Aqwda Stad en Om ^Binnenland Weer&eeicht kreeft Sftucqecliike Stand De algemeene toestand. Een kwajongensstreek verwekt opschudding. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een avond in de opera (hum.); hoofdrollen de drie gebroeders Marx. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De geliefde vagebond (rom.); hoofdrol Maurice Chevalier. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 7 Januari. 7 uur, dancing 't Wapen van Heemskerk Oranjebal. 7.30 uur, Harmonie, Oranjebal; vertooning op het witte doek van het vorstelijk huwe lijk. 8 uur, 't Gulden Vlies, Oranjefeestavond 7 uur, café P. Mantel te Schoorldam, Oranjefeesten, gemaskerd bal. ZEGEL VAN CONSUL VERVALSCHT. Ten behoeve van valsche wapen bestellingen. Het Turksche telegraafagentschap deelt mede: Uit eenige fotografieën, die het mi nisterie van buitenlandsche zaken in handen zijn gevallen, blijkt, dat de handteekening en het dienstzegel van een Turkschen con sul vervalscht zijn, teneinde uit naam der Turksche republiek onechte wapen- en munitiebestellingen te doen. De noodige maatregelen zijn in verband hiermede ge nomen. Verder verklaart het Turksche telegraaf agentschap, dat het gemachtigd is te verkla ren, dat de Turksche regeering geen enkelen harer consuls volmacht heeft gegeven tot zoodanige bestellingen en dat de opstelling van desbetreffende documenten overigens ook geenszins tot de consulaire bevoegd heden behoort. BELANGRIJKE BESPREKINGEN IN TURKIJE AANSTAANDE. Kemal Ataturk is onverwachts naar Konyah (Zuid-Anatolie) vertrokken, waar de minister-president, de minister van bui tenlandsche zaken en de chef van den gene- ralen staf zich onmiddellijk bij hem zullen voegen. Men meent in Istanboel te weten, dat deze maatregelen verband houden met de Fransch- Turksche geschillen aangaande Antiochie en Alexandrette. Parlementaire kringen criti- seeren op heftige wijze de houding van Frankrijk en verbergen niet de Turksche gevoelens. Politieke kringen volgen met bezorgdheid de ontwikkeling van den toestand en zij vreezen, dat zich complicaties zullen kun nen voordoen, welke zouden kunnen leiden tot een Fransch-Turksch conflict. VLIEGVERBOD BIJ DE POOLSCIIE GRENS. Het Duitsche ministerie van luchtvaait heeft tot nader order het vliegen boven een gebied, gelegen tusschen de Oder en de Poolsche grens, verboden. Het verboden ge bied wordt in het noorden begrensd door de Warthe, tusschen Landsberg en een punt op eenige kilometers afstand van de Poolsche grens, in het zuiden door de Oder tusschen de stadjes Crossen en Tschicherzig, in het westen door een lijn, getrokken tusschen Landsberg en Crossen, in het oosten door een lijn, evenwijdig aan de Poolsche grens getrokken. De verordening zegt, dat het verbod niet geldt voor militaire vliegtuigen en dat aPe vliegtuigen, die van Polen komen of zich daarheen begeven, om het gebied heen moe ten vliegen. Het ministerie van luchtvaart heeft nog nooit een dergelijk verbod van langen duur voor een zoo groot gebied afgekondigd. Men gelooft, dat de maatregel een zeer bepaald militair doel heeft; wellicht heeft hij betrek king op den aanleg van versterkingen in het boschrijke en heuvelachtige terrein tusschen de Oder en de Poolsche grens. Bovendien wordt opgemerkt, dat de ver ordening op 30 December 1936 gedateerd is en pas gister openbaar gemaakt werd. HITTEGOLF IN JAPAN. Vanuit het Zuiden van den Stillen Oceaan is een hittegolf naar Japan getrokken, zoo dat daar een mid-zomersche temperatuur is ontstaan. Velen trekken uit de stad naar buiten om zich te verlustigen in de schoon heid der pruimebloesems. Het meteorologisch observatorium te Tokio voorspelde evenwel, dat deze hittegolf nog gisteravond plaats zou maken voor een felle koude, zoodat gevaar bestaat voor het uit breken van een griep-epidemie. Gistermiddag stond het kwik in de ther mometer op 20)4 graad Celsius, 15 graden hooger dan normaal. SPAANSCHE SLEEPBOOT OVERVAREN. Twaalf opvarenden verdronken. Lloyds meldt uit Gijon, dat het uitgaande Britsche stoomschip „Stanhill" in botsing is gekomen met de Spaansche sleepboot „San Antonio", welke kort daarop zonk. Twaalf opvarenden zijn verdronken. WORDT MGR. PETERLEGGE IN FUNCTIE HERSTELD? Het gerucht loopt, dat de bisschop van Meissen, mgr. Peterlegge, gemachtigd zal worden zijn bisschoppelijke functies te her vatten. Hij heeft zijn fucties moeten opgeven, toen hij in November 1935 werd veroordeeld tot een geldboete van 100.000 mark. Eenige maanden geleden werd gemeld, dat zijn opvolger zou zijn de Oostenrijksche bisschop Hudal, die te Rome verblijf houdt, doch de zetel bleef onbezet. EEN AVONTUURLIJKE LOOPJONGEN. Een 18-jarige Amsterdammer, loopjongen, bij een banbetbakker aldaar, toog op 28 December met f 35 van zijn baas naar Parijs. Het rondbrengen van taartjes leverde hem blijkbaar te weinig avonturen op. Zijn bedoeling was in Parijs dienst te nemen bij de Spaansche troepen. Het liep hem echter niet mee, hij kon geen plaatsje in het vreem delingenlegioen krijgen. Na een week was zijn geld op en hy meldde zich bij den con sul aan. De jeugdige avonturier is naar Am sterdam getransporteerd, en aan de politie overgeleverd. Alkmaar, 7 Januari. Terwijl een wereldrijk, Nederland en de Overzeesche Gewesten, vandaag feest viert ter eere van het huwelijk van onze Kroon prinses, terwijl het gansche Nederlandsche volk in alle werelddeelen voor tijd en wijle de dagelijksche beslommeringen vergeet en vrijwel niet denkt aan wat er buiten onze grenzen gebeurt, moet ook vandaag uw over zichtschrijver den buitenlandschen toestand de revue laten passeeren. En hij kan helaas geen blijden toon laten hooren Men herinnert zich ongetwijfeld het Fransch-Engelsclje voorstel aan Duitschland t.a.v. de kwestie der niet-inmenging in den Spaanschen burgeroorlog. Dat voorstel da teert al van December en Berlijn heeft er nog steeds niet op geantwoord. De Engelsche regeering is echter ongeduldig geworden en heeft thans telegrafisch haar gezant te Ber lijn opgedragen, om er bij de regeering te Berlijn op aan te dringen, spoed te betrachten met het antwoord. Eenzelfde opdracht heeft de gezant te Rome gekregen. Het is begrijpelijk, dat Engeland ongedul dig wordt. Want wat is er de laatste dagen al niet gebeurd? Duitschland heeft een paar zeer actieve kruisers ronddobberen rondom Spanje en deze oorlogsbodems hebben verschillende Spaansche regeeringsschepen aangehouden. Let wel, geen oorlogsschepen, maar handels booten. En bovendien strijden er aan de zijde van generaal Franco heel wat Duitsche vrijwilligers mee. Italië doet bijna hetzelfde. Alleen, het laat zijn oorlogsschepen nog non-actief blijven, maar zendt troepen naar generaal Franco, natuurlijk ook vrijwilligers. Die vrijwilligers zijn van een bijzonder soort. Wanneer een buitenstaander dienst wil ne men bij een der Spaansche legers, zal hij dat natuurlijk zelf moeten weten en zal hij zelf de gevolgen daarvan dragen. Hetzelfde geldt voor het beruchte vreemdelingenlegioen, dat Frankrijk in stand houdt in Noord-Afrika. Maar als het gaat bij eenige duizenden te gelijk; als men leest, dat zooveel duizend Italianen naar Spanje zijn scheep gegaan, dan kan men nauwelijks meer spreken van gewone vrijwilligers. Al kan men natuurlijk ook niet zeggen, dat Duitschland of Italië troepen zendt. De regeeringen van beide landen blijven er o.i. precies buiten, maar alles wijst er op, dat diezelfde regeeringen geen enkele moeilijkheid in den weg leg gen, zelfs de vrijwilligers-actie aanmoedigen. En dat zou o.i. kunnen vallen onder de pun ten der non-interventie, welke verboden zijn. Als wij hier Italië en Duitschland noemen dan mogen wy natuurlijk niet vergeten, dat Rusland eigenlijk precies hetzelfde doet en dat ook Frankrijk in dit opzicht niet geheel brandschoon Is. Terwille van den wereldvrede zou het zeer wenschelijk zijn, wanneer de non-interventie streng en volledig zou kunnen worden door gevoerd. Want al zal niemand gelooven, dat uit deze Spaansche revolutie een landenoor- log zal ontstaan, heelemaal geruststellend is dat, wat wij hierboven beschreven, niet. Duitschland houdt nog maar steeds niet op met zijn verlanglijstje: het wil koloniën hebben. En al zegt het niet, welke koloniën, het interesseert ons, Nederlanders, uiter mate. Want er zijn de vroegere Duitsche kolo niën, in 1919 verdeeld onder de overwin naars van den wereldoorlog, zij het dan ook in den vorm van mandaten. En er zijn an dere koloniën, de Nederlandsche bijvoor beeld, die minstens even belangrijk zijn. Feitelijk zou men met de Duitsche ver langens op het oog, alleen aan de eerstge noemde koloniën moeten denken en alge meen doet men dat ook. Zoo heeft de Fran- sche regeering onlangs nog het denkbeeld geopperd, dat het wel mogelijk zou kunnen zijn, om Duitschland althans een deel van zijn vroegere koloniën terug te geven. Maal ais het zoover zou kunnen komen, moeten alle landen, die de verdeelde koloniën in hun bezit hebben, het met elkaar eens wor den en dan tenslotte gebieden afstaan, die zij nu al meer dan 15 jaar zoo ongeveer als hun eigendom hebben beschouwd. En iets afstaan is nooit prettig. Maar in sommige buitenlandsche kringen spreekt men van een ander plan. Duitsch land zou bijvoorbeeld best koloniën kunnen krijgen ten koste van.... derden! En tot die derden wordtNederland genoemd! Het Hbld. zegt daar het volgende over, waarmee wij geheel kunnen instemmen, en dat begint met het ontleden van een inge zonden stuk in de Times; Het gebruikelijke argument is^ dan dat Ne derland eigenlijk meer koloniaal gebied be zit dan het kan gebruiken. In die opvatting wordt het koloniaal bezit dan blijkbaar lou ter als wingewest beschouwd, en wordt de opvoedende en ontwikkelende taak welke Nederland ten opzichte van de Inheemsche volken in de. koloniën op zich heeft geno men, en eeuwen lang met groote zorg en toewijding heet vervuld, geheel veronacht zaamd „pour le besoin de la cause". Dat is natuurlijk een onhoudbare redenee ring. Het Rijk der Nederlanden, moeder land en overzeesche gewesten, is geen ver zameling van losse onderdeelen, van toe vallig saamgeschakelden, waarvan naar be lieven en naar andermans opportunistisch belang van het oogenblik, deelen kunnen worden „overgedaan" met bevolking en al. Nederland heeft daartoe van zijn koloniale taak een te hooge opvatting. Tevens heeft het zich door een lang volgehouden oper.- deur-politiek duidelijk bewust getoond van de beteekenis van een zoo belangrijk pro ductiegebied voor het wereld-ruilverkeer. Dat is meer dan sommige andere koloniale mogendheden kunnen zeggen. Dat er in Ned.-Indië nog een bepaald ge bied is, Nieuw-Guinea, dat tot dusver nog niet volledig was opgenomen in de economi sche ontwikkeling, kan nimmer een reden zyn om het nu maar met huid en haar aan anderen over. te doen. Willen die anderen, onder Nederlandsch bewind, aan die ontwik keling, welke inmiddels sedert eenigen tijd in sneller tempo wordt aangepakt, deelne men, dan zyn zy welkom. Het wereld-ruil verkeer zal er mede van kunnen profitee- ren. Maar van gebiedsafstand behoeft daar voor geen sprake te zyn. En kan ook voor allen voor wie onze Rijkseenheid geen holle phrase is, geen sprake zyn. Voor economische samenwerking, handels verruiming, vergemakkelijking van migra tie en kapitaalsverkeer, ten bate van de we reldwelvaart, zal Nederland, op basis van wederkeerigheid in het algemeen steeds te vinden zyn. Maar pogingen van sommigen om eigen rekeningen van 1919 te vereffenen ten laste van wie geen party waren bij het opstellen der toenmalige onteigeningsdecre ten, vallen daar niet onder. Het blijkt niet overbodig om dit vanzelfsprekende feit bij wijlen duidelijk te belichten. Het verre Oosten DE OVEREENKOMST TUSSCHEN TSJANG KA1 SJEK EN TSJANG SOE LIANG. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat tusschen Tsjang Kai Sjek en Tsjang Soe Liang de volgende overeenkomst is geslo ten, gegarandeerd door Soeng, mevr. Tsjang Kai Sjek en den Australiër Donald: 1. Vrijlating van Tsjang Kai Sjek tot weer stand tegen Japan, met als voorbereiding toenadering tot Engeland, Frankrijk en de Sovjet-Unie. 2. Staken van de strafexpedities tegen de communisten. 3. De regeering van Nanking verstrekt een voorschot van tien millioen yuan aan Tsjang Soe Liang en Yang Hoe Tsjeng om hun militaire uitgaven te dekken. 4. Reorganisatie van de Nanking-regee- ring en ontslag van de pro-Japansche amb tenaren op verantwoordelijke posten. 5. Het vrijlaten van de zes leiders van het Volksfront, die kort geleden te Sjanghai wer den gearresteerd. 6. Het geheimhouden van het dagboek, dat Sjang Kai Sjek heeft geschreven tijdens zijn gevangenschap te Sian Foe. 7. Het herstel van den status quo van vóór het incident van Sian Foe en het kwijt schelden van alle strafmaatregelen tsgen Tsjang Soe Liang. LEIDER DER REXISTEN SPREEKT VOOR 1TALIAANSCHE RADIOZENDER. De leider van de Rex-beweging, Leon De- grelle, heeft gisteravond voor Radio-Turijn een rede gehouden, welke door andere Ita- liaansche zenders werd gerelayeerd. Na te hebben herinnerd aan het nationale opbouwwerk van Mussolini, gaf hij een uit eenzetting van het programma der Rexisten, terwijl hy besloot met er op te wijzen, dat fascisme en rexisme een gemeenschappely- ken vijand hebben in het „Sovjet-barisme, dat de Europeesche beschaving bedreigt". Degrelle ontving eveneens de vertegen woordigers van de Turynsche pers, voor wie hij een verklaring aflegde over het rexisme. welke hy besloot met de woorden: „Het jaar 1937 zal het beslissende jaar zijn". Uit Brussel wordt gemeld, dat de rede van Degrelle in België duidelijk te volgen was. Daar de Belgische regeering Degrelle heeft verboden voor de Belgische radio te spreken, gelooft men, dat zij tegenover de Italiaansche regeering haar misnoegen -'1 uitspreken over de vergunning, die aan den rexistenleider verleend is om van de Ita liaansche zenders gebruik te maken, ten einde krachtiger propaganda tegen haar te kunnen voeren. Mr. P. A. Offers, alhier, die, zooals wy gisteren meldden, benoemd is tot directeur van het bijkantoor der Nederlandsche Bank te Rotterdam. DE FILM „HET LEVEN VAN ONZE PRINSES" IN FILMAC. De directie van het Victoria-theater Ver zoekt ons te willen meedeelen dat vanmor gen door Polygoon (Haarlem) bekend is gemaakt, dat de film „Uit het leven van onze Kroonprinses" beschikbaar zal worden gesteld voor het Victoria-theater alhier. Deze film zal opgenomen worden in het programma dat in „Filmac" en dus overdag worden gedraaid, terwijl deze rolprent ook in de avondvoorstelling vertoond zal wor den. RIJ KSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand December 1936 tot stand gekomen: 2038 F J. J. Ouwens, Oudegracht 299; 2154 C. W. v. d. Sluys, Snaarmanslaan E 97; 2773 R. Kiers, Koningstraat 14; 4259 J. M. van 't Sant, Rippingstraat 38; 4327 mej. H. W. M. de Waal, Cabeljaustraat 12; 4335 Behangsel- papierfabr. van Rath en Doodeheefver N.V Koningsweg 16; 4337 E. van der Laan, Ken- nemerstraatweg 141; 4338 J. de Boer Pzn„ Prins Hendrikstraat 12; 4339 Th. v. Tinge len, Luttik Oudorp 48; 4360 G. W. Bosch, Langestraat 41a; 4369 G. H. W. ter Hoeven, Lyceumstraat 6; 4370 Bestuur der Arbeiders Woningbouwver. „Rochdale", Bleekerskade C7; 4371 Jac. Narold, Akerslaan 10; 4379 C. de Vries, Kanaalkade 43a; 4380 mej. M. J. v. Velsen, Westerweg 104; 4381 G. C. Wic- ringa, Willibrordusweg H 126, Hailoo. EEN KRANS GELEGD TE DELFT. Vanochtend vroeg heeft de secretaris van prins Bernhard, jhr. ir. W. G. Roell, een bezoek gebracht aan de Nieuwe kerk te Delft. Jhr. Röell arriveerde om half acht. Hy werd ontvangen door den commissaris van den Koninklijken grafkelder, den burge meester van Delft, mr. G. van Baren, die in ambtsgewaad was en den ambtsketen droeg, en den heer D. Houtzager. Jhr. Röell vertoefde eenigen tijd in den grafkelder, waar hij een krans van arons kelken namens het vorstelijk bruidspaar op de kist van wijlen prins Hendrik legde. Om acht uur vertrok jhr. Röell weer naar de Residentie. Een vermeende aanslag op de spoor lijn te Leiden zet het justitie apparaat noodeloos in werking. Gisteravond werd de omgeving van de Haarlemmertrekvaart te Leiden opge schrikt door een hevigen knal, welke on middellijk deed denken aan een explo sie in de vuurwerkfabriek der firma Kat, welke haar werkplaatsen in den polder aldaar heeft. Het bleef echter tot één knal beperkt en een onderzoek wees uit, dat de oor zaak van dezen knal niet gezocht be hoefde te worden bij de firma Kat De seinhuiswachter van den overweg aan de Haarlemmertrekvaart, die zijn post waarneemt tusschen den overweg en de spoorbrug aan de Haarlemmertrekvaart, hoorde n.L de ontploffing eveneens en komende uit de richting van de spoor brug. Hy snelde zyn wachthuis uit en zag een roeiboot in de richting Oegst- geest wegvaren. Hy meende twee per sonen de weilanden in te zien vluchten. Met een spoorwegwachter, die in de na bijheid woont en die op het hooren van de ontploffing was komen toeloopen, besloot hy, voor alle zekerheid, den trein uit Am sterdam te doen ophouden, voor het geval iets met de spoorbrug zou zijn gebeurd. Daarna stelde hij den stationschef van 't ge val op de hoogte, waarna ook de politie werd gewaarschuwd. Spoedig waren de sta tionschef van Leiden en de politie-autoritei- ten ter plaatse. Bij het eerste onderzoek viel niets te bespeuren, noch aan de brug, noch aan den spoorweg, waarna men den trein uit Amsterdafn langzaam de brug liet passeeren, daarna ook de volgende treinen uit de richting station Leiden en uit Amster dam. Er gebeurde gelukkig niets. Men stond voor een raadsel en de autoriteiten vroegen zich af: is het een kwajongens streek, een grap om onrust te verwekken, in verband met het drukke treinverkeer, of is het een geval van ernstiger aard, n.L een aanslag op den spoorweg om het overladen spoorwegverkeer op den dag van het vorste lijk huwelijk in de war te sturen? Hoewel er geen aanleiding was voor de laatste veronderstelling, meende de com missaris van politie te Leiden, de heer Meijer, dat 't het beste was dit laatste geval voor mogelijk te houden en dus stelde hij den procureur-generaal in den Haag, fun- geerend directeur van politie, van het raad selachtige geval in kennis. Deze gaf daarop, de mogelijkheid aannemende, dat een heet hoofd rare dingen kan doen, bevel de ge- heele spoorlijn onder bewaking te stellen. Zulks geschiedde. Van Leiden uit werd de politie te Amsterdam, Haarlem, den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam en die in de tusschen gelegen plaatsen verzocht een be wakingsdienst in te stellen. Tevens werd den spoorwegautoriteiten verzocht om, waar die bewaking niet bestond, zelf er voor zorg te dragen. Zoo ging men den nacht door en de ochtend brak aan zonder dat er iets bij zonders gebeurde. Hedenmorgen is opnieuw een uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld. De spoor brug werd door de politie en spoorwegdes kundigen opnieuw aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen, doch er was niets te bespeuren, zoodat het raadsel voorloopig on opgelost blijft. Het meest voor de hand lig gende wordt in dit geval geacht een kwa jongensstreek, dat n.1. eenige jongens een niet ontbrand stuk vuurwerk van de laatste feestviering hebben gevonden en dit op een stille plek zooals deze omgeving is, tot ont branding hebben gebracht, met alle ernstige gevolgen van dien. In Leiden ging gister avond al spoedig het gerucht over een aan slag, zoodat de commissaris van politie om onder de honderdduizenden feestgangers onrust te voorkomen aan de ochtendbladen verzocht over het gebeurde niets te publi- ceeren. Met deze uiteenzetting hoopt de commis saris van politie het geheele geval tot zijn ware proporties te hebben teruggebracht WINTEREXPOSITIE „D'OLDE DEEL". Door de expositiegroep van het kunstcen trum .D'Olde Deel" te Putten is in den kunsthandel Reeker, Wagenweg 102 te Haar lem, een wintertentoonstelling georgani seerd, welke van 12 Januari tot 6 Februari zal duren. Geëxposeerd zullen worden werken van Herman Kruyder, Jo Bouman, Kees van Urk. Filarski, Machiel Brandenburg, Jelle Troel stra, Jo Gezaan, L. Cardinaals, Jan van Vuuren, Frans Huymans, Dorus Roovers en van den beeldhouwer Hub van Lith. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 7 Januari, Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,3 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 734,6 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van Vrydag 8 Januari: Krachtige tot matige meest noordweste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt met eenige kans op regenbuien; iets kouder. Buitenlandsrh weeroverzicht Krachtige wind met buiig weer te verwachten. De depressie, welke gisteren tusschen Schotland en IJsland lag. trok oostwaarti en ligt thans met het centrum over de Oost zee. Op de Britsche eilanden, in onze omge ving, België en noord-Frankrijk klaart de lucht op, het waait er nog krachtig tot stormachtig uit het noordwesten, tcrwtyl plaatselijk een enkele regen- of hagelbui valt. In Scandinavië werd het veel kouden de weerstoestand varieert er sterk. Het zui den is onder invloed van de depressie over de Oostzee met noord-oosten winden en regen of sneeuw. Het noorden is nog onder invloed van den ouden depressie, welke naar de Pooizee trekt, daar heerscheo westenwinden. Over het middengedeelte ligt een rug van betrekkelijk hoogen druk met zwakke winden en licht bewolkte hemel. Duitschland en midden-Europa on dervinden thans den invloed van de secun daire depressie, welke gisteren in ons land zooveel regen bracht. Er waaien krachtige tot stormachtige zuidwestelijke winden met regen. De Alpen 'iggen in de wolken. LICHT OP! Hedenavond voc rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 1..34 uur tot 7.39 uur licht op. V Jte/fJ xoosnef! i Eer snelwerkend en luccesvet mid del bij oondoe- ningen der odem- haling torgonen, verkoudheden, co- forrh, kinkhoest, bronchitis en griep. Onmiddellijk merkt U verlichting I nocani f 1.30 «I 90 cf. BROEK OP LANGENDLIK (December). Geboren: Dirk, z. van K. Wagenaar ea J. Snyppe. Lissa, d. van B. P. Meima en R. van Zutfen. Overleden: Arie Glas, 73 jaar, echtg. van A. Jonker. Jacob Pik, 39 jaar, echtg. van R. Wever. Krijn Bak, 52 jaar, echtf van L. Kommer. AKERSLOOT (December). Geboren: Petrus Jacobus, z. van Tb. Bruinenberg en M. M. Verduin. Jacobu» Matheus, z. van Jb. Bakker en C. M. Kruijenaar. Johanna Maria, d. van J. C. Konijn en C. van Baar. Maria Antonia. d. van J. Th. Kapte in en M. C. Kuys. ZUIDSCHARWOUDE (December). Geboren: Reinouwtje, d. van Pieter de Geus en Hillegonda Joman. Ondertrouwd: Nicolaas Beemster" boer en Elisabeth Berkhout. Getrouwd: Abraham van der Welle en Elisabeth Voogt. Anthonie Krul cn Margit Gizella Mayer. Nicolaas Beemster» boer en Elisabeth Berkhout Overleden: Een levenloos kind van Antonius Kaag en Anna Dekker. Petro» nella Westerbos, 62 jaar, echtgenootc v*® Gerrit Jan Kleinbekman. OUDKARSPEL (December). Geboren: Jacoba Bregitta, d. van Johannes Kramer en Adriana Bommer. Cornelis Dominicus, z. van Dominicu» Langendijk en Petronella Besseling. Nellie Nanci, d. van Klaas Nap en Geertje Otsen. OUDE NIEDORP (December). Geboren: Alida Cornelia, dochter vao Johannes Bes en Alida Cathar Teseslaar. Elizabeth Geertruida, dochter van Petrf van der Fluit en Geertruda Gieling. Ondertrouwd: Lourencius va® Nes te Beemster en Maria Alida Dekker. - Klaas Blokker te Winkel en Loulsa Cathan na Wit. Overleden: Cor Ligthart, oud 1 zoon van Johannes Ligthart en Grie 1 Ruiter. Pieter Wit, oud 72 jaren. WARMENHUIZEN, C Dec. 1937. R**1* kool le s. 1.40—2.10; Gele kool 1« L20; D. witte kool I; Drielingen Uien f 1.40 en Grove uien 1.50. .„qq Aanvoer: 37600 K.G. Roode kool: e[1 KG. Gele kool; 6000 KG D. witte KCW 1500 K.G. Uien. dc

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8