Een Italiaansch-Britsch „gentlemens agreement". 5 "Ss £udUoaaet Buitenland De status quo in de Middellandsche zee zal gehandhaafd blijven. Een stap op den weg naar een verbeterde verstandhouding. Brand in Berlijnsche Metro. het kerstfeest der britsche koninklijke familie. Kerstfeestvieringen omgeving. in de oude niedorp. ST. MAARTENSVLOTBRUG heffing op boter. „Le Temps" publiceert een bericht uit Rome, volgens hetwelk binnenkort een „gentlemens agreement" zal worden gesloten tusschen Italië en Engeland. Misschien wordt dit verdrag heden of morgen gepubliceerd. Het zal een aantal wederkeerige verzekeringen be vatten inzake het handhaven van den vrede, den vrijen toegang tot en het ver keer op de Middellandsche zee. Het schijnt, dat het vertrek van graaf Rossi van Majorca, waar hij de ziel van den tegenstand tegen de Spaansche re- geeringstroepen was, gemakkelijker heeft gemaakt, dat deze overeenkomst tot stand is gekomen. De correspondent van de Paris Soir te Rome geeft de volgende bijzonderheden over het Engelsch-Italiaansche accoord: de beide landen komen overeen: 1. de wederzijdsche belangen in de Middellandsche zee te bevestigen. 2. Eerbiediging van binnenvaren en uitvaren uit deze zee te bevestigen. 4. Zich wederzijds te verplichten tot len onder alle omstandigheden den vrede te handhaven. 4. Zich wederzijdsch te verplichten tot de formeele verbintenis den status quo in de Middellandsche Zee te eerbiedi gen, beide landen zouden iedere poging tot gebiedsuitbreiding van de hand wij zen. Italië bevestigt geen plannen te hebben ten aanzien van de Aëgische zee, Zuid-Salvië of de Balearen. 5. Regeling van zekere kwesties, zoo als de incidenten in de Middellandsche zee met betrekking tot den Spaanschen burgeroorlog. In het accoord zal verder niet gesproken worden over vloot- of luchtstrijdkrachten, noch over tonnage of invloedzones. Het optimisme in officieele kringen te Rome is echter verminderd door de Fransch- Engelsche stappen betreffende niet inmen gingscontrole en vrijwilligers-uitzending naar Spanje. Het „gentlemens agreement" tusschen En geland en Italië zal te Rome worden onder teekend, zoodra de laatste hand aan de re dactie zal zijn gelegd. Men wacht nog op het antwoord van Londen, doch het definitieve ontwerp bevindt zich reeds sedert drie da gen in handen der onderhandelaars. Het be staat uit vier of vijf paragrafen, waarvan die aangaande de status quo de meest de licate vormde, die moest worden vastge steld. In den aanvang beoogde men pariteit in de Middellandsche ze. Daar in samenstel ling der Italiaansche en Britsche Middel landsche zee vloten zeer verschillend is, daar de eerste meer kruisers dan de tweede omvat zou er in elk geval slechts sprake kun nen zijn geweest van een vrijwillige tonna ge-verdeeling. Doch de aanvankelijke idee der pariteit werd spoedig opgegeven en ver vangen door de soepeler status quo. Deze zou niet slechts betrekking hebben op de tonna ges, die op het oogenblik een marge van 100 tot 150 duizend ton ten gunste der Brit sche vloot aanwijzen, doch ook op de mari nebasis. De onderhanden zijnde werken zou den in elk geval worden voortgezet, aan Engelsche zijde die te Haifa, aan Italiaan sche zijde die in de Dodecanesus. Deze nauwkeurige omschrijvingen zouden echter niet in de overeenkomst genoemd worden. De overeenkomst zou in haar korten vorm de waarde hebben eener verbintenis in prin cipe tusschen mannen van eer. Haar waarde hebben is dus hoofdzakelijk psychologische en zij zou er dus aanzienlijk toe bijdragen de reeds zeer verbeterde atmosfeer te ont spannen. Het „gentlemensagreement" is te gen geen enkele mogendheid gericht. De beide onderteekenaars erkennen wederkee- rig de verkregen positie en verplichten zich te werken aan de handhaving van den vrede. De weg naar Engelsch-Indië voor Gr.- Britannië en die naar Oost-Afrika voor Italië worden wederkeerig gegarandeerd. Het onderhoud, dat gisteren tusschen sir Eric Drummend en graaf Ciano heeft plaats gevonden, had geen betrekking op de Ita- liaansch-Engelsche overeenkomst. In den in aanbouw zijnden tunnel voor de Noord-Zuid-snelverbinding onder het Fotsdamsche Plein is gisteravond door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken. De blussching was zeer moeilijk door de groote rookontwikkeling, in verband waar mede met gasmaskers moest worden ge werkt. Göring en Göbbels kwamen kijken. Gebluscht! Na drie uur ingespannen arbeid is de brandweer er in geslaagd, den brand in de Untergrund meester te worden. Havas deelt nog mede, dat de brandweer met houweelen de straat heeft opengehakt. Vlammen van drie meter hoog sloegen uit de gaten omhoog en dikke rookwolken dre ven boven de huizen. Met fakkels en electri- sche toortsen daalden de brandweerlieden af in de gangen om het vuur te bestrijden. Door middel van luidsprekers werden hen orders gegeven. Bevestigd wordt, dat geen slachtoffers in de gangen zijn gevonden. Nog steeds blusschen. Gisteravond kwart over tien gaf de brand weer nog steeds water. Geholpen door man schappen van de genie heeft de brandweer een geul gegraven dwars door de Leipziger- strasse om het vuur in den haard aan te grijpen en om te voorkomen, dat het verder uitbreidde. Men vermoedt dat de schade zeer aanzien lijk zal zijn. Het vuur heeft het houtwei k van de tunnel vernield en het bluschwater, dat den grond heeft doordrenkt maakt het voortzetten van den arbeid niet gemakke lijk. Verwacht wordt, dat het verkeer en kele weken zal worden omgelegd. Omtrent de oorzaak van den brand zijn twee lezingen in omloop, kortsluiting en vuur uit een kachel, welke in de verband- plaats van het werk hrandde. Een waker, die te kwart voor zes in den avond zijn ron de heeft gemaakt, heeft niets gezien. Uit vrees voor instorten zijn het Palace- hotel en het warenhuis Wertheim ontruimd. Geen menschenlevens te betreuren. Te middernacht scheen de brandweer erin geslaagd het vuur in de metro te over meesteren. Te half elf konden de brandweer lieden de gangen van den ondergrondschen spoorweg binnendringen, het vuur scheen zich over een lengte van 150 meter te heb ben uitgebreid. Bij den vuurhaard was de hitte zoo groot, dat de koperen straalpijpen van de brandweer smolten. Door deze hitte bestaat gevaar, dat de benzine-opslagplaat- 6en in de nabijheid zullen ontploffen. Het is moeilijk te zeggen hoe groot de aan gerichte schade is. Het staat thans wel vast, dat geen slachtoffers te betreuren zijn, doch op een afstand van 150 tot 200 meter van den vuurhaard moet het werk worden stopgezet en vermoedelijk zal voor een groot deel het werk opnieuw moeten worden gedaan. Het ongeluk gebeurde op een afstand van Ongeveer 500 meter van de plek, waar in het voorjaar de instorting plaats had. Hieruit blijkt wel hoe moeilijk het werk in het zand onder Berlijn is. Tenslotte wordt nog gemeld, dat de tun nel, welke gisteren in brand geraakte ten koste .van groote moeite en met de beste, hulpmiddelen tot stand is gebracht onder Postdammerplatz, een van de drukste plei nen van Berlijn. BIJNA 500 DOODELIJKE ONGELUKKEN IN AMERIKA. Tijdens de kerstdagen zijn in de Vereenig- de Staten 468 menschen door ongelukken om het leven gekomen. De meest ongevallen waren het gevolg van het verkeer, dat druk was door het on gewoon zachte weer. ERNSTIGE BRANDEN IN POLEN. Door onvoorzichtig behandelen van vuur werk is op kerstavond in een dorp bij War- schap een geweldige brand uitgebroken, waarbij zestien hofsteden vernietigd werden. Bij een brand in een dorp in de Wojwode- schap Lemberg zijn vier kinderen en een vrouw omgekomen. ONTPLOFFING IN EGYPTISCHE STAD. Vijf personen omgekomen. By een ontploffing in een meelfabriek te Embabeh zijn vijf arbeiders om het leven gekomen, terwijl vijf anderen ernstig wer den gewond. KETELONTPLOFFING IN DE HAVEN VAN MASSOUA. 26 dooden en 100 gewonden. In het laatst der vorige week heeft zich een ernstige ontploffing voorgedaan aan boord van het Italiaansche mailschip „Cesare Battiste" in de haven van Massoua (Ita- liaansch Oost-Afrika). Hierbij werden 26 personen gedood en ongeveer honderd ge wond. De slachtoffers zijn meerendeels arbeiders, die zich naar Oost-Afrika begaven. Twintig gewonden verkeeren in ernstigen toestand. De minst ernstig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis van Asmara. Het ongeluk is te wijten aan een ontplof fing van de ketel waardoor de brug van het vaartuig werd opengereten. Na de ontploffing werd de „Cesare Bet- tisti" aan de kade vastgelegd. De passagiers wier bestemming Djibouti was, zijn over genomen door de mailboot „Tripolitania". HEVIGE AARDSCHOK IN JAPAN. Even over negenen Zondagmorgen heeft een hevige aardschok in Nijima, prefectuur Tokio, veel schade aangericht. Verscheidene huizen stortten in, terwijl zich ook aard verschuivingen voordeden. Bijzonderheden ontbreken, doordat de verbindingen met het getroffen gebied verbroken zijn. Volgens deskundigen was deze aardschok, die zijn middelunt in den Stillen Oceaan had, een der hevigste in de Japansche geschiedenis. Indien het middelpunt in het land had ge legen, zou de schade veel grooter geweest zijn. De schade. Bij de aardbeving op het eiland Nijima zijn twee huizen vernield en vijfhonderd beschadigd. Een persoon werd gedood, twee worden vermist. Tien anderen bekwamen verwondingen. Het epicentrum ligt in den Stillen Oceaan in de nabijheid van het eiland. De schokken waren merkbaar in de prefecturen Tokio ea Sjizoeoka. Gelukwenschen van den hertog van Windsor. De koninklijke familie heeft den eersten Kerstdag doorgebracht te Sandringham. Na den kerkdienst te hebben bijgewoond, keer den de koning en koningin naar het paleis terug, waar zij van koningin Mary het nieuws vernamen van de geboorte eener dochter van de hertogin van Kent. In de groote zaal was een enorme kerstboom op gesteld, waar geschenken werden uitge deeld aan het personeel. De hertog van Windsor had van Ween en uit telefonisch zijn kerstwenschen aan zijn moeder en koninklijke familie doen toeko men. ARTHUR BRISBANE OVERLEDEN. Arthur Brisbane, een der hoogst gesalari eerde dagbladschrijvers van Amerika, is op Kerstdag overleden, op 72-jarigen leeftijd, een paar uur, nadat hij zijn laatsten artikel had gedicteerd. Hij leed aan een hartkwaal. Zijn artikelen werden in ongeveer 200 dag bladen gepubliceerd. Men zegt, dat hij een salaris ontving van 260.000 dollar per jaar. Op 19-jarigen leeftijd trad hij in de journa listiek als verslaggever. Een passage uit zijn laatsten artikel luidt als volgt: Een andere kerstmis is gekomen, een geboortedag welke goedheid en hoop beteekent voor millioenen menschen. De wereld is nog vervuld van oorlog, wreed heid en smart, matr de vooruitgang is gelei delijk. De „vrede ">p aarde aan menschen van goeden wil" zal stellig eens komen. GENERAAL VON SEECKT OVERLEDEN. Generaal Hans von Seeckt is Zondagmid dag in den leeftijd van 70 jaar te Berlijn overleden. Generaal von Seeckt was de organisator van de Rijksweer, het beroepsleger van 100.000 man, dat Duitschland bij het Ver drag van Versailles was toegestaan. Gedurende den wereldoorlog was de toen malige kolonel von Seeckt chef van den staf van het elfde leger, dat aan het ooste lijk front opereerde. Hij organiseerde den slag van Gorlitz en Tarnnow en de veldtoch ten in Galicië en Polen. Vervolgens werd von Seeckt chef van den staf van de legergroep van Mackensen en leidde hij de operaties in S rvië, vervolgens in Galicië en Roemenië. Einde 1917 werd hij chef van den staf van het Turksche leger. In 1919 maakte hij deel uit van de Duitsche delegatie op de vredes-conferentie van Ver sailles. De republikeinsche Duitsche regeering droeg hem in 1920 op de Reichswehr te or- ganiseeren. In 1926 verliet hij den dienst wegens een incident met de regeering. Hij had namelijk een zoon van kroonprins Wil helm toegestaan dienst te nemen bij de Rijksweer. Van 1930 tot 1932 was hij afgevaardigde van de Deutsche Volkspartei in den Rijks dag. Generaal von Seeckt genoot een goede reputatie als militair schrijver en zijn wer ken spelen nog een groote rol in de organi satie van het huidige Duitsche leger. AKERSLOOT. Tweeden Kerstdag, 's avonds 7 uur, werd Op den len Kerstdag is alhier Ned. herv. kerk kerstfeest gevierd met kinderen van de Zondagsschool te Nieu Niedorp en de catechisatie alhier. de k* was tot in alle hoeken gevuld met - stellenden, waaronder een in de Ned herv. kerk alhier het Kerstfeest I hinderen, toen ds. Molenaar van Sint p»!* gevierd met de kinderen der Zondagsschool cras allen een hartelijk welkom to*jZ De opkomst was niet groot hetgeen zgn inz0nderheid aan zijn catechisantjes. Nae!» - 1 .i.Lmi /lio pr 7iin. IUil, aamr\0f»r\ von a* ONZE POSTVLUCHTEN. Wegens slecht weer is de Perkoetoet (thuisreis) niet verder gegaan dan Gaza. De positie der overige toestellen was Zondag: Edelvalk (uitreis) te Rhodes; Rietvink (uit reis) te Rangoon; Nachtegaal (uitreis) te Bandoeng en de Ibis (thuisreis) te Rangoon. ZWARE MISTBANK OVER EUROPA. K. L. M.-machines en buiten- landsche vliegtuigen landen op het vliegveld te Eelde. Het internationale vliegverkeer was op tweeden Kerstdag ernstig gehandicapt als gevolg van een zware misbank, welke boven een groot deel van Europa hing en welke zich ook over ons land uitstrekte. Schiphol, Waalhaven, Vlissingen en Twente zaten reeds in de ochtenduren potdicht en dat was ook het geval met Brussel. Later op den dag gingen ook Eelde en Parijs in den nevel schuil. De K. L. M.-machines Toekan en Sperwer, die resp. van Londen en Parijs kwamen, zijn in plaats van op Schiphol te Eelde ge land. Ook de Koetilang, die van Malmö op weg was naar Parijs, is daar neergestreken om korten tijd daarna de reis voort te zet ten. Voorts daalde te Eelde de „Wilhelm Koerty" van de Deutsche Lufthansa van den dienst BerlijnAmsterdam v.v. Het toestel is in den loop van den dag naar de Duitsche hoofdstad teruggekeerd. De „Norrland" van de Zweedsche maat schappij „A.BA.", die op Schiphol voor de aansluiting zorgt met Kopenhagen en Malmö, is naar Eelde gevlogen om daar de doorgaande reizigers van de Toekan en Sperwer over te nemen. Een en ander bracht op het vliegveld Eelde een groote drukte teweeg, aangezien men op deze landingen niet was voorbereid. De douane moest uit Haren naar Eelde komen, terwijl het in het restaurant zoo vol was, dat hulp-personeel moest worden gerequireerd. De passagiers, bagage en post werden ten deele per auto naar Groningen vervoerd. Enkele luchtreizigers zijn per avondsnel trein naar Amsterdam doorgegaan. Tooneelvereeniging „Ons Genoegen". Alhier werd een nutsavond gehouden, waaraan medewerkte de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" uit Castricum. A1.v°rens tooneelstuk „Bg gebrek aan bewijs werd opgevoerd, richtte de voor zitter van Nut en Genoegen waardeerende woorden tot den heer P. Breed, die kort ge leden als voorzitter der vereen.ging had be dankt en die bijna 20 jaar deze functie heeft waargenomen. De heer Breed en zün echt- genoote hadden deswege bloemen in ont vangst te nemen. Het tooneelstuk werd goed vertolkt en viel zeer in den smaak van de aanwezigen die, na nog even gedanst te hebben, vol daan naar huis gingen. oorzaak vond in de vele zieken die er zijn. Bij den mooi versierden kerstboom zongen de kinderen verschillende kers ie^ deren en werden in de pauze onthaald chocolade en koek. Ds. van Mullem vertelde, toegelicht door lichtbeelden, van het leven van Jezus als mede een prachtig kerstverhaal dat met aandacht werd gevolgd. Verschillende mooie en passende ca- deaux kregen de kinderen mee naar huis. Het was een goed geslaagde kerstavond BROEK OP LANGENDIJK. Kerstfeest Doopsgezinde kerk. Den len Kerstdag 's middags 4 uur werd kerstfeest gevierd in de Doopsgez. kerk, Door de kinderen werden mooie liederen gezongen rond den versierden kerstboom en de voor hen bestemde geschenken met vreugde ontvangen. Ds. de Jong vertelde het kerstverhaal „De vrouw van den zee man", hetwelk met groote aandacht door de kinderen werd gevolgd. Jammer was het, dat velen van hen wegens ziekte niet aan het kerstfeest konden deelnemen. Aan het slot werden woorden van dank gebracht aan de onderwijzeressen der Zon dagsschool en aan de gemeente voor hun toewijding. Wijdingsconcert. Eersten Kerstdag 's avonds gaf het Chr. Fanfare-corps „Advendo" een wijdings concert in de geref. kerk, onder leiding van zijn directeur, den heer G. van Kalken te Hoorn^^^H De belangstelling was wederom zeer groot. Het programma bevatte een 15-tal num mers, betrekking hebbende op het kerst gebeuren. De weergave was zeer mooi te noemen. Waar bij het spelen van gewijde muziek de stemming der instrumenten zulk een groote rol speelt, mag met voldoening ge constateerd worden, dat ook daaraan de grootste zorg was besteed. Onder aandachtige stilte werden de num mers dan ook aangehoord. Kerstfeest Chr. Zondagschool. Vanwege de Chr. Zondagsschool werd 2en Kerstdag 's avonds kerstfeest gevierd in de Ned. herv. kerk. Rond den versierden kerstboom werd den kinderen verteld het wonder van Jezus' ge boorte in den stal van Betlehem, terwijl daarnaast enkele vertellingen werden ge daan door het onderwijzend personeel. Af wisselend werden kerstliederen gezongen en versnaperingen rondgediend, terwyl daarnaast ieder kind nog werd verrast met een boek of spel. GROOTSCHERMER. Op den eersten Kerstdag vierde de Zon dagsschool der Ned. herv. gemeente het kerstfeest in het kerkgebouw, dat geheel met belangstellenden was gevuld. De leiding berustte bij ds. Kastein, die geassisteerd werd door de dames der Zon dagsschool. mevr. v. Stralen en mevr. Scher- merhorn. De keurige kerstboom met z'n vele lichtjes, waaromheen de kinderen had den plaats genomen, leverde 'n fantastischen aanblik op. De leidsters, die een achttal kerstliederen, waaronder eenige op twee stemmen, met de kinderen hadden inge studeerd, hadden eer van haar werk. Op verdienstelijke wijze werden deze liederen, begeleid door het kerkorgel, weer gegeven. Naar het oude Kerstverhaal, dat steeds nieuw blijft en de prachtige kerstvertelling van ds. Kastein werd met veel aandacht door de jeugd beluisterd. Een en ander werd door tractatie afgewisseld. Nadat de geschenken waren uitgereikt, sprak de pre dikant het slotwoord. Deze dankte de inge zetenen en den kerkeraad voor de stoffe lijke bijdragen, waardoor dit Kerstfeest wederom mogelijk was, de leidsters der Zon dagsschool en de organiste en allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van het feest. Als bijzonderheid deelen we nog mede, dat in eenige jaren het Kerstfeest niet gevierd werd in het kerkgebouw, doch dank zij de vele samenwerking heeft men kunnen be reiken, dat zoo'n in alle opzichten goed ge slaagd kerstfeest kon worden gevierd. STOMPETOREN. Den tweeden Kerstdag vierden de kin deren van de Zondagsschool feest, ditmaal bescheidener dan vroeger. Er was geen kerstboom, en geen met ouders gevulde kerk. In de consistoriekamer werden de kinderen onthaald op een verhaal, lekkers en een cadeautje, zoodat ze blij huiswaarts keerden. KOEDUK. Zaterdag werd in ons kerkgebouw het Kerstfeest gevierd, onder leiding van ds Baar uit Alkmaar. Te 7 uur verzamelden de kinderen om den mooien versierden en ver lichten kerstboom en richtte ds. Baar het woord tot de talrijk aanwezige ouders en kinderen, waarna gemeenschappelijk ge zongen werd Gezang 229 vers 1. Op het or gel verleende mevr. Vis haar medewerking In een vraag-gesprek met de kinderen be handelde ds. Baar de geboorte van Christus en als Kerstvertelling had spreker als on derwerp „De barmhartige is rijk", wat met volle aandacht gevolgd werd. Als Kerst- Cantate werd gegeven „Blijde Boodschap van mej. M. Beuning, muziek van Theod H. Polman, met mevr. Vis aan het kleine orgel, wat op een keurige wijze werd weer gegeven. In het slotwoord bracht ds. Baar dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond en de ver schillende tractaties en wekte de aanwezi gen op om dit kerkgebouw meer te bezoe- ken ook op 31 December, Nadat de gemeente gezongen had Gez 180 vers 1, volgde dankzegging en gingen allen voldaan huiswaarts. gezamenlijk gezongen was van P». 68 ging hij voor in gebed. Hierna werd d<v«- den heer J. Huibers, leider van de ZondsT school, de kerstvertelling gedaan. Groot en klein luisterde aandachtig de op eenvoudige en duidelijke wijze vsy. telde geschiedenis. Vol belangstelling Voi»~ den z« den spreker, vooral toen hij verteld, van het groote licht daar bij die herders in dien donkeren nacht. Ten slotte liet hij dUi. delijk uitkomen het doel van den komst va, den Heiland hier op aarde. Hierna zongen de kinderen, met begeleL ding van het orgel drie coupletten vaa „Stille nacht", wat, gezien den korten tijd van voorbereiding, zéér goed werd ge. zongen. Daarna werden de kinderen getracteerd. Nadat gezamelük gezongen was van „ft ruischt langs de wolken kreeg mevrouw Postma gelegenheid om het kerstverhaal te doen. Het verhaal van „Hegge Hannes", viel bij groot en klein zeer in den smaak. Hierna dankte de leider van dit kerstfeest ook mevr. Postma voor de mooie vertelt^ waarna de kinderen nogmaals eenige cou pletten zongen van „Heerlijk klonk het lied der Engelen". De kinderen werden allen nogeens ont- haald op eenige versnaperingen en werden aan alle kinderen boekjes, teksten, enz. uit. gedeeld. De kinderen van de Zondagsschool kregen voor het trouwe bezoek nog een extra prijsje, ook al naar het goede bezoe. ken en beste leeren. Aan de grooten werden boekjes, kalenders en tractaatjes uitgereikt Nadat de lichten in de kerk waren gedoofd en alleen de kaarsen in den kerstboom bran den, werd nog gezamenlijk het „Eere zjj God" gezongen en werd het dankgebed uit gesproken. Dit was prachtig en zéér plech tig. NOORDSCHARWOUDE. Kerkconeeit Zaterdagavond werd in de gerei kerk alhier een kerkconcert gegeven door de chr. zangvereeniging „Solio Deo Glorie", dir. de heer Paul Kok. De kerk was geheel bezet toen het concert een aanvang nam. Medewerking werd verleend door het dubbelmannenkwartet „Sursum Corda" uit Broek op Langendyk eveneens onder lei ding van den heer Paul Kok, terwijl aan het rijk voorziene programma verder nog werd medegewerkt door den heer J. Jong Jr. met orgelspel. Het geheel was een avond van kunst en wijding welke op hoog peil stond. Tweeden Kerstdag werd inde Ned. herr, kerk het Kerstfeest gehouden van de leer lingen der Zondagsschool. De leiding be rustte bij ds. .van Dijk die er in zijn ope ningswoord op wees, dat dit het eerste Kerstfeest was in de nieuwe Ned. herv. kerk. Verder werd door den predikant da beteekenis van het feest uiteengezet Hier na werden door de kinderen van de Zon dagsschool eenige liederen gezongen met or gelbegeleiding van den heer M. Visser, waarna door mevr. van Dijk 'n mooi Kerst verhaal verteld werd. Het programma bestond verder weder uit zang en tenslotte het uitreiken der ca deautjes wat voor de kinderen wel een vaa de mooiste momenten van het Kerstfeest was. Door ds. van Dijk werd gesloten met het zingen van een gezang. W ARMENHUIZEN. Vrijdagmiddag lsten Kerstdag had in ds Ned. herv. kerk het Kerstfeest plaats voor de kinderen van de Zondagsschool. Namens kerkeraad en kerkbestuur ver welkomde de heer D. J. Mink de gemeente wegens ziekten van ds. Boeke en sprak den wensch uit, dat de dominee spoedig hersteld moge zijn en zijn drukke werkzaamheden weer zal kunnen hervatten. De gemeente zong daarna gezang 230 vers 13. Daarna zongen de kinderen rondom den mooi verlichten kerstboom hun liedjes onder leiding van mej. Overbeek, H. v. S- te Schoorldam met orgelbegeleiding van dea heer J. Vlam. Plechtig klonken de kinderstemmetjes fc het groote kerkgebouw. Een versnaperief werd rondgedeeld en mej. Overbeek ver gastte de kinderen op een mooie kerstver" telling, waarna nogeens de kinderen hui liedjes lieten hooren. Nu was voor kinderen het gewichtige oogenblik aangebroken e® wel het uitreiken van de cadeutjes. De heer P. J. Mink sloot de byeenkomA De dames mej. J. Guther en mej. Over beek, onder wier leiding het kerstfeest wal georganiseerd, kunnen met voldoening «P het vele werk terugzien. Zy hebben de kinderen een genoeglijken middag verschaft. ZUIDSCHARWOUDE. Het Kerstfeest in de Ned. herv. kerk werf den eersten Kerstdag gehouden onder leidin# van ds. Van der Kam uit Heehugowaard. Een aardig gezicht was het, dc kinderen van de Zondagsschool te zien binnenkomen. De jongens met een kaarsje op 'n blakertje in den vorm van een ster vanuit de toren en de meisjes met zoo'n blakertje achter uit de kerk. Ds Van der Kam heeft een paar Kerst" verhalen gedaan, de kinderen hebben n"* den Kerstboom hun liederen doen weer klinken, waarna allen werden verblijd een cadeautje. De heffing op boter en de vervoervergUD" ning voor buitenlandsche boter is voor de weck van 27 December totenmet 2 Januari vastgesteld op 85 cent per K.G.. behoudens tusschen tij dache wijzigingen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8