Agenda Radio 1937. ALLE TYPEN voorradig fa. YPMA. BALANS-OPRUIMING hij SPAANDER. taaiste Berichten 'fxovmaaai ïüeuws BERGEN Stad en OmoemoQ K I 's Pausens toestand bliift ernstig. Staking in Amerikaansche automobielfabrieken. General motors weigert bespre kingen met de stakers. Fabrieken door stakers bezet Wijziging Dienstplichtwet. Verkeersongelukken. HEILOO Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een avond in de opera (hum.); hoofdrollen de drie gebroeders Marx. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer De witte engel (hist.-dram.); hoofdrol Kay Francis. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De geliefde vagebond (rom.); hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 2 Januari. 85 en 79 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. Zondag 3 Januari. 35 en 79 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. 8.15 uur, Rustende Jager te Bergen, Oranje-jooL Maandag 4 Januari. 912 en 35 uur, Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen, tentoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, volkszangavond. Crisis publicatie. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 21 December 1936 tot en met 26 Decem ber 1936 1.50 per 100 kg zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van de laagste klasse en andere erwten, zal die steunvergoeding 1.per 100 kg bedragen. Voor veldboonen welke blijkens de da teering van het dorschbriejfe in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is de steunvergoe ding op 2.per 100 kg vastgesteld. wenschen over voor hun landen en voor den vrede der menschheid. Hij verzocht allen landen deel te nemen aan de tentoonstelling van 1937, waar de Fransche regeering hun gelegenheid wil geven, de ontwikkeling waar te nemen van kunst en techniek der verschillende volken en de resultaten te waardeeren van vreedzame werkkracht Tenslotte verzocht de heer Lebrun den Nuntius en den leden van het corps, zijn wenschen over te brengen aan hun souve- relnen en staatshoofden voor hun vaderland en zich zelf. Keuze uit verschillende merken bij de ELLIOT SMITH OVERLEDEN. Het overlijden wordt gemeld van den beroemden anthropoloog Elliot Smith. ONDERHOUD TUSSCHEN PHIPPS EN VON NEURATH. Het Engelsche Foreign Office heeft uit Berlijn rapport ontvangen van den Brit- schen ambassadeur, sir Eric Phipps, om trent diens onderhoud van gisteren met den Duitschen minister van Buitenland- sche Zaken, von Neurath. Dit document, dat op het oogenblik ontcijferd wordt, zal door Eden en de hooge ambtenaren wor den bestudeerd. Het is mogelijk, dat het resultaat van dit onderzoek vervolgens aan Phipps zal worden medegedeeld. Om trent de bewuste besprekingen blijft men de grootste terughoudendheid in acht nemen. In den toestand van Pius XI is gis teren geen kennelijke wijziging inge treden. De eergisteren geconstateerde verbetering bestond in een verlich ting van de door de zenuwontsteking veroorzaakte pijnen. De algemeene toestand van den paus blijft echter ernstig. geschil 211.000 arbeiders bij betrokken. het Men overweegt de volledige sluiting van alle fabrieken der General Motors. Bij die conflict zijn 211.000 arbeiders betrokken. Thans 34000 arbeiders in staking. De in de auto-industrie ontstane staking heeft zich gisteren uitgebreid. Het aantal stakers bedraagt thans bijna 15.000 in ze ven tot de General Motors behoorende fabrieken. Bovendien worden vijf andere fabrieken wegens gebrek aan onderdeelen door de beweging indirect getroffen, zoo dat in totaal 34.000 arbeiders het werk hebben neergelegd. De directie der General Motors weigert besprekingen met de vertegenwoordigers der stakers te voeren, zoolang de fabrie ken bezet blijven. In Washington vreest men, dat de beweging ernstiger wordt en zich tot ruim een millioen arbeiders zal uitbreiden. Ook Ford in moeilijkheden. Behalve de General Motorsfabrieken zijn ook de Ford-fabrieken te Detroit door de stakingen in Amerika, welke zijn uitgebro ken in de fabrieken vau auto-benoodigd- heden, geheel stilgelegd. Bij dit conflict zijn 40.000 arbeiders betrokken. De directeuren der gesloten fabrieken weigeren met de stakers in onderhandeling te treden. TREILER NA MOEILIJKHEDEN TE CASABLANCA BINNENGELOOPEN. De Spaansche treiler „Manolito" is te Casablanca aangekomen met een bemanning van veertien koppen, die uit Huelva. een kleine haven, welke zich in handen d?r opstandelingen bevindt, was gevlucht. FRANSCHE SENAAT KEURT DE BEGROOTING GOED. De Fransche senaat heeft gistermiddag met 255 tegen 32 stemmen de geheele ont- werp-begrooting in derde lezing aangeno men. Het ontwerp vertoont nog verschillen met den tekst van de Kamer, ondanks de werkelijke poging tot verzoening door den senaat. NIEUWJAARSBOODSCHAP VAN DEN AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURY. Ter gelegenheid van de jaarswisseling heeft de aartsbisschop van Canterbury een boodschap tot de geloovigen gericht, waarin h(j ojn. zeide: wij moeten bidden, dat de buitenlandsche interventie in Spanje de hoop op vrede niet doet verminderen het zou verkeerd zijn, alle hoop te verliezen en van oorlog te spreken, alsof deze onvermij delijk is". De aartsbisschop gaf verder nog uiting aan zijn bezorgdheid omtrent de toenemen de teekenen van cnti-semietisme in Enge land. „Deze geest bij een kleine minderheid kan zich uitbreiden, indien men er geen middelen tegen toepast. Ik hoop, dat ons de schande gespaard zal blijven eenigerlei aan moediging te geven aan een verkeerd voor oordeel, dat sommige landen, o.a. Duitsch- land, ertoe gebracht heeft, de joden te ver volgen". DYNAMIET AANSLAG OP WONING VAN BOEMEENSCH AARTSBISSCHOP. Gisteren zijn in de woning van den orthodoxen aartsbisschop Ramnical Val- cea te Boekarest twee dynamietpatronen ontploft. De patronen, die in de groote ontvangzaal waren neergelegd, richtten groote schade aan en veroorzaakten een paniek onder het personeel. De aartsbis schop was op het oogenblik van de ont ploffing thuis. Er is onmiddellijk een on derzoek ingesteld, doch arrestaties zijn nog niet verricht. Men denkt, dat hier sprake is van een politieke wraakneming, daar de aartsbisschop openlijk partij kiest voor sommige uiterst rechtsche partijen, en herhaaldelijk in conflict is gekomen met plaatselijke parlementariërs der de mocratische partij en zelfs met de leden van de plaatselijke geestelijkheid. Wegens plaatsgebrek verschijnt de Puzzle- rubriek in het nr. van a.s. Maandag. (Ongecorrigeerd.) UITSTEL VAN GRATIE AAN TSJANG SJOE LIANG. De uitvaardiging van het verwachtte decreet, waarbij aan Tsjang Sjoe Liang gratie zou worden verleend, is uitgesteld tot de volgende week. CRISIS IN OOSTENRIJKS' BINNENLANDSCH BESTUUR. Stadhouder Stiirck van Stiermarken afgetreden. De stadhouder van Stiermarken, graaf Berthold Stürck is afgetreden. Dit besluit wordt niet gemotiveerd. Volgens een mededeeling van den persdienst der landsregeering van Stier marken, heeft de Landeshauptmann voor Stiermarken, Stefan, den leider der boeren Hollersbaeher, benoemd tot op- opvolger van Stürck. De bondsregeering heeft officieel medegedeeld, dat de benoeming van den nieuwen stadhouder van Stiermar ken in strijd is met de grondwet, omdat de toestemming van den bondskanselier pas achteraf werd verzocht. De bondskanselier behoudt zich derhalve zijn nadere beslissingen voor. Na het aftreden van twee leden der lands regeering van Stiermarken, Stürck en Pri- bitzer, oud-leden van de Heimatschutz, heeft Landeshauptman Stephan deze regeering op ingrijpende wijze gewijzigd. Volgens welingelichte kringen zou Stephan zich bij zijn optreden hebben laten leiden door het initiatief van den gouverneur van beneden-Oostenrijk, den vroegeren minister van landbouw Reither, die alle provinciale stadhouders, die tot de Heimatschutz hebben gehoord, zou willen vervangen zien door leden van den boerenbond. De positie van Stephan schijnt ernstig geschokt te zijn en me n verwacht, dat hij zal aftreden. De regeering heeft thans de wijziging van de Dienstplichtwet voorgesteld, welke reeds in de troonrede van dit jaar was aangekondigd. Aan het wets ontwerp ligt drieërlei doel ten grond slag: 1. wijziging van den eerste-oefenings- tyd voor de dienstplichtigen der zeemacht; 2. uitbreiding van het aantal herha lingsoef eniagen; 3. het scheppen van de mogelijkheid om, ingeval bij een andere wet wordt besloten tot verhooging van de lich tingsterkte, deze verhooging spoedig te kunnen invoeren. Voorgesteld wordt een verlenging van den duur der eerste oefening voor de dienstplichtigen bij de zeemacht met 6 maanden (voor de kustwachters met 2 maanden). Voor het gros der dienst plichtigen bij de landmacht wil de regeering drie herhalingsoefeningen van dertien dagen invoeren. En volgens dit wetsontwerp zal aan de vrijstellin gen wegens broederdienst, reeds ver leend voor de lichting 1938 en alsnog te verleenen voor de lichting 1939, een slechts voorloopig karakter worden ge geven. Eente oefening verlengd. Voor de marine met zes maanden; d(^kustwacht met twee. In de memorie van toelichting schrijft de regeering, dat het noodig is, de materieel- reserve van de voor Indië noodige maritieme macht althans ten deele in Nederland be schikbaar te houden voor oefeningsdoelein den. Ook is het noodzakelijk, met het oog op de kosten, het beroepspersoneel voor de zeemacht niet grooter te doen zijn, dan on vermijdelijk is. Daarom zal de maximum-sterkte aan dienstplichtigen in werkelijken dienst bij de zeemacht ongeveer anderhalf maal zoo groot moeten worden als zij thans is. Dit kan worden bereikt, hetzij door verhooging van het contingent der zeemilitie, hetzij door verlenging van den duur der eerste oefe ning met zes maanden. Het laatste verdient de voorkeur, voornamelijk omdat bij ver laging van het contingent de reserve voor oorlogstijd zou worden vergroot, zonder dat daaraan behoefte bestaat Voor de kustwachters is een verlenging van den bestaanden oefentijd met twee maanden raadzaam om een geheel andere reden. Deze dienstplichtingen zijn n.1. be stemd om later, als zij in den loop van hun groot verlof niet meer voor de kustwacht reserve noodig zijn, te worden ingedeeld by spanning als grensdekking dienst moeten doen en bij mobilisatie dus vóór anderen hun plaats moeten innemen. Deze dienst plichtigen moeten met de meeste snelheid op de plaats van bestemming aanwezig zijn. Ook moeten zij voortdurend één voor één op de hoogte zijn van de taak, die hun daar wacht. Daarom zullen zij eenige malen die nen op te komen voor een paar dagen ter vervanging van een derde herhalingsoefe ning van dertien dagen. Het ruimere gebruik, dat van de zee militie wordt gemaakt, in verband met het overnemen van diensten van be roepspersoneel, maakt het noodig, hen ook beter op de hoogte te doen blijven van de voortschrijdende techniek. Daar om moet ook voor de zeemilitie de be voegdheid bestaan, de herhalingsoefe ningen bij gedeelten in verschillende tijdvakken te doen volbrengen. Zooals bekend is, maakt de regeering een wetsvoorstel gereed om eerlang te kunr.en geraken tot verhooging van de lichting sterkte. Een verhooging van eenige betee- kenis kan echter niet worden verkregen zonder het getal personen, dat naar het tegenwoordige stelsel recht op vrijstelling wegens broederdienst geniet, te verminde ren. Er wordt thans een bepaling voorge steld, die beoogt, aan de vrijstellingen wegens broederdienst, reeds verleend voor de lichting 1938 en alsnog te verleenen voor de lichting 1939, in afwachting van een na dere wetttelijke voorziening, een slechts voorloopig karakter te geven. In dit geval zal er voor den wetgever een grootere vrij heid bestaan om de vrijgestelden, voor zoo veel noodig, alsnog te bestemmen tot ge woon dienstplichtige. TRAGISCHE OUDEJAARSAVOND. In een woning aan den Kometensingel in Tuindorp Oostzaan te Amsterdam heeft op Oudejaarsavond een 32-jarige man, die in overspannen toestand verkeerde, groote consternatie gewekt. Eerst mishandelde hij zijn vrouw en zijn moeder met wie hij de jaarwisseling zou doorbrengen, vervolgens pakte hy een bus petroleum en besprenkelde zy'n vrouw met de gevaarlijke vloeistof, waarna hij dreigde haar in brand te steken. Tenslotte slingerde de hoogst opgewonden man de bus door de kamer en trachtte hij het huisraad in vlam te zetten. Voorbijgangers hoorden het rumoer. Een surveilleerende agent drong op het lawaai de woning binnen en bevrijdde de dames uit hun netelige positie. De hevig tierende man werd overgebracht naar het politieposthuis aan de Nieuwe Maanstraat, vanwaar hij la-I ter door den geneeskundigen dienst naar het Binnen-gasthuis is vervoerd. TWEE ERNSTIGE AANRIJDINGEN TE HAARLEM. Op oudejaarsavond zijn te Haarlem twee ernstige ongelukken gebeurd. In de Johan van Vlietstraat is de 49-jarige wielrijdster mej. Q. door een auto gegrepen en tegen het achtergedeelte geslingerd. In zorgwek- kenden toestand is zij naar het St. Elisa- beths-gasthuis overgebracht. In de Lange Veerstraat stond de 39-jarige electricien B. op een ladder, welke niet op het trottoir, doch juist op den rijweg was geplaatst. Een passeerende auto reed tegen den ladder aan, waardoor B. van een hoogte van ongeveer acht meter op straat viel. Hij bleef bewusteloos liggen en is met ernstige inwendige kneuzingen eveneens naar het St. Elisabeths-gasthuis vervoerd. VORSTELIJK HUWELIJK daadwerkelijk blijk door het zen den ven een gelukwenich-tele- gram aan het Koninklijk Hul» op het daarvoor ontworpen formulier. Alléén ven 2 t/m. 6 Januari. De netto opbrengst komt ten goede aan Jeugdorganisaties, het Nederlandsch Jeugdleiders instituut en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. santen, door de kermis de belangen van grootere volksgroepen, dan als de hotel- en pensionhouders en de neringdoenden daar door worden geschaad. Bovendien zijn adressanten van oordeel, dat in het seizoen het eenige gratis gemeentelijke parkeerter rein niet voor andere doeleinden bestemd mag worden, omdat juist alleen in de vacan- tiemaanden dit parkeerterrein aan zjjn doel beantwoordt. Adressanten hopen dan ook ten zeerste, dat uw college, mede op bovenstaande gron den, het verzoek zal inwilligen.. ACTIE TEGEN NAZI'S EN SOCIALISTEN. De Weensche politie heeft de laatste da gen een groot aantal personen gearresteerd, dat een onwettige politieke actie voerde Tevens hueft de politie een aanzienlijke hoeveelheid propaganda-materiaal in besiag genomen en talrijke nationaal-socialistische en revolutionnair-socialistische centra ont dekt en gesloten. Honderdertig personen, meerendeels Nazi's, zijn aan de justitie overgeleverd. HET GENTLEMANS AGREEMENT. De Engelsch-Italiaansche overeen komst wordt vandaag geteekend. De Britsch-Italiaansche overeenkomst be treffende de Middellandsche Zee zal vandaag worden geteekend. DE „KIEVIT" NAAR IND1E VERTROKKEN. Vanochtend om 7.30 uur is de „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers Am sterdamBatavia, één Amsterdam—Cal- cutta, één AmsterdamJodhpur, twee AmsterdamKarachi. Onderweg zullen aan boord komen: één passagier CalcuttaBatavia, drie Cal- cuttaBangkok en één Singapore- Ban- doeng. De lading bestaat uit 156 K.G. vracht, 268 K.G. briefpost en 17 K.G. pak- ketpost. PROEFVLUCHT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Lindbergh zal in den loop der maand opstijgen. Lindbergh, die in Engeland de Ameri can Airways Ltd. vertegenwoordigt, is voornemens in den loop dezer maand met de vliegboot „Caledonia" van de Imperial Airways de eerste proefvlucht te maken van de vlieghaven Westport, aan de westkust van Ierland, naar New-York, via New Foundland. De beide genoemde luchtvaartmaat schappijen zullen gemeenschappelijk de eerste luchtlijn voor passagiers en goede ren over den Atlantischen Oceaan exploi- teeren. een voor oorlogstijd te vormen marme- bataljon. Om voor de hun daarbij wachter-de taak geschikt te zijn, dienen zij gedurende de eerste oefening daarvoor te worden op geleid. Hiervoor moet op twee maanden worden gerekend. Herhalingsoefeningen. In 1922 is het getal herhalingsoefeningen voor dienstplichtingen verminderd van drie tot twee. Men wilde toen de oudere lich tingen groeperen in reglementen, niet voor het veldleger, maar voor territoriale dienst. Hieraan is echter niet vastgehouden kunnen worden. Verder duurt de dienstplicht voort tot de leeftijd van 40, voor onderofficieren tot 45 jaar. En het is by de tegenwoordige lichtingsterkte noodig, niet minder dan 15 lichtingen in de algemeene oproeping by mobilisatie te betrekken welk getal lich tingen niet eens een toereikende sterkte oplevert. Om deze redenen dringt zich de behoefte op om de dienstpichtigen vaker dan tweemaal voor herhalingsoefeningen te doen opkomen. Anders toch is de periode tusschen de laatste herhalingsoefening en de overgang naar de aanvullingsreserve na ongeveer 15 jaren dienst en te laag en gaat de geoefendheid verloren. Het is niet noodzakelijk al zou het ge- wenscht zyn de totale duur van de her halingsoefeningen te verlengen. Volstaan zal kunnen worden met een verdeeling van den bestaanden maximalen duur van 40 dagen over meer dan twee tijdvakken. Het ligt in de bedoeling, voor het gros der dienstplichtigen drie herhalingsoefeningen van dertien dagen in te voeren. Voor de onderofficieren zal, evenals thans, elke her halingsoefening zeven dagen langer kunnen duren. Er is evenwel nog een andere rege ling noodig voor hen. die worden ingedeeld by formaties, welke in tijden van groote De kermis. Door de besturen van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, van de Berger Winkeliersvereeniging en van de afdreling Bergen van de Middenstands- vereeniging „De Hanze" is aan Ged. Staten van Noordholland het verzoek gericht om het raadsbesluit van de gemeente Bergen, genomen in de zitting van 8 December 1936, tot het instellen van een kermis in de eerste helft van Juli op het gemeentelijk parkeer terrein aan de Karei de Grootelaan, niet goed te keuren. Het verzoek gaat vergezeld van de vol gende toelichting. Adressanten doen dit verzoek, omdat zy met het college van B. en W. van oordeel zyn, dat een kermis in het seizoen voor Bergen als vacantieoord ongewenscht is. Zij zijn van oordeel, dat het door den raad met één stem meerderheid genomen besluit een gevolg is van het feit, dat de raad in zijn tegenwoordige samenstelling onbekend is met de motieven, die een vori- gen raad voor ruim een tiental jaren deden besluiten de kermis af te schaffen. De traditioneele kermis in Bergen, die gehouden werd van 23 tot 27 Augustus, werd afgeschaft, omdat de ervaring had geleerd, dat ze met het oog op de daaraan verbonden wanordelijkheden en het rumoer, in hooge mate hinderlijk was voor de ontwikkeling van Bergen ais zomervacantieoord. Het kan uw college bekend zyn, dat sinds dien deze ontwikkeling sterk is toegenomen, zoodat dit argument thans nog klemmender is dan toen het geval was, netgeen ook blijkt uit het bij den raad ingediende adres van een negental groote hotelhouders, waarmede de raad geen rekening heeft ge houden. Adressanten zyn dan ook van oordeel, dat het houden van een kermis in het begin van het hoofdseizoen voor de ontwikkeling van Bergen als zomervacantieoord nog fu nester is dan dit mee de kennis aan het einde van het seizoen het geval was. Naar het oordeel van adressanten besloot de raad tot het inste'len van de kermis om een gering aantal caféhouders, die daartoe het verzoek hadden gericht, terwille te zijn. Adressanten zijn echter van oordeel, dat deze cafrhoudcrs, die wel in de eerste plaats de voordeelen trekken van de ontwikkeling van Bergen als zomervacantieoord, verplicht zijn daarvoor het vermeende voordeel van een Vriris dir*on te offeren en dit te meer, waar, naar de overtuiging van adres- Groentewagen te water. Woensdagmiddag geraakte Piet Klaasse met zijn groentewagen te water. Hy reed aan het Vennewater en de hit schrok van 'n autobus. Piet wist er juist af te springen, doch de rest raakte in het water. De wagen stond op zyn kop en alle groente was waardeloos. De hit kwam er goed af. AUTO TE WATER. Hedenmorgen ontstond er oneenigheid over de plaats welke e«n oude auto innam op het overdekt gedeelte van den Geester singel by de Bergerbrug De auto was voor de doop daar geplaatst, doch de eigenaar van htt erf wilde het vehikel daar niet hebben. Het gevolg van een en ander was, dat de auto op den Gees tersingel gereden werd en de joelende jeugd ging nog een stapje verder en reed haar onder luid hoera te water. De politie zeer spoedig ter plaatse.— zal nog een onderzoek instellen naar de eventueele schuldvraag. De auto was het eigendom van den heer B. LANDBOUWER VAN ZIJN GELD BEROOFD. Door drie mannen overvallen. Op oudejaarsavond heeft zich te Hippo'y- I tushoef eèn overval met berooving voorge- daan, waarvan de ongeveer 50-jarige land bouwer J. Spooy te Hippolytushoef het slachtoffer is géworden. S. begaf zich omstreeks zeven uur met een lantaarn in de hand op weg naar den koe stal, die aan zijn woning grenst. Plotseling zag hij zich geplaatst tegenover drie man nen, die hem de lantaarn uit zyn hand sloegen. Vervolgens v^erd S. gekneveld, ter wijl de overvallers hem gelastten zyn geld over te geven. S., geheel onthutst, gaf zijn gedrag van 160 be- jver, waarop deze in beurs, waarin zich een vond, aan de mannen allerijl verdwenen. I S. wist zich uit zyn b&eien te werken en stelde onmiddellijk de politie van het ge beurde op de hoogte. Deze vatte haar werk dadelijk aan en speurde n?et behulp van een hond de omgeving af, hetgeen niet dadelijk resultaat opleverde. Den volgenden morgen evenwel meende de politie de daders op het spoor te zijn gekomen. KAMER VAN KOOPHANDEL. Het Hoofdbestuur heeft na de jongste ver- iezing voor een lid der Kamer van Koop- andel en Fabrieken voor liflllands Noor- bedrijf dezer Kamer by stelling benoemd verkla; Lind, Langestraat 72 te Alk EEN GOED SYSTltM. ervulling van :n heer H. de gens drukke nr elders had derkwartier te Alkmaar, ter de opengevallen plaats van d Raat te Schagen, die w werkzaamheden en vertrek nL— bedankt als lid voor de hl leeling Klein bedrijf dezer Kamer bij en) :1e candidaat- stelling benoemd verklaard d*1 heer H. lar. het vol- kgonnen met Men verzoekt ons opname j|an gende: In 1936 is de Singer-tax een wedstrijd voor haar chaq „Veiligheid voor alles Deze wedstrijd bestaat da iedere aanrijding of beschadi wagen hoe gering ook, stra: gegeven. Nu hangt het er va«ul zaak van de beschadiging Dit wordt als volgt geteld: hadiging, voor iedere aanrydmg of bumper, hoe gering ook (naafdop, sp»1^ enz.) worden 5 strafpunten «etf£ünten; voor ieder dubieus geval V £schadiging voor iedere aanrijding of w door schuld van een ander 1 PW In de garage hangt een lijst cbauI. J-ui's, genaamd dat voor 3g aan den ten worden w8t de oor- nrijding is. den van het jaar en de namen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 4