Griep, Influenza. k«j-s Raadsvergadering. ^lOeetAericfd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 18 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 19 Januari: Krachtige tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind; betrokken tot zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring. Regen of sneeuw en temperatuur om het vriespunt in het noordoosten, in het zuidwesten tijdelijk regen met weinig verandering in tempera tuur. Buitcnlandsch weeroverzic.it. Kans op vorst blijft nog steeds bestaan Het karakter der luchtdrukverdeeling ver- andert niet van beteekenis. In Finland blijft de luchtdruk bij voortduring zeer hoog en het weer helder, met strenge tot matige vorst. Het stationnaire gebied van lagen luchtdruk is dichter naar onze omgeving gekomen en de secundaire depressies, die over de Britsche eilanden trekken, met snelle doch kort durende barometer dalin gen, doen haar invloed gevoelen aan de oostzijde van het Kanaal en de Noordzee. Over het continent stormt het over een breed gebied uit Zuidoost en wordt de vorstlucht uit het binnenland naar de Oost zee getransporteerd, die wel spoedig zal dichtvriezen. Op korte afstanden komen groote temperatuurverschillen voor. In mid- den-Duitschland is de temperatuur tot 8 graden onder normaal, in midden-Frankrijk en in Bretagne 6 tot 7 graden boven nor maal. Het warme gebied bedekt nog het zuidwestelijk deel van ons land. De regen bleef beperkt tot het westen. Op het vaste land is de bovenlucht helder en droog en valt geen sneeuw. Het is te verwachten, dat de vorstljjn dicht ten oosten van ons land zal blijven en het vcrstgebied kan zich bij het verzwakken van de activiteit der de pressies, verder naar het westen gaan uit breiden en ons land bedekken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.51 uur tot 7.30 uur licht op. OPENBARE DRONKENSCHAP. I Vanaf de Mient is Zaterdagnacht een persoon terzake openbare dronkenschap door de politie opgebracht om zijn roes op het bureau uit te slapen. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. FEESTAVOND D. E. S. Zaterdagavond j.L hield de speeltuinver- eeniging D. E. S. haar tweeden feestavond, ditmaal voor haar leden uit Uitanboschstr. en omgeving en de Landstraten. De schouwburg „Het Gulden Vlies", was, on danks griep, geheel bezet, toen de voorzit ter, de heer Schouten, om 8.15 uur opende met een hartelijk welkom aan allen, waarna hij deed uitkomen, dat 't goed is dat er in dezen tijd van economische crisis en aller- wege een geweldige oorlogsdreiging, nog menschen zijn die een ideale daad voor staan: „Het opvoeden en veilig bezighouden van het kind". Spr. weidde uitvoerig uit over de ellende welke een komende oorlog over allen zal brengen en wekte tenslotte de ouders op om hun kinderen geen oorlogs speelgoed te geven. Een warm applaus be loonde hem voor zijn gloedvolle rede. We derom werd „Dokter Bravino" op sublieme wijze door „Loeven's tooneelgezelschap" ver tolkt, terwijl de „Victrix-band" onder lei ding van D. Horst weer op buitengewone wijze zorgde voor het muzikaal gedeelte en een geanimeerd bal, onder leiding van J. v. Dalen, allen nog lang gezellig bijeen hield. Ook de verloting had wederom een vlot verloop. Ook deze tweede avond van D. E. S. mag uitstekend geslaagd worden genoemd. STAATSPENSIONNEERING. Men schrijft ons: Zaterdag hielden de besturen van de Ge combineerde federaties van den Bond voor Staatspensionneering in gebouw de Unie, een vergadering ter bespreking als eenig punt, het Congres 1937 in den Haag van den Bond voor Staatspensionneering, welke gehouden zal worden op 7 en 8 April a.s. in de zalen van den Haagschen Dierentuin m den Haag. De heer G. Kalf opende deze vergadering met een kort woord van welkom aan de fe deratie-bestuurders en drukte zijn spijt er over uit, dat Enkhuizen weer niet aanwe zig was, juist nu aller samenwerking zoo hoog noodig is, in verband met de vele werkzaamheden die voor de voorbereiding noodig zijn. Deze vergadering was al enkele malen door een samenloop van omstandigheden verzet en dit had eenigen wrevel gewekt bh het bestuur der fed. Holl. Noorden, maar na toelichting van het hoe en waarom, was alles wederom in rechte banen gekomen. De voonitter van Holl. Noorden, de heer C de Vries, lichtte verschillende punten toe, welke hij als lid van het Congresbureau in Amsterdam had medegemaakt. Het bleek dat op het te houden congres een 10-tai sprekers uitgenoodtgd zijn om hun stand punt uiteen te zetten of staatspensioen mo gelijk is en hoe het eindelijk zal worden ingelascht, iets waarvoor de leden van den Bond voor Staatspensionneering reeds campagne de verschillende «Prekers jjm boer opgaan met het mooie stokpaardje Ouderdomsverzorging», wordt in 1937 door den Bond aan alle politieke partijen ver zocht een woordvoerder te sturen." £nS antwoordden met, de V.D de V r J S.D.A.P. „ure,, tyen uitgenoodigd zijn en daar ziin er nii die hun niet aanstaan, en zoo moeten wij Z meer dan ooi zelf den arbeid ter hand ne men en trachten zoo veel mogelijk naar den f aa? V? 0 0m te Retuigen van het goed recht van verzorging van ouden van a.'gen, die hun geheele leven hun plicht hebben gedaan. Zij mogen niet vergeten worden. Zy moeten in den eersten pïats geholpen worden. Daarom werd toegejuichd het ingediende voorstel van Holl. Noorden om een vlugschrift in grooten getale aan allé besturen der afdeelingen van den Ned. Mid denstandsbond te zenden, opdat er uit hun midden voorstellen zullen geplaatst wor den op den beschrijvingsbrief hunner con gressen. Dan kunnen en moeten zij behan deld worden en daarom zullen wij trachten gezamenlijk op te trekken om eindelijk te verkrijgen, dat het ouderdomsvraagstuk op gelost zal worden zonder den speelbal te worden van politieke kopstukken. Na voorlezing en toelichting werden de voorstellen met algemeene stemmen aange nomen. Een geschrift zal in 1000-tallen wor den verspreid. Het luidt als volgt: Bond voor Staatspensionneering Gec. Fed. in Noordholland. Zoo als u bekend kan zijn, strijdt de Bond voor Staatspensionneering reeds meer dan 30 jaren voor de invoering van premie- vrij staatspensioen voor allen, die het noodig hebben, zoowel mannen als vrouwen. Juist in een tijd als deze, nu voor zeer velen, die hun ouden dag finantieel gewaarborgd ach ten, de toekomst zoo onzeker geworden is, is staatspensioen dringender dan ooit. Ook uw vereeniging zal waarschijnlijk leden tel len, die dat zelf ondervinden. Daarom heb ben wij gemeend, de propaganda voor ons doel ook buiten onze eigen gelederen te moeten voeren en andere organisaties het ijveren daarvoor te bevorderen, overtuigd als wy zijn, dat het lot van den ouden van dagen, die hun krachten in dienst der ge meenschap hebben gegeven, u evenzeer ter harte gaat als dat van hen, die door de te genwoordige crisis zich niet meer kunnen redden en waarvoor uw organisatie ook steeds op de bres heeft gestaan, opdat de Staat hun hulp en steun zou verleenen. Het hoofdbestuur van onzen bond heeft voor ditzelfde doel contact gezocht met de hoofdbesturen van verschillende organisa ties en partijen. Wij als onderdeel van dien bond willen dat doen met uwe afdeeling. Wij stellen u voor, het daarheen te leiden, dat op de jaarvergadering van uw organisatie, uwerzijds een voorstel op -de agenda ge plaatst wordt, waarin het hoofdbestuur van uwe organisatie wordt opgedragen, zich te beijveren voor het tot stand komen eener wet tot invoering van premievrij staatspen sioen en voor dat doel de actie steunt van den Bond voor Staatspensionneering en daarmede samenwerkt Wij hopen op uwe medewerking te mogen rekenen. Verder werd besloten om half Maart we derom samen te komen. Dan zijn alle be richten binnen van 't aantal afgevaardigden die den 8sten April naar den Haag zullen gaan. Dan moeten wij over alles beschikken wat hiermede samenhangt en zal het be stuur der gecombineerde federaties van den Bond voor Staatspensionneering contact zien te verkrijgen met den secretaris van de con grescommissie, den heer H. v. 'd. Zeijl, om ook de congresgangers uit Groningen en Friesland te doen samenkomen in Alkmaar op het plein van het voormalige ziekenhuis Zoodoende wil men trachten te bereiken een propagandistischen reis naar den Haag, waarbij men ook de andere afdeelingen tus- schen Alkmaar en den Haag zal medenemen. De voorzitter hoopte op de volgende bij eenkomst niet alleen de afgevaardigden der federaties in Noordholland te zien, maar ook de volledige besturen der federaties, omdat er zeer veel afhangt van dezen propaganda. VERBETERING WALMUREN MIENT. VERNIEUWING ONDERBOUW SPEKBRUG. In bijlage Nr. 8 schrijven B. en W.: Naar aanleiding van de besprekingen in uwe vergadering van 26 November betreffende de verbetering van de walmuren aan de Mient hebben wij een aantal foto s van deze walmu ren laten nemen. Uit de overgelegde foto's blijkt duidelijk, dat de walmuren belangrijke scheuren vertoonen. De grootst mogelijke meerderheid der Commissie van bijstand voor de openbare werken, welke Commissie deze aangelegenheid in haar vergadering van 11 De cember j.1. opnieuw behandelde, blijft daarom met ons van oordeel, dat vernieuwing der walmuren noodzakelijk is. Op haar verzoek hebben wij voor Uwe vergadering ter inzage gelegd de resultaten van enkele in 1927, 1933 en 1936 gedane opmetingen, waaruit een ver zakking van de walmuren valt te concludeeren. In verband met een en ander meenen wij in overeenstemming met de adviezen van de Commissie van bijstand voor de financiën en van de meerderheid der «Commissie van bij stand voor de openbare werken het door ons 18 November j.L gedaan voorstel (bijlage 145) te moeten handhaven. Dienovereen komstig stellen wij U voor te besluiten tot ilgeheele vernieuwing van de walmuren van de Mient en tot vernieuwing van den onder bouw van de Spekbrug overeenkomstig de bij de stukken ter inzage gelegde teekeningen, en ons College voor dit doel een credietlloe te staan van resp. 11300,- en van 8000,-, DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ^«^reven: Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige 1 bouwk. opzichter, 2 opz teekenaar., 1 water bouwkundige, 3 glas in loodzet era, 2 glazen- wasschers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers 1 (tratenm. opperman. 1 stuc. opperman, 3 tegel zetters. 1 bctonemailleur, 13 betonwerkers, 33 opperlieden, 27 stucadoors, 55 metselaars, 1 voegers, 78 schilders, 116 grondwerkers, 109 '"GToe^Metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosser.ebou- wers, 1 constructiewerker, 1 electro-technicus, 10 electriciens, 1 instrumentmaker, 2 kernma kers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, 4 machinisten, 2 machineteeke- naars, 8 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 me taalslijpers, 17 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 3 scheepsbouwers, scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkun- dige, 11 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 9 sla gers, 1 kok, 6 chocoladebewerkers, 1 suiker bakker, 1 off. choc. dragist, 1 koffiestroop- brander, 27 bakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivel berciders. Groep Verkeerswezen: 65 chauffeurs, 6 koet siers, 11 motorschippers, 1 kapitein binnen vaart, 1 machinist binnenvaart, 18 pakhuis knechts, 25 magazijnbedienden, 7 keliners, 4 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep Houtbewerking: 28 meubelmakers, 14 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 8 letter zetters, 3 drukkers. Groep Handel: 25 vertegenwoordigers, 5 win- keibedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 16 tuin lieden, 26 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 7 boekbinders, 4 was schers, 4 kleermaker®, 1 rietwerker, 6 schoen makers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 2 kalk' branders, 1 huidenzouter. 1 klompenschilder, 1 .onderwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 pa- pieroewerker, 1 controleur, 1 bedrijfsleider, 6 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 1 tegelmaker. 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 24 kantoor bedienden, 40 transport- en 305 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 13, overige beroepen 1. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedienden, 2 verkoopsters, 1 verstelnaaister, 1 dienstbode, 2 dagmeisjes, 5 werksters. Jeugdige werkzoekenden in diverse beroepen beneden 18 jaar: 32. Alkmaar, 16 Januari 1936. De directeur v.n., v. d. HEUVEL. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 21 Jan. 1937 nam. één uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van leden der commissie tol wering van schoolverzuim (bijlage Nt. 4). 3. Idem van een onderwijzeres aan de Rochdaieschool (bijlage Nr. 6). 4. Nieuwe stemming over het voorstel in zake kindertoeslagregeling (bijlage Nr. 168 van 1930), over welk voorstel de stemmen hebben gestaakt in de raadsvergadering van 18 December 1936. 5. Nieuwe stemming over het voorstel om het subsidie voor „Kindervoeding" met S 600 te verhoogen, over welk voorstel de stem men hebben gestaakt in de vergadering van 18 December 1936. 6. Voorstel tot het verleenen van de mede werking der gemeente voor het aanschaffen van schoolboeken ten behoeve van bijzon dere scholen (bijlage Nr. 2). 7. Idem tot nadere aanwijzing van de zit tingslokalen voor de hoofdstembureaux (bij lage Nr. 187 van 1936). 8. Idem tot het geven van een naam aan een nieuwen weg en aan een daarin ont worpen brug (bijlage Nr. 1). 9. Idem tot verkoop van grond gelegen aan het Kennemerpark (bijlage Nr. 3). 10. Idem tot verkoop van grond aan de Nico- laas Beetskade (bijlage Nr. 14), 11. Idem tot bestendiging van de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting (bijlage Nr. 7). 12. Idem inzake verkrijging van grond ten behoeve van den verbindingsweg tusschen de Jan van Scorelkade en den Heldersche- weg (bijlage Nr. 9). 13. Idem inzake den bouw van een nieuwe darmenwasscherij enz. bij het gemeente slachthuis (bijlage Nr. 10). 14. Idem tot wijziging der gemeente-begroo ting en der begrooting van het slachthuis- bedrijf, dienst 1937 (bijlage Nr. 11). 15. Idem tot het aangaan eener geldleening (bijlage Nr. 12). 16. Idem tot verbetering van de walmuren van de Mient en tot vernieuwing van den onderbouw van de Spekbrug bijlage Nr. 145 van 1936 en Nr. 8 van 1937). 17. Idem inzake het adres van den NederJ. Bond van luxe verhuur- en taxi-onder- nemers, afd. Alkmaar en Omstreken betref fende regeling van het huurauto- en taxi bedrijf (bijlage Nr. 5). 18. Idem betreffende organisatie van het bedrijf der gemeentewerken (bijlage Nr. 13). 19. Idem betreffende concentratie van be drijven en takken van dienst (bijlage Nr. 112 van 1936). £atuU en TEGEN DE WERKLOOSHEID IN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. De bedrijfsraad van het bloembollen- bedrijf heeft aan de besturen van de werkgeversorganisaties in het bloembol- lenbedrijf een rondschrijven gezonden, waarin wordt uiteengezet, dat alle bruik- barj middelen moeten worden aangewend om de werkloosheid te beperken. Vast staat, dat er in het bedrijf nog heel wat werk achterwege blijft, dat bij een betere bedrijfstoestand zeker zou worden verricht. Indien de bedrijfsraad over de noodige gegevens beschikt, ware door bespreking met de voor werkverschaffing en werk verruiming aangewezen instanties overleg te zoeken om voor dit extra werk een subsidieregeling te verkrijgen. Indien vast staat, dat werkelijk extra werk wordt verricht, dan kan dat aldus het rond schrijven nooit voor de openbare kas sen kosten veroorzaken. te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poeders Per stnk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist De bedrijfsraad verzoekt, daarom de besturen der werkgeversorganisaties deze aangelegenheid met haar leden en andere werkgevers te bespreken en zijn streven om de werkloosheid zooveel mogelijk temperen, te steunen. te HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 17 tot en met 23 Januari, behoudens tus- schentijdsche wijziging, weder vastgesteld op 85 cent per kilogram. JCeek S. School AFSCHEID KAPELAAN VAN STEEN TE 'T ZAND. In een der zalen van „De Jonge Prins" te 't Zand werd afscheid genomen van kapelaan Van Steen, die wordt overge plaatst naar Schiedam. Hartelijke- en waardeerende woorden werden tot den scheidenden kapelaan, die als mensch en als geestelijke hier zeer hoog staan aangeschreven, gericht. De heer Adr. Kager, hoofd der r. k. school, sprak namens het onderwijzend personeel, de heer G. N. de Wil sprak namens den L. T. B. en de heer C. Commandeur namens „St. Deus Dedit". Voorts dankte de heer W. E. J. Doedens namens den Middenstand en de heer Vendel uit naam van de jongens- en de meisjes congregaties; de heer C. M. A. Driehuis voor de „Propaganda-club", opgericht op initia tief van kapelaan Van Steen; de heer C. J. de Wit namens de voetbalclub. Pastoor van den Bergh sprak waardee rende woorden en bood den kapelaan een gouden vulpotlood aan. Tenslotte dankte kapelaan Van Steen voor het hartelijke afscheid en voor de tot hem gerichte woorden. Jtmïiecu&ciek Bij vergissing is Zaterdag het ingevulde diagram der nieuwe puzzle geplaatst, in- plaats van het ledige diagram met enkel cijfers. Deze puzzle moet daarom vervallen en wij laten een anaere volgen. Onze Nieuwe Opgave. (No. 3 der Januari- serie). Een lettergreep-puzzle. Uit onderstaande 50 lettergrepen woorden te vormen van de aangegeven beteekenis. Bij juiste invulling vormen de le rij van boven naar beneden den naam van een be roemd Nederlandsch schrijver, de 7e rij van boven naar beneden één zijner werken. Lettergrepen: a, ben, bo, een, chi, chie, dalf, dek, delf, een, ecK e, ef, eis, en, fi, fin, flu, gie, in, je, ka, ke, ker, la, land, le, ma, ma, nach, nau, ni, niel, nun, ra, ra, re, ren, see, sen, ti, tie, ter, tis, to, toe, us, va, za, zijL Omschrijvingen: 1. Republiek in Europa. 2. beoordeelen. 3. vliegtuig. 4. ligt in de provincie Groningen. 5. beeltenis (lat.) 6. Engelsche ziekte. 7. een 's winters veel optredende ziekte. 8. vogel. 9. tropische klimplant. 10 muziekterm (It.). 11. zeeslag, spiegelgevecht (Fransch). 12 zorgvuldige afwerking. 13. ligt in 't Groothertogdom Luxemburg. 14. dorp in Overijsel. 15. geboorteplaats van Luther. 16. pauselijk gezant by een regeering. 3$ucqecÜjke Stand ALKMAAR. GEBOREN: Petrus Theodorus, z. van Adrianus Jozef Goudsblom en Aafje Rood. Franciscus Johannes Cornelis Maria, z. van Christianus Joannes Cornelius Arnold en Jacoba Cor- nelia Antonia Vaes. Johannes Maria, z. van Johannes Petrus Jozef us Zonneveld en Maria Cornelia Oudejans. Willibrordus Bonifacius Paulus Maria, z. van Reindert Goedhart en Maria Cornelia van Stijn. Franciscus Hendrikus Maria, z. van Fran ciscus Alphonsus Nijpels en Maria Agatha Catharina Rupert. ONDERTROUWD: Sake Jacob Groendijk en Akke Johanna Katoen. OVERLEDEN: Sara Maria Kamper 70 jaar. Ingeborg Jacoba, d. van Johan Hendrik Hanneman en Anne-Liese Paula Hermine Schwarz, 6 dagen. Jan Post, wedr. van Elisabeth Hagman, 76 jaar. Jan Hagenaar, wedr. van Maart je Fok, 88 jaar. Willem Vader, wedr. van Beletje Bonkenburg, 82 jaar. Johan Leonard Schwaerzer, wedr. van Cornelia Jonker, 82 jaar. Jan Schrooder, gehuwd met Neeltje Met, 64 jaar. An- thonius Goudsblom 22 jaar. Helena Pan- nekoek 74 jaar. Mackt&ecufUen DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Jan. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 76 Vette koeien 150250; 3 Kalveren: gras 40t 60, vette 5095 en per K.G. f 0.701.10; 48 Nuchtere kal veren (slacht 6t 18; 24 Schapen (vette) f 20f 27; 333 Vette varkens per K.G. 42 45 cent. Handel redelijk. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Jan. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt:543 Vette koeien,le kw. 6270 cent, 2e kw. 5600 cent, 3e kw. 5054 ct. per K.G. slachtgew.; 88 Melk- en kalfkoeien 160210; 78 Vette kalveren: 2e kw. 58 64 cent, 3e kw. 4856 cent per K.G. levendgew.; 56 Nuchtere kalveren 711; 94 Schapen 1825; 561 Varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 5253 cent, zware varkens 5152 cent, vette var kens 5051 cent per K.G. slachtgewicht Ter veemarkt waren 2 wagons geslachte runde ren uit Denemarken aangevoerd. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Jan. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte 2.30— 2.60, blauwen 2.30f 2.60, eigenheimers 1.902, bonte eigenheimers 2f 2.10, blauwe eigenheimers 22.10, Bevelan ders f 1.802 en poters f 1.401.60; Noordholl. eigenheimers 1.80f 2 en Be velanders 1.65—1.80; Andijker bonte 2 2.20 en blauwe 22.20; Friesche borgers f 1.802; Drentsche zandaardap- pelen 1.902.20; Duinzand aardappelen 2.803.50. Alles per H.L. Aanvoer 201000 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 18 Jan. 1937. (Noordermarktbond) ?50 K.G. Aardappelen: Blauwe f 1.60; 2400 K.G. Uien: Drielingen 1.60, Uien 1—1.30, Grove 1.20—1.40; 4200 K.G. Peen 1.30r-/ 1.60; 53700 K.G. Roode kool 1.40—2.20; 38300 K.G. Gele kool 1.20—1.30; 78200 K.G. D. witte kool 11.10, alles per 100 K.G. BROEK OP-LANGENDIJK, 18 Jan. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 12000 K.G. Uien 1.10f 1.40,. gele drieling 1.70, grove 1.20—1.50; 3500 K.G. Bieten 0.80—f 1.50; 3000 K.G. Peen 1.30—1.60; 20000 K.G. Roode kool 1.40—2; 77000 K.G. Gele kool ƒ.1.29; 28000 K.G. D. witte kool 11.20;. 4700 stuks Groene kool 1.403.80 en 760 stuks Bloemkool le s. 3.80—5, 2e s. 2.60—2.80. WARMENHUIZEN, 16 Jan. 1937, Roode kool 1.40—2.50; Gele kool 1.20—1.40; D. witte kool 1 ..10- Groene kool f 2.30 2.80; Nep 5.80; Drielingen 1.60 2.20; Uien 1—/ 1.50; Grove «ien 1.40 ?.60; Blauwe aardappelen 2.10. Aanvoer: 104800 K.G. Roode kool; 37300 K.G. Gele ol; 47300 K.G. D. witte kool; 300 K.G. Nep; 10450 K.G. Uien; 200 K.G. Aard appelen; 1050 stuks Groene kooll SlaatstoUetf (Niet officieel) 6de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 18 Januari 1937 Hooge Prijzen 25.000.— 20172 1.000.— 5022 8523 8833 400.— 1405 7068 200.— 557 18943 100.— 628 2796 4430 6763 7302 7543 7600 8548 10454 16230 18463 Prijzen van 70«— 81 294 462 565 589 746 757 1007 1315 1476 1482 1597 1780 1870 1894 1899 1918 1932 2039 2136 2411 2551 2552 2588 2624 2686 2695 2949 3201 3337 3442 3493 3504 3507 3744 3783 3901 3966 4234 4499 4553 4863 4894 5438 5450 5541 5715 5940 6043 6091 6322 6378 6478 6533 6683 6780 6807 6947 7095 7138 7171 7245 7298 7348 7350 7451 7730 7757 7766 7798 7847 7923 8208 8268 8561 8578 8728 8815 9104 9156 9191 9218 9533 9628 9746 9865 10090 10205 10286 10659 10821 10867 10879 10894 10999 11176 11332 11405 11454 11539 11622 11647 11708 11757 11898 11989 12299 12315 12591 12607 12711 12894 13024 13025 13030 13159 13161 13215 13434 13729 13869 13870 13961 13998 14016 14634 14704 14742 14754 14777 14926 14996 15226 15236 15239 15338 15355 15395 15926 15934 15967 16115 16341 16378 16518 16519 16656 16692 16784 16860 16953 17065 17109 17124 17387 18068 18203 18455 18644 18700 18897 18924 19073 19244 19278 19382 19534 19554 19614 19615 19684 19874 19892 19924 20016 20157 20291 20556 Nieten 41 72 73 204 205 214 253 266 375 390 411 537 562 590 653 672 701 711 745 815 871 872 890 895 955 982 1011 1029 1030 1044 1078 1125 1165 1170 1240 1261 1284 1343 1355 1384 1386 1399 1446 1453 1494 1496 1606 1618 1793 1874 1910 1963 2182 2259 2343 2399 2471 2498 2500 2524 2540 2577 2659 2723 2742 2818 2844 2895 2901 2927 2931 2947 2953 3001 3029 3103 3140 3216 3314 3363 3^99 3432 3441 3496 3957 3655 3675 3693 3696 3730 3814 3855 3885 3970 3987 3989 4046 4167 4173 4198 4297 4302 4359 4406 4429 4437 4517 4583 4671 4691 4765 4774 4840 4935 4937 4963 4985 5023 5024 5088 5105 5276 5315 5402 5495 5555 5561 5574 5586 5593 5595 5613 5638 5666 5683 5816 5923 5934 6104 6113 6169 6241 6261 6403 6408 6424 6498 6522 6540 6550 6607 6623 6641 6685 6777 6856 6956 6976 7006 7014 7108 7113 7126 7169 7213 7282 7327 7358 7416 7610 7656 7739 7823 7825 7868 7839 7915 7960 7979 7997 8059 8075 8145 8216 8229 8262 8354 8362 8372 8402 8451 8484 8512 8577 8660 8751 8780 8783 8871 8879 8977 9020 9057 9073 9114 9115 9130 9165 9171 9201 9236 9323 9364 9449 9474 9491 9516 9521 9546 9565 9578 9616 9673 9691 9707 9719 9756 9915 9936 9965 10021 10163 10166 10221 10270 10373 10388 10439 10443 10479 10485 10500 10503 10522 10569 10571 10698 10662 10672 10688 10689 10711 10742 10759 10838 10961 10979 10992 11042 11114 11133 11159 11192 11230 11304 11355 11383 11425 11427 11435 11512 11524 11540 11552 11590 11677 11691 11789 11810 11960 12040 12095 12103 12118 12176 12186 12222 12234 12241 12245 12265 12283 12373 12401 12458 12487 12508 12520 12541 12545 12548 12624 12637 12709 12784 12834 12886 12895 12906 12992 12993 13023 13103 13150 13216 13230 13246 13262 13268 13317 13331 13502 13559 13661 13674 13693 13700 13730 13741 13759 13777 13831 13839 13852 13862 13887 13924 13941 13960 13973 14033 14080 14092 14098 14121 14155 14163 14186 14209 14330 14372 14398 14409 14417 14422 14426 14452 14484 14516 14542 14555 14571 14611 14783 14820 14824 14853 14962 15045 15081 15197 15277 15305 15328 15398 15454 15548 15653 15698 15736 15783 15870 15908 15949 16068 16094 16160 16166 16173 16179 16205 16234 18282 16286 16322 16546 16559 16599 16605 16683 16741 16746 16812 18842 16942 16978 17019 17020 17126 17148 17151 17176 17204 17283 17308 17428 17475 17578 17599 17713 17738 17760 17773 17778 17779 17929 17935 17938 17965 18195 18262 18306 18327 18328 18382 18513 18689 18729 18758 18856 18912 18925 18966 19009 19013 19018 19033 19035 19061 19083 19133 19160 19161 19163 19206 19215 19280 19397 19428 19457 19474 19502 19560 19613 19626 19670 19713 19809 19835 19884 19962 19966 19991 20004 20021 20033 20038 20066 20063 20073 20090 20117 20171 20178 20206 20222 20339 20391 20401 20548 20585 20588 20603 20613 20671 20680 20709 20718 20756 20875 20905 20915 20948

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3