fv d Sïï? dltDdC «hlpaiei1 de Groot" J v. d. Graft en P. C A do d Varia. Necrologie, Vereenigingen. Jubilea. Langdurige echtvereenigingen. siïcKtitri ?r ftsÏTeLimmt11^ Kt TT"' "u,:„,vhtr Zuiderhout te doen sloopen. Wel is door het lange gestudeer (studeeren beteekent in Alkmaar te veel een poos zich niet met een zaak bemoeien) de kans daarop ver keken, want bij de behandeling van de Justitie-begrooting is 170.000 uitge trokken om deze gevangenis, die zoo vele jaren leeg heeft gestaan, weer in ge bruik te nemen. De eerlijkheid gebiedt dat in dit opzicht het vorige college nog meer laksheid kan worden verweten. Wij hopen vooral, dat het tegenwoor dige college met groote voortvarendheid het Markt-vraagstuk tot een oplossing zal brengen. Noord-Holland heeft in ieder geval een overdekte veemarkt noodig Alkmaar als centrum is daarvoor aange wezen, maar men gelieve te bedenken dat, wanneer anderen vóór zijn, men achter het net vischt. Natuurlijk juichen wij de besluiten van den Raad om de wik- en weegloonen te verlagen, van harte toe. Vele producenten zijn met de Kaasbeurs meegegaan, omdat bij de lage kaasprijzen de wik- en weeg loonen, die in Februari van 8 op 7 cent per 20 K.G. werden gebracht, veel te hoog waren en wij zijn ervan overtuigd, dat, wanneer eerder maatregelen waren genomen voor een verdere verlaging, de Kaasbeurs nog minder kans zou hebben gehad. Het is reeds thans gebleken, dat het argumtnt, dat de Kaasbeurs voor den afzet der producten van de groote fabrie ken grooter mogelijkheden biedt, niet steekhoudend is. De verlaging tot 5 cent per 20 K.G. door het gemeentebestuur heeft in breeden kring bij de producen ten instemming verworven en wanneer door de medewerking van de Regeering de verlaging tot 3 cent kan worden door gevoerd, dan zijn wij ervan overtuigd, dat de Kaasmarkt de aanvoerders zal herwinnen, die hun heil bij de Kaasbeurs hebben gezocht. Zoowel in het belang van de producenten als in dat van de stad en den handel hopen wij dan ook, dat ons gemeentebestuur dagelijks bij Den Haag aan de bel zal blijven hangen, tot dit is bereikt. De moeilijke portefeuille van Onderwijs, die zoo licht aanleiding kan geven tot het oplaaien van den partijstrijd (niet ten onrechte werd meermalen verkondigd, dat de Onderwijs-wet 1920 de schoolstrijd van de Kamer naar den Gemeenteraad heeft verplaatst) is bij Burgemeester van Kinschot in goede handen gebleken. Onder den invloed van den nood der tijden moest op het gebied van het onder wijl veel worden prijsgegeven, wat men liever had willen behouden. Het strekt den Raad tot eer, dat hij daarbij het be wijs heeft geleverd, inzicht te hebben voor wat noodzakelijk was. De gemeentelijke autonomie heeft, het valt niet te ontkennen, door den nood der tijden eveneens een groote knauw gekre gen, maar met Mr. De Groot zijn wij van oordeel, dat de gemeentelijke autonomie dermate in ons volkskarakter ligt veran kerd, dat ongetwijfeld veel van wat op dit gebied verloren ging, weer zal worden teruggewonnen, wanneer de wereld economie zich zal hebben hersteld. Of ons land zich voor de toekomst de luxe van 1100 gemeenten zal kunnen blijven veroorloven, is iets, dat wij in hooge mate betwijfelen en zelfs niet wen- schelijk achten. In dit opzicht zou het wtl gewenscht zijn, wanneer de regeering niet te zeer vasthield aan het historisch gewordene en wat rationeeler optrad. Ons land, ook onze omgeving telt te veel mi niatuur-gemeenten, die beter opgeheven kunnen worden en slechts in stand worden gehouden om menschen, die erop gesteld zijn, in het bezit van een machtspositie te laten. Als een belangrijk feit kan worden aangestipt, dat de Raad eindelijk gebruik heeft gemaakt van de wetswijziging, die het mogelijk heeft gemaakt om zonder medewerking van Gedeputeerde Staten bij de Kroon grenswijziging aan de orde te stellen. Wij begrijpen nog altijd niet, waarom het deel van Bergen, vanaf de voormalige tol tot den Helderschen weg, buiten deze kwestie is gelaten. Het moge een feit zijn, dat voor eenige jaren het toenmalige gemeentebestuur van Bergen zich daar tegen heeft verzet, maar het is ook waar, dat de gemeenteraad van Bergen van deze aangelegenheid onkundig was geble ven. En wij hebben ondanks het feit, dat men in Bergen nu niet bepaald blijk heeft gegeven, zich bewust te zijn, dat een wijs beleid zich door samenwerking met na burige gemeenten dient te kenmerken, toch goede redenen om te veronderstellen, dat er in den Raad van Bergen nog wel zooveel begrip aanwezig is, dat men in ziet, dat een toevoeging van dit deel der gemeente aan Alkmaar ook in het belang van Bergen zou zijn. Bergen toch zou in hooge mate bij de totstandkoming van een tunnel onder den spoorweg-overgang aan den Bergerweg in zijn ontwikkeling gebaat zijn. Wan neer Alkmaar dit deel van Bergen, waar slechts een enkel huis staat en Bergen dus geen belastingbetalers te verliezen krijgt, tot zijn gebied zag toegevoegd, dan toch zou er voor Alkmaar alle reden zijn, die tunnel tot stand te brengen en was Bergen niet genoodzaakt, het dure stuk Bergerweg ie verbreeden. Het raadsbesluit van 29 Mei om het Victorie-bad voor den tijd van 10 jaar aan de „Overdekte" te verhuren, die dit bad als zomerbad heeft geëxploiteerd, moge, naar wij hopen, voor Alkmaar het einde hebben gebracht van de voor Alkmaar zoo onverkwikkelijke geschiedenis met de N. V. Zwembad-Alkmaar, waarvoor wij vanaf den aanvang hebben gewaar schuwd. Een onverkwikkelijke geschiedenis was in den Raad ook het geval met wethouder Bonsema, dat tengevolge had, dat de raadsleden A. Bakker en H. Biilens u den Raad verdwenen en dat voor de zooveelste maal het spreekwoord van het graven van een kuil voor een ander tot waarheid maakte. Een prettiger gebeurtenis in den Raad w. - het 12 y,-jarig jubileum van de raads leden Vogelaar, Sietsma en van Slinger land, die zich alle drie nog in de waar deering van hun partijen mogen ver heugen. Voor Alkmaar was ook van veel belang, dat zoowel de Keuringsdienst voor waren, als de Armenraad, die dreigden te worden opgeheven, behouden bleven. Alkmaar verloor in de heeren L. Fran kenberg, Ds. H. Makkink, J. J. Swets Bz., Ds. J. Deetman, Dr. J. Postma, Notaris P. J. C. van Toornenburgh, Mr. H. P. H. Kraakman, J. Veenenbos en P. de Lange P.Bz. verdienstelijke burgers, die op ver schillend terrein waardevol werk hebben verricht. Een verdienstelijk burger verloor Alk maar door vertrek naar elders in den heer J. D. Cox, Inspecteur van de Spoor wegen en ongetwijfeld hebben velen zich erin verheugd, dat de verdiensten van den heer Cox werden erkend door zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ridder in de Oranje Nassau-Orde wer den de heer De Kadt bij zijn 40-jarig jubileum als directeur van de Condensed Milk Cy of Holland en Jhr. N. van Foreest, burgemeester van Heiloo. In dit overzicht dient voorts te worden aangestipt het afscheid op 6 Mei van den heer J. de Lange C.Jz. als lid van het Kerkbestuur der Doopsgezinde Gemeente, waarvan hij 59 jaar lid was en 37 jaar voorzitter. Vermelding verdient ook het vertrek van onzen chef-opmaker aan de Cou^rnt, W. J. van Randwijk, na een 55-jarig dienstverband. Het vertrek van den claviger van het Gymnasium, den heer J. Roskam, op 8 Juli, die vanaf de oprichting in 1904 aan het Gymnasium verbonden is ge weest, verdient hier eveneens te worden aangestipt. Aan de doktoren R. G. C. Schröder en Dr. J. Pameijer, die hun praktijk neerleg den en naar elders vertrokken, zal Alk maar ongetwijfeld aangename herinne ringen bewaren. Mogen beide doktoren nog vele jaren van een verdiende rust na een welbesteed leven genieten. Dit wenschen wij ook toe aan den heer H. van den Hof, leeraar aan de Am bachtsschool, die daar 33 jaar werkzaam is geweest. In het afgeloopen jaar werd de heer C. Mol tot burgemeester van Wijdenes benoemd; de heer A. Slager tot burge meester van Wormerveer, de heer G. D. Reehorst tot burgemeester van Callants- oog; H. J. M. Keijzer tot burgemeester van Spanbroek en G. Ritmeester tot bur gemeester van Den Helder. Herbenoemd werden tot burgemeester: Mr. H. D. A. van Reenen te Bergen, J. de Groot te Avenhorn, Baron van Fridagh te Schoorl, de heer van den Heuvel te Ur- sem en S. A. Middelhof! te Hoogcarspel. 110 November verloor Castricum in burgemeester P. H. L. J. Lommen een burgervader, die lang in de herinnering van de bevolking zal blijven voortleven. D. A. K. 10 Jan. Het gemeentebestuur ontvangt het heuglijk bericht, dat de Alkmaarsche Keuringsdienst voor waren blijft behou den. 1 Febr. Uitbreiding automatische tele foonverkeer. Ook Zaandam automatisch te bereiken. 5 Febr. Commissie van Middenstands- borgstellingsfonds voor Hollands Noorder kwartier ingesteld. 5 Maart. Bij K. B. aan notaris van Toor nenburgh op diens verzoek eervol ontslag verleend. 20 Maart. Het eerste kievitsei te Koedijk gevonden. 6 April. De telex ten dienste van het courantenbedrijf in werking gesteld. 30 April. Honderdjarig bestaan van de Zeepziederij „De Ankers". 13 Mei. De Min. van Binnenlandsche Za ken bericht het gemeentebestuur, dat niet tot opheffing van den Armenraad zal wor den overgegaan. 22 Mei. De Alg. Verg. van den Bond van op Coöp. grondslag werkende zuivelfabrie ken spreekt met 124 tegen 23 stemmen de wenschelijkheid uit om een kaasbeurs te Alkmaar te stichten. 5 Juni. Ir. Louwes, de rijks-commissaris, bezoekt de kaasmarkt, in verband met re clame-mogelijkheden in het buitenland. i Juni. De Commissarissen van de Over dekte Bad- en Zweminrichting besluiten tot exploitatie van het Victorie-bad, dat voortaan „Zomerbad" zal heeten. 21 Juni. Hooge, zomersche temperatuur; een ieder trok naar buiten. 22 Juni. De kaaswimpel doet haar in tocht in Alkmaar. 15 Juli. Gouden jubileum Veerdienst Enkhuizen-Stavoren. Mr. W. C. Bosman was al die jaren directeur. 18 Juli. Opening centrale werkplaats voor eugdige werkloozen. 1 Aug. Het Waaigat afgesloten in ver band met de bouwvalligheid van de Groote Kerk. 21 Aug. De opvoering van „Allerzielen"' door den loco-burgemeester, wethouder Klaver, verboden. 11 Sept. Namens de gemeente Alkmaar wordt aan Prinses Juliana bij haar verlo ving met Prins Bernhard, ten paieize, een berrie met bloemen en kaasjes aangeboden. 16 Sept. Op de rijks-begrooting 170 000 uitgetrokken om de strafgevangenis weer in gebruik te kunnen nemen. 17 Sept. De afdeeling Alkmaar van de S. D. A. P. besluit tot royement van wethouder Bonsema, het raadslid Bakker en het ex- raadslid mevr. Helleman-Hardebol. Het raadslid Bulens, wiens royement eveneens was voorgesteld, bleef als lid ge handhaafd, doch h\j werd 26 Sept. door het partijbestuur geroyeerd, terwijl 3 October het royement van den heer Bakker door het partijbestuur werd bekrachtigd 25 Sept. In een in café Cental gehouden vergadering van belanghebbende zuivel fabrieken is besloten, in Alkmaar een kaasbeurs te stichten. 16 October. Officieele opening van het nieuwe politie-bureau. 13 November. Kaasbeurs geopend. 5 December was het 50 jaar geleden, dat de slagerij van de firma D. Olie, Hofplein, werd opgericht. 5 Dec. De visscher Klaas Schol wist aan de kust onder Egmond aan Zee een inkt vlsch te bemachtigen. Het dier was onge veer een meter lang, vleeschkleurig en had lange vangarmen. De romp had den vorm van 'n afgeplatten kegel. Het was een aan onze kust zeer weinig voorkomende soort. 8 Dec. De gemeenteraad van Bergen be sluit met 65 stemmen tot invoering van een kermis in Juli. 8 Dec. Tusschen Petten en Callantsoog op het strand een Rjk gevonden, dat later werd herkend als dat van schipper W. de Niet van de vergane Sch. 179. 9 Dec. 40-jarig bestaan geheelonthouders beweging aan den Langendijk. 20 Dec. Drieling geboren in het gezin L. Borst te Ursem. 22 Dec. 40-jarig bestaan rijkslandbouw school te Schagen. 22 Dec. Tienjarig bestaan van de meis jesvereeniging te Grootschermer. 24 Dec. S. G., een der veroordeelden in het drama te Broek op Langendijk, heeft in de cel tegenover twee rijksveldwachters bekend, dat er een afspraak had bestaan om den politieman v. d. B. te mishandelen, 29 Dec. De heer J. Baart verlaat met pensioen zijn werkkring aan het N. H. D. 1 Jan. Het in den nacht van 1 op 2 Dec 1935 bij Egmond aan Zee gestrande motor vrachtschip vlot gekomen en naar IJmuiden gesleept. 15 Jan. Tot directeur van het Centraal Genootschap voor Vacantie-kolonies en herstellingsoorden benoemd de heer H. C. Snel te Wassenaar. 30 Jan. Het Oranje-hotel te Bergen voor 36000 in handen van den heer Dalloyaux overgegaan. 5 Febr. De Kerkplein, bron van welvaart voor Egmond, vlot gekomen en vertrok ken. 8 Febr. Begin van een vorstperiode, die slechts enkele dagen duurde. 9 Febr. Clubhuis en nieuwe ijsbaan te Castricum door burgemeester Lommen ge opend. 26 Febr. Opening Graanbeurs in den Wieringermeerpolder. 27 Febr. Openbare verkooping van den inventaris van de te Egmond aan Zee ge strande sleepboot ^„Drente". 3 Maart. De heer B. A Res te Castricum treedt na 40-jarigen dienst, als gemeente ontvanger af. De heer L. den Das te Bergen gehuldigd voor zijn 12 X-jarig raadslidmaatschap. 18 Maart. De Schoorlsche molen aan het gemeentebestuur in eigendom overgedra gen. 19 Maart. Het Benedictijnenklooster te Egmondbinnen tot Priorij verheven. 16 April. Ten gevolge van de nachtvor sten jonge aardappelplanten aan den Langendijk ernstig beschadigd. 19 April. Inwijding van de nieuwe Her vormde Kerk te N.-Scharwoude. 4 Mei. De Raad van Heiloo besluit tot rioleering der gemeente en tot het bouwen van een U. L. O.-school 5 Mei. Officieele overname van Diesel motoren voor de bemaling van den Polder Heer-Hugowaard. 13 Mei. De heer J. H. Smits secretaris- ontvanger te Schoorl, neemt met ingang van 1 Sept. ontslag uit zijn functie. 23 Mei. Officieele overdracht burgemees ter Eyma-bank te Egmond aan Zee. 28 Mei. Opening Bloemententoonstelling in het Parnassiapark te Bergen aan Zee. 29 Juni. Hevig onweer veroorzaakt tal van ongelukken. 2 Juli. Visscherij-school te Egmond aan Zee opgeheven. 10 Juli. Haven te Schagen geopend. 20 Augustus. Feestweek te Beverwijk tot viering van de éénwording van Beverwijk met Wijk aan Zee en Duin. 3 September. De 100.000ste aansluiting komt bij het Provinciaal Waterleidingbe drijf tot stand. 7 September. Het Noorsche stoomschip Sirenes te Callantsoog gestrand; 22 Sept. weer vlot gekomen. 4 November. Ir. De Wit uit Enkhuizen door de Russische Gepoe gearresteerd. |1 December. Krachtige storm brengt on ze kust belangrijke schade. 22 December. 40-jarig bestaan Rijksland- bouw-winterschool te Schagen. 2 Jan. G. W. de Munk, oud-waagmeester. 3 Jan. Teraardebestelling H. H. Slinger. 15 Jan. J. ter Buurkes, oud-stationschef te Heiloo. 20 Jan. A. J. Mulder, dir. bijkantoor Ned. Landbouwbank. 24 Jan. L. Frankenberg te Alkmaar. 2 Febr. H. Makkink, pred. bij de ev. luth gemeente. 5 Febr. P. Kieft, voorz. Coöp. Alkm Centrale melkinrichting. 10 Febr. H. Klimp te Texel dir. lagere landbouwschool. 22 Febr. Alb. Sindram te Hoorn. 1 Maart. J. de Geus te Zuidscharwoude. 17 Maart. J. J. Swets Bz., penningmeester V. V. V. te Alkmaar. 24 Maart. Ds. J. Deetman te Alkmaar. P. Clay te Alkmaar. 22 Maart. G. Koopman, oud-wethouder van Westwoud. 29 Maart. A. A. Eelman te Oosterend op Texel, die 12 jaar raadslid en 24 jaar presi- dent-molenmeester was. 31 Maart, G. Diepen, bekend pompenma ker en fabrikant van de zoogenaamde kaas koppen. 2 Maart. W. E. de Haas, drager Kraton medaille, te Alkmaar. 9 April. W. Bok, opzichter en plaatsver- vangend-directeur der gem. reiniging. 13 April. Tine Brinckgreve te Leiden vroeger te Alkmaar, bekend schrijfster van meisjesboeken. 30 April. Dr. J. Postma, dir. handels- SC12°Mei Ds. Offerhaus te Eernewoude (Fr.), van 1902—1908 te Grootschermer. 16 Mei. J. Bleeker te Oudorp. 22 Mei. P. J- C. van Toornenburgh, nota ris (te Lissabon overleden). 28 Mei. Mr. H. P. M. Kraakman. 3 Juni. Jb. Mantel Jz. te Bovenkarspel, o.a. oud-voorzitter van de veilingsvereeni- ging Westfriesland. J. Waterdrinker, oud-gemeente-ont vanger van Zuid- en Noordschermer. 5 Juni. Jb. Krijnen te Hoek van Holland voorheen hoofd der kustwacht te Egmond aan Zee. 10 Juni. Th. G. C. Hooy, lid Prov. Staten van Noordholland, geboren te Alkmaar. 11 Juni. K. Peereboom, kaashandelaar, voorheen te Oosthuizen. 20 Juni. G. Barten Kz. te Noordscharwou- de. 24 Juni. M. A. Emmerling te Heiloo, voor zitter van de K. v. K. voor Westfriesland. 26 Juni. P. Slot K. Pz., weth. te Warmen- huizen, een der vooraanstaanden i» de tuinders-vakbeweging. H. Wilbrink, hoofd der school te Nieu we Niedorp. W. de Groot, oud-koster herv. kerk te Heiloo. 13 Juni. J. Veenenbos, oud-hypotheek bewaarder. W. G. Visser te Castricum. vroeger o.a. directeur der cacaofabriek Alcmaria. Een week later, den 20 Juli, stierf zijn vader Carl W. Visser, 88 jaar oud. 29 Juli. P. Couwenhoven, oud-dijkgraaf van „De Schermeer". 6 Aug. MeJ. J. H. Pruim te Olst, oud- hoofd van de meisjesschool te Alkmaar. 23 Aug. D. J. Ruyter, oud-hoofd der school te Heiloo. 25 Aug. J. Ditmars te Alkmaar, oud- hoofd der school te Grootschermer. 9 Sept. G. Holle te Heiloo, oud-school hoofd te Berkhout. 14 Sept. J. J. de Boer, burgemeester van Assendelft sinds 1908. 23 Sept. Pastoor W. M. Nix te Spierdijk. 12 Oct. H. Kabel te Uitgeest, wethouder, en bestuurslid van tal van sociale vereen. 13 Oct. M. A. Huender te Wijk aan Zee 14 Oct. A. G. Kappenburg, controleur der steunverleening en werkverschaffing te Egmond aan Zee. 22 Oct. J. van 't Woud, musicus. 19 Oct. N. J. Kroonenburg, gem.-opzich- ter te Sint Pancras. Jb. Slijker, oud-raadslid te Sint Pancras 26 Oct. Mej. E. M. de Graaff, de oudste ingezetene der gemeente Zijpe. 27 Oct. Mevr. Pre ij erWegener. 8 Nov. C. G. J. Maas, oud-onderwijzer, wethouder van Zwaagdijk. 7 Nov. Ds. A. M. A. Reijnders te Huis ter Heide, voorheen o.a. te Uitgeest, Aartswoud en Wognum, als herv. pred. en van 1897 1901 rem. pred. te Alkmaar, waarna hi) naar Amsterdam vertrok, waar hij in 1923 emeritaat verkreeg. 10 Nov. P. H. J. Lommen, burgemeester van Castricum. 10 Nov. J. Koldenhof, hoofdinsp. dir. be lastingen te Amsterdam, van 16 Nov '25 tot 16 Nov. 1930 insp. te Alkmaar. 26 Nov. Jb. Groothuizen te Rotterdam, vanouds bekend als bewoner der hoeve Oostwijk, tegenover de Hengstman te Heer- hugowaard. 8 Dec. A. Glas Czn., sinds 1 Sept. 1903 lid van den gemeenteraad van Broek op Langendijk, waarvan 24 jaren als wethou der. Th. M. Ruys te Enschedé, vóór 1918 tandarts te Alkmaar. 13 Dec. P. de Lange P. Bz., zeepfabrikant 25 Dec. L. A. Wouters te Utrecht, oud- leeraar R. H. B. S. te Alkmaar. In het voorbije jaar werden opgerjc. een 10-tal vereenigingen en wel op 8 jto de postzegelvereenlging „Alkmaar en Om streken". 15 Jan. De afd. Alkmaar van de pro testantsche Chr. Reclasseerings Vereeni ging* 24 Jan. de Vereenigmg van Vrijz Lutherachen. 8 Febr. de Plaatselijke Adviescommissie voor vee-arbitrage. 20 Febr. de „Vereeniging van Kleine Kooplieden. 29 Maart de Huisvlijtafdeeling toege voegd aan de Floralia-vereeniging. 11 April de Afd. Alkmaar van de Alge- meene Ned. Esperantlster Vereeniging. 21 April Afd. Ned. Bond van Postzegel- houders. 1 Mei Tooneelvereeniging „De Maskers" opgericht. 4 Juli de Vereeniging van werkloozen. Wat de jubilea der vereenigingen betreft dient zeker het 75-jarig bestaan van de 8-Octobervereeniging „Alkmaar Ontzet" als een belangrijk jubileum te worden vermeld. Haar 60-jarig bestaan vierde op 7 Jan. de Vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Broek op Langendijk en op 7 Nov. de afd. Alkmaar van de Nederlandsche Kappersbond. De kolfclub „Op Maat" te Zuidschar woude vierde 6 Augustus haar 50-jarig bestaan. Het 45-jarig bestaan werd 5 Febr. herdacht door de Burger IJsclub; het 40- jarig bestaan op 26 Febr. door de Huis houd- en Industrieschool en het 35-jarig bestaan op 1 December door de afdeeling St. Pancras van „Het Witte Kruis". Haar 25-jarig bestaan vierde 20 Jan. de Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" te Zuidscharwoude; 16 Febr. de afd. Heiloo van den Bond van Staatspensionneering; 14 Maart de afdeeling Alkmaar van de Alg. Ned. Transportarbeidersbond. 3 Juli de Vereeniging tot bestrijding van de t.b.c. herdenkt het 25-jarig bestaan van de lighallen. 4 Juli de zangvereeniging St Caecilia te Noordscharwoude. 19 Sept de afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Fabrieksarbeiders(sters). Ook dit jaar stond onze stad weer in het teeken van verschillende jubilea. Een bijzondere jubileum was dat van den 90-jarigen bezembinder E. J. Bakker, die nog steeds aan den Achterdam zijn zelfstandig bedrijf uitoefent. Een 50-jarig jubileum vierden achter eenvolgens: Jb. Half als lid van de kolfclub „Recht Door". De Wed. Peperkamp slijterij Varnebroek. De Oud Katholieke Kerk te Egmond aan Zee. Broeder Theodorus als kloosterling. J. Zaadnoordijk en J. Volkers als kaas dragers. G. Schekkerman die het feit herdaeht dat hü als hoefsmid zijn eerste bekroning ontving. J. H. E. Hoek apothekers-assistent D. en J. Koelemey als opzichters voor de beplantingen in Drechterland. 40-jarig jubileum. Een 40-jarig jubileum vierden in Alk maar achtereenvolgens P. Ippen, metaal bewerker bü de Alkmaarsche User- en Metaalgieterü. J. P. H. Damen chef van den Uitvoeren den Dienst der Stoomtramwegmij. te Alk- F. te te 38 In het afgeloopen jaar vierden in Alk maar hun 60-jarig huwelijksfeest het echtpaar Zuurbier en wel op 27 Febr. Dit zeldzaam familiegebeuren beleefden in Schoorl de echtparen K. Evers en Bode graven. Schoorl was dit jaar trouwens meer dan eenige andere gemeente de plaats van bijzondere huwelijksgebeurtenissen. 2 Mei beleefden daar n.1. gelijktijdig drie echtparen het heugelijke feit waarop .ij vóór 50 jaar ir den echt werden verbon den. Het waren de echtparen Kroon, Blom en de Zeeuw. De echtparen K. de Boer en A. Klugt beleefden gelijktijdig deze gebeurtenis op 28 Januari te Oudendijk. Voorts maakten wij achtereenvolgens melding van 4 55- jarige huwelijksfeesten en wel vji de echtparen Stam te Egmond aan Zee c" Frikke te H.-Hugowaard, Vroegop' Broek op Langendijk en Jb. Baltus Zuidscharwoude. In Alkmaar en omgeving vierden echtparen hun gouden huwelijksfeest In Alkmaar waren het er 11 en 'wel achtereenvolgens de echtparen G Kooii ,.f* ?oer' v'. al* p. H: Poll, S. v. Wleringen, P. Kramer, Mole naar, Groenewoud, O. Oly en Koeman In de echtelieden Baltus en C£e£ te E? mondaan Zee.met de echtparen^oïda^ den J Blom 'en 5"^!de huizen met de echtelieden P Wa™en- Jb. Swan W Sevenhuysen, op v" Baar: te Broek Hilten en C y Srh j de echtparen J- ll NoordscharwoS. wi de paren P. Zut en c rbJ met Graftdnk met d. w. !,den: te We8t" jb.'».™. trr'H ""'-; maar. A. Ruiter metaalbewerker aan de Alk maarsche IJzer- en Metaalgieterij. A. J. de Munk meester-smid bij de firma Nico van Vuure. L. H. Obdam rechtbankverslaggever. Een dergelijk jubileum vierden in de omgeving de molenaar L. Brander te Barsingerhorn. G. Bakker, armvader van het R. K. Armbestuur te Zuidscharwoude. T. R. Bakker te Wieringerwaard als aanvoerder op de Alkm. kaasmarkt. H. J. J. Verhoef! notaris te Avenhorn. Pastoor Looijaard te Rinnegom. Pastoor v. d. Loos te Uitgeest en deken Simons te Beverwijk en J. G. Bosachaart, schoolhoofd, te Egmond aan Zee. Een 25-jarig jubileum. Achtereenvolgens maakten wij in Alk maar melding van de volgende 25-jarige jubilea. C. Troostheide, wagenmaker bij de Reiniging. Mr. A. J. M. Leesberg, R. K. Armbestuur en R. K. Weeshuis. A. Wit, deurwachter Ned. herv. kerk. J. Zeeman, boekhouder v. h. slachthui»* D. G. Schmidt, hoofdmachinist. Ds. J. Deetman als predikant. J. K. Bakker, directeur van het Hu van Bewaring. J. Hintzen, machinist Spoorwegen. G. Oostlnga, werkzaam bij de Alkma Packet. B. de Jonge, commies P.T.T., Bergen. Dr. v. Dam, onze bekende chirurg. Th. J. Beugeling, hulpmachlnist bij Ge meen te-slachthuis. L. Admiraal, chef bij de firma Otter. N. de Waard als lid van de afd. Alkmaar van den A. N. G. O. B. D. Tauber, opzichter-teekenaar bij Ge meentewerken. J. Roorda, hoofdagent van politie. A. J. E. v. d. Brink, arbeider bij de plantsoenen. C. de Boer, arbeider bij de gasfabriek. J. v. d. Meer werkzaam bij de fa. Hols- muller. G. A. de Leij, bedrijfschef bij Ringers chocoladefabriek. J. Leup, werkzaam bi' de fa. Luyting. Dr. Th. van Hilten, de bekende klnder- arts. F. Geerl.ng», werkzaam bij de gemeen teplantsoenen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 14