AKKERTJES JhMicaties Stad en Omgeving 'Jxuitlelon ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAO 29 DECEMBER 193 Vereeniging tot verbetering van den wolhandel in N.-h. Zoo'n Kiespijn om het uit te schreeuwen door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. (Wordt vervolgd). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de gemeenteraad in zijne op 17 December 1936 gehouden vergadering voor het jaar 1937 heeft benoemd: 1. Tot leden der commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, de heeren H. van Drunen, Mr. C. A. de Groot, G. H. Hoytink, Mr. A. J. M Leesberg en J. H. Raat. De burgemeester is ambtshalve voor zitter dezer commissie. 2. Tot leden der commissie van bijstand voor de financiën, mej. G. Nierop en de heeren Mr. C. A. de Groot, A. Sietsma, C. Venneker en J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 3. Tot leden der commissie van bijstand voor de publieke werken, de heeren B. Appel, P. Dekker, Mr. A. J. M. Lees berg, H. C. Stoutjesdijk en W. v. d. Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouder aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 4. Tot leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onder houden van de wandelwegen, de be planting van straten, wegen en pleinen der gemeente, de heeren B. Appel, P. Dekker, Mr. A. J. M. Leesberg, H. C Stoutjesdijk en W. v. d. Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer I H. Klaver, wethouder. 5. Tot leden der commissie van bijstand voor de lichtbedrijven, de heeren W. J. Bulens, G. H. Hoytink, Mr. A. J. M. Leesberg, A. Sietsma en D. J. Wolden - dorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouder aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 6. Tot leden der commissie van bijstand voor het gemeente-slachthuis, de heeren D. Govers Jz., G. Grondsma, V. P. Keijsper, J. H. Raat en W. v. d. Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 7. Tot leden der commissie van bijstand voor het marktwezen, de heeren D. Govers Jz., G. Grondsma, V. P. Keijsper, J. H. Raat en W. v. d. Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 8. Tot leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioenfonds en het ongevallenfonds, de heeren G. H. Hoytink, Mr. A. J. M. Leesberg, C. Venneker, J. Vogelaar en mej. G. Nierop. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 9. Tot leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereini gingsdienst, de heeren B. Appel, W. J. Bulens, D. Govers Jz., W. v. d. Vall en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 10. Tot leden der commissie van bijstand voor het sportpark, de heeren H. van Drunen, Mr. C. A. de Groot, V. P. Keijsper, A. Sietsma en D. J. Wolden dorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 11. Tot leden der commissie van bijstand voor het grondbedrijf, mej. G. Nierop en de heeren H. van Drunen, D. Govers Jz., A. Sietsma en C. Venneker. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 12. Tot leden der commissie van bijstand voor het onderw.ijs, mej. G. Nierop en de heeren H. C. Stoutjesdijk, C. Venne ker, J. Vogelaar en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den burge meester. Alkmaar, 28 December 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Gebr. Winder, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek van chocolade- en suikerwer ken, door bijplaatsing van twee elec- tromotoren, resp. van 1 en 7 P.K., voor aandrijving van een transport baan en een fondantmachine, in het perceel Boterstraat nr. 19. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 12 JANUARI a.s., voormid dags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tüd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 29 December 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. In het Landbouwhuis werd gister een ledenvergadering gehouden van de Vereeni ging tot verbetering van den Wolhandel. De vergadering, uitgeschreven op 14 Dec., moest uitgesteld worden wegens een onge val, den secretaris, den heer E. Govers, over komen en de voorzitter, de heer K. Zuur bier, sprak zijn voldoening er over uit, dat de secretaris, die nog met een arm in een doek liep, zoodanig hersteld was, dat de ver gadering thans voortgang kon hebben. In de vorige vergadering, aldus de voor zitter, zaten wij met een grooten voorraad. Sindsdien konden wij door verkoop nog be langrijke uitbetalingen doen. Geconstateerd kon worden, dat het product in kwantiteit en kwaliteit vooruit gaat, waardoor er een toenemende belangstelling valt waar te ne men bij de fabrikanten voor het N.H. pro duct. Natuurlijk kan alleen de tandarts Uw zieke kies beter maken. Maar 's nachts, als de Ï>ijn door de warmte van Uw bed hoe anger hoe heftiger wordt, of als Ge door Uw werk niet naar hem toe kunt gaan: Neem dan één of twee van die onmiddellijk werkende "AKKERTJES", die U van Uw pijn verlossen. Ze nemen de zenuwprikke ling weg, die de oorzaak van Uw lijden is. Heb dus steeds een buisje "AKKERTJES" bij de hand. In ontelbare gevallen zullen ze U en Uw huisgenooten onschatbare diensten bewijzen. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij allerlei aandoeningen als: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Lenden pijn, Rheumatische pijnen, Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid, Migraine en „Kater". Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-.CACHETS Dc secretaris bracht dank voor het tot hem gerichte woord van gelukwensch met zijn herstel en las hierop de notulen. Ingekomen waren verschillende berichten van verhindering. De rekening over 1935-1936 wees een ont vangst en uitgaaf aan van 542.32, met een voordeelig saldo van 473.85. De rekening ving aan met een voordeelig saldo van 348.32. De verlies- en winstrekening van de Fe deratie sloot in ontvangst en uitgaven met een bedrag van 3188.27, met een nadeelig saldo van 357.80. De balans van de Federatie wees in activa een bedrag aan van 16106.69, met een re serve van 2025.67 en een nadeelig saldo van 357.80. De wolrekening wees een be drag aan van 13423.08. Besloten werd het nadeelig saldo af te schrijven op de reserve. Jaarverslag. Uit het jaarverslag 1935-1936 stippen wy aan, dat sinds 30 April 1936 de positie op de wolmarkt zoodanig is gewijzigd, dat men zich moeilijk den ongunstigen toestand in 't verslagjaar moeilijk kan indenken. De conjunctuur-verbetering die voor het boekjaar was verwacht, bleef uit en een toe stand van 1920 werd benaderd. Het conjunctuurcijfer voor de wol bleef ver in de achterhoede bij de andere stapel producten. Nagegaan wordt, wat de oorzaak van het achterblijven van de wol bij de overige grondvesten der wereldmarkt, tarwe, sui ker, rubber en katoen, kan zijn geweest, doch noch de gedachte aan den invloed der syn- thetische wol, noch die aan gering wolge- bruik door de conjunctuurcrisis waren houd baar, gezien de afnemende zichtbare wereld voorraden en het toenemend gebruik in het Verre Oosten. Evenmin bleken de tariefmu ren e.d. een blijvenden invloed te hebben en daarom werd de kapitaalsnood der wölin- dustrie in de oude wereld aangewezen als een der hoofdoorzaken van het zoo late me degaan bij de conjunctuurverbetering. Aan vergaderkoorts heeft de vereeniging niet geleden, slechts eenmaal werden de le den, en driemaal het bestuur bijeengeroe pen. In totaal 17 dagen werd op 6 verschillen de plaatsen totaal 45.703 K.G. wol ontvan gen, zijnde ruim 6000 K.G. meer dan het vorig jaar. Hiervan bleek bij sorteeren 44.2 pCt. prima, 43.6 pCt. eerste, 8.1 pCt. tweede en slechts 3.9 pCt. van afwijkende kwaliteit te zijn. Het vliesgewicht was zeer goed n.L 4.31 K.G. tegenover 4.49 K.G. in 1934. Het ren dement (overschot bij wassching) werd al gemeen ongeveer 2 pCt. lager geacht. De leveringstoename is in hoofdzaak toe te schrijven aan de toename van het leden tal in den omtrek van Alkmaar en Schagen, hoewel ook de wolkeuringen er het hunne toe bijdragen. Kwalitatief staat de wol in den omtrek van Purmerend het hoogst, waarop Alkmaar snel volgt, Hoorn en Wiefingen blijven iets ten achter. 5 De verkoop verliep zeer ongunstig, door dat de kooplust voor binnenlandsche wol zeer gering bleek eri de niet-aangeslotenen meerendeels zonder eenige basis ten slotte tegen elk bod hun product quiteerden, het geen den gezonden handel op wereldmarkt basis in den grond boorde. Hoewel op deze wereldmarktbasis de vereeniging steeds in de markt bleef, kon zij geen voldoend - hoe veelheid quiteeren om in het betrokken boekjaar tot een uitbetaling te geraken. Dui delijk werd aangetoond, als de vereeniging haar doel: „Verkoopen naar waarde", wil handhaven, zij nimmer a tout prix zal kun nen gaan verkoopen en derhalve evenmin aan sommiger meening elk jaar beslist ver koopen, zal kunnen voldoen. Het moge dan bij de volkomen oninge- wijden den schijn van speculatie op hooger prijzen wekken, het is niets anders dan het vasthouden aan den richtsnoer „verkoopen cp gezonde grondslag" Aangestipt wordt, dat moge de Neder landsche Federatie in den verkoop niet v '•>- ben kunnen slagen, haar werk toch niet heeft stilgelegen o.a. de aanmaakproeven van mi litaire stoffen, welke met succes bekroond werden, haar streven om als Nederlandsche wol bjj den uitvoer uitsluitend die van zui ver Nederlandsche origine te doen bezigen en het afgeven van volkomen ongecontro leerde vaak onjuiste origine bewijzen tegen te gaan en het aantoonen van de bruikbaar heid van Nederlandsche wol voor kleeding- industrie. Gedistribueerd werden 270 dekens gefa briceerd uit zuivere Hollandsche scheerwol. De wolkeuring bracht in 1935 totaal 648 Noordhollandsche gecontroleerde vachten naar voren. Ledental nam met een 30-tal toe en bedraagt 350 wolleveranciers. Hulde werd gebracht aan de Coöperatieve Zuivelbank, niet alleen voor haren arbeid, maar tevens voor de wijze waarvoor zy aan de leden op hun wolbriefjes crediet ver leende. (Applaus.) Besloten werd het uitvoerige jaarverslag in druk te doen verschijnen. De heeren D. J. Govers te Alkmaar en Jb. Wit te Beemster werden by acclamatie, op voorstel van den heer P. Stapel te Hoog- carspel, als bestuursleden herkozen. Als bestuurslid-vertegenwoordiger van den L.T.B. werd gekozen de heer Jb. van Kampen te Spierdijk in plaats van den heer A. Bijman te Spanbroek, die niet herkies baar was. Tot vertegenwoordigers der Federatiever gadering werden gekozen de heeren W. Jim- mink Hz. te 't Zand en D. Glijnis Czn. te Stompetoren. Verslag wolkeuring 1936. Door de bepaling, dat alle ooien, waarvan ramlammeren werden ingeschreven, onder controle geschoren moesten worden, had een enorme uitbreiding der wolkeuring plaats. Zy omvatte dit jaar 1259 vachten, waaronder 102 van rammen en vorderde ruim 10 dagen keuringsarbeid. Van de 75 één-jarige rammen moesten 12 onvoldoende heeten, de 63 overigen produ ceerden gemiddeld 6.71 K.G. wol van ge middeld iets matige prima kwaliteit. Bij de beschouwing van het eindresultaat konden 11 uitmuntende en 22 beste wol producen ten worden aangewezen. Bejammerd wer den dat Zuid-Afrika de twee allerhoogste wegnam. Ook bij de oudere rammen liet Noordhol land drie der 7 beste glippen. Deze vonden voor hooge prijzen koopers in Groningen, Zuid-Afrika en Frankrijk. Bij de één-jarige ooien werden 83 groepen van 4 vachten van kinderen van één vader gefirmeerd, waarvan 63 aan voldoende eischen voldeden. De beste prestatie behaal de A. Dekker te Oterleek met 8 kinderen van ram 1400 met ruim 15 pond wol ieder van zoo goed als doorsnee prima kwaliteit. Nog 4 andere rammen wisten het tot 2 prijswinnende groepen te brengen. De 21 beste groepen elk van 4 dus 84 vach ten wogen gemiddeld 7.06 K.G. en waren voor 3/4 van prima kwaliteit. De heer Jn. Stapel Sr. te Sijbecarspel die als nummer 2 bij de één jarigen, de kinderen van ram 999 had, toonde zich bij de tweejarige ooien koning met de kinderen van dienzelf den vader. Deze 4 gaven gemiddeld 7.13 K.G. ruime eerste kwaliteit wol. Bij de oudere ooien voerden 6 drie- en vier-jarige ooien van C. Wydenes te Sijbe carspel den boventoon met gemiddeld 5.77 K.G. byna eerste kwaliteit. Snel daarop volgden de zestallen van gebrs. Hogetoorn te Noord-Beemster, R. L. Wayboer te Anna- Paulowna en K. Koster Jzn. te Midwoud. Het verslag werd besloten met een opwek king tot algemeene deelname, aangezien van het totale ooien-aantal uiteindelijk nog ruim 23 pCt. onvoldoende wolproducent bleek te zyn. De markttoestand. De secretaris besprak hierop de markt toestand. Ook ditmaal bracht fusie onder de Staten verhooging van de wolmarkt. De fusie tusschen Japan en Australië deed den prijs stijgen, de devaluatie zette alle hande lingen stop. Dank zij de economische inzich ten van het bestuur werd besloten geen K.G. af te leveren zonder een gelijke grond waarde. In Nov. moest Londen met Austra lië mee en de laatste weken werd voor uit gezochte partijen 1 betaald, 't Zyn Enge land en Amerika die dit betalen. Duitschland schijnt uitgeschakeld. Tijdens de vergadering kwam een tele gram binnen dat 5000 K.G. Ie soort door een Franschen kooper voor Amerika wordt ge kocht voor 1.025 per K.G. De prima is meer waard. Van 1936 is van prima en le soort nog bijna niets verkocht. Uit de vergadering gingen stemmen op om te verkoopen, omdat de gulden stijgt. 37) Die opmerkzaamheid was zoo duidelijk merkbaar, dat zelfs Tessa er zich niet in kon vergissen, en er wat verlegen onder werd. Maar Jimmy lachte slechts. „Het is in orde", zei hy. „Er is mets bij zonders aan je, dan waarvoor iedere vrouw in deze zaal de helft van haar bezittingen aou willen geven. Trek je er dus maai niets van aan, Tessa, je ziet er heel goed uit". Maar voor het grootste deel was hun ge- «prek onpersoonlijk. Tessa was zoo opge- wunden en verbaasd over alles, dat zij een bijna eindelooze stroom van vragen stelde, die Jimmy zoo goed hij kon beantwoordde. Behalve om deze vragen te beantwoorden waarmee hij het druk had, sprak Jimmy heel weinig. Maar aan den glans van zijn oogen en de manier, waarop hij naar haar vlugge, meisjesachtige bewegingen en haar steeds wisselende gelaatsuitdrukking keek, was het gemakkelijk te zien, dat hij van haar genoot. In de korte oogenblikken, waarin zij hem •enige rust schonk, was hij in gedachten verzonken. Het scheen, dat, behalve de vreugde en de trots, die het samenzijn met een mooi meisje in het publiek een man schenkt, Tessa, het winkelmeisje, hem aam het nadenken bracht. Eens zei hij, met het glimlachje, dat hem eigen was, en dat teeder was, zonder week te zijn: „Ben je wel eens verliefd geweest, Tes sa?" „Een beetje, mr. Turner". „Zeg Jimmy". „Jimmy. Zie je dien dikken man met dat kale hoofd aan den overkant, aan dat tafeltje onder dien grooten palm? Met dat snoezige jonge meisje? Dat moet een vree- selijk aardige man zijn, denl^fck, geloof je ook niet?" „Misschien wel. Waarom?" „Hij is zoo vreeselijk aaru,ö voor het meisje, dat by hem is. Zij is nog heel erg jong. Ze kan geen dag ouder dan achttien zijn. Ze is natuurlijk erg aardig eenvou dig snoezig vind ik haar. Maar ze kan toch niet echt interessant zyn voor een man als ^aar een man van middelbaren leef tijd, die er vreeselijk knap uitziet. Dat kan toch niet?" „Wel, ik weet het niet", zei Jimmy. „Och, natuurlijk kan dat niet, Jimmy. Zij is nog maar een kind. Niet ouder dan ik Misschien niet eens zoo oud. Toch is hy zoo aardig en vriendelijk voor haar. Hy klopt haar telkens op de hand. Ik vind de manier, waarop hy dat doet, zoo aardig. Ik wed, dat het haar vader is, of haar oom". „Dat denk ik ook", zei Jimmy. Het sprak vanzelf, dat hy wist, dat het meisje een filmactrice was, en de man noch haar vader, noch haar oom. Maar hy zei niets. „Lieve help, de manier, waarop hy naar haar kykt! Hy doet zoowat alles voor haar, behalve eten. Ik vind het heel lief van hem. Want natuurlijk kan zoo'n meisje als dat niet veel hersens hebben. Dat kun je wel aan haar zien. En als een man op dien leeftijd komt, heeft hy een meisje met hersens noodig, om hem te kunnen interes seeren, is het niet, mr. Turner?" „Zeg Jimmy". „Is het niet Jimmy?" „Nu, misschien is dat in den regel wel zoo, maar ik ken ook uitzonderingen op dien regel. Maar laten we daar niet verder op doorgaan. Je hebt mijn vraag nog niet be antwoord". „Welke vraag, Jimmy?" „Je hebt er wel zoowat op geantwoord, maar hadt er je gedachten niet bij. Je dacht aan het dikke hoofd van dien kalen man ik bedoel het kale hoofd van dien dikken man. Ik vroeg, of je wel eens verliefd bent geweest". „Een beetje, Jimmy. Niet genoeg om me uit den slaap te houden". „O, dan had je het ook niet erg te pak ken". „Denk maar niet, dat dat ooit zal gebeu ren. Ik ben anders dan andere meisjes. Ik geloof, dat ik niet gauw verliefd wordt". „Nu, je bent nog niet oud, en hebt nog tijd genoeg. Er zullen zeker wel heel wat mannen verliefd op jou zijn?" „Niet zooveel, Jimmy", zei Tessa zelfbe wust. „Al heel wat aanzoeken gehad zeker?" „Niet zooveel". „Hm!" bromde Jimmy, en keek nog na- denkender. „Kort geleden nog?" „Vandaag maar twee", zei Tessa zedig. „Alle katten in de hel!" zei Jimmy, zijn mes en vork met een smak neerkletterend. „Meisje, het kan zyn, dat mijn oude ooren het niet goed gehoord hebben. Wil je zoo goed zyn dat verhaaltje nog eens te ver tellen?" „Vandaag maar twee, Jimmy", herhaalde Tessa. En voegde er, als schoot haar iets te binnen, bij: „totnutoe". „Zondagsche kat van myn heilige groot moeder!" zei Jimmy ontsteld. „Zeg dat alsjeblieft niet, Jimmy. Het klinkt niet aardig. Het klinkt nogal vulgair uit jouw mond. Het zou niets zyn, als ik het zei, want ik ben maar een winkelmeis je, en ik zeg soms zulke dingen als ik er niet bij denk. Maar uit jouw mond klinkt het niet goed". „Ik vraag excuus. Maar jij moet ook niet zulke dingen vertellen. Zie je, Tessa, als kleine meisjes willen jokken, moeten ze aardige leugentjes vertellen, geen groote, dikke, schokkende leugens, zooals deze. Doe dat niet meer". „Maar het is geen leugen, Jimmy. Je vroeg er me naar, dus moest ik het je vertellen". „En je zit daar zoo kalmpjes, met dat ge zicht van een heilige van je, en vertelt me zoo maar, alsof het niets was, dat je van daag twee bona fide huwelijksaanzoeken hebt gehad?" „Ja Jimmy". „Maar meisje, hoe kan dat nu? Toen je thuis kwam, kwam je regelrecht van de tearoom. O, daar kreeg je ze dan zeker, on der je werktijd?" „Neen, Jimmy. Toen ik jou ontmoette, had ik nog geen enkel aanzoek gehad". „Wacht even", zei Jimmy ingespannen. „Laten we dit eerst even uitknobbelen, voordat we tot minder belangrijke dingen overgaan. Je zegt dus, dat je, voordat ik je De secretaris verklaarde zich op devalua- tiegebied onkundig, doch het bestuur is ten alle tijden bereid te verkoopen op markt- De begrooting voor het dienstjaar 1936- 1937 werd in ontvangst en uitgaaf vastge steld op 573.78 met 289.87 onvoorzien en contributie voor de wolleveranciers van 0.50 plus 0.50 voor 0—10 vachten. De begrooting voor de Federatie werd eveneens goedgekeurd. De heer Waiboer had voor de H. M. v. L. de vergadering bijgewoond en constateerde, dat de vereen., dank zij den yver van den secretaris, een goed resultaat had bereikt. Spr. zegde den steun van de H. M. v. L. toe. De heer Bijman deed als afgetreden be stuurslid de toezegging, dat hy steeds voor de Federatie propaganda wenschte te ma ken. De secretaris deelde nog mede, dat bin nenkort naast hem een vervanger-secretaris zal optreden. Dit als gevolg van een veran derde werkwijze. De voorzitter sloot tenslotte met een woord van dank aan den accountant, den heerv. Ammers, en zyn mede-bestuursleden. Spr. hoopte, dat de verkoop in de toe komst beter zal gaan, dank zy de uitbrei ding van de goede relaties. Tenslotte uitte hij nog den wensch, dat de secretaris, ook als goed koopman, nog lang voor de vereeniging behouden zal blijven. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 1 bouwk. opzichter, 1 waterbouw kundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 3 stra tenmakers, 1 stratenmaker opperman, 1 stu- cadoor-opperman, 2 tegelzetters, 1 beton- emailleur, 12 betonwerkers, 37 opperlieden. 29 stucadoors, 58 metselaars, 19 voegers, >0 schilders, 106 grondwerkers, 121 timmerlie den: groep metaalindustrie: 1 autog. lasschet^ 14 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosserie bouwers, 1 constructiewerker, 1 electrotech- nicus, 8 electriciens, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 8 klinkers, IS loodgieters, 2 lynwerkers, 5 machinisten, 2 machineteekenaars, 9 metaaldraaiers, 1 me- taalvijler, 2 metaalslijpers, 19 monteurs, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 13 smeden, 10 sto kers, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiel- lakker, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werktuig bouwkundige, 6 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider; voedings- en genotmiddelen: 53 sigaren makers, 3 sig.-sorteerders, 1 sig.-kistenplak- ker, 1 tabaksstripper, 4 tabaksbewerkers, 9 slagers, 1 kok, 7 chocoladebewerkers, 1 sui kerbakker, 1 off. choc. dragist, 29 brood- en banketbakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivelbe- reiders; groep verkeerswezen: 59 chauffeurs, T koetsiers, 5 motorschippers, 18 pakhuis knechts, 23 magazijnbedienden, 8 kellners, 3 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur; groep houtbewerking: 24 meubelmakers, 13 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker; groep boek- en steendrukkerij en: 5 letter zetters, 3 drukkers, 7 boekbinders; groep handel: 24 vertegenwoordigers, 9 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur; groep land- en tuinbouwbedrijven: 19 tuinlieden, 28 boerenarbeiders, 4 bloemisten; overige beroepen: 3 wasschers, 1 kleerma ker, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 portier, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzou- ters, 1 klompenschilder, 1 cartonnagebewer- ker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 6 incas seerders, 4 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 ad ministrateurs, 1 boekhouder, 1 secr.-ambte- naar, 24 kantoorbedienden, 1 batikker, 1 te gelmaker, 297 losse- en 39 transportarbei ders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 6, sigarenmakers 12, overige beroepen 4; jeugdige werkloozen in diverse beroe pen: 35; vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedienden, 6 verkoopsters, 2 ass. in de huishouding, 1 naaister, 4 dagmeisjes, 2 dienstboden en 10 werksters. vanavond bezocht, nog geen aanzoek hadt gehad?" „Geen enkel, Jimmy". „En je hebt er, terwijl ik er was, ook geen gehad. Dat beteekent dus, dat je twee aan zoeken kreeg, terwijl ik de auto uit de ga rage ging halen. Zeg ik het goed?" „Ja Jimmy. Goed. Twee". „Zoo", zei Jimmy grimmig. „Dan heb je je in veertig minuten heelemaal uit- en aangekleed „En gewasschen", zei Tessa. „En gewasschen „En mijn haar geborsteld en myn schoe nen gepoetst. O ja, en een van mijn - e kousebanden gemaakt". „Dank je. Dat deedt je dus allemaal in een half uur". „Vijf en twintig minuten". „Waarna je nog een kwartier over hadt voor twee aanzoeken. „Ik moet zeggen, mejuffrouw, dat alles heel vlug in zyn werk moet zijn gegaan, al waren de twee aan zoeken van denzelfden man". „O neen, ze waren van twee verschillen de mannen. En ik was tien minuten te laat". „Zelfs dan werd de zaak de twee za- ^en vijf en twintig minuten afgehan deld. Twee mannen vroegen je in vyf en twintig minuten ten huwelijk, terwijl een andere man buiten voor de deur op je stond te wachten! Ik moet zeggen, die mop is zoo kwaad niet! Gaat wel! Nu is het mijn beurt". „Maar het is echt waar, Jimmy. Ik kan het toch niet helpen? Je vroeg me zelf, het je te vertellen. Ik wilde ze heelemaal geen aanzoek laten doen. Ik zei, dat ik uit wou".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7