Regeering biedtlndische gasten een diner aan Binnenlanc Minister-president Dr. Colijn spreekt woorden van dank in de feestelijk verlichte Ridderzaal. De afgevaardigden van de deputaties danken. BRAND- EN SNIJWONDEN. da juilf mat orwag^gpxutgka ganaaAkhaxM Een daad van piëteit van onze Kroonprinses. Verkeersongelukken. I De minister van staat, voorzitter van den ministerraad heeft gister avond in de fraai versierde Ridderzaal een honderdtal genoodigden verza meld tot een maaltijd, mede ter eere van de delegaties der zelfbesturen uit Nederlandsch-Indië, die in verband met het vorstelijk huwelijk hier te lande verblijven en die voltallig aan wezig waren. Tot de genoodigden behoorden de leden van het Kabinet, de ministers van Staat, de voorzitters der beide Kamers der Sta- ten-Generaal, de vice-president van den Raad van State, de oud-gouverneurs generaal van Ned.-Indië van Limburg Stirum en de Jonge, de oud-ministers van koloniën De Graaff en Weiter, dr. Meyer Ranneft, oud-vice-president van den Raad van Ned.-Indië en de meesten met hunne dames. Men had speciaal voor deze gelegenheid de versiering van het Binnenhof intact en de feestverlichting brandende gelaten. De Ridderzaal bood een schitterenden aanblik. In het geheele vierkant van de groote ruimte was een tafel opgesteld, die met donkerroode bloemën was versierd. Op het open binnenvlak was, op Perzische tapyten een ware tuin geschapen van don kerroode tulpen en groen. Rede dr. H. Colijn. Bij den aanvang van dr maaltijd stelde minister Colijn een dronk in op het koninklijk huis. Later op den avond hield Z. Exc. eene redevoering waarin hij alle aanwezigen namens de regeering toesprak en in het bijzonder Z. H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Nagoro. „Gij hebt, aldus de minister, thans aan uw zoo lang reeds gekoesterden wensch gevolg kunnen geven om,- vergezeld van uwe gemalin en uwe dochter, als hoofd van uw huis in persoon aan hare Majesteit de koningin hulde te betuigen. Maar in niet mindere mate geldt mijn welkomstgroet u, leden der deputaties van Zijne Vorstelijke Hoogheid den Soesoe- hoenan van Soerakarta, hunne hoogheden den sultan van Jogjakarta, het hoofd van het Pakoe Alamsche Huis en de sultan van Langkat en van den zelfbestuurder van Koealoe-Ledong. De regeering waardeert ten zeerste uwe aanwezigheid hier te lande gedurende de nationale plechtigheden en feestelijkheden, waarin het kon. huis zoo nauw is betrok ken. Uit verre landen van tropenweelde en zonneschijn zijt gij, landgenooten, in dit gure jaargetijde hierheen gekomen om, hetzij in eigen naam, hetzij uit naam van uwe vorstelijke lastgeverr, geschenken aan te bieden aan het hooge bruidspaar, dat onlangs in den echt is verbonden; maar ook om getuigenis af te leggen van uw al ler onwankelbare trouw aan uwe hooge souvereine en van uwe innige verknocht heid aan het Kon. huis. Namens de regeering dank ik u voor de door u betoonde, zoo bijzondere belang stelling, welke getuigenis aflegt van uwe diep gevoelde loyaliteit. Ongetwijfeld hebt gij allen het als een groot en onvergetelijk voorrecht be schouwd deze hoogtijdagen hier te lande te hebben kunnen medemaken. Dagen, waarop de jubelende bevolking van gansch het koninkrijk der Nederlanden, ongeacht de groote verscheidenheid in aard en wezen, zich spontaan als geestelijke een heid heeft vertoond, zich gelukkig prijzend onder de regeering van H. M. de koningin. Ook gij, inheemsche landgenooten van Overzeesch Nederland, hebt, door te komen getuigen van het hartelijk medeleven van uwe landgenooten, vorsten, hoofden en volk, in de heuglijke nationale gebeurtenis dezer dagen, uwerzijds op treffende wijze uiting gegeven aan de rijkseenheidsge dachte, welke in de breede massa van zoovele millioenen levend is. Ik geloof, dat ik uit ons aller naam spreek wanneer ik zij het ook bij overvloede u de verzekering geef, dat wij bewoners van Europeesch Nederland evenzeer met u en uwe landgenooten ginds medeleven in lief en leed, voorts dat wij, die heden avond met u aan dezen disch vereenigd zijn, meermalen in gedachten bij u zullen verwijlen, wanneer gij temidden van de uwen zult zijn teruggekeerd. Z. Exc. verzocht den dank der regeering ook over te brengen aan de vorsten die delegaties naar Nederland hadden afge vaardigd en sprak den wensch uit dat het verblijf der Indische gasten hun blijdschap mocht hebben opgeleverd. Minister Colijn gewaagde nog van den nood der tijden, die een tijdlang tot stil stand had gedwongen, waardoor de taak in Indië moest worden ingeperkt. Maar thans licht het achter de donkere wolken en wij zullen de tijdelijk onderbroken taak met kracht voortzetten. Tenslotte stelde de minister een dronk in op de Indische gasten en de prosperiteit van Indië, de parel aan de kroon van het Koninkrijk. Mangkoe Nagoro antwoordt. Deze dronk werd beantwoord door Z. H. den Mangkoe Nagoro, die in enkele woor den uitdrukking gaf aan het gevoel van dankbaarheid, welke hem en zijn gemalin in deze dagen vervulde. Dankbaar voor de warme hartelijkheid en voor de zorg welke hen van alle kanten zijn ten deel gevallen Erkentelijk voor het thans beleefde begrip omtrent de saamhoorigheid en de eenheid van alle die leven en hier bezigde spr, een Javaansch zinnebeeld „in de boomschaduw" van het Kon. huis van Oranje Nassau. Met een: Lang leve de koningin, lang leve het vorstelijke bruidspaar, eindigde spreker zijn korte rede. Daarna werd het woord gevoerd door j Pangeran Ario Soerjohamidjojo die na- mens dei. Soesoehoenan van Soerakarta verzekerde dat de vereerende uitnoodiging een diepen indruk op zijne delegatie had gemaakt. Onder teekenen van bijval stelde spr een dronk in op de Nederlandsche regee- rir.g. Nadat Pangeran Ario Soerjohamidjojo sultan van Djokja had dank gezegd voor de Hollandsche sympathie en gastvrijheid stelde deze een dronk in op den minister president. Daarna voerde nog het woord Pangeran Ario Praboe Soeriodilogo namens Z. H prins Pakoe Alam Vli, die zeide dat het hem verheugde het Nederlandsche volk in eigen land te hebben kunnen ontmoeten en heb leer en kennen. Het zoo bekend staande koele volk heeft zich in deze dagen ontpopt als menschen met een warm klop pend hart. Het zou volgens spr. voor hem niet mogelijk zijn geweest om van een kort verblijf een maximum profijt te trek ken indien hij de medewerking van de Nederlanders zonu hebben moe .en missen. Spr. dankte dr. Colijn, als hoofd der re geering en ieder die hem behulpzaam is geweest voor de betoonde gastvrijheid en ondervonden hartelijkheid. Namens de delegatie van Z. H. den sul tan van Langkat brachtTenkoo Kamil dank aan minister Colijn voor de vriendelijke woorden door dezen tot de Indische dele gaties gericht en voor de vele zorgen en moeite door de regeering genomen om de delegaties met raad en daad bij te staan. Na den maaltijd werd in de rolzaal de koffie gebruikt, waar de gasten geruimen tyd bijeen bleven. Tegen twaalf uur begaf men zich huis waarts en op het Binnenhof brandde de kaarsenverlichting uit de feestdagen. De laatste der versieringenals het nagloren van öe bruiloftsfeesten, die thans tot het verleden behooren VOOR HET MISDEELDE KIND. Een geslaagde actie gesloten. Te 's-Gravenhage werd gisteren de trek king gehouden van de prijzen van de tandempuzzle, welke in December j.1. in alle bladen is verschenen. Meer dan 40.000 oplossingen waren bin nengekomen, waarvan er 39.990 aan de eischen voldeden. De hoofdprijs, uitgeloofd door H.K.H. prinses Juliar.a en bestaande uit een ge schenk naar keuze en ter waarde van 100, viel ten deel aan S. W. van Luttervelt te Schalkwijk (U.) Tandems werden gewon nen door resp een inwoner van Blaricum', Eindhoven, Haren, Scheveningen en Amster dam. De K.L.M.-retours vielen in Zeist. Voorts nog bijna 200 prijzen, welke aan de winnaars worden toegezonden. De Centrale Propaganda-commissie maakt van deze gelegenheid gebruik om haar dank te betuigen voor de buitengewoon groote medewerking, welke zij van alle zijden in geheel het land heeft mogen ondervinden; bij de propaganda en verkoop van de post zegels en kaarten voor het kind. Hieraan is het te danken, dat, naar men mag verwachten, de opbrengst weer hooger zal zijn dan verleden jaar. AFTEEKENING VAN DEN WEGKANT BIJ DONKER. Reflectoren in de troittoirbanden. Bij donker is het dikwijls uiterst moeilijk te zien, waar de grens van de wegverhar ding is. Het gevolg hiervan is dat men on willekeurig te veel naar het midden van den weg rijdt, met alle nadeelen en gevaren daaraan verbonden. De A.N.W.B. heeft thans tot den minister van waterstaat en tot Ged. Staten der pro vinciën het verzoek gericht, de toepassing te willen bevorderen van een nieuwe metho de van geleiding van het verkeer bij avond, welke speciaal in aanmerking komt bij we gen met verhoogde zij bermen, trottoirs e.d. Hierbij worden in de zijkanten der trot toirbanden op regelmatige afstanden paars gewijze roode en witte reflectoren aange bracht, welke zoo geplaatst zijn, dat men aan zijn rechterhand alleen de roode, aan zijn linkerhand de witte ziet. Op een derg'e- lyken weg ziet de automobilist de verhar ding dus rechts met roode-, links met witte kaatslichten afgebakend. Proeven welke hiermede in EngeLand werden genomen daar men in dit land links houdt, was de volgorde der kleuren uit den aard der zaak juist andersom hebben uitgewezen dat een dergelijke bebakening bij donker een daadwerkelijke beveiliging geeft. NEKKRAMP TE KOLLUM. Te Kollum in Friesland doen zich twee gevallen van nekkramp voor. De patiënten zijn een 36-jarige vrouw en haar 2-jarig zoontje, wonende aan de Kellylaan aldaar. De toestand van de moeder was gister hoogst zorgwekkend. ZEVENTIEN VERSCHEURDE BANKBILJETTEN GEVONDEN. Wie is de rechtmatige eigenaar Eenige dagen geleden kwam een groente boer uit Den Briel, toen hij eenige werk zaamheden op de groentemarkt had ver richt, tot de ontdekking, dat hij zijn porte feuille met 170 aan bankbiljetten van 10 kwijt was. Men vermoedde, aldus 't „Hbld" dat de portefeuille tusschen 't groente-afval was terechtgekomen. De man deed aangifte bij de politie. De portefeuille bleef echter spoorloos totdat gisteren uit Hillegersberg de mededeeling binnenkwam, dat men in de Rotte 17 in snippers gescheurde bankbiljet ten uit het water had gevischt. In den regel vindt men in dergelijke gevallen de ver scheurde portefeuille en niet de bankbiljet ten terug! De politie staat thans voor het vraagstuk, of de bankbiljetten het eigendom van den groentehandelaar zijn. Deze had de num mers van de bankbiljetten niet genoteerd De zaak is in onderzoek. SURSEANCE GEHAKT-IN-BLIK-FABRIEK De N.V. Ned. Vleesch Industrie te I.Tmul- den, die zich hield met de fabricage van blikgehakt, heeft volgens het „Hbl" sur séance van betaling aangevraagd. De fabriek is gevestigd aan de Zuidzijde van de Visschershaven. TRAGISCH ONGELUK TE LINSCHOTEN. Man krijgt hartverlamming en geraakt in brand. Te Linschoten (bij Woerden) is Zondag middag een tragisch ongeluk gebeurd, meldt het „U. D." Buren ontdekten, dat er brand was ontstaan in de woning van den alleen- wonenden C. de L., een 71-jarigen man. Zy waarschuwden den veldwachter, die zich met geweld toegang verschafte tot het huisje. Daar deed hij een verschrikkelijke ontdekking: de oude man zat geheel ver brand op zijn stoel bij het vuur. Toen het nog smeulende vuur was gebluscht, kon een ijlings geroepen geneesheer slechts den dood constateeren. Het lijk bleek grooten- deels verkoold. Uit het onderzoek, daarna ingesteld, kwam vast te staan, dat de man een hartverlam ming had gekregen, daardoor een ietsje van zijn stoel schoof en met zijn voet in de stoof terechtkwam. Hierdoor geraakten zijn klee- ren aan het branden en binnen een paar minuten moet hij al verbrand zijn geweest. Tijdens de huiszoeking, die men verricht te, deed men een merkwaardige ontdekking. Men vond in alle hoeken en gaten, van de kamer los geld en briefjes van tien en twin tig. Overal haalde men geld te Voorschijn, achter de kachel, in laden, uit de lamp Totdat men tenslotte een hoop geld hy elkaar had ter waarde van niet mnider dan 491 gulden. Aan zilvergeld vond men er 109 gulden. SERIE INBRAKEN OPGEHELDERD. Politie arresteert de daders te De Bildt. Gedurende den laatsten tijd -werd in de omgeving van Utrecht herhaaldelijk inge broken, o.a. in Zuilen, Oude Rijn, Zeist, Maartensdijk, Vreeswijk en Houten. Ook de Bilt werd niet met rust gelaten. In een achttal woningen drongen de dieven binnen en ontvreemdden verschillende voor werpen en geld. Veel sieraden werden ge mist, o.a. gouden horloges, waardevolle ket tingen, ringen, enz. Eigenaardig was het, dat na een inbraak ook rijwielen verdwe nen waren. Deze rijwielen werden echter in de stad Utrecht teruggevonden, zoodat men concludeerde, dat de rijwielen alleen ge bruikt werden om uit de voeten te komen. Dank zij de samenwerking tusschen de gemeente-politie uit de reeds genoemde plaatsen, de politie te Utrecht en de rijks- veldwacht, is het in den afgeloopen nacht gelukt, twee personen te de Bilt aan te houden. Een der aangehoudenen was in het bezit van een geladen pistool, terwijl de an dere een groote hoeveelheid sieraden, ringen, horloges, enz. by zich droeg. Het onderzoek is nog in vollen gang. DE WERELDJAMBOREE. De houding van „De Katholieke verkenners". Het bestuur van „de Katholieke ver kenners" deelt mede: Het bestuur van de Katholieke verken ners heeft bij de moeilijkheden rond de leiding van de wereld-jamboree zich te eenenmale onthouden van eenige inmen ging voorzoover betreft de daarbij be trokken personen. Slechts het principieele punt van de organisatie der jamboree en de medever antwoordelijkheid van de katholieke ver kenners daarbij, heeft de houding van het bestuur bepaald en het overleg, dat met de jamboree-leiding te dien aanzien heeft plaats gevonden, heeft inmiddels tot overeenstemming geleid, waardoor de deelname van de katholieke verkenners aan de jamboree zelf en aan de voorbe reidende werkzaamheden wederom is mogelijk geworden. De Katholieke verkenners hebben zich o. m. bereid verklaard eenige leden voor te dragen als lid van het bestuur dei Een klein wondje is dikwijls gevaarlijker dan een groote wond, omdat U zich daarbij on middellijk zoudt verzorgen. Het ls niet noodig elk klein snij-, brand- of schaafwondje direct te verbinden en aan den heilzamen Invloed van licht en lucht te onttrekken als U er maar onmiddellijk Zwitsal - de zalf met onbe grijpelijke geneeskracht - opdoet. Zwitsal zui vert, verzacht en geneest die kleine „ongeluk jes", die in elke huishouding voorkomen. Zorg dus steeds een doos by de hand te hebben. 4 zwïtial OOOZEN 30 .n 60 TUBE 29 POEDER I* STROOIBUS 40 Grootmoeder en kleindochter. In het late middaguur van den 7en Januari J.1. heeft prinses Juliana een daad van jiëteit verricht, welke eerst thans bekend is geworden. Op een oogenblik, dat aller zich in gissingen omtrent het uur van vertrek voor de huwelijksreis verdiepten, heeft prins *s Juliana het paleis Noordeinde ver laten. Voor het gerenkteeken van de koningin-moeder in het Rosarium op het Jozef Israëlsplein heeft zij bij het invallen van de duisternis een ruiker van blauwe tulpen en aronskelken, bijeen gehouden door een wit lint, neergelegd en enkele oogenblikken in gedachten verzonken voor het monu ment gestaan. Uit deze piëteitvolle daad. kan blijken dat op dezen natio- nalen geluksdag, de gedachten van de vorstelijke bruid ook uitgingen naar haar, die gedurende haar leven door geheel Nederland bemind en geëerd was en wier nagedachtenis ook thans nog in dankbare herinnering bij het Nederlandsche volk voortleeft. DE PRINSES BEDANKT INDIE De gouverneur-generaal van Ned.-In dië heeft, naar Aneta gisteren uit Bui tenzorg meldde, het volgende telegram van prinses Juliana ontvangen: ,Zeer erkentelijk voor alle bewijzen van medeleven van Ned.-Indië met Ons groote geluk en voor de Ons namens de Ned.-Indische regeering en de bevol king aangeboden gelukwenschen, be tuigen Wy Uwe Excellentie daarvoot Onze warmen dank, ook voor uw per- soonyke gelukwenschen en die van mevrouw Van Starkenborgh. Wij wen- schen nogmaals uiting te geven aar Onze groote dankbaarheid voor den prachtigen armband, namens Indië ge schonken, en voor de talrijke biyken van medeleven, waarvoor Wy verzoeken Onzen welgemeenden dank aan de be volking over te brengen. Juliana". HET VERKIEZINGSPROGRAM DER S. D. A. P. Een viertal punten. Het bestuur der S. D. A. P. zal, naar Het Volk" meldt, op het partycongres een verkiezingsprogram voor 1937 voorstellen, dat uit de volgende vier punten bestaat: 1. Krachtige handhaving der democratie tegen fascisme en communisme: 2. Economisch herstel, ordening en ar- beidstyd-verkorting volgens het Plan van den Arbeid; 3. Wederopbouw en verbetering van het onderwys en van de sociale zorg, inzonder heid voor werkloozen en ouden van dagen; 4. Versterking van den Volkenbond in het belang van den vrede. Omtrent dit program is overleg gepleegd en overeenstemming verkregen met het N. V. V. A. C. O. P. Afwijzend standpunt ten aanzien van kindertoeslag gehandhaafd. Eén dezer dagen kwam het comité ter be hartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel (A.C.O.P.) in Amster dam in vergadering byeen. Amendementen werden vastgesteld op een ontwerp-wachtgeldregeling voor de ge meenten, welke samenwerken met betrek king tot de behandeling van haar perso neelsaangelegenheden. Deze amendementen zullen by het „Centraal Overleg" voor die gemeenten worden ingediend. Naar aanleiding van een in de pers ge voerde polemiek over de kindertoeslag als onderdeel van het salarissysteem voor het overheidspersoneel, werd besloten, het in deze door het comité steeds ingenomen ab- stichting wereldjamboree 1937 bii welk i comité steeds ingenomen ab- bestuur de verantwoordelijke leiding der afwijzende standpunt te handhaven, amboree zal berusten, alsmede van de te vormen financieele commissie. DOOR HOLLENDE PAARDEN VOORT GESLEEPT. Gistermiddag is te Haarle (gem. Hellen doorn) een ernstig ongeval gebeurd. Toen de landbouwersknecht M., in betrek king by Wiggers, twee paarden naar de wei de bracht, struikelde hy en viel, terwyl de paarden op hol sloegen. Doordat M. het touw waaraan hy de paar den leidde, om het middel had gebonden, werd hy door de voorthollende dieren over den bevroren zandweg meegesleurd. Zwaar gewond werd M. by Wiggers bin nengedragen. Een tweetal geneesheeren uit de omge ving, die spoedig aanwezig waren, achtten den toestand van het slachtoffer hopeloos. waartoe, naar de meening van het A.C.O.P., te meer aanleiding bestaat, nu in dezen cri- sistyd nog eens overduidelyk is gebleken, dat het stelsel van kindertoeslagen in de huidige maatschappeiyke verhoudingen een sterk loondrukkende werking heeft. Ten slotte werd meegedeeld, dat de heer Th. J. Thyssen, lid van het hoofdbestuur van den bond van Nederlandsche onderwij zers, als bestuurslid van het A.C.O.P. is aan gewezen, in plaats van den heer S. N. Post humus, die in verband met het bereiken van den 60-jarigen leeftyd als bezoldigd voorzitter van genoemden bond is afgetreden en gepensionneerd en daarmee zyn bestuurs werkzaamheden in de moderne vakbewe ging voor het overheidspersoneel heeft be ëindigd. In de eerstvolgende vergadering van het comité zal het A.C.O.P.-bestuur van den heer Posthumus afscheid nemen. FABRIEK TE PERNIS AFGEBRAND. Enkele kleine bijgebouwtjes gingen mede in de vlammen op. Gisteravond, dngeveer half negen, be merkten enkele bewoners van het voor malige Pernis by R'dam een rooden gloed. Onmiddellyk werd gedacht aan een zwaren brand op de in de nabyheid gelegen petro- leumterreinen, doch gelukkig werd dit ver moeden niet bevestigd en al spoedig bleek, dat de betonfabriek van de fa. de wed. H. Troost, een Aannemersbedrijf, liggende tan den Hoogendyk in brand itond. Het was echter voor de f»laatseiyke brand weer al zeer moeiiyk om het terrein van den brand te naderen, in verband met het «eer smalle weggetje dat daar heen loopt.Daar- om werd de Rotterdamsche vrywillige brandweer gewaarschuwd, die onmiddellijk een dryvende motorspuit naar de plaats des onheils requireerde. Toen men eindeiyk in de gelegenheid was drie kwartier na het uitbreken van den brand met het blusschingswerk een aanvang te maken, stond de fabriek met bybehooren- de woningen, die reeds als fabriekarulmte worden gebezigd in lichter laaie. Het 8 meter breede en 50 meter diepe fabrieksgebouw alsmede de by gebouwtjes, die allen eigendom waren van de gemeente Rotterdam, zyn met den geheel en Inventaris in vlammen opgegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. WERKPLAATS UITGEBRAND, Ook winkel en bovenverdieping vernield. Gisterochtend is te Gouda brand uitgebro ken in de werkplaats van den ry wiel heratel ier A. Nieuwenhuiaen aan de Verloren Kost aldaar. De brand ontstond doordat een vonk agit een stofzuiger benzine deed vlamvatten. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de werk plaats in korten tijd hl brand stond, welke dan ook geheel uitbrandde. De winkel en de bovenverdieping brandden eveneens geheel uit. De rywielhersteller is slechts laag ver zekerd. GRIEP TE GEMEKT. In één week tijda vijf peraeuen overleden. De griep schynt te Gemert (NBr.) eer. zeer kwaadaardig karakter te hebben aan genomen. In een week tyd zyn daar 5 per sonen overledOL SCHILDERIJTJES VERDUISTERD. Dader meldt zich bij de politie Bij de politie van het bureau Maralx- straat te Amsterdam heeft zich een jonge man gemeld met de mededeeling, dat hij twee schilderstukjes, die hij van een op de Prinsengracht wonende winkelierster in commissie ontvangen had, verduisterd heeft Hij had de achilderytjea, die geen groote waarde vertegenwoordigden, voor een ge ringen prys verkocht en het geld ten eigen bate aangewend. V Kortgeleden had de winkeMmtef, 4W niets meer van den man gehoord had, wegens vermoedelyke verduistering aangifte gedaan. De dader is opgesloten. NEDERLANDSCHE JOURN ALISTEN - KRING. De Nederlandsche Journalistenkring ul op Zaterdag 20 Maart aJ. zijn jaarverga dering houden te 's-Gravenhage. In deze vergadering zal de heer D. Hans afscheid nemen als voorzitter en als redacteur van het orgaan en zal zijn op volger in deze functies worden gekozen. De heer D. Kouwenaar (Amsterdam), die aan de beurt van aftreding is als bestuurslid, stelt zich niet herkiesbaar; ook in deze vacature moet dan worden voorzien. In de Zaterdag J.L gehouden bestuurs vergadering heeft de voorzitter namens den geheelen kring hartelijk dank betuigd aan de Haagsche Journalisten-vereexü- ging, en aan allen, die. onder leiding van mr. van Bolhuis, op zulk een voortreffe lijke wyze de pers-regeling bij de huwe lijksfeesten hebben verzorgd. Ook de buitenlandsche journalisten hebben daarover met grooten lof ge sproken. HEVIGE AUTOBOTSING OP DKM M UIDERSTR AATWEG. Gisteravond om negen uur ia een vracht auto van den Amsterdamachen kolenhande laar Goes uit de Albert Cuypstraat, welke in zeer snelle vaart den Oostelijken oprit van de Merwedebrug te Muiden opreed, \eimoedelyk ten gevolge van het verblin dend licht van een tegenligger in botaing Kekomen met dezen wagen, 'n personen-auto van den heer T. uit Apeldoorn, waarin be- natve de heer en mevr. T. vier kinderen wa ren gezeten. Met een geweldigen klap vlogen da wa gens tegen elkaar. Beide auto'a werden to taal vernield. De motorryder H. M. uit Am sterdam, dié vlak achter den kolenauto re«d, kni^V0 rUÏne terecht en bezeerde een Ïtun'rH 8ei" W" het ge,tel<1 mCt de° h*" ae P ViV4vde kolen*uto, de plm. M-jart- 'ftherarm werd geheel verbrij- ii.io 6 2waar"bloedende man werd met een t»m Pa88e"ende trein van de Gooiache vnr rin ™en vervoerd, waar men een voorloopig verband legde. denzelf(ien tramtrein werd het slacht- Lm meegevoerd tot den overweg aan de S *'01'6 Amsterdam, waar de ge- nur o» 1 den man overnam an Hier v, Vrouwe-gasthuls vervoerde. puteerd d6n verbriJMlden arm geam' an»! 'n d j Zes inrittendsn van de personen- Nil!u UT' T" zwaar «ewonci. Nadat dr. verleend i Muiden haar de ""te hulp had voerH n' u naar een ziekenhuis ver- al li- u L r en de vier kinderen, die een 8nÜw°ndjes opliepen, zyn met reisdl 6 *Ut° "aar Apeldoorn verder ge-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6