BALANS OPRUIMING bij SPAANDER. Agenda £aatste betichten Stad en Omgeving Weerbericht 3®[B BERGEN De getuigen van Prinses en Prins. Het treinvervoer op 7 Januari. gevelversieringen. verhuiswagen omgeslagen. geslaagd. derhoud Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleinste rebel; hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Sin- gende Jugend met de Wiener Sangerknabèn e.a.; voorts de illusionist Ben-Ali-Libi. Toe gang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer In de schaduw van de guillotine (dram.); hoofdrol Ronald Colman. Toegang boven 18 jaar. BIOSCOPEN VAN 1 JANUARI AF. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een avond in de opera (hum.); hoofdrollen de drie gebroeders Marx. Toegang boven 14 jaar. Nieuwjaarsdag en Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De witte engel (hist.-dram.); hoofdrol Kay Francis. Toegang voor alle leeftijden. Nieuwjaarsdag en Zondag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De geliefde vagebond (rom.); hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang boven 14 jaar. Nieuwjaarsdag en Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 1 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden The Me- lody Makers en The Jungle Serenaders. In restaurant London dansen. Zaterdag 2 Januari. 35 en 7—9 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. Zondag 3 Januari. 3—5 en 7—9 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. Maandag 4 Januari. 9—12 en 3—5 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, volkszangavond. DIT BLAD ZAL MORGEN 1 JANUARI NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. mede troepen en goederen naar Talavera werden vervoerd, met behulp van dynamiet volkomen vernield. In den sector van Guadalajara hebben de republikeinen Atienza bezet. In den sector van Madrid was het een kalme dag. Mededeelingen der opstandelingen. Het radiostation heeft medegedeeld, dat de troepen van Franco een nieuwen tegen aanval hebben gedaan in Aragon. Bij Cor- baran en Campillo blijft de vijand terug trekken met achterlating van vele dooden, gevangenen en oorlogstuig. In Guadarrama hebben de linksche troe pen eveneens dooden verloren. In de buurt van Basurero hebben de link- schen een aanval gedaan. De troepen van Franco lieten hen naderen en brachten hun daarna zware verlieren toe. In den namid dag werd een tweede aanval der linkschen, waaraan vooral door vreemdelingen werd deelgenomen, afgeslagen. Het weer is over al slecht. Het lot van baron de Borchgrave. In vervolg op de demarche van de Bel gische regeering bij de Spaansche regeering, ten behoeve van het instellen van een on derzoek naar de verdwijning in de om geving van Madrid van baron de borchgrave, zoon van den Belgischen oud-ambassadeur in Spanje heeft de minister van buiten- landsche zaken, Spaak, een bezoek gebracht aan den Spaanschen zaakgelastigde te Brus sel, wien hij de levendige ontroering uiteen zette van de Belgische regeering ten aan zien van de berichten over den tragischen dood van baron de Borchgrave in nog duis tere omstandigheden. Voorts stelde hij den zaakgelastigde op de hoogte van de bij de Spaansohe regeering gedane stappen en drong hij er op aan, dat de Belgische ver tegenwoordiger aan het onderzoek zou deel nemen. De zaakgelastigde betuigde minister Spaak de deelneming zijner regeering. kort zijn weergegeven in een met alge- meene stemmen aangenomen motie, waarin verlangd wordt, dat de loonen met ingang van 1 Januari waren aangepast aan de verhoogde kosten voor levens onderhoud. In de motie werd eveneens uiting gegeven aan de volkomen solidari teit met de Republikeinsche strijders in Spanje. DE PIANIST FELIX ROSENTHAL OVERLEDEN. Op 70-jarlgen leeftijd. De beroemde pianist en componist dr. Felix Rosenthal, een leerling van Liszt, is gisteravond te Weenen na een langdurige ongesteldheid op 70-jarigen leeftijd over leden. De Japannch-Chinee»che In de gisteravond gehouden vergadering van de Berger Winkeliersvereeniging en van de afd. Bergen van de Hanze werd besloten in de feestweek tijdens dé huwe lijksfeesten van Prinses Juliana en Prins Bernhard en wel van 6 tot en met Januari een étalage-wedstrijd te houden, waaraan voor het publiek 6 prijzen van f 10 zijn verbonden. (Ongecorrigeerd.) AUTO IN MAROKKO IN RAVIJN GESTORT. 17 inboorlingen ernstig gewond. Gisteravond is bij den bergpas Tizintest (120 K.M. van Marakesj) een autobus in een ravijn gestort. Zeventien inboorlingen werden ernstig gewond. TWEE SKILOOPERS DOOR LAWINE BEDOLVEN. Nabij het dorp Doverla in het Woiwod- schap Stanislaw in Polen, in de Karpathen, heeft een lawine van acht meter dikte twee skiloopers bedolven. Een reddings- kolonne zoekt naar de slachtoffers, doch heeft hen nog niet gevonden. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. Metaalbewerkers betoogen. De arbeiders in de metaalindustrie van Parijs hebben drie bijeeiikomsten gehou den, welke onderscheidenlijk door 13000, 8000 en 3500 arbeiders werden bijge woond. De vertegenwoordigers van de bij het vakverbond aangesloten metaalbewer kersbonden gaven een ir'eenzetting van de eischen der metaalbewerkers, die in het spanning DE INCIDENTEN VAN PAKHOI EN TSJENGTOE GEREGELD. De incidenten van Pakhoi en Tsjengtoe zijn geregeld. Tusschen den Japanschen ambassadeur en het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken zijn nota's ge wisseld. De Chineesche regeering betaalt aan de Japansche regeering voor het ver moorden en verwonden van twee Japan ners een schadeloosstelling van ongeveer 99.000 Chineesche dollar. De beide schul digen werden onthoofd en de verantwoor delijke politiechef en de garnizoenscom mandant van Tsjengtoe zijn ontslagen. De incidenten van Tsjen Toe en Pak Hoi bijgelegd. Het Japansche ministerie van buitenl. zaken heeft de nota's bekend gemaakt aangaande de regeling der incidenten van Tsjen Toe en Pak Hoi, welke gisteren te Nanking zijn ge wisseld tusschen den Japanschen ambassa deur Kawagoe en den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken, Tsjang Tsjoen. Er is volledige overeenstemming bereikt als resultaat van de onderhandelingen tus schen Kau, den directeur van de afdeeling Aziatische aangelegenheden van het Chi neesche ministerie van buitenlandsche za ken en den Japanschen consul generaal Soe- ma, op den grondslag van den op 3 Decem ber afgelegde verklaring, welke van buiten landsche zaken werd toegelicht ONTSLAGVERZOEK VAN TSJANG KAI SJEK AFGEWEZEN. Voor de tweede maal De centrale politieke raad te Nangking heeft het verzoek om ontslag, dat Tsjang Kai Sjek heeft ingediend, weder van de hand gewezen. Men vertolkt deze twee voudige wijziging als een bewijs van de achting, die de maarschalk te Nanking geniet vegens de talrijke diensten, die hij zijn land bewezen heeft. MANDSJOEKWO VOERT JAPANSCHEN STANDAARDTIJD IN. De regeering van Mandsjoekwo heeft me degedeeld, dat alle klokken in Mandsjoekwo vanavond om elf uur een uur zullen worden vooruit gezet zulks in overeenstemming met haar besluit van 27 Juli JJ. met ingang van 1 Januari in Mandsjoekwo den Japanschen standaard-tijd in te voeren. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 0.82 per kilogram. Als getuigen van H. K. H. prinses Ju liana bij de a.s. huwelijksvoltrekking zul len fungeeren: Z. H. hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, Z. D. H. vorst Friedrich von Wied, jkvr. L. P. van de Poll, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland; De getuigen van Z. D. H. prins Bern hard zullen zijn: Z. D. H. prins Ernst Aschwin zur Lippe- Biesterfeld, Z. D. H. prins Julius zur Lippe, graaf von OeynhausenSierstorpff, overste von Pantschulidzew. EEN HOND DOODGESCHOTEN. Twee maanden gevangenisstraf opgelegd. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de vanmiddag den jachtopziener en onbe zoldigd rijksveldwachter J V. uit Huizen wegens het opzettelijk en wederrechtelijk doodschieten van een hond conform den eischt tot twee maanden gevangenis straf. De man had zich op noodweer beroepen: de hond zou hem hebben aangevallen. Tijdens de behandeling van deze zaak zijn twee getuigen a decharge, vader en zoon verdacht van meineed gearresteerd. Zij be> vinden zich nog in arrest; als hun verdedi ger zal optreden mr. Endt Reeds van Maandag 4 Januari 1937 af wrden aan de loketten plaatsbewijzen naar Den Haag, geldig op 7 Januari e.k. afge geven. Deze plaatsbewijzen zullen van een in het oog loopend cijfer „7" worden voor zien. Het heenreisgedeelte der retourkaarten zal te Den Haag met ingezameld worden De kaarten moeten dus alleen worden getoond. Voor een vlug verloop is het dringend gewenscht. dat iedere reiziger zijn eigen plaatsbewijs toont. Teneinde over voldoende materieel op het baanvak AmsterdamDen HaagRotter dam te kunnen beschikken, wordt de dienst AmsterdamAlkmaar dezen dag met stoommaterieel gereden. Het verdient aanbeveling de heen-, zoo wel als de terugreis over Amsterdam af te leggen; te Amsterdam za) men gemakkelijkrr een plaats in de treinen kunnen innemen dan te Haarlem. Plaatsbewijzen over BeverwijkHaarlem zijn dien dag zonder bijbetaling geldig over Amsterdam. Aangeraden wordt nog met de terugreis niet te wachten tot de laatste verbinding, daar de groote drukte in Den Haag oorzaak kan zijn, dat de afstand naar het station niet in den daarvoor berekenden tijd kan wor den afgelegd. Ten slotte wordt er op gewezen, dat tot restitutie van plaatskaarten welke om de een of andere reden niet of slechts gedeel telijk gebruikt zouden zijn, dien dag niet kan worden overgegaan. ILLUSTRATIE-BIJLAGE „ALKMAARSCHE COURANT'. Wij hebben gemeend onze lezers een dienst te bewijzen door een illustratie- bijlage aan ons uitgebreid Oudejaarsnum- mer toe te voegen. De opzet is geweest nogeens weer een reeks van beelden uit onze stad en verre omgeving aangevuld met foto's van ge beurtenissen uit het binnenland uit het afgeloopen jaar in de herinnering terug te roepen. Waar wij er steeds op uit zijn onze lezers zoo volledig mogelijk m te lichten, achten wij een fotografisch jaaroverzicht in de lijn van ons streven. Wij hopen dat men deze bijlage op prijs zal stellen. DE KAASMARKT. De aanvoer op de kaasmarkt bedroeg heden slechts 35000 K.G. tegen 54000 in de laatste week van het vorige jaar. Onder den invloed van de slechte markt van de vorige week hadden verschillende fabrie ken hun kaas aan huis verkocht. Dat zij te vroeg verkocht hadden bleek wel van morgen, toen de gemiddelde markt 2. hooger was dan de vorige week. De hoog ste markt was 18.50 en gelijk aan dien van het vorig jaar. Deze prijs was echter ook te laag, doch niet hooger omdat de vraagprijs niet hooger was gesteld. De producenten hebben er niet voldoen de rekening mede gehouden, dat voor het plan-Deterding in den loop van de week groote hoeveelheden kaas voor Duitsch- land zijn aangekocht. Duitschland kan het niet langer buiten de vetten van de buiteiv- landsche markt stellen. Van aankoopen van de z.g. doorgedraai de groenten is nog geen sprake. Het zijn de vetten die men noodig heeft, zoodat de volgende week een hoogene prijs verwacht kan worden en eenTprijsstijging van de varkens ook niet kan uitblijven. Voor onze producenten valt dit zeker toe te juichen, aangezien de tot nog toe geldende prijzen voor een loonend product volkomen onvoldoende waren. Het argu ment, dat Duitschland de valuta mist om bij ons te kunnen koopen is een valsch argument, aangezien wij in de eerste 9 maanden van dit jaar voor slechts 88 mil- lioen naar Duitschland hebben uitgevoerd, terwijl Duitschland in dien tijd voor 171 millioen gulden aan Nederland leverde. Wy onderschrijven dan ook den wensch van den heer Valstar gister in de vergade ring van den bond van Veilingen uitge sproken (men zie het verslag in dit num mer) dat het de regeering, gezien deze feiten, eindelijk eens zal gelukken voor de Nederlandsche land- en tuinbouw wat te bereiken. Gezien den gang op de markt wordt de toestand voor onze zuivelbereiders, onder den invloed van het plan-Deterding, gron dig beinvloed. Het is toch van groote be- teekenis, dat straks de handel, warneer de opzetkaas weer aan de markt komt, niet met groote voorraden zit. Op de kaasbeurs waren ditmaal slechts 6 aanvoerders verschenen. Eenige aan voerders, w.o. de fabriek van den voorzit ter van de kaasbeurs, hadden evenee.is hun producten deze week aan huis ver kocht en moesten ervaren, dat ook zij te gauw verkocht hadden. Van de 6 aanvoer ders konden twee hun product niet ver- koopen. De andere vier maakten prijzen gelijk aan die van de markt. In ieder geval gaan onze zuivelprodu- centen 1937 hoopvoller tegemoet dan de vorige week verwacht kon worden. VOLKS7ANGAVOND. Men schrijft ons; De Volkszangers zijn voor geen klein geruchtje vervaard, ze willen het volkslied er in hebben, met menschenmond en kope ren keel; dit laatste duidt op de Christelijke muz.ekvereeniging Soli Deo Gloria te dezer stede, welke vereeniging zich bereid ver klaard heeft, op de Volkszanghulde 7 Jan. a.s. de instrumentale begeleiding voor hare rekening te nemen. Maandagavond 4 Januari zullen zang- schare en Soli Deo Gloria in 't Gulden Vlies te zamen eene generale-repetitie houden onder leiding van Karei Sixma; hy heeft dat werk meer bij de hand gehad en smult reeds bij de gedachte, de liederen te laten zingen met koperbegeleiding. Of het gaan zal? Waarom niet? Waar het elders kan, moet het ook hier kunnen; Alk- maarders houden toch ook van zingen; dus Maandagavond a.s. is 't Gulden Vlies tjok vol en dan maar zingen, zingen en nog eens zingen, op naar Volkszang in 't Gulden Vlies, toont, dat ge Uw liederenschat lief hebt en dus ook waard zyt. Op den huwelijksdag van het prinselijk Paar moet alles tot in de puntjes in orde zijn. DENK OM DE VOGELS. Een vogelliefhebber dringt er bij ons op I aan, dat er op rustige plaatsen in den Hout voerhuisjes of tafels geplaatst worden waar het publiek het voer kan brengen inplaats van dat het terecht komt in het rottend b a of op den weg. Bij vorst moeten er byten worden opengehouden voor drinkwater. BUSLICHTINGEN. Op 31 December en 1 Januari a.s. zal de lichting der bijbussen als volgt plaats vin den: 31 December 1936: 17.30—18.15, 19.00- 19.45 (in centrum), 20.1521.00, 23.100.00; 1 Januari 1937: 9.00—10.45, 12.00—12.45 (in centrum), 16.00—16.45 (in centrum), 19.00— 20.45. BEGRAFENIS MARIE DE REUS. Onder zeer groote belangstelling van de inwoners had Vrijdagmiddag te Winkel de teraardebestelling plaats van Marie de Reus, één der omgekomen slachtoffers van het ontzettende ongeluk op den onbewaak- ten overweg de Keins te Schagen. Een schat van bloemen bedekte de baar, terwijl een auto met bloemen volgde van de velen die op deze wyze van hun deelne ming hebben doen willen blijken. Op den doodenakker werd achtereen volgens het woord gevoerd door ds. van Dyk, het hoofd der U. L. O.-school, B. Span, een nicht en een oom van de overledene. In die toespraken werden woorden van troost en medeleven gesproken en werd ge memoreerd de benijdenswaardige opge wektheid van Marie, haar streven om een ieder van dienst te zijn en hare medewer king aan alles wat goed en edel was of de lijdende menschheid tot heil kon strekken. Te vroeg is zij helaas heengegaan in den bloei van haar vruchtbaar leven, waarin zij nog zoovelen van dienst had kunnen zijn. Dit zonnetje, dat altoos scheen in het ouderlijk huis, is voorgoed ondergegaan, maar de ouders en andere nabestaanden weten zich gedragen door dankbare her innering die bij allen die haar gekend heb ben, voortleeft Tevens werden ook de twee andere slacht offers, die op dienzelfden dag naar hun laatste rustplaats zijn gebracht herdacht. Diep onder den indruk verlieten allen de plaats van deze droeve plechtigheid, die velen nog lang in herinnering zal blyven Ook de burgemeester van Winkel deed door zijn aanwezigheid op den doodenakker van zijn belangsteling blijken. TERAARDEBESTELLING MA HOPMAN. Woensdagmiddag half drie had onder buitengewoon groote belangstelling op de Ned. Herv. begraafplaats te Warmenhui- zen de teraardebestelling plaats van Ma Hopman, één der drie slachtoffers die op een zoo tragische wyze om het leven zyn gekomen bij het auto-ongeluk aan de Keins. Een groote menigte had zich verzameld bij den ingang van het kerkhof en volgde den stoet, - De leden van de gymnastiekvereniging Dasko, waarvan de overledene penning meesteresse was, stonden aan weerszijden van het kerkhof opgesteld om hun lieve en vlijtige tuinvriendin een laatsten groet te brengen, uit dankbaarheid voor het vele werk dat zij voor de vereeniging he.ft gedaan. Een schat van bloemen van vrienden, vriendinnen, verenigingen, cursussen enz. waarvan zy lid was, dekte de baar. Door ds. Hornstra, onze voormalige predikant, thans te Koog aan de Zaan, werden troostvolle woorden gesproken. Hier is van ons heengegaan Ma Hopman, zy, die in onze omgeving zooveel liefde en gezelligheid heeft gebracht. Zij ruste in vrede. Namens de familie dankte dominé de a nwezigen en allen, die, in welken vorm ook, blijken van belangstelling hebben betoond bij deze droevige gebeurtenis. Een aangrijpend moment, en diep onder den indruk verliet de menigte haar laatste rustplaats. naar waarnemingen, verricht in den mor» van 31 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl, Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 779.3 te Budapect Laagste barometerstand 732.2 te IngS. Verwachting (geldig tot den avond 'm 1 Januari): In het Noordwesten meest matige Zuid westelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geJ regen, weinig verandering in tem per» tuur In het Zuidoosten zwakke tot matige Zui^ lijke tot Zuidwestelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer, uit vorst des nachts, overdag weinig verande- ring in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Voor onze omgeving betrokken droog weer, met groote kans nn mist Het hoogedrukgebied in Centraal-Europa is thans in zijn kern wat versterkt De vorst is er echter aanmerkelijk afgenomen en niet meer dan licht Lichte vorst komt verder voor over keline gebieden in Frankrijk en Scandinavië. De temperaturen blijven in bijna het geheele waarnemingsgebied ver boven de normale waarde. De depressie in het Noordwesten drong verder naar de Britsche eilanden en Scan dinavië door. De luchtdrukgradient nam in het alge- meen toe, zoodat langs de Noorsche kust en op diverse plaatsen in Groot-Brittannië en Ierland een krachtige Zuidelijke tot Zuid- westelijke wind waait Onder invloed van de depressie olijft het weer in het Noord westen nog somber, met plaatselijk vrij flinken regen. Over Centraal-Europa klaart de lucht wat op doch verschillende stations melden nog mist Het weer in onze omgeving zal in de ver schillende gedeelten van ons land nog al Uiteen loopen. Het Noordwesten zal onder invloed van de depressiekern met vrij zware bewolking, het Zuidoosten onder invloed van het hoogedrukgebied met aanzienlijk minder bewolking en temperatuur om het vriespunt dea nachts Haan. Overigens wijzen de verdere vooruitzichten op het aanhouden van den hooged ruk toestand, waarbij waar- schynlijk geleidelijk sterkere mist vorming op aal treden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 16.24 tot 7J2 uur licht op. ZILVEREN JUBILE. Morgen, 1 Januari, zal de heer H. Schuurman 25 Jaar bij het Prov. Water leidingbedrijf te Alkmaar werkzaam zyn. I Van een feestelijke viering van dit jubilé zal in verband met de ziekte van den heer S., jammer genoeg, geen sprake kunnen zijn. De gevel van het Landbouwhuis is zeer mooi versierd. Dennegroen met oranjestrikken om spant de ramen en boven den ingang is een band van oranje aangebracht. Tusschen Stolpervlotbrug en Sint Maar tens vlot brug is gistermiddag, ongeïee 4 uur een tractor met aanhangwagen van de expediteur P. van der He? uit Sneek den wegberm ingereden en omgeslagen Er zaten drie personen in de cabine die allen met den schrik vry kwamen De wagen liep eenige schade op. geDe wagen was geheei mct Peubelen KEGELINO. Het kegelspel zonder kegrljongea. Een aantal hoofden van scholen en ver tegenwoordigers van de pen waren gister middag in gebouw „De Unie" samengeko men om kennis te nemen van een nieuwig heid op het gebied van kegelen. Reeds lang was de behoefte gevoeld om een zoodanig kegelspel te construeeren, dat men er geen kegeljongens meer by noodig zou hebben. En na langen tyd van experi- menteeren is het den uitvinder van het be kende -Ballero"-«p«) gelukt ook hiervoor een vernuftig systeem uit te denken, dat ge heel aan bovengenoemd bezwaar tegemoet komt. b it het minia uur-spel, dat de grootts heeft van een smal tafelbiljart, bleek on* dat de omgeworpen kegels, die bij „kege- lino" naast elkaar staan en slechts één voor één omgeworpen kunnen worden, door mid del van een handls weer omhoog getrokken kunnen worden. Het is een soort tuimel-systeem, waarbij de omgevallen kegels op een staaf vallen, welke door middel van veeren zoodanig om hoog gebracht wordt, dat de kegels weer in den staanden stand gebracht kunnen wor den. Ook het origineele ontwerp, dat op de binnenplaats van „de Unie" staat opgesteld en de grootte heeft van een kleine kegel baan, werkt op dezelfde wijze. Er ligt oi. wel toekomst in dit spel en wanneer het wat meer bekendheid verkre gen zal hebben, zal het als amusementsspel voor jongeren en ook voor ouderen, zeker zyn weg vinden. Het is bijzonder geschikt voor kampeerders. Inmiddels is patent op dit spel aange vraagd. De uitvoering van „Kegelino" is opgedra gen geworden aan den heer J. Bakker, dje naar wij geconstateerd hebben alle eer van zijn werk heeft. Het ik te verwachten, dat "Kekelin0 breeden kring bekend en dan ongetwijfeld naar waarde geapprecieerd zal worden. WERK GEGUND. Bü de aanbeateding welke te Graft werd gehouden voor het verbeteren van den weg door den Polder de Grafterroeer in die ge- q_ uen r vanaf 14 M?tni weÜie werden gehouden meente tot aan de aansluiting op den weg van de V»rl Dec- 1936, uitgaande het Groot-Noord-HoUandsche Kanaal derland Modevak<cholen in Ne- bU West-Graftdyk en het verlagen en ge- M. Kos te Am Kn V°ür C08tumière de dames deelteiyk vernieuwen van den brug bü schurwourie 5' Mo°lhuyzen te Zuid- Gr,ft werd o.a. ingeschreven door de firma J Troost te h Goudsbloem, P. Deutekom, H. Holman en Zoon, aannqmi-rs tc Alkmaar, te Eenigunbur °P Lan*endijk, T. Meylis aan wie het werk heden vdor een bedrag S 8683 gegund is. 1 M Portete^T dC d8mM B Hommer en t Alkmaar en voor leerares mei Manneveld te Dirkshorn. J' van VOOR HET DIERENASYL. By den inspecteur van Dierenbeacher- "nU«ngr,rb«heito,t!fh,Un d,ereuasyl exlra ontvangen by den kalende; verkoop van 1. en van mevr. H. t 2.50. AANBESTEDING 01 AFSLUITDI. Vanwege de Zuiderzee- Den Haag aanbesteed rende het jaar 1937 van dt de Zuiderzee tusschen WicrS sche kust naby Zurig, hoofd, aansluitende terreini men te Kornwerderzand, K .cn i. gl*«\le drrh.-ud ged"' afsluitdijk v*n m de Fn«- t bub«ho0,:end h ha vendam* Leiand en D«n

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2