J*gezonden Stukke*. Beverwijk-Alkmaar 1-1. Glimlachje De tweede helft. Wie meent dat de rood-witten die over een belangrijke veldmeerderheid beschik ken, veilig zijn, vergissen zich De withem- den werpen zich dadelijk met een ongekend enthousiasme in den strijd en na vier mi nuten weet Bijl er 24 van te maken En steeds weer komen de gastheeren terug en geven v. d. Horst c.s. handen vol werk. De rood-witten weten echter van geen wijken van Eerden redt eenmaal vanaf de doel lijn en ten slotte kunnen zij langzaam aan het spel verplaatsen. De druk was op meesterlijke wijze doorstaan. Bij een der tegen-aanvallen doet Indri goed werk, zet voor, een gloeiende kogel van de Groot in de richting van het Helder-doel volgt, doch toevallig is een Helder-hoofd tusschen beide. Erger is hiermede voorko men, doch het gevolg is even stoppen voor een lichte blessure Nadat v. d. Horst nog een kanjer van Kiesewetter heeft mogen stoppen, zijn de Boys weer in het offensief. Schenke en Pater schieten om beurten naast, doch Indri, die van rechts naar links „zwerft", heeft succes en de stand is 25. schen 2000 en 3000 het niet eens. Men stak dit niet onder stoelen of banken en tenslotte eischten de toeschouwers hun entreegeld terug. Het bestuur van „Veendam" besloot echter geen geld terug Je betalen, doch maakte bekend, dat de kaarten, die voor dezen wedstrijd waren gekocht, geldig zouden zijn voor den eerstvolgenden thuiswedstrijd van Veendam. Doch ook hiermede nam het publiek geen genoegen. Het kwam tot wan ordelijkheden, waarbij de auto van den heer Pattje, secretaris van „Veendam", om ver werd gegooid. Door op het terrein aan wezige politie werden eenige charges uit gevoerd, doch toen ook dit niet hielp, loste de politie eenige schoten in de lucht. Dit bracht er danig den schrik in. Zonder veel moeite slaagde de politie er tenslotte in, het publiek te verspreiden, waarna de rust terugkeerde. Nu lijkt een Alkmaarsche zege een feit en we noteeren nog een paar harde schoten van de Grand, die Kenter echter prachtig tot corner werken. Ook deze corners worden naar behooren weggewerkt. Als v. d. Horst zoo onfortuinlijk is een lastigen bal te laten vallen, wordt hem dit noodlottig (35). Wat beide ploegen ook probeeren, meerdere doel punten blijven uit. Met een Alkmaarsche aanval en goede scoring-kans, komt het eindsignaal. Toen de scheidsrechter om 2 uur de elftal len liet aantreden, verschenen beide elftal len met eenige invallers. Alkmaar won den toss en Beverwijk trapte af. Direct ontwik kelde zich een vlug spelletje en het was aan te zien, dat beide partijen hun best zouden doen om de punten te bemachtigen, die ten slotte eerlijk gedeeld zijn, hetgeen de ver houding goed weergeeft. Wij moeten direct vaststellen, dat het veld nog tamelij k hard was van de vorst, vooral het doel tot waar de zon niet had kunnen doordringen. Het begin na den aftrap was voor Bever wijk, doch direct daarna nam Alkmaar het spel in handen en er ontstonden gevaarlijke aanvallen, welke echter door de achterhoe de van Beverwijk goed werden gekeerd. Het spel golfde op en neer met Alkmaar eenigs- zins in de meerderheid. Toen het spel een kwartier oud was, zette de Alkmaar-links- buiten den bal laag voor het doel en 't was de snel toeloopende Alkmaar-rechtsbinnen die den bal tusschen de backs en keeper door het doel in liep. Alkmaar had na een kwartier de leiding en niet onverdiend. Beverwijk nam hier geen genoegen mede en trachtte 't spel in handen te nemen, het geen niet lukte. Wel beleefden wij eenige benauwde oogenblikken voor het Alkmaar- doel, toen de invaller-linksback den bal eenige malen onvoldoende wegwerkte, doch de halflinie, die een uitstekende partij ten beste gaf, wist hieraan ook steeds een goed einde te maken en den bal weder met lange passes naar haar voorhoede door te geven. Wij noteerden echter een paar goede aanval len van Beverwijk, welke in laatste instantie door Duiveman op sublieme wijze gekeerd werden. Plotseling een goede Alkmaar-aan val en de bal werd door een der backs weg gewerkt, doch onvoldoende, zoodat de bal juist voor de voeten van van Os sprong, die zich geen oogenblik bedacht en op zeer fraaie wijze doelpuntte, welke doelpunt ech ter zeer terecht door den scheidsrech ter werd afgekeurd wegens buitenspel. Nu volgden eenige aanvallen van Bever wijk, waaruit door haar gedoelpunt werd, dank zij een misverstand in de Alkmaar achterhoede, hetgeen zeer jammer was, daar deze linie zich kranig verweerde. Met dezen stand brak onder zeer groote spanning de rust aan (11). De tweede helft kenmerkte zich doordat het tempo niet zoo snel is als voor de rust. Het gladde veld liet zijn invloed gelden. Toch wist Alkmaar een serie aanvallen op te zetten, doch ook de achterhoede van Be verwijk was paraat. Toen het spel een kwartier oud was, moest de scheidsrechter eenige waarschuwingen uitdeelen, daar Beverwijk het spel trachtte te forceeren, om de kans op het kampioen schap te behouden. Zij zette eenige fraaie aanvallen op, doch deze werden in laatste instantie keurig door Duiveman onderschept. Beverwijk trachtte Alkmaar in te sluiten en was toen steeds in de meerderheid Dit had echter ook zijn gevaarlijke zijde, het welk Alkmaar ook liet zien door eenige vlugge uitvallen. Uit een hiervan ontstond een vrije schop op den rand van het straf schopgebied, welke echter niets opleverde. Zoo verstreek langzaam den tijd en Alk maar kwam in deze laatste periode weder in de meerderheid. Eenige minuten waren er nog te spelen, toen Alkmaar weder op den rand van het strafschopgebied een vrije schop toegewezen kreeg. De laatste kans, doch ook deze werd niet benut en met Alk maar in de meerderheid floot de scheids rechter voor de laatste maal. Het Alkmaar-elftal kan op een zeer goe den wedstrijd terugzien, terwijl ook de in vallers zich kranig verweerd hebben. De scheidsrechter floot uitstekend hield het spel goed in handen. Hockey. H.H.IJ.C. II—ALKMAAR I 0—6. Twee Alkmaarsche zeges, Het nieuwe jaar is goed ingezet. Volledig spelend heeft het eerste elftal gisteren, met Valkering voor het laatst in haar gelede ren, weer een glorieuze zege behaald, dit maal op H.H.IJ.C. II in Den Haag, dat de derde plaats op de ranglijst bezet. De strijd om de eerste plaats gaat nu ver der voornamelijk tusschen Leiden en Alk maar, waarvan de stand hier volgt: Leiden 10 7 2 1 16 35—18 Alkmaar 8 6 1 1 13 289 In de Haagsche kleedkamers werd onze spil naar aanleiding van zijn aanstaand ver trek naar Engeland door den captain met eenige hartelijke woorden toegesproken Daar H.H.IJ.C. erg laat was en zelfs nog naar een tweeden scheidsrechter moest zoe ken, werd pas tegen kwart voor drie begon nen. Direct na de bully ging Alkmaar er vandoor en doelpuntte binnen enkele secon den haar eerste goal door den rechtsbinnen. Al gauw bleek, dat Alkmaar kalmer en voor zichtiger speelde dan haar tegenstanders. Daardoor werd op het harde veld een beter afgewerkt geheel gevormd. Twee minuten na den aanvang lag de bal reeds weer in het vijandelijke doel, nu door den linksbin nen ingeschoten. Weinige minuten later werd, zonder dat het Alkmaarsche doel nog aan eenig gevaar blootgestaan had, alweer door de onzen gescoord, ditmaal door han dig vrij werken en een snel schot van den rechtsbuiten. Vervolgens werd eenigen tijd gelijk opgespeeld, met Alkmaar in veld meerderheid. Eenige aanvallen van H.H. IJ.C. werden door ons achtertrio, waarvan speciaal de keeper heel goed in conditie was, goed afgeslagen en gaven dan ook wei nig gevaar. Voor de rust scoorde ook de midvoor der groenwitten nog, zoodat bij den stand 04 gewisseld werd. Er werd direct doorgespeeld en nu zette H.H.IJ C. even op, doch Akmaar wist haar overwicht weer te herwinnen; doelpunten bleven ver der voorloopig echter uit. Hoewel strafcorners op het bevroren veld moeilijk te nemen waren, wist ons strafcor- nertrio toch na eenige mislukkingen een strafcorner in een goal om te zetten. Tenslotte wist ook onze rechtsbuiten den bal met een scherp schot nogmaals in de goal te doen verdwijnen, waarmede de eind stand 06 bereikt werd. Na afloop van dezen prettigen wedstrijd werd nog in de „Beukenhof' in Oegstgeest een afscheidsdronk gewijd aan onzen ver- trekkenden spil. ALKMAAR II—T. H. C. '25 4—0. en ERNSTIG INCIDENT VOOR DEN WEDSTRIJD VEENDAM—BE QUICK. Voor gisteren was te Veendam de eerste klasse wedstrijd VeendamBe Quick vast gesteld, die in verband met de positie van beide vereenigingen niet van belang ont bloot was. Het terrein was in de morgenuren goed gekeurd, doch des middags vond een her keuring plaats door den scheidsrechter, die dezen wedstrijd zou leiden, ir. Neuerburg. Laatstgenoemde vond het terrein te hard, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, dat het nogal gevroren had. Hij was van mee ning, dat de wedstrijd moest worden uit gesteld. Met deze beslissing was het publiek men schatte het aantal toeschouwers tus- Ook dezen keer ■yist Alkmaar II zich op de tweede plaats van de ranglijst te hand haven met 11 punten uit 6 wedstrijden. Het dient gezegd dat de Alkmaarders niet in kampioensvorm speelden, waartoe overi gens ook het harde, hobbelige veld niet bevorderlijk was. Slechts aan het feit dat T. H. C. er a! heel weinig van terecht bracht heeft Alk maar de overwinning te danken. De ach terhoede der onzen speelden weer 'n goeden wedstrijd, de keeper behoefde daarom ook vrijwel niet in te grijpen. De voorhoede was ook in dezen wedstrijd lang niet ideaal. Zij vormde vooral geen eenheid. Het fraaie spel van den Amsterdamschen. keeper gaf haar bovendien geen gelegenheid tot goals te komen. De wedstrijd had een eenzijdig karakter. Een sterk aanvallend Alkmaar had na pl.m. 30 minuten eindelijk succes toen een handig genomen vrije bal van den rechtsbinnen, de rechtsbuiten de gelegenheid gaf de keeper te omspelen en te scoren. Spoedig kwam het einde van de eerste helft. Na gedraaid te hebben zetten de bei de elftallen al hun krachten op het spe! hetgeen tot gevolg had dat na vele ver- geefsche aanvallen de T. H. C.-keeper zijn eenige fout mélakte en een overigens keurig diagonaal schot van den linksbuiten ver keerd beoordeelde, 2—0 voor Alkmaar II. Kort daarop bracht de middenvoor van de thuisclub de stand op 30, terwijl de rechtsbinnen een zeer terecht toegewezen straf-bully benutte. Deze beslissing van den scheidsrechter bracht de gemoederen van de Amsterdammers eenigszins in beroering, waardoor zij er nog minder van terecht brachten. Ook de Alkmaarders bleken hun kruit verschoten te hebben en met 4—0 in het voordeel van Alkmaar II kwam het einde. Rest ons nog te vermelden dat de twee scheidsrechters als steeds hun taak ten volle waard waren. Beek in den volgenden thuiswedstrijd op Zondag 24 Januari tegen de Bruinvisschen (Den Helder) weer van de partij zijn, want zijn afwezigheid deed zich wel ge voelen. Over den wedstrijd het volgende: De eerste speelhelft kenmerkte zich door een dusdanig D. A. W. overwicht, dat de D. A. W. keeper er slechts éénmaal aan te pas behoefde te komen. Vooral Stam mes speelde uitstekend en onophoudelijk trok hij er tusschen uit met snelle rushes over het groote veld, om met vaak harde schoten het doel der tegenstanders te be stoken. Daarbij zorgde hij er steeds voor om, wanneer een aanval was afgeslagen tijdig weer in de achterhoede op zijn plaats te zijn. Met meer geluk dan wijsheid slaagde de „Vest"-keeper er in om zijn doel schoon te houden, waarbij hij tweemaal de hulp van de doelpalen niet kon ontberen bij een prachtige dopshot van Niezen en een zeer hard schot van Stammes. In snelheid waren de D. A. W.-spelers hun tegenstanders stuk voor stuk de baas, maar door stevig spel wist „de Vest" nog zooveel mogelijk onheilen te voorkomen De combinatie vlotte uitstekend bij D. A. W„ en het scheen slechts een kwestie van tijd. dat de doelpunten zouden komen. Met veel bravour en met veel geluk hield de „Vesf'-keeper er echter alles uit, waardoor de stand met de rust nog steeds 00 was. Na de rust herstelde „de Vest" zich eenigszins en ze wisten het spel eenige ma len naar de D. A. W.-helft te verplaatsen. Verder dan tot enkele verre schoten wisten zjj het echter niet te brengen. Aan den an deren kant schoot Niezen een paar maal precies over. Plotseling werd het opdringen D. A. W. noodlottig, toen „de Vest" een vrijen worp werd toegekend. Eén der voorspelers lag vrij en met een zuiver schot in den hoek bracht hij, geheel tegen de spelverhouding in, den stand op 10 voor „de Vest". Nu zette D. A. W. alles op alles. Niezen was na het uitzwemmen weer het eerst bij den bak, Caarls trok mee naar voren en met een flitsend diagonaal achterwaartsch schot slaagde la?tc'f'TQnoemde erin om al thans nog een gelijk spel te bewerkstelli gen. Direct hierna floot scheidsrechter Ha zenberg. die goed leidde, einde. „De Vest* kreeg met dit resultaat meer dan haar toekwam, prettig was het echter te kunnen constateeren, dat D. A. W. nu een ploeg heeft, die het moderne spel kan spelen, met snelle rushes der achterspelers en het snel van plaats verwisselen der voorhoedespelers. Een en ander over het zevental. Naast een kern van enkele geroutineer de, snelle en goed schietende spelers als Caarls, Niezen en van Beek zijn geleide lijk eenige jongere krachten opgesteld Vreesde men aanvankelijk daardoor een verzwakking, nu Ooijevaar en Stammes eenmaal ingespeeld zyn, blijkt wel het tegendeel. Alleen de bezetting van de rechtsvoorplaats is nog een moeilijk pro bleem. Imhülsen Jr. toont wel een goed spelbegrip, en door zijn handigheid met den bal overwint hij ook dikwijls de moei lijkheden, die hij heeft tegen zwaardere, oudere spelers, maar door zijn jeugd mis sen we nog het forsche in zijn spel. Dit laatste nu heeft Schilder wél, deze heeft echter nog te weinig baltechnische vaardigheid. Snel zijn ze echter beiden wel, waardoor ze zeer zeker passen in het speltype van D. A. W. D. A. W. kan dan ook met goede ver wachtingen het verdere verloop der com petitie tegemoet zien. Dezer dagen zullen wi nog den compe titie-stand publiceeren. A. S. V. VICTRIX. Ook dezen Zondag werden weer de nor male trainingsritten op hometrainers ge houden. De belangstelling was groot te noemen en zoo konden wij met genoegen constateeren dat de griep in de rijen van Victrix heeft uitgewoed. >Er werd hard ge reden en een ieder deed zijn uiterste best, zoodat de gemaakte tijden niet slecht te noemen zijn. Doch het bleek ook, dat een meer systematische training voor velen nog betere resultaten zou afwerpen. Hier volgen de uitslagen der A-klasse: Tweemaal 3000 meter, P. Zand voort 4.15.8. J. Kager 4.27.6 en W. Harms 4.34.8. De B-klassers reden den gelijken afstand, waai bij gememoreerd dient dat b.v. Klaver korter reed dan Kager en Harms, ni. 4.22.8. Vervolgens Brands 4.25.5, J. Ottenbros 4.27.4, De Zeeuw 4.47.8 en K. Kusch 4.49.2. De C-klassers hadden 2 maal 500 meter te rijden. Tijden zijn: Slot 43.2, Nierop 43.6, Kooy 44.6, H. Stroet 45.1 en Harms 46.2. Schaken. SCHAAKMATCH TE N.-SCHARWOUDE, De uitslagen van de onderlinge wedstrijden waren:' D. KoornJb. Gutter 10 P. BlomJ. Klinkert 10 J. VeldmanH. Bouwens 01 H. HartG. Moraal 01 J. DeutekomA. de Vries 10 G. v. LoenenP. Kasten 01 K. BiermanM. Kuilman 10 J. KroonJ. Molenaar 10 K. de Vries--P. Kasten 10 J. BouwensC. Witsmeer 10 G. ZwierC. Witsmeer 10 G. v. LoenenJ. Molenaar 10 G. v LoenenK. de Vries 01 J. MolenaarG. Zwier 01 Kolven. LANGENDIJKER KOLFBOND. De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond zijn thans geëindigd. Wy laten hieronder de uitslagen volgen. Eerste klasse: Korpsen: Vriendenkring Noordscharwoude 2146 p.; Volharding Oudkarspel 2112 p.; Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 2073 p.; Op Maat Zuidscharwoude 1991 p. Tweede klasse: Ons Genoegen Noordscharwoude 1874 p.; Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude 1824 p. Vriendenkring Noordscharwoude 1791 p. Personeele kolvers K. Kat, Oudkarspel 637 p. (2e kl.); J. Schrieken, Oudkarspel (le kl.) 542 p.; A. Eecen (2e kl.) 629 p.; Jb. Strijbis (3e kl.) 528 p. De jonge Rijper heeft dit jaar den kam pioenstitel van den Langendijk in de wacht gesleept met 747 p., in 75 slagen, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 10 p. Waterpolo. D. A. W DE VEST (Naarden) 1—1. Onfortuinlijke wedstrijd. Scheidsrechter Hazenberg (Amsterdam) floot gisteravond in het Amsterdamsche Sportfondsenbad het volgende D. A. W. zevental te water: Imhülsen Sr. Stammes Caarls Ooijevaai Schilder Niezen Imhülsen Jr. Door ziekte was van Beek verhinderd, waardoor dus met een invaller gespeeld moest worden. Hierdoor kon van de proef neming van Caarls en Niezen samen in de voorhoede, waarvan zooveel verwacht werd, nog niets komen. Hopenlyk kan van Worstelen. S.S.S. NAAR ZAANDAM. Men schrijft ons: Zondag werden de „Zilveren Molen"-wed- strijden te Zaandam voortgezet met alle 1ste afdeelingen worstelen. Voor „S.S S." stond ingeschreven in de le afd. M. A. gewicht D. Kok. Het is Kok mogen gelukken zonder verliespunten de partijen te beëindigen, waardoor hij in het bezit van een „Zilveren Molen" mocht komen. Een zeer fraaie prestatie van dezen Alkmaarder. Kok, die momenteel in zeer goeden vorm is, zal op de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die binenkort te IJmuiden ge houden zullen worden, ook een goede kans maken op den titel. Tevens mocht „S.S.S." het genoegen smaken bericht te ontvangen, dat het toe kennen van den 2en prijs aan haar lid N. Schats op een vergissing beruste, daar hij recht op den len prijs had, in dit geval ook een Zilveren Molen. Wij zullen nu maar hopen, dat de „S.S.S "- leden de zinnen bij elkaar zullen houden en niet met molentjes zullen gaan loopen! Lawntennis. PERRY VERSLOEG VINES WEDEROM. De tweede wedstrijd tusschen Perry en Vines te Cleveland bracht een nieuwe over winning voor den Engelschman. Hij sloeg Vines met 13—11, 6—3, waarna Vines den strijd staakte, omdat hij zich „niet fit gevoelde". Wielrennen. DE NACHT VAN DORTMUND. DeneefDebruycker winnaars. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Dortmund een achtuurs-koppelwedstrijd gereden, welke door de Belgen Deneef— Debruycker gewonnen werd met Slaats— Puetzfeld op de tweede plaats. Pijnenburg, Pellenaars, Rausch en Hürtgen staakten den strijd. Het resultaat was: 1. Deneef—Debruycker 66 punten. Afge legd 331.450 K.M.; 2. SlaatsPuetzfeld 8 p. Met 2 ronden achterstand: 3. ZimsKüster 13 punten. Met 4 ronden achterstand: 4. WalsGöbel 51 punten. Biljarten. DOMMERING KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De belangrijkste partij in het biljart- tornooi om het Nederlandsch kampioen schap groot büjart cadre 45/2 was wel die tusschen Dommering en Sweering. De Arn hemmer, die uitstekend op dreef was, won deze partij en veroverde daarmede tevens het kampioenschap. Zijn spel was bijzonder productief. Met series van 26, 95 en 63 was hij reeds na 6 beurten de 200 gepasseerd. Gedurende het geheele verdere verloop der partij speelde hij met een gemiddelde van ruim 30. Na tien beurten was de stand 305 om 96. In de vol gende beurt maakte hij er 25 en kwam de Amsterdammer op 123 te staan. Met een prachtige serie van 75 in de twaafde beurt maakte de Arnhemmer de 400 vol. Na den acquitstoot scoorde de Amsterdammer er nog 6 by. Door deze prachtige overwinning was Dommering kampioen van Nederland ge worden. De Arnhemmer was dit thans voor de tiende maal. Hij had ook reeds eenmaal het Europeesch en eenmaal het wereldkam pioenschap op zyn naam gehad. De eindstand was als volgt: Dommering van Vliet Sweering Wiemers de Leeuw Katoen van Eymeren Gehrels Na afloop van dit zeerg eslaagde tornooi werd door den voorzitter van den Neder- landschen Biljart Bond, jhr. demollerus, de gouden kampioensmedaille aan den heer Dommering uitgereikt, waarna de heer Huussen, voorzitter van de Bristol Biljart Club, de overige prijzen aan de resp. win naars overhandigde. ALKMAAR VIERDE FEEST. Mynheer de Redacteur. Ongeveer half November verscheen in de Alkmaarsche kranten een oproep aan de verschillende vereenigingen, om gezamen lijk onder leiding van de beide Oranje- vereenigingen te vergaderen op het Stad huis ter bespreking van plannen voor de feestviering ter gelegenheid van het huwe lijk van prinses Juliana. Ruim 40 vereenigingen gaven aan dezen oproep gehoor en na de bespreking op het Stadhuis werd besloten, om gezamenlijk feest te vieren. Onder meer werd toen ge dacht aan een grooten optocht, zooals dat ook op het verlovingsfeest van prinses Juliana geschiedde, en verder aan een zang uitvoering door een groot koor samen te stellen uit alle mogelijke vereenigingen. De afgevaardigden der vereenigingen gin gen toen naar huis met de gedachte, dat zij spoedig meer van het Comité zouden hooren en dat hun leden zouden meedoen aan de feestviering. Het Comité liet echter niets van zich hoo ren en tot nog toe heeft geen enkde van deze ruim 40 vereenigingen eenig bericht gekregen over nadere plannen. Eén der afgevaardigden, vol enthousiasme, ging zelf aan het werk en diende by het Comité een plan in, waarin verschillende ideeën werden geopperd. Hij hoorde er echter niets van en toen ook de andere af- gevaardigden van mededeelingen van het Comité verstoken bleven, ging deze afge vaardigde naar verschillende comité-leden. Deze wisten van niets! Ook de secretaris van het Comité (de heer Bruin) wist van geen enkel plan, doch na twee dagen kon hy mededeelen, dat er voor de vereenigingen heelemaal niets te doen was! De oproep in de kranten diende dus tot niets en de vergadering van de meer dan 40 afgevaardigden van even zoovele vereeni gingen diende ook tot niets. Alkmaar heeft feest gevierd, maar de op tocht Was zeer sober, de massazang zeer matig en de Alkmaarsche jeugd heeft wei nig gehad aan een feest, dat ook haar feest moest zyn. Wij betreuren het dat de 8-Octobervereen. niet mede in de leiding van het Comité zat, ongetwijfeld was, mede dank zij de routine van deze vereeniging, de feestviering beter geslaagd. Mynheer de redacteur, het spy't me dat vele vereenigingen door de vreemde werk wijze van het Comité niet in de gelegenheid zyn gesteld, om deel te nemen aan de feest viering. U dankend voor de opname, C. M. DE VEI, Leider der A. W. V. De Kaaskoppen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden by opbod, op Zaterdag 9 Januari 1937 te Alkmaar, ten overstaan van den notaris M. C. Roos, van de huismanswoning met schuur, erf, melk- hok, boomgaard, bosch en weiland, aan den Westdijk, nabij den Omval gemeente Alkmaar, eigendom van den heer P. Zuur- hier Dz., geveild in zes perceelen, als volgt: 1. Huis, schuur, erf enz. 0.70.30 H A. 3420.— 4.15.G0H.A. 7428.50 2.95.00 H A. 4012.— 3.03.10 H.A. 4425 26 3.51 60 H.A. 5836.56 1.79 50 H.A. 3338.70 2. Weiland, 3. Wei- en bouwl 4 Weiland, 5. Weiland, 6. Weiland, 7 2800 153 130 18.30 6 2785 180 141 15.47 5 2497 172 146 14.51 4 2656 206 91 12.89 3 2354 208 131 11.31 2 2174 198 86 10.97 1 2123 228 77 9.31 0 2124 207 104 10.26 Totaal 16.14.50 H.A. 28461.02 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 16 Januari a.s. v.m. elf uur, in het café Marktzicht, van den heer C. Bos, aan het Waagplein, te Alkmaar. OlDORP. (December.) Geboren: Maria Johanna Paulina, d. v. Joseph Martinus Simons en Maria Cor- nelia Antonia van ZyL Jacob Gysber', z. v. Gijsbert Schot en Guurtje Bak. Adriaan, z. v. Johan Schot en Grietje Kuin. Simon Engelmundus, z. v. Engel Bij post en Agatha Maria Korver. Rudolf Simon Jan, z. v. Simon Noom en Grietje Witsen. Ondertrouwd: Aart Simon Vinger ling en Rinske Koene. Adrianus Johannes Wagemaker en Margaretha Christina Bal- tus. Getrouwd: Karei Johannes Borsboom en Grietje van der Wal. Aart Simon Vin gerling en Rinkske Koene. Overleden-: Marytje de Wit, oud 69 jaar, echtg. v. Arie Wester. Arie Wester, oud 71 jaar, wedn. v. Marytje de Wit Cornelia Catharina Verhaar, oud 18 jaar (overL te Alkmaar). Zwemmen. DRIE WERELDRECORDS VAN NIDA SENFF ERKEND. Op de 100 metei en 150 yards rugslag. Naar wy vernemen is by het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond van de zijde der F. I. N. A. bericht ingekomen, dat een drietal prestaties van Nida Senff op de 100 M. rugslag en de 150 yards rugslag als wereldrecords zyn erkend. Op 10 September van het vorige jaar heeft Nida Senff de 100 meter rugslag afgelegd in 1 minuut 15,4 sec., ter gelegenheid van zwemwedstrijden, welke te Aarhuus in Denemarken werden gehouden. Daarna heeft de A. D. Z.-zwemster dezen tijd nog tweemaal geëvenaard, totdat zij op 25 Oc- tober te Düsseldorf de byzondere prestatie verrichtte de 100 meter rugslag in 1 minuut 13,6 sec. af te leggen Beide tyden zyn dooi de F. I. N. A. als wereldrecord geerd. gehomolo- Men zal zich voorts herinneren, dat od 20 Oc-tober LI., Nida Senff in het A. M. V. J bad te Amsterdam over 150 yards ileen óver de baar ging, waarbij zy er in slaagde een tyd van 1 minuut 45,4 sec. te maken. Ook deze .yd ,s door de F. I. N A. als wereld- record gehomologeerd. en dit is de eenige plaats, waar myn vischjes veilig zijn voor de poes!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8