Alkmaar- Assendelft d.?™rïtrUdK W"rln Alkmaar lang niet «n vorm kon benaderen waarin a "191 de laatste wpdatriiHon oor h,ar werd 6«»Peeld.M Hiervoor wa. het tempo van Alkmaar te langzaam en werd het snel t.irnrt u I «u« «en. hJUSJSThoua'n open spel, waardoor •en vlug was en ook u VMl ë«vaariyker kiIL! Jneer kM«m tot scoren kreeg AlkmaV""u( h "'UBge v#rdedigen van de A i 9 18 het te danken, dat ai 1 s 3 tweemaal Duiveman kon j^dBBeersn. Aw*d,tx-Ud begon met een overwicht van Assendelft, waardoor Duiveman reeds direct handelend moest optreden. Deze was echter in uitstekende vorm en wist reeds in het begin menig goed schot t^stoppen. Ook het backstel Dingerdis en de Jong, de laatste viel voor Ooms in, heeft in deze periode en ook later goed werk geleverd. Een bezwaar van de Jong als achterspeler is echter, dat hy de ballen niet tot zijn voorhoede kan brengen. Toch was het Alkmaar, dat de leiding nam, toen Kranenburg een voorzet benutte en goed inschoot. Daarvoor schoot Nierup Groot in goede positie juist naast. Alkmaar kreeg in deze periode nog wel enkele kan sen tot scoren, doch de voorhoede nam te veel een afwachtende houding aan. Speciaal de vleugels waren heel zwak. Geen werke lijk goede voorzet werd gegeven. Een groot verschil met de buitenspelers van Assendelft welke hierin uitblonken. Speciaal de rechts buiten was een kracht van beteekenis. Deze werd echter uitstekend bewaakt door de Alkmaar-linkshalf Zwaan, welke een uit muntende partij speelde. De stand bleef tot rust 10, hoewel men ieder oogenblik den gelijkmaker kon ver wachten. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Het kon niet uitblijven of de Alkmaar-achterhoede moest voor dezen druk bezwijken. Het was tenslotte de Assendelft-rechts buiten welke de gelijkmaker scoorde. Dit goede doelpunt werd spoedig gevolgd door een tweede van den midvoor. Bij Alkmaar komt dan nog een invaller wanneer Kuis moet uitvallen. Van f Hof vervangt hem. Alkmaar zet dan alles op alles om althans gelijk te ma ken. Wat men ook probeert niets wil lukken en met een 21-overwlnning voor Assen delft komt het einde. Vermelden wij nog, dat de scheidsrechter zijn taak uitstekend vervulde. Alkmaar zal volgende week tegen Kin- heim uit een andere hoek moeten komen, doch wy weten dat rfj dat ook kunnen. AJAX TWAALFDE KAMPIOENSCHAP. Opnieuw is Ajax weer kampioen harer afdeeling geworden. Ditmaal voor de twaalf de maal, waarvan nu vier maal achtereen. De kampioenschappen van Ajax werden behaald in de seizoenen 1917—1918, 1918— 1919, 1920—1921, 1926—1927, 1927—1928, 1929-1930, 1S301931, 1931—1932, 1933 1934. 1934—1935, 1935—1936, 1936—1937. Men ziet uit deze lijst, dat alleen in het seizoen 19321933 Ajax geen afdeelings- kampioen is kunnen worden, overigens heeft zij van 1926 steeds bovenaan het competitie staatje geprijkt Nog nimmer is in het westen een club zoo vele malen afdeelingskamploen geweest. Reeds bijna 20 jaar steunt trainer Reynolds de Ajaxleden en alles wat uit de Ajaxschool komt speelt perfect voetbal. Een ding is jammer. Het kampioenschap is zoo vroeg behaald, dat het nog maanden en maanden zal duren, voordat de kam pioenscompetitie haar einde zal hebben ge vonden, hetgeen wel niet bevorderlijk zal zijn voor den vorm der Ajaxieden. Nu is het elftal in prachtigen vorm, maar zijn de spelers dat ook nog in Mei, als mis schien dan pas de beslissing valt om het kampioenschap van Nederland? OPENING FEYENOORDSTADION. e Arsenal's komst afhankelijk van het verloop der bekerwedstrijden. Volgens een mededeeling van George Al- lison, manager van The Arsenal, aan eer. vertegenwoordiger van het A.N.P., hangt het geheel van het verloop der Cup-wedstrij den af, of zyn vereeniging de uitnoodiging, een wedstrijd te Rotterdam te spelen ter gelegenheid van de opening van het Feyen- oord-stadion, kan aanvaarden. Volgens mr Allison zou de opening begin Maart plaats vinden en vanzelfsprekend zou hij de invi tatie gaarne aanvaarden. Doch alles hangt af van het verder verloop der bekerwed strijden. Mocht Arsenal behalve Zater dag ook in de volgende ronden winnen, dan is het onmogelijk naar Rotterdam te gaan. Indien Arsenal echter in de vierde of eventueel de vijfde ronde zou verliezen, dan staat de trip naar Rotterdam vast. Mr. Allison deelde ons nog mede, dat Ar senal ook een uitnoodiging had ontvangen voor een tournée naar Denemarken, Noor wegen. Finland en Jutland, doch deze reis zou eerst aan het einde vgn het seizoen wor den gehouden. Een beslissing is daarom ook nog niet genomen. Hockey. H. D. M. IIALKMAAR I 35. Op den weg naar het kampioen schap. Het eerste elftal der A. M. H. C. heeft gisteren wederom een overwinning aan haar zegekar gebonden, hoewel twee invallers de vaste kern completeerden en daai door e opstelling sterk gewijzigd was, n.1.: Voüte Bosman Van Buren Lensinck Meun. Vink Wessels C. Maters Stroink Th. Maters Schuurman Worm De stand in de bovenste helft der rang lijst is onveranderd gebleven, alleen Alkmaar 2 punten op Lelden in, daar elftal niet speelde: Het spelverloop. EerBt tegen drieën werd op het eersr* veld van H. D. M. de strijd aangebonden met de reserves der landskampioenen Alkmaar trok goed van leer en eenige gevaarlyke aanvallen volgden. Eén dezer aanvallen bood C. Maters een mooie kans tot scoren en met een fraai schot werd de bal in het doel gedeponeerd. Even later werd deze voorsprong vergroot door een succesvolle strafcorner, zoodat Alkmaar alweer aan haar reputatie der laatste wed strijden, in iederen wedstrijd een goal uit een strafcorner te maken, voldaan had. Toch bleek, dat, ondanks de voorsprong der Alkmaarders, deze match een minde' gemakkelijk verloop zou hebben, als men den laatsten tijd gewend was. Wel verhoogde Alkmaarsch invaller-links buiten de score tot 3—0, maar ook de aan vallen van H. D. M. waren niet zonder ge vaar, temeer omdat het achtertrio niet op elkaar ingespeeld was. Zoo werd dan ook een aanval over de linkervleugel der Hage naars door een push langs den keeper be sloten. Ruststand 1—3. Na gedraaid te hebben, begon Alkmaar direct weer full speed. Dat hooge tempo is wel «én van de grootste krachten van Alk maar I, want toen tegen het einde van den strijd met minder snelheid gespeeld werd werd tegelijk de druk op ons doel grooter Gedoelpunt werd in deze helft eerst weer door onze rechtsbinnen, daarna door H. D. M., nogmaals door Alkmaarsch rechts binnen, gevolgd door een derde goal voor de tegenpartij. De tweede tegengoal was het gevolg van een onoplettendheid van het Alkmaarsche elftal, dat zich, toen een vrije bal door H. D. M. genomen moest worden, even nie« concentreerde op het voorwerp^ waarop men zich tijdens een hockey-match tenslotte moet concentreeren, n.1. de bal. Ook een strafcorner voor de tegenpartij, die deze minstens even goed nam als dé Alkmaarders. had bijna nog succes doch Alkmaarsch linksback stopte het harde schot op de lijn. Tegen het eind was de bal niet goed meer te zien, waar invallende duisternis en aan klevende modder debet aan waren. Onze spil heeft getoond, de voetstappen van zyn voorganger Valkering op waardige wijze te drukken en heeft dan ook weer veel werk verzet. Volgende week wordt tegen de groote rivale Leiden gespeeld. Moge het weer een overwinning of ten minste een gelyk spel worden. liep dit Leiden Alkmaar H H. Y. C. II H. D. M. II 10 721 16 9 711 15 9 513 11 10 505 10 35—18 33—12 23—25 26—23 ALKMAAR II—B.M.H.C. VII 3—3. Wat eenige pessimisten deze week reeds vreesden, is helaas maar al te waar geworden. Inderdaad bleek B.M.H.C. niet een tegenpartij te zijn, waartegen het slechts saak was het doelgemiddelde een fraaier aanschijn te geven Maar voorop staat dat het volkomen de schuld was van de Alkmaarders, daar een meer on dcrling begrijpen en grooter enthoutiaime zeker een overwinning zou gebracht hebben. Al mei al ia Alkmaar il nog ongeslagen en kan aena aanaian hoeveel veeren no. 1 en no. 3, n.1. Pinokkio II en Kraaien I elkaar zullen uit trekken, deze Zondag in Wormerveer en vol gende week in Amsterdam. Kansloos zijn de onzen niet, maar rijp voor da 2de klassen zul len zij dit seizoen wel niet worden. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Binnen 1 minuut na den aanvang zag da kae per der Haarlemmer* kans over een rollertie te trappen. Spoedig werden daar nog 2 goals bijgevoegd, waarbij de keeper toonde zeer onbetrouwbaar te zijn. De onzen vonden het nu genoeg en goals bleven in de eerste helft verder uit. Pas in de 2de helft bleek eerst recht hoe het in het Alkmaar-elftal rammelde. Speciaal de voorhoede bracht er weinig van terecht. Samengesteld uit een rechtsbuiten, die op deze plaats niet thuis hoort, een middenvoor die helaas aan gesonde aanleg en voldoende sticktechniek een gemis aan snelheid en be wegelijkheid paart en bovendien te weinig het spel opengooit, voorts een goede linksbuiten (hij hoede zich voor te veel drijven en zelt op de goal schieten!) en twee te langzame binnen- spelers, zal deze voorhoede toch anders moeten spelen om dit jaar het elftal kampioen te ma ken, Helaas was de Alkmaarsche apil vrij zwak, zoodat de ruggegraat in 't elftal ont brak. De kanthalfs en als steeds het echter, trio waren goed zonder meer. B.M.H.C. dan scoorde vrij onverwacht twee terengoals en maakte uit een slrafbully gelijk In de laatste minuten zag de keeper der Haarlemmers nog kans zich te herstellen r strafcorners te stoppen. Laten wij ons deze les ter harte nemen, Alkmaarders! Zet de tanden opeen, oefent alle elf geregeld en doe je uiterste beef. Mochten wij het dan dit sei zoen nog niet halen, dan hebben we verder onszelf en elkaar niets te verwijten, wat nu wel het geval is. ALKMAAR III—ZANDVOORT III 3—2. De juniores hebben het er dezen Zondag niet by laten zittegen tegen Zandvoort III en sleepten een 32 overwinning uit het vuur. Alkmaar was voor de rust zeker een weinig in de meerderheid, wat tot uiting kwam door de 2—1 voorsprong, die behaald werd gedurende de eerste helft.. De twee goals werden gescoord door den middenvoor, die een goeden wedstrijd speelde. Na de ru«t ging het vrijwel gelyk op. Aanvallen van beide zijden wiszelden elkaar onophoudelijk op. Zandvoort wist een gelijk spel te forcee- ren, doch even later maakte de midden vooi van' Alkmaar de winnende goal. Het was over het geheel genomen een aardige wedstryd en er werd enthousiast gespeeld. Zandvoort was zelfs zoo enthousiast, dat het een strijdkreet creëerde, die echter na tusschenkomst van den scheidsrechter niet meer gehoord werd. De leiding was zooals gewoonlijk m uit stekende handen. ZUID NEDERLANDNOORD FRANKRIJK 10. Goede wedstrijd Voor een vry talrijk publiek is gister het sportpark „Ginneken" te Breda hockeywedstrijd gespeeld Nederland en Noord Frankrijk, die ln een 1—0 overwinning voor onze landgenooten eindigde. Aanvankelijk ging het spel gelijk op en voor de rust wisten geen van de spelers een doelpunt te maken. In de tweede helft werd het spel van de Franschen gevaarlijker. Zij beheerschten het veld en onze landgenooten werden geheel op eigen helft teruggedrongen, maar lang zaam wisten de Nederlanders zich aan den gevaarlijken greep te ontworstelen, waarbij vooral de middenlinie met Nefkens aan het hoofd goed en nuttig werk verrichtte. Bo vendien bleek Doelman Verhoeven uitste kend voor zijn taak berekend en eenige moeilijke schoten wist hij op fraaie wijze den verderen doorgang naar het net te be lemmeren. Geleidelijk kwamen onze land genooten toen weer meer naar voren en toen Kanters, die overigens als middenvoor in het geheel niet op zijn plaats was, op den linkervleugel een vrijen slag forceerde, plaatste Nefkens den bal keurig voor doel, waar J. van Sas gereed stond om met een fraai doelpunt Zuid Nederland de leiding te geven (10). Thans waren het onze landgenooten, die een stevigen druk op het Fransche doel ble ven uitoefenen, doch de achterspeler Ducoin, en vooral doelman Lemaire wisten verdere doelpunten te voorkomen. Aan de andere zijde zetten Vandïfmme, Sartorius en Bonte een gevaarlijken aanval op, maar de Neder- landsche verdediging was op haar hoede en doelman Verhoeven bleek niet te passeeren. Het einde kwam met een 10 zege van Zuid Nederland. Over het algemeen genomen waren onze landgenooten meer in den aanval; slecht» in het begin van de tweede helft zag het er minder rooskleurig voor de Nederlanders uit. De Fransche aanvallen waren vooral sneller en gevaarlijker, terwijl ook de stick behandeling der gasten een beteren indruk maakte. Daarentegen waren de aanvallen onze landgenooten met hun kort samenspel voor de Fransche verdediging heel wat lasti ger te keeren. Dat de gagten tenslotte geen doelpunten konden maken, is hoofdzakelijk toe te schrijven aan het Nederlandsche ver dedigingstrio. Met de 10 overwinning evenwel hebben onze landgenooten wel iets te veel gekre gen; een verdeeling der punten ware juister geweest. Deze wedstrijd, die in het z.g. Vierhoeks- tornooi tusschen België a, België b, Noord- Frankrijk en Zuid-Nederland Is gespeeld heeft geen verandering in den stand ge bracht. Deze luidt thans: België a 2 2 Zuid-Nederiand 3 2 Noord-Frankrijk 3 1 België b 2 0 6—3 6—5 5—6 3—6 tusschen op de Zuid Athletiek. STELLA WALASIEWICZ TOT DE BEROEPSSPORT OVERGEGAAN. De bekende Olympische kampioene en wereldrecordhoudster, Stella Wa- lasiewicz, die op het oogenblik in de Vereenigde Staten vertoeft, is tot de beroepssport overgegaan. De Poolsche athlete die in 1935, maar vooral in 1936, niet minder dan zes we reldrecords aan de jonge Amerikaansche Athlete Helen Stephens heeft moeten af staan, is in geldelijke moeilijkheden ge raakt. Toen nu een manager haar een aan bod deed, om met een gezelschap athleten, waarbij zich reeds Jesse Owens, Eddie To- lan en Mildred Didrikson bevinden, op tournee te gaan, nam zij dit aan. De Pool sche athlete zal op deze rondreis tezamen met bovengenoemde athleten in wedstrij den met voorgift uitkomen. HELEN STEPHENS IN VORM. De snelste athlete ter wereld, de Ame rikaansche Helen Stephens, heeft ook bij overdekte atletiekwedstrijden niet de minste moeite met haar tegenstandsters. Zoo liep zij op een overdekte baan te Boston de 100 yards zonder groote inspan ning in den zeer goeden tijd van 11,3 sec., terwijl zij op de 50 yards van de Zuid- Amerikaansche kampioene op dien af stand, mej. Corie, zonder eenige moeite op overtuigende wijze won. Wielrenn en. AERTS—DEBRUYCKER WINNEN BRUSSELSCHE ZESDAAGSCHE. De Zesdaagsche te Brussel is gisteravond geëindigd. Om 8 uur begon de groote strijd om de overwinning. Telkenmale was het van Vlockhoven, die de lont bij het vuur stak als het ook maar even verflauwde. Steeds weer stoof er een renner tusschen- uit, wanneer het geheele peleton uiteen werd gerukt door de achtervolging die de groote koppels onmiddelijk inzetten. En in deze felle jachten verloren de leiders SchÖn en Deneef een ronde, kwamen zelfs op twee ronden te liggen, doordat Jan Aerts geneeJ alleen een ronde nam. Want toen zijn kop- pelgenoot Debruycker hem moest aflossen om de rondenvoorsprong verder voor zijn rekening te kunnen nemen, bleek zijn band leeg te zijn, waarna Aerts alleen in 'n razend tempo zijn voorsprong tot een volle ronde vergrootte. Deneef gaf even later op. Om negen uur was de stand zoodanig, dat Aerts —Debruycker alleen aan den kop ging, op 1 ronde gevolgd door SchönDeneef, Guerra—Olmo en van Vlockhoven—van Buggenhout. En maar steeds duurden de jachten voort. Het koppel Aerts—Debruycker onderscheid de zich bijzonder en zy wisten de talrijke aanvallen op hun ronde voorsprong af te slaan. Uitstekend reden onze landgenooten Jan van Kempen en Braspenninx, waarbij vooral van Kempen-in goeden vorm bJeek. Falck Hanser. gaf den strijd tenslotte ook op. Gedurende het laatste uur van den Zes daagsche werd er iedere vijftien minuten een reeks van vier sprints verreden. De eerste reeks werd gewonnen door Schön, Seyoave, Seynave en Naye Tijdens deze sprints gaf 't koppel Kaers—Verhaghen op. De winnaars van de tweede reeks waren. Deneef, Olmo, van Kempen en Dayen. Die van dr derde reek?: van V - - Olmo De bruycker en Olmo. Tusschen den tweeden en derden sprint van deze reeks viel Thys sens. In zyn val sleepte hy Aerts mee, doeh, hoewel Thyssens moest worden weggedra gen, kon Aerts doorrijden. In de laatste serie sprints van dezen Zesdaagsche onderscheidde zich onze landgenoot Jan van Kempen bij zonder, door achter elkaar de eerste drie voor zijn rekening te nemen. De laatste sprint was voor den vroegeren houder van het werelduurrecord Olmo, waarna ook deze Zesdaagsche weer achter den rug was. AertsDebruycker hebben den wedstrijd volkomen verdiend gewonnen. Steeds waren zij bü de leiders en op dezen laatsten avond hebben zijn hun Blag geslagen en hun voor sprong op uitstekende wijze verdedigd tegen een groep van zes koppels, die alle een kans op de eerste plaats hadden. Voorals Schön Deneef, die gedurende het grootste gedeelte aan het hoofd van het klassement hadden gestaan, hebben in de laatste uren slag ge leverd met de winnaars, maar deze wisten van geen toegeven en wezen iederen aanval met beslistheid af. Op 1 ronde lag een groep van zes koppels, waaronder de Nederland sche Jan van KempenBraspenninx. In het begin waren onze landgenooten niet bijzon der op dreef, maar naarmate de slotavond naderde, werd hij rijden beter. Vooral Jan van Kempen maakte een goeden indruk. In dezen Zesdaagsche zijn 3043,830 K.M afgelegd. De uitslag luidde: Winnaars: AertsDebruycker 178 pnt. Op één ronde: 2. SchönDeneef 331 pnt., 3. Guerra—Olmo 295 pnt., 4. Naye—Seynave 162 pnt., 5. van Vlockhovenvan Buggen hout 120 pnt., 6. Jan van KempenBras penninx 119 pnt., 7, DayenLapebie 94 pnt. De rest op 3 tot 9 ronden. Paarden. LUITENANT GRETER. Naar wij vernemen, zal de bekende Neder landsche ruiter luitenant J. J. Greter begin Februari naar Hannover gaan, waar hy voor ongeveer een jaar zal worden gedetacheerd. Naar men weet, is te Hannover de bekende Duitsche rijschool gevestigd. Schaatsen. DE NOORSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Eerste dag. De resultaten van den eersten der Noor- sche kampioenschappen in het hardryden, welke te Gjoevik werden gehouden, waren: 500 meter: 1. Engestangen 43 sec., 2. Haraldsen en Krog ieder 43,8 sec., 4. Lesch- ley 44,9 sec. 5000 meter: 1. Elvigen 8 min. 41.8 sec., 2. Mathisen 8 min 42,8 sec., 3. Wangberg 8 min. 43,6 sec., 4. Engnestangen 8 min. 46 6 sec. Engnestangen Noorsch kampioen Hans Engnestangen werd Zondag Noorsch kampioen in het hardryden op de schaats. De resultaten op den tweeden dag v/aren: 1500 meter: 1. Engnestangen 2 min. 21,7 sec., 2. Haraldsen 2 min. 24,2 sec., 3. Mathi sen 2 min. 24,3 sec. 10.000 meter: 1. Mathisen 18 min. 11,9 sec., 2. Wangberg 18 min. 12,7 sec., 3. Elvigen 18 min. 23,7 sec., 4. Engnestangen 18 min. 37,8 sec. Eindklassement: 1. Engnestangen 198,903 pt., 2. Ch. Mathisen 200,765 pt., 3. Haraldsen 202,477 pt. K Ojl v e n. CLUBWEDSTRIJD TE BARSINGERHORN. Zaterdagmiddag had in de kolfbaan van den heer de Graaf een kolfwedstrijd plaats tusschen 11 leden van Over de Helft te Nieuwe-Niedorp en 11 leden van de kolf- club te Barsingerhorn. Eenige weken terug heeft een zelfde tref fen plaats gehad in de Prins-Maurits te Nieuwe-Niedorp, waarvan de totaal uitslag was N.-Niedorp 1627 pnt.; Barsingerhorn 1505 pnt. Thans moest het uitkomen wie de baas zou worden. Barsingerhorn zou op eigen baan ongetwijfeld wel inhalen, echter bracht zij 't niet zoo ver, dat zij als win naar uit den strijd kwam. De totaal uitslag was te Barsingerhorn N,-Niedorp 1689 pnt. en Barsingerhorn 1737 pnt. Totaal generaal N.-Niedorp 3316 pnt en Barsingerhorn 3242 pnt. Alzoo heeft N.- Niedorp gewonnen met 74 pnt. Watersport. FEEST AVOND Z. W. V. U. Zaterdagavond hield de zeil- en water- sportvereeniging „Uitgeest" haar jaarlijk- schen feestavond in de zaal van den heer P. Baltus, onder leiding van den heer Smits De voorzitter van de feestcommissie, de heer Spijker, bracht een woord van dank aan allen, die bij het samenstellen van de zen avond behulpzaam waren geweest. Daarna werd de watersportrevue, waarin verschillende momenten van de leden der vereeniging in het afgeloopen seizoen nog weer eens werden opgehaald, opgevoerd, wat tot veel vroolijkheid aanleiding aangaf De revue viel zeer in den smaak. Na de pauze werd opgevoerd het tooneel- stukje „Hy is zenuwachtig" door de Pira- tenclub. Er werden verder 2 komische korte films gedraaid en daarna ging men over tot dans en muziek. Behalve R.K., Christelijke, Friesche en Zuidelijke wandelsportorganisaties heeft thans ook de Zeeuwsche Bond de meest mogelijke medewerking toegezegd. Het voorstel tot reorganisatie van de Nederlandsche Unie voor de wandelsport in de Nederlandsche Wandelsport Federatie in stemming gebracht, werd aangenomen met 113 stemmen vóór, 23 tegen en 4 blanco. De belde N.U.W. opzichters, de heeren B. Veen en A. Pijper, werden daarop benoemd tot eere-lid van de nieuwe organisatie. Tijdens den bestuursraad werd het navol gende bestuur gekozen: K. H. Broekhoff, voorzitter; A. Pyper, secretaris-penning meester; A. A. H. F. van Hemen, commis saris, terwijl twee plaatsen beschikbaar wor den gehouden voor vertegenwoordigers van de katholieke en christelijke organisaties. Biljarten. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP 45/L Barrage tusschen Cote en Gabriels noodzakelijk. Op den laatsten dag van het tornooi om het wereldkampioenschap 45/1 zou de party tusschen den Franschman Cote en den Belg Gabriels de beslissing brengen. De Belg moest winnen om gelyk met Cote te eindi gen, waarna barrage noodzakelijk zou worden. Gabriels gaf zyn tegenstander geen kans en maakte in zestien beurten de 300 vol, waarbij Cote op 142 bleef staan. Ga briels maakte o.m. een serie van 100. Ga briels had in zyn partij tegen Albert buiten gemeen fraai werk laten zien. Na de negen tiende beurt van Albert was de stand 152 om 137 ln het voordeel van Albert. De ne gentiende beurt van den Belg echter zou een einde aan de partij maken. Met schitte rend spel wist hij een slotserie van 163 te produceeren, de hoogste van deze kam pioenschappen. Door van den Duitscher Sorge te winnen wist Sweering de zevende plaats te bemach tigen met 6 punten. Dommering eindigde als achtste met 4 punten. De resultaten waren: Dommering 192 26 7.38 54 Cote 300 26 11.53 77 Albert 152 19 8.— 27 Gabriels 300 19 15.78 163 de Gasparin 300 31 9.67 50 Baudart 261 31 8.09 35 Sweering 300 27 11.11 101 Sorge 286 27 10.59 46 Cabra 300 32 9.37 69 Dommering 288 32 9.— 93 Cote 142 16 8.87 37 Gabriels 300 16 18.75 100 De eindstand werd: winstpnt. totaal alg. gem. h. s. 1. Gabriels 14 2301 14.03 163 2. Cote 14 2242 11.55 77 3 Albert 12 2251 11.19 70 4 Cabra 8 2057 9.26 69 5. Baudart 6 2031 8.94 82 6 de Gasparin 6 2005 8.79 72 7. Sweering 6 1784 8.22 101 8 Dommering 4 2047 9.22 93 9 Sorge 2 1863 8.50 68 Barrage tusschen Gabriels en Cote moest de beslissing brengen. Turnen. DE UITVOERING VAN TURNLUST. Wandelsport. BUITENGEWONE VERGADERING N.U.W. In het gebouw van K. en W. te Utrecht werd Zaterdag een buitengewone vergade ring van de Nederlandsche Unie voor de wandelsport gehouden, waarbij het presi dium werd gevoerd door den heer K. N. Broekhoff uit Amsterdam, die het reorga nisatie-voorstel inleidde en verklaarde, d»t het voor de N.U.W. een groot offer is den naam te moeten verliezen. Doch het alge meen belang i& er mee gediend en het zal een juiste daad van de unie zyn, indien zij den stoot heeft gegeven tot de eenheid in de Nederlandsche wandelsport. Spr. deed mededeeling, dat mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, pres'dent van het Nederlandsch Olympisch ComiM zich bereid heeft verklaard in den „Raad van Toezicht" zitting te nenem. Een stampvolle Harmoniezaal was Zater dagavond getuige van een zeer goed ge slaagde Turnlust-uitvoering, die onder den eeuwig jong blijvenden directeur J. J. Poll stond en die niet alleen vele goede gym- nastieknummers naar voren bracht, maar in de eerste plaats een groote propaganda was voor de turnbeoefening. Trouwens, dergelijke uitvoeringen moeten ook in de allereerste plaats bezien worden uit een propagandistisch oogpunt. Zouden het wedstrijden zijn, dan zou men te veel op foutjes letten; nu het demonstraties zijn, krijgen de werkers veel meer vrijheid, krijgt de avond veel meer variatie en krijgt het publiek een veel grootere gelegenheid om de omvangrijk der oefenstof te zien. Zoo zijn de avonden van Turnlust ook be doeld: niet om vlekkelooze nummers te vertoonen, maar om propaganda te maken. Dat zeide de voorzitter, de heer J. Schots man, in zijn openingswoord ook heel duide lijk: Turnlust wil een demonstratie geven van de oefenstof, die allereerst bedoeld is als lichamelijke oefening tot heil van lichaam en geest. Toegegeven aldtu de spr. dat een oefening goed afgewerkt moet worden, en dat dit voor het publiek het mooiste is om te zien, maar daarom be hoeft nog niet alles vlekkeloos te zijn! Zoo is het inderdaad. Wil men een vlekke looze uitvoering, welnu, men neemt de kern uit de vereeniging, prepareert met deze kleine groepjes op xpeer dan gewone wijze de te demonstreeren oefeningen en de groote massa werkers blijft achter de cou lissen of zit in de zaal. Het zou niet goed zijn. En Turnlust geeft dus geen vlekkelooze demonstratie, maar stelt alle leden in de gelegenheid, om te werken, van den jonqsten adspirant tot den oudsten veteraan. En zij heeft dat zelfs zoover doorgevoerd, dat wij Zaterdagavond „openbare lessen" krijgen van de heeren en dames seniores. Dat kon en mocht niet vlek keloos en regelmatig zijn; dat was het ook niet, maar intusschen toonde de directeur, wat hij op de gewone lesuren doet en men zal het met ons eens zyn, dat de stof precies geschikt is voor de leden en een heilzame uitwerking moet hebben op het fit houden van zijn lichaam. Een vrye demonstratie. Dat zagen wy ook aan het hoogrek en aan paard en brug bij de nummers der heerenafdeeling. Wij zagen geoefende turners, die soms te veel hooi op hun vork namen en dus fouten maakten. Maar die dan meteen zooveel zelf- beheersching en lichaamscontrole toonden, dat de fouten grootendeels hersteld konden worden. Dit keurcorps van Turnlust als wij het zoo mogen noemen heeft o.i. een verjon-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11