te Hei,0°'werkzaam b« vLfiJr'amb,enMr ler' - &.«wT™spS",aek^ve->h<'™- Ongelukken. Branden. Collecten. Muziek. Nieuwjaar. Radio-programma in het Japansch. 'l-oo «E m V S.1 gr- w K - K- «10 OO »io m uh*i +>-co <•10 <•110 mm vierden hun 25-jarig jubileum jsStA? kantoorhouder te Dirkshorn a.n'&e°derS' brlevenbe!Wle' te Egmond H.Hugowaard. pIoe^baaE Spoorwegen ,e Panci^s!)0nenbUre' bur«»™«ter van St. 16 Oct. Hotel-café „Onder de Linden", aan de Hoflaan te Bergen door feilen brand in de asch gelegd. 9 Nov. Het huis van de familie J. Gras, Spanjaardslaan, Heiloo, geheel verbrand. 10 Nov. Woning van den heer H. Kor- ver aan den Veenhuizermiddenweg te H.-Hugowaard geheel afgebrand. 20 Nov. De kapitale boerderij van den heer G. Roozendaal te Zijpersluis (gem. Harenkarspel) door >rand verwoest. 1 Dec. Administratiegebouwen en di recteurswoning van het Joodsche werk- P Noordplnnc recteurswoning van het Joodsche werK- J. A. Schreeardn* cU ls e &rootebr°ek. kamp „Nieuwe Sluis" in den Wieringer- poederfabriek te UitgeeT^ melk" meer' geheel in de asch gelegd' wegenT^""^ bii de s<>™- N«rdSS™Jrgraa' Fl' Keh" le N. Mulder opzichter Heilooërbosch. Dr. Groenhart, medicus te Harenkar- Spfci. J. Blokker, besteller posterijen, Bergen. K. Schoen, watermolenaar te Obdam. A- "ermaat, kantoorhouder te Wer- vershoof. C. Bos, veldwachter te Nibbixwoud. 12 Jan. Dr. Broekens uit Winkel met zijn auto gebotst tegen den motorwagen van de Gooische tram. De drie inzittenden van de auto ernstig gewond en naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. 22 Jan. Op den Schagerweg onder Stol pen het 5-jarig dochtertje van Alb. Groot bij het oversteken van den weg door een auto aangereden en dientengevolge overleden. 23 Jan. De 71-jarige veehouder Willem Welboren, aan de G. van Asendelftstraat te loo botst een auto van den bloemenhande laar J. Mooij uit Uitgeest tegen een boom. De bestuurder en een mede-inzittende wer den gewond naar het Centraal Ziekenhuis gebracht. Even voor het gerechtsgebouw botsten twee auto's op elkaar, resp. bestuurd door de heeren D. de Haan uit Hoorn en C. Stolk uit Castricum. De eene auto kantelde en er ontstond een begin van brand. Twee inzit tende dames hebben ernstige verwondingen aan hoofd en ledenmaten opgeloopen. 6 Sept. Op het kruispunt Heldersche- wegKogendijk bij de halte Koedijk bot sten twee stoomtrams waarschijnlijk ten gevolge van een verkeerden wisselstand tegen elkaar. Geen persoonlijke ongevallen, de materiëele schade is vrij groot. 22. Sept. De jonge man M. Kool te Broek op Langendijk, na een paar waarschuwings schoten,'bij ongeluk door den rijksveldwach ter v. d. Bosch doodgeschoten. 29 Sept. De heer J. Nieman uit N.Schar- woude, op een plezier-reisje in N.Brabant bij Breda door een auto overreden en ge dood. 4 October. De reiswagen met het Too- neelgezelschap van Esther de Boervan Rijk botst nabij den Helder tegen een zeer slecht verlichte dwars over den weg staan- 10 Nov. Coll. Nat. Huwelijksgeschenk Prinses Juliana 1580.78; 26 November 1603.13. 30 Nov. Unie-Coll. voor de scholen m. d. Bijbel 353.06. Ds. v. d. Kieboom, predikant te Bergen. Jeemskfk van zolder *evallen en aan de melkauto. Een paar licht gewonden. J. Borst, veldwachter te Midwoud. «J. du Burck, kassier Coöperatieve Boe- renleenbank te Zuidscharwoude. H. de Ny's, adj. commies P. T T te Schagen. R. Sasburg, schoolhoofd te Bennine- broek. 6 P. Heertjes, P. T. T. Oudkarspel. H. Smidt, schoolhoofd Oudorp. A. Greeuw Jr. als lid van „Het Ont luikende Roosje" te Heiloo. H. Bakker, procuratiehouder Noord- Hollandsche Brandwaarborg Maatschappij te Oudkarspel. W. Kaagman, onderladingmeester Hoorn. P. H. Witte, metaalarbeider Alkmaar- sche IJzer- en Metaalgieterij. 20 Jan. Woning te Driehuizen, bewoond door den heer J. Spaan Pzn., totaal uit gebrand. 14 Febr. De kapperszaak van den heer Geels, in de Hekelstraat, door brand ver woest. 13 Maart. De kruidenierswinkel van den heer J. Kant Jzn. te Dirkshorn door onbe kende oorzaak tot den grond toe afgebrand. 16 Maart. Te Schoorl is een bijgebouw van Huize Concordia aan den Duinweg, bahoorende aan de familie Kelder, geheel uitgebrand. 20 Maart. Kolenpakhuizen van den heer G. Biersteker te Broek op Langendijk, in de asch gelegd. 31 Maart. Woonhuis te Winkel, be woond door J. Wit Cz., geheel door het vuur verteerd. 17 April. Te Burgervlotbrug, gemeente Zijpe, brandde een schuur van den heer G. Zeeman aan den Ruigenweg af. 19 April. Woonhuis aan de Dijkbuurt te Winkel, bewoond door den heer J. Puyck, werd een prooi der vlammen. 23 ApriL Boerenwoning, bewoond door T. Wagemaker te Nieuwe Niedorp, afge brand. 27 April. Te Heiloo het huis van J. Liefting Thz. aan den Oosterzijweg, afge brand. 13 Mei. Boerderij van A. Kikkert in de buurtschap Tienhoven op Texel afgebrand. 13 Mei. Boerderij van Wed. Baken te Callantsoog een prooi der vlammen. 15 Mei. Bij een brand in een schuur bij de woning zijner ouders is het 4-jarig zoontje van J. Bruin Pz. te Harenkarspel omgekomen. 19 Mei. Kaasfabriek De Ster te Baars- dorpermeer (gem. Berkhout) afgebrand. 25 Mei. Boerderij van P. Noom, aan den Buschen Dam (gem. Uitgeest) afgebrand. 26 Mei. Orgel- er. pianofabriek van Gebr. Spanjaard uitgebrand. 6 Juni. Bakkerij van den heer Vijn te Bergen in de asch gelegd. 16 Juni. Bioscoop-théater Scala (te Me- demblik) met aangrenzende foyer en café-restaurant (Geusebroek) uitgebrand. 29 Juni. De kapitale boerderij van den heer Jb. Dekker in de Berkmeer door den bliksem getroffen. Zij brandde totaal af. De bliksem sloeg eveneens in in een boerderij op Tjallewal (gem. ScHagen), eigendom van den heer Gootjes te St. Pancras; zij brandde ook geheel af. 9 Juli. Bij het inslaay van den bliksem in de boerderij van den heer J. Leegwater in de Boekelermeer, werden de stallen een prooi der vlammen. Door het inslaan van den bliksem in de boerderij van den beer Leyen op Zane- geest te Bergen, de geheele plaats door brand verwoest. 9 Juli. Door kortsluiting de woning verbrand van P. van Etten, onder Span broek. 11 Juli. Woonhuis en schuur, eigendom van den heer K. Schuyt en bewoond door kwam en jammerlijk verdronk, den heer R. Kos, staande aan den Wr 13 Aug. De 10-jarige Marie de gevolgen overleden. 29 Maart. Ernstig verkeersongeluk op den Kennemerstraatweg tusschen de Kooi- meerlaan en de Regulierslaan, waarbij vijf jonge mannen uit Heiloo een hersenschud ding en min of meer ernstige snijwonden opliepen. 17 April. Schoolvliegtuig S 10, bestuurd door den officier-vlieger J. Vonk, bij het landen op het vliegveld de Kooy zoo onge lukkig neergekomen, dat het toestel geheel vernield werd. De bestuurder werd gewond 19 April. De 61-jarige blinde KL Tijssen op den Hoogdorperweg te Heemskerk door een hem achterop rijdende auto uit Krom menie aangereden en op slag gedood. 5 Juni. De 44-jarige A. A. V., employé van de St. Willibrordus-stichting te Heiloo, door onbekende oorzaak door den laatsten trein naar Alkmaar overreden en op slag gedood. 19 Juni. De 14-jarige C. H. uit Amster dam te Castrirum verdronken. 22 Juni. De heer L. H. J. Steinmeier uit Alkmaar, fietsende te Stompetoren, aange reden door een auto en dientengevolge overleden. 29 JunL In de buurt van Obdam werd de zoon van den heer Munder door den bliksem getroffen en gedood. Zijn vader werd zeer ernstig gewond. 9 Juli. De 50-jarige visscher G. Boerdijk te Kal verdijk (gem. Harenkarspel) door den bliksem getroffen en gedood. 11 Juli. De 21-jarige student D. Em- merling, wonende in het Blockhove-park te Heiloo, komt bij Boven-Smilde met zijn motor in botsing met een door een paard getrokken melkkar, toen hij op weg was naar de T.T.-Races te Assen. Hij werd op slag gedood. 17 Juli. De heer J. Bertens uit Hoorn met zijn motor van den Oostdijk geraakt en in de ringvaart terecht gekomen. Bestuurder gered, maar de duo-passagier, de 24-jarige J. de Groot uit Hoorn, verdronken. 25 Juli. De 50-jarige boerenarbeider A. Zee te Twisk viel van zijn wagen en over leed aan de gevolgen. 26 Juli. De 23-jarige ongehuwde leer ling onder-officier vlieger C. van Mulligen met het militair Fokker-toestel D 24, thuis- behoorende op het vliegkamp de Kooi, neergestort op de Hors, bij Texel, en op slag gedood. De 20-jarige motorrijder Sieverink uit Wierden (Ov.) botst in volle vaart op per sonenauto, op den Rijksstraatweg in Hei loo. De heer Sieverink overleed kort daar na, terwijl de duo-rijder, de heer Scheijl uit Egmond-Binnen met ernstige inwendige kneuzingen werd opgenomen. 27 JulL Het 1 -jarig zoontje van dan landbouwer C. Kok te Lutjebroek is in een onbewaakt oogenblik nabij de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. 30 Juli. De 5-jarige Gerrit Bijl aan de Wognumsche buurt, door een vrachtauto overreden en gedood. 3 Aug. Te Middenmeer zes spanten in gestort van een in aanbouw zijnd pakhuis. De uitvoerder van het werk, de heer Breek, gedood; de arbeider, de heer L. Boot, ge wond. 4 Aug. De 70-jarige mevrouw Molenaar uit Heemstede springt uit reeds op gang zijnden trein en wordt vermorzeld. 7 Aug. De 20-jarige chauffeur Nico Bur ger uit Egmond-Binnen valt in de scherpe punt van een stalen vlaggestok van een autobus der N.A.C.O. en overlijdt aan de bekomen verwondingen. 8 Aug. Verdronken aan het strand te Callantsoog de 24-jarige gehuwde Melis uit Amsterdam. Aan het strand te Camperduin verdron ken de 28-jarige ongehuwde v. d. K. uit Halsteren bij Bergen op Zoom. 9 Aug. De melkrijder A Wagenaar ge raakte op den Oterleekerweg met den vol len wagen te water. De wagen kantelde, waardoor de bestuurder er onder terecht 5 October. Vrachtauto van en bestuurd door den heer P. Breed uit Schoorl, op on- bewaakten overweg te H.Hugowaard aange reden door den trein AlkmaarHoorn. De bestuurder kwam er met enkele ontvellin gen af. 10 October. Het 5-jarig dochtertje van den heer P. Helder'te Oude Niedorp valt van driewielde kar en is op slag dood. 11 October. De motorrijder Admiraal uit Limmen werd voorbij Limmen, op de split sing van den weg AlkmaarAmsterd m Haarlem door een auto aangereden en ern stig gewond. De Alkmaarsche wielrenner Jan Derksen tijdens de wielerwedstrijden op de Alk maarsche wielerbaan zoo ernstig gevallen, dat hij bewusteloos naar het St. Elizabeth- ziekenhuis moest worden overgebracht. 21 October. De veehouder G. Koomen uit Zwaagdijk, per fiets rijdende op het Keern in Hoorn, door een transportauto uit Avenhorn aangereden en gedood. 11 Nov. De leerling-machinist Kooy uit Amsterdam kwam op het station met een stuk ijzer in aanraking met de electrische bovengeleiding van het net en was terstond dood. 13 Nov. De 58-jarige veekoopman P. Dekker, uit Zuidscharwoude is, terwijl hij per rijwiel op den rijksweg te Burgervlot brug reed, zoodanig aangereden door een hem achterop rijdende auto uit den Haag, dat hij op slag dood was. 18 Nov. Op den onbewaakten overweg op Kapel by Heiloo een vrachtauto door den trein verpletterd. De chauffeur B. Loos sprong er nog tijdig af. 19 Nov. Op den Kennemerstraatweg (bij de Emmastraat) botst de auto van den heer W. tegen een melkauto. De heer W. werd ernstig gewond naar het Centraal Ziekenhuis gebracht. 30 Nov. Te Warmenhuizen kind van C. Vader vedronken. 7 Dec. Te Schoorldam rijdt een auto be stuurd door den heer P. de Boer, uitge ver te den Helder, in het kanaal gereden, met het noodlottig gevolg, dat de bestuur der en zyn moeder omkwamen. 19 Dec. De heer H. Jansen te Alkmaar verdrinkt in het Verdronkenoord. 26. Dec. Aan de Keins (onder Scha gen) een auto verpletterd door een trein uit Den Helder. Van de drie inzittenden, de dames A. Reuvers uit Dirkshorn, M. de Reus uit Winkel en M. Hopman uit War menhuizen, werden beide eerstgenoemden terstond gedood, de derde stierf nog des nachts in het Centraal ziekenhuis te Alk maar. Rijs uit Frieschen dijk te St. Maartensbrug, tot den Dirkshorn met haar fiets in de Ringvaart grond toe afgebrand. van de H.Hugowaard gereden en verdron- 14 Juli. Winkel, werkplaats, pakhuis en ken. woning van den heer H. te Beverwijk ge- 14 Aug- De heer Keuss van den Stations- heel door brand, verwoest. weg aan de Heul van de fiets gevallen en Bedrijfsgebouw en koolschuur van den den volgenden dag aan de daarbij bekomen heer P. Nieuwboer te Waarland afgebrand, hersenschudding overleden. 17 Aug. Woonhuis in de Druivenlaan, 24 Aug. Botsing tusschen een auto uit bewoond door den heer W. Jonker, geheel Leeuwarden en een autobus met Zondags in de asch gelegd. schoolkinderen uit Spaarndam bij 't Block- 2 Sept. Woonhuis met bakkersbedrijf hovepark aan den Kennemerstraatweg. Van van den heer Zander te Wieringerwaard de auto 3 passagiers gewond naar het Cen tot den grond toe afgebrand. I traal ziekenhuis, 3 Sept. Dubbele behuizing van G. Ny- man, aan den Kerkweg te Heemskerk door onbekende oorzaak geheel uitgebrand. 8 Sept De boerderij Katwijk, de fraai- ste in den Prins Hendrikpolder, op Texel, merlyk verdronken afgebrand I 26 Aug' '^wee landbouwers-zonen, 20 Sept. Twee kapitale boerderijen, resp bewoond door den heer Klaver en door den heer Leek, te Groot-Dorregeest onder Uitgeest, een prooi der vlammen geworden. Te H.Hugowaard het 3-jarig kind van J. Beurs verdronken. 27 Aug. De 14-jarige Alida Anna Velze- boer uit Heiloo te Egmond aan Zee jam de 20-jarige J. Bakker Jzn. en de 23-jarige J. Silver Lzn. uit Lutjebroek met beladen motorboot op de „Tocht" omgeslagen en verdronken. 2 Sept. Bij den Kattenberg onder Hei- 31 Jan. Opbr. verk. kinderpostz. 3729.01. 12 Febr. Coll. Israël. Armbest. 350.67. 21-28 Maart. Coll. voor de stichting tot ondersteun en zedel. ontw. v. hulpbeh blinden te Alkmaar opbr. 47.42. 1 April. Coll. v. d. Moederl. Sociëteit van Weldadigh. 121.11. 21 April. Alkm. Cour. opent inschrijving v. kolenbon v. d. werkl. opbr. 347.22%.. 24 April. Emmabloemcoll. 681.23. In April Coll. voor Jong Holland 300. 6 Mei. Lijstcoll. voor het fonds „A. S Talma sticht, v. hulpbeh. ouden van dagen" 75. 9 Mei. Coll. reclasseering 514.77. 13 Mei. Coll. Dorus Rijkersfonds 53.77. 6 Juni. Zonnestraal coll. 274.39. 12 Juni. Bloempjesdag suppletiefonds v. h. sanatorium Sonnevanck te Harderwijk 264.49 18 Juni. Coll. ten bate v. d. Ver. v. Wijk zusters der Ned. Herv. gem. 157.60. 21 Juni. Bloempjesdag t. bate v. d. steun- kas v. d. Ned. r. k. Bond v. groote gezin nen 239.10. 3 Juli. Speldjesdag voor Kolonieverple- ging der misdeelde jeugd 316.33 2 Juli. Coll. ten beh. v. h. Fonds Gewa pende dienst in Alkmaar 67.07. 12 Juli. Coll. ten bate v. r. k. Herstellings oord Mgr. Mutsaers 130.71. 14 Aug. Coll. ten beh. v. d. jeugd, werkl deelnemers v. d. Centr. Werkpl. 443.62. 21 Aug. Speldjesdag Het Witte Kruis 335.65. 19 Juli. Bloemendag Herwonnen Levens kracht 115.61%. 5 Sept. Coll. t. b. c. fonds-sigarenmakers 248.31. 10 Sept. Coll. voor de Ver. tot verspreid, der Heilige Schrift 76.73%. 11 Sept. Speldjesdag ten bate v. het Sa natorium- en Kinderherstellingsfonds v. d Chr. Nat. Werkm. bond 211.13%, 25 Sept. Coll. ten bate v. h. Ned. Bijbel genootschap 160.94. 3 Oct. t. b. c. Ver. „Draagt elkanders las ten 154.70. 17 Oct. Speldjesdag voor Velkenheide 104.50. 24 Oct. Speldjesdag Roode Kruis 187.71. 11 Nov. Bloempjesdag Alg. Ned. Vredes- bond afd. Alkmaar 112.05. In het afgeloopen jaar kwam nog één maal de Haarlemsche Orkestvereeniging onder leiding van Frits Schuurman, een concert geven 't laatste van de drie alhier gegeven uitvoeringen waarbij de eerste concertmeester Hans Byvanck een concert voor viool met orkestbegeleiding speelde. Alkmaarsch Symphonieorkest, dirigent Willy Kohier, had voor haar uitvoeringen solistische medewerking van Jan Couvee (sonate van Beethoven, Fantaisie van Chopin) en Joh. O. Kramer (pianoconcert met orkestbegeleiding van eigen compo sitie en polonaise in E groote terts van Liszt). „Toonkunst", dir. J. Henri Oushoorn, bracht een klein oratorium ten gehoore („Selligans Gnade" van Albert Becker en „Toscanische Rispetti" van Julius Rönt gen Sr. uitgevoerd door mevr. Röntgen (sopraan), Diete Blooker (alt), John Back (tenor), Max Wulff (bas), Johannes Röntgen (piano); de begeleiding van het oratorium was opgedragen aan Alk maarsch strijkorkest, mej. Siezen (piano), P. A. van Langen (orgel). De tweede uit voering werd gegeven door den bariton zanger Laurens Bogt en de pianist Hans Schouwman. Ter inleiding gaf de pianist een toelichting van de uit te voeren wer ken. Ten bate van de kas van Toonkunst vond een kamermuziekavond plaats, waar aan medewerkten mevr. Langeveld Holleman (sopraan), mej. Veenenbos (alt) en de heeren Oushoorn (viool), Dorgelo (cello), Jac. Jansen piano). Nog een Toonkunstuitvoering vond er I plaats waarop Schumann's oratorium Das Paradies und die Peri, gegeven werd met medewerking van de dames Wilma Gode- froi, Annie Veenenbos, de heeren Joh. Schlegel, Carel Willink en begeleiding van strijkorkest met piano. Onze kamermuziekvereeniging intro duceerde de zangeres To v. d. Sluys (so praan), geaccompagneerd door Hans Schouwman, het Budapester strijkkwartet; Willem Andriessen (pianist) en een Fransch ensemble (vijf personen). Onder de kamermuziek rekenen we vervolgens een liederenavond van mej. Rosy Hahn (klavierbegeleiding Corn. Jonker). Als declamator hoorde men tevens de heer Eli Prins. De alt-zangeres Agatha Rengers gaf een dergelijke avond zonde: decla matie met de pianist Jan Couvee en Joh. Kotgans (zang), Albert Sluyter en van Engelen (piano) gaven eveneens een kamermuzitkavond. Het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor, dir. C. Jonker, gaf een jubileumsconcert ter herdenking van het 10-jarig bestaan, met de violiet Albert Sluyter, het dubbel- mannenkwartet „Zang en Vriendschap", het dameskoortje „half vijf', en een strijk orkest, „De Stem des Volks", dir. Harp- man en de arbeiderstooneelvereeniging „Falkland" uit Heiloo, gaven samen een avond. De volgende kinderkoren lieten zich hooren: Jonker's koorklassen, met dames koortje „Half Vijf'; hetzelfde koor gaf ook een propaganda-feestavond en zong tevens in d^. muziektuin met Jonker's jongenskoor, het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor „Zang en Vriendschap", het koortje „half vijf"; Schoorl's gemengd koor. Voor de instrumentale begeleiding zorgden Jo Branse en een strijkorkest. Met het meergenoemde Zang en Vriend schap, mej. Rosy Hahn, en Boris Lensky musiceerde Jonker nogmaals in den tuin, die ook uitgekozen was door Joh. Kuiper, met zijn kinderkoor, klein mannenkoor, Alkmaar's symphonieorkest, eenige strijk instrumenten, en Dora Hoedjes als pianiste; Nico Snel's kinderkoor, zijn gemengd koor Vocaal Alkmaar en zijn mannenkoor. (Bar- ten begeleidde). Een gewestelijk muziek feest van den Ned. Bond van Arbeiders- muziekvereenigingen uit Alkmaar, Den Helder, Zaandam, Hilversum en Amsterdam vond er plaats, terwijl er Excelsior, dir. Anderson, St. Caecilia, dir. Joosten en Alc- maria Victrix, dir. v. d. Laan, geregeld musiceerden. Het dameskoor „Pro Arte", dir. Jac. Jan sen, had aandacht geschonken aan oude en moderne muziek; de uitvoering ervan had de medewerking van mej. H. Ludolph, Jo. Immink, Solange Cats (allen zang), Rudolf Krol (violoncel) W. Rettich (componist). De begeleiding werd verzorgd door een strijk orkest, orgel en piano. Kerkconcerten (Groote kerk) werden ge geven door Jo. Vincent met Anton v. d. Horst, het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor, met jongenskoor en de solisten Corry Bijster (sopraan) Michel Gobets (tenor) van Langen (orgel) benevens een strijk orkest, het mannenkoor „Orpheus", dir. Karei Böhne; solisten: To v. d. Sluys (so praan), Annie Woud (alt), van Langen (orgel). In de Gereformeerde kerk concer teerden het christelijk mannenkoor „de Lofstem", dir. Paul Kok en Bram Bruin, organist. In de Groote kerk hervatte Jan Zwart zyn jaarlijksche orgelconcerten doch moest door ziekte spoedig opgeven, zij wer den voortgezet door zijn oud-leerlingen Mudde uit Hilversum en Dirk Koeman uit Egmond aan Zee. Het jaarlijksch bezoek van leden der Italiaansche opera, die een operaconcert komen geven, had ook dit jaar plaats en ook werd men in de gelegenheid gesteld te luisteren naar de Wiener Sangerknaben, die tot leider hadden: Victor Gombos. Met het opvoeren van operettes bemoei den zich: Joh. Kuiper's kinderkoor met „De schamele straatzanger en het miraculeuze Lieve Vrouwke", ibretto van J. Haak, mu ziek van Kuiper. Begeleiding: (strijkorkest met piano), het kinderkoor van de'Buurt- vereeniging S.O.S. met van Heimwee tot Geluk libretto van J. Werkman, muziek van den leider van ^et koor G. Pranger: Jonker's koorklassen, met „Koning Midas". muziek van Wijnand Balke; het kinderkoor van Nico Snel, met „Jopie Zonnestraal", librettist Nico Splinter, muziek van Snel. Bi) alle genoemde werden was een strijkorkest met piano voor de instrumentale begelei ding.» De Alkmaarsche Operette- en Orkestver, dir. Gerritsen, voerde op „Surcouf de Kaper" van Planquette en „Erminie" van Jacobowski. Het niiuwe Alkmaarsche Ope rette-gezelschap, dir. Jac. Jansen, kwam voor het voetlicht met de opera „Martha" van Flotow. Ook bij deze vereenigingen beschikte men voor de begeleiding over een orkest met piano, en nagenoeg allen gaven de werken hunner keuze, twee maal. A. K. Een 78-jarige abonné schrijft ons: „Wilt U voor mij dit Nieuwjaarsversje van ruim honderd jaar geleden in de courant plaat sen? Dat is een versje uit mijn schooljeugd, geleerd by den hoofdonderwijzer J. W. van Amerongen te Alkmaar. Dit is nu ruim 65 jaar geleden en misschien, dat in Alkmaar nog medeleerlingen zich dit versje kunnen herinneren. Wij wijken voor deze oude herinnering eens af van ons principe om geen poëzie in onze courant op te nemen en laten dus hier volgen: Daar slaat de klok half acht; het ramm'len van een wagen, En 't kraaien van een haan verkondigen het dagen. De leerknecht, half gekleed, komt gapend' aangeloopen En sluit, schier dood van Vaak, den winkel langzaam open. Daar wordt geklopt.... mijn hemel, wat zou 't wezen? O, het zal mogelijk mijn krantenjongen wezen! Terwijl ik koffie drink, zal ik het nieuws dan lezen; Maar neen! men roept mij toe: het is de ratelwacht! De ratelwacht? ik schrik: is immers niet meer nacht! Maar hy heeft zekerlijk bij zijn vertrek vernomen, Dat ergens brand hier is; welnu, ik zal straks komen „Neen!' 'roept myn dienstmaagd, neen! hij wenscht U heil en zegen En vraagt het fooitje, dat hy altijd heeft gekregen!" Ik kleed mij aan alvast en zeg: hoort Lysje, hoort En volg getrouw myn hart, zooals dat immer hoort: Hier is de bed'laarslijst; geef elk maar één zesd' halven, Dat volk is toch gewoon daarvoor hun maag te zalven; En dit is voor de vrouw, die al haar leed BMW verkropt, By 't krieken van een lamp der kind'ren kousen stopt... Er wordt al weer geklopt; ik spoed my uit dit huis. Want bleef ik langer hier, 't werd mij nog Een onzer Japansche lezers verzocht ons dezer dagen naast den Hollandschen tekst ook een Japanschen tekst van het Radio programma op te nemen. Wij kunnen daaraan niet voldoen, want als onze lezers in andere werelddeelen dezelfde aanspraken laten gelden zouden wy voortaan een mengelmoesje van talen moeten opnemen waarvan onze lezers in Alkmaar en Omgevmg zelf heel weinig zouden begrijpen. En met dezen hebben wij toch allereerst rekening te houden. Om bovengenoemden abonné niet hee- lemaal teleur te stellen hebben wy dit maal de belangrijkste mededeelingen van onze Radio-rubriek in het Japansch ver taald en hierboven opgenomen. Wij deelen hierbij evenwel uitdrukke lijk mede, dat wy dit slechts voor één keer doen en ons dus voortaan uitsluitend aan den Hollandschen tekst zullen houden. -HJJ- ft I 1 Ei Italian Serenade in G ajor, Orphens in the - erworld, Humereske,/ Traumeri, etc; P* J O 1IIO gj I l! SS BIK Keutzer Sonota 1-6, Ros amunde-Ballet Music, Li arghetto, etc. IW u-S (ttttgSMUSKti, 1110 OO «teöm «10 «-« KC ^•'"O l-S (SS£*«K«-# H*1) <•00 SftfrtfKStttcfin 'CO rnt Effifcs <-MIW ^•Ow Ei*Sm®2ir |gjK S vee the art» of Yeiterdal 7. Hungarian Dance, (7 ■nzonetta, Fiute Sonata N06 üi K. Major. The 3 kater», Estudi antina. «•«O

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 21