Huipaan kleine boerenentuinders JUouuwuiat 'Hieuw* W, P. F. van Deventer Land- en Tuinbouw Regeering tracht deze landgenooten in werkverschaffing te plaatsen. In sommige gevallen op een eigen bedrijf. £uchtoaact lüeaéeacAt or sluis 't ZAND UITGEEST JtheepstiidingeM tyeen. 3 auto's haast geduwd. De man kwam niet meer boven en moet terstond zijn verdronken. De politie is onmiddellijk op de aangege ven plaats gaan dreggen, doch heeft geen lijk gevonden. De varensgezel is in voorloopig arrest gesteld in het bureau Linnaeusstraat. SMID VERDRONKEN. In den oudejaarsnacht was de vijftig jarige smid M. C. Bek, wonende aan den Nieuwen Singel te Schoonhoven niet thuis gekomen. B. woonde gamen met zijn broer, die de politie Zaterdagmiddag van de ver missing in kennis stelde. Gisteren is het lijk uit de singelgracht opgehaald. De man moet door de duisternis te water zijn geraakt. Plotselinge dood van den direc teur der Alg. Ned. Ver. voor vreemdelingenverkeer. In den afgeloopen nacht is te Den Haag tengevolge van een hartaandoe- ning plotseling overleden de direc teur van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, W. P. F. van Deventer. Wilhelmus Petrus Franciscus van Deventer genoot als directeur van de A. N. V. V. bekendheid in het geheele land en een populariteit, die wel ver diend was door zijn groote activiteit, zijn karakter en zijn charmante per soonlijkheid. Zijn levensloop. Op 25 April 1879 werd hij te Leeuwar den geboren, waar hij ook een deel van zijn H. B. S.-tijd doorbracht, om in Mid delburg zijn H. B. S.-opleiding te beëin digen. Van 18961917 was hij in dienst van de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, aanvankelijk als sur numerair, later als commies. In 1917 werd hij adjunct-directeur van de A. N. V. V. en in 1920 directeur van deze organisatie, di. hij tot zeer grooten bloei wist te bren gen en te maken tot het vertegenwoordi gende lichaam tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Nederland. On der zijn leiding werd ook voor het eerst op krachtige en doeltreffende wijze de propa ganda voor het tourisme in ons land, in het buitenland ter hand genomen. Veel heeft hij voor dit doel kunnen doen als lid en later als secretaris-generaal van de Union Internationale des organes officiels de Propaganda Tourisme. Tevens was hij lid en secretaris van de commissie Kraijenhoff. Verlies voor de Rotary-beweging Ook in de Rotary-beweging nam hij een vooraanstaande plaats in. Vele geschriften en artikelen zijn van zijn hand over het vreemdelingenverkeer en het toerisme verschenen. Hij was lid van de meeste provinciale vereenigingen voor vreemde lingenverkeer. In deze dagen van zeer druk bezoek aan Den Haag en ook aan ons land, was hij zeer druk aan het werk en tot gisteroch tend was hij nog op zijn bureau werkzaam Nog zeer veel plannen had de heer van Deventer om het bezoek aan ons land te bevorderen en om Nederland grooter be kendheid in het buitenland te geven. De dood is onverwacht gekomen en heeft hem dat belet. Hij is in den waren zin des woords „in het harnas gestorven". KAN MET KOKENDE KOFFIE OMGETROKKEN. In een perceel aan de Holsholredijkstraat in de Residentie trok gisteren de acht maan kleine W. L. in een onbewaakt oogenblik een pot met kokende koffie om. Het kind liep ernstige brandwonden aan armen en borst op en werd in ernstigen toestand naar het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde ver voerd. De minister van sociale zaken heeft een rnodschrijven gericht tot de 13 inspecties voor de werkverschaffing, waarin de minister mededeelt, dat de regeering be sloten heeft, de mogelijkheid onder de oogen te zien, om te komen tot uitbreiding van de hulp aan kleine boeren en tuinders door plaatsing van deze in werkverschaf fing en waar mogelijk en verantwoord, op eigen bedrijf. Het gaat hier om een proef, waarvoor in elke inspectie 3 gemeenten zullen worden aangewezen. Er is voor deze proef een nauwe samenwerking tot stand gebracht tusschen den dienst van de kleine boeren en het departement van landbouw en visscherij, waarvan directeur is de heer ir. Const. Stevens en de afdee- ling werkverschaffing van het departe ment van sociale zaekn. De heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkver schaffing, is door den minister van sociale zaken in het bijzonder aangewezen voor het te voeren overleg. enDe bedrijfsconsulenten, verbonden aan den dienst van de kleine boeren, zullen voor het organiseeren van deze proef samenwerken met de inspecteurs voor de werkverschaffing en gemeenschappelijk verbinding zoeken met burgemeester en wethouders van de gekozen proefgemeen- ten en met deze colleges nagaan, welke kleine boeren en tuinders voor hulp, als hiervoren bedoeld, in aanmerking komen. Onder kleine boeren en kleine tuinders worden verstaan zij, die, hoewel zij een eigen bedrijf hebben, onder de gegeven omstandigheden op dat bedrijf geen of onvoldoende inkomsten kunnen verkrijgen en derhalve arbeidskracht „over' 'hebben. Hoofd voor hoofd wordt vastgesteld, welke kleine boeren c.q. tuinders zullen moeten worden geholpen. De bedrijfsconsulent en diens assistent gaan bij de aangewezen kleine boeren en/of tuinders na, of en zoo ja, welk dui delijk en conrotleerbaar werk in werkver schaffing op het bedrijf kan worden ver richt. Hiervan wordt een lijst opgemaakt. Onder „zichtmaar werk" worden verstaan die werkzaamheden, welke een duidelijk, overzichtelijk, odp zich zelf staand en af gerond geheel vormen. Hiermede worden bedoeld: le. het ontginnen van een stuk heide; 2e. het omspitten van weiland tot bouwland; 3e. het draineeren van het land en 4e. het opbrengen van bagger. Als een duidelijk, overzichtelijk en op zich zelf staand en afgerond stuk werkver schaffing zullen in bepaalde gevallen ook kunnen worden beschouwd het graven van nieuwe slooten, het in orde maken van een weg en het in orde maken van een houtwal. De minister wijst in zijn aanschrijving er op, dat werkzaamheden als het inhalen van den oogst, het wieden van de gewas sen, kortom alle normale arbeid welke bij en op de boerderij moet worden verricht niet als zichtbaar werk, waarvoor subsidie kan worden verleend, mogen worden be schouwd. Voor werkzaamheden, anders dan hier voren genoemd onder 1, 2, 3 en 4, moet afzonderlijk toestemming van den minis ter van sociale zaken worden gevraagd, enln de aanschrijving van den minister wordt dan verder met voorbeelden toege licht, hoe de regeling in de practijk zal kunnen werken. Als voorbeeld wordt o.a. genoemd het ontginnen van een stuk hei de. De bedrijfsconsulent geeft aan, dat het spitten van deze heide (dus een zichtbaar stuk werk) in vrij werk naar raming 100 zal kosten. De bijdrage van de overheid, dus van het werkloosheidssubsidiefonds en de gemeente, zal hier bij wijze van voorbeeld dienen te bedragen 75 van het door den bedrijfsconsulent aange geven bedrag. Wanneer de bedrijsconsulenten bezig zijn na te gaan, welk zichtbaar werk bij de aangewezen boeren en tuinders kan worden verricht, worden gelijktijdig door burgemeester en wethouders op de ge bruikelijke wjjze de gewone aanvraag- kaarten opgemaakt en bij de inspectie voor de werkverschaffing ingediend. Aan ue hand van deze kaarten stelt de inspectie vast, in welke mate de betrokkenen moe ten worden geholpen, bijvoorbeeld door plaatsing gedurende 3 dagen per week, of om de andere week, of 2 dagen per week, of 4 van de 5 weken, enz. Wanneer nu verder wordt aangehouden het hiervoren genoemde voorbeeld van 100 werk bij een kleinen boer, waarvoor een overheidssubsidie noodig is van 75 dan kan aan den betrokken boer een sub sidietoezegging worden gedaan van 75 van de geraamde 100 75. Door de inspectie is verder bepaald (ook weer slechts als voorbeeld) dat de betrokken kleine boer (tuinder) moet dus om 75 te voor hulp, welke overeen komt met 3 da ger. plaatsing per week. De hierbedoelde kleine boer (tuinder) moat dus om 75 te kunnm ontvangen en aangenomen, dat het .oor. bij 3 dagen werken ongeveer 6 bedraagt, geacht worden 12 13 weken door deze hulp op zijn bedrijf te kunnen werken. In dit geval wordt dus voor dezen boer (tuinder) bepaald, dat dit bedrag en ae toegestane hulp geldt voor een periode, gelijk aan 13 weken (elke werkweek in dit geval genomen op 3 hulpdagen) ingaan de den dag waarop burgemeester en wet houders van den minister bericht hebben ontvangen dat de lijst, hiervoren bedoeld, geheel of gedeeltelijk is goedgekeurd. Burgemeester en wethouders weten dan ook, voor hoe lang de hulp geldt. De bedrijfsconsulent moet regelmatig controleeren, of de kleine boer (tuinder) de werkzaamheden naar behooren ver richt. Mochten deze binnen de vastgestelde periode, waarvoor de hulp is verleend, met het werk klaar zijn, dan wordt in die pe riode geen nieuwe hulp verleend. De minister wijst er nog op, dat de plaatsing op het eigen bedrijf geenszins insluit, dat de betrokkene ook nog bij de gewone werkverschaffing wordt geplaatst. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn met een kleine boer die op den zandgrond een bedrijfje heeft van circa 1 H.A. De man is hoofd van een groot gezin, zyn bedrijfje is al aardig in orde, zoodat daarop, voor een heel jaar genomen, niet meer dan 50 „zichtbaar" werk kan worden verricht. Ook al wordt in een dergelijk geval zelfs 80 toegekend, dan is de betrokkene niet in staat daarvan te leven. In een dergelijk geval kan tevens plaatsing by de gewone werkverschaffing geschieden. De minister wijst er nadrukkelijk op, dat medewerking van he gemeentebestuur onontbeerlijk is, omdat hier subsidieering uit het werkloosheidssubsidiefonds zal plaats vinden. CULTUURWIJZIGINGEN. In de jaarvergadering van de Prov. Com missie uit de veilingen op 20 December 1936 's middags 2 uur gehouden in het Gulden Vlies in Alkmaar deed ook ir. van Poeteren eenige mededeelingen en wel in verband met de bestrijding van draaihar- tigheid. Voor oningewijden deel ik even mede, dat met draaihartigheid een koolziekte wordt bedoeld. Verschillende proeven zijn genomen om de galmuglarven te vernietigen voor ze het hart van de koolsoorten aantasten, doch een afdoend resultaat is nog niet verkregen, al hoewel nog hoop bestaat op het onderzoek van dr. Leefmans. Het is natuurlijk goed alles te doen wat de gevreesde koolziekte kan voorkomen maar zoowel als men proeven neemt langs onnatuurlijken weg kan men dit ook doen langs natuurlijken weg en de galmuggen op deze wijze beletten met voorttelen maar steeds door te gaan. Dit zou kunnen geschieden door voors hands geen kool meer op de gewone wijze te telen of wel de teelt noemenswaardig te verminderen en te beperken tot bepaalde minder vatbare soorten. Dit laatste is finan cieel niet erg nadeelig; omdat de koolprijzen zeer laag zyn en niet loonend als cultuur. Dit komt wel in de eerste plaats omdat er geen uitvoer is; maar ware dit wel 't geval, ook dan nog is het twijfelachtig of onze Oostelijke buren thans onze kool nog kun nen gebruiken, alhoewel zij vroeger vrijwel de grootste afnemers van dit Noordholland- sche product waren. Door een uitgebreide voorlichting, ook door excursie's is onze buurstaat vrij aardig op de hoogte gekomen van koolverbouwen. Het is wel algemeen bekend, dat veel dieren en planten een eigen ongedierte of insect voeden en het voorttelen daarvan bevorderen. M. a. w. de galmuggen in de kool kunnen zich op andere gewassen niet zoo uitstekend vermeerderen, zoodat de uit breiding en instandhouding van dat insect wordt voorkomen door inkrimping of op heffen van koolteelt. Insecten en ook grootere dieren hebben zoolang ze nog in hun natuurlijken staat en omgeving verkeeren een daarmede overeen komend instinct, het is zelfs zoo in de dieren wereld dat een goede opmerker meermalen uit de gedragingen der dieren het weer voor eenige dagen kan voorspellen. Zooals men zijn kosten maakt voor het onderzoek en wat daarmede samengaat be treffende de draaihartigheid, zou men even goed proeven kunnen nemen met andere bemestingsvormen, b.v. compostmengsels of wel met een geheel andere teelt, die moge lijk even loonend is als die van de kool. Deze andere teelt zou in hoofdzaak een proef met vruchtboomen moeten zyn. Op meerdere plaatsen eenige boomen poten. Een commissie of vergadering is daarvoor geenszins noodig Ieder kan het zelf Joen op eigen gelegenheid en op eigen grond. Het zelf-denken wordt daardoor bevorderd, dat ook minstens zoo goed is als altijd aan de leiband loopen of tegen anderen leunen. Het is goed met theoretische ambtelijke opvat tingen rekening te houden, maar de tech nische practijk mag volstrekt niet uit 't oog verloren worden en moet in vele gevallen voorgaan. Niet altijd doen wat anderen zeggen; want die voorlichting kan wel een een hiaat ver- toonen, hetzij op concurrentie of andere grondslagen berustend. Practyk is in de buitenbedrijven een groote hoofdzaak, omdat weersinvloeden zoo dikwijls spreken en waarmede in de theoretische voorschriften niet altijd reke ning gehouden kan worden. Ook de diverse grondsoorten spelen een groote rol; al lijkt zand op zand en klei op klei. De tusschen- vormen zyn legio, terwijl kleine voor 't oog zelfs onzichtbare afwijkingen van veel invloed op het slagen van een bepaalde cultuur kunnen zyn. Ieder koolbouwer en trouwens ook ieder ander, kan beginnen om eenige vruchtboo men met verschillende onderstammen of wel tusschenstam aan te poten, doch weinig soorten b.v. één appel en één peersoort en dan in houdbare soorten; omdat deze het meest prijshoudend zyn in verband met den invoer van buitenlandsch fruit, dat op den duur heel goed voorkomen kan worden als wy als Hollanders ons best doen ook zonder dat langs ambtelijken weg dwang of drang op ons wordt uitgeoefend. Het is ook niet noodig alleen vrucht boomen te planten, een bepaalde tusschen- teelt in verband met sproeien enz. is goed uitvoerbaar voor aanplant in den struik- vorm geen pyramide en dan van één soort een vorm die spoedig na de aan planting rentegevend is en van dezelfde soort, de wilde onderstam die later vrucht geeft, terwijl de eerste vorm dan verwijderd kan worden. Voor hen, die een proef zullen nemen raad ik aan de appel Peter Heusgens, een Rei- nettesoort en de peer Comtesse de Paris. DIPTERA. DE IBIS TERUG OP SCHIPHOL. Nu de Ibis, de eerste DC 3 van de vloot, welke met ingang met 15 Mei 1937 de hui dige vloot van Douglas DC 2 vliegtuigen op de Indiëroute zal vervangen, op zeer voor spoedige wijze de reis heen en terug naar Batavia heeft volbracht, is het van belang een vergelijking te maken met de vliegtui gen, die tot de invoering van den halfweek- schen dienst op 12 Juni 1935, dus slechts anderhalf jaar geleden, de luchtverbinding tusschen Nederland en Indië hebben onder houden. Deze vliegtuigen, de F 18, hadden eveneens een bemanning van vier koppen, te weten: gezagvoerder, tweede bestuurder, marconist en werktuigkundige, doch, verge lijkt men de DC 3 met de F 18, dan blijkt uit de cijfers, dat de DC 3 op de reis heen en terug 5 pCt. minder brandstof gebruikt en 27 pCt. minder vliegtyd behoeft, daar entegen 35 pCt. meer snelheid ontwikkelt en daarbij 73 pCt. meer laadvermogen be zit. Deze cijfers toonen wel duidelijk hoe veel economischer dit vliegtuig is en welk een reusachtige vooruitgang er ligt in de spanne van amper twee jaren, nl. tusschen 12 Juni 1935 en 15 Mei 1937. Naast de veel grootere zuinigheid van het vliegtuig, treden andere belangrijke hoeda nigheden naar voren, zooals het grootere gerief van reizigers en bemanning en de aanzienlijk aangenamere vliegeigenschap- pen, waarbij de bemanning nog beschikking heeft over de nieuwste instrumenten en o.m. over de automatische besturing, waardoor, vooral bij slecht weer, de inspanning van den bestuurder aanzienlijk vermindert en grooter aandacht aan een zuivere navigatie kan worden besteed. Zoowel uit- als thuisreis zyn geheel vol gens de vaststaande winterdienstregeling uitgevoerd, echter met deze uitzondering, dat het laatste traject RomeAmsterdam rechtstreeks werd gevlogen zonder tus- schenlanding te Marseille. De gezagvoerder hoopte op deze wijze de nieuwjaarspost, waarop zoovelen in Nederland zitten te wachten, nog enkele uren vroeger in de be stelling te krijgen. Zoowel op uit- als op thuisreis is de be zetting van het vliegtuig zeer hoog geweest Over de verschillende trajecten werden op de heenreis 22 passagiers vervoerd, tezamen vertegenwoordigend ruim 90.000 pass/K.M. terwijl op de thuisreis, korte en lange tra jecten dooreen, 15 passagiers werden ver voerd, vertegenwoordigend ruim 100.000 pass/K.M. Alle passagiers zijn uitermate tevreden over het groote gerief aan boord en stelden het zeer op prijs, dat ook een afzonderlijke steward voor deze reis was medegenomen. De postlading ir ook op uit- en thuisreis aanzienlijk grooter geweest dan normaal en bedroeg op de uitreis bij vertrek van Am sterdam reeds 450 K.G., zoodat by vertrek uit Athene de hoeveelheid post zeker tot oiystreeks 550 K.G was gestegen. De hoe veelheid post op de thuisreis bedroeg 300 KG. Onderweg "-eeft het vliegtuig overal groote belangstelling ondervonden. Te Rome was de directeur van de burgerluchtvaart, te Athene de kroonprins van Griekenland te Gaza de directe'— van de luchtvaart, te Jodpoer de Maharadja, die van hun belang stelling blyk gaven, terwijl ook in de andere luchthavens alle overheden en particulieren, die belang stelden in dit middel van ver voer, dat gaandeweg zulk een groote rol is gaan spelen voor hen, die in het verre oos ten wonen, de aankcmst van Je Ibis afge wacht en blyk gaven van hun bewondering voor dit nieuwe vliegtuig,, dat weer zulk een belangrijke 'Jlpaal beteekent in de snelle verbinding tusschen Europa en het verre oosten, met name tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië. BRITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT IN ITALIË. Zaterdagmiddag, tegen drie uur, is op de hoogvlakte van Lomaso een tweemotorig Britsch vliegtuig tegen een moerbezieboom gevlogen en vernield. De bestuurder was op slag dood. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit, dat het hier gaat om het toestel, gemerkt „G. A. D. M. D." en voorzien van het woord „British". De bestuurder zat alleen in het toestel. Hij is inmiddels ge ïdentificeerd als baron Henry Derlangel, uit Londen. Wat de oorzaak van het onge val aangaat veronderstelt men, dat een der motoren niet heeft gefunctionneerd tengevolge van gebrek aan benzine en dat de bestuurder getracht heeft een landing te maken. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie van de postvliegtuigen was gisteravond: Kwak (uitr.) te Jodhpur; Kievia (uitr.) te Rhodos; Nachtegaal (thuisr.) te Alexan- drie; Rietvink (thuisr.) te Rangoon. VLIEGONGELUKKEN IN U. S. A. Twee militaire toestellen neergestort. Vrijdag is onderweg van Virginia naar Alabama een legervliegtuig met drie offi cieren neergestort. Gisteren is het p 40 mijl ten Oosten van Birmingham verwoest en verbrand terug gevonden. De inzittenden waren om het leven gekomen. Voorts is een bombardementsvliegtuig van het federale leger kort na den start by het vliegveld van Long Island in brand ge raakt. De bestuurder wist met de parachute in veiligheid te komen. Het brandende toe stel viel op een woonhuis, waar drie kinde ren zwaar werden gewond. ORANJE „JOOL" TE BERGEN. Zij, die zich voorgesteld hadden dat het Zondagavond in de Rustende Jager te Bergen een enorme „jool" zou worden, kwamen jammerlijk bedrogen uit. We kunnen misschien de schuld van deze mis lukking want feitelijk was het niets meer of minder maar het beste op de griep schuiven, dan hebben we tenminste een redelijk geldig enanus. Zoo zaten er dan om half 9 in een woes tijn dansstoelen een 20-tal toeschouwers in spannende afwachting van de dingen die komen zouden. De spanning was wellicht nog grooter daar het er om ging, doorgaan of niet doorgaan, doch de leider van het ge zelschap en conferencier van den avond, Paul Ostra, besloot met den moed der wan hoop, er nog maar van te maken, wat er van te maken was. Men verwachte dan ook niet van ons, dat we onder deze omstandigheden een critiek van het gebodene gaan geven. Paul Ostra probeerde zich door de débacle heen te slaan. Nel Rezelman danste een viertal dansen en haar enthousiasme had waarlijk meer verdient, zelfs al was dan niet eens voor een behoorlijke verlichting gezorgd. En tenslotte trad ook nog op Eline Pis- suisse. Laten we er verder maar over zwijgen. Bergen heeft getoond toch feitelijk naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 4 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Laagste barometerstand 729,7 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond vatt Dinsdag 5 Januari: Krachtige tot matige zuidwestelijke tot zuidelijke later weer ruimende wind; zwaar bewolkt of betrokken met waarschijnlijk regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht Somber regenachtig weer te verwachten. In het zuidoosten van het waarnemingf- gebied blijft de hooge luchtdruk stand hou den. Het noordelijk deel blijft onder invloed van depressies, waarvan een secundaire de Iersche kust nadert. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien over het groot ste gedeelte van het waarnemingsgebied krachtige tot matige winden uit richtingen, gelegen tusschen west en zuid. De lucht ia hierbij zwaar bewolkt of betrokken, met plaatselijk regen. De regenval was in het af- gelooen etmaal zwaar in Ierland en langa de Noorsche kust. Blacksod had 22 m.M., Nordyan 13 m.M. De temperatuur is als ge volg van deze warme zuidwestelijke stroo ming vrijwel overal aanmerkelijk boven normaal. In afwijking van het bovenstaand® is het in zuid-Frankrijk, Zwitserland en zuid-Duitschland over het algemeen wind stil met plaatselijk nevel, de temperatuur is hier om het vriespunt. De bergstations in de Alpen melden mooi helder weer met zwakken wind en temperaturen van enkele graden onder het vriespunt. In midden- Zweden nam de verst toe. Ook daar is het windstil of waaien zwakke winden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.31 uur tot 7.89 uur licht op. nog maar een heel klein dorpje te zijn en het is blijkbaar nog lang niet rijp voor cabaret avonden en dergelijke. Woonhuis afgebrand. Door tot bekende oorzaak ia op den Oudej.' 1 alhier brand uitge broken in het uis van onzen plaats genoot, den heer Adr. Buik. De brandspuit uit Schagerbrug werd gealarmeerd, doch toen deze ter plaatse kwam, was het vuur reeds in zooverre de baas geworden, dat behoud van het huif niet meer mogelijk was. Het perceel brandde dan ook tot den grond toe af, terwijl de inboedel eveneens een prooi der vlammen werd. Naar wy vernemen dekt verzekering eenigermate de schade. Graalhuis. De afdeeling 't Zand van de katholieke vrouwelijke jeugdbeweging „De Graal" krijgt een eigen Graalhuis. Voor dit doel is n.1. gehuurd een perceel, grenzende aan het woonhuis van den heer C. de Wit Czn. en eigendom van dezen. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, de dames Hendriks Tuin en Elisabeth Janssen, zijn te 's Herto genbosch geslaagd voor het examen coupeuse. Prof. benoemd. De bisschop van Haarlem heeft den heer J. L. Bouman, econoom van het seminarie Hageveld, in de jaren 1927—1930 kapelaan te Uitgeest, benoemd tot prof. op het Philo- sophicum te Warmond als opvolger van prof. dr. N. Steur. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Moena en Enggano, thuisr., 3 Jan. v. Port Said. Kota Gede, Java New York Line 1 Jan. te Boston. Kota Tjandi Java New York Line 1 Jan. v. New York. Siantar Silver Java Pacific T.in» 2 Jan. te Kaapstad. Indien een auto bezig Is een voor hem rijdende andere outo In te halen mag men dit voertulgeo- paar niet voorbijrijden, dest nooit drie auto's naast eikoor.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8