5S3ft.*ü- v»v«- S-tetarH wïK'rS.r" 8ed00d' Het groene oog van Baa-AI. BIJ DEN FISCUS OP BEZOEK. 'ftooinciaat 'flieuws De staking in de Ameri- kaansche Auto-Industrie. De gezondheidstoestand van den Paus. partij, «£t!TU5i5£ ,BTn - bloedige botcing tusschen tl rken en arabieren Waar het geld in stroomen vloeit. Achter het loket HEILOO Men raamt thans, dat ar in de by de Ge neral Motors uitgebroken stakingsbeweging 111) 000 arbeiders betrokken z(jn. Tijdens het weekeinde moeten de besprekingen voort gezet worden, maar men blijft daarbij stui ten op den impasse, tengevolge ven het feit, dat de General Motors er op staat, dat de stakers de fabrieken ontruimen voordat onderhandelingen over een regeling geopend worden. De arbeidersorganisatie verkaart op zich te nemen de fabrieken tc doen ontruim#»,, wv.r.neer verzekering woidt gegeven, dat in de fabrieken het werk niet hervat zal wor den voor een algemeene regeling dor staking tot stand is gebracht. Honderdduisend stakers In Mlrhlgan. De gouverneur vsn den staat Michigan, Murphy heeft een beroep gedaan op de be langhebbenden bU 't «eschil ln de automo. bielindustrie. HU beoogt een bijeenkomst te beleggen van afgevaardigden van werk- gevers en werknemers. Het aantal stakers bedraagt thans 100.000. Patiënt maakte een onrustigen nacht door. Z. H. de paus heeft een onrustigen nacht gehad( waardoor hü hedenochtend minder goed was. Dr. Milani vertoefde langen tijd aan het bed van den zieke en gaf hem eenlge injecties De personen uit de om geving van den heiligen vader verbergen hun bezorgdheid niet en hedenochtend werd het aantal dienstdoende leden der edelgarde in de particuliere vertrekken van Z. H. vermeerderd. HEVIGE AARDBEVING GEREGISTREERD. De seismograaf te Stuttgart heeft Zondag een hevige aardbeving geregistreerd. Men meent, dat de haard op 400 K.M. afstand moet liggen, hetzij in de Ooatelijke Alpen, hetzij in de Fransche Alpen. DE ITALIAANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN. Verschillende decreten goedgekeurd. De ministerraad is Zaterdagmorgen in het paleis Vlmlnale onder voorzitterschap van Muasrlini bUerngekomen, en heeft o.a de volgende decreten goedgekeurd: 1. de secretaris der fascistische party krijgt den titel van minister en staats secretaris. 2. elk Italiaan, die huwelijksbetrekkingen onderhoudt met onderdanen uit Italiaanscn Oost-Afrika, (telt zich aan straffen bloot De ministerraad hechtte zijn goedkeuring aan de begrooting van het ministerie van financiën, welke een tekort vertoont, dat zijn oorzaak vindt in de groote uitgaven voor de ontwikkeling van Oo?t-AfrtVa, 1e reorganisatie van het leger, vooral van de marine-luchtmacht, de verhooging der amb tenaarssalarissen, ea. ONRUST IN SYRIË. Scholieien betoogen. Extremistische elementen hebben Zater dagochtend ln de buurt van Antiochie een staking georganiseer* De leerlingen van lycea en van de middelbare scholen hebben een optocht gehouden achter een nationale vlag. Een duizendtal betoogers passeerde de residentie der Volkenbondswaarnemers. Zij zongen hat Syrische volkslied en riepen „leve Syrië". De politie verspreidde de betoogers met zachten drang en de schooljongens begaven zich vervolgens naar school. ZEVEN TOERISTEN DOOR EEN LAWINE GEDOOD. Op den Brisen in het kanton Unterwalden in Zwitserland is een lawine van 1900 meter hoogte omlaag gekomen. Een negental skiërs werd bedolven. Een reddingkolonne heeft dt lijken van zeven van hen geborgen. Aangezien men twee der negen skiërs levend heeft kunnen bergen, heeft het on geluk op den Brisen 7 slachtoffers geëischt Een nieuw ongeluk deed zich voor in bet kanton St. Gallen, waar vier skiërs door een lawine werden bedolven. Twee hunner kwamen hierbij om het leven. CONG8ES RADICAAL-SOC.ALÏSTÏSCBI ui< d« omgeving gehoShÏfederati«* order wonscM "SST h#ndelen- dag- nlsters geluk met f°Clalisti,che mi' met de regeerine T i samenwerking IfeP SedaaiT óp b*' Frcnsche republie' cn rUn f' om de dlgrn. en den vrede te verde WEDEROM GRENSINCIDENTEN IN HET OOSTFN. Er hebben k:. wederom twee gevallen an Schending voorgedaan op Mands- JoerUscb grondgebied. Uit Soei fen ho. een ad aan de oostelijke grens'meldt men dat ongeveer 15 man Sovjet-Russische troepen ij posthuis 12 in den ochtend van den 4den Januari de grens wilden overtrekken, doch daarin door Mandsjoerijsche troepen wer- den belet DEGRELLE EN DE ITALIAANSCHE RADIO. Hij zal opnieuw spreken. De leider der rexisten, Leon Degrelle, heeft meegedeeld, dat hij zijn redevoerjigen voor Itallaansche radiostations zal hervat ten. In Turijn was slechts een begin. Zyn redevoering aldaar was zuiver theoretisch en historisch. Dat zal den volgenden keer niet het geval zijn. De Italiaansehe regeering schijnt nog niet geantwoord te hebben op het officieel protest van de Belgische regeering, na De- grelle's radiorede in Turijn. INDUSTRIESPIONNAGE GELIJK GESTELD MET HOOGVERRAAD. Nieuwe Duitsche maatregel. Industriespionnage zal in zekere omstan digheden beschouwd worden als hoogver- raaa en met den dood kunnen worden be straft. Deze bepaling zal opgenomen worden in het nieuwe wetboek van strafrecht dat binnenkort zal worden afgekondigd Als industriespionnage zal worden beschouwd: het uitleveren van economische geheimen aan een buitenlandsche mogendheid, ver duistering van plannen en formules en het bekend maken van kostprijzen. ALGEMEENE DIENSTPLICHT IN MANDSJOEKWO. De regeering van Mandsjoekwo heeft een decreet gepubliceerd, dat feitelijk op de on middellijke invoering van den algemeenen dienstplicht neerkomt. De diensttijd zal drie jaar bedragen. Als reden wordt aangevoerl, dat het leger van Mandsjoekwo verstrekt, beter uitgerust en gelijkgeschakeld moet worden met het leger van Japan. ZWARE SNEEUWSTORM IN MIDDEN-WEST AMERIKA. In de Centrale en Midden-Westelijke sta ten woedt een sneeuwstorm, zooals men ir. U S. in geen vijftig jaar heeft meegemaakt, en welke direct of indirect den dood van elf personen heeft veroorzaakt, terwijl de aan gerichte schade verscheidene millioenen dollars bedraagt. In zes staten zijn de lucht vaartdiensten volkomen gestaakt. FRANSCH SCHIP OP DE THEEMS GEZONKEN. Zeven opvarenden verdronken. De Fransche treiler „Notre Dame de Lourdes" is op de Theems; in botsing geko men met het Britsche schip „Theems" en gezonken. Zeven opvarenden van het Fran sche schip zijn verdronken, de overige op varenden werden door de „Theems aan boord genomen. ;wamen hierbij om het leven. uuulu •-"* 77. Na afloop van dt tocht ging dokter Bergman met de officier mee enkel_ foto's te bekijken. Deze fotos waren ge maakt door reizigers ln Midden Aj*L P bevel van de officier zocht de bedient de foto's op. 78 Aan deze foto'8 was duidelijk te zien dit de brokstukken die ze in de woestun H»n hadden overeenkomst vertoon- dekken d,e n,e„ SS» Azië had ontdekt. Er was ook een afbeel diüg van het oude beeld. SCHACHT VOORNEMENS NAAR PARIJS TE GAAN? In Duitsche economische kringen verluidt, aat dr. Schacht voornemens is naar Parijs gaan in de tweede helft van deze maand, teneinde de besprekingen over een econo mische samenwerking, welke in den vorigen zomer zijn gevoerd, te hervatten. VTTTORIO MUSSOLINI SCHRIJFT EEN BOEK. Vittorio Mussolini, een zoon van den Duce, die als vrijwilliger bij de luchtmacht heeft deelgenomen aan den veldtocht in Abessir.ië, is voornemens een boek te schrij ven over dezen oorlog, getiteld „Voli Sul ie Ambe Hij zal hierin zijn avonturen in Oost-Afrika verhalen. ERNSTIG ONGELUK BIJ WIELERWEDSTRIJD TE BIARRITZ. Drie personen verdronken. Op het strand te Biarritz zUn Zondag wie lerwedstrijden gehouden. Daar een verkeer de baan was uitgezet, moesten de renners een zeer gevaarlijk punt langs het strand passceren. Zeven wielrenners werden door de golven gegrepen. Vier konden zich nog redden, doch de overige drie zijn jammer lijk verdronken. TROTZKY IN MEXICO GELAND. Glimlachend en beminnelijk ontving Trotzky, wiens vrouw zich bij hem bevond, de journalisten, toen hij voet zette aan land. Trotzky zag er gezond uit en verklaarde, dat zij reis hem veel goed had gedaan, voorts deelde hij mede, dat hij direct uit Tampico zou vertrekken, zonder aan te geven waarheen hij ging. Na uiting te heb ben gegeven aan zijn dankbaarheid voor de hem door de Mexicaansche autoriteiten ver leende gastvrijheid, zeide hij, dat hij er naar zou streven die te verdienen en „iets voor Mexico te doen". Ten slotte gaf hy zijn voornemen te kennen later een bezoek te brengen aan New-York. De autoriteiten hadden uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen, maar geen enkel incident deed zich voor. EEN SOLDAAT ZONDER NAAM. Oorlogsslachtoffer. In Augustus 1914 was hij vier jaar. Hi, woonde toen met zijn vader en moeder in Engeland, misschien te Liverpool en hij meent, dat beiden Fransch waren. Hij her innert zich nog, dat, terwijl hij in den tuin speelde, zijn moeder ln het Engelsch toe voegde: de oorlog Is verklaard, we gaan naar Frankrijk. Ze staken het Kanaal over en zijn vader ging naar het front. De Duitschers bezet ten de stad hunner inwoning en de jongen werd van zijn moeder gescheiden en met andere kinderen naar Duitschland gezon den. Vandaar heeft hy via Zwitserland Frankrijk weer bereikt, maar hij weet nog niet, hoe hy heet noch wie hij is. Voorloo- pig staat hij als Louis Ménard bekend, dit meende hij zich te herinneren uit den tijd, dat zijn ouders bij hem waren. Het gemis aan papieren heeft hem in Frankrijk veel zorgen gebaard. Zoo is hi.' wegens land- looperij opgepakt en voor een krijgsraad verschenen na 46 dagen „gezeten" te hebben na in Zwitserschen krijgsdienst geweest te zijn, vervolgens is hij bij de Fransche krijgsmacht ingelijfd en midde lerwijl klopte hy' bij vele officieele instan ties aan ten einde zekerheid omtrent zyn afkomst te verwerven. Bij onderzoek te Liverpool is gebleken, dat in 1910 in die buurt 'n zekere Maurice Ménard uit Fransche ouders geboren is. Verder weet hij niets, evenmin in welk kamp hij in Duitschlan* verbleef. Leg aan 10 lezers van dit blad de vraag voor: „Hoe besteedt gij Uw inkomen?" sn als rechtgeaarde Nederlanders zullen 9 van hen op somberen toon antwoorden: „Bijna het grootste deel van myn in komen besteed ik, om mijn belasting te betalen, is het niet op mijn aanslagbiljet, dan betaal ik het in den vorm van belas ting op tabak, suiker, zout, vleesch, enz." Hierbij zetten zij een gezicht, alsof alleen het eenvoudige begrip belastingkantoor, hen doet denken aan een moderne folter kamer, waar mei}, met dwangbevelen en aanmaning-n, op' de meest ongelegen momenten de arme onschuldige slachtof fers, (dat zijn zij) martelt en pijnigt. In werkelijkheid hebben de meesten het niet verder gebracht, dan vóór het ge tralied loket. Slechts zy, die in financieele moeilijkheden verkeerden, mochten voor het vragen van „uitstel" binnen komen. Wij voor ons gelooven, dat het met de wreedheid der belastingambtenaren nogal meevalt, dat zij slechts hun plicht doen en dat met veel humaniteit en welwillend heid tegenover het hen soms onnoodig, doch door slordigheid en nalatigheid veel last bezorgende publiek. Het is daarom, dat wij met onze lezers eens een kijkje willen gaan nemen op een belastingkantoor, om ee- goed inzicht te krijgen in de veelomvattende plichten de zer ambtenaren en indien mogelijk ons licht op te steken, wat de meest voor komende fouten zyn, die door het publiek (en misschien ook wel door ons) worden gemaakt. Onze weg voert ons naar een flinke welvarende provinciestad en hoewel het nog vroeg in den morgen is, valt er reeds veel bedrijvigheid te bespeuren. Het ver keer davert reeds door de oude nauwe straatjes, maar in de stille zijstraat, waar we nu belanden, ligt nog de rustige sfeer van den pasbegonnen dag. Zwijgend en voornaam staan hier de hooge oude patri ciërshuizen, deftig en beheerscht, niets verradend van hun innerlyk en van deze onderscheidt zich het gebouw, waarvoor w(j nu staan, slechts door het sierlijke wapenbord met de spreuk: „Je maintien- drai" en daaronder „Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen". We stappen de hal in en treffen daar juist een ambtenaar, wien wij het doel van onze komst uiteen zetten. Als wij hem het geval uitgelegd hebben kijkt hij even be denkelijk. „Ja, heeren, ik zal eerst den ontvanger moeten vrager, of zulks toe laatbaar is, want tenslotte bestaat er ook nog zooiets als ambtsgeheim". Spoedig echter komt hij terug met de ons zoo welkome uitnoodiging: „Gaat U maar binnen en vraagt U het den ontvan ger zelf maar". Voor de eerste maal stappen wij met licht hart en zonder de vrees er straks weer berooid vandaan te gaan, het be lastingkantoor binnen en wordt ons ver zoek in de gelegenheid te worden gesteld onze lezers omtrent het werk op het be- astingkantoor in te lichten, ingewilligd. De 'ilok wijst half negen en een jonge- .ing, beladen met een actetasch vol post stukken betreedt het kantoor. Blijkbaar is de brievenbus te klein voor de dagelyk- sche toevloed van correspondentie en moet de post worden afgehaald. Alle ambtenaren zijn reeds druk in de weer Uit een diepe kluis met in het mid den een brandkast, worden boeken gedra gen en in stapels op speciale tafels gelegd. Het zijn de z.g. kohieren, boeken ter lengte vsn plm. 50 c.M. en een breedte van plm. 70 c.M. Deurswaarders met dwangbevelen ln de hand beginnen in deze folianten te speu- I ren of aan de beloften, binnen een zeker aantal dagen achterstallige schuld te vol doen, gevolg is gegeven. De rijksontvan ger, die ons welwillend eenige minuten van zijn kostbaren tijd ter beschikking stelt, vertelt ons, dat deze kohieren als het ware het raderwerk van zijn kantoor vor men. Er zyn afzonderlijke kohieren voor grondbelasting, personeele belasting, in komsten- en vermogensbelasting, voor schoolgelden (Rijks H. B. S. en Rijks Kweekscholen), voor coupon- en doods handbelasting. Ieder kohier, dat met nummer 1 begint, loopt over een belastingjaar en wij krijgen eenigszins een indruk van den omvang der werkzaamheden als wy vernemen dat het vorige belastingjaar ruim 11.000 aanslagen in de inkomstenbelasting. 8000 aanslagen in de grondbelasting en 7000 aanslagen in de personeele belasting, in zee zijn gegaan. Zoo'ii kohier, waarvan de inhoud na tuurlijk voor lederen „outsider" dus ook voor ons, strikt geheim moet blijven, be vat van iederen belastingschuldige zijn aanslag, dus hetgeen hij aan grond-, per soneele- of inkomstenbelasting moet beta len. Op de rechterzijde van zulke kohieren staan kolommen voor het afschrijven van betalingen uit de z.g. journalen of van ae postbetalingstrookjes. Dan volgen kolom men voor aanteekening van verzonden aanmaningen, dwangbevelen, loonvorde- ringen enz. en tot slot een kolom voor aanteekening betreffende de uitreiking van het aanslagbiljet, uitstel var betaling enz. Oo één folio van een kohier komen 10 aanslagen van belastingschuldigen voor. Deze kohieren worden opgemaakt uit aan gifte-biljetten en ambtelijke gegevens en vastgesteld door den Inspecteur der directe belastingen. Er zijn kohieren met 10, doch ook wel met 800 tot 1000 aanslagen. Op de voorpagina van ieder kohier lezen we het totaal bedrag, dat moet worden in gevorderd. De ontvanger heeft, met behulp van zijn staf ambtenaren, er nu maar voor te zorgen, dat binnen een zekeren tyd de kohieren worden .aangezuiverd", hetzij door beta ling, hetzy door beschikkingen van den Inspecteur of Directeur betreffende vermin deringen of ontheffingen. Voor de tijdige inning van de belastinggelden blijkt de ont vanger persoonlijk aansprakelijk te zijn. Na deze uiteenzetting van het hoofdrader werk gaan we eens een kijkje nemen bij de verschillende ambtenaren afzonderlijk, en dan komen we allereerst bij een tweetal dat ijverig een groot aantal strookjes aan het sorteeren is. Ze zijn zoo welwillend om ons eveneens inlichtingen te verstrekken en dan hooren wy, dat het door drukstrookjes zijn van belasting op de postkantoren betaald, zoomede van die van de postchèque- en giro dienst. Tezamen maken zij op „ons" kantoor ongeveer de helft uit van het geheel aan tal belastingbetalingen. De overige komen aan het belastingkantoor, hetzy recht streeks, hetzy door middel van een ophaal dienst van de gemeente of van de Nutsspaar- bank. Het sorteeren der strookjes naar gelang der belasting, het belastingjaar en tenstotte per kohierartikel, zien wy hier met eenzelf de vlugheid verrichten, als het sorteeren van brieven door postambtenaren. De strookjes worden met een numerateur van een volg nummer voorzien, waarna de betalingen in de kohieren worden afgeschreven. Dit afschrijven of „emargeeren", zooals de vakterm luidt, brengt vaak moeilijk heden met zich. Een onjuist kohierartikcl, de vermelding van een verkeerde belasting of een verkeerd belastingjaar kan veel ge zoek en daardoor stagnatie veroorzaken. Voorts blijken vele belastingbetalers te verzuimen aan de postambtenaren mede tc deelen, dat z(J een aanmaning of dwang bevel hebben ontvangen. Ook per giro wordt vaak verzuimd de vervolgingskosten over te maken. Blijkt nu bij het afschrijven op het kan toor uit het kohier, dat een aanmaning is verzonden of een dwangbevel is beteekend, dan luidt het voorschrift, dat men alvorens de belasting af te schrijven, eerst de vervol gingskosten moet „emargeeren". Het niet overmaken van vervolgingskosten kan dan tot gevolg hebben, dat de belastingbetaler meent, dat hy 2ljn belasting afbetaald heeft, terwijl in werkelijkheid nog een kwartje voor een aanmaning of de kosten voor een dwangbevel op den aanslag openstaan. Nu heeft men de gewoonte, om, Indien bij post- of girobetalingen verzuimd wordt ver volgingskosten over te maken, den belas tingbetaler hieraan te herinneren. Zorgt hij nu niet, dat op den vervaltijd zijn aanslag of het verschuldigde geheel is betaald, dan worden voor deze vervolgingskosten op nieuw een vervolging ingezet of voortgezet. De belastingbetaler toont zich hierover soms ontstemd, doch vergeet, dat niet de be lastingadministratie doch hijzelf hiervan de schuld is. Men kan toch kwalijk verlangen, dat de ontvanger, die voor de invordering verantwoordelijk is, uit eigen portemonnaie het hierbij ontbrekende aanzuivert. Wy er kennen de billijkheid van dezen maatregel en nemen ons voor, voortaan stipt op tijd onze belasting te betalen! Nog een andere fout wordt vaak door het publiek gemaakt. Niet zelden wil men meer belasting betalen dan noodig is! Wordt een belastingaanslag door den In specteur verlaagd, dan krijgen hiervan zoo wel de belastingplichtige als de rijksontvan ger bericht. De laatste gaat onmiddellijk na ontvangst zien, of het bedrag der verminde ring op den aanslag openstaat. Is dit het geval, dan wordt dit in het kohier afge schreven. Op de achterzijde van iedere be schikking die de belastingplichtige krijgt, is dit duidelijk te lezen. Ondanks deze aan duiding vergeet de belastingbetaler, wanneer hij op het postkantoor gaat betalen, vaak deze beschikking te toonen, of hiermede rekening te houden, met het gevolg dat meer wordt betaald dan noodig is. Ook op andere wijze kan men teveel betalen, bijv. men verliest zijn aanslagbiljet, vraagt na ontvangst van een aanmaning een dupli- cat-aanslagbiljet, dat men tegen betaling van 10 ets. kan verkrijgen en betaalt op dit duplicaat een gecfëelte van wat men schul dig is. Later vindt men het oorspronkelijke biljet, bemerkt, dat hierop nog betaald moet worden en voldoet op het postkantoor het op het aanslagbiljet openstaand bedrag. In dergelijke gevallen wordt het te veel betaalde bedrag, onder aftrek van portokos ten, per postwissel geretourneerd of op post rekening van den belastingschuldige over geschreven. Wij kunnen onze ooren nauwelijks geloo ven als wij hooren, dat er bijna geen dag voorbijgaat of er moet op deze wijze geld teruggezonden worden, en dan klaagt men nog over slechte tijden. De post- en girostrookjes worden nu na het afschrijven in de kohieren en stuksge wijze boeking in de journalen op zoodanige wijze opgeborgen, dat zy te allen tijde op nieuw kunnen worden geraadpleegd. Vol bewondering voor de stipte wijze waarop deze soms ingewikkelde administra tie wordt gevoerd, nemen we afscheid van deze afdeeling en gaan een kijkje nemen aan het loket „betalingen". Doch daarover in een volgend artikel. DE VEILINGSOMZET TE GROOTEBROEK. Men is tevreden in „De Streek". Het is nu mogelijk de eindrekening over 1936 op te maken, en aan de hand daar van kan worden getuigd: Men is tevreden in „De Streek". We bewegen ons na de vele malaisejaren ook hier weer in de stijgende lijn, hetgeen in de veilingsom zetcijfers behoorlijk tot uitdrukking wordt gebracht. De raming wordt hier overtrof fen met circa een kwart millioen. Hoewel de ziekte onder de vroege aard appelen den omzet zeer nadeelig beïn vloedde, haalden wy in het afgeloopen jaar 740.708.37 tegen 485.175.84 in '35. Dit bepaald gunstige resultaat komt voornamelijk op rekening van de bloem kool, welk product alle pessimistischen verwachtingen den bodem heeft ingesla gen en waarvoor over de maand Decem ber zelfs nog 180.000.werd besomd. Zelfs nu nog zijn de aanvoeren voor den tijd van het jaar vrij aanzienlijk en hoewel Duitschland niet meer aan de markt komt, bestaat er in België en in het binnenland nog voldoende vraag om de prijzen op een redelijk peil te houden. POLDERBENOEMINGEN. Bij K.B. zijn benoemd: a. met ingang van 1 Jan. 1937 tot hoogheemraad van het hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, de heer J. Bruin Czn. te Zijpe; b. met ingang van 1 Jan. 1937 tot heemraad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmeram- bacht, de heer D. Swart te Sint-Maarten. St. Willibrordusstichting. Door aankoop is de Stichting eigenaresse geworden van de bloem bollenkweekerij van den heer G. S. Koomen. Hierdoor heeft men een geheel aaneensluitend complex gekre gen, begrensd door den Kanaalweg. Onder leiding der broeders hebben de patiënten een flinke sloot gegraven, als afscheiding van genoemden weg. Ook heeft men het be staande kerkhof achter de Stichting bedui dend vergroot. Voorts worden andere werk zaamheden uitgevoerd. Men kent hier geen werkloosheid. De grenswijziging. Door de katholieken zullen in dien andere politieke partyen daarmede accoord gaan vijf candidaten worden gesteld voor de grensregeling AlkmaarHeiloo, Ook by andere groepen heeft reeds een bespreking plaats gehad.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11