j S Beste dag voor het Grortingsche Be Quick. ■MSI i D.W.S. speelt gelijk met V.U.C. OC EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS A 4-8 l-ïll-S S*l 8-3 3-0 H. F C I I 6.1; N 0'3 2 U 2e UL A i 6 S Z. V. V A 2.0 QWO. 1.20.2 2.3 li) 2.0 2.0 1 r e e 0 3.1)7.0 4 DE DERDE KLASSERS I ta |ji "73 C '3 3 1 A 11 1-2 F D e V ii 4.2 i-i L 9 •teetr» N 0.0 l.o 1 J.o 1 m DE VIERDE KLAS9ER9 SPORT EN WEDSTRIJDEN De wedstrijden van gisteren hebben nog eenige onverwachte uitslagen op geleverd; om te beginnen in afdeeling II, waar de staart zich roerde: V.U.C. ont futselde D.W.S. een punt, Z.F.C. ver overde een punt op Haarlem en H.B.S. klopte, zij het onverdiend, Sparta. Het Oosten bracht slechts twee wed strijden, maar een er van was van groot belang: A.G.O.V.V. liet zich thuis klop pen door Wageningen en is nu ook vrij wel kansloos geworden. Het Zuiden blüft spannend, zooals verderop zal blijken en in het Noorden had het niet-spelende Be Quick een besten dag: niet alleen verloor G.V.A.V. onverwacht een punt, maar Veendam, dat op de tweede plaats staat, liet zich volkomen door Friesland verrassen. Wat de wedstrijden in het Westen betreft, wü zullen ze hieronder verslaan op de be kende wijze, na nog te hebben opgemerkt, dat het K.F.C.-veld werd afgekeurd. AFDEELING I C.V.V.—Excelsior 3—1. De voorhoede van de thuisclub ondernam direct eenige gevaarlijke aanvallen, doch de doelman van Excelsior redde verdienstelijk. Spoedig echter nam Excelsior de leiding over en werd de C.V.V.-veste onder vuur ge nomen. De gasten ondernamen aanval op ranval, waarbij vooral de linkervleugel zich duchtig weerde. Na ongeveer vijf en twintig minuten had Excelsior succes, toen Maaskant een der C.V.V.-backs passeerde en met een laag schot den bal in den uitersten hoek van het doel schoot (01). Na de rust liepen de gastheeren direct hard van stapel en in de eerstvolgende mi- nuten werd het dpel van Excelsior gevaar lijk bestookt. Aanvankelijk gelukte het Ex celsior deze aanvallen onschadelijk te ma ken, doch C V.V. was niet voor het doel weg te slaan. Eindelijk had C V.V. succes. Nadat de bal was opgebracht, zette Zaanen hard voor, het leder belandde bij Kros en van Bokkum, die 'gezamenlijk den gelijkmaker in het doel liepen (1=1). Korten tijd later kreeg C V V. een straf schop te nemen wegens hands. Deze werd door Vermeer in een doelpunt omgezet (g1). De gastheeren waren nu niet meer ta houden en ongeveer zeven minuten voor het einde bracht Kros uit een voorzet van van der Herik met een ver, hoog schot den stand op 31. Xerxes—Stormvogels 2—41. De thuisclub was volledig, terwijl Storm vogels den steun moest ontberen van Feüen, van der Steen en Wey. In den beginne wa ren de bezoekers eenigszins in de meerder heid, maar weldra nam Xerxes het spel in handen en moest de verdediging van Storm vogels geducht op haar hoede zijn. Na ver. loop van 20 minuten gaf van Oort met een zeer hard schot Xerxes de leiding (10). Stormvogels kreeg toen eenige hoekschop pen te nemen, zonder dat daaruit verdere winst ontstond. Kort voor de rust vergrootte Lagendaal den voorsprong tot 20. Aanvankelijk was Xerxes na de rust weer het moest in den aanval, doeh het te korte samenspel was oorzaak, dat de verdediging der bezoekers telkens weer haar gebied kon zuiveren. Langzamerhand werkte Stormvo gel» zich toen los, maar ook het spel harer voorhoede was niet sterk genoeg om de 'Zebra-verdediging in moeilijkheden te bren gen. Tegen het einde trachtten de bezoekers de zaak nog te foreeeren om de eer te red den, maar dat gelukte hun niet. De stand onderging geen wijziging meer. A.D.O.—Blauw Wit 0—0, In een zeer slecht gespeelden wedstrijd hebben A.D.O. en Blauw-Wit in een punt loos spel gelük gespeeld. Bij beide ploegen was het voorhoedespel zoo stuntelig, dat het feitelijk maar goed is, dat er geen doelpun ten gevallen zijn, want die zouden stellig niet verdiend geweest zijn. In de eerste helft had A.D.O. geen geluk met een achot van Berg tegen de lat, terwijl bovendien Ferwerda eenige malen schitte rend redde. In de tweede helft had ook Blauw-Wit pech, toen een achot van Westphal tegen de lat ketste. Voor het overige waren de beide achterhoedes voortdurend in de meerder heid, met Chaufour aan de eene en Wilder» aan de andere zijde als uitblinkers. Beiden werden door hun partners goed aangevuld. De middenlinies waren aan beide zijden in hun verdedigende taak voldoende, met Loof als uitblinker, doch In hun aanvallende taak en vooral in het plaatsen schoten beide linies te kort. Dat was een van de redenen voor het meer dan slechte voorhoedespel van bei de ploegen. Hoeveel kansen overigens aan belde zijden verknoeid zijn, is niet bij bena dering te taxeeren. AjaxK.C.H, 3—0. Ajax is weer wat dichter bij het afdee- lingskampioenschap gekomen door zijn over winning op R.C.H. De Amsterdammers had den het in dezen wedstrijd niet al te zwaar, want hoewel R.C.H. met veel geestdrift den strijd begon, de Haaiiemsche voorhoede was niet sterk genoeg om door de Ajax-verdedi- ging te breken. In de eerste minuten ondernamen de Haarlemmers, nog eenige gevaarlijke aan vallen op het Ajax-doel en het was even oppassen voor de hoofdstedelijke verdedi ging. Van Recnen kreeg al gauw een goede kans, toen Sehubert uit een vrije schop hem het leer toespeelde: de middenvoor kopte echter over de lat. Ajax kwam langzamer hand in de meerderheid en de voorhoede, waarin Stam door Fischer vervangen werd, verscheen keer op keer voor het doel van Metten. Er was echter reeds 25 minuten ge speeld, toen van Wijngaarden, na keurig sa menspel, het eerste doelpunt scoorde (10), Nu en don werkten de Haarlemmers zich los en dan had ook Keyzer niet over ge brek aan werk te klagen. Maar hij werd slechts zelden in het nauw gebracht. Na de rust begon Ajax in een wat hoogt r tempo en na drie minuten kon van Deyck doelpunten, wederom na zeer goed samen spel, waarbij van Wijngaarden zich onder- scheiden had (2—0). De Amsterdammers bleven van nu af aan meester van het ter rein, al verdedigde de achterhoede van R.C- H. zich taai, Dertien minuten voor het einde legde Fin ken den bal voor de voeten van van Ree- nen, die zonder veel moeite den stand op 30 bracht. Tot doelpunten kwam het niet meer, zoo dat de Amsterdammers een 30-overwin- ning behaêlden. D.F.C.—D.H.C. 3—1. De strijd was direct zeer snel en aantrek kelijk met gevaarlijke situaties voor beide doelen. De Delftenaren beschikten aanvan kelijk over meer schatvaardigheid dan de gastheeren, zoodat doelman Kasteel de han den vol had. De gasten bleven geruimen tijd het meest aanvallend, maar in een periode, dat D.F.C, slechts met moeite het doel schoon kon houden, kreeg Punt plotseling een strafschop te nemen, die de Dordtsehe club de leiding bezorgde. De voortdurende geest driftig aanvallende Delftenaren wisten ech ter daarop gelük te maken. Na de hervatting liet D.F.C. haar tactiek van alles op links spelen varen en opende thans de aanvallen over rechts, welke veran dering een groote verbetering bleek te be- teekenen. Van dien kant werd het Delft- sche doel voortdurend bedreigd en na een kwartier spelen liep C. Mijnders een goeden voorzet van W. Mijnders in het doel, 2-—1. Een ware stormloop op het D.H.C.-doel vojgde op dit succes en een tydlang had uit sluitend J) F C. het spel in handen. Toen Ruygeh echter op fraaie wyze 3—1 had ge maakt, zakte de Dordtsehe geestdrift wel eenigszins, maar de gasten kregen geen schün van kans om nog eens te doelpunten. AFDEELING II D.W.S.—V.U.C. 8—2. Het is de slechtste wedstrüd van da Am sterdammers geweest, dien we dit seizoen van het; gezien hebben. Op het nippertje is D.W.S. aan een nederlaag ontsnapt en men heeft hard, zelfs heel hard moeten werken om tenslotte nog een gelük spel te verkrü- gen. D.W.S. kwam in het veld met de idee: dat winnen we gemakkelük. En dat leek in den beginne er veel op. Want onmiddellük namen de blauw-zwarten het spel in han den, waren sterk in den aanval, zonder dat nochtans doelpunten er het resultaat van waren, Eerst na ongeveer tien minuten kreeg V.U.C. gelegenheid enkele tegenaanvallen op te zetten, welke over het algemeen wei nig om het lijf hadden- Niettemin vielen kort achter elkaar twee doelpunten voor de Hagenaars te noteeren, dank zü het slor dige spel van van Stokken en Beuker, die het niet met elkaar konden vinden, tki klopte inderdaad niet tusschen die twee en toen beiden op een gegeven oogenblik werk loos bleven toekijken hoe de Hagenaars den bal opbrachten, kon van Gelder gemakke lük het eerste doelpunt maken. In plaats van hun onjuiste houding te laten varen speelden van Stokken en Beuker met nog minder animo verder, met het volkomen be- grijpelijk gevolg, dat, toen de eerste onvol doende ingreep, de kleine maar handige Haagsehe midvoor Meevers Scholte, zijn kans waarnam en voor de tweede maai was doelman Heekelaar gepasseerd. Toen waren er zeventien minuten gespeeld. Het was verklaarbaar, dat na de beide doelpunten van V.U.C., D.W.S, nog sterkar in het veld werd. Voortdurend waren Mol c.e. voor het doel der tegenstanders te vin den, waar met veel kunst en vliegwerk doel punten konden worden voorkomen. In de tweede helft viel hetzelfde spel al» voor de rust te aanschouwen, Wederom oefenden de Amsterdammers een sterken druk uit en opnieuw hadden de Hagenaars niet over pech te klagen. Het duurde echter nog büna twintig minuten alvorens Slot, die midvoor was gaan spelen, den bal in doel kon werken. De druk op het Haagsehe doel werd nog grooter. Een kwartier voor het einde was het Mol, die den gelükmaker .langs Dommers joeg. Nog heeft D.W.8. in den resteerenden tijd voldoende kansen gehad de overwinning te behalen, doch het afwerken van de aanval len was slecht verzorgd. Zelfs kreeg de V U C.-voorhoede, waarin van Gelder weer op de linksbuitenplaats was gaan spelen, nog enkel kansen, maar ook daar wist mm M niet van te profiteeren. Zoo kwam het einde van deze ontmoeting met een verdeeling der punten, een uitslag, waarmede V.U.C. vanzelfsprekend verheugd was en D.W.S. tevreden, omdat een neder- alag nog voorkomen was. Haarlem—Z.F.C. 1—1. Met een vry onvolledig elftal en in eigen aardige opstelling bond Haarlem den strijd aan tegen Z.F.C. Zoo speelde o.m. de inter nationaal Smit op de spilplaals. Z.F.C. miste o.a. Dill- Na ruim zeventien minuten wist de Win ter een fraaie trough-pass van v. d. Hulst handig te benutten en Dijkstra het naküken te geven. Een tüdlang kwam Haarlem nu in de meerderheid, zonder dat dit succes oplever de. Maar de Zaansche voorhoede wist een voorzet te benutten en den stand op 1—1 te brengen. Na de hervating bleven aan weerszijden de verdedigingen den aanval volop de haas, Circa een kwartier voor tijd kreeg Z.F.C, verdiend een strafschop te nemen. De Manr schoot echter recht op doelman Mulder aan. De laatste minuten bracht nog wat span ning, maar gedoelpunt werd er niet meer, Het einde kwam met 1—1, waarmede belde partgen tevreden kunnen zün, V.8.V—Feijenoord 6—tl, Een gewüzigd Feüenoord-elftal heeft een met vijf invallers spelend V.S.V. volgens de regelen der kunst afgemaakt. Waarom het geen Rotterdamsche overwinning met dub hele cüfers is geworden weten we eigenlijk niet, want gedurende den geheelen wedstrüd was Feijenoord overal en V.S.V. nergens.- Het was een spel van kat en muts, door dat Fegenoord steeds zuiver plaatste en V.8.V, er maar wat op los schopte, wat trouwens niet te verwonderen is, daar V S. V. invallers had en zwakke voor de beide Michels, v, d. Griendt, Heins en de Koning. Voor rust scoorde Feüenoord tweemaal, mi. door Kantebeen en Sinke, In de tweede helft had V.S.V. den wind in den rug en hoopten haar supporters op een beter resul taat, Maar dit bleef uit, want nog viermaal werd de IJmuiden-doelverdediger gepas seerd en wel door schoten van Linesen, Bas Paauwe, Vrauwdeunt en Barendregt. Zelf# de eer kon de thuisclub niet redden. Sparta—H.B.S. 2—3, Op een goed bespeelbaar veld en onder tamelijk groote belangstelling heeft Sparta vrg ongelukkig verloren van HB.S,, ofschoon Sparta's prestaties in het veld toch ook weer niet van dien aard waren, dat de overwin, ning van H B S. onverdiend mag worden ge. noemd. Doeh de Hagenaars hadden het ge- luk, dat Bakhuüs, die vrüwel den geheelen wedstrüd niets by zonder» liet zien en eerder een rem was in den H.B S.-aanval dan een aanvalsleider, driemaal kon sehieten, waar. van tweemaal raak. Voor de rust was het aanvalsspe) van 11. B S. dikwüla ta peuterig, daarentegen ble. ken de snelle aanvallen van Sparta veel ge- vaurigker, Sparta nam de leiding door een goed schot van Voormolen na een ruim half uur spelen Direct maakte H.B.S. gelük, dank zij fraai samenspel tusschen van der Vegt en van Vliet, besloten met een onhoudbaar schot van laatatgenoemde. Nog geen twee minuten later had Sparta echter al weer een voor sprong, toen Seton een hard schot loste langs een aantal Haagsehe verdedigers heen. Met 2—1 in het voordeel van Sparta kwam de rust. Jn de tweede helft roerde zich de aanval van H B S. geruimen tijd het meest. Een H BS.-uitval, geleid door van Keste- ren, werd door hem besloten met een hard schot, dat tegen doelman Cohen stuitte. Bak- huü» ving het leder op en schoot het, ai» het ware door een aantal verdedigers heen in het doel. Verschillende keeren had H.B.3. nu vrouwe Fortune op haar hand bü het uitloopen van haar doelman, tegen wien de doorbrekende Spartanen steeds aanschoten. Met nog een kwartier te spelen kreeg Bak. huü» den bal met een vru veld voor zich, hü liep even door en loste teen een harden schuiver en de ba) vloog onder Cohen door in het net (2—3), Door hardnekkig verdedigen van H.B3, bleef de stand onveranderd. AFDEELING III AG.Q.VV. had tot gisteren drie verlies- punten meer dan Go ahead an stond heel mooi op de tweede plaats- Ze kreeg giste ren de kans om zich te handhaven, want ze had bezoek van het niet ai te sterke Wage ningen. Maar A.G.O.V.V. had vier invallers en Wageningen was volledig. Toch was de thuisclub nog iets sterker en slechts door een strafschop, vrü spoedig na het begin aan Wageningen toegewezen, namen de gas ten de leiding. A.G.O.V.V. deed alles om gelük te maken, maar 't ging niet en ze verloer geheel on verdiend. N.E.C—P.E.C. was een middenmoot- match, 't Werd een groote overwinning voor Zwolle, hoewel N E.C- goed weerstond bood Met de rust was het 0—1, deerne werd het via 0—4 nog 1—4 en tenslotte 1—8, N.E.C, had pech met eon viertal schoten tegen paal en lat, AFDEELING IV In het Zuiden blijft het, zooals gezegd, spannen. Na gisteren hebben neg vüf clubs kans op het kampioenschap en vechten ar vier, om het degradatiegevaar te ontkomen Alleen Bleyerheide zit rustig tusschen beidt groepen in, dank zü de overwinning, gizte- ren op Roermond behaald, Bleyerheide—Roermond was zeer spannend. De thuisclub nam de Leiding, doch met de rust was het 1—8, Ne dé thee ging hei ook zeer regelmatig op en neer; Bleyerheide maakte gelük, een kwartier later heroverde het de leiding, waarna Roermond weer ge lük maakte en in het laatste kwartier kon de thuisclub nogmaals de leiding nemen Toen kreeg Roermond een strafschop te ne- men en miste deze en zoo won Bleyer- heide. M.V.V, had zeer veel belang bü den thuis- wedstrüd tegen Juliana. omdat zü vrijwel onderaan stond. Na een zeer zenuwachtig begin nam M.V.V, de leiding, doch hoewel ze iets sterker bleef, kon Juliana niet alleen gelpk maken, doch zelfs de leiding overne men, Direct na de thee belegerde M,V.V, het Juliana-doel, doch pas na 25 minuten kwam de gelükmaker, even later werd het 32 en direct daarop 42 en even voor tgd zelfs 5—21 B.V.V. had met Longa meer moeite, dan verwacht werd, maar ze had het geluk op haar hand. In de eerste helft was B.V.V. sterker en veroverde een 2—0-voorsprong, doch na de hervatting drong Longa B.V.V. op eigen helft terug, maar zag geen kans om te doelpunten. Uit een uitval kwam B.V.V.'z derde doelpunt en Longa verloor met 30. Noad had In de eerste helft tegen Eind hoven niet veel moeite, maar deed het te mooi en kreeg slechts een 1—O-voorsprong in die periode. Na de thee werd Eindhoven sterker en wist gelük te maken. Met een punten verdeeling kwam het einde! P.S.V,—N.A.C. was „de" wedstrüd. Het werd een zeer spannende wedstrüd, in een hoog tempo gespeeld. P.S.V. kon in de eerste helft de leiding nemen en 10 minuten na de hervatting had P.S.V. er 3—0 van gemaakt door razend snelle uitvallen. Wel gaf N.A.C. niet op, maar het achtertrio van P.S.V. gaf niet thuis en ze won met 3—0. AFDEELING V In het Noorden was het een buitengewoon beste dag voor Be Quick, dat zelf niet speel de. Want G.V.A.V, verspeelde een punt en Veendam zelfs twee! G.V.A.V. speelde thuis tegen Velocita», haar stadgenoote. De verdedigingen waren veel te sterk voor de aanvalsllnies en de zeer matige wedstrüd eindigde in een doel- puntlooze draw. Friesland klopte Veendam; het was de verrassing van den dag. Direet na het begin nam Friesland de leiding en dat inspireerde de thuisclub zóó, dat Veendam alle moeite had, om zich staande te houden. Zelfs na den gelükmaker 'bleef Friesland enthousiast door spelen en had met de rust een 3=1- voorsprong Na de thee werd Veendam ster ker, ze verkleinde den achterstand, doch hield het spel te kort, om nog gelük te ma ken. Over twee of drie weken kan Be Quick,..,, kampioen zün! AehUles deed uitatekend werk door den uitwedstrüd tegen Sneek te winnen. Wel nam Sneek In de eerste helft de leiding, wel vergrootte ze In de tweede helft den voorsprong tot 80, maar Achilles gaf den moed niet op en doelpuntte in de laatste tien minuten maar eventjes vier keer en won dus wel zeer onverwacht! The Good Old verplettert A. F. C, 't Gooi handhaaft zich. Alcntaria verliest. H. F. C. heeft gisteren haar opmarach voortgezet. Zij was op bezoek bü A. F. C. aan den Zuidelüken Wandelweg en heeft den Amsterdammers de grootste nederlaag van het seizoen toegebracht, Met 1—7 ging de club van van Lungen er onder, 't Gooi heeft zich aan den kop weten te handhaven. De Hilversummers ontvingen B, F, C. en wisten een 2—1 zege te be halen. Alcmaria ging met een zeer onvolledige ploeg naar Beverwijk, om de Kennemers partij te geven- Een 4—-2 nederlaag deed onze stadgenooten op de tweede helft van de ranglijst belanden. Na den mooien start begint het er al weer donker uit te zien, Het i» te hopen, dat de withemden spoedig weer met een volledige ploeg kunnen verschünen, H. R. C, ontving Bloemendaal, en ook de club vat. De Bock is er in het hooge Noor den onder gegaan. De roodjakken wonnen met 8—2, waardeoi ook zü Alcmaria pas seerden op de ranglijst, zooals hieronder blijkt. 't Gooi 12 8 3 1 36—18 18 K. U. O. 12 7 2 3 28—18 16 Kennemerg 12 6 2 4 28—26 14 H. F C. 12 6 1 5 38—38 13 B, F, C. 12 8 2 3 40=32 12 H, R. C. 12 8 2 8 38=40 12 Alcmaria 12 4 3 8 26=28 11 A. F. C. 12 3 4 5 35=38 f0 Spartaan 12 2 4 6 2328 8 Bloemend. 12 2 1 8 23=47 6 Weitel. 2» UI B O U:U u. Ifa X cc 2 4 0 13; 4-3:1 0: E 0-4: MjE B. F. C. ,0 3, F iM 3-1 A. F C ;1 7 E. D. O. I Aicmaria 6-1 '8-5 UUmI Ksnnsm.: t Gooi 12-2,2' 1 3- 4| HR C. j4-2i 4-3 JipsrUsii 2 3- 0-0 7-3 12 2 1 8-8j2-3| 8-21-1 - 1-2 3-13-2 2-30-2 L M.l-Sjl.6 i-2 4 I 0.3 4-2:3-2 |t-3j 6-3 2-2 i - '22-4 - O 4*3 i-2l IJ-OI 3 3 2de klasse A, Ue leidende ploegen spelen beiden gelük. Hilversum heeft het in Kuilenburg tegen Vriendenschaa" niet verder kunnen bren gen dan een gelük spel. Geen van beide partijen wist zelf» te scoren, zoodot het einde kwam met 00, en de leider» een kostbaar punt verspeelden. De andere leidende ploeg, het Utrecht- sche Velox, ontving hear plaatsgenoote Hercules. De club der Buitenweg'» heeft zich ook in deze ontmoeting van haar goede zijde laten zien, en sleepte een 1=1 gelijk spel uit het vuur, zoodat ook Velox een punt verspeelde, waardoor de span ning voortduurt. Ja zelfs werd de span ning nog heviger, doordat Zeeburgia in Zaandam met 8=2 van Z, V. V, wist '.e winnen en daardoor een punt inliep op de leiders, zoodat de Amsterdammers nog 'n zeer goede kans hebben. Zü wachten slechts op een misstap van Hilversum en Velox. W.-Frisia—O. V. V. O. en O. S. V.= W. F. C. gingen niet door wegens terrein afkeuring. De stand luidt thans: Hilversum 12 9 1 2 27=13 19 Velox 12 8 3 1 2313 19 Zeeburgia 12 7 3 2 2612 17 Hercules 12 5 4 3 2928 14 W. F. C. 11 4 3 4 1814 11 O. S. V. 11 5 1 3 31=28 U Vriendensch. 12 4 3 5 21=23 11 Z. V. V. 12 2 3 7 15=28 7 W.-Frisia 11 2 2 7 18—23 6 O. V. V. O. 11 0 1 10 9—27 1 We stel. Z V V a Ik O O Velox I 1 ui 0.1 1-2 2.5 f 3.3 Hilvers. F 3.2 e 5.2 2.1 3.2 2.1 e W.F.C. D 2.0 3.3 0.010.11.4 1-3 E 12 0.3 e Velox 3.2 2.1 E 1.1 e 2.0 l.l Zeeburgia 2.1 11 L 4.1 50 W.Frisia °"-3 1.6 1,1 5 4 O S. V. 6.20.4 2.1 5.1 N 9.4 6.1 Vr schaar <.fo 4.1 0 1 4 2 2.2 Hercules; 2.1 3.1 0.0 1 Weer eens een nederlaag voor de Boy» en een kostbaar punt voor Alkmaar, Do rood-wltte kaasmenschen accepteer den weer eens ter afwisseling een ne derlaag. Weliswaar zou de atrüd tegen het t bezoekende Zaandük zwaar worden, meer achteraf beachouwd behoefde de winat niet in z'n geheel verloren te gaan. Want de Zaandükers speelden ver van best in dit treffen, maar de Boya deelden nog meer in de malaise. Waren het niet alleen de noo- dige tekortkomingen en tegen de stug ver dedigende Zaankanters de verkeerde taktiek, de allervoornaamste factor, het feu sacre ontbrak nagenoeg den geheelen wedstfijd en kwam pas kort voor het einde en...» toen was het te laat. Zaandijk liet zich niet meer passeeren, al sat het geluk niet tegen haar en zoo kwam het einde met een kleine 21- nederlaag. Alkmaar deed het in elk geval wat beter. Ook de groen-witten stonden voor geen gc~ makkelüke taak. J.L Zaterdag memoreerden we dat de Wieringers vaak over een hechte defensie beschikken en dat bleek ook nu. De groen-witte voorwaartsen konden geen enkele maal het Succes-doel doorboren, doch geven zelf ook geen kamp Ook zü zagen kana hun doelvlak maagdelük te houden. En zoo kwam het einde, zooals begonnen was (6=0), wat echter voor Alkmaar een kostbaar punt beteekende en voer Succes gelük spel nummer 7, De ontmoetingen PurmersteijnKinheim, Hollandia=Beverwük en AssendelfWHel'1 ?r gingen wegens terrein-afkeuring verloren De stand is thans; Zaandük 12 0 2 1 32=20 20 Kinheim 11 8 2 1 31—18 18 Beverwgk 11 6 2 3 22=13 14 HoUandia 11 0 5 28-14 12 Succes 11 2 7 2 21=33 11 Heider 10 4 2 4 33=36 10 Alkm. Boy» 12 3 3 6 18=31 8 Assendelft 11 3 2 6 17—81 8 Alkmaar 12 2 4 6 1130 8 Purmersteün 11 1 0 10 1033 2 W.stel. 3e kl A CQ B M X. 0 0- <0 0 p 0 0 N Alkm. B 3-4 2-43-0 l-l 2-0 Helder 0-4 8 0 4-0 0.0 1-5 Hollandia 5-3 4-U 1-3 4-0 6 0 9 Beverw 3-1 3-1 1 10 1ga Assend. 3-1 E 12 3-2 3'4 Kinheim 3-1 4-1 2 1 3-0 50 9 Purmerit. 0-1 0-3 14 1 6-3 1-4 Succes 2-3 1-0 2-2 1-1 2-2 Alkinasi 2 2 2-1 14 3-1 0-0 9 Zaandijk 3-1 2-1 43 2-4 Texel boet een kostbaar punt in- Texel schünt er een rare gewoonte op te houden. Behalve het feit, dat de eeniëe nederlaag (0op eigen terrein werd ge leden, werden alle overige thuiswedstrijden slacht» ternauwernood en met één doelpunt verschil gewonnen. Daarentegen lieten de ultwedstrüden heel wat flinker uitslagen zien. Nu hadden de eilanders bezoek van Nieuwe Niedorp an het benauwde *P®' e' verde thans een 1—1-resultaat op, waardoor de leiders een kostbaar punt ontging.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10