslotte verzoekt Tsjang Kai Sjek, Jang Hu Tsjeng en Tsjang Sjoe Liang zich by de regeering te melden om gestraft te worden, hy belooft hen tevens te hunnen gunste zyn invloed aan te wenden, omdat zy hun daad oprecht betreuren. Geen strafexpeditie? De Japansche „Yomiri Sjimboen" meldt uit Sjanghai, dat onder de provinciale mili taire „Klieks" in China steeds meer aan hang gewonnen wordt voor het organiseeren van een bloc, teneinde gezamenlijk druk uit te oefenen op de Nanking-regeering om de expeditietroepen, die tegen de troepen van Tsjang Sjoe Liang uitgezonden zijn, terug te trekken. Hetzelfde blad schrijft, dat het initiatief hiertoe is uitgegaan van de militaire bevel hebbers van Kwangsi met inbegrip van Li Tsoen Yen en Pai Tsjoeng Sji, terwijl de verdeeldheid van opvatting onder de autori teiten der centrale regeering omtrent het al of niet nemen van strafmaatregelen grooter wordt. De provinciale militairen komen terug van hun recenten opervlakki- gen steun aan de centrale autoriteiten. Voorts meldt het genoemde blad uit Pei- ping berichten te hebben ontvangen, dat na den coup van Sianfoe het Chineesche publiek is gekomen de eischen van Tsjang Sjoe Liang te onderschrijven. De Asahi Sjimboen meldt, dat generaal Soen Tsje Yoean, de voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, en generaal Han Foe Tsjoe, de gouverneur, ge zamenlijk een rondzendtelegram hebben gepubliceerd, waarin zij aandringen op een politieke regeling van de tegenwoordige moeilijkheden zonder over te gaan tot ge wapende maatregelen. Volgt Soeng Tsjang Kai Sjek op? Hardnekkige geruchten doen de ronde volgens welke T.V. Soeng maarschalk Tsjang Kai Sjek zou opvolgen als eerste minister. Soeng, die een krachtigen weerstand tegen Japan bepleit heeft, toen Japan zich meester maakte van Jehol, geniet een groote popu lariteit in kringen, die voorstander zijn van een energieker buitenlandsche politiek. £aatste berichten (Ongecorrigeerd.) ZWEEDSCH STOOMSCHIP OMHOOG GEVAREN. Het Zweedsche s.s. „Lennart", dat geladen met hout onderweg is, is tengevolge van den mist te Kaapduinen by Vlissingen omhoog gevaren. Sleepbooten hebben vannacht ver geefs getracht het schip vlot te krijgen. By hoog water zullen de pogingen daartoe wor den hervat JUouinaaat Tlieuws DE TOESTAND VAN DEN PAUS. De toestand van den paus blijft stationnair, Professor Mainta Milani, de directeur van het ziekenhuis in Vaticaanstad bezoekt hem drie maal per dag. Slechts de kardi- naalsstaatssecretaris wordt by den paus toe gelaten. De patiënt slaapt weinig en bidt veel. Hi gebruikt slechts licht voedsel, dat hy met smaak eet. In een aangrenzend vertrek is het een komen en gaan van personen, die zich op de hoogte komen stellen van het laatste nieuws omtrent de gezondheid van Pius XI. AUTO MET VIJF JONGEMANNEN TE WATER GEREDEN. Op den avond van den tweeden Kerstdag, te omstreeks r.egen uur, is een personen auto, komende uit Uithuizermeeden (Gr.) waarin vijf jongemannen gezeten waren bi; Zandeweer onder Uithuizen in het Boter- diep gereden. I e bestuurder van de auto, de negentien-jarige P. B., heeft blijkbaar een bocht in den weg te laat opgemerkt en toen, inplaats van te remmen, het gaspedaal ge bruikt met bovengemeld gevolg. Gelukkig zyn alle inzittenden, zy het dan ook met veel moeite, aan den kant ge komen. De negentien-jarige J. Allersma, die er als eerste in slaagde uit de auto te ko men, heeft zich hierbij vooral kranig gedra gen. Hoewel hy tengevolge van een wonde aan het achterhoofd veel bloed verloor, slaagde hy er in de vier andere inzittenden allen op het droge te brengen. Deze jongeman was echter zoo overstuur geraakt, dat hy op advies van den te hulp geroepen geneesheer, niet mocht worden vervoerd. Hij was er vanmorgen iets beter aan toe. De auto is later door een kraanwagen ge licht Doel is het aanbieden van een oorkon de aan prinses Juliana met den geluk- wensch van Amsterdamsche studenten Woensdagmiddag a s. zal, tijdens een audiëntie, welke H.K.H. prinses Juliana dien dag ten paleize aan den Kneuterdijk houden zal, in verband met de naderende huwelijks voltrekking, een oorkonde worden aange boden van den academischen senaat der ge meente-universiteit te Amsterdam, welke oorkonde bevatten zal een gecalligrafeerden gelukwensch van den senaat met het natio nale gebeuren op 7 Januari. Deze oorkonde nu zal op origineele wijze naar den Haag worden gebracht en wel door middel van een estafetteloop, waarin zestig Amsterdamsche studenten zullen deelnemen. De eerste der deelnemers aan den estafette loop, de heer Bleiweiss zelf, „start" Woens dagochtend te half twaalf. Elk der deelnemers legt ongeveer een kilometer af van de route van zestig kilo meter, alleen in den Haarlemmermeer zal door één der deelnemende studenten een afstand van drie kilometer moeten worden geloopen. Elke looper, die zijn taak volbracht heeft, zal door een autobus worden opgenomen, zoodat alle deelnemers in den Haag komen. Voor een goeden gang van zaken wor den te Amsterdam, Sassenheim en den Haag telefoonposten ingericht. Voor de organisa tie van deze estafette, waaraan uitsluitend heeren deelnemen, heeft zich een technisch comité gevormd. Dit comité zal by monde van zijn voor zitster, mejuffrouw van Ingen, der prinses de oorkonde, die onderteekend is door prof. dr. A. W. de Groot, aanbieden. De oorkonde wordt gevat in een houten koker, welke als geschenk van de Am sterdamsche studenten het wapen van Amsterdam in zilver zal dragen. In den middag van den Tweeden Kerst dag is de Scheveninger logger Sch. 266 eigendom van den schipper Jan Pronk en diens compagnon G. de Ruiter in dik ken mist op het strand geloopen. Het schip zat niet gevaarlijk, zoodat de be manning aan boord kon blijven. Spoedig voer de „Blankenburg", van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst, uit Hoek van Holland uit, om te trachten het schip, dat bij hoog water vastgeloopen was, ook weer bij hoog water los te sleepen. De pogingen van de „Blankenburg" bleven echter voorloopig zonder resultaat, zelfs toen twee andere sleepers van Smit, de „Maas" en de „Hoek van Holland", assistentie kwamen bieden. De geheele Zondag is men met den logger bezig ge- v. eest, maar tot vannacht toe was men er niet in geslaagd hem vlot te krijgen. Ondertusschen was de positie van de Sch. 266 er niet beter op geworden In den loop van den Zondag heeft de beman ning het schip, dat een groot lek ging vertoonen en veel water maakte, verlaten Het bergingsvaartuig „Meermin" is toen m de buurt gekomen om mee te helpen den logger vry te krijgen. Vannacht met hoog water zouden de pogingen worden herhaald. Getracht z worden, het schip leeg te laten pom pen, om het dan vlot te brengen. De be manning zou daarvoor weer naar boord gaan. Bovendien wordt een bok gereed ge houden om de logger, wanneer het met s'cepen niet zou lukken, door lichten vlot te brengen. Propaganda-avond In de Rustende Jager. Op den tweeden Kerstavond hield de afd. Bergen van den Bond voor Staatspen- sionneering in de Rustende Jager zyn jaar- lij kschen propaganda-avond. De zaal was nog niet voor de helft gevuld, toen de heer Bruin uit Alkmaar, lid van het hoofdbe stuur, aan het op te voeren tooneelstuk een propaganda-rede deed vooraf gaan. Spr. schetste in schrille kleuren den bitteren nood van zoovele ouden van dagen en ontkende, dat er door de regeering geen geld kon worden gevonden om deze menschen te helpen. Immers aldus zeide spr. voor oorlogsdoeleinden is wel geld beschikbaar, want de begrooting van defensie wordt elk jaar meer opgevoerd. Spr. rekende op den steun van allen, die in de zaal aanwezig waren, om mede te vechten voor het mooie doel, dat de Bond nastreefde en wekte op, om zich voor den minimumprijs van 75 ct. per jaar als lid aan te sluiten. Een inzameling welke daarna werd ge houden, bracht een bedrag van ruim 12 op. Na deze rede was de beurt aan het Intiem Tooneel voor de opvoering van Rassenhaat, een Indisch spel in drie bedrijven. Ofschoon er ongetwijfeld verdienstelijk werd gespeeld, kon ons de strekking van stuk toch niet bekoren. Het is een ding van den ouden stempel, waarin sterk verouder de toestanden naar voren worden gebracht en waarin op tendentieuze wyze de haat tusschen den Indo en den Europeaan wordt uitgebeeld. Het meest viel wel op het spel van den heer KI. van Vliet, die een goede creatie gaf van den Indo-kapitein en van me. Maars uit Alkmaar, die een gastrol vervulde en inderdaad zeer verdienstelijk spel te zien gaf. Ook mevr. Groo ten boersSlot was goed in haar rol als vrouw van den contro leur. De heeren A. Schoen en F. Jimmink die de rollen vervulden van resp. con troleur en assistent-resident wisselden goede met slechte momenten af, terwijl de heer J. Grootenboers een paskwil was op een Javaansche bediende, waarmede hi. niet de minste gelijkenis vertoonde en dien de regisseur beter had gedaan maar geheel weg te laten. Het décor de achtergalerij in de controleurswoning was if; aan de aan kleeding was inderdaad veel zorg besteed. Een gezellig bal hield de danslustigen nog geruimen tyd bijeen en vormde een waardig slot van een ongetwijfeld goed geslaagden propaganda-avond. De totaal vernielde auto blerf I Svo^n^H^efsch" achter en trok in den loop van stemming. De band weerde zich^'I* talrijke nieuwsgierigen naar de plek verheugen m applaus rh*»H achter en ^Volgens verklaring van omwonenden was voigens eikaar I Ook in café „London op het Vpm de slag, waarmee trein en auto tege d kenoord is naar hartelust gedanst taa havip dat deze op een I VinKKnn reden, zoo hevig, dat deze op-eeni danslustigen hebben zich dan11 van meer dan 200 meter binnenshuis wera veie Beamusperd_ van de „Harmonie" op de van oud'sï^? de wyze de dansmuziek verzorzorgd/^- Wit op de pas ingesteld» voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts kamend# verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar baneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). Stad en OntQeoUig Auto aangereden. Twee der daar in zittende dames op slag gedood. De derde in het ziekenhuis over leden. Zaterdagmiddag is een doodelijk on geluk gebeurd op den onbewaakten spoorwegovergang aan de Keins onder Schagen. De sneltrein, welke omstreeks 12 uur uit den Helder vertrekt en 12.13 te Schagen moet aankomen, reed op bovengenoemde spoorwegovergang en kwam in botsing met een Fordautomo biel, nummer G 2691. De auto werd aan de achterzijde ge grepen en ongeveer 50 meter verder aan den voet van den dijk neergeworpen. De inzittenden, me juf rouw A. Reuvers uit Dirkshorn en mejuffrouw M. de Reus uit Winkel werden op slag gedood. De derde inzittende, mej. N. Hopman, uit Warmenhuizen, werd zwaar gewond en met den trein naar Alkmaar ver voerd. In den trein was toevallig aan wezig dokter Schuringa uit den Helder, die met een eveneens in den trein aanwezige pleegzuster de eerste hulp verleende. Het ongeluk is te wijten aan den zwaren mist, welke Zaterdagmorgen ter plaatse hing. De sneltrein zette met een half uur vertraging de reis voort. Nadere bijzonderheden. Onze correspondent uit Oudesluis meldt ons nader: Op den onbewaakten overweg aan den Westfrieschen dyk te Keins, naby Oudesluis, werd Zaterdagmiddag een luxe auto, waar in drie jongedames zaten, gegrepen door een trein, welke ongeveer 12 uur uit Den Helder vertrekt. Zeer waarschijnlijk mede tengevolge van den mist hebben de dames den naderenden trein niet tijdig opgemerkt. Althans, de auto werd door den in flinke vaart rijden den trein in de flank gegrepen en ongeveer 30 meter meegesleurd. De trein stond vry spoedig stil en toen bleek, dat de gevolgen van de botsing vreeselyk waren. Twee der inzittenden, mej. A. Reuvers uit Dirkshorn en mej. M. de Reus uit Winkel hadden op slag den dood gevonden terwijl de derde mej. M. Hopman uit Warmen huizen zwaar gewond bleek te zyn. Zoowel de ontzielde lichamen als de zwaar gewonde werden in den trein gedragen, welke de beide omgekomen slachtoffers naar Schagen vervoerde, terwijl de gewonde mej Hopman werd meegenomen naar Alkmaar ter opneming in een ziekenhuis aldaar. van meer dan g Tenslotte zy vermeld, dat de tewuste overweg extra gevaarlijk is, omda even vóór dien overweg een hoogte moei afrijden, waardoor het uitzicht op cn spoorweg in de richting Den Helder wor weggenomen. Ook de derde inzittende overleden. De derde inzittende, mej. Hopman uit Warmenhuizen, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in het Centraal Ziekenhuis over leden. ONGEVAL TE BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagavond geraakte het 10-jarig dochtertje van den heer J. Leegwater onder 't rijwiel van den zonder licht rijdenden 12- jarigen R. M. Onder hevige pijn werd de kleine van de straat opgenomen. Na genees kundig onderzoek bleek, dat haar linker been boven het enkel was gebroken, op zulk een wijze, dat overbrenging naar het zieken huis te Alkmaar werd noodzakelijk geacht. L. A. WOUTERS t. Op 65-jarigen leeftijd is te Utrecht over leden de heer L. A. Wouters, die jaren lang leeraar in de gymnastiek aan de R.H.B.S. is geweest. De heer Wouters werd op 1 Sept. 1912 aan deze H.B.S. benoemd en kreeg in October 1932 op verzoek ziekte-verlof Op 1 Sept 1933 werd hem op verzoek eervol ontslag verleend, waarna hij zich in Utrecht vestig de waar zyn echtgenoote wegens ziekte reeds geruimen tijd verblijf hield. De heer Wouters was bij zyn leerlingen zeer gezien door de vaderlijke wijze waar mee hy met hen omging Hij was een uitste kend docent en wist by zyn leerlingen steeds het goede op te wekken Van zyn overlijden, betrekkelijk kort na zijn pensionneering, zal in breeden kring met deernis vernomen worden. De crematie zal morgen Dinsdag 29 December te Westerveld plaats vinden, na aankomst van trein 11.41 aan de halte Driehuis-Westerveld. DIPLOMA ZWEMMEN IN „DE OVERDEKTE". De lijst der geslaagden. Donderdagmiddag heeft in „de Overdekte' het diploma-zwemmen plaats gehad onder groote belangstelling van het publiek. Hier volge de lijst van geslaagden: mevr. Klinkhamer, mej. J. v. d. Ploeg. mevr. P. Blom, mej. J. Honijk, mevr. W. S. Tim merman, mej. v. d. Kodde, mevr. v. Wijn gaarden, M. Doeschot, Bijns Kok, J. J. Krayenhoff v. d. Leur, Trees Bots, Willem v. Weert, Herke de Vries, A. J. E. Ravesteyn, Hans Vasbinder, Baukje Adema, Jacob Ab- benes, Kees Kieft, C. Schoenmaker, Nelly Kroon, Jsn. Nierop, de heer S. Zeegers, H. J. Roze, mej. C. de Jager, A. Kooy, mej. R. Waal, mej. E. J. Prinz, mej. Jo Pabbruwe. de heer Koen Wyker. Na het examen werden de gelukkigen toegesproken door den heer mr. v. d. Feen de Lille, pres.-comm. van „de Overdekte' die na eenige hartelijke woorden de diplo ma's uitreikte. DE SCHIETPARTIJ TE BROEK OP LANGENDIJK. Bekentenis van een der veroor deelden. De schietpartij door den majoor van de ryksveldwaeht te Broek op Langendijk, in den nacht van 21 op 22 September waarbij een zekere K. werd gedood, heeft, zooals bekend Is, heel wat stof doen opwaaien. Met verwondering iiceft n en kennis ge nomen van het vonnis, waarbij de drie verdachten tot 1 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Ter zitting kreeg men door het ontkennen van eenig opzet door de verdachten den indruk dat men te doen heeft gehad met een daad van baldadigheid. Thans komt de zaak in een ander licht te staan. Een der verdachten, S. G., heeft in het Huis van Bewaring tegenover twee rijksveldwachters beeknd, dat er tus schen den verslagene en Kr. een af spraak bestond om den brigadier „flink op zijn bast te slaan." Hierdoor komt vast te staan dat wel degaiy :i een afspraak be stond om den brigadier aan te vallen en dat deze niet anders heeft kunnen hande len dan hy heeft ge laan. Het feit dat ve.dachten van het zware vonnis niet iu hooger beroep zijn gegaan, wordt nu duidelijker De officier van justitie heeft van de be kentenis procesverbaal i6len opmaken. daar bijzonder geamuseerd, tervvill 00)1 slotte „The Rhythm Sheiks" ln de d- GESLAAGD. Aan de Coöperatieve practijkschooi Hoek van Holand behaalde de heer H Hulst, werkzaam bij de Coöp verbruik!" vereeniging „Alkmaar het diploma vrvT winkelchef. GOOCHELEN IN DE CITY. Prof. Ben Ali Libi, de bekende gooch. laar, zal Woensdagmiddag in een specj-i* kindervoorstelling in het City-theat»! alhier optreden en niet alleen zelf, ma ook de kinderen laten goochelen. Ongetwijfeld zal dit een prettige midd». voor de Alkmaarsche jeugd worden. Jilnuueums ORANJE-HEIN. Bioscoop Theater Harmonie De Hollandsche verfilming van het cesstuk Oranje-Hein heeft het uitstekand gedaan gedurende de feestdagen. En inder daad het echte Jordaan-leven met al zjjj eigenaardigheden is op kostelijke wyze op het doek gebracht Echte volkshumor en t geheel gespeeld door artisten, die in het genre doorkneed waren. Wij noemen slechts Elsensohn die als Thijs een prachtrol speel de, eerst als de dronkaard, die zyn vrouw ongelukkig maakt later als de man, die zich betert en zich verzoent met zyn vrouw Dit was een ontroerend tafreeltje. Annie Verhulst was natuurlijk een prime tegenspeelster. Maar dan mogen wy Herman Bouber en Aaf Bouber niet vergeten. Wit een artisten in dit speciale genre. Bouber in de titelrol was al byzonder op dreef. Ook enkele nieuwe krachten trokken de aan dacht Jeanne Verstraete en Fientje Berg- hegge maakten een zeer verdienstelijk de buut en zoo werd een geheel verkregen, dat amuseerde en voldoening gaf. In het voorprogramma trok vooral een fraai gekleurde film van de Zuidzee-eilan- den met zang en dans byzonder de aan dacht terwijl ook de andere kleinere film» zeer goed waren. Een mooi programma. ROXY-THEATER. De kleinste rebel In het Roxy-Theater viert Shirky Temple thans haar triomfen. Men kent wellicht deze alleraardigste film of heeft er wel van gehoord en in het laatste geval mag men niet verzuimen ar naar te gaan kyken. Het is een geschiedenis uit den groot® Amerikaanschen vrijheidsoorlog en Shir ley is het dochtertje van een kapitein, dat alle verschrikkingen van den krijg do«b leeft. Zij vlucht met haar vader, die van spionnage beschuldigd wordt en als hij ter dood veroordeeld is, gaat zjj met een trcuwen negerbediende naar president Lincoln en verkrijgt de vrijheid van haar vader en diens vriend. Shirley Temple geeft in deze film schitterend spel. Het geheel is een zeer spannende film. MUZIEK EN ZANG IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. Het zoo nu en dan geven van een muziek- is een goede gewoonte, die door de patiën ten op hoogen prijs wordt gesteld veenenhoff" K!rStdag hebbt» meJ- Annie Veenenbos (zang) en de heer Jan Couvce voortgezel met* *iekenhui5-conc«rten ton er ve#1 «ucces. De patiën ten en de inwonenden van het huis hebben dankten 86001611 de woorden van KERSTMIS EN DANSEN. intfemeüï «^ruikelyke - min of meer ain on keistvieringen van vereenigin- ke?Lwa- en bl08C0P^ was er met de Int !8? ln on/c •t'"1 «Heen nog gele- pon dansen. Waarvan dan ook n zeer druk gebruik gemaakt is. eur'8 versierde groote zaal van t Gulden Vlies" sp „lei- 2en Kerstdag gisteravond Georg Pickard and hls band. „SINGENDE JUGEND". City-Thea tas. Een mooie gevoelige film, deze „Zingen de Jeugd", waarin de beroemde Wiens Sangerknaben zulk een belangrijke rol spelen Men zal getroffen worden door de zu verheid in alle opzichten van deze jon- gensgroep, hun ambitie en toewyding, hun ijverige studie enz. En het is een lust ze gade te slaan niet alleen in hun speciaal tehuis, maar ook in hun prachtige winter sportplaats, een huis in de bergen, waar zij een gedeelte van het jaar doorbrengen. Met medewerking van een aantal prach tige Weensche artisten is een film ge maakt met tal van momenten van schoon heid, maar ook van humor en blijde levenslust. Verder laat de film zien, hoe de jongen Toni, die geen moeder meer heeft, door zyn pleegvader uit het huil wordt gezet. Een straatmuzikant, arm, maar met een hart van goud, trekt zich het lot van Toni aan. Dan breekt voor den jongen een gelukkige tijd aan. Maar dan hoort hij, die zoo van zingen houdt, dl Wiener Sangerknaben in de kerk en het maakt een grooten indruk op hem Bluml, de straatmuzikant, weet Toni op handig* wyze geplaatst te krijgen bij de beroem de jongensgroep. De genegenheid der jon gens voor Zuster Marie is zeer begrijpelijk en het verwondert dan ook niemand dat Toni veel van haar gaat houden, als van een moeder. Hij is zelf jaloersch op het geen zij voor anderen doet. Als Marie onschuldig wordt verdacht, neemt Toni de schuld op zich. Hij stort in een bergstroom, doch wordt door Blüml gered. Marie verpleegt hem met veel zor| en aan 't slot is alles weer goed. Julia Jansen heeft groote Indruk 6C' maakt door haar spel in de rol van zuster Marie. Maar ook Maierhöfer als de rector was bijzonder, evenals Blüml. Voor Toni* en de andere Shngerknaben niets dan Hun zang was zeer mooi. Het voorprogramma bracht een mooi journaal en gekleurde teekenfilm van Walt Disney (Mickey Mouse als brand weerman), en een tweeacter De galant* •truikroover met zang van Ruth Etting- Een aardige en interessante afwisseling was het optreden van den bekenden 8°®" chclaar Prof. Ben Ali-Libi. Hij toond* zich een bekwaam artist, die op v rooi ijk* wyze, natuurlijk met behulp van ceni|« krachten uit het publiek, zijn toeren ver richtte en de toeschouwers verwonder® deed toekijken, 't Was alles even handlij maar als steeds onbegrijpelijk. Een lwd applaus beloonde het optreden van den artist

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2