s Waar het recht zijn loop heeft. foo©oooo©eoo©ooooo©oo®o©ooooo® Jiadiopcoqcamma s»©©©©®»# Üeuilieton Arrondissements-Rechtbank ie Alkmaar 'fxoiHHCiaal 'Hieuw* NIEUWE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE door RICHARD STARR Vertaald door A. RIE WERD. Donderdag 14 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding, gr.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.15 Gr.pl. 11.30 Omroeporkest. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 2.Voor de vrouw. 2.30 Orgelcon cert. 3.Naaicursus. 3.45 Gr.pl. 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianorecital. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber. 8.15 Concertgebouworkest en soliste. In de pauze: De Geest der Tijden. 10.30 Gr.pl. 11.— ANP- ber. Hierna tot 12Avro-dans- orkest. HILVERSUM, 301 M. (8.—9.15 en 11.2.KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.11.30 uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkles. 3.Gr.pl. 3.15 3.45 Voor de vrouw. 4.Bijbelle zing. 5.Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 RadiQtooneel. 6.Bas- bariton en pif.no. 6.45 Enkrateia- kwartier. 7.Ber. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Rep. 8.ANP- ber. 8.15 Muziekcorps 1ste half-reg. huzaren te Amersfoort. 9.Huza ren-Taptoe. 9.05 „Een diaconaal dorp in de hoofdstad", causerie. 9.35 Verv. concert. (10.ANP-ber.) 10.3011.30 Gr.pl. Hierna Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12.05 BBC-Welsch orkest en zang. 1.05 De BBC-zangers. 1.35 Het Sharpe-Sextet en sopraan. 2.35 BBC-Variété-orkest. 3.103.30 Men talking, causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.40 This way out, causerie. 7.BBC- Schotsch-orkest. 8.Revue-progr. 9.Causerie over Shakespeare. 9.20 Ber. 9.40 BBC-Theaterorkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Sopraan en piano. 11.35 Het Grosvenor House Dansorkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.35 Gr.pl. 1.30 Zang. 1.50 en 2.50 Gr.pL 4.50 en 5.05 en 8.20 Zang. 9.05 Ortambert-kwartet en zang. 10.05 Omroeporkest. 11.20—12.35 Pascal- dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Donath- orkestconcert. 7.50 Orkestconcert. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.35 So praan, viool en piano. 4.50 Gr.pL 5.20 Orkestconcert. 6.20 Omroep- schrammelensemble. 7.30 Omroep orkest en -koor. 9.50 Gr.pl. 10.25— 11.20 Th. Hollinger's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepklein orkest en cabaret. 1.30 Salonorkest en cabaret. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Sa lonorkest en pianosoll. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Om- roepdansorkest. 11.2011.35 Sport- reportage. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein-orkesL 1.50 —2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Omroep- dansorkest. 7.05 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Zang. 8.50 Nat orkest van Parijs. 11.—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Oskar Joost en zijn orkest. 8.05 Omroeporkest. 9.20 Ber. 9.50 Fluit, viool en viola. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pL) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, Luxem burg 9.5011.05, Droitwich ll.OJ^— 12.05, Parijs R. 12.0513.05, Brussel VI. 13.0514.20, Luxemburg 14.20— 14.50, Parijs R. 14.5015.20, Keulen 15.2019.05, Luxemburg 19.05 19.30, Keulen 19.3021.20, Lond. Reg. 21.20—21.50, Berlijn 21.50 23.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 15.35, Droitwich 15.351820, Lu xemburg 18.2019.t Droitwich 19.—24.— De man was colporteur van het maandblad „Ons Nederland", dat tevens het officieel orgaan der Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer is. De verdachte was bij een timmerman te Utrecht, om een kwestie, „vreemdelingen verkeer betreffende" te bespreken. De man had zijn praatje wel klaar: de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voerde zoo vertelde hij een groote propaganda-actie. Hiertoe zocht V.V.V. iemand in het aan nemers- en timmermansbedrijf, dien ze vo'- komen kon aanbevelen. De vereeniging had haar oog op den timmerman laten vallen. Hij immers was een uiterst bekwaam vak man, een timmerman zooals er niet veel zijn, enz De eenvoudige Utrechtenaar was tegen den sluwen colporteur niet opge wassen. Hij teekende een contract voor ruim 900 regels. Toen het zoover was, had de rei ziger plotseling haast. Nog voor de timmer man eigenlijk precies wist, waar hij aan toe was, was de acquisiteur verdwenen. Hij kreeg spoedig spijt en na informatie bleek hem, dat er van een propaganda-actie van N.V.V. geen sprake was. Het geraffineerde verhaal van zijn spraakzamen bezoeker was van A tot Z verzonnen. Een klacht volgde en de rechtbank ver oordeelde den man tot twee maanden. De verdedigers, mr. w. Loeb, pleitte vrij spraak, subs. drong hü aan op clementie. v?°,VrV\9too0lJU''s,e0 Vorstelijk huwelijk en kinderfeest. Op den dag van het vorstelijk huwelijk is aan een belangrijk aantal gezinnen in deze gemeente een feestgave uitgereikt, tot een gezamenlijk waarde-bedrag van 200. De betrokkenen waren daar zeer mee inge nomen. De feestcommissie had, mede door middel van inteekenlijsten, de beschikking over 350, de resteerende 150 zullen worden gebruikt voor een feest voor de schoolkin deren. Dit kinderfeest, aanvankelijk bepaald op 29 December, is toen uitgesteld wegens het groot aantal zieke kinderen. Het zal nu plaats hebben op Zaterdag 16 Januari a.8. in de zaal van Kosten Voor de kinderen zal optreden de beken de goochelaar prof. Mellon en verder zullen zij worden getracteerd en een aandenken ontvangen. Naar wij vernemen zullen de moeders van de schoolgaande kinderen het feest mogen bijwonen. Maar dan loopt de zaal ook vol en kan niemand anders worden toegelaten, ook geen kinderen die niet op school gaan. Hieraan zal men streng de hand houden. Onderlinge hulp bi) ziekte. Bovengenoemde vereeniging vergader de in „Concordia", Door den secretaris werd een overzicht gegeven van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer I. H. v. Dijk met algemeene stem men herkozen; gekozen werd de heer A. Timmer. (Wegens ontstentenis van Mr. Ledeboer, presideerde Mr. Ubbens de zitting). Bollenkweeker in hooger beroep. De bollenkweeker S. G. de G., uit Be verwijk, had terechtgestaan voor den Kantonrechter wegens cvertreding van de crisisreglementen. Verdachte de G., die tevens directeur is van de N. V. de Goede Bros. te Am sterdam, had in Mei van 1936 te Anna Paulowna een hoeveelheid tulpen en hyacinthen geteeld zonder dat hij in het bezit was van de vereischte vergunning. De affaire was al eind 1935 begonnen. Verdachte had toen verschillende aan schrijvingen van de sierteelt-centrale ont vangen, doch had hierop eenvoudigweg niet geantwoord. Toen het eindelijk tot een aanmaning om betaling was aangekomen, welk schrijve' den heer de G. op 19 Ni- vember 1935 bereikte, had deze hierop ge antwoord, dat hij wegens slechte financi- eele omstandigheden niet in staat was te betalen en hij verzocht om 'n accountants onderzoek, dat eenigen tijd later inderdaad plaats vond. De zaak was toen blijven rusten totdat op 1 Mei een aantal ambte naren te Anna Paulowna procesverbaal hadden opgemaakt wegens het telen van bollen zonder vergunning, waarbij tevens een groot aantal tulpenbollen in beslag waren genomen. Door den kantonrechter was de G. ver oordeeld geworden tot een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. Van dit vonnis stond de G. heden in hooger beroep terecht. Verdachte was in hooger beroep gekomen omdat hij vond dat het optreden van de sierteelt-centrale zeer onbillijk was geweest. De officier van justitie vond na het ver hoor, dat er geen nieuwe gezichtspunten aan den dag waren gekomer. en vroeg be vestiging van het kantonrechterlijke vonnis. De verdediger, mr. PrinsenGeerligs, merkte in de allereerste plaats op dat het naar zijn meening hier feitelijk geen strafzaak betreft, doch meer een kwestie tusschen twee schuldeischers genoemd moet worden. Voorop stelde pleiter verder dat verdachte geen principieel anti saneerder is. Hij heeft steeds meegewerkt aan de crisismaatregelen en het was geen onwil geweest die verdachte zoo had doen handelen, doch onmacht. Dan nog vond pleiter dat dergelijke rigoureuze maat regelen, als de sierteeltcentrale had geno men, achterwege hadden kunnen blijven. De zaak had immers even goed gebracht kunnen worden voor de crisisarbitrage commissie. Daarbij komt nog dat verdach te feitelijk in dubbele mate het slacht offer is geworden van de tijdsomstandig heden. Ten eerste had de G. n.1. kort voor de inwerkingtreding der saneeringswetten zijn bedrijf gereorganiseerd en een ingrij pende saneering toegepast. Daarna was hij wettelijk nog eens gedwongen geworden saneeringsmaatregelen toe te passen, zoo dat het bedrijf van verdachte ongeveer gehalveerd was geworden en daardoor den laatsten tijd min of meer noodlijdend was geweest. Feitelijk, zoo zeide pleiter, zijn alle aangeslotenen bij de sierteelt centrale aanvankelijk in overtreding. Immers het teeltjaar loopt van 1 Augustus tot 31 Juli en het is redelijk te verwachten dat de kweekers voor Augustus hun vergunnin gen ontvangen, opdat zij weten waar zij zich aan te houden hebben. In de praktijk blijkt echter dat de vergunning eerst vele maanden later afkomt, zoodat de kwee kers maar a la bonheure gaan pooten, in de hoop later een vergunning te krijgen. Achteraf heeft de sierteelt centrale het dan volkomen in haar macht om deze of gene kweeker, waarvan wellicht het ge zicht hen niet aanstaat, te vervolgen. Resumeerende kwam spreker tot de conclusie dat feitelijk elke andere kwee ker vervolgd had kunnen worden en vroeg vrijspraak subs. de uiterste cle mentie. Uitspraak 19 Januari. Voordeelige klanten. Op 21 Juli van het vorig jaar kregen een aantal neringdoenden in Noordholland be- 49) HOOFDSTUK XXXI. Zusters en broeders. „Jirnmy", zei Luella Turner tot haar broeder, die door de kamer had rondge- loopen, terwijl zij op de piano tokkelde, en nu wat somber uit het raam naar den regen stond te kijken. „Jimmy". „Nu?" antwoordde Jimmy Turner, vrij onvriendelijk. „Ik moet je iets zeggen". „Ik hoor het", antwoordde Jimmy, nog steeds uit het raam kijkend, „dank je. Wat heb je me te zeggen?" „Ten eerste: wees niet lomp. Als je een jonge, mooie zuster hebt, zooals je kleine zus Luella, moet je lief en aardig voor haar zijn. Stel eens, dat ik plotseling stierf. Hoe ellendig en berouwvol zou je je dan voelen, dat je me niet had behandeld, zooals een lieve zuster behandeld moet worden". „Ik kan niet zeggen, dat je er juist kwij nend uitziet", antwoordde Jimmy. „Ik geloof, dat de man verdrietig is", zoek van een 6-tal jongelui. Op zichzelf zag dit er aanvankelijk heel prettig uit, doch achteraf kochten de „heeren" en verdwenen, zonder aan betalen te denken, in een auto. De zaak had zich als volgt toegedragen. Op den bewusten 21sten Juli kwamen allereerst in het café van Kooijman te Zij- persluis een 6-tal jongelui met een auto uit Beverwijk. Toen bekend werd, dat een van hen, de opperman H. H. M. uit Beverwijk, een dag of vier tevoren jarig was geweest, werd hij van alle kanten gefeliciteerd en wederkeerig bood hij zijn vrienden „een rondje" aan, waarbij opgemerkt moet woi- den, dat het gezelschap in Beverwijk reeds een 7-tal biertjes verwerkt had. Van het eene rondje kwam het andere en de café houder zag met welgevallen zijn gasten aan, want de avond beloofde nog goed voor hem te worden. Hoe heel anders bleek het even wel uit te komen. Toen de heeren van alles genoten hadden en ook nog geruimen tijd gebiljart hadden, verdwenen zij stuk voor stuk naar buiten en alleen M. gaf - eenige step-dansen ten beste, waarbij hij zich ten slotte heel handig al step-dansend buiten de deur wist te werken. Direct daarop was het 6-tal verdwenen in de auto, zich niet verder bekommerende om de vertering, die totaal zoo ongeveer 12.50 ha4 bedragen. Doch dit was niet alles geweest, hun dorst was nog lang niet gelescht en onmiddellijk toog het gezelschap naar Harenkarspel waar café Broersen met een bezoek werd ver eerd. Ook daar herhaalde zich hetzelfde spelletje en op soortgelijke wijze verdween men in het nachtelijk duister zonder te be talen. Toen was zoo langzamerhand de benzine opgeraakt en het zag er naar uit dat de feestgangers Beverwijk niet meer zouden kunnen halen. Doch wat zorg. Bij den caféhouder Man tel te Schoorldam werd gestopt en om 20 liter benzine gevraagd, die natuurlijk grif werden gegeven. Om ook hier gratis weg te komen had M., die zoo'n beetje de leiding van deze hongi-tocht op zich had genomen, ook nog om i^ater gevraagd, en toen de ar- gelooze caféhouder zich even verwijderde om het gevraagde te gaan halen, waren de onverlaten er ijlings vandoor gegaan met gedoofde lichten. Men zou gedacht hebben dat dit wel het slot van hun avontuurlijke omzwervingen zou zijn, doch integendeel: zij hadden hier na nog kans gezien den caféhouder W. Tames uit Akersloot te benadeelen, door bij dezen een flesch cognac en wat glaasjes te koopen en ook hier weer zonder betaling weg te rijden. H. M. die, naar was gebleken wel de aan voerder van het troepje was geweest, stond hiervoor terecht. De officier van justitie noemde de feiten zeer ergerlijk en vond dat in een dergelijk geval alleen een gevange nisstraf op zijn plaats is. Spr. vroeg daarom 4 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 19 Januari. JEUGDIGE INBREKER VOOR HET HOF. Clemente straf geëischt. Een nog jonge man stond gister voor het Amsterdamsche hof terecht. Twee in braken, een in een woning in de Volken straat en een in een perceel aan den Ouden schans gepleegd waren hem ten laste ge legd. Aanvankelijk had hij ontkend, maar hij besefte nog terechter tijd, dat tegen vin gerafdrukken weinig kan worden inge bracht. De politie vermoedt, dat hij op zijn nach telijke expedities met zijn vrienden nog ze ven andere inbraken heeft gepleegd. Ook daar vond men vingerafdrukken, doch het aantal punten van overeenkomst was niet voldoede om met absolute zekerheid te zeg gen, dat ze van zyn vingers afkomstig wa ren. Het reclasseeringsrapport, dat over dezen jeugdigen arbeider is uitgebracht, luidt gunstig. Hij is een bekwaam stucadoor en geruimen tijd verrichtte hij zijn werk tot volle tevredenheid van zijn baas. Anderhalf jaar geleden trof hem de werkloosheid. Het vorige jaar kwam hij in aanraking met uiterst ongunstige individuën, die in een cafétje in de binnenstand bijeen pleegden te komen om hun plannen te beramen. Be halve gepraat werd er ook gekaart. Het ging mompelde Luella ontzet. „Ik geloof, dat hij zijn kleine zus niet half genoeg waar deert". Jimmy kwam achter haar staan en trok aan haar zorgvuldig gekruld haar, tot zij om genade schreeuwde. „Dat is beter", zei ze, toen ze weer op adem was gekomen. „Nu weet ik, dat je van mij houdt. Maar ik heb twee zeventig betaald om mijn haar te laten krullen gis teren, en ik haat je". „Wat heb je me te zeggen?" vroeg Jim my. „Ik heb gemerkt, dat je uitgaat met dat aardige meisje, Tessa die en die. Een van je theesalonmeisjes". „En wat zou dat?" „Ik wil het niet hebben", zei Luella flink. „Blij te hooren, dat je tot een besluit bent gekomen in die zaak", antwoordde Jimmy Uit principe neem ik nooit de minste notitie van een raad van jou, wat wil je daar dus aan doen?" „Ik ben van plan er een eind aan te ma ken", zei Luella. „Hoe en waarom?" „Ik vertel je niet hoe, want dan zou ik mij in de kaart laten kijken. Maar ik wil je wel zeggen, waarom". „Nu?" „Zij maakt alleen maar, dat je je als een dwaas aanstelt. Ik weet, dat je je verbeeldt, dat je verschrikkelijk verliefd op haar bent op het oogenblik, maar als je soms denkt, dat zij verliefd is op jou, vlei je je zelf'. „Wat weet je van haar af?" den stucadoor niet voor den wind. Om zijn verliezen te dekken, liet hij zich overhalen tot het plegen van inbraken. Bij een inval werd verdachte gearresteerd. De rechtbank veroordeelde hem tot ander half jaar gevangenisstraf. Voor het hof leg de hij een bekentenis af: de twee tenlaste- gelegde inbraken had hij inderdaad ge pleegd, maar aan de zeven andere had hij part noch deel De procureur-generaal mr. J. Versteeg schetste in zijn requisitoir het leven van verdachte. Hij was een bekwaam arbeider; toen hij werkloos was brachten slechte vrienden hem op den verkeerden weg. Ge lukkig besefte hij, dat hij bezig was zijn jonge leven grondig te bederven. De tijd is thans gekomen om verdachte, die nooit eer der is veroordeeld, steun te bieden. Spr. requireerde een gevangenisstraf van een jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. De verdediger mr. P. van 't Hoff Stolk sloot zich bij het requisitoir aan. Arrest 26 Januari. FAMILIEDRAMA BERECHT. Officier van justitie heeft medelijden met verdachte. Voor de Arnhemse! e rechtbank heeft gis teren terecht gestaan de 25-jarige E. Th. D. uit Didam, wegens het toebrengen van lichamelijk letsel aan zijn vader t"4ens een huiselyken twist, waarbij de zoon zijn vader met een mes een diepe wonde in den rug heeft toegebracht. De vader is later geluk kig van deze verwonding genezen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de vader zijn zoon herhaaldelijk tergde. Toen de zoon op een avond wat later was thuis gekomen, was het tot een uitbarsting geko men. waarbij de jongeman in woede ontstak en zyn vreeselijke daad verrichtte. Vervolgens is hij naar den rijksveldwach ter geloopen, waar hij zelf aangifte deed. Ook voor de rechtbank bekende hij. De subst.officier van justitie, mr. baron Speyart van Woerden, verklaarde medelijden met dezen verdachte te hebben. Den vader noemde spr. een bruut. Hij eischte tenslotte vier maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis, welke 3y2 maand bedraagt. Uitspraak 26 Januari a.s. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE DE STEEG. Zes maanden geëischt met aftrek van preventief. De Arnhemsche rechtbank heeft gisteren de strafzaak behandeld tegen tegen de 23- jarige dienstbode W. B. te De Steeg, die op 25 September het bejaarde echtpaar H. al daar, bij wie zij in dienst was, heeft willen vergiftigen. Het meisje werd herhaaldelijk door mevT. H. berispt en uit verbolgenheid daarover had zij uit een fleschje vloeibare nicotine, welke diende voor bestrijding van planten ziekte, eenige druppels in een flesch wijn gedaan, waarvan by het diner zou worden gedronken. Bijna tegelijkertijd hadden de heer en mevrouw H. des avonds bij het diner een slok van den vergiftigden wyn gedronken. Mevr. H. had tijdig den bijsmaak geproefd en den wijn uitgespuwd. De heer H. daaren tegen had den slok wijn doorgeslikt en on dervond terstond de gevolgen. Hij verloor het bewustzijn, vrijwel onmiddellijk. Ter stond werd dr. Bloemers te De Steeg ge waarschuwd, die dadelijk tegengif toedien ie en die het genoegen smaakte den heer H. van den wissen dood te redden. De verdachte verklaarde, dat zij zich de standjes van mevrouw altijd erg aantrok. Teneinde zich op mevrouw H. te wreken, had zy de vloeistof in den wijn gedaan. Het O.M. eischte zes maanden gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. Uitspraak 26 Januari. ADVERTENTIEREIZIGER MET FANTASIE. Een goedgeloovige timmerman gedupeerd. De Amsterdamsche procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh requireerde gisteren tegen een advertentie-acquisiteur, wonende te Den Haag, die terecht stond wegens op lichting, een gevangenisstraf van twee maanden. De rechtbank had hem op 21 April tot eenzelfde straf veroordeeld. „Ik weet, dat al die tearoom-meisjes het zelfde zijn. Zij ontmoeten hoopen mannen, en gaan met iedereen uit, die hun een pret- tigen tijd wil bezorgen. Je verknoeit je tyd maar, mijn zoon". „Luister eens, Luella", zei Jimmy wat driftig, „je hebt niet het recht, zoo over een meisje te praten, dat niet hier is, om zich zelf te verdedigen. Tearoom-meisjes, als stand beschouwd, zijn precies even goed als elke andere stand meisjes. In de eerste plaats hebben zij veel te hard en te lang te werken om veel tijd over te hebben voor uitgaan. Zoover ik ze ken, hebben ze het veel te druk met de zorg, hun mond open te kunnen houden bij de salarissen, die zy verdienen, en met voor hun toekomst te zorgen, door een netten man te trouwen, als zij er de kans toe hebben. Hun baantje geeft hun niet veel tyd voor jazz, zoover ik het kan beoordeelen". „Nu spreek je alleen maar in het alge meen, lieve kind", zei Luella met een air van meerderheid. „Die meisjes dansen even veel als andere meisjes, en omdat zij er zoo weinig tijd voor hebben, doen ze het met meer energie, als zij het doen. Zy zet ten er meer vaart achter dan andere meis jes, omdat zy in minder tyd intenser moe ten leven". „Onzin!" zei Jimmy. „Wat heb je tegen Tessa Fisher? Zij is een aardig klein ding, met een lief karakter. Ik weet het, omdat ik het een en ander van haar afweet. Zy is niets minder dan jy". „Dat is niet zoo erg goed, Jimmy". „Ik weet, dat je een geweldig en gehard type bent van het moderne meisje, maar ik geloof niet, dat de lijst van je zonden een half blaadje van een notitieboekje zou be slaan". „Dat is meer dan genoeg, lieve broeder", antwoordde Luella, „je kunt heel wat inte ressante zonden krijgen op een half blaadje van een notitieboekje. Maar wat dat meisje Tessa betreft. Ik veronderstel, dat jij denkt, dat zjj nooit met een anderen man dan jou uitgaat?" „Ik geloof niet, dat zij dat doet", zei Jimmy. „Een paar weken geleden zag ik haar met een man in den schouwburg". „Haar broer waarschijnlijk". „Dat denk ik niet. Hij heet Banks". „Ken je hem dan?" „Hy krult mijn haar. Hy is kapper". „Goed", zei Jimmy knorrig. „Laat dat rus ten. Ik heb haar eenige weken niet gezien. Ik heb haar niet gevraagd met geen an deren man uit te gaan". „Wel, waarom zou je ook, Jimmy, in aan merking genomen, dat je verloofd bent met lady Betty Maldon?" „Ik ben niet met Betty verloofd". „Zoo goed als". „Dat is niet hetzelfde". „Iedereen verwacht, dat je je met haar zult verloven. Je weet, dat het een uitge maakte zaak was, zoodra jij je drie leer jaren achter den rug zoudt hebben, en vader je in de firma en in het bestuur zou hebben genomen". „Wel, de drie jaar zyn nog niet om". „Maar begrijp je dan niet, Jimmy, dat iedereen het verwacht? Iedereen in ons kringetje weet het, en men ziet je zooveel met lady Betty". „Niet meer dan met anderen met Lallie Mulvaney, bijvoorbeeld". „Dat is natuurlijk heel slecht van Je. Jimmy", zei Luella, met een bescheiden knipoogje. „Maar jongelui zijn JongeluL en ik weet zeker, dat je bereid zult zijn met lady Betty te trouwen, zoodra je leerjaren achter den rug zijn. Dat zoo zijnde, is hef dus niet netjes van je, dat kleine meisje Tessa het hoofd zoo op hol te brengen, door haar te laten gelooven, dat je verliefd op haar bent, of iets dergelijks onzinnig». Je weet, dat je maar met haar speelt". n „Je zei zooeven, dat zij met mij speelde - „Wel, ik laat het aan jou over", *eJ Luella, zonder er verder op in te ga»11- »het met lady Betty klaar te spelen. Je weet, en wij allen weten het, dat zij in ieder opzicht een goede party voor je is. Jullie pa»*en allebei zoo prachtig bij elkander". „Als jullie dat allemaal denken zei Jimmy somber, „veronderstel i*. dat „ei niets anders opzit, dan haar te trouwen „Natuurlijk, Jimmy. En nu je mij beloofd hebt, dat je geen dwaasheid zult uitha len „Ik heb je heelemaal niets beloofd „Maar ik weet, dat je het met Betty in orde zult brengen. Jullie zijn voor elkaai geknipt. Wat ik je vragen wou: heb je dat meisje Tessa naar mijn brieven gevraagd „Neen". (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6