GESPRONGEN HANDEN EN LIPPEN KLOOSTERBALSEM tand: en 'Juin&ouw ^fcheepsUidinoen Spod ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ Dank zi] den KLOOSTERBALSEM heeft zi| die nu nooit meer! ROND HET VORSTELIJK HUWELIJK. Huwelijksgeschenk van de Nederlandsche schooljeugd. Prijzen van levensmiddelen. Verkeersongelukken. Branden. m't Was een gruwelijke lest en het deed geweldig zeer. Het bloed stond er al tijd ooor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Gewone huid-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Hu wrjjf ik eiken ochtend en avond Klooster balsem er op. Dat doet géén zeer en de huid ts en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom tk met mijn han den vaak In het water. Het was een uitkomst." g de j te .„a AKKFP'C oiiioinmi r»« INZAOI „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b(j brand-en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bfj Rhenmatiek, «pit en pijnlijke spieren Sehroefdoos 35 et Potten: 62^ et en 1.04 Namens het comité van de Nederlandsche schooljeugd wordt het volgende mede gedeeld: De inzameling is een overweldigend suc ces geworden. Reeds kwam een bedrag van meer dan 39.000 binnen en nog telkens blijkt het, dat er scholen zijn, die „nale zingen" houden. Op 29 December is aan prinses en prins een oorkonde aangeboden van den volgenden inhoud (nieuwe spelling): „Op de 15e December van het jaar 1936 heeft de Nederlandse schooljeugd des morgens om 10 uur, één van zin en één van daad, een feestgave geschon ken ter gelegenheid van het aanstaand huwelijk van H. K. H. Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina, prinses van Oranje Nassau en Z. D. H. Bernhard Leopold Friedrich Eberhard Julius Kurt Karl Gottfried Peter, prins van Lippe- Biesterfeld. Ter herinnering aan dit heugelijk feit en als bewijs van haar toewijding, aan hankelijkheid en hartelijke genegenheid zal de Nederlandse schooljeugd uit het op deze wijze bijeen gebrachte bedrag de bibliotheek doen inrichten van het paleis te Soestdijk, waarbij zij de wens uitspreekt, dat ook dit geschenk moge bijdrage tot het geluk van het prinse lijk paar tot in lengte van dagen". Deze oorkonde was geteekend door mevr. A. C. StrasserBerlage en werd aange boden in een fraai, lederen map, bewerkt door mej. Hilde Schröder. Na overleg met den architect, belast met de uitvoering van de restauratiewerken van het paleis te Soestdijk is besloten uit het geld van dit comité ook den aanleg van het sportterrein te bekostigen, waarvan aan het prinselijk paar bij de aanbieding van de oorkonde mededeeling gedaan is. Ten slotte brengt het comité langs dezen weg den dank van prinses en prins over aan alle leerlingen, die aan dit geschenk hebben bijgedragen, terwijl het comité zijn groote erkentelijkheid uitspreekt voor de mede werking bij de inzameling ondervonden van de zijde van allen, die op de Nederlandsche onderwijsinrichting en dit initiatief van de schooljeugd gesteund hebben. Dank aan de Haagsche politie. De burgemeester van Den Haag heeft ender dagteekening van 11 Januari j.1. van den kamerheer van H.K.H. prinses Juliana den volgenden brief ontvangen: „H.K.H. prinses Juliana heeft mij voor haar vertrek opgedragen Uhoogedelachtbare te vei zoeken den zeer oprechten dank van H.K.H. en van Z.K.H. prins Bernhard over te brengen aan het politiepersoneel, dat gedurende de bruidsdagen en op den huwe lijksdag op zoo voortreffelijke wijze de orde heeft gehandhaafd en bij tal van gelegen heden zich tot het uiterste ingespannen heeft om een vlot verloop der feestelijk heden te bevorderen. Hunne koninklijke hoogheden zijn daar voor ten zeerste erkentelijk en zullen het op prijs stellen indien U aan den hoofdcom missaris van politie en het overige politie personeel van hoogstderzelver groote inge nomenheid hiermede zoudt willen doen blijken". De burgemeester heeft den hoofdcom missaris verzocht, den inhoud van dien brief ter kennis van het politiepersoneel te bren gen. Waardeering voor de Haagsche politie. De burgemeester van Den Haag heeft een tevredenheidsbetuiging aan de Haagsche politie gericht en bepaald, dat aan het ge- heele politiepersoneel een geldelijke uitkee- ring en extra-verlof wordt toegekend. Huisvrouwen bieden keuken inrichting aan. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen is met het alge meen comité tot aanbieding van een natio naal huwelijksgeschenk overeengekomen, dat het aandeel der vereeniging in voor noemd geschenk zal bestaan in de keuken inrichting van het prinselijk jacht, welke geheel door haar zal worden verzorgd. Gelukwenschtelegrammen voor het Koninklijk Huis. Door den Nederlandschen telegraafdienst zijn ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard rond 9.000 felicitatietelegrammen aan het Konink lijk Huis afgeleverd. Hierbij waren ver scheidene zeer lange telegrammen. Het langste bevatte niet minder dan 3.000 woor den. Van het totale aantal waren ongeveer 2.000 telegrammen uit Indië afkomstig en 7.000 uit Nederland. Van deze laatsten wa ren ongeveer 5.000 stuks op het bijzondere daarvoor ontworpen formulier aangeboden. De overige waren deels gewone telegram men, deels werden deze aangeboden op een der bestaande 5 soorten van geluktelegram- men. Van de 5.000 speciale huwelijkstelegram men, van welke men, zooals bekend, op het zelfde formulier een afschrift kon krijgen, zijn ruim 2500 van deze afschriften ver strekt. Aanvragen daartoe komen nog steeds binnen, hieraan zal zoolang de voorraad for mulieren toereikend is, worden voldaan. De bezichtiging van de trouwkamer heeft 1800 gulden opgebracht. Van de dezer dagen geboden gelegenheid de kamer van den burgemeester en de trouwkamer van het Haagsche stadhuis waar het burgerlijk huwelijk tusschen prin ses Juliana en prins Bernhard is voltrokken te bezichtigen, hebben ongeveer 7.400 personen gebruik gemaakt. Het hierbij geheven entree-geld heeft een totaal van ruim 1.800, opgeleverd, welk bedrag ten goede komt aan de algemeenc armen te 's-Gravenhage. H.M. DE KONINGIN NAAR SOESTDIJK. Nieuwe woning van het prinselijk paar in oogenschouw genomen. H. M. de koningin is in den loop van den morgen op het paleis „Soestdijk" gearriveerd. Het doel van dit bezoek aan Soestdijk is om de werkzaamheden, welke daar momenteel aan de nieuwe woning van het prinselijk paar worden verricht, in oogenschouw te nemen. Laat in den middag is de koningin in den Haag te ruggekeerd. ONEERLIJKE SLAGERSKNECHTS TE GOUDA. Zij lichtten hun baas op voor honderden guldens. Twee jeugdige slagersknechts K. en V. L. van den slager L. te Gouda hebben kans gezien om gedurende geruimen tijd vleesch te verkoopen, waarna de opbrengst niet ir. de geldlade, maar in de zakken der slagers knechts terecht kwam. Hoewel in deze sla gerij geen kasregister aanwezig is, moest toch op den duur uitkomen, dat er niet in de kas kwam wat er moest komen. Toen dit bleek, kreeg de slager argwaan tegen zijn personeel. Hij liet hun gangen nagaan en toen bleek ook een hunner veel grootere verteringen te maken, dan zijn inkomen toeliet. Controle bij de bediening der klanten leidde er toe, dat beiden op heeteMaad be trapt werden, waarna arrestaties door de politie volgde. Het door beide slagersknechts verduister de bedrag loopt in de honderden guldens. INBRAKEN IN ZUID-LIMBURG. Pastorie en hulppostkantoor door zocht. Een dezer dagen is ingebroken in de pastorie van pastoor v. d. Goor te Chè- vremont-Kerkrade. De dieven hebben alle kamers van de benedenverdiepingen door zocht, doch niets ontvreemd. Denzelfden nacht is, volgens de „N. Venl. Crt." ingebroken in het hulppost kantoor te Chèvremont. De dieven hebben aan den achterkant der woning een ruit uitgesneden en enkele deuren geforceerd, alvorens ze in de woning konden komen. Alle vertrekken werden doorzocht. Ook in het klooster zijn de dieven ge weest; ze hebben er een nauwkeurig on derzoek ingesteld en de telefoondraden doorgesneden. Ook hier vertrokken de dieven zonder buit, hoewel postzegels, briefkaarten, enz. voor het grijpen lagen. Een overzichtje. Het secretariaat van den Centralen Bond van Ned. Verbruikscoöperaties schrijft ons: Het economisch bureau van den bond heeft thans wederom gegevens verzameld omtrent de prijzen van 25 levensmiddelen bij 20 coöperaties. Sinds de vorige publica tie, die betrekking had op den toestand op 17 December 1936, toen de gemiddelde prijs stijging sinds 24 September j.L 2.02 pCt. be droeg, is er practisch geen wijziging in dit cijfer gekomen. Op 31 December 1936 be droeg de gemiddelde prijsstijging n.L 2.04 pCt. en op 7 Januari 1937 2.05 pCt. Toch is er in de prijzen van de afzonderlijke pro ducten wel eenige verandering waar te ne men. De broodprijzen zijn bij eenige coöpe raties iets gedaald, zoodat deze nu tot 1 procent beneden het niveau van 24 Sept. 1936 gedaald zijn. Daarentegen zijn de prij zen van bruine boonen, groene erwten, ver micelli, griesmeel, havermout, rijst, Goud- sche kaas en groene zeep iets verder geste gen. De prijzen van jam, eieren en boter daalden sinds 17 December j.L licht. De grootste prijsverhoogingen sinds 24 Septem ber j.1. vertoonen thans de volgende produc ten: bruine boonen 7.2 pt., groene erwten 3.3 pCt., vermicelli 11.5 pCt., griesmeel 18.3 pCt., rijst 3.2 pCt., Goudsche kaas 7.7 pCt., eieren 6.3 pCt., boter 4.5 pCt. en zachte zeep 5 pC.t UITLEVERING VAN NEDERLANDER GEVRAAGD. Beschuldigd van verduistering en oplichting in België. Op last van de Nederlandsche justitie is eenigen tijd geleden de Amsterdamsche importeur van G., die in Januari 1936 naar het buitenland is uitgeweken, te Brussel gearresteerd. Hij had op groote schaal Ja- pansche goederen in Nederland weten te smokkelen. Toen de beambten op het spoor kwamen van de fraude, wist van G. naar Lichtenstein uit te wijken. Vandaar is hij echter naar Brussel vertrokken. Van G. had een truc bedacht, waarmee hij reeds geruimen tijd de douane bedroog. De kisten uit Japan, die te Amsterdam, arriveerden, waren zg. voor „doorvoer" bestemd. By het overbrengen van de eene naar de andere haven, verwis selde hij de kisten met Japansche goederen voor kisten met waardelooze rommel, deze laatste kisten' zagen er precies zoo uit als die, welke uit Japan kwamen. Aangezien de Belgische regeering niet uitlevert voor smokkelen, is de uitlevering voor van G. gevraagd ter zake van verduis tering en oplichting. Hij zou n.1. een docu ment hebben verduisterd, om op deze wijze afgifte te krijgen van de goederen. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Doodelijk ongeval bij Heiligerlee. Gisteravond omstreeks zes uur is de vijf tigjarige groentenhandelaar Holman uit Slochteren (Gr.) in de nabijheid van Heili gerlee door een locomotief van de tram wegmaatschappij „Oostelijk Groningen" ge grepen. Het slachtoffer stapte uit een stil staande auto, toen het ongeluk plaats greec. Vermoedelijk heeft hy den wagen, welke vlak langs de rails stond, verlaten, uit vrees, dat deze door de tram zou worden aange reden. De man was op slag dood. De marechaussee uit Winschoten onder zoekt de juiste toedracht van het ongeluk. AUTO RIJDT TWEE VOETGANGERS AAN. Eén van haar doodelijk gewond. Op den Bezuidenhoutschen weg ter hoogte van het Emmapark in de Residentie gister middag omstreeks 5 uur twee voetgangsters door een personenauto aangereden en tegen den grond gesmakt, met het gevolg, dat eén van haar, de 25-jarige mej. M. v. d. L., aan de opgeloopen verwondingen is overleden De andere, de 39-jarige W. M. Dbleef on gedeerd. De dames, beiden woonachtig te 's-Gra- venhage, stonden op een vluchtheuvel in het midden van den weg en wilden gearmd oversteken. Zrj hebben daartoe niet vol doende aandacht aan het verkeer geschon ken en bemerkten daardoor niet, dat uit de richting van de stad een personenauto, be stuurd door den 45-jarigen H. M. B. uit Am sterdam, naderde. Door krachtig remmen trachtte de bestuurder een aanrijding te voorkomen, doch de dames hadden zich zoo plotseling op den rijweg begeven, dat di' niet meer mogelijk was. Beiden werder. tegen den grond gegooid, waarbij mej. v. d. L. een schedelbasisfractuur kreeg, waaraan zij vrijwel onmiddellijk overleed De andere dame kwam met den schrik vry. Het stoffelijk overschot van mej. v. d. L. is naar het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht. Daar verschillende personen, die het on geluk hebben zien gebeuren en ook mej. D. verklaarden, dat den bestuurder van don wagen geen schuld trof, kon deze, nadat zijn auto op deugdelijke remmen en stuurinrich ting was beproefd, zijn reis vervolgen. VRACHTAUTO MET SCHAPEN OMGEKANTELD. Voorbijgangers op de schapen jacht. Gistermiddag reed een groote zeswielige vrachtauto uit Purmerend, geladen met 85 schapen, langs den Eusebiusbuitensingel te Arnhem, om den oprit naar de brug te vol gen. Vlak voor den oprit kwam een jongen met een bakfiets de Walburgstraat uit rij den. De jongen zou zeker overreden zijn. als de bestuurder van de auto, D. Combée, niet snel het stuur had omgegooid. Het ge volg was echter, dat de auto het plantsoen opreed, waardoor de vrachtauto kantelde en de schapen er uit werden geslingerd. Voor zoover de dieren niet gewond waren, vluchtten zy van alle kanten het plantsoen in. De chauffeur, die geen letsel had gekre gen, trachtte met behulp van verschillende personen de schapen byeen te brengen, wat echter geen gemakkelijk werk was, daar de verschrikte dieren naar alle kanten weg vluchtten en zich aan het gras in de plant soenen tegoed deden. Door het jagen van de ondeskundige hel pers werden de dieren hoe langer hoe meer angstig, zoodat het onmogelijk was, de kudde bij elkaar te krijgen. Tenslotte ge lukte het, na heel veel moeite, de dieren bij elkaar in het plantsoen achter het gaas te drijven. Op een gegeven oogenblik wist echter de geheele kudde door een opening in het gaas opnieuw te vluchten in de richting van den Velperbuitenweg, waar de dieren tenslotte tegen een muur vastliepen. Vandaar heeft men ze toen naar het abattoir gebracht waar zij voorloopig werden opgeborgen, totdat de zware vrachtauto weer bruikbaar was gemaakt. Wagens en lading waren ver zekerd. ERNSTIGE AANRIJDING TE GRONINGEN. Gisteravond is op den Emmasingel te Gro ningen de 43-jarige wielrijder W. K., wo nende in de Molukkenstraat door een auto, bestuurd door den heer W. K. van M. aan gereden. De automobilist bemerkte te laat, dat de wielrijder van richting wilde veran deren. K. werd gegrepen en tegen den grond gesmakt. Het slachtoffer liep een schede'- basisfractuur op en werd in ernstigen toe stand naar h»t Diaconessenhuis overge bracht. GESPAN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG AANGEREDEN. Twee paarden gedood. Gistermiddag om drie uur is de trein, welke om 14.34 uit Groningen naar Roode- school vertrekt, op een onbewaakten land- overweg tusschen Sauwerd en Winsum in botsing gekomen met een gespan. De wagen met twee paarden, welke werd bestuurd door den landbouwer J. Bakker uit Sauwerd, zou juist den spoorbaan overgaan, toen de trein naderde. Beide paarden werden een eind meegesleurd en op slag gedood. De wagen werd slechts even geraakt. De voer man, die op het laatste oogenblik den trein zag aankomen, sprong van den wagen en bleef ongedeerd. De trein had een kwartier vertraging. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Automobilist doorgereden. Gisteravond om half acht is de wielrijder Balk uit IJsselstein op den Utrechtschen straatweg door een auto aangereden, kwam uit de richting Utrecht en werd ach terop gereden door een auto. Tijdens he passeeren haalde de automobilist niet vol doende naar links uit met het gevolg, dat Balk door den wagen werd gegrepen. Het slachtoffer bekwam een hersenschudding en verschillende verwondingen aan hoofd en beenen. Hij werd naar het ziekenhuis te IJsselstein overgebracht. De automobilist reed na de aanrijding door. De burgemeester van Jutphaas verzoekt in verband hiermede opsporing van den 4- persoons lagen donkergryzen wagen, met linnen kap, vermoedelijk letter M. Een wielnaafdop van het rechter voorwiel heeft men op de plaats van de aanrijding gevonden. „HELDENKERMÏS" IN DE RECHTSZAAL. Twintig beschuldigden te Brussel vrijgesproken. De politierechtbank te Brussel heeft zich gisteren andermaal beziggehouden met de kwestie van de betoogingen tegen de film „Heldenkermis". Er hadden zich 24 personen te verantwoorden, van wie er echter slechts 16 op de zitting waren verschenen. Onder hen bevonden zich drie Vlaamsch-Nationa- listische volksvertegenwoordigers, eenige advocaten, doktoren, enz. De verdediger betoogde, dat in 20 van de 24 gevallen de feiten reeds verjaard zijn en er bij gevolg een vrijspraak dient te komen. Voor de overige gevallen blijkt uit de ver dediging nietigheid van de dagvaarding, omdat deze in het Fransch is gesteld. De rechtbank heeft inderdaad voor deze 20 gevallen, waarvoor de verjaring was in geroepen, de betichten vrijgesproken. Voor de andere vier gevallen heeft zij de zaak in beraad gehouden. Hbld. DE JAMBOREE. Op weg naar overeenstemming? In aansluiting aan de gisteren gepub'i- ceerde mededeeling van „de Katholieke Verkenners" betreffende het bereiken van overeenstemming tusschen het bestuur van die organisatie en de leiding van de wereld jamboree, verneemt het „Hbld.", dat een compromis is tot stand gekomen, waardoor de medewerking van „de Katholieke Ver kenners" aan de wereldjamboree is ver zekerd. Deze medewerking is daarom van zoo groote beteekenis, omdat de Katholieke Verkenners ongeveer 50 procent van de Nederlandsche Padvindersvereeniging uit maken. De houding van minister Slotemaker de Bruine, die de medewerking van de regee ring aan de wereld-jamboree afhankelijk heeft gesteld van het bereiken van overeen stemming tusschen de kennelijk tegenover elkaar staande partyen in de leiding van de wereld-jamboree, werd bepaald door het bestaande conflict. Nu er tusschen „de Katholieke Verkenners" en de leiding van de jamboree-stichting een compromis is gesloten, zal het grootste deel der bezwaren van den minister wel als vervallen kunnen worden beschouwd. Er waren evenwel ook nog moeilijkheden van anderen aard, en of die thans ook uit de wereld zijn geholpen, is ten departemente nog niet bekend. In elk geval zoo vernamen wy heeft minister Slotemaker de Bruine zyn houding ten aan zien van de medewerking der regeering na het tot stand komen van het compromis tusschen „de Katholieke Verkenners" en de leiding der jamboree-stichting, nog niet nader bepaald. Het is niet uitgesloten, dat zulks zeer binnenkort het geval zal zyn. CAFE BIJ HELLENDOORN UIT GEBRAND. Gisteravond laat is brand ontstaan in café „De Blauwe Arend" te Daarle, gem. Hellen- doorn, eigendom van den heer F. Slot. De brand ontstond, doordat een vlam in een pan met vet sloeg. Het personeel tracht te met een emmer water het vuur te blus- schen. De brand nam echter weldra zulk een omvang aan, dat slechts een gedeelte van den inboedel gered kon worden. Men tastte het vuur aan met slangen op de brandkraan der drinkwaterleiding. Het vee kon met moeite gered worden. Het geheele café ging verloren. WOONHUIS TE ZUTFEN AFGEBRAND. Vannacht om twee uur werd de Zutfen- sche brandweer gewaarschuwd voor een feilen uitslaanden brand in 't woonhuis van den heer Simmenes op de Boedelhofkamp te Eefde, dat het eigendom was van den heer G. Menkveld, te Gorssel. Toen de bewoner den brand bemerkte, stond het huis reeds in lichter laaie. Ternauwernood kon hy zich met zyn vrouw en vijf kinderen door een raam in nachtgewaad redden. De bewoners hebben nog gepoogd het vuur te blusschen, doch töen dit niet gelukte, heeft men den chef-veldwachter te Eefde gewaarschuwd, die op zyn beurt de brandweer te Zutfen opbelde. Toen deze arriveerde, sloegen de vlammen naar alle kanten uit. Men gaf nog water met twee slangen op de waterleiding en met de motorspuit, doch niets kon gered worden. Huis en inboedel waren verzekerd. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Gelukkig is het weer de laatste dagen weer heel wat beter dan het langen tyd geweest is. Zoowel voor den mensch als voor de Langendyker tuinbouwproducten heeft winterweer zyn goede zijde, tenminste, zoo is het in normale tijden. De verwachting was dan ook voor de kool, dat de prijzen wel wat omhoog zouden gaan, wanneer de thermometer onder het vriespunt daalde. Doch het tegenovergestelde was het geval. Hoe kouder het werd, hoe lager de prijzen van de kool werden. De roode kool werd in het begin van de week nog verkocht voor prijzen van 2.50 en 2.70 voor de aller mooiste soort, doch tegen het einde van de week was het voornamelijk 2f 2.30 pei 100 K.G. Ook de grootere soorten werden goedkooper. Er werd weer meer voor den minimumprijs verkocht. Van het afwijkende goed, waarvan vóór de verhooging van den minimumprijs nogal eens wat door den han del werd afgenomen liep thans meer door de klok. Hieraan zal misschien ook de ver hoogde minimumprijs wel eenigszins schuld hebben. De gele kool is deze week weer voor een groot gedeelte onverkoopbaar gebleven. De prijzen welke worden betaald wanneer ze wel worden afgenomen zyn 1.20, de minimumprijs en by uitzondering eens een dubbeltje per 100 K.G. meer. Hoewel het percentage van de Deensche witte kool, dat doorliep aanmerkelijk klei ner was dan dat van de gele kool, kon de Deensche witte kool toch niet geheel en al door den handel worden afgenomen. De prijzen varieerden van f 1f 1.20 per 100 K.G. Een enkele maal eens tot 1.30. De uienpryzen waren een ietsje styver, al beteekende het niet veel. De middelsoort werd verhandeld voor f 1.20f 1.50 per 100 K.G., het grootste gedeelte ging echter weg voor 1.20—1.30. De groven werden met een dubbeltje per 100 K.G. meer be taald. Drielingen noteerden f 2.203 per 100 K.G., doch meest?l 2.50—f 2.70. De enkele partijtjes nep welke werden aange voerd maakten 4—5.70 per 100 K.G„ naar gelang de kwaliteit. Groene kool werd deze week verkocht tegen pryzen van f 3f 3.70 per 100 stuks voor de zwaarste kwaliteit en vanaf 1 per 100 voor de lichtere soorten. Een kleine hoeveelheid spruitkool no teerde 9.30 per 100 K.G. De aanvoer hier van is slechts van v/ein:g beteekenis. Andij vie komt er nog wel aan de veiling, doch de hoeveelheden en de kwaliteit worden steeds minder. Voor de mooiste wordt nog 1.501.60 per 100 krop betaald; minder zware kroDDen maken niet meer dan 6070 cent per 100. Over het algemeen was de peen nogal ge wild, deze week. Wy noteerden hiervoor voornamelijk pryzen van 1.201.50 per 100 K.G. Er werden er wel eens verkocht voor minder, maar dan was de kwaliteit niet zoo goed. De kleine peen maakte 6070 cent per 100 K.G. Kroten lieoen tot hoog stens 1.501.60 per 100 K.G. De groot sten brachten den minimumprijs op. De bloemkool noteerde de afgeloopen week 5—7 per 100 stuks. Een uitzonde- rinf kreeg eens 8. Dit zal echter, wanneer het vriezende weer aanhoudt, wel spoedig uit zijn. AardaDpelenpriizen gaven weinig veran dering te zien. De blauwe eigenheimers brachten 2.202.60 per 100 K.G. op, blanke 2.40. Bevelanders 2 en Schotsche muizen 1.90 per 100 K.G. De aanvoeren zyn onbeteekenend. De meeste aardaopelen worden nog aangevoerd te Noordschar- woude. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Astrea 12 Jan. te A'dam. Bodegraven 12 Jan. te A dam. Calypso 12 Jan. te Bourgas. Ceres 12 Jan. v. Varna n. Istanboul. Deucalion 12 Jan. v. Vostizza n. A'dam. Hercules 12 Jan. v. Salonica n. Istanboul. Juno 12 Jan. v. Danzig n. Kopenhagen. Orion 12 Jan. 12 u. 40 myl Z.W. v. Ouessant. Orpheus 12 Jan. v. Kopenh. n. Gdynia. Saturrnus 12 Jan. te Izmir. Stella 12 Jan. te en v. Beyrout n. Cacalla. Tehseus 12 Jan. v. Kopenhagen n. Stettin. Trajanus 12 Jan. v. Nauplia n. Algiers. Stoomv. Mij. „Nederland". Joh. v. Oldenbarnevelt, thuisr., van Genua 12 Januari. Poelau Roebiah, uitr. van Londen 12 Jan. Zwemmen. WILI.Y DEN OUDEN EN ANNIE TIMMERMANS WINNEN WEDEROM TE OSLO. De R. D. Z.-zwemsters Willy den Ouden en Annie Timmermans kwamen ook Dins dagavond wederom in wedstrijden te Oslo uit. Evenals den vorigen avond hadden zij ook thans niet den minsten tegenstand. Zoowel op de 200 als op de 50 meter borstcrawl bezetten onze landgenooten de beide eerste plaatsen. Op de 200 meter maakte Willy den Ouden een tijd van 2 min. 27.4 sec., terwijl haar clubgenoote Annie Timmermans er 2 min. 4C.9 sec. over deed. Op de 50 meter, een baanlengte die bij ons nooit als persoonlijk nummer gezwom men wordt door seniores, noteerde Willy een tijd van 30.7 sec., terwijl Annie Timmermans er 33.5 sec. over deed. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Slechts weinig publiek woonde den twee den nacht by. De neutralisatie. Bij de neutralisatie was de stand als volgt: Aan den kop: 1. SchönDeneef 95 pt.; 2. AertsDebruycker 92 pt.; 3. Wambst Bruenau 42 pt.; 4. van Buggenhoutvan Vlockhoven 22 pt. Op één ronde: 5 KaersVerhaeghen 70 pt.; 6. Dayen—Lapebie 15 pt. Op twee ronden: 7. GuerraOlmo 29 pt.; 8. W. Vroomen—Raes 15 pt. Op drie ronden: 9. DegreefThyssens 59 pt.; 10. Falck HansenPiemontesi 58 pt.; 11. van KempenBraspenninx 21 pt. Na 29 uur waren 639.380 K.M. afgelegd. Dammen. DAMMEN TE ZUID-SCHARWOUDE. Maandagavond werd in café „De Roode Leeuwte Zuidscharwoude een damwed- stryd gehouden tusschen de damclub Winkel en de tweede en derde klassespelers van „Damlust". Damlust won met 23—13.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8