'Jieuitietoa De feestelijkheden in de omgeving. door R1CHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. In tal van gemeenten in onze omgeving is enthousiast feest gevierd. Wij laten de diverse verslagen hier volgen. Noordscharwoude. Van bijna alle woningen, alsmede de openbare gebouwen, woei Donderdag de driekleur, terwijl aan het gemeentehuis een keurige illuminatie was aangebracht. Om kwart voor negen begon' het met een aubade aan het gemeentebestuur door de harmonie „Excelsior", wat zeer indruk wekkend was. Wegens ziekte van den burgemeester werd door den loco-burgemeester, den heer J. Ootjers, het woord gevoerd. Vervolgens had onder de vroolijkc tonen van de harmonie „Excelsior" een fleurige optocht plaats door de gemeente van de leerlingen der lagere scholen, waarbij een tractatie volgde in het lokaal van den heer J. de Bakker. Van 1112 uur was in „Concordia" en in „de Burg" geheel gratis de Radio uitzending der huwelijksplechtigheden te beluisteren, waarvan maar weinigen ge bruik gemaakt hebben, omdat velen thuis zelf radio hebben. 's Middags werd in „Concordia" het kinderfeest gehouden, n.1. filmvertooning door de Centraal Bioscoop, wat uitstekend geslaagd is. 's Avonds werd door de plaatselijke mu ziek- en zangvereenigingen, alsmede door de 2 gymnastiekvereenigingen een uitvoe- r' j gegeven in „Concordia" en in „de Burg", wat een waardig slot was van dezen alhier op zoo prettige manier ge- vierden feestdag. Warmenhuizen. De rij van festiviteiten werd in onze gemeente geopend met een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor Brinkman. Deze hield de predikatie, toepasselijk op de gebeurtenis van den dag. Na deze gods dienstoefening werd het Lofzang Te Deum gezongen. Om half elf werd in de Ned. Herv. kerk een algemeene bijeenkomst gehouden. Als sprekers traden op ds. Boeke, ds. J. J. Bosma, en de heer H. Nolet, burgemeester dezer gemeente. Ook deze toespraken stonden in het teeken van de blijde ge beurtenis. De beide zangkoren luisterden deze bijeenkomst op. Ruim half twaalf maakten de beide mu ziekkorpsen een rondgang door het dorp, hetgeen de feestvreugde verhoogde. Des namiddags 2 uur kwamen in het patronaatsgebouw ruim 370 kinderen van de lagere scholen bijeen. Burgemeester Nolet sprak de kinderen over het huis van Oranje. Zij werden hierna verrast met een paar filmvertooningen en een poppenkast. De versnaperingen in diverse vormen ble ven niet achterwege. Hoewel men aanvankelijk van plan was om kwart over vier met den optocht te beginnen, kon deze bestaande uit de beide muziekkorpsen met alle schoolgaan de kinderen van de gemeente met bran dende lampions in de hand pas een uur later aanvangen. Jammer dat de harde wind vele lampions deed uitgaan, want het was een leuk gezicht al deze kinderen te zien voorbijtrekken. Om half acht werd een uitvoering gege ven in het patronaatsgebouw, waarbij medewerkten de muziekkorpsen, zangver eenigingen en de gymnastiekvereeniging. Ook in het kerkgebouw te Krabbendam werd des avonds muziek door het fanfare corps „Tavenu" en zang ten gehoore ge bracht. Bij al deze feestelijkheden bestond nog in de zalen van de heeren Slikker en Wester gelegenheid tot rijdansen. Aanvankelijk was het in deze gelegenheden nogal stil. Later op den avond na afloop van de uitvoering werd het hier drukker. Ook in het café van den heer G. J. Mosch werd de stemming verhoogd door muziek. De feeststemming was overal in het dorp waar te nemen. Bijna van alle huizen hing de vaderlandsche vlag. Het raadhuis was op passende wijze versierd. De fitters van onze gasfabriek hebben een aardige verlichting by het raadhuis aangebracht. Oudorp. Woensdagavond werd voor de gehuwden een feestavond georganiseerd in het Ver- eenigingsgebouw, dat hiervoor welwillend was afgestaan door den pastoor, 't Comité had voor deze gelegenheid voor een keu rige versiering der zaal zorg gedragen. Door verschillende vereenigingen en per sonen werden tooneelstukjes, voordrach ten, zangnummers e. d. voorgedragen, ter wijl de bekende A. B. C.-Boys uitstekende muziek ten gehoore brachten, zoodat deze avond- ten volle geslaagd is. Den volgenden morgen, om ongeveer half elf, maakten de leerlingen der beide scholen, met vlaggetjes in de hand, een rondgang door de kom van het dorp, voorafgegaan door eenige auto's met de comité-leden. Bij het Gemeentehuis zon gen de kinderen eenige liederen, waarna de burgemeester een toespraak hield. Hierna werd de optocht voortgezet naar het Vereenigingsgebouw, waar zij werden vergast op diverse tractaties en versnape ringen. Verder had het Comité ook nog voor een goochelaar gezorgd, die met zijn goocheltoeren de kinderen gezellig bezig hield. Een dezer dagen ontvangen de kinderen ieder een bon, welke zij later kunnen in wisselen tegen een mooien herinnerings beker met de beeltenis van het vorstelijk paar. Heiloo. De twee avonden die aan den feestdag voorafgingen en ook op den dag zelf, was het raadhuis, dat smaakvol was getooid met sparregroen en veelkleurig licht, een uniek gezicht. Een sprookje leek het rosarium met zijn lichtjes èn om het monument van bur gemeester van Foreest èn in de omlijsting van de babyrozen. Een compliment voor den ontwerper en uitvoerder, den heer Wolzak, bijgestaan door zijn personeel. Hoewel het gure winterweer niet tot uitloopen noodde, waren velen gekomen om deze feeërieke ver lichting te zien. Op 7 Januari noodde plechtig klokgelui (reeds om half zeven) vele katholieken ter kerke. De pastoor droeg een plechtige H. Mis op, waarin het Te Deum Laudamus een waardig slot was. Om 9 uur tot half 10 plechtig klokgelui van beide kerken. Om 10 uur was er een wijdingsbijeenkomst in de N.H. kerk, waar ds. Bloemhoff voor ging. Naar aanleiding van den tekst „Houdt wat ge hebt, opdat niemand U de kroon ont- neme", hield de gevierde redenaar een gloed vol betoog, waarin het koninklijke bruids paar, op dezen voor Hun zoo gewichtigen dag, aan God werd aanbevolen. Medewerking verleende het Herv. zangkoor, wat de wij dingsvolle bijeenkomst verhoogde. Om 2 uur verzamelden zich velen om den herinneringsboom in het Willibrorduspark (Tuindorp). Even daarna kwamen de loco burgemeester, weth. J. A. J. Barnhoorn, de gem.-secretaris, de heer Bruul, vele raads leden en het Oranje-comité aan. Inmiddels waren ook de kinderen der bijzondere scho len en de beide fanfarecorpsen aangekomen. De voorzitter van het Oranje-comité, de heer H. Nydam, hield een rede en bood den boom, met zijn daaromheen geplaatst hek werk en gedenksteen, aan het gemeentebe stuur aan. De loco-burgemeester, zijn teleurstelling uitsprekend dat de burgemeester en wethou der Akkerman door ziekte waren verhin derd, hield een mooie rede, bracht het Oranje-comité dank voor het geschenk en aanvaardde het geschenk der burgerij voor de gemeente. Hierna zette het fanfarecorps het Oude Wilhelmus in. Daarna trok het gezelschap naar het raadhuis. Bij de reeds genoemde personen voegde zich een gedeelte van het eere-comité. Ongeveer 700 kinderen, getooid met oranje vormden 'n wijden boog om het rosarium. Onder leiding van den heer Wiersma werden vaderlandsche liederen ge zongen, afgewisseld met eenige nummers der corpsen. Hierna werden de kinderen op de scho len onthaald. Omstreeks 7 uur verzamelden zich de le den van de fanfarecorpsen bij het Brunoge- bouw en Sportgebouw, waarna onder vroo- lijke tonen een rondgang door het dorp werd gemaakt. Het bezoek aan het verlichte raadhuis viel niet mee; het weer noodde niet tot een uitstapje. Behalve de Rustende Ja ger en het kantoor-werkplaats van den heer P. Zwaag (ook zijn verlichte entree voor het gebouw was mooi) is er aan de verlichting niets gedaan. Ook van de winkeletalages was weinig werk gemaakt. Rest ons nog te melden dat druk werd gevlagd op den dag. 's Avonds was Heiloo zoo goed als uitgestor ven. In de café's werd niet gedanst en even min was er bezoek. Te Sint-Prancns. Woensdag is het Oranjefeest gevierd. Om *1 uur stonden alle schoolkinderen op gesteld bij het gem. gymnastieklokaal en werd een rondgang met muziek voorop door de gemeente gemaakt. Daarna was er een filmvertooning in het gym.lokaal. Burge meester Kroonenburg sprak de kinderen van het groote gebeuren in ons Oranjehuis. Versnaperingen enz. werden uitgedeeld. Des avonds werd een filmvoorstelling voor ouderen gegeven, waarvan ruimschoots ge bruik werd gemaakt. Burgemeester Kroo nenburg sloot de feestelijkheden, terwiil staande door alle aanwezigen de twee eetVe coupletten van het Wilhelmus werden ge zongen. In café Bouwstra heerschte een gezellige drukte. Het feest is uitmuntend geslaagd Koedijk. Woensdagmiddag werd door de Oranje- vereen iging in onze gemeente feest gevierd ter eere van het vorstelijk bruidspaar. In het lokaal van den heer Jb. Groot kwamen te 2 uur de schoolkinderen onder geleide dei- onderwijzers de feestelijk versierde zaal binnen. Het hoofd der school, de heer Stuffers, sprak de kinderen toe, waarna het Wilhel mus werd aangeheven. De film bracht ver schillende groepen van het bruidspaar en de familie op het doek. De heer Blokker uit Alkmaar gaf hierna verschillende zeer mooie filmnummers tot groot vermaak der kinderen. Te ruim drie uur arriveerde de burge meester in de zaal, die eerst in het zuidelijk gedeelte der gemeente 'n feestrede had uit gesproken. Hij gaf een geschiedkundig over zicht en deed uitkomen, wat het vorstenhuis van Oranje in den loop der tijden voor het Nederlandsche volk tot op heden was ge weest. Hij sprak de beste verwachtingen en wenschen uit voor het jonge paar tot heil van het volk, welke rede met applaus werd begroet. Tusschen de werkzaamheden door werden de kinderen onthaald op ranja en versnape ringen, en ook voor de zieken werd gezorgd, daar die niet aanwezig konden z(jn. Met een „Lang zullen z(j leven" werd deze goed geslaagde middag gesloten. Des avond„ werd door de harmonie „Aurora" van 7 tot 9 uur een concert ge geven, wat geopend en gesloten werd met het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd medegezongen. Een gezellig bal volgde. De Oranjefeesten te Beverwijk. Den geheelen dag is Beverwijk in feeststemming geweest, doordat telkens mu ziekcorpsen vroolijk door de straten trokken en menigen vroolijken marsch deden hooren. Des ochtends werd te Wijk aan Zee door den burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, een vlaggemast onthuld op het Julianaplein, welke door de Oranje-vereeniging Wijk aan Zee aan de gemeente was aangeboden. Des middags vond een voetbalwedstrijd plaats tusschen de itennemers en de eerste klasse club V.S.V., welke eindigde met een 43 overwinning voor de gastheeren. De voorzitter der Vereeniging Koninginne dag reikte de winnende dub een fraaien zil veren beker uit, terwijl V.S.V. een lauwer krans verkreeg. In de groote kerk werd des avonds een kerkconcert gegeven, waar de organist, de heer Cor Kee, eenige plechtige feestnum mers uitvoerde, begeleid door vier bazuin blazers. Het feest werd beëindigd met een schitte rend vuurwerk, dat tallooze kijkers trok. Geschenk van de V.V.V. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft de gemeente ter gelegenheid van het vorste lijk huwelijk een ijzeren hek aangeboden rondom de Juliana-linde, welke bij de ge boorte van H.K.H. geplant is. Het hek zal op den verjaardag van prin ses Juliana aan de gemeente worden over gedragen. Heemskerk. Te Heemskerk is het vorstelijk huwe lijk door alle ingezetenen spontaan ge vierd. Aan den vooravond had in de Ne- derl. Herv. kerk, onder leiding van ds. IJzerman, een wijdingsdienst plaats, waar bij mevr. Honing dezen dienst opluisterde met zang, terwijl in de St. Lourentiuskerk des voormiddags een plechtig Ie Deum gezongen werd. Het verdere gedeelte van den hi lijksdag verliep met diverse volksspelen. F.gmondbinnen en Egmond aan den Hoef. Door de beide dorpen Egmondbinnen en Egmond aan den Hoef werd op ge/-( lige wijze feest gevierd. Vooral de k'nar ren hebben dien dag genoten. Er wei begonnen met een kerkdienst in de R. K- en de N. H. kerk, welke diensten druk bezocht werden. Daarna werd de Julianaboom geplant door alle schoolkinderen, waarbij de bur gemeester een toespraak hield. Voorts woonden de kinderen een kin- dertooneelopvoering bij, waarvan zij ge noten, alsook van een aardige kinder bioscoopvoorstelling. Zy werden onthaald op allerlei lekkers en kregen nog de toe zegging van een gedenkplaat van het bruidspaar. Na afloop hiervan zorgde de draaimolen van Braak voor een vroolijke feeststem ming. Voor de ouderen was er des avonds in de verschillende café's gelegenheid om van muziek, tooneel en dans te genieten. De dorpen waren met vlaggen getooid, terwijl het raadhuis en de woning van den burgemeester smaakvol waren versierd. Hensbroek. De feesten ter eere van het huwelijk van onze prinses zijn hier op prettige en spontane wijze gevierd. Begonnen werd met kinderspelen in café Mantel, waar allereerst de kinderen wer den verwelkomd door burgemeester Kooi man. Hierna werd met de kinderspelen een aanvang gemaakt. De uitslag is als volgt: Meisjes van 6 en 7 jaar: 1. Jac. Ver dwaald; 2. Sientje Sijm; 3. A. Oudendijk. Jongens van 6 en 7 jaar: 1. F. Kluit; 2. G. Sijm; 3. A. Swinkels. Meisjes van 8 en 9 jaar: 1. G. Appel man; 2. C. Hoogewerf; 3. J. Hand. Jongens van 8 en 9 jaar: 1. F. Burger; 2. W. Schaak; 3. R. Overman. Meisjes van 10 en 11 jaar: 1. M. Ver dwaald; 2. J. Turkstra; 3. G. Leegwater. Jongens van 10 en 11 jaar: 1. J. Suiker; 2. H. de Graaf; 3. K. Bommezij. Meisjes van 12 en 13 jaar: 1. M. Smit; 2. J. Insing; 3. J. van Leijen. Jongens van 12 en 13 jaar: 1. P. v. d. Gragt; 2. D. Schaak; 3. W. Appelman; 4. J. de Graaf. Onder het spelen werden de kinderen getracteerd. Door den burgemeester wer den de prijzen uitgereikt, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Om 8 uur opende burgemeester Kooi man den feestavond. Spr. sprak zijn ge noegen uit over de groote opkomst, een bewijs dat allen meeleven met het huwe lijk van onze zoo geliefde prinses. In goed gekozen woorden schetste spr. het mee leven met het Oranjehuis. Met den wensch dat allen een genoeglijken avond mogen hebben, verklaarde spr. den avond voor geopend. Hierna werd staande het Wilhel mus gezongen. Achtereenvolgens traden op de zangvereeniging en de gymnastiekver eeniging en dames met een dans. Tot slot de tooneelvereen. ,,'t Viooltje". Burgemeester Kooiman dankte verder allen die hadden meegewerkt dit feest zoo goed te doen slagen, waarna in café Man tel het feest tot laat in den nacht werd voortgezet. Broek op Langendük. Op spontane wijze is door de burgerij feest gevierd ter eere van het vorstelijke paar. Reeds vroeg wapperden allerwege -te vlaggen, wat een vroolijken aanblik gaf naast de aangebrachte versieringen. Getooid met oranje gingen de kinderen verheugd naar school, waar zij bij spel en tractatie den morgen doorbrachten. Door 28 winkeliers was meegedaan aan den étalage-wedstrijd, waarvoor 8 prijzen beschikbaar waren gesteld. Door den burgemeester werd met eenige toepasselijke woorden des middags een oranje-boom geplant op de plaats naast het raadhuis, waarna een rondgang door het dorp werd gemaakt met muziek. Het hoogtepunt van den feestdag was wel de opvoering eener oranje-revue in het bol- lengebouw, weergevende verschillende epi- sode's uit de geschiedenis der oranje-vor- ELKEN OCHTEND VERSTIJFDE VINGERS. Hulpbehoevend door rheumatische pijn. „Mijn rheumatische pijn was zoo erg, dat ik een stik moest gebruiken om e kunnen loopen en 's ochtends bij het op. staan waren mijn vingers steeds verstijfd. Voordat ik echter de tweede flacon Kruschen Salts op had, was mijn rheuma tische pijn volkomen verdwenen. Dit schrijft de heer R. G. S. Rheumetische pijnen en kwalen als spit, ischias, jicht, ontstaan inaar al te dikwijls door een te groote hoeveelheid urinezuur in het lichaam. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zorgen er echter voor dat alle gevaarlijke afvalstoffen zacht en voi- komen uit het lichaam worden verwij derd, zoodat de oorzaak van de rheumati sche pijnen wordt opgeheven. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch en op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voor komt. sten. Medewerking verleenden de muziek en beide zangvereenigingen. De opvoering dezer revue slaagde schit terend. De costuums en verlichting lever den een mooien aanblik op. Door den voorzitter der oranje-vereeni ging, den heer Schelhaas, en burgemeester Slot werden toepasselijke woorden gespro ken in verband met het vorstelijk huwelijk. Na afloop werd nog een fakkel-optocht gehouden met muziek. Zuidscharwonde. Ook hier stond de gemeente Donderdag geheel In het teeken van Oranje. Vele éta lages van de winkels waren keurig ver zorgd. Het raadhuis was bovendien keurig versierd en verlicht. Vlaggen wapperden overal, toen 's morgens om pl.m 9 uur de schoolkinderen in optocht door de gemeente gingen, voorafgegaan door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" en gesloten door het r.k. fanfarecorps „St. Joannes". Eerst werd het Zuideinde van de gemeente doorgewan deld, waarbij voor het huis van den burge meester, die ziek was, het Wilhelmus werd gespeeld en gezongen. Bü de toch door het noordelijk deel der gemeente werden voor de r.k. pastorie een paar nummers ten ge hoore gebracht. Bü het gemeentehuis teruggekomen wer den de aanwezigen toegesproken door den heer S. de Boer Kz voorzitter van het Oranje-comité, die de beteeken is van dezen dag in het kort schetste en de Juliana— Bernhard-boom, welke naast het raadhuis werd geplant, in ieders zorg aanbeval, als het symbool van het VorstenhuwellJk. De loco-burgemeester, de heer J. du Burck, voerde hier ook nog het woord. Kunst na Arbeid bracht een viertal nummers ten ge hoore, waarna de kinderen in de zaal van den heer Ryper, ln de Koog, werden getrac teerd. Het Oranje-comité, en de vertegenwoor digers der beide muziek vereenigingen wer den op het gemeentehuis door den volta 1- ligen raad ontvangen. Alleen de heer Groen was verhinderd wegens zün uitnoodiging om in Den Haag als Kamerlid te zijn. Hier werden nog verschillende redevoeringen gehouden, waarbij de loco-burgemeester n geschiedkundig overzicht gaf van de betee kenis van het Huis van Oranje voor ons land, welke beiden reeds eeuwen met on verbrekelijke banden aan elkaar zijn ver bonden. Telegrammen werden verzonden aan H. M. de koningin en het Prinselijk Paar. Ook de voorzitter van het comité voerde nog het woord, dankzeggende voor de ont vangen medewerking van allen, het ge meentebestuur, de fanfare-corpsen, enz. Op de gezondheid van het jonggehuwde paar werd een glas gedronken. Een gedeelte van de per radio uitgezon den plechtigheden werd op het gemeente huis door de genoodigden gevolgd. 's Middags vertoonde de heer Blokker van Alkmaar een paar leuke films voor de schoolkinderen, waarna de heer Emil Moretti jong en oud een uurtje verstomd deed staan van de door hem uitgevoerde goocheltoeren. Verder was er 's avonds dansen en een uitvoering, waar veel is genoten. Het Oranje-feest in deze gemeente is op waardige wyze gevierd. 45) Het is wel waar, dat je je nu en dan door hem laat zoenen, maar daar steekt niets in. Dat is alleen, omdat je het, om zoo te zeg gen, niet kunt helpen. Ik bedoel, hy is erg netjes tegen je geweest, meisje, en het zou heel onaardig zün, als je hem niet nu en dan een armzaligen zoen zou geven, in aan merking genomen, wat hü voor je gedaan heeft. Ik vind het nogal aardig van hem, je nu en dan te willen zoenen, want er valt niet erg op je roemen, zelfs op die dagen dat je er het best uitziet; en soms zie je er uit! en je hoeft je niet te verbeelden, dat het niet zoo is. Wat hy in je ziet, lieve ling, weet ik niet, vooral in vergelyking met lady Betty Maldon die eenvoudig snoezig is en Lallie Mulvaney en dat Rima Epstein-schepsel, die om hem heen draaien en hem geen minuut alleen willen laten. Maar natuurlük neem je heelemaal geen notitie van zyn kussen. Begryp je, wat ik bedoel? Ze hebben in je jonge leven niets te beteekenen. En ze beteekenen niets meer voor je dan of je je tante of je oom zoende; hoewel Pet zegt, dat je voorzichtig moet zyn met ooms". Tessa geloofde in de kracht van zelf-sug- gestie en van telkens herhalen. Zy geloofde vast en zeker, dat, als men iets maar een voldoend aantal malen zei, het ook zoo was. Bygevolg verzekerde zy zich den heelen weg naar huis over voortdurend, dat zü Jimmy Turner niet liefhad, en zelfs nooit aan de mogelykheid had gedacht hem lief te hebben. Die gedachte was inderdaad niet by haar opgekomen. Haar zelfsuggestie was zoo sterk, dat zy, tegen den tyd, dat zy het huis van Potts bereikte, zachtjes huilde, en hoewel het pas acht uur was, ging zü regel recht naar bed en bracht een vreeselük slechten nacht door. Pet Peil viel den volgenden morgen büna flauw, toen zü het nieuws hoorde, dat zü voor den Vliegenden Troep was uitverko ren. Met gloeiend gezicht en schitterende oogen stormde zü op Tessa af. „Hoor eens, Fisher", zei ze, het briefje van het hoofdbureau toonend, jü weet, daar van. Jü bent giBteren op het hoofdbureau geweest". „Ja", gaf Tessa toe. „Ik heb mün vriend gevraagd je bü den Vliegenden Troep te plaatsen". „Je bent toch een kei, Fisher. Wie is je vriend?" „Hü is chef van den Vliegenden Troep". „Oho! Is zeker doodelük van je, niet?" „Niet zoo erg", antwoordde Tessa, een beetje gevleid door den indruk, dien zü maakte. „Ik ben den laatsten tyd nog al eens met hem uit geweest. Maar dat is na tuurlük niets. Wü zün alleen maar vrien den, zie je". „Ja, dat zie ik. Nu, het is prettig, om een vriend te hebben, die chef is van den Vlie genden Troep en een auto heeft, zoo lang als een straat". „O, dat is zijn auto niet, Pet. Die is van zün vader". „Wie is zün vader „Mr. Lancelot Turner, de voorzitter van het bestuur van de Vereenigde Café's", ant woordde Tessa stemmig. Pet Peil viel in een stoel neer en wuifde zichzelf met een bord. „Boe!" hügde ze. „Hoe verzin je het, Fisher? Trek je voordeel van mün jeugd, door me er tusschen te nemen, of maak je de dingen maar wat mooier?" „Het is echt waar", antwoordde Tessa. „Jimmy zegt, dat zün vader begonnen is met melk rond te brengen bü de menschen aan huis, toen hy acht jaar was". „Ik moet zeggen, dat hü dan vooruit ge komen is! Weet je wel, kind, dat de oude mr. Turner zoowat de halve wereld bezit, en optie heeft op de andere helft?" „Wel, dat maakt heelemaal geen verschil voor mü, Pet. Want, zie je, er is niets tus schen mr. Turnover ik bedoel mr. Tur ner en mü- Wü zün goede vrienden, dat is alles. Hü neemt me twee of drie keer in de week, of soms vier keer mee uit". „Waar neemt hü Je mee naar toe?" vroeg Pet, en liet een bord vajlen, zonder dat zü zelfs merkte, dat ze het deed. „O, naar theaters en diners in Locarno". „Is dat alles?" vroeg Pet büna ademloos.. „Soms op een ritje in zün auto buiten de Btad ik bedoel de auto van zün vader" „Houdt nooit je hand vast of zooiets, denk ik?" „Neen, büna nooit". „Zoent je waarschijnlük ook nooit?" „Alleen maar, als we mekaar goeden nacht zeggen. Hü zoent my dan altyd. Maar dat is niet dan een vorm. Het beteekeut niets meer dan de hand geven". „Neen, natuurlük niet. Ooit bü toeval een van zün kennissen ontmoet, als je met hem uit was?" „Maar één. We ontmoetten op een avond, toen we in Locarno waren, lady Betty Mal don". „Wat deed hü toen? Een servet over je hoofd gooien of je onder de tafel duwen?" „Hü stelde me aan lady Betty voor. Ze was vreeselük lief'. „Wow?" grinnikte Pet en nam een ander bord om zich mee te waaien. „O, en ik heb zün zuster Luella ontmoet Die is zoo schattig! Ik stelde myzelf aan haar voor". „Wel", zei Pet, terwül ze opstond, „ver geef me mün begrüpelijke opwinding. Ik ben nog maar jong en ik ben niet sterk ge noeg voor zulke dingen. Natuurlük wil ik niet nieuwsgierig zün. Jou zaken zün jou zaken, en ik zou er niet over denken onbe scheiden vragen te doen over dingen, die mü niet aangaan. Alles, wat ik zou willen weten is: „wat, wat bü dit en bü dat ben je van plan?" „Wel Pet, wat zou ik van plan kunnen zün?" „Dat moet je mü niet vragen. Ik ben maar een nederig werkend meisje. Wat zou ik van de zaken van mün meerderen af weten?" „Nu, natuurlük ben ik niets van plan, Pet. Ik houd van Jimmy Turner. Hü is een goede kerel, en wü zwerven graag samen rond, en zoo meer. Maar hü zal er gauw genoeg van krügen met mü op te trekken Hü heeft hoopen meisjes. Zü verdringen zich om hem, zoodat hü nauwelüks adem kan halen. Lady Betty Maldon, Lallie Mul vaney, Rima Epstein en honderden ande ren". „En als hü je beu is?" „Wel, dan, natuurlük zal ik zal ik - natuurlük, zal ik hem vergeten, en iemand anders vinden, om mee uit te gaan". „Ongetwüfeld. Ben je heelemaal niet op hem verliefd?" „Natuurlük niet, Pet. Ik hoop, dat ik niet zoo'n dwaas ben. Hü staat mülen boven mü en ik denk niet over zooiets idioots, ver liefd op hem te worden". „Waarom heb je vannacht dan gehuild?" „Gehuild? Goede genade, ik heb niet ge huil. Ik bedoel ik ik o Pet". En plotseling begon zy weer te huilen, wild, wanhopig. Pet Peil trok het bevende meisje ln haar armen en vlüde het natte gezichtje tegen haar borst. „Hou Je stil, kind. Schei uit Lightfoot komt dadelük hier beneden, en je moet zóó naar boven om te bedienen. Hè, weet ik niet wat het is? Zün wü niet allemaal het zelfde, wü dwaze meisjes? Wü spelen met vuur, terwül wü weten, wat we doen en we beloven onszelf, dat we zullen uitschei den, voordat we ons branden. En voordat we het weten staan we in lichtelaaie en is er geen enkel middel tegen. In zoo'n thee salon krügen wü begrippen boven onzen stand Dat is het. Ik denk, dat wü tenslotte met den staart tusschen de beenen terug zullen moeten en een halfwas moeten trou wen". ..Ik wil niet", snikte Tessa hartstochte- lyk. „Ik wil niet. Ik trouw nooit", (Wordt vervolgd»

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10