Ruwe "anden PUROL ssiru" s,rekkinfhebbm AMSTERDAMSCHE BEURS £H IVttensdiap AecUfiUét muziekuitvoering in de st. willibrordusstichting te heiloo. fiucqec&fa Stand alkmaar. brutale inbreker te groningen aangehouden. opiumsmokkelaar te rotterdam gearresteerd. de dichter g. w. lovendaal 90 jaar. 1009/,, 100% staatsleeningen. industr. ond. b1nnenl. industr. ond. bu1tenl. cultuur maatsch. mijnbouw. petroleum. rubbers. amer. spoorwegen. Voor kleine tuinen. Jiidschdften Mackt&ecichten werd bepaald tusachen die deelen. Aange stipt werd nog. dat door den genoemden af koop de grondwet van 1875 op het Neder- landsch gebiedsdeel niet van toepassing is, maar dat het staatsdomein ia. De temperatuur van Nieuw-Guinea is aan het strand gemiddeld 25.6 gr. C., en stUgt ge leidelijk met de hoogte van het land; de ge zondheidstoestand is er niet slechter dan in Ned.-Indiè; de malaria, de inheemsche ziek te, is er zelfs minder gevaarlijk dan daar. Het ongezondst zijn de gebieden langs het strand, maar ook daar is het niet erger dan in Semarang, Tjilatjap of andere streken. De bevolking is er zeer dun, Nederland is MUZIEK, ruim 380 keer zoo dicht bevolkt; men schat- Onder de nieuwe uitgaven diP te het zielental aanvankelijk op 400.000, n auil maar een schatting van 172.000, gegrond op exploratie-tochten van militaire detache menten, leek spr. meer aannemelijk. Groote gebieden van het uitgestrekte eiland, deelen ter grootte van anderhalf I Gerrit van Weezei schreef PPn oor blan-I voor zana en ni»nP jubelzang voor ^e*en vlug met gw30-60ct Bij ApoH» n"*|''^* (Ongecorrigeerd.) G. Alsbach en Co 7e ïmTn de firma spreking t( Bomhard. Uliana met prins maal Nederland, zijn nog nooit door blan ken bezocht en bijgevolg totaal onbekend. In dit verband deed spr. interessante me dedeelingen over de moeilijkheden, verbon den aan het doordringen in het oerwoud: met de grootste inspanning kan men per dag niet meer dan 8 K M. afleggen. Slechts ten koste van zeer groote bedragen kunnen mi litaire detachemehten in het binnenland doordringen om het land te leeren kennen Spr. ging hier uitvoerig op in en vertelde o.a. van een tocht van 800 man gedurende zang en piano, door Jac. Bonset v gemengd- en voor mannenkoor bewerkt vrHVa°n0rz^dern Tng«ich7 Behawfrf* f? er een huwelijkszang. Z1Jn 00k de woorden van genoemde componisten. DpTmnMVan D7 comPoneerde een Oranje- vint fi zes-achtste maat - een vioUkimg nummer, evenals de stukken. vaner rrdig liedeke is "Schepertje", le Duc- gedicht van A. Trelker: vorige twee jaar, welke anderhalf millioen gulden n*ar verkiezinc een nf T *2* «jd wordeHTr |gen, de titel „Winkeltje deze tochten vaak vliegtuigen gebruikt. Van stem mee. een doorkruisen van het land, zooals on- Onder den algemeenen langs werd gemeld, dat gebeurd zou zijn, spelen" zag het licht een bundeltje van 10 Jfofn»" SP U dan °P het smalste ge- hedjes van M. E. van Ebbenhorst Tengber- gen, alleraardigste stukjes, waaronder speel- liedjes, geschikt voor kinderen van 5 tot 8 a 9 en van 8 tot 12 jaar. Bij de speelliedjes is een verklaring gevoegd hoe zy uitgevoerd moeten worden. Wanneer men van J. D. van Ramshorst iets onder de oogen krijgt kan men verze- De bewoners, de Papoea's (wat kroeskop pen beteekent, welke naam hun werd gege ven door de eerste blanken, de Portugee- zen) leven in verschillende stammen en ver- keeren vaak met elkaar op voet van oorlog, waarbij dan z.g. raaktochten worden ge maakt, dx. strooptochten, waarbij gepoogd kerd zijn frissche, ongekunstelde muziek te te bemach- v'nden. Hier is een bundeltje van 12 liede- wordt zooveel mogelijk schedels tigen van de vijanden. Vandaar de naam Koppensnellers en sneltochten. Dat koppen snellen wordt sterk tegengegaan door het Nederlandsche gouvernement en spr. ver telde ervan hoe de vrede tussehen een paar stammen door hem was bewerkt in 1921. Onder den invloed van de zending en de katholieke missie is in dit opzicht veel ver beterd en ook ten aanzien van kleeding enz. Maar wasschen doen zy zich nooit Uitgezonderd den door de christenen ge- brtthten godsdienst is er geen godsdienstige overtuiging onder de Papoea's. Zy vereeren datgene, wat zij zien, maar niet begrijpen, b.v. zon en maan, en vooral de maan, „die ren, 1-. 2- en 3-stemmig. „Wy zyn jong" bezit in hooge mate bo vengenoemde kwaliteiten en daarbij prac- tisch geschreven. P. de Pauw componeerde een achttal oud- Fransche liedjes, waaronder Bergerettes en drinkliederen. De Pauw schreef eenvoudige maar karakteristieke melodieën voor een solostem met hier en daar een nogal be weeglijke pianopartij. Voord rachtsteekens zijn heel weinig aangegeven. Op gedichten van Todh Gerhard schreef Henri Welbooren passende muziek met een pianobegeleiding die in de meeste nummers de zangmelodie steunt. De titels der liedjes zijn: „De muzikale wandeling" met illustra- EEN SCHOENENDIEF AANGEHOUDEN. Een bloedspoor verried hem. Hedennacht trok C. V. er op uit om in e breken m een schoenenwinkel aan het Westeinde in de Residentie. Hy sloeg de winkelruit stuk, waarbjj V. een vrij ern stige snywond opliep. Met een buit van 9 paar schoenen maakte hy zich uit de voeten. Om 6 uur viel het eenige voor- Ugangers op, dat de winkelruit stuk was geslagen. Zij waarschuwden de politie. De twee rechercheurs met het onderzoek be iast hadden weinig moeite den dief in te rekenen. V. liet een bloedspoor op straat achter dat van de plaats van de inbraak naar zijn woning, op slechts korten afstand van den winkel gelegen, leidde. Daar aan geland arresteerden de rechercheurs V., die bekende en die daarna op het hoofd bureau van politie in arrest werd gesteld. De gestolen schoenen stonden onder de tafel in V.'s kamer. DE HOUDING VAN DUITSCHLAND TEGENOVER SPANJE. Merkwaardig bericht van „News Chronicle". De Parijsche correspondent van de Engelsche „News Chronicle" verklaart te weten, dat Hitier generaal FaupeJ, die tegenover hem te kennen heeft ge geven, dat Franco 80.000 man noodig zou hebben, niet met „neen" zou heb ben geantwoord, doch in tegendeel ver klaard zou hebben, dat „wy Spanje slechts zullen verlaten, wanneer wij ko loniën zullen hebben verkregen". (Dit bericht laten wij natuurlijk geheel voor rekening van de „News Chronicle". Red.) zeven pond, met een haak waaraan snoer met kurk, in zyn bek". Ik deed zulks, naar aanleiding van een couranten-bericht, dal in die gemeente een snoek was gevangen van dat gewicht, die zich verraadde door een snoer in den bek, waaraan nog een dobber vastzit. Het pleit voor den speurzin van „Tante Pos", dat deze briefkaart prompt besteld werd bij den visschersman in kwestie, en deze, de heer K. Jelles Zeldenrust, was zoo vriendelijk my mijn vischtuig terug te zen den. De heer Zeldenrust schreef mij o.a. nog dat, als hij mijn adres geweten had, hij den snoek met het tuig zou hebben opge stuurd, wat ongetwijfeld een aardige geste is. WILDE STAKING TE ENSCHEDE. Honderden arbeiders werkloos. Te Enschede is onder de z.g.n. afzetters an de spinnerij Noorderhagen der N.V. an Heek en Co., een wilde staking uitgebroken, welke tot gevolg had, dat de geheele spin nerij moest worden stopgezet. Hierdoor zyn enkele honderden arbeiders tijdelijk werkloos geworden. nachts met zijn groote oogen de booze muziKaJe wandeling' met illustra geesten op de vlucht jaagt". Spr verteld" Va,n groo'e trom en bekkens), „de Brand hiervan voor ons westerlingen amusante WeCr "aarbu ,.n 2ware M behoort" »Ei8en wijze kleintjes" (katjes en konijnen); „de Chineezen van Europa"; „Kermislied", en „de Brievenbesteller". Als vervolg op de bekende, beknopte pia no-methode „Gauw en Goed" en „Mijn lee ren is spelen" is uitgegeven: 20 pianostukjes voor kinderen door Fr. M. Alexander. Som mige van die stukjes zyn met een bepaald bijv. bekend gemaakt met afkortingen, met de Mordent, de Dubbelslag, de Triller, het Ge- I broken accoord. Ook is er aandacht aan de linkerhandpartij geschonken. Een zeer bruikbaar werkje. A. K. westerlingen amusante dingen. Het koppensnellen bovengenoemd geschiedt voor een deel ook uit hun bijge loof, want zij meen en dat zij, door hun Jonge kinderen den naam te geven van een ge- I dooden man, den geest van dezen als be schermer van het kind aanstellen. Het eten van menschenvleesch, dat ook voorkomt onder de Inlanders, is voor tal van stammen """,e va"aie ook al een uitvloeisel van bijgeloof, omdat I doel geschreven De k,nderen worden zij immers door dit vleesch tevens de goede hoedanigheden van den mensch tot zich nemen. Zy eten dan ook alleen menschen die door hen zyn gedood of die door een on geluk zijn omgekomen, dus geen aan ziek- I ten gestorvenen. Slechts onder sommige I stammen is het eten van menschenvleesch een behoefte, voortkomend uit de zucht naar vleesch. Lang niet alle inlanders (slechts zij die in aanraking kwamen met de wester- sche beschaving) begraven hun dooden; deze worden een weinig geroosterd of ze worden dusdanig „bewaard", dat na korter of langer tijd honden zich eraan vergasten. Onder de bergbewoners heerschen bijzon der sterke begrippen van zedelijkheid, in tegenstelling met de menschen langs het strand, die in ongeveer twee maanden tijds hun voedsel (sago) verzamelen vooreen heel jaar en de rest van den tijd niets doen dan luieren en in die ledigheid komen tot uit spattingen, die hen verdierlijken. De berg stammen zyn veel meer betrouwbaar, ver bouwen aardappelen (een honderd jaar ge leden door de zending ingevoerd) en tabak. Zij zyn klein van gestalte, waardoor zy zich onderscheiden van de anderen. Wat de dierenwereld betreft, men vindt op Nieuw-Guinea geen roofdieren, noch kraaien, musschen of apen, wel veel para dijsvogels, die er voorkomen in honderd soorten. Kippen, geiten en koeien werden er ingevoerd en hun aantal breidt zich ge regeld uit. DE TOESTAND IN CHINA. Communistische troepen rukken op naar het Zuiden. Uit Loyang wordt gemeld, dat sterke afdeelingen communistische troepen op rukken in zuidelijke richting. Zij hebben Ping Liang in Oost-Kansoe, 250 K.M. van Sianfoe, ingenomen. 3000 communisten rukken op naar Lang Tsjoe, de hoofdstad van Kansoe. Verder verluidt, dat te Sianfoe ongere geldheden hebben plaats gehad. Benden ongedisciplineerde soldaten hebben een aantal huizen geplunderd. De evacuatie van vreemdelingen gaat voort, een zeventigtal is te Loyang aange komen en de ambassadeurs van de Ver- eenigde Staten en Engeland hebben een onderhoud gehad met den Chineeschen vice-minister van buitenlandsche zaken over de evacuatie van 148 hunner lands lieden uit de provincies Sjensi en Kansoe. HET VERGAAN VAN DE „JOHANNA THORDAN". Weinig hoop meer nog overlevenden te redden. Over een zeer uitgestrekt gebied is ge zocht naar de verdwenen sloep van de „Jo- hanna Thordan", het Finsche motorschip, dat in de Pentland Firth is vergaan, doch niets is gevonden. Men vreest thans, dat de dertig personen die in deze sloep hebben plaats genomen, zyn omgekomen. BEGRAFENIS BRIGADIER J. VAN LOO. Onder groote belangstelling is heden op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amster dam het stoffelijk overschot van brigadier Johan van Loo, stafofficier van het Leger des Heils, ter aarde besteld. In de ochtenduren was een uitvaartdienst gehouden in de legerzaal in de Vrolikstraat, waar kolonel Beekhuis, chef-secretaris van het Leger des Heils, een openingswoord sprak. Vervolgens ging kolonel P. Schuur man in gebed voor, waarna de commandant van het Leger des Heils, de heer Bouwe Vlas, een toespraak hield. TWEE DUITSCHERS AANGEHOUDEN. Op weg naar Amsterdam te Deventer in trein aangehouden. Gisteravond kwam het de Enschedesche politie ter oore, dat twee Duitschers, beide beruchte individuën, de grens waren gepas seerd. Een onderzoek wees uit, dat dit tweetal van Woensdag 13 Januari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Volgens diegenen, die van naby bekend zijn met het leven in gestichten en zenuw- sanatoria, is er voor een toonkunstenaar geen dankbaarder sociaal werk dan het ge ven van een muziekuitvoering aan patiën ten, die verpleegd worden in een inrichting voor zenuwlyders. Dit ondervond gisterenavond de Alk- maarsche toonkunstenaar J. H. Oushoorn, toen hy voor de patiënten der St. Willi- brordusstichting een uitvoering kwam gever, met medewerking van een dameskoor en mejuffr. Netty Wijn als soliste. Gedirigeerd en tevens aan den vleugel begeleid door der. heer Oushoorn zongen de dames: Laudate Pueri van Mendelsohn, twee koorliederen van Brambach en lm Frühling van W. Bar- giel. Het genot, dat zij den patiënten ver schaft hebben en de gespannen aandacht, waarmee deze luisterden, werden in belang rijke mate verhoogd door eenige liederen voor sopraan-solo, gezongen door mej. Wijn, uitstekend geaccompagneerd door den heex Oushoorn. Dat haar zang insloeg by haar dankbaar publiek werd bewezen door he, spontane de heer ven M.Uingen UI ven „braikurti- City van Adams nog -ens te willen herhalen. De uitvoering werd voorts gecompleteerd ioor vioolspel van den heer Oushoorn die - op verdienstelijke wijze begeleid door mevrouw Oushoorn een composities (Albumblatt en speelde en tot slot met groote vaardigheid de bekende Romance van Mazurka van Wieniawski Na zijn causerie, waarvan wij hierboven kelen der Papoea's; pijlen en bogen in ver schillende soorten voor allerlei jachtge bruik, mooi gevlochten tasschen e.d., kokers sieraden, enz., meerendeels fraai bewerk' en geverfd in onderscheidene kleuren, ver kregen door het gebruiken van boomsappen Na een pauze, gedurende welke gelegen held was om al deze dingen van nabij te zien, werden tal van lantarenplaatsjes ver toond, waardoor het gesprokene in beeld werd gebracht en die daardoor met groote belangstelling werden gezien. Bij deze plaatjes, zoowel als btJ het vertoonen van de genoemde voorwerpen, gaf de spreker nog naderen uitleg. 't Was inmiddels reeds elf uur geworden, toen de heer ten Bruggencate een slotwoord •prak, waarin hi) den «preker dank zegde en er den nadruk op legde, dat deze zoowel •ls in den vorigen Indië-avond dr. Lorang, geheel belangeloos zijn causerie had gehou den. De vraag naar nog een vierden avond, waarop dan speciaal de kolonisatie-moge- Uikheid zal worden besproken (door den heer van Millingen terloops aangeroerd en waarnaar in de pauze dooj eenige personen wa» gevraagd) werd onder oogen gezien, met als gevolg dat tot het houden ervan healoten werd. Uw circulaire kwam reeds in de prullemand; Uw advertentie bracht U menig nieuwen klant. tweetal eigen Barcarolle) Svendsen en ten gehoore De rust en stilte in de zaal en het uit bundig applaus hebben wel bewezen hoe zeer de uitvoering in den smaak viel. medewerksters Barnhoorn, dankte namens de den heer Oushoorn en zyn voor de belangelooze toewyding, zü een genotvollen avond aan de bewoners van St. Willibrordus verschaft hebben. waarmee Roskam. L<fendert^'rlstiaan Biskanter en Catha- rina Alida Briefjes. OVERLEDEN: Guda Wagenaar 1 jaar. Gedurende de laatste weken werden in verscheidene perceelen te Groningen inslui pingen gepleegd, gepaard gaande met dief stal van geld uit drie woningen. De inbre ker verschafte zich dan toegang met behulp van valsche sleutels en stoorde er zich blijkbaar niet aan, of de familie al dan niet thuis was. Zoo werden midden op den dag inbraken gepleegd in verschillende huizen. Na lang zoeken is het de recherche einde lijk gelukt den dader te arresteeren. Het is de 21-jarige ongehuwde W. B. wonende te Groningen. Hij is heden ter beschikking ge steld van den officier van justitie. Rechercheurs van de Nederlandsche cen trale tot bestrijding van den smokkelhandel hebben aangehouden den 52-jarige Chinees L. S. uit de Lombokstraat te Rotterdam, die, toen hy zich bevond in het gebouw van de Chineesche vereeniging aldaar in het be zit was van 45 pakjes bereide opium. Bij een in zijn woning ingesteld onderzoek troffen de rechercheurs bovendien een twintigtal Engelsche ponden ruwe opium aan. Tevens vond men nog twee revolvers met ongeveer duizend bijbehoorende patro nen, alsmede ingrediënten tot het bereiden van en het gebruik van opium. De Chinees is in bewaring gesteld. De dichter Gysbertus Wilhelmus Loven- daal, wonende te Grave (N.B.) wordt 11 Februari a.s. 90 jaar. De heer Lovendaal, die een goede gezond heid geniet en ondanks zyn hoogen leeftijd nog geregeld werkt, is de dichter van: „Lentedragen" (kinderliederen), „Lied der liefde", „Lichte geluiden" (volksliederen), enz. Zeer vele componisten werden door zyn eenvoudige, zuivere, echt Nederlandsche liederen geïnspireerd. 22'/« £4>/« 159 91V» EEN SNOEK VAN ZEVEN POND. En die ging er met het snoer vandoor „De Nederlandsche Hengelsport" bevat het volgende visschersverhaal van den heer Louis Sanders: Eenige weken geleden vischte ik op snoek in de gemeente Molkwerum en brak myn snoer by het vastslaan. Ik vermoedde, dat het een behoorlijk groot exemplaar was en stelde alle mogelijke pogingen in het werk om den snoek toch in mijn bezit te krijgen. Daar het snoer boven de kurk was gebroken verraadde deze telkens de schuilplaats van de visch, maar toch bleven myn pogingen zonder resultaat. Eenige dagen later schreef ik een brief kaart naar een visscher te Molkwerum, die ik als volgt adresseerde: „Aan een visscher- man te Molkwerum, die een snoek ving van laatste k. 2.30-2.45 100U/.J 100'Vs 22»/» 1507, 183 887, 161 481/,-Vi 927» 243 324-7, 1717,-1 70'/, 42-5/16 57 HU 3V,-7i« 47-V» 227» 59'»/i6 4977,-8 251t-21 183 415/8-7, 27 Vorige koers 4 Nederl 1934 4 Ned -Indië 1934 5)4 Duitschl '30 m verkl bank-instellingen. Amsterd Bank1517, Handel Mij. Cert. v. 250 184 Koloniale Bank Ned lnd. Handelsbank Alg Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. Nederl. Ford241'/, Philips Gloeil Gem. Bezit 3257, Unilever 1737, Am Smelting 7U/» Anaconda 42°/» Bethleh Steel57:!/8 Cities Service 37» Kennecott Copper 471/, Republic Steel227» Standard Brands 127: Steel comm 607$ U S. Leather5*7» H V. A5027, Java Cultuur 237'/, Ned. lnd. Suiker Unie1857, Vorstenlanden 4 A/, Dito actions 28 Aig Explor Mij 166 Redjang Lebong 200 Dordtsche Petr. 3.0V, Kon Petr4197, Perlak 983/4 Phillips Oil 387, Sbell Union 21'/» Tide Water 16lf» Amsterd Rubber 3137» Deli Bat Rubber 195' '/j, Hessa Rubber 2047, Oostkust ?7>/, Serbadjadi178 Interc. Rubber 47.. scheepvaarten. Kon. Ned Stoomboot. 12574 124 Scheepvaart Unie 1197, 118-20 tabakken. Deli Batavia255 257 Oude Deli3227» 323-4 Senembah2887, 291 Atcbison Topeka 54U, 533/t Southern Pacific347, 347» Souibern Railw. Cert. 191/» 197» Union Pacific 98 98 Caoadian Pac.11®/» 117» §Noteering per 50 x) ex-coupon fExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. door de Duitsche politie werd gezocht in verband met een brutalen overval met be- rooving te Rheine (Duitschland) gepleegd. Het tweetal was daar de woning van een bejaarden geneesheer binnengedrongen en had den dokter en zyn huishoudster mis handeld en vastgebonden, waarna zij het huis doorzochten en al het aanwezige geld meenamen. Het bleek de politie, dat de beide mannen. M. en S. geheeten, voornemens waren met den nachttrein naar Amsterdam te reizen. De trein was echter reeds vertrokken, maar op verzoek van de Enschedesche politie werd de trein te Deventer door de politie aldaar doorzocht. De mannen werden inder daad aangetroffen en aangehouden. Zij zullen vermoedelijk worden uitge leverd. Het vorstvrij houden van bakken. Nu het 's nachts al tamelijk begint te vrie zen vragen de bakken onze geregelde zorg. Vooral wanneer hier niet winterharde plan ten zyn ondergebracht, die geheel vorstvrij moeten worden gehouden. Om de bakken brengen we dan een tweeden wand aan met een tusschenruimte van 25 a 30 c.M., welke tusschenruimte we aanvullen met droge turfmolm, droog blad en zaagsel. Het is wenschelyk dit materiaal zoodanig af te dekken, dat het ook droog blijft. Daarvoor kunnen we een plank gebruiken of wel stroken asphalt of vloerzeil. De ramen dek ken we met rietmatten, waaronder bij koude nachten één of meer stroomatten komen. Vooral deze stroomatten moeten steeds goed droog blijven; dan toch zullen ze pas ten volle aan het doel beantwoorden. Wanneer het overdag niet vriest, halen we bijtijds het dekmateriaal weg, want de planten hebben vooral behoefte aan licht. Om ook bij matige vorst te kunnen afdekken moet men een dubbel stel ramen op den bak leg gen, die goed op elkaar passen, zoodat er een afgesloten luchtlaag boven de planten is. Dit is een goede bescherming tegen sterke afkoeling of bevriezen. Bij zacht winterweer moeten de bakken ook gelucht worden, op dat de vochtige lucht kan ontwyken. Gieten is voor de meeste planten die in bakken overwinteren niet noodig vóór half Februari of begin Maart. Het is van veel belang dat de planten dicht bij het glas staan, opdat ze zooveel mogelijk van het toch al schaar- sche licht profiteeren. Het dekken moet vooral bijtijds geschieden en steeds voordat de ramen beginnen èan te loopen, dat is, gaan bevriezen. In de op deze wijze te behandelen bak ken kunnen we o.a. overwinteren: gera niums of Pelargonium zonale, margrieten of Chrysanthemum frutescens, Calceolaria, Salvia, Penstemon, Echeveria en niet win terharde Chrysanthemum indicum. Tal van planten, die we in onze tuinen gebruiken, overwinteren we in zoogenaamde koude bakken. Deze dekken we bij strenge vorst ook, maar het is niet zoo erg wanneer het in deze bakken een paar graden vriest. Het zyn meest planten die behalve van strenge vorst, in den winter veel lijden van over matig vocht en daarom plaatsen we ze onder glas. Op deze wijze handelen we met Cam panula medium, Cheiranthus Allioni, Silene penaula, éénjarige papaversoorten, die we in het najaar reeds hebben gezaaid voor vroege voorjaarsbloei en op vochtige gronden plaat sen we ook de viooltjes in deze bakken. 1677, 200 390 418J-9) 101 38% 21 -'7w 15-°7» 310-74 2017, 767, 1757, 47» OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82»/. 1-827. Londen 8.977, 8.97 Berlijn 73.50 73.42 X Parijs 8.537, 8.537» Brussel (Belga) 30.81 30.80 X Zürich 41.95 41.95 Kopenhagen 40.10 40.10 Stockholm 46.27 'A 46.27% Oslo 45.10 45.10 Italië 9.62y2 Praag 6.39 GEDENKNUMMER VAN DE SPAARNESTAD. De N. V. Drukkerij De Spaarnestad. te Haarlem heeft voor de lezers van hare periodieken een bijzonder fraai foto album uitgegeven waarin het vorstelijk huwelijk uitvoerig in beeld wordt ge bracht en tevens tal van foto's zijn opge nomen die op het leven der prinses betrek king hebben. In dit gedenknummer treft men tevens een gekleurde plaat aan, weergevende het schilderij dat Bernard de Hoog van Neer- land's bruidspaar heeft vervaardigd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Jan. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 89000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Jan. 1937. Op de heden gehouden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 191 Vette kalve ren, le kw. 7078 cent, 2e kw. 6270 cent en 3e kw. 52—60 cent per K.G. levendgew.; 41 Nuchtere kalveren 711; 247 Varkens vleesch varkens, wegende van 90110 K.G. 5253 cent, zware varkens 5152 cent en vette varkens 5051 cent per K.G. slacht- gewicht. Ter veemarkt waren 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 1000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.10, Blauwe Eigenheimers 2.20; 33000 K.G. Uien 1.201.40, nep 6.30, drielingen 1.90—2.50, grove 1.30—1.50; 8100 K.G. Peen 1 1.80; 34000 K.G. Roode kool 1.40—2.30; 75000 K.G. Gele kool 1.20; 23000 K.G. D. witte kool 11.30, alles per 100 K.G.; 4500 stuks Groene kool 0.903.20 en 400 stuks Bloemkool le s. 3.804.60, 2e s. 2.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. 1937. (Noordermarktbond). 1400 K.G. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 2.20; 11800 K.G. Uien 1.401.60, gelen ep f 6, drielingen 2.30—2.60, grove 1.50—1.60; 1500 K.G. Peen f 1.50; 93600 K.G. Roode kool 1.40—2.20; 37500 K.G. Gele kool 1.20; 66800 K.G. D. witte kool 1 1.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 12 Jan. 1937. Roode kool 1.40—2.80; Gele kool 1.20—1.50; D. witte kool 11.20; Nep 5.60; Uien 1.50; Peen f 1.80. Aanvoer: 64000 K.G. Roode kool; 14178 K.G. Gele kool; 16750 K.G. D. witte kool; 650 K.G. Nep; 650 K.G. Uien; 625 K.G. Peen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3