Waar het recht zijn loop heeft. Alkmaarsche Politierechter Jtadiopcogcauuiia 'Ptixituif uial Hieuuxs BEVERWIJK l ST. MAARTENSBRUG 'JmiüeUut Toch nog gepakt. De rijwielhersteller M. V. uit de Burg op Texel had op 31 October j.L in een cafe'tje aldaar wat met een paar vrienden zitten na praten, onder het nuttigen van een vischje. Het was blijkbaar al laat, want op een ge geven moment werd er aan de deur geram meld en een onderzoek bracht aan het licht, dat de gemeenteveldwachter D. J. Looyen naar binnen wilde om te onderzoeken of er nog nablijvers in het café aanwezig waren. Aangezien de caféhouder ver buiten zijn boekje was gegaan werd zijn naam genoteerd en maakte de politieman aanstalten om ook de late gasten in te boeken. Dat was voor V. aanleiding geweest om zijn vrienden een luid „goedenavond, hee- ren" toe te roepen en te probeeren er van door te gaan. Bij de deur had Looijen hem evenwel ingehaald, waarbij V. bij den schou der gegrepen werd. V. deed echter alsof hij niets bemerkte, gaf een stevigen ruk en ver dween in het nachtelijk duister. Het was echter uitstel van executie geweest en zoo stond V., die uiteindelijk toch achterhaald was, thans op het beklaagdenmatje. O, nee...., hij had er niets van gemerkt, maar de officier van justitie was een andere meening toegedaan en eischte 25 of 15 da gen. Uitspraak 15 of 10 dagen. Fraudeerende werklooze». Ook ditmaal verschenen voor den politie rechter een paar werkloozen, die hun ge zinsinkomsten opzettelijk onjuist hadden op gegeven teneinde zich zoodoende een grooter bedrag aan steungelden te verzekeren. In de eerste plaats stond terecht de arbei der S. P. uit Enkhuizen die over de week van 10 Sept. en van 17 Oct. zijn kaart onjuist had ingevuld. Het bleek, dat verdachte's va der, die bij hem inwoont, met grasmaaien een bedrag van 2 had verdient, terwijl door P. alleen maar zijn eigen inkomsten waren opgegeven. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Ernstiger was het met den arbeider Th. F. J. M. uit Bovenkarspel die over verschillen de weken, resp. bedragen van circa 3 en 11 opzettelijk had verzwegen. Verdachte had n.1. bij den koopman J. Visser en J. Pen- r.ekamp te Bovenkarspel resp. bedragen van 4.18 en 19.30 verdiend en hiervoor opge geven 1.50 en 8. Evenals in de vorige zaak vroeg de offi cier van justitie een gevangenisstraf voor den tijd van 1 maand. De politierechter oor deelde dit geval ernstiger en veroordeelde verdachte conform den eisch. De gevolgen van den storm. Het was gebeurd gedurende de stormach tige Octoberdagen, dat een belangrijke hoe veelheid hout aanspoelde aan de kust ter hoogte van Bergen aan Zee. Een Egmonder had dit ook bemerkt en hij had kans gezien aan het strand een paar baddings te be machtigen. Zooals hij voor den politierechter verklaarde was het zijn bedoeling geweest deze stukken hout op zijn fiets over den weg naar Egmond aan Zee te vervoeren, om ze daar bij den strandvonder aan te gaan ge ven. Minder aannemelijk werd dit evenwel toen bleek, dat de weg langs het strand niet veilig voor hem was geweest omdat daar de opzichter C. Schotten uit Bergen aan Zee geposteerd stond. Het voornemen al zou dit dan misschien bestaan hebben, was evenwel in het geheel niet tot uitvoering ge komen, daar hij bij een kennis belandde met de bedoeling een stukje touw te leenen. Deze had hem echter een zoo voordeelig bod gedaan op het partijtje hout, dat de Eg monder die liever van de heele sousa af was hier grif op ingegaan was. Eisch 20 of 10 dagen. Uitspraak conform. In aansluiting hiermee had zich de kooper van het partijtje hout uit Bergen aan Zee te verantwoorden. Hij had het gekocht, terwijl hem heel goed bekend was, dat het van strand- jutterij afkomstig was. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak 20 of 10 dagen. Een bejaard heethoofd. De niet-verschenen landbouwer P. K. uit Bovenkarspel had zich ondanks zijn 60 ja ren razend kwaad gemaakt op den chauffeur J. J. Weggeman uit Bovenkarspel, alleen om het feit, dat Weggeman in volmaakten on schuld een partijtje bloemkoolkratten gevuld met kool op zijn vrachtauto had geladen. Het blek n.1., dat de kratten aan K. hadden toe behoord, terwijl ze door een derde aan Weg geman in bruikleen waren afgestaan. Enfin, hoe dan ook, de oude man was eerst begon nen met razen en tieren en had de kooien weer van de vrachtauto afgesmeten, doch aangezien dit hem nog niet voldoende was had hij Weggeman achteraf nog een klap met een plank op diens hoofd gegeven. W. had zich keurig gehouden en niet al leen het schelden, doch ook de klap onbeant woord gelaten, trouw aan het devies „eert den ouderdom". Eisch 25 of 15 dagen. Uitspraak con form. Kermis-geneugten. Ook de kermis van Hoogwoud zorgde dit maal voor haar deel in de rij van misdrijf- jes. Het was weer eens tot een ruzie geko men en wel op 21 September toen de vee houder P. Zee met zijn medekermisgenoot C. J. Koning een vischje hadden gekocht in de kraam van den vischhandelaar Arie V. uit Hoorn. Aangezien beide partijen elkaar van dronken-zijn beschuldigden, was het eigen lijk niet goed uit te maken wat er nu feite lijk gebeurd was, doch Arie was van mse- ning geweest dat zijn late klanten zonder betalen wieden wegloopen, weshalve hij woedend uit zijn tentje was gestoven en Zee een mep had gegeven. 't Was natuurlijk weer niet waar, doch desondanks veroordeelde de politierechter den palingkoopman conform den eisch tot 15 of 10 dagen. Als Amor het roer houdt. De bediende P. J. B. uit Bergen had op 28 October in de duinen te Schoorl gewan deld met zijn meisje en alles was goed ge- gan tot op een gegeven oogenblik B.'s meisje zich minder prettig voelde, hetgeen voor B. aanleiding was ijverig te speuren naar een goed onderkomen en, het spreekwoord ge trouw, bleek er ook thans een voorzienig heid te zijn, die over het verliefde tweetal waakte, want in de onmiddellijke nabijheid ontdekte B. een schuurtje en zelfs het hang slot had moeten wijken voor des jongelings verliefde kracht. Hun rust of wat het dan anders geweest mag zijn was evenwel van korten duur en werd wreed verstoord door de komst van den jachtopziener A. Witte brood uit Schoorl, die wegens de vernieling van het hangslot proces-verbaal opmaakte. De officier van justitie eischte 10 of 5 da gen, doch de politierechter begreep de moei lijkheid waarin B. had verkeerd en veroor deelde hem tot 1 of 1 dag. Een herder der werklooze menschheid in het nauw. De sigarenmaker D. B. uit Bergen, voor zitter van het werkloozencomité aldaar, had zich op 23 Aug. op een protestmeeting achter café Hildebrand, naar aanleiding van een sensationeel opgeschroefd berichtje in een van onze groote dagbladen, zeer kwetsend uitgelaten tegenover dokter J. A. Blok uit Bergen. Het bleek n.1., dat verdachte beweerd had, dat dr. Blok 'n tewerkgest. arbeider uit Beverwijk onder behandeling zou hebben gehad en deze in de duinen min of meer aan zijn lot zou hebben overgelaten, met de mededeeling: laat hem maar liggen, hij kan vanavond wel met de bus mee naar huis. Naar evenwel uit de verklaring van dr. Blok bleek, had de zaak zich eenigszins an ders toegedragen. De arbeider v. d. Kamp was n.1. bij hem gekomen met het verzoek hem te onderzoeken en deze had daarbij te kennen gegeven dat hij erg graag aan het werk wilde blijven, daar hij anders een karweitje zou kunnen misloopen. Dokter B. had niets bijzonders aan v. d. K. kunnen be speuren en hem, daar v. d. K. voorgaf typo graaf of iets dergelijks te zijn, gezegd dat hij wel gewoon met zijn werk kon doorgaan. Na het gebeurde in de duinen was echter gebleken, dat v. d. K. daar grondwerk had verricht. B. vond blijkbaar, dat het zijn prestige te kort zou doen als hij ongelijk bekende en beweerde dat hij het had gezegd om herhaling te voorkomen. Eisch 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak 2 weken. De vrouw kwam en ging De koopman J. de G. uit den Helder had op 25 Oct. verzet gepleegd tegen den gem.- politie-agent A. Jongman aldaar. De G. zwabberde in kennelijken staat over den weg en was er niet mee accoord gegaan toen Jongman hem naar het schuurtje wilde ver voeren ter ontnuchtering. Volgens verdachte kon hij het niet helpen dat hij dronken was. Er was een vrouw in zijn leven gekomen en die was er even plot seling weer uit verdwenen. Als remplacant hiervoor had hij toen ijlings naar de flesch gegrepen met bovengenoemd resultaat. Het strafregister van de G. was verre van schoon. Niet minder dan 20 veroordeelingen wegens diefstal, oplichting, heling, mishan deling en wat niet al meer prijkten er op, zoodat de officier van justitie een gevange nisstraf voor den tijd van 3 maanden vor derde. Uitspraak 2 maanden gevangenis straf. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WOERDEN. Machinist tot drie weken gevan genisstraf veroordeeld. De rechtbank te Utrecht heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den twee-en-vijftig jarigen machinist H. J. S. uit 's-Gravenhage, en hem veroordeeld tot drie weken gevange nisstraf. De officier van justitie had drie maanden gevangenisstraf ge- eischt. S. had zich te verantwoorden voor het spoorwegongeluk, dat in den avond van 7 October nabij Woerden is gebeurd, tengevolge waarvan twee personen werden gedood en zeer ernstige materiëele schade is ontstaa.i. Wegenverbetering een vereischte. Het nieuwe gedeelte der gemeente Be verwijk, de badplaats Wijk aan Zee, heeft dringend behoefte aan wegenverbetering. Dezen zomer heeft men het verkeers- vraagstuk in de badplaats opgelost door het één-richting verkeer in te stellen, doch hierdoor zijn eenige wegen overbelast. B. en W. achten het niet verantwoord, indien voor het seizoen 1937 geen maatregelen om af doende verbetering aan te brengen geno men zouden zijn. Het betreft vnl. den van Ogtropweg en den Hoogeweg. B. en W. wenschen de verbreeding on middellijk te doen uitvoeren. De kosten van dit werk worden geraamd op 4500. Uitgebreid programma voor 7 Januari. De vereeniging Koninginnedag, welke de leiding heeft voor de viering van het Vorstelijk Huwelijk, heeft voor 7 Januari een uitgebreid programma samengesteld. Des morgens om 8 uur wordt reveille ge blazen, waarna om negen uur een aubade wordt uitgevoerd voor het raadhuis. Gedurende de plechtigheden in den Haag kan een ieder, die thuis geen radio heeft, de uitzending komen beluisteren in de groo te veilingzaal van Kennemerland. Woensdag 6 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (VARA uitz.) 8— Gr.pl. 9.30 Keukcnpr. 10.— VPRO-morgen wijding. 10.20 Paedagogische causerie en gr.pl. 11.30 Het probleem der groote openbare werken, causerie. 12. 1.45 VARA-orkest en gr.pl. 2 Gr.pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Variatie concert, zang, orgel, piano en accor deon. 6.30 RVU.: Driekoningen, cau serie. 7.— VPRO: Wijdingsdienst t. g. v. het Kon. huwe'ijk. 8.— Herh. SOS-ber. 8.03 ANP-ber., VARA- Varia. 8.15 't VARA-orkest, Man nenkoor G.E.W.A., Vrouwenkoor „Femina" en solisten. 9.50 Radio- tooneel. 10.— ANP-ber. 10.05 Gr.pl. 10.35 De Ramblers. 11.— Huwelijks verhoudingen, causerie. 11.3012. Gramofoonplaten HILVERSUM, 301 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.12.En semble van der Horst. 12.Ber., gr.pl. 12.30 Vervolg concert. 1.15 Zang en piano. 2.Orgelspel. 3. Chr. Lectuur. 3.303.45 Gr.pl. 4. Piano-recital. 5.— Kinderuur. 6 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijs fonds v. d. Scheepvaart. 7 Ber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Rep. 8.— ANP-ber. 8.15 Laatste voorbereidingen voor het huwelijksfeest. 9.Godsdien stige Mannen en Vrouwen uit het Huis van Lippe-Biesterfeld, cause rie. 9.30 Stichtsch Salon-orkest en Dubbel Gem. kwartet. (10.ANP- ber.) 11.—11.30 Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 BBC-Welsch orkest m. m. v solist. 12.35 Gr.pL 1.20 Birming- hamsch Hippodrome orkest. 2.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 2.50 Harmonie orkest mmv. soliste. 3.50 Piano recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 Het BBC-dans- orkest. 6.20 Ber. 6.40 Fransche cau serie. 7.BBC-Northern orkest. 8.Het Willoughby Strijkkwartet mmv. solist. 8.20 Snapdragon, ope rette. 9.20 Ber. 9.40 Radiotooneel. 10.40 Het Turner Strijkkwartet en solist. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Poulet-kamerorkest. 2.50 Orkestconcert. 4.50 Zang. 5.05 Gr.pl. 5.50 Parysch Kamerorkest. 8.20 Pianorecital. 9.05 Nat. Orkest cn Raugclkoor. 11.2012.35 Bailly- Dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Militair concert. 11.20 Fabrieksorkest-concert. 12.35 Omroepkleinorkest. 3 50 Düsseldor- fer Concertorkest 4.50 Zang en piano. 5.20 Omroeporkest, F. Hauck's orkest en solisten. 8.05 Omroep orkest. 10.05— lUOF.Weber's dans- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepklein orkest. 1.30 Salon-orkest. 1 502.20 Gr.pl. 6.20 Kamermuziek. 7.25 Or.pl. 8.20 Omroep-Symph.-orkest. 10.30 11.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepsalon- orkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 1.50 —2.20 Gr.pl. 5.25 Omroeporkest 6.35 Dito. 8.20 „Ein Walzertraum", operette. 10.3011.20 Gr.pl. DEUT8CHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Concert door Blaas-Ensemble. 8.05 „Oesterreich, Volk und Land", Rijksuitz. 8.35 Blaasorkest. 9.20 Ber. 9.50 Strijkkwartet. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Oskar Joost's dans- orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 2: Keulen 8.—9.50, Luxem burg 9.5011.05, Lond. Reg. 11.05— 12 50. Brussel (VI.) 12.50—14.20, Droitwich 14.2014.50, Parijs R. 14.50—16.20, Keulen 16.20—18.45, Weenen 18.45—21.30, Boedapest 21.30—22.20, Brussel (VI.) 22.20— 22.30, Brussel Fr. 22.30—23.20, Pa rijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor mand ië 9.20—10.35, Droitwich 10.39 —14.20, Lond. Reg. 14.20—16.20, Droitwich 16.20—18.20, Luxemburg 18.2019.Droitwich 19.—22.45, Lond. Reg. 22 45—24.—. .1 Des middags wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen V. S. V. en De Kenne- mers, gedurende de rust geeft de Bever wijker Jeugdluchtvaartclub een demonstra tie met zweefmodellen. Om 5 uur wordt in de Hendrik Burgerstr. een lichtstoet samengesteld, waaraan naar verwacht wordt vele plaatselijke vereeni- gingen zullen deelnemen. In de Groote Kerk wordt voorts een kerkconcert gegeven, waar de bekende or ganist, de heer Cor Kee het orgel zal be spelen. De feestdag wordt besloten met een groot vuurwerk. De scholen overbevolkt. Grond aankoop voor nieuw schoolgebouw. Het aantal inwoners der gemeente Be verwijk is sedert 1 Januari 1925 van 13349 gestegen tot 20126. Dit is zoowel door een groot geboorte-overschot als door vestiging verkregen en eischt van de overheid de noodige voorzieningen, daar het zeer waar schijnlijk is, dat de vermeerdering der bevolking zich in de toekomst zal blijven handhaven. Allereerst is er dan het vraagstuk der scholen, daar deze overbevolkt geraken. Bij den aanvang van den nieuwen cursus heeft de gemeente twee houten hulplokaien laten bouwen, doch ook deze zyn reeds weer geheel bezet. Bestudeering van het openbaar onderwijs in deze gemeente in zijn verschilende vor men heeft B. en W. tot de overtuiging ge bracht, dat dit onderwijs thans in zijn ge heel moet worden bezien en dat zoowel het openbaar gewoon, het U. L. O., het buiten gewoon L. O. als het lager nijverheidson derwijs de bijzondere aandacht vraagt. De lagere scholen hebben ruimte te kort en ook het U. L. O.-onderwijs zal ln de naaste toekomst uitbreiding behoeven. Van meerdere urgentie is echter de huis vesting van de Huishoud- en industrie school, welk onderwijs nog slechts in den meest eenvoudigen vorm wordt gegeven en waarvan meerdere ontplooiing zeker wenschelijk zal blijken. B. en W. hebben besloten den raad ver schillende maatregelen voor te stellen tot verbetering der huisvesting der verschillen de scholen. Allereerst stellen zij voor een perceel grond, gelegen aan den Grooten Houtweg, groot 2.01.20 Are ter waarde van 18000 te koopen voor den bouw van een nieuw schoolgebouw voor gewoon L. O., bevatten de 7 leslokalen. Betreffende de huisvesting van de huis houdschool hebben B. en W. zich in ver binding gesteld met den minister van Onderwijs. De kosten van dit onderwys worden n.1. voor 70 door het Rijk gedra gen. B. en W. mochten toezegging verkrij gen, dat de minister in beginsel bereid is tot een spoedige verbetering zijn medewer king te verleenen. Waarschijnlijk zal deze inrichting wel geen nieuw gebouw krijgen, doch een aanzienlijke verbetering ln de huisvesting. 25-Jarig bestaan zuivelfabriek. Maandag zal het 25 jaar geleden zijn. dr.t de zuivelfabriek „De Eensgezindheid" alhier in werking werd gesteld. Aanvan kelijk werd gewerkt met 7 man personeel. Thans werkt er 21 man personeeL Deze cijfers spreken voor zichzelf. Het 25-jarig bestaan zal in de fabriek zelf feestelijk worden herdacht. 42) door R1CHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Het was niet druk in de zaak, zoodat zij eenige oogenblikken met Sallie Bryan kon blijven praten, zonder door miss Lightfoot tot de orde te worden geroepen. „Kijk eens, Sally", zei ze vlug, „wij ver geten het niet, en het is heelemaal niet af- geloopen. Ik heb jou in deze moeilijkheid gebracht. Dat was mijn bedoeling niet. Ik kan niet verwachten, dat je 't gelooft, maar het was werkelijk mijn bedoeling niet". Sally keek haar onderzoekend in het ernstige gezichtje. „Ik geloof je", zei ze na een poosje. „Werkelijk niet. Op mijn woord van eer. Ik was al dien tijd in de kamer, maar ik dacht niet, dat jij er zulke moeilijkheden door zou krijgen". „In orde, kind", zei Sally verteederd. „Je hoeft je van mij niets aan te trekken". „Maar dat doe ik wel, Sally. Het is mijn schuld, dat jij geen baantje hebt. En ik zal doen wat ik kan om je je baantje terug te bezorgen". „Hoe? Wat kun jij doen? Je kunt na tuurlijk niets doen". „Jawel, dat kan ik wel. Ik kan de waar heid vertellen". „Natuurlijk kun je dat. Die heb je al ver teld aan mij. Wat voor nut heeft dat? Ik ben nog zonder werk". „Ik zal de maatschappij de waarheid ver tellen. Ik zal naar het hoofdbureau gaan en alles vertellen. Dat wil zeggen, jjc zal ze vertellen, dat ik in die kamer was, en dat jij me daar zag. En dat ze jou in geen enkel opzicht iets konden verwijten, en my wel Wat denk je daarvan?" „Het klinkt goed, maar je doet het niet!" „Jawel". „Als je het doet, verlies je zelf je baantje. Dan ben je zelf buiten betrekking. En wat dan?" „Dat moet ik onder de oogen zien", zei Tessa. „Ik wil niet op mijn geweten heb ben, dat jij ontslagen werd voor iets, waar voor ik verantwoordelijk was. Ziedaar!" „Wel, het is heel lief van je", zei het kamermeisje. „Maar ik geloof niet, dat je het doen zult. Als je er over geslapen hebt en er nog eens goed over hebt nagedacht, zul je wel van gedachten veranderen. En ik geloof, dat ik er je geen verwijt van zal maken". „Vindt je goed, dat ik je wat geld geef?" „Je kunt me vijf shilling leenen, als je wilt". „Hier heb je er tien, en ik denk wel, dat je vóór het eind van de week je betrekking terug zult hebben". Tessa ging regelrecht naar de chef en vroeg voor de rest van den dag vry, om naar het hoofdbureau te kunnen gaan. Miss Lightfoot was zóó onder den indruk van wat zy Tessa's „kruiwagen" bij het hoofd bureau noemde, dat zy gereedelijk toestem de. „Je gaat toch niet om mijn baantje vra gen, Tessa?" vroeg zy schertsend, maar met een ernstigen ondertoon. „Neen, miss Lightfoot. Ik ben er niet op uit iemand zijn baantje te ontfutselen als ik het kan verhelpen. Ik zal heel blij zijn, als ik mijn eigen baantje houd". Miss Lightfoot glimlachte veelbeteeke nend. „Ik geloof niet, dat jij het jouwe lang zult moeten houden, Fisher. Wat voor hu welijkscadeau zou je willen hebben?" „Ik heb evenveel vooruitzicht op een hu welijk als u, miss Lightfoot", zei Tessa. „Lieve help, kind!" zei ze, toen zij zich op straat bevond. „Dat was lief, om dat tegen die arme, oude Lightfoot te zeggen! Je hebt geen hersens, lieveling, dat is de kwestie. Je denkt niet na, voordat je spreekt". Even over zessen kwam zij aan het hoofd bureau van de Vereenigde Café's. Zij was er nooit eerder geweest en raakte diep on der den indruk van het groote, massieve gebouw. Niet voordat zij voor de groote draaideur stond, begon het tot haar door te dringen, waarvoor zij was gekomen. Gedreven door een plotseling gevoel van hulpeloosheid, dat haar bij het zien van de hooge portalen overviel, liep zij er voor bij en moest eerst eenige minuten moed verzamelen, om naar binnen te durven gaan. Zij besefte nu, dat dit gebouw het hoofd, de hersens en het zenuw-centrum was van de groote organisatie, die bekend stond ah de Vereenigde Café's. Hier werden al die honderden zaken met zijn duizenden meisjes gecontroleerd, die over heel Londen verspreid waren, zoowel als over vele der groote provinciesteden. Zij vormde een deel van die groote machine, en zy zou naar binnen gaan om zich te laten ontslaan. Zij wist, dat zij haar ontslag zou krijgen en dat het heel wat te beteekenen had, zon der werk te zijn, vooral in dezen tijd van het jaar. Maar hoewel het haar moeite kostte, moed te verzamelen, kwam het toch niet bij haar op terug te keeren. Het scheen haar het eenige, wat zij doen moest en zij moest door den zuren appel heen bijten. Zy had veel gebreken, maar als het be langrijke dingen betrof, sprak zij altijd de waarheid. Zij hield van waarheid, en had het idee, dat zij, als ze ooit opzettelijk een ernstige leugen zou vertellen, om zichzelf ten koste van iemand anders te bevoordee- len, niets meer waard zou zijn, tenminste niet in haar eigen oogen. Eindelijk ging zij de glazen draaideuren door en werd naar een andere glazen deur verwezen, waarop het woord: „Inlichtingen" geschilderd was. HOOFDSTUK XXVII. Tessa geeft een jonge dame er van langs. Aan den anderen kant van de deur was een gepolijst mahoniehouten toonbank, die een deel van de ruimte van de rest der kamer afsloot. Achter die toonbank werkten verscheidene meisjes aan schrijfmachines en boeken. „Dames", riep Tessa eerbiedig. Zij zou er niet over gedacht hebben hen als „meis jes" aan te spreken. Volgens haar meening stonden zij mijlen ver boven haar op de maatschappelijke ladder. Zij zagen er niet zoo aardig uit. Zelfs Tessa moest toegeven, dat zijzelve daarbij in het voordeel was. Maar zij waren modieus gekleed, hadden een wat zij noemden hooghartig air en droegen kousen van blijkbaar elke kleur, die zy verkozen, wat Tessa niet mocht, als lij op het werk was. Ongeveer tien minuten lieten zij Tessa aan de toonbank staan. Toen stond een der jonge dames met een verveeld gezicht van voor haar schrijfmachine op en slenterde met een lichtelijk vermoeide uitdrukking naar haar toe, alsof er overvloed van tijd was en zij dit soort dingen in elk geval alleen maar voor zakgeld deed. „Ik zou alsjeblieft graag den chef willen spreken", zei Tessa. De jonge dame keek haar aan, alaof had gezegd, dat zU midden op de tafel op haar hoofd wilde gaan staan. „De chef zei ze zwakjes. „De chef zei Tessa beslist. „Hebt u dat afgesproken?" „Neenzei Tessa. „Dan kunt u den chef natuurlijk niet spreken. Hij ontvangt alleen menachen, al* u 1afgegproken U moet hem eerst schrijven „Maar ik moet hem nu spreken", ie' "a "^n naam is Tessa Fisher, 2703'. U dacht, dat dit misschien zou hslp®0* £èunar >cheen de zaak n°«erger 10 roa" „Bedoelt u, dat u kellnerin bent?" vroeg U^in.g? me met toenemende veront waardiging. (Wordt vervolgd)'

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8