Het groene oog van Baa-AI. m Stad en Omgeving "Radionieuws i HEERHUGOWAARD HEEMSKERK ZIJPE OUDESLUIS NOORDSCHARWOUDE HEILOO ZUIDSCHARWOUDE WINKEL BERGEN als: le Ab als soldaat; 2e Gevallen groot heid e. a. nummers en behaalde eveneens een groot succes. De Grafter girls, een clubje bestaande uit de dames Marie Sloo- ten, Tine Zwaan, Corrie Vleerlaag en Tien Nijman, brachten ten tooneele „Bij de bodebesteedster"; „Een nare meid", en „Straatmuzikanten", die de aanwezigen eveneens heel veel vermaak verschaften. Ook Riek de Groot uit Kampen alsmede mej. Cor. Kastein brachten vroolijke levensliedjes. Bü de sluiting werden aan de meisjes als herinnering aan den Grafter-Oranjeavond cadeautjes uitge reikt, hetgeen voor hen, alsmede voor de aanwezigen in de zaal, een aardige verras sing was. Ook mevr. Bax-Damsté werd door de commissie voor het vele voor de zen avond een cadeautje aangeboden. De burgemeester bracht namens de aan wezigen zijn dank voor het vele dat- het Oranje-comité heeft geboden, waarna een gezellig bal werd aangevangen. VRINDEN kende n"dde\I°i en »*em'or9ji,--,d Oria. flacons Wybert-SirooD d f 1.50 en 90 ct. Geen huwelijksfilm maar een ongeluksfilm. Maandagavond zouden de echtelieden B. en het echtpaar S., alhier, gezamenlijk met éen auto van den heer B. naar Alk maar gaan om de huwelijksfilm Van de prinses te gaan zien. De tocht zou evenwel geen voortgang hebben. Bij den start ge raakte de auto, bestuurd door B., in bot sing met een autobus en kwam deerlijk gehavend in de modder van de wegsloot terecht. Hoewel alle inzittenden ongedeerd bleven, werd het bezoek aan Alkmaar maar uitgesteld. Te Noorddorp brandde Zondagnacht een hooimijt af, toebehoorende aan den veehouder Jac. de Wit Cz. Men denkt aan kwaadwilligheid. Op dienzelfden tuin werden voor jaren terug van een buurman op een Nieuwjaarsnacht alle vruchtboomen omgehakt. Benoeming raadslid. Door den voorzitter van het centraal stembureau is tot lid van den raad dezer gemeente benoemd verklaard de heer W. Bos te Oudesluis, zulks in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. de Boer Ez. te Burgerbrug. De naam van den heer Bos komt voor op de gecombineerde lijst van den-V. D. en Vrijheidsbond. Schurft. Onder de schapen van de veéhouders Th. V. en K. K. alhier doen zich gevallen van de besmettelijke ziekte schurft voor. In de laatstgehouden raadsvergadering werd aan de orde gesteld de vervanging van den burgemeester bij ziekte, mede in verband met de ziekte van den burge meester op dat oogenblik. Toen werd het niet erg noodig gevon den dat een vervanger werd benoemd, doch de ervaring van de laatste weken zal misschien wel tot andere gedachten lei den. De burgemeester is n.1. al ongeveer veertien dagen ziek en aangezien nog geen officieele vervanger is aangewezen, kan men dus het hoofd der gemeente niet spreken. Het is n.1. iemand gebeurd, dat h j een keer of vier op het raadhuis kwam en den burgemeester niet kon spreken. De zaken van de gemeente worden nog steeds door den burgemeester op zijn ziekbed behandeld. Men stelt zich echter de vraag, hoe de zaken zullen staan, wan neer er eens een zeer belangrijke gebeur tenis in de gemeente voorvalt, zooals een brand, het noodzakelijk optreden in politie-aangelegenheden. Dan wordt hetl wel wat moeilijk. Deze gang van zaken is bevreemdend en vraagt wel om een oplossing, aange zien op het oogenblik de secretaris ook ziek is. (Wanneer de burgemeester ziek is, treedt de oudste wethouder gewoonlijk als waarnemend burgemeester op. Red. Alkm. Crt.) voor de ondervonden hulp werd overge bracht. Het verslag sloot met de beste wen- schen voor het jaar 1937 in gezondheid en zaken. De heer A. Swart gaf hierna een over zicht van de bekngrijkste gebeurtenissen in het 25-jarig bestaan der vereen iging. De ver- eeniging was opgericht naar aanleiding van een voorste! van den heer K. Zeeman Sz. in de vergadering Van „De Toekomst Uit dit verslag bleek Wel, dat de vereeni- ging zeer veel goeds heeft gedaan. Ver scheidene leden waren sinds de oprichting der vereeniging lid. Het verslag sloot met den wensch, dat zij verder moge groeien en bloeien. (Applaus). Hierna voerde de heer A. Swart het woord, waarbij hij de vraag stelde, wanneer de vereeniging 25 jaar bestond. Dank zij het werk van het bestuur, in zonderheid van den voorzitter, wien de heer Swart een hartelijk woord van dank bracht voor z'n accuraat en onvermoeid werken in de vereeniging. Ook den penningmeester, den heer De Graaf, dankte spr. voor zijn arbeid. Spr. liet deze woorden vergezeld gaan van een felicitatie. Verder dankte spr de heeren Koorn en Schoenmaker, die als commissarissen hun stillen arbeid hebben verricht. Op humoristische wijze dankte spr. tenslotte de leden voor de wijze, waarop zij hun medewerking hebben verleend. De voorzitter memoreerde de werkzaam heden van den heer Swart, die de vereeni ging als secretaris trouw heeft gediend. De rekening van den penningmeester, den heer D. de Graaf, sloot met een totaal aan ontvangsten 316,93, uitgaven 20,50, voor deelig saldo f 296,43. Het beginsaldo was 292,33. De rekening werd in orde be vonden, waarna vaststelling volgde. Bestuursverkiezing: Bij de hierna ge houden bestuursverkiezing werden de af tredende heeren A. Swart en C. Koorn met zoo goed als algemeene stemmen her kozen. Zij namen hun benoeming aan. Hierna werd de viering van het 25-jarig bestaan besproken. Mefi was er niet tegen, dat een feestje werd gehouden. Een bedrag van 100 werd hiervoor uitgetrokken. Het bestuur had twee ideeën: Ten eerste naar Schiphol, 't Gooi enz. en ten tweede naar IJmuiden, Westerveld, Haarlem en Zandvoort. Verscheidene heeren voerden het woord, waarna men besloot prijsopgave te vragen van een uitstapje Haarlem en omstreken, Schiphol, Amsterdam en 't Gooi, Schiphol, Amsterdam Het goedkoopster zal worden gedaan. Vastgesteld werd, dat degene, die zonder kennisgeving de vergadering verzuimt, een kwartje boete moet betalen. De heer Faam te Bergen dankte voor de ontvangen hulp van de vereeniging en de aangename samenwerking. Na nog eenige besprekingen van hui6- houdelijken aard volgde sluiting. HET WITTE KRUIS. Ledenvergadering van de afd. Alkmaar in het café Central. Deze gisteravond gehouden vergadering werd door een elftal personen, onder wie twee dames, bijgewoond. De voorzitter, de heer Margadant, zette uiteen, dat deze vergadering eigenlijk een vervolg is van de vorige, toen de begrooting werd aangehou den in verband met het tekort, veroorzaakt door te geringe ontvangsten van het bad huis. Het bestuur had sindsdien de begroo ting aan een herziening onderworpen, waar bij noodwendig verschillende posten moesten worden besnoeid, omdat het tekort nu een maal zooveel mogelijk moest worden weg gewerkt. De aldus gewijzigde begrooting is thans, mede doordat een opwekking aan de leden tot vrijwillige contributieverhooging een behoorlijk succes had opgeleverd, vrij wel sluitend. Ter behandeling daarvan was nu deze vergadering bijeengeroepen. Als eerste punt der agenda stelde spr. daarop aan de orde: -Ingekomen stukken. Hieronder bevond zich o.a. een schrijven van dr. Lourena met bericht van aanneming zijner benoeming tot bestuurslid en een dito van den vorigen voorzitter dr. Pameijer met dankbetuiging voor zijn benoeming tot eere lid. Hierop kwam de gewijzigde begrooting aan de orde. De secretaris, mf. O. A, d e L I fl- g e, las deze in haar geheel voor, aangeven de welke posten veranderd waren. Hij deelde daarbij mede, dat gecorrespondeerd was met de schuldeischers van de afdeeling. De ge meente Alkmaar had den plicht tot afbe taling op de koopsom voor den grond waarop het vereenigingsgebouw is gebouwd, gedu rende een jaar opgeschort; de Nutsspaar- bank had, zooals ook in de vorige vergade ring reeds was medegedeeld, geholpen on der beding dat men het badhuis zou blijven exploiteerende ontvangsten konden 300 hooger worden geraamd dan op de vorige begrooting, gevolg van de aanvullende con tributie door de leden als antwoord op de heh gezonden circulaire; de opbrengst Jo. en van, vroü* OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitend aan leden, het lid maatschap loopt van 1 Jan.31 Dee.; wordt U dus n u lid, des te meer boeken kunt U lezen. Nieuwe aanwinstenlijst 22% Oorspronkelijk Ned.erland.sche romans. A 31hk Ammers-Küller, Heeren, knechten wen. Dl. 2. De Sans Cülotten; 1792—"95. Bakker. P. Achter de mast. (J.) Coolen, A. De drie gebroe ders. N.B. Verv. op: „Dorp aan de rivier". Corsari, Willy. De wegnaar Scutari. Doolaard, A. den. De groo te verwildering. Eyk, Henriette van. Intieme revue; „De kleine parade' II. Fabriciu», Johan. Flipje. Geus, W. de. Wilde vaart Labberton, Mien. Ontwa ken; schetsen Naeff, Top. Juffrouw Stolk e.a. verhelen. Philips, Marianne. Henri van den overkant. Schaik-Wrllinp, Jeanne van. Nachtvorst. Schendel, A. van. De Rijke man. Servaes, Anke. Kinderzaal. <J.) Theunise, J. Het ontoegan kelijk hart, Visser-Roo2endaal, J. „De wachter". In 't Nederlandsch vertaalde romans. Crisis-pablicnlie. B 16.1a C 34.9dg C 36 5ws D 68.5g E 461 F lO.Of G 34.3 L llon N 12 j P 44h S 23n S 31.rm S 58.5k T 27 o V 64. lw C 48a D 29.5 aan Houtveilingen. De houtveilingen in de bosschen had den het gewone verloop. Toch was er niet zooveel animo om rijshout te koopen. Parken, waar veel zwaar hout in was (voor palen en afscheidingen) hadden de be langstelling. Dun hout, in hoofdzaak rijs hout voor erwten, wilde men niet. Dit vond ook wel zijn oorzaak hierin, dat de bakkerijen geen takkebossen meer koopen. 23-jarig bestaan Onderlinge Hulp bfj Ziekte. De vereeniging „Onderlinge Hulp bij ziekte" vergaderde Maandagavond ten lokale van mej. de wed. P. Schoenmaker in de Kaag. De opkomst der leden was heel goed. Er waren er 24 van de 26. De voorzitter, de heer J. Klingeier, opende de vergadering met woorden van welkom. Naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de vereeniging memoreerde de voor zitter het een en ander uit het 25-jarig bestaan der vereeniging. Het werk der ver eeniging is niet zoo, dat men in het open baar van zich doet spreken. In bescheiden kring voorkomt men de nadeelige gevolgen van ziekte. Het is een goede gedachte ge weest van de oprichters dezer vereeniging. Het werk der tuinders op hun bedrijven moet steeds voortgaan. Door het „een voor allen, allen voor een", de toepassing der solidariteitsgedachte is men daartoe ge komen. Het was we' gewenscht, dat dit meer in de samenleving werd toegepast. Spr. uitte den wensch, dat de vereeniging nog jaren lang haar nuttig werk mag voortzet ten en verklaarde de vergadering met een „Lang leve „O. H. B. Z." voor geopend. De secretaris bracht het jaarverslag uit. De ziekte der leden viel nogal mee. In totaal was 158 dagen voor elkaar gewerkt, hetgeen neerkomt op 6 1/2 dag per aangesloten lid. Het ledental is gelijk gebleven. Twee leden zijn uiteet-eden en twee toe getreden. De dank der uitgetreden leden Nat. fonds voor bijzondere nooden. Aan de plaatselijke commissie van het nationaal fonds voor bijzondere nooden is door de diaconie van de herv. kerk al hier 25 geschonken. De opbrengst van de speldjes heeft 29.30 bedragen. De kunstkring „Het Schouwspel" brengt 21 Januari a.s. het nieuwe successtuk met Dogi Rugosie in de hoofdrol, terwijl als extra-avond op 9 Februari de Zuid- Afrikaansche studenten zich doen hooren. Hiervoor nam ook de kunstkring „Het Schouwspel" het initiatief. Stopzetting werkverschaffing. In verband met de heerschende vorst is met ingang van gisteren de werkverschaf fing voor alle werkobjecten gestaakt. Wijkverpleging over 1936. Over 1936 werden door de wijkzuster 2935 bezoeken bij 74 gezinnen als wijkver pleegster gebracht, en 381 bezoeken bij 21 gezinnen ten bate der t. b. c.-bestrijding Voorts werden tal van bezoeken gebracht, die o.m. materieele hulp bij de verpleging beoogden. De Oranjefeesten. Bij het Oranje-comité zijn dankbetui gingen ingekomen van Hare Majesteit de koningin en van H. K. H. prinses Juliana ter zake van het Jubellied, gecomponeerd door Jac. Jansen, hetwelk aan het vorstelijk bruidspaar was opgedragen en aan de ko- ninkiijke familie en prins Bernhard was toegezonden. van den speldjesdag was geraamd op een zelfde bedrag als voorheen, zijnde 225; de subsidies aan de onder-afdeelingen Huisver zorging, Tuberculosebestrijding en Zuige lingenbescherming waren resp. verminderd met f 100, 100 en 50 en werden nu voor gesteld op 400. 300 en f 100. Door al deze wijzigingen was het bestuur erin ge slaagd het tekort terug te brengen tot 15.45, zoodat deb egrooting nu sloot op een bedrag van 10970.45. De secretaris wees er nog op, dat de ge meentelijke subsidie aan de genoemde ver- eenigingen geen bewijs is van liberaliteit, zooals velen nog meenen en zooals ook in den gemeenteraad nog gedacht was; 't werk van al deze drie is een onderdeel van het Witte Kruis-werk, waaraan de afdeeling zelve veel bijdraagt Zü had zelfs eigenlijk te veel gedaan, want doordat zijde dochten- vereenigingen niet aan haar lot nad kunnen en willen overlaten, was de goede voorzie ning van het magazijn voor verplegings- artikelen wel een weinig in het gedrang gekomen, zoodat de bedden nu b.v. een groote extra-uitgave vorderden (hiervoor staat 1000 op de begrooting), terwijl voorts voor aankoop van verplegingsartike- len 300 is uitgetrokken. Men hoopt nu maar, dat de leden van het Witte Kruis wat méér gebruik zullen maken van hun stichting het badhuis, want het ge ringe bezoek is eigenlijk de oorzaak van het heele tekort Mej. S c a 1 sprekende namens de veree niging Huisverzorging, betreurde den maat regel, door het bestuur genomen, want juist nu is de hulp dezer vereeniging méér noo dig dan ooit, terwijl door het bedanken van verschillende leden de inkomsten verminde ren. Verleden jaar zijn er plm. 70 bedankjes gekomen en nu reeds weer 30, zoodat het de vereeniging niet meer mogelijk is om te blijven werken, zooals zij tot dusver deed, want haar spaarpotje is in het afgeloopen Jaar geheel opgegaan. De voorzitter had een dergelijke klacht wel verwacht, maar meende, dat het Witte Kruis niet anders kon ioen dan de subsidies verlagen, want haar eigenlijke taak, de zorg voor voldoende verplegings- artikelen, mag zij niet meer laten lijden on der de hulp aan de dochter-vereenigingen. Er kan intusschen toch altijd nog een be hoorlijk subsidie worden gegeven, zoodat de vereeniging niet geheel aan zichzelve wordt overgelaten. Indien de omstandigheden voor het Witte Kruis verbeteren, dan zal, zoo ver zekerde spr., de subsidie weder op het oude peil worden gebracht. Dat er nu nog wat gegeven kan worden, was het bestuur eigen lijk nog meegevallen, want het had al ge vreesd de subsidies geheel te moeten intrek ken, omdat het badhuis moet blijven geëx ploiteerd als voorwaarde waarop de Nuts- paarbank verlichting van lasten had gege ven. De begrooting werd hierop vastgesteld zooals zij door het bestuur was ingediend. De begrooting van het badhuis sluitend met een nadeelig saldo van 1777.91, werd vastgesteld op een totaal aan inkomsten en uitgaven van 4714.91. De statuten van de vereeniging Zuigelin genbescherming, in ontwerp ingediend, wer den, na toelichting door mr. de Lange, goed gekeurd. De aanleiding voor het ontwerpen ervan was geweest dat het bestuur het wen- schelijk achtte de koninklijke goedkeuring te vragen. De hoofdstukken over doel, mid delen en werkwijze zijn ongewijzigd geble ven. De rondvraag leverde niets op waarna de voorzitter de vergadering sloot met dank voor de opkomst en een hartelijk woord aan de nagedachtenis van wijlen den heer P. de Lange P.Bzn., onlangs overleden, die in zijn kwaliteit van bestuurslid van hel. Witte Kruis gedurende vele jaren zeer veel voor de vereeniging had gedaan, zoodat steeds met eerbiedige hulde aan hem zal worden gedacht. Voorts sprak de heer Mar gadant nog een opwekkend woord voor meerder gebruik van het goed geoutilleerde badhuis. F 43.5 G 96.2wè H 29 5 Curwood, O. Alaska (g.) Deledda, Grazia. Marianna Sirca. (g.) France, A. De goden dor sten. Gulbranssen, T. De weg tot elkander. Harraden, Beatrice. Voorbij gaande schepen in donkere nacht. (J.) Hedberg, Sonja. Zuster Zonneschijn. (J.) Lawrence, D. H. De maagd en de zigeuner. Masefield, J. Klippersche pen jagen naar Londen. (J.) Montgomery, Florence. Ver keerd begrepen. (J.). (g.) Parrot, Ursula, A(s wij op nieuw konden beginnen. Smedley, Agnes. Dochter van de aarde, (g.) Undset, Sigrxd. Maria Oulie. De mooiste leeftijd. Zahn, Menschen. (g.) Wat het leven vernie tigt; novellen, (g.) VIaamsche romans. 819.3 L 10.9 Laatsman, W. Sloeberke Slob. N.B. De met gemerkte boeken zijn historisch, de met -f gemerkte christelijk. (J.) beteekent ook voor Jongeren, (g.) is geschenk. H 38.4 L 28.4 M 29.2 M 76.4 P 19.4 S 68.2d U 63m U 63ml Z 14m Z 14w INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 5—12 JANUARI 1937. Nieuwe zaken. Alkmaar: E. van der Horst, Stationsweg 32, sigaren magazijn en winkelier ln wijnen. Wijzigingen: Akersloot: Coöperatieve Zuivelfabriek „De Hoop", Julianaweg 237; bestuurswijziging. Alkmaar: P. van der Laan, Zeglis 28, fa bricatie van beton waren; omgezet in een vennootschap onder firma. Bakkum en Smit, Zeglis 13, schildersbe drijf; vennootschap ontbonden Zaak wordt door beide vennooten, ieder voor eigen rekening voortgezet. H. Eckmann, Oudegracht 283, fabriek van elastiekartikelen; omgezet in een vennoot schap onder firma. P. Bijpost, Westerweg 20, broodbakkerijj overgegaan aan J. N. Keizer. J. F M. Paleari—van Giezen, Laat 144, winkel in klein-üzerwaren; overgegaan aan G. L. Paleari. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de laagste gewichts- grens teft aanzien van de kalveren, waar van het aanhouden door een identiteits bewijs gedekt dient te zijn, welke grens thans voor al of niet gecastreerde stier kalveren 120 kg. en voor vaarskalveren 140 kg. bedraagt, met Ingang- van 1 Februari 1937 is gesteld op 100 kg., voor Vaarskalveren zoowel als voor al of niet gecastreerde stierkalveren. Mitsdien wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den genoemden datum de aangegeven gewichtsgrens zullen heben bereikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bieden (uitgezonderd de dieren welk als reserve- kalf mogen worden aagehouden). Bergen: N V. Maatschappij tot Exploitatie van on roerende goederen ,jDe Dolfijn"; ln liquida tie getreden. Harenkarspel: H. Tiebie, Kerkebuurt A 6, kruideniers winkel; overgegaan aan J. J. Zut. Den Helder: Administratiekantoor voor Onroerende Zaken „Den Helder en Omstreken" N.V.; bestuurs wij z iging. B. Vader „Vatax", Laan 46, vrachtrüderij en taxi-onderneming; overgegaan aan mevr. B. VaderDoorn. Oud karspel: Wed. 8. Evers, Dorpsstraat A 89, brood bakkerij; overgegaan aan S. Pranger. Schermerhom: N.V. Veekoekenfabriek „De Leerhoeve"; bestuurswy ziging. Wieringerwaard: F. Zwaag, Tweewegen A 82, schilders bedrijf; overgegaan aan K. Rezelman. Opheffingen: Heerhugowaardt Wed. A. Kalf, Middelweg B 67, timmer bedrijf. Schermerhom: D. Hop, Stompetoren C 43, winkelier in kruidenierswaren. Zijpe: P. Swarthof, St. Maartensbrug C 37, schilder. DE UITZENDING VAN DE HUWELIJKS PLECHTIGHEDEN. Door de rtjkstelefonleeenders uit stekend geslaagd. Zooals bekend werden de huwelijksplech tigheden op 7 Januari zoowel door de Phohi als door de rijkstelefoniezenders te Kootwijk uitgezonden. Aan de bij den rijksdienst ingekomen rap porten betreffende laatstbedoelde uitzending ia het volgende ontleend Van den P.T.T.-dienst in Nederlandsch- Indië kwam bericht binnen, dat de eenzij- bandzender PCV (16.60 m) uitstekend werd ontvangen. De ontvangst van dezen zender werd gerelayeerd op de Indische zenders PLP (27.27 m) er» PLV (31.86 m). De zender PCK (16.3 m) wat goed. Aangezien deze zender echter met draag- golf en beide zijbanden bijstond teneinde op een normaal ontvangtoestel met ultra korte golf bereik te kunnen worden be- luiaterd, was de ontvangst uiteraard minder dan van PCV. Omtrent PDV (24.88 m) zijn geen rapporten binnengekomen. Waar schijnlijk heeft men dezen zender n.«t ge hoord, zulks in verband met den tijd van den dag. Op Curafao werd de zender PCK gedu rende de geheele uitzending uitstekend ont vangen. De zender PDV en de Oost-Indi sche zenders PLP (27.27 m) en PLV (31.86 m) werden bij den aanvang der uit zending goed gehoord, doch werden van circa 13.00 GMT af zwakker en voor de ont vangst onvoldoende. De berichten uit Suriname zijn gelijklui dend met die uit Curagao, echter met dit verschil, dat PLV niet werd gehoord. De reportage van de plechtigheden heeft men dus zoowel in Nederlandsch-Indië als in Ned. West-Indië uitstekend kunnen vol gen, zoodat de luisteraars aldaar ten volle met de gebeurtenissen hebben medegeleefd. Ongetwijfeld een groot succes voor de rijksradiodiensten, zoowel in Nederland als in Nederlandsch-Indië. Het was in een bergkloof van het Hnnaiayagebergte neergezet. Blijkbaar hadden de ontvoerders er geen raad meer geweten. Het was onbegrijpelijk hoe er ooit in geslaagd waren dit ge beeld daarheen te brengen. mee mensen r 80. Misschien was dit ook wel de oor- 2""': dat er dikwijls mensen kwamen om 1 beeld te bewonderen en dat de uitge holde bergwand met de oud-Egyptische deu-- bijna dagelijks 'n verblijfplaats werd inlanrWr, die van heinde en ver kwamen kijken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10