Maar nu wordt het toch werkelijk tijd Geeft heden nog uw opdracht! öP!.Htrvoi£ffl*». STOMPETOREN LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE TEXEL NIEUWE NIEDORP MEDEMBLIK BROEK OP LANGENDIJK om uw NIEUWJAARSWENSCH voor ons Oude- jaarsnummer op te geven. Reeds voor 50 cent kunt U publiciteit in een dagblad hebben De ALKMAARSCHE COURANT geeft Donder dag 31 December een blad, dat belangstelling zal hebben ZUID- EN NOORDSCHERMER lüeee&edcfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 28 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 29 December: Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zui delijken wind; nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk weinig of geen neerslag; lichte vorst tot om het vriespunt. Buitenlandsch weeroverzicht. Kans op lichte vorst des nachts; overdag temperatuur om het vries punt. Het centrum van het hoogedruk gebied, dat reeds voor de Kerstdagen in onze om geving was gelegen, bevindt zich thans over centraal-Europa. De droge bovenlucht liet tijdens de Kerstdagen groot nachtelijk warmteverlies toe, waarbij overal in onze omgeving stralingsmist optrad. Ook thans is het nog mistig in het noordelijk gedeelte van Duitschland. Geleidelijk is in het hooge- drukgebied ook de vorst toegenömèn. Het vriest matig over centraal-Europa, licht over midden-Duitschland en onze omgeving en het grootste gedeelte van Frankrijk. Over het noorden hield de stroom van depressies in west-oostelijke lichting nog aan. Heden morgen was over IJsland weer een lage- drukkern gelegen. Een rug van hooge druk king, welke zich achter een déprêssie over Scandinavië heeft uitgebreid, bracht over midden-Zweden matige vorst. Over de Brit- sche eilanden daalde de barometer geleide lijk. In verband hiermede is te verwachtèn, dat ten onzent de wind zuidelijk en iets krachtiger zal worden. Uit Frankrijk wordt daarbij koude lucht aangevoerd, zoodat lichte vorst des nachts en temperatuur om het vriespunt overdag te wachten zijn. De kans op neerslag van beteekenis blijft klein. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.21 uur tot 7.42 uur licht op. IN DE SCHADUW VAN DE GUILLOTINE. Victoria-Theater. Wij hebben Donderdagavond reeds uit voerig melding gemaakt van de film, welke deze week in het Victoria Theater loopt, n.1. In de schaduwe van de guillotine, en na het vele goede, wat wij hierover schreven, be hoeven wij hieraan thans niet veel meer toe te voegen. Inderdaad krijgen we hier een historisch werk te zien, waarop de Metro Goldwyn Mayer met trotsch kan terugzien. Het is een weergalooze uitbeelding, die de regisseur Jack Conway hier heeft weten te geven van de zoo overbekende episode uit den tijd der Fransche revolutie, n.1. de bestorming der Bastille, een huiveringwekkend stuk massa regie, waarvan de Yankees de kunst zoo goed verstaan. Doek ook, hoe gevoelvol heeft de regis seur Dickens' „A tale of twee cities", tot leven weten te brengen. Stuk voor stuk krijgen we van de medespelenden personi ficaties te zien, die een juisten indruk geven met hoeveel gevoel en met welk een toe wijding deze film werd vervaardigd. Na tuurlijk komt hierbij in de allereerste plaats de figuur van Sydney Carton en Lucie Manette, respectievelijk gespeeld door Ronald Colman en Elisabeth Allan. Kortom een filmwerk, dat alle toege zwaaide lof ten volle verdient en dat als historisch epos eenig in zijn soort is. Van het uitgebreide voorprogramma ver melden wij behalve een tweetal journaals nog een aardige gekleurde teekenfilm „Het verloren kuiken" en een filmje, waarin het kinderspan „Our Gang" optreedt, getiteld „Men is maar eenmaal jong". JtcooUidaal 7lieuws Tienjarig bestaan meisjesvereeniging. Dinsdagavond vierde de meisjesvereeni ging te Groot-Schermer, onderdeel van de I. Z. J. N.-ver., haar tienjarig bestaan. Ge combineerd door het Kerstfeest droeg dit een zeer intiem gezellig karakter. De zaal van den heer v. Truijen die prachtig was met een kerstboom en lichten bood een al- leraardigsten aanblik, en werd door een groote schare belangstellenden tot in de verste hoeken gevuld. Toen de presidente mej. v. Hekezen den feestavond opende met een welkomstwoord waarin zij de hoop uit sprak dat niet alleen de herdenking, doch bovenal de Kerstgedachte steeds dieper in gang mocht vinden, vond zij al dadelijk een aandachtig gehoor. De heer Baart uit Alk maar opende met gebed en gaf vervolgens een duidelijke uiteenzetting over het Kerst feest. Mevr. v. d. Wal de Boer die met haar declamatie zeer veel bijdroeg tot de gezel ligheid van den avond werd zeer op prijs gesteld. Ook het verhaal voor oud en jong door mej. v. Til uit Heiloo werd met de grootste aandacht gevolgd. De Chr. zang- vereeniging Zanglust uit Stompetoren ver leende ook haar medewerking wat zeer op prys werd gesteld. De tableaux welke door gekleurde schijn werpers werden belicht hadden de grootste aandacht, evenals de zang der meisjes. Na tractatie van chocolade en koek werd de avond in de beste verstandhouding doorge bracht en het was al reeds bijna midder nacht geworden toen de heert Baart dezen zeer geslaagden avond met dankgebed sloot Kerstvergadering S.D.A.P. Donderdagavond werd door den plaat selijken raad van de S.D.A.P. en N.V.V. in hotel Concordia te Noordscharwoude een Kerstvergadering gehouden De belangstel ling voor deze vergadering was goed. De voorzitter van de commissie van voorberei ding, de heer C. de Vet, sprak zijn genoegen uit over deze goede opkomst, waarna hij allen die hun medewerking aan dezen avond verleenden hartelijk verwelkomde. Nadat door een aantal leden van de S.D. V.C. een paar zangnummers ten gehoore waren gebracht, sprak ds. F. Kuiper uit Alk maar een Kerstrede uit, waarin hij de be teekenis van de Kerstboodschap uiteenzette, de wijze van viering van het Kerstfeest in den tegenwoordigen tijd behandelend, wel ke geheel in tegenstelling is met het leven van Jezus Christus. Uitvoerig ging spr. op het leven van Jezus Christus in, dat van het begin tot het einde was een ontbering en op offering, van de geboorte in den armoedigsn stal en den dood aan het kruis. Met groote aandacht werd deze rede door de aanwezigen gevolgd. Verder werd de avond gevuld met zang enz. van de S.D.V.C. en de opvoering van een tooneelspel in acht tafreelen, getiteld Orde van A. Pleijsier en S. de Vries Jr., betrekking hebbend op het Plan van den Arbeid. Dit werd opgevoerd door de arb.-tooneelver. I.D.D.A. Ook dit werd met volle aandacht beluisterd en werd beloond met een krachtig applaus. Enkele belangrijke zaken van organisato- rischen aard werden door den secretaris van de P.P.C. naar voren gebracht, waarna de le den van de S.D.V.C. drie tafreelen op ver dienstelijke wijze opvoerden. De Oranje-feesten. In de vergadering van het Oranje-comi té werden de lijsten ingeleverd voor het kinderfeest op den huwelijksdag van prin ses Juliana en prins Bernhard. Hieruit bleek dat in totaal 147.25 was geteekend. De voorzitter sprak hierover zijn blijd schap uit. Medegedeeld werd dat voor het kinder feest nog beslag was gelegd op een filmver- tooning behalve den goochelaar. De kinderen zullen 's morgens om half negen bij de school moeten zijn, waarvan daan de optocht zal worden gehouden door het geheele dorp. Verder staat op het pro gramma het planten van een huwelijksboom naast het gemeentehuis. Het fanfare-corps Kunst na Arbeid heeft bereids zijn toestem ming tot medewerking verleend. Ook het r. k. fanfare zal worden gevraagd. In totaal zijn er 225 kinderen. Verzocht zal worden, allen de vlag uit te steken. Ver der zal gevraagd worden of de winkeliers van 28 Januari hun winkels in het teeken van Oranje willen zetten, terwijl overwo gen werd zoo mogelijk een illuminatie wedstrijd te houden. De kinderen zullen allemaal een gedach tenisje krijgen aan dezen heugelijken dag. De verdere regeling van het programma werd aan het dag. bestuur overgelaten. Men besloot nog, aan de lichtbedrijven te vragen goedkoopen electrischen stroom beschikbaar te willen stellen voor de extra verlichting, welke zal worden aangelegd. Gelden uit het schapenpotje. De uitbetaling van de gelden uit het z.g. Schapenpotje is Woensdag begonnen. Men vermoedt dat hier een bedrag van on geveer 28.000 zal worden uitbetaald. De veehouders, die enkel schapen houden en geen ander vee, ontvangen per schaap een bedrag van 1.20. Voor de veehouders met gemengd bedrijf wordt echter maar 90 cent per schaap betaald. Griep en mazelen. In hevige mate heerscht hier de griep, gelukkig niet ernstig, het meest worden de kinderen er door aangetast. Het aantal kin deren, dat in het begin van verleden week de school kwam bezoeken was zoo gering, dat de vacantie maar twee dagen vervroegd werd, dit kwam voor een deel ook, dat on der de schooljeugd de mazelen heerschen. Met het oog hierop heeft de feestcom missie voor het vorstelijk huwelijk het kin derfeest, dat aanvankelijk was bepaald op 29 December, uitgesteld tot de tweede helft Januari. Gelukkig dat uitstel geen afstel beteekent want den kinderen wacht een heerlijke middag. O.a. zal een zeer bekend Amsterdamsche goochelaar optreden. Q. Schouten, t Een bekend ingezetene dezer gemeente, de heer Q. Schouten, is in het St. Jans Gasthuis te Hoorn overleden. De heer Schouten was vooral in het waterschapsle ven een bekende figuur. Gedurende niet minder dan 31 jaar was hy bestuurslid en voorzitter van de banne Medemblik en vrijwel al dien tijd ook hoofd-ingeland van het ambacht „De Vier Noorder Koggen", waar wij hem leerden kennen als een se rieus mensch met een wei-overwogen oor deel. Ook was hij vanaf de oprichting voor zitter der Boerenleenbank en had geduren de een 8-tal jaren voor de r. k. Staatsparty zitting in den gemeenteraad. In het katho lieke vereenigingsleven vervulde hij vele functies en door zyn verscheiden verliest Medemblik een van haar beste burgers. Een mooi concert. De gemeengde zangvereeniging „Cres cendo" van Noordscharwoude gaf Woens dagavond een concert in de Ned. herv. kerk alhier, onder leiding van haren directeur W. Hespe. Medewerking verleen den de heer K. Wagenaar (orgel), mej. Meinema-Jonker (soliste) en mej. Tr. Muller (soliste). Het programma bestond byna uitsluitend uit kerstliederen. Waar over het algemeen de keuze der muziek niet moeilijk was, werden daarentegen de uitgevoerde num mers met bezieling gezongen. Ze alle de revue te laten passeeren zou ons te ver voeren, alleen willen we noemen: „Een kind is ons gheboren" van Jul. Röntgen, „Andeste Fideles" en „Het Kerkklokje", gecomponerd door den directeur zelf. Zeer mooi kwamen hierin tot uiting de forto's en pianissimo's, evenals bij het vrouwen koor in „Nu zijt wellecome", „de nederige geboorte' en „Adeste". Opvallend was de zuivere uitspraak van alle nummers. Bijzondere aandacht verdienen ook de dames Meinema-Jonker en Muller voor hun mooien zang, die weldadig aandeed. De heer Wagenaar toonde zich weder om een meester op het orgel. Machtig rol den de toonen door het kerkgebouw om even later over te gaan in zacht ruischende melodiën. Wat de uitvoering op zich zelf betreft, kan het koor terug zien op een goed ge slaagden avond. De heer Hespe wiens rus tig dirigeeren ons opviel, heeft doen hoo- ren wat zingen is. Het gehoorde stond op hoog peil. Zeer te betreuren was het dan ook dat er zoo weinig belangstelling was, vooral valt dit op voor een plaats als Broek, waar oever het algemeen zooveel voor zang wordt gevoeld. Het koor had meer waardeering ver dient, want hét was een avond van waar kunstgenot. QeiHemteradm De nieuwe brug gereed. De raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag 23 December 1936, des v.m. 10 uur, onder voorzitterschap van burgemeester Kolb. In verband met de oplevering van de brug over de Ringvaart te Grootschermer waren bovendien nog aanwezig de heeren C. Kirkenier, M. N. Krijnse Locker, G. Mat- ser, J. Elzas en H. Gelder. De burgemeester stelde het zeer op prijs, dat de ontwerpers van de brug, de aan nemer en de overigen gevolg hebben gege ven aan de uitnoodiging om deze zitting bij te wonen. Kort geleden is de brug over de Ring vaart gereedgekomen en in gebruik geno men. Spr. bracht in verband hiermede in herinnering, dat in den loop van het vorige jaar gebleken is, dat de toen bestaande brug, welke ongeveer 50 jaar dienst had ge daan, noodzakelijk moest worden ver nieuwd. B. en W. vonden hierin aanleiding om bij de begrooting over het dienstjaar 1936 den raad voor te stellen in principe te besluiten tot den bouw van een nieuwe brug over te gaan en daartoe een bedrag van 14000 uit te trekken. 22 Januari 1936 hebben B. en W. de heeren C. Kirkenier te Alkmaar en M. N. Krijnse Locker te Schermerhorn opdracht gegeven plannen voor den bouw van een betonnen brug samen te stellen. Reeds den een en dertigsten Maart 1936 kon het college definitieve plannen bij den raad indienen; n.L plan A, den bouw van eeh nieuwe brug op de plaats van de be staande (kosten 11640), plan B, den bouw van een nieuwe brug tegenover het Groot- schermerwegje (kosten f 18000), plan C, verbetering van de bestaande brug (kosten 9350). De raad heeft plan A met algemeene stemmen aangenomen. In dit verband bracht spreker dank aan het toenmalige college van B. en W., n.1. de heeren F. Posch en W. Schermerhorn Dzn., en den geheelen raad voor de medewerking welke zij aan het tot stand komen van het plan hebben verleend. Den 4den Juni 1936 vond de aanbesteding plaats. Van de 22 inschrijvers was de heer Matser de laagste, die voor den bouw van de brug met hulpbrug inschreef tegen een bedrag van 9555. Den 12den Juni 1936 is het werk aan den heer Matser gegund. Aan den bouw hebben nog verschillende colleges hun medewerking verleend. De voorzitter bracht allereerst dank aan B. en W. van Alkmaar voor de aan den heer Kirkenier verleende toestemming om voor onze gemeente de plannen te mogen ont werpen. Zoo ook komt den polder „De Schermeer" een woord van dank toe, dat 't bestuur den heer Krijnse Locker in de gelegenheid heeft gesteld het hoofdtoezicht op den bouw van deze brug te kunnen houden. Verder heeft deze polder de oprit aan de zyde van de Schermeer geheel voor zyn rekening af doende verbeterd, hetgeen het gemeente bestuur ten zeerste op prys stelt. Nu alleen nog de wegen gelegen tusschen deze brug en de Noordervaart verbetering behoeven zou het voor de gemeente een uitkomst zijn! indien het polderbestuur die wegen van een betpi wegdek zou willen voorzien. Het I ioogheemruadschap de Uit waterende Slui zen van Kennemerland en West-Friesland en het Heemraadschap „De Eilandspolder" hebben eveneens hun gewaardeerde mede werking verleend. De voorzitter wenschte de heeren Kirke nier, Krijnse Locker en Matser geluk met hetgeen zij tot stand hebben gebracht en bracht dank voor wat zy voor de ge meente hebben gedaan. Ook de heeren J. Elzas (opzichter, belast met het dagelij ksch toezicht) en H. Gelder kregen een welverdiend pluimpje voor het vele en verdienstelijke werk, dat zy ten be hoeve van den bouw hebben verricht. De onderaannemers waren de heeren P. Fleur te Zaandam voor het heiwerk, J. Ooms te Avenhorn voor het asphaltdek en T. Slooten voor het schilderwerk. Het Pro vinciaal electriciteitsbedrijf zorgt voor de verlichting. Een der leuningen van de brug is door den heer Lugthart uit Alkmaar op fraaie wijze versierd met het wapen van deze ge meente. Spr. twijfelde er niet aan of dit zal waardeering vinden. Hy hoopte, dat ook de jeugd het wapen der gemeente in eere zal houden en het niet door baldadig heden zal beschadigen. Uit het overzicht, dat de voorzitter vervol gens gaf, bleek o.a., dat 114 M3. gewapend beton is verwerkt, waarin 11000 K.G. ijzer is aangebracht voor bewapening. De staven z n samen lang 10 K.M. om ongeveer den afstand tusschen Grootschermer en Alk maar. Een hechte brug dus, welke de controle op de sterkte en draagvermogen volkomen heeft doorstaan, toen zich 3 weken na de storting van het beton 2 wegwalsen elk zwaar 8 ton op de brug bevonden. De voorzitter wenschte de gemeente geluk met deze prachtige brug en sprak den wensch uit, dat de ingezetenen en zy die daarvan gebruik maken, haar zullen waar- deeren en dat ook het nageslacht nog vele tientallen van jaren van dit werk zal pro- fiteeren. De heer Kirkenier dankte het gemeente bestuur, ook namens de overige heeren, voor het in hem gestelde vertrouwen en deelde mede, dat het mede aan het doorzettings vermogen van den voorzitter te danken is geweest, dat deze brug nog in den goed koopen tijd is gebouwd. Ook wijdde spr. en kele vriendelijke woorden aan den aan nemer. De voorzitter schorste hierop voor enkele oogenblikken de vergadering, teneinde de brug ter plaatse te bezichtigen. De vergadering. Onder de ingekomen stukken waren o.a. een brief van den minister van sociale zaken, d.d. 30 November 1936, houdende mededee- ling dat aan de ondersteunde werkloozen en uit de werkloozenkas trekkende personen een kerstgave van 25 over de week van 13 tot en met 19 Dec. kan worden verleend. De raad besloot hiertoe conform en be paalde tevens aan de door het Burgerlijk Armbestuur, ingevolge de Armenwet onder steunde personen, een kerstgave te verlee- nen van 25 der steunuitkeeringen. Voor de bedoelde uitgaven werd aan B en W. het noodige crediet verleend. Een aantal bezwaarschriften inzake de schoolgeldheffing en de belasting op honden werden ter afdoening enz. in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van den Landarbeidersbond om aan de uit hun bondskas trekkende leden boven hun kasuitkeering een kolenbon te verstrekken, vond bij B. en W. in zooverre geen bezwaar, dat zy den raad voorstellen conform te besluiten, mits dit niet in strijd is met de Rijksvoorschriften. Aldus besloten. Aan den burgemeester is door den com missaris der koningin verlof verleend om van 25 December 1936 tot en met 10 Januari 1937 buiten de gemeente te vertoeven. Om alle misverstand te voorkomen deelde de voorzitter mede, dat hy natuurlijk de feestelijkheden, welke op 4 Januari te Driehuizen en op 5 Januari te Grootscher mer worden gehouden, zal bijwonen. Op voorstel van den voorzitter besloot de raad B. en W. een crediet van ten hoogste 150 voor bedoelde festiviteiten toe te staan. Ontslag onderwijzeres. Het college stelde den raad voor mej. C. Schipper, die tot onderwijzeres aan de O.L. school te Warder is benoemd, met ingang van 1 Februari 1937 eervol ontslag te verleenen uit haar betrek king als zoodanig in deze gemeente. Een wyziging van de gemeentebegrooting voor 1936 werd door den raad met alge meene stemmen goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg mevr. Slooten— Smit mlichtingen betreffende de benoeming van een onderwijzeres, de aan den J. Kieft Hzn. opgelegde keuringen, het beplanten van liet voetbalveld, en de benoeming van den ambtenaar ter gemeente-secretarie, welke vragen door den voorzitter werden beant woord. Ook de heeren Heinis en Stekelbos stelden nog eenige vragen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Jbucqedüke. Siatid ALKMAAR. GEBOREN: 4. Hermanus, z. van Simon Vos en Elisabeth Edel. Johannes Simon Emmanuel Maria, z. van Wenceslaus Gerardus Rupert en Francisca Henriette Maria van der Wiel. Adriana Maria, d. van Lourens Mieldijk en Maria Johanna Pover. Nellie Catharina, d. van El bert Brommersma en Anna Sophia Harms. ONDERTROUWD: Willem Purmer en Stijntje Rus. Engel Nicolaas Tuijn en Theodora Klaver. OVERLEDEN: Levenloos kind van Nicolaas Zonneveld en Adriana Maria van Veen. Pieter Dekker, geh. met Antonia Groentjes, 88 jaar. Cornelia Catharina Verhaar 18 jaar. Ni colaas Bernardus Roozen, geh. met Catha rina Johanna Vendel, 63 jaar. Petronelia Maria Ruiter 8 jaar. Gebhard Leissing 36 jaar. Maartje Hopman 20 jaar. $uMicaües BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1539 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 24 September en 26 November j.1. waarbij is vastgesteld eene verordening, regelende de toe kenning van- wachtgeld aan en de pensionneering van wethouders en van hun weduwen en weezen. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zy is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 28 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 23 December 1936 is aan de N.V. Ambrosine- en honingzoetfabriek v/h. P. J. Boom, alhier, vergunning ver leend tot het uitbreiden van hare fabriek, door plaatsing van 4 electro-motoren, t.w. twee van ly, P.K., één van 2 P.K. en één van 1 P.K., voor d aandrijving van diverse machines, ter vervanging van de bestaande motoren, in het perceel Luttik Oudorp nr. 60, alhier. Alkmaar, 28 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Jiackt^ecidiim DE VEEMARKT. ALKMAAR, 28 Dec. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 52 Vette koeien 140250, handel goed; 6 Kalveren: gras 3040 en vette 30—f 70, per K.G. 60—80 cent; 50 Nuchtere kalveren (slacht) 6f 16; 34 Vette schapen 2226; 262 Vette varkens 3943 cent per K.G. Handel goed. N.V. E IER VEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 28 Dec. 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 140000 stuks kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.50 3.80, 58—60 3.70—4, 60—62 f 3.90— 4.20, 62—64 4—4.30, 64—66 4.25— 4.65. Klein 3.25—3.50. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Dec. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte blauwe 2.252.50, eigenheimers 1.902.10, Bevelanders 1.70—1.85 en poters 1.40 1.60; Friesche Borgers 1.902.10; Noordholl. Eigenheimers 1.801.90, Noordholl. bonte en blauwe eigenheimers 1.902; NoordholL Bevelanders f 1.70— 1.80; Andijker bonte en blauwe 22.20; Duinzand aardappelen f 2.803.50; Drent- sche zandaardappelen f 1.902.10. Alles per H.L. Aanvoer 273000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 28 Dec. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 350 Vette koeien, le kw. 60— 65 cent, 2e kw. 52—58 cent en 3e kw. 46— 50 cent per K.G. slachtgew.; 114 Melk- en kalfkoeien 160—210; 52 Vette kalveren, 2e kw. 54—62 cent en 3e kw. 46—54 ct. per K.G. levendgew.; 101 Nuchtere kalveren 7 f 10.50; 64 Lammeren 17—22; 511 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 50—51 cent, zware varkens 4849 cent en vette varkens 48—49 cent per K.G. slechtgew.; 1 Paard, waarvan de prijs niet genoteerd. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Dec. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 3550 K.G. Uien: gele drieling 2.402.60, gele uien 1.20—1.30, grove 1.30—1.40- 6000 K.G. Peen 1.30; 8200 K.G. Roode 1 1.80; 25000 K.G. Gele kool 1; 6500 K.G. D. witte kool 80—90 cent, alles per 100 K.G.; 1000 stuks Groene kool 13.50, 850 stuks Bloemkool le s. 5.20—6.50 2e s. 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 28 Dec. 1936. (Noordermarktbond) 1800 K.G. Uien: uien f 1.20, gele nep o, gele drieling 1.70; 1850 K.G. Peen f 1.201.30; 1500 K.G. Gele kool 1 en 8000 K.G. D. witte kool 80 cent, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 24 Dec. 1936. Roode kool 11.70; Gele kool 11.10; D. witte kool 8090 cent; Drielingen 1.60— 2.30; Uien 0.901; Grove uien 1.20. Aanvoer: 14700 K.G. Roode kool; 18600 K.G. Gele kool; 13300 K.G. D. witte kool en 1975 K.G. Uien. SCHAGEN, 24 Dec. 1936. (Eierveüing). Aangevoerd 33000 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 54—56 K.G. 3.30— 1 3.56, 56—58 f 3.55—/ 3.70, 58—60 3 70— 3.90, 60-82 3.85—3.95, 62-65 f 4— 4.55, klein 3.15—3.35. Alles per 100 st.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3