Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS txuUste A Stad en Omgeving. SPAANDER Sc CO. Oranjejubel buiten onze grenzen. fzmÓHciaat TUeuws WIERINGERWAARD KOOPr NV GOEDKOOP EEN WINTERJAS. Het raadslid Bulens gerehabiliteerd. Bioscopen. City-theater, acht uur, hoofdnummer In termezzo (amus.); hoofdrollen Tresi Ru- öolph en Albr. Schoenhals. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een liefde aan den Donau (rom.); hoofd rollen Ramon Novarro en Evelyn Laye. Extra: de huwelijksplechtigheid. Toegang voor eiken leeftijd. Eiken dag 11 uur—5.30 uur Filmac-voor stellingen voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer De fatale bruid (rom.-sens.); hoofdrol Mary Ellis. Extra: de huwelijksplechtigheid. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer het eerste deel van De fluisterende schaduw (sens.); hoofdrollen Bela Lugosi en Jack Perrin. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 11 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, Comité voor gewetensvrijheid, spreker H. Eikeboom. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. Oranjefeest te Schoorl, bal en cabaret bij Schuyt en Timmerman. Dinsdag 12 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, Maatschp. tot Nut van 't Alg., voordrachtavond door Eduard Verkade. 8.15 uur, Handelsschool, eerste cursus avond dr. Banning. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, lezing met lichtbeelden over Nieuw-Guinea. Woensdag 13 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Distel door Ulvadero. 8.30 uur, r.k. kerk op de Laat, conferentie voor niet-katholieken. 8 uur, uitvoering door 't OntluiV^-^e ■P""cje te Heiloo. Donderdag 14 Januari. 8 uur, bioscoop Harmonie, vertooning film Mazurka (hoofdrol Pola Negri) voor den Nieuw Malth. Bond; spreker G. J. Selier, onderwerp Gij ouders". 8 uur, uitvoering door 't Ontluikende Roosje te Heiloo. tionaal-socialistische ministers te Neuren berg niet hun antipathie tegen de regee ring van het volksfront en keerden zij zich vooral tegen de Fransche regeering. De Duitsche regeering tracht een scheu ring te brengen in de Fransche openbare meening door een onwaarschijnlijken eer bied voor Fransche rechtsche kringen te toonen in het tweede bericht. Bovendien beoogt men een diplomatieke manoeuvre In officieuze commentaren wordt verklaaid dat Frankrijk bezig is met strategische ope raties tot steun van de rooden om Gibraltar vanuit het noorden te bedreigen. Het doel van dit fantastische plan wordt door het Duitsche nieuwsbureau zelf uiteen gezet door de vraag: „Wat denkt Engeland hiervan?"... het is de vasal van Frankrijk en overgeleverd aan haar genade". De manoeuvre van Duitsohland is het eerste antwoord op het aanhouden van de Britsche regeering om de kwestie der vrij willigers zoo spoedig mogelijk op te lossen De perscampagne, welke te Berlijn is ge opend aan den vooravond van een nieuwe Britsche nota, tracht Frankrijk van Enge land te scheiden en Duitschland bij voor baat vrij te pleiten van Schuld. Verder wordt erop gewezen, dat de Duit sche regeering in het binnenland geen offi cieel dementi heeft gepubliceerd op de berichten uit Parijs en Londen over de aanwezigheid van Duitsche vrijwilligers en Duitsch materieel in Spanje angstvallig verborgen werden gehouden door de Duit sche openbare meening. De Duitsche pers vergenoegde zich gisterochtend met een aantal beleedigingen te antwoorden op de nauwkeurige aanduidingen van de Fransche en Britsche bladen. Moet men nog verder gaan en zich afvra gen of de campagne een ander doel heeft, vraagt Havas vervolgens. In de geschiede nis van het nation aal-socialistische regiem zjjn reeds verscheidene campagne ontke tend en steeds liepen deze uit op een „coup de theatre" in de buitenlandsche politiek.. Zal Duitschland thans onder voorwendsel van een overtreden van de niet-inmenging door Frankrijk een expeditiecorps naar Spanje zenden, zooals Franco verlangt? De huwelijksgeschenken te be zichtigen in het paleis Kneuterdijk. De huwelijksgeschenken aan het ko ninklijk bruidspaar zullen gedurende eenige dagen voor het publiek te bezich tigen zijn in het paleis Kneuterdijk tegen een toegangsprijs van 25 cent. De opbrengst zal worden aangewend voor liefdadige doeleinden. Met ingang van Donderdag 14 Januari zal het paleis geopend zijn van 1012 uur des morgens en van 14 uur des namid dags. De ingang is aan de voorzijde. Des Zondags zal het paleis gesloten zijn In België. Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard is gister in de hervormde kerk aan het St. Katha- rinaplein te Brussel een plechtige gods dienstoefening gehouden, welke o.a. werd bijgewoond door den Nederlandschen ge zant, den Belgischen minister-president en den aide de camp des konings als vertegen woordiger van dezen, alsmede door vele andere officieele personen. Ook in de herv. kerk te Gent is in ver band met het huwelijk der prinses een gods dienstoefening gehouden. De dienst werd bijgewoond door den Nederlandschen con sul, den burgemeester van Gent, den com missaris van het arrondissement en ver scheidene civiele en militaire persoonlijk heden. Te Rome. Met spanning en steeds groeiende enthou siasme leefde de Nederlandsche kolonie te Rome mee met het nationale gebeuren. Zeer juist drukte jhr. van Panhuys, tijdelijk zaak gelastigde, aller gevoelens uit bij de ope ning der Oranje-Nassau tentoonstelling in Nederl. Historisch Instituut door te zeggen, dat de Nederlanders in den vreemde zich bij gelegenheden als deze, nog meer dan an ders vereend gevoelen met ons vorstenhuis Er wordt op dezen tentoonstelling een overzicht geveven van het Huis van Oranje, vanaf den tijd der republiek en der stadhou ders tot aan het koninkrijk in zijn verleden en meest recente heden. Op den huwelijksdag was de kolonie te gast bij den rector van het Nederlandsche priestercollege, mgr. dr. B. J. Eras, om te zijnen huize de plechtigheden per radio te volgen. Een telegram van gelukwensch aan het vorstelijk bru'dspaar werd door jhr. Pan huys onder aller luide instemming verzon den. van Maandag 11 Januari 1937. OPGAVE VAN NOORUHOL1 ANDSCH LANDBOUW CRED1ET N.V. 1007/, 6 1 <H% 21 */b 151*/* 181% 797, 155'/, 487c 02»/, 239 323 1707, 169 202 389»/, 416 (Ongecorrigeerd.) GRAAF EN GRAVIN STERRENBERG IN POLEN. De Graaf over de verdere reisplannen. Graaf van Sterrenberg (prins Bernhard) heeft een vertegenwoordiger van de I „Hustrowany Kuryer Codzienny" een onderhoud toegestaan en daarin verklaard, dat hij met zijn gemalin waarschijnlijk een bezoek zal brengen aan de Poolsche win tersportplaats Zakopane en aan Krakau, de oude hoofdstad van Polen, waarover hij zeer schoone dingen heeft hooren ver tellen. Misschien zal het jonge paar eveneens I een bezoek aan andere Poolsche steden brengen, doch dan pas over twee of drie weken. Prins Bernhard verklaarde voorts, dat hij en zijn gemalin bekoring vinden in een verblijf in Polen, waar de prins reeds lan- j gen tijd van plan was op bezoek te gaan en waar hij vele vrienden telt. Krynica noemde hij prachtig. De Poolsche autoriteiten blijven bij een I volledig stilzwijgen. Zij verklaren niets te j weten van een verblijf in Polen van prin ses Juliana en den prins der Nederlanden. 54 347, 19V;6 96 llVie aatste k ,30-z 45 1007, 100 21»/, 150 18 7, ,9 156 497,-'/, 927, 244 V, 3247, 173,-4* Vorige koei STAATSLRLN1NGEN. 4 Neder I. 1934 4 Neil -mdië 1934 514 L/uitschl 30 m verxl. BANK-lNal C.LL1NGC.N, Amslerd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BiNNfc.NL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Geilt Cert. Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem Bezit Uniiever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting 69 is Anaconda407, Bethleh. Steel 50 Cities Service 37, Kennecott Copper 46 Republic Steel 21 Standard Brands 127], Steel comm59»/u U. S. Leather5 CULTUUR MAATSCH. H. V. A4841/. Java Cultuur 229»/, Ned Ind Suiker Unie169»/, Vorstenlanden 38'/, Dito action, 25 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij,. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. M- Perlak 93 Phillips Oil 387, Shell Union 21 «/,t Tide Water 15l%6 RUBBERS. Amsterd Rubber 308'/, Deli Bat Rubber 191 Hessa Rubber 199 Oostkust 75 Serbadiadi181»/, Interc. Rubber 41 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 1267, Scheepvaart Unie 1167, TABAKKEN. Deli Batavia 254 Oude Deli 3147, Senembah2807, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Soutbern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 182»/, 1.82% 8.97% 8.96 y, 73.50 73.50 8.53 8.52 H 30.80 30.81 41.96 41.94 40 05 40.05 4625 46.22 X 45 07 <4 45.07 H 9.rs 6.40 42-V1<r 577,6 3 Vv - yi« 47 ir16-| 22'/,-'/, 12 öOi-Vw 57. 490 /,-l 23/5-8I 173i/s-4 407,-7, 26 '68% 202 392. 4201 -U 95-6 38'%6 21I-^6 16-VM 315-% 194 199 70 1817, 4%s 124 1171-81 255 317 281 547, 34'/9 197, 977, 11% Te Davos, Ook de Nederlanders te Davos hebben het huwelijksfeest gevierd. Het feestelijk ver sierde en 's avonds schitterend verlichte Nederlandsch sanatorium was Donderdag het middelpunt van de feestvreugde. Des morgens hield de consul, dr. P. C. Gugelot een druk bezochte receptie in de eetzaal, 's avonds werd een vuurwerk afgestoken. Den patiënten werd een feestdiner aange boden, dat men aanving met een uit volle borst gezongen Wilhelmus. In een vlot speech ie schetste dr. Gu«elot, hoezeer prin ses Juliana vele goede eigenschappen van haar drie groote voorouders in zich ver een igt. Intusschen waren vele gasten in het sana torium gekomen en bij de muziek van een strijkje bereikte de feestvreugde haar hoog tepunt. Lustige zang vulde kamer en zalen. Huwelijksfilm in Duitschland. De Duitsche legatie te Den Haag deelt or.s mede, dat het bericht, waarin melding werd gemaakt van moeilijkheden, welke aan de vertooning van films over de huwelijksfees ten in Duitschland in den weg waren ge legd, onjuist is. Voor deze films moesten slechts de voorgeschreven formaliteiten vervuld worden, welke gelden voor al'e films, die voor de eerste maal vertoond zul len worden. Tegen twaalf uur kwam de „Hertog Hendrik" naar buiten. Nadat de oorlogsbo dems door de sleepboot van den wal was getrokken voer het schip op eigen kracht uit. Het grootste deel der bemanning stond bij het verlaten van de haven aan het dek opgesteld. Opgewekt werden de laatste groeten naar de bewoners op den wal ge bruld. Tien minuten later voer ook de „O. 16" de haven uit. Ook aan boord van dit mari nevaartuig stond het grootste deel der be manning aan dek aangetreden. Beide sche pen vingen hun reis aan. Na korten tijd waren zij uit het gezicht verdwenen. Begrafenis oud-weth. Sleutel. Tusschen de jubileumfeesten door werd Zaterdagmiddag wijlen de heer A. Sleutel teraarde besteld. Wel een schrille tegenstel ling. Velen hadden door hunne tegenwoordig heid blijk gegeven van hunne belangstelling. Toen de kist in de groev was neergedaald, was het burgemeester Kaan die de groote verdiensten van den overledene schetste. Namens den raad hebben we, ald. spr., den overledene een eenvoudige bloemenhulde meegegeven en, zich tot de kinderen wen dende, zeide spr.: het feit dat U hier veel belangstelling ziet moet U doen inzien dat het leven van Uw vader niet voor niets is geweest. Oud-wethouder Sleutel rust zacht, gij hebt Uw rust verdiend. In aansluiting hierop zeide Dijkgraaf Ha ringhuizen dat de heer Sleutel naast de gemeente-functiën vanaf 1904—1913 Hoofd ingeland en tot 1921 Heemraad van den polder is geweest. Ook vooral in deze func- tiën werd blijk gegeven van warme gevoe lens voor het welzijn van den polder. Wethouder Koster zeide, dat bij hem een gevoel van dankbaarheid was voor al het geen hjj van den overledene had geleerd. Ten slotte bedsnkte de jongste zoon alle aanwezigen voor hunne betoonde belangstel ling en in het bijzonder de drie sprekers voor hun woorden. Ook heeft „Apollo" nog enkele nummert gezongen n.1. Het Wilhelmus, Het Bondslied, Het lied van de Zee en Driekoningen. Ook de heer Moretti gaf nog eenige ver bluffende staaltjes te zien van vingervlug heid. Hij heeft uitstekend voldaan. Vooraf sprak oud-burgemeester Haring huizen enkele woorden, waarbij verklaard werd dat dit huwelijk, wat wij heden fees telijk herdenken, niet alleen van groote be- teekenis is voor het vorstelijk huis, doch in 't bijzonder voor ons geheel vaderland. Ook de muziekvereeniging „Ons Genoegen" heeft zich niet onbetuigd gelaten en speelde er af en toe dapper op los onder directie van den heer van der Kolk Jr. (De directeur zelf was vertrokken). Ten slotte een enkel woord over de ver lichting. Slechts enkele gebouwen waren verlicht. We zagen ons Polderhuis aardig versierd en werd met behulp van schijn werpers mooi verlicht. In den tuin bij notaris Koomen was een groote ster geplaatst, waarin vetpotjes, met diverse kleuren verlicht. Werkelijk heel mooi. Verder meer kleinere versie ringen. In beide café's Wieringerwaard wijze feest gevierd. Het is mogelijk, dat de heer Van de Vall en mej. Nierop als raads leden bedanken. schitterende muziek, heeft op waardige New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo I»a' ië Praag DAAD VAN EEN OVERSPANNEN MAN. Vanochtend om elf uur toen de familie V., wonende in den Bullewijk nabij Ouderkerk, rustig in haar huis vertoefde, kwam plotseling een man binnen stormen en begon den inboedel kort en klein te slaan. Daarna wilde de man de bewoners te lijf. Op het hulpgeroep kwam een buur man binnen en probeerde den man te overmeesteren. Kort daarop verscheen ook de politie. Een voorbijrijdende vrachtauto werd aangehouden en met zeer veel moeite werd de woesteling met dezen wa g- overgebracht naar het gemeentehuis te OuJ~rkerk. Vandaar had men intus schen den G. G. en G. D. gewaarschuwd. P jr ziekenauto werd de overspannen man de 38-jarigg gehuwde S. B. uit Hilversum naar de Valeriuskliniek te Amsterdam overgebracht. HERINNERINGSBOOM TE SOESTERBERG VERNIELD. Hedenmorgen werd bij de politie te Soes- terberg kennis gegeven, dat baldadige ele menten den herinneringsboom, staande aan de Verlengde Tempellaan en geplant op Don derdag 7 Januari ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bern hard hadden vernield. De kroon is geheel uit den boom gedraaid, terwijl alle zijtak ken zijn afgerukt. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. DE „HERTOG HENDRIK" EN DE „O. 16" VERTROKKEN. Hedenmorgen twaalf uur hebben H. M.'s „Hertog Hendrik" en H.M.'s „O 16" de ha ven van Nieuwediep verlaten, respectieve lijk voor het maken van een driemaande- Hjksche reis naar -ie Middellandsche zee en naar den Atlantischen oceaan. Reeds vroeg in den morgen was er een ongekende druk te in de buitenhaven. De laatste toebereid selen voor het vertrek werden getroffen en, waarschijnlijk door het mooie winterweer, was er meer belangstelling dan anders. Om half elf had aan boord van de onder zeeboot een inspectie plaats. Deze werd gehouden door vice-admiraal Vos. Officieel afscheid werd genomen door schout bij nacht Dikkers. Door ziekte was vice-admiraal Kruys verhinderd aanwezig te zijn. Na de inspectie zagen wij aan boord van de „O. 16" den eenigen civielen passagier nog even aan dek wippen, prof. dr. F. A. Vening Meinesz, of, zooals hij bij de Neder landsche marine genoemd wordt: „de pro fessor". Hij maakte foto's en had het zelfde vroolijk lachende gezicht van den passagier van de „K. 18". Om kwart voor twaalf werd de valreep ingehaald en kwamen de sleepbooten voor. Om het Pierhoofd had zich veel publiek verzameld om een laatst vaarwel aan de vertrekkenden toe te roepen. Eenige water vliegtuigen van het vliegkamp de Mok zweefden door de blauwe lucht. Een ervan streek op het Marsdiep neer. Viering vorstelijk huwelijk. Onder begunstiging van prachtig win terweer hebben we ook in jnze gemeente feest gevierd ter gelegenheid van het huwe lijk onzer prinses en wel op Zaterdag 9 Januari. Des morgens kwartier voor tien klokgelui tot 10 uur, waarna een wijdings- dienst met als spreker ds. Enklaar uit den Helder. Hoewel er een groot aantal menschen aan wezig was, hadden we toch verwacht, dat er geen plaats onbezet was gebleven en toch was dit het geval. Door de Ned. Herv. Vrouwenclub was de kerk eenvoudig doch smaakvol versierd. Na het zingen van de 3 eerste verzen van psalm 100 kregen we te hooren een sonate in j mineur op orgel en viool door de hee- ren H Hartog, organist in de Ned. herv. kerk te Zaandam en J. Ay te Anna-Pau- lowna. Daarna werd door de zangvereeniging „Apollo", onder leiding van een heer J. van Ham ten gehoore gebracht „Drie Koningen". Dit mooie üeé, dat keurig werd gezongen, klonk vanaf de galerij heel goed. Dan nam ds. Enklaar het woord om een rede te houden waarvan de tekst luidde: Verblijdt U met de blijden. Met algeheele aandacht werd naar de e begaafde spreker geluisterd en als slot nog twee stuks or gelconcert met viool n.1. Ave Maria van Gounod en Fraumerie "an Schumann. Deze twee heeren hebben ons werkelijk ieta schoons later, hooren Prachtig, zuiver en klankvol. Het eerste nummer voor velen een onbekende sor.ate heeft, hoewel het heel mooi was, misschien niet zoo goed voldaan als de twee laatste nummers wel ke meer bekend waren. H»t geheel was af. Des middags, ruim één uur, waren alle kinderen in de 0. 1. school present, vanwaar ze in optocht, voorafgegaan door een ruiter stoet onder leiding van den heer P. Harder en onze wakkere muziekver. „Ons Genoe gen", onder het spelen van opgewekte mar- schen bij de Kleine Buurt om naar de zaal van den heer Schenk zijn gegaan. Voor deze mooie optocht, de kinderen waren allen met oranje getooid en in de hand een oranje vlaggetje, was van de zijde van het publiek een groote belangstelling. In de mooi versierde zaal van den heer Schenk werden de kinderen onthaald 00 ranja, koekjes enz., terwijl de heer Moretti, uit Alkmaar, met zijn aardige en ook voor ons onbegrijpelijke manier de kinderen op zeer aangename wijze een paar uurtjes heeft bezig gehouden. En nu het avondfeest. Dit is in een woord gezegd schitterend geweest. Wij hebben nog weer eens laten zien dat we nog feest kun nen vieren. Alle aanwezigen en dat waren er zeer veel (beide zalen waren stampvol) waren het met elkander eens en wel zeer eens. Er werd gedanst, gehost, gezongen, ge sprongen, enz., enz. Men weet, dat in verband met de aan klacht tegen wethouder Bonsema zoowel de aangeklaagde als de aanklagers met roye ment van de partij gestraft zijn. Het royement werd allereerst door de af- deeling uitgesproken en wel ten opzichte van de heeren Bonsema, Bakker en mevr. HellemanHardeboL Het voorgestelde royement Bulens kon in de afdeeling geen meerderheid vinden, maar het Partijbestuur, dat blijkbaar terecht van meening was, dat wanneer drie hetzelf de doen zij ook dezelfde straf verdienen wanneer men althans meent, dat er gestraft zal moeten worden heeft ook het roye- ment-Bülens uitgesproken. Er was verder verschil in de behandeling van het hooger beroep. De heeren Bonsema, Bakker en mevr. Helleman-Hardebol door de afdeeling geroyeerd kwamen In hooger beroep bij het Partijbestuur, dat het royement handhaafde en waarmee, wat hen betreft, de kwestie was afgedaan. De heer Bulens alleen geroyeerd door het Partijbestuur kon in hooger beroep gaan bij den zoogenaamden Partijraad, wel ke thans een beslissing heeft genomen. In het Volksblad wordt over de beslissing het volgende gemeld: De Partijraad hield zich nog uitvoerig bezig met het beroep, dat W. J, Buiens uit Alkmaar op dit college deed tegen zijn door het Partijbestuur uitgesproken royement Dit beroep is toegewezen, zoodat Bu lens lid van de partij mag blijven. Hoewel ons de beslissing van den Partij raad logischer voorkomt dan die van aet Partijbestuur, blijft na deze uitspraak toch de zonderlinge situatie bestaan, dat van de drie aanklagers er twee geroyeerd zijn en de derde vrij-uit gaat. Wü zijn er van overtuigd, dat wanneer de hooger beroep-regeling voor alle drie de zelfde zou zijn geweest niet alleen de heer Bulens, maar ook de heer Bakker en mevr. Helleman-Hardebol als partijleden gehand haafd zouden zijn. Intusschen schijnt door de uitspraak van den Partijraad het doek na de laatste acte van dit sociaal-democratische drama nog niet gevallen te zijn. Naar men ons mededeelt zou er ook in de afdeeling Alkmaar al oneenigheid over deze uitspraak zijn en zou de voorzitter, de heer C. Couwenhoven, zich niet met de genomen beslissing kunnen vereenigen met het gevolg, dat hij als voorzitter der afdeeling zal be danken. Er is trouwens een tweede kwestie. Er schijnt een verklaring van de raadsleden Van de Vall en mej. Niero, te bestaan, dat zij als zoodanig zullen bedanken wanneer de heer Bulens gerehabiliteerd wordt en dus in den Raad terug keert. Wordt aan deze verklaring alsnog ge volg gegeven dan zouden er dus op nieuw twee soc.-dem. vacatures voor den gemeenteraad komen. Wij hebben zelden een zoo verwarde ge schiedenis gezien, een afdeeling die den be schuldigde en twee aanklagers royeert, een Partijbestuur, dat alles royeert, een Partij raad die één der aanklagers handhaaft, een sociaal-democrat ische raadsgroep waarvan wethouder Bonsema buiten partijverband blijft zitten, waarvan de heer Dekker reeds de plaats van den heer Bakker heeft inge nomen, waarvan de heer van Drunen zich van alle ruzie niets aantrekt en waarvan de heer Van de Vall en mej Nierop door hun mogelijk vertrek een demonstratie va on tevredenheid wil'in geven. Het gevolg van deze geheele kwestie is een groote verdeeldheid in de S.D.A.P. en voornamelijk in de afdeel in" Alkmaar en wij gelooven, dat, wanneer men dit alles voorzien had, de zaak een geheel ander ver loop zou hebben gekregen. Wellicht is het nog niet te laat voor de Afdeeling Alkmaar om het initiatief tot een nieuwe en meer bevredigende behandeling van deze onverkwikkelijke kwestie te ne men.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2