Agenda £aatste b Stad en Omgeving. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tweede episode van De fluisterende schaduw (sens.); hoofdrollen Bela Lugosi en Jack Perrin Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Kome die om geld (hum. Holl. film met Herman Bouber, Cor Ruys, Rini Otte e.a. in de hoofdrollen). Extra: De huwelijksplech tigheden en de Oranje-vreugdefilm. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Don Juan's laatste avontuur (rom.); hoofd rollen Douglas Fairbanks, Merle Oberon en Benita Hume. Extra: de huwelijksplech tigheid en Neerlands Bruidspaar. Toegang voor eiken leeftijd. 11 uur5.30 aur Filmac-voorstellingen voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half acht, t/m. Woens dagmiddag, hoofdnummer De kandelaars van den keizer (hist.-rom.); hoofdrollen Johan Heesters, Karl Ludwig Diehl en Sy- bille Schmitz. Toegang voor alle leeftijden Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 18 Januari 8 uur, 't Gulder Vlies, lezing met licht beelden over Palestina, door mr. A. Prins voor de N. R. V. (Ongecorrigeerd.) DE BRAND IN DE HAVEN VAN MELBOURNE. Het Nederlandsche schip Nieuw Zeeland" onbeschadigd. Bij den geweldigen brand in de Victoria- dokken te Melbourne in Australië is een aantal houten loodsen over een oppervlakte van 20.000 vierkante meter in vlammen op gegaan. De gesmolten boter stroomde als lava uit de koelhuizen en de brandende kaas maakte een effect als vuurwerk. De hitte was zoo groot, dat de slangen van de brand weer defect raakten. Gelukkig dreef de wind de vlammen niet in de richting van de loods waar een hoeveelheid schietkatoen lag opgeslagen. Het Nederlandsche stoomschip „Nieuw Zeeland", dat in het dok lag, heeft door den brand geen schade opgeloopen. DE BUITENLANDSCHE HANDEL MET RUSLAND. Nederland neemt de zesde plaats in. Volgens opgave van het hoofdbureau der douane bedroeg de buitenlandsche handel der Sovjet-Unie in elf maanden van het vorige jaar 2.456.125.000 roebel, tegen 2.392.531.000 roebel in dezelfde periode van 1935. Hiervan kwam op rekening van den uitvoer 1.238.876.000 en van den invoer 1.217.249.000 roebel. In het handelsverkeer met de Sovjets neemt Nederland de zesde plaats in, na Engeland, Duitschland, Ame rika, België en Iran, en vóór Frankrijk, Ja pan, Tsjechoslowakije en Turkije. De uitvoer naar Nederland bedroeg 50.455.000 en de in voer uit Nederland 64.710.000 roebel. ONZE REIS-MINISTERS IN SCANDINAVIË. De meening van den Noorschen minister Koht. De Nederlandsche ministers prof. dr. ir. Gelissen en mr. dr. Deckers zijn van Oslo naar Zweden vertrokken. In een interview met het telegrambureau over de resultaten der besprekingen ver klaarde de Noorsche minister van buiten landsche zaken, Koht, dat de economische betrekkingen tusschen Noorwegen en N e- derland in het algemeen zijn bespro ken, zoomede eenige bijzondere aangelegen heden van practischen aard, terwijl plan nen zijn opgesteld, welke, naar de ministers hopen, zullen leiden tot positieve overeen komsten. Het beroep van minister-president Colijn dat de mogendheden van Oslo een onder zoek zullen instellen naar de mogelijkheid de tariefmuren te verminderen, is op infor- meele wijze besproken. Memorandum der Noorsche regeering. Minister Koht heeft den Neder- landschen minister een memoran dum overhandigd over de positie van Noorwegen, waarin verklaard wordt, dat de tariefmuren geleidelijk zullen kunnen worden verminderd en dat de regeering ten deze zal kunnen toestem men in hetgeen de conventie van Ouchy, in 1932 gesloten tusschen Nederland België en Luxemburg, in principe be lichaamt. Noorsche regeering wil mede werken. Bijgevolg wil de Noorsche regeering er toe medewerken, dat met het oog op het leggen van een soliede basis voor een ra tioneel ruilverkeer nieuwe onderhande lingen zullen worden aangeknoopt. Koht voegde daar aan toe, dat voor dergelijke onderhandelingen zorgvuldige voorbereidingen noodig zullen zijn. Wij moeten ons herinneren, dat in de laatste jaren tarieven van veel minder belang zijn geweest dan Quota en Clearing. Ik denk niet, dat andere landen systeem van Quota zullen willen opgeven, doch ik geloof, dat een soepeler systeem van Quota kan worden verkregen. Naar mijn meening, aldus besloot de mi nister, zal de wereld nooit terugkeeren tot het oude vrije goederenverkeer, maar ik denk, dat de wereld zich zal ontwikkelen in de richting van een meer rationeel ruil verkeer. DE GEMEENTE BEZUINIGT. De bijlagen van dit jaar hebben een ver andering ondergaan. Zij zijn niet meer ge drukt maar met de cyclostyle behandeld, waaronder welverzorgdheid en overzichte lijkheid te lijden gehad hebben. Waar voor dit werk waarschijnlijk nog heel wat betaald zal moeten worden, vraagt men zich onwillekeurig af of de verkregen bezuiniging werkelijk zoo groot is, dat de gemeente daarvoor de hier ter stede geves tigde drukkerijen heeft moeten dupeeren. GESLAAGD. De heer W. F. v. d. Molen slaagde voor het Mercuriusexamen Engelsche Handelscorres pondentie. KANTONRECHTER PLAATSVERVANGERS BENOEMD. Bij K. B. van 14 Januari 1937 zijn be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Hoorn: mr. B. W. C. Dwars, mr. P. S. Winkel en mr. J. P. Windhausen, allen advocaat en procureur te Hoorn. AANRIJDING. Zaterdagmiddag vond op den Achterweg ter hoogte van de garage der fa. Met een aanrijding plaats. De bestuurder van een truck met oplegger reed in achterwaartsche richting de Spanjaardstraat uit langs de garage van Met naar de richting Vlotbrug. Vanuit deze richting naderde een personen auto. De bestuurder hiervan meende dat de vrachtauto stilstond. Pas op het moment dat hij de vrachtauto van heel dichtbij gena derd was, bemerkte hij dat deze op hem toe kwam rijden en probeerde nog snel achter uit te rijden. De vrachtauto botste echter te gen de personenauto en vernielde hiervan koplamp en linkerspatbord. De schade is onderling geregeld. RECHTS GAAT NOG STEEDS VOOR. Toen Zaterdagavond te omstreeks kwart voor acht de bestuurder van een twosaeter uit de Comanstraat den Kennemerstraatweg opreed, werd zijn wagen aangereden door een uit de richting Heiloo komende perso nenauto, tengevolge waarvan de twoseater in de linkerflank werd getroffen en rechts het aldaar gelegen trottoir opreed. De scha de was niet groot. Tegen den bestuurder van de aanrijdende personenauto is terzake het van rechts komend verkeer geen voor rang verleenen door de politie proces-ver baal opgemaakt. ONZE VEEMARKT. Op de veemarkt waren heden 'tó vette koeien aangevoerd (vorige week 79). De prijs was 10 tot 20 per stuk hooger en bedroeg f 150250. De prijs van de vette kalveren was onge veer gelijk aan die van de vorige week, ter wijl die voor vette schapen iets lager was. Aangevoerd werden 333 vette varkens geldende 4245 cent per K.G. (vorige week 4346 cent. De handel was goed, hoewel de verwachting, dat voor het plan-Deterding aankoopen zouden worden gedaan, niet ver wezenlijkt werd. Slechts 12 vette koeien werden voor de uitvoering van dit plan aangekocht. DE EERSTE POSTZEGELTENTOON STELLING TE ALKMAAR. De afd. Alkmaar van de Nederl. Vereeni- ging van Postzegelverzamelaars heeft de ge lukkige gedachte gehad om eene postzegel tentoonstelling te organiseeren, die gehou den zal worden op Woensdag 20 Januari s. in 't hotel „De Nachtegaal" Langestraat. Deze tentoonstelling, de eerste hier ter stede, zal zich naast een uitgebreide collec tie zegels kenmerken door verschillende zeldzame exemplaren, die eveneens worden geëxposeerd. Vele verzamelaars zullen zich de moeite getroosten om een kijkje te gaan nemen en zij zullen niet teleurgesteld worden. Maar ook voor niet-belanghebbenden is er veel merkwaardigs op het gebied der phila- telie te zien. De toegang is voor iedereen vrij en de tentoonstelling is geopend van 2 tot 10 uur. Tevens exposeert de heer Tesselaar, de eige naar van den bekenden postzegelhandel op de Laat alhier, in een daartoe speciaal inge richte stand een keurcollectie Ka-Be- Albums alsmede tal van artikelen op phila- telistisch gebied. DOOR KOKENDE MELK VERBRAND. Vrijdagavond had de heer P. de Graaf melk op de kachel staan. Terwijl hij de ge kookte melk van de kachel nam, stootte een 1-jarig dochtertje tegen hem aan, waardoor het kind een deel van de heete melk over zich kreeg. De kleine is op advies van den medicus naar 't ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Gisteravond was de toestand nog ernstig. HET GEVEN VAN EEN NAAM AAN EEN STRAAT EN AAN EEN BRUG. B. en W. schrijven in bijlage no. 1: In verband met den aanleg van den ver bindingsweg tusschen de Jan van Scorel kade en den Helderscheweg en van de daarin gelegen betonnen brug, welke aan leg intusschen nagenoeg voltooid is, is het noodig aan beide een naam te geven. De heuglijke gebeurtenis ban het on langs voltrokken Vorstelijk huwelijk geeft ons aanleiding U voor te stellen aan weg en brug den naam te verbinden van Z. K. H. Prins Bernhard, waartoe wij U het vol gende ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. EEN MELKBAD. Hedenmiddag had op den hoek Oudegracht- Keetgracht een aanrijding plaats tusschen een driewielde motorbakfiets, bestuurd door den melkhandelaar A. B. M., alhier, en een auto, bestuurd door den heer H. S. uit Hoorn. Door de botsing kantelde een melkbus om, waar door 25 liter melk verloren ging. De materieele schade was gering. Het bleek, dat de autobestuurder aan het verkeer van rechts geen voorrang had gegeven, zoodat tegen hem proces-verbaal is opgemaakt. BENOEMING ONDERWIJZERES ROHDALESCHOOL. In bijlage no. 6 schrijven B. en W: Ter vervulling van een plaats van onder wijzeres aan de Rochdaleschool in de vaca- ture-mej. A. C. G. Romunde, waarin tot dusver tijdelijke voorzieningen waren ge troffen, stellen wij uwe vergadering thans vóór met ingang van 1 Febr. 1937 voor vast te benoemen mej. J. W. H. Spruit, wacht geldster, sedert 1 Aug. 1936 tijdelijk als zoo danig werkzaam. Het voorstel tot deze benoeming is in over eenstemming met de adviezen van het hoofd der Rochdaleschool en den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alk maar. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING EN BEGROOTING SLACHTHUISBEDRIJF DIENST 1937. Onder overlegigng van het advies van de commissie van bijstand voor de financiën bieden B. en W. ter vaststelling aan eea besluit tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor 1937. v In verband hiermede stellen zij tevens voor te besluiten tot wijziging van de be grooting van het slachthuisbedrijf voor 1937 De verhooging voor den gewonen en den kapitaaldienst bedraagt in totaal 185360. OPCENTEN OP DE HOOFDSOM DER GEMEENTEFONDSBELASTING. B. en W. schrijven in bijlage No. 7: De verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, vastgesteld bij Uw besluit van 26 April 1935, gewijzigd bij besluit van 20 Februari 1936, is bij Koninklijk besluit van 28 April 1936, Nr. 43, goedgekeurd tot 1 Mei 1937. Het is derhalve noodzakelijk verlenging van die goedkeuring aan te vragen. Zij stellen voor daartoe het desbetreffend besluit te nemen. ken uitgegeven bedragen: 1922 214.517.13S 1929 1923 289.048.13 1930 1924 317.740.13 1931 1925 255.140.07 1932 1926 220.192.60 1933 1927 211.975.04 1934 1928 192.188.73 1935 ORGANISATIE VAN HET BEDRIJF DER GEMEENTEWERKEN. Wij leggen voor Uwe Vergadering ter inzage het rapport van het Centraal Bu reau voor verificatie en financiëele advie zen d.d. 5 Augustus 1935, betreffende de reorganisatie van het bedrijf der gemeen tewerken. Wij stellen op den voorgrond, dat de rapporteur tot de overtuiging komt, dat bij het bedrijf der gemeentewerken niet kan worden gesproken van een teveel aan personeel, noch van een onjuiste verdee ling der werkzaamheden. Uiteraard geeft deze conclusie een gevoel van bevredi ging, al meenen wij, gelijk aan het slot van ons betoog zal blijken, op een enkel punt deze conclusie niet geheel tot de onze te moeten maken. Volgens den rapporteur behoeven geen maatregelen te worden genomen om te komen tot een meer doelmatige bedrijfs voering dan thans reeds is bereikt. Intus schen heeft de rapporteur ook onderzocht, of wellicht meer profijt van het bedrijf der gemeentewerken kan worden getrok ken. Hij komt tot de slotsom, dat dit wel het geval is en stelt daarvoor een aantal maatregelen voor, welke hij als volgt omschrijft: A. Het gemeentebestuur ontheffe het be drijf gemeentewerken van de bijdrage in de algemeene bestuurskosten. Zoowel alle onderhoudswerken als alle buitengewone werken, voor zoover de laatste niet voor aanbesteding in aan merking komen, worden opgedragen aan gemeentewerken. Het gemeentebestuur overwege nader de mogelijkheid alle in dienst der ge meente zynde ambachtslieden bij ge meentewerken onder te brengen. Als vaste omslagpercentages zullen vanaf 1 Januari 1935 gelden: voor loonen voor materialen uit magazijn voor materialen rechtstreeks op het werk geleverd voor kasboekposten Voor buitengewone werken vindt de honorarium tabel B. N. A. toepassing. Voor- of nadeelige saldi van de exploi tatierekeningen van het bedrijf wor- B. 35 20 15 10 E. den ten bate of ten laste der gemeen terekening van het desbetreffende jaar gebracht. Omtrent het rapport van het Centraal Bureau hebben wij de directeuren en de Commissies van bijstand van de daarvoor in aanmerking komende bedrijven gehoord, wier adviezen wij bij de stukken ter in zage leggen. Een samenvatting der advie zen voegen wij hierbij. In verband met de conclusies van het rapport merken wij het volgende op: Ad A. Principiëel behoeft er naar onze meening geen bezwaar te zijn om een bij drage van het bedrijf der gemeentewerken evenals van de andere bedrijven te heffen als aandeel in de algemeene bestuurskos ten. Omgekeerd ontvangt het bedrijf van gemeentewerken een bedrag van 12000 wegens het uitbrengen van adviezen aan het gemeentebestur met betrekking tot allerlei aangelegenheden, inbegrepen wer ken, welke niec of nog niet worden uitge voerd. Omtrent de herziening van het bedrag der bijdrage van de verschillende bedrijven heeft Uwe Vergadering reeds een beslis sing genomen, Ad B. Wat de onderhoudskosten van de gemeente betreft kunnen wy ons grooten- deels vereenigen met het eerste advies dienaangaande van de meerderheid der commissie van bijstand voor openbare werken, zooals dat is aangevuld door de overige Commissies. Het is namelijk niet juist, zooals de rapporteur schijnt te meenen, dat alle onderhoudswerken bij de bedrijven door het personeel van gemeen tewerken kunnen worden uitgevoerd. Het bedryf der gemeentewerken is alleen voor bouw-, timmer-, schilder- en straatwerk, voor bouwtechnischen arbeid, alsmede voor wegenaanleg en waterstaatswerken voldoende geoutilleerd. Het gaat dus niet aan om b.v. het smids- of bankwerk van de andere bedrijven naar dat der ge meentewerken over te brengen. Wij zouden daarom als gedragslijn voor de toekomst willen aannemen, dat de onder houdswerken var. eenigen omvang (geen zg. „stopwerken"), die niet met eigen vast, daartoe bekwaam personeel kunnen worden uitgevoerd en waarvoor het bedrijf van gemeentewerken technisch is inge richt, aan laatstbedoeld bedrijf worden opgedragen, waarbij intusschen op den voorgrond moet staan, dat het bedrijf der gemeentewerken zich bij de uitvoering richt naar de wenschen van den op drachtgever. Wat aangaat de buitengewone werken vereenigen wij ons met de zienswijze van de meerderheid der Commissie van bij stand voor openbare werken, n.L dat deze werken als regel moeten worden aanbe steed onder architectuur van den direc teur der gemeentewerken. I Met de meening van de minderheid van vorengenoemde commissie, dat buitenge wone werken als regel door de gemeente in eigen beheer moeten worden uitgevoerd, kunnen wij* ons niet vereenigen, aangezien het bedryf der gemeentewerken niet is ingericht als groot aannemersbedrijf en met de aanschaffing van materialen en be- noodigdheden belangrijke kosten gemoeid zouden zijn, welke niet voldoende produc tief zouden zijn te maken. Ad C. De concentratie van alle am bachtslieden in dienst der gemeente bij het bedrijf der gemeentewerken is zoowel naar onze meening als naar die van de commissies van bijstand, niet aan te beve len. In de eerste plaats zou dit beteekenen het overbrengen van werkplaatsen e.d., wat wellicht met technische moeilijkheden zou gepaard gaan. Zou men dit wenschen, dan zou de concentratie van technisch personeel alleen administratieve beteeke- nis hebben, omdat de hierbedoelde per sonen weer onmiddellijk bij de bedrijven, waar ze vroeger werkten, zouden moeten worden gedetacheer4.^^^^^^^^^^^^^H r Maar ook overigens zien wy in den hier werkzaamheden van particuliere hulp moet door den rapporteur voorgestelden maat- worden gebruik gemaakt dan wel op de op regel geen winst. Wat thans buiten het wachtgeld te stellen personen tijdelijk moe- ons In den loop der laatste jaren was het totale aantal vaste werklieden buiten de 2 marktarbeiders als volgt, per 1 Tanuni 1922 16 1927 24 1932 22 1923 16 1928 23 1933 22 1924 16 1929 23 1934 21 1925 16 1930 22 1935 20 1926 25 1931 22 1936 18 (sedert 1 Jan. is dit aanta met 1 verminderd). Van belang is het, daarmede te verge lijken de totalen der op den gewonen dienst door het bedrijf der gemeentewer- 176.472.11 218.626.76 217.180.93 162.305.66 179.726.87 167.574.38 151.502.93 Ook wanneer men in aanmerking neemt de drie factoren, die by deze bedragen een belangrijke rol spelen, t.w. de daling der loonen, de daling der materiaalpryzen, de schommelingen in het omslagpercenitage, dan nog wijzen deze cijfers op een ver mindering van de taak van dit bedrijf, die, blijft zij aanhouden, tot beperking van het wekliedenpersoneel zal kunnen leiden. In welke mate dit reeds het geval ls ge weest met het losse personeel, blijkt uit het volgende overzicht: Arbeidsloon aan losse werklieden, uit betaald in: 1924 36 650.70 1925 27.328.09 1926 16.994.77 1927 9.058.38 1928 16.980.23 1929 22.027.98 1930 19.5f2.75 1931 34.652.11 1932 29.159.65 1933 27.863.37 1934 16.516.24 1935 11.847.38 1936 11.337.08 By de beschouwing van deze bedragen moet men in aanmerking nemen, dat, gelijk hiervóór blijkt, het aantal vaste werklieden in 1925 met 9 is verhoogd, waardoor het bedrag voor los personeel in volgende Jaren, lager kon zijn dan anders het geval zou zijn geweest. Ziet men, dat in 1936, met 17 vaste werklieden, aan los personeel is uitgekeerd 11.337,08, dan valt het verschil in het oog met b.v. 1925, toen het vaste personeel 16 man telde en aan los personeel werd uitge geven 27.328,09. Er is dus een belangrijke inkrimping tot stand gekomen, in de eerste plaats van het losse personeel, maar, verhoudingsgewijs, toch ook van het vaste, dat bijna tot het aan tal van 1925 gedaald ia. Toch wijzen, naar ons voorkomt, de bedragen uit, dat de in krimping nog verder kan gaan. Ook op het technische en administratieve personeel zal dit van invloed kunnen z(Jn, doch het verband tusschen ue taak van dit personeel en de uitgevoerde werkzaamheden is niet zoo rechtatreeksch als by de werk lieden. Een opzichter over onderhoudawerk aan gebouwen of bestratingen zal zfjn aan dacht voortdurend over alles moeten laten gaan, ook al is er slechts weinig geld be schikbaar om werk te doen verrichten. En de administratie zal ook bij beperking der uitgevoerde werkzaamheden nog allerlei handelingen moeten blijven verrichten. Voor het werkliedenpersoneel, welks taak bestaat in de uit te voeren werkzaamheden, staat de zaak evenwel anders. En daarom meenen wy, dat, nu te voorzien is, dat de gemeente nog geruimen tijd slechts beschei den middelen zal kunnen beschikbaar stel len voor onderhoudswerk, er alle reden is, de formatie van dit personeel onder oogen te zien. Naar onze meening zou men het aantal vaste werklieden kunnen verminderen met arie. Uiteraard kan daarvan het gevolg zijr dat m tyd van plotselinge toeneming van bedrijf van gemeentewerken aan techni' schen arbeid wordt verricht, hangt ge woonlijk ten nauwste samen met 't bedryf, dat van den arbeid profijt trekt. Wij zien niet in, waarom een economisch beheer zou vorderen dit verband te verbreken en te vervangen door een verband met an deren technischen arbeid aan een ander bedryf, in casu dat der gemeentewerken, waarvan de hoofdtaak ligt op geheel an- dei terrein. Ad D. Met het vaststellen van vaste omslagpercentages, als in het rapport ge noemd, kan de meerderheid van ons col lege zich vereenigen. Wij maken hierbij intusschen het voor behoud, dat, wanneer over eenig jaar deze omslag een overschot zou veroorzaken, een vermindering of terugstorting plaats heeft tot het voor het dekken der uitgaven noo- dige bedrag. Ad E. Het gevolg van den sub D. be doelden maatregel zal zijn, dat een nadee- lig saldo kan ontstaan, dat tan laste komt van de gemeenterekening van het desbe treffend dienstjaar. Een minderheid van ons college kan zich noch met den maatregel sub D, noch met dien sub E vermeld vereenigen. Naar haar meening moet op dit punt het bestaande systeem gehandhaafd blijven en dus het percentage van den omslag de kosten blij ven volgen zooals dit tot dusver gebruike lijk was. Elk ander systeem maakt naar haar meeniug de kostenberekening onzui ver. Een afzonderlijke bespreking vergt het vraajutuk van de werklieden. Het aantal vaste werklieden bedraagt thans 17, ongerekend de beide marktar beiders. Dit aar.tal is als volgt over de vakken verdeeld: straatmakersbaas 1 straatmakers 2 schildersbaas 1 schilder 1 timmerlieden 3 metselaar 1 opperlieden 7 baggerman 1 ten worden tewerkgesteld. Het komt echter voor, dat dit geen bezwaar behoeft te zijn, omdat wy de voorkeur geven aan een kleine kern van vaste werklieden, die naar gelang van behoefte en als de omstandig heden daartoe inderdaad dringen zeer tijde lijk met losse krachten kan worden aange vuld. Op deze wyze is eveneens naar ons voor komt. de juiste middenweg gekozen tusschen het eigen beheer en het gebruikmaken van het particuliere bedryf. Dit vraagstuk speelt juist bij de beslissing hoe groot het aantal werklieden bij den dienst der gemeente werken moet zijn, een belangrijke rol, veel meer, dan ten opzichte van het administra tieve en het toezichthoudende technische personeel het geval is. Zelfs kan men aan nemen, dat naarmate de vaste kern van eigen werkliedenpersoneel kleiner is en van tyd tot tijd los personeel in dienst worden genomen of op andere wijze assistentie moet worden verleend door buiten den dienst staande personen, van het toezicht meer wordt gevergd dan wanneer de vaste kern van het eigen personeel grooter ls. Op grond van vorenstaande overwegin gen meenen wij derhalve thans ook op dit punt een uitspraak suui uwe vergadering te moeten voorleggen. De meerderheid van ons college stelt u mitsdien voor: '■H t"i vJereenigen m«t de gedragslijn om trent de berekening der omslagpercen tages, voor diensten en leveringen te berekenen door het bedrijf der gemeen tewerken; te bepalen, dat ten aanzien van het ver richten van arbeid door dat bedrijf voor andere takken van dienst zal gelden hetgeen hiervoor als onze slotsom is weergegeven; te bepalen, dat met ingang van een door ons vast te stellen tijdstip de formatie van het werkliedenpersoneel zal worden ingekrompen op de wyze als hiervoor door ons is uiteengezet. Wij hebben omtrent deze voorstellen een rader advies ingewonnen van de commissie van bijstand voor openbare werken, dat bij de stukken ter inzage is gelegd. 3.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2