Er komt meer teekening in den strijd. Ajax kampioen van afdeeling I. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 18 JANUARI 193? Alle Alkmaarsche clubs verliezen. DE EERSTE KLASSERS Standen. DE TWEEDE KLASSERS SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal Alleen theoretisch kon Ajax giste' ren kampioen worden: ze moest daar om zelf winnen, D. F. C. zou moeten verliezen en D. H. C. minstens één punt afstaan. De praktyk bracht precies deze op lossing en dus vierden de Amster dammers gisteravond hun kampioens fuif. Overigens waren de uitslagen vry normaal; de beide leiders in afdeeling II wonnen, Z. F. C. verloor en daar door is er niets veranderd. In het Zuiden was P. S. V. geluk kig; zelf vry van spelen en B. V. V zien verliezen en Noad zien gelijk spelen. Dat draait op een P. S. V.- kampioenschap uit! En Be Quick wacht nog op een of twee punten. Groote spanning heerscht er echter in de onderste gelederen van diverse afdeelingen, zooals wy straks zullen zien. AFDEELING L Zooals gezegd, werd Ajax kampioen en dat, terwijl er nog.vier wedstrijden te spelen zijn. Terzelfden tijd deed R. C. H. een poging, om aan de onderste plaats te ontsnappen, maar het gelijke spel bracht haar weinig kans, omdat A. D. O. won. Zoo is de situatie van R. C. H. nog slech ter geworden en met vier punten achter stand met nog vier te spelen wedstrijden ziet het er slecht uit voor de Haarlem mers. Wij mogen dus zeggen, dat afdeeling I „klaar" is! Wat de wedstrijden betreft, hier volgen de korte verslagen. C.V.V.—Xerxes 1—3. De thuisclub verscheen met een gewij zigde combinatie. Het begin was voor C.V.V., maar de Xerxes-verdediging kon de situatie gemakkelijk beheerschen. Aan beide kanten ontstonden verschillende kansen, weike door slecht schieten verknoeid werden. Lagendaal, die er weer eens zin in had, maakte mooie openingen voor zijn neven spelers, zonder dat deze daarvan profiteer den. Na verloop van 40 minuten nam Xer xes de leiding, toen Lagendaal bij een hoek schop hard inschoot (0—1). De tweede helft was drie minuten oud, toen van der Zande van Xerxes er tusschen uit trok. Hij passeerde naar Lagendaal en via een C.V.V.-been vloog diens kogel in het net (0—2). C.V.V. gooide er toen een schepje op, waarvan het gevolg was, dat de Xerxes-ver dediging het hard'te verantwoorden kreeg. De Zebra-backs bleken echter voor hun taak berekend te zijn en wat er in den doel- mond belandde, werd door Damme secuur behandeld. Toen deze echter een bal tegen een C.V.V.-er aantrapte, daalde het leer met een boogje voor het Xerxes-doel waar Kros gereed stond om met een kopbal den ach terstand te verkleinen (12). Het ging toen spannen en elk oogenblik kon de gelijkmaker vermoed worden, maar kort voor het einde maakte de Jong met een fraai schot, keurig werk van La gendaal, een derde doelpunt voor de bezoe kers (13), waarmede het pleit beslist was. A.D.O.Excelsior 42. In een zeer matigen wedstrijd heeft A.D. O. kans gezien op twee hoognoodige punten beslag te leggen. Na 6 minuten nam Excelsior de leiding. Twee minuten later kreeg A.D.O., doordat Berg in den rug geduwd werd, juist toen hij wilde schieten, een strafschop toegewe zen, welke door Berg in een doelpunt werd omgezet (11). Toen er 24 minuten gespeeld was, ging van Balen er alleen van door, hy passeerde enkele spelers en loste daarop een fraai schot buiten bereik van Koek, zoodat Ex celsior opnieuw de leiding kreeg (1 2). Lang profiteerde Excelsior echter niet van dezen tweeden voorsprong, want drie minuten later maakte A.D.O. opnieuw ge lyk. Uit een massalen A.D.O.-aanval schoot Berg op doel, doch de op de lijn staande Smaal wist den bal te stoppen, waarop deze opnieuw bij Berg belandde. Nu maakte de Hagenaar geen fout en met een hard schot bracht hij de partijen weer op gelijken voet (22). Nog voor de rust slaagde A.D.O. er in de leiding te krijgen. Toen er nog vijf minuten te spelen was schoot Loof een geweldig hard schot tegen de Ut. De bal ketste in het veld terug, waar Berg hem opving, waarop deze hard in het verlaten doel schoot (3—2). Berg had hiermede het derde doelpunt voor zijn rekening genomen. Doch ook het vierde zou van zijn voet komen. Toen er in de tweede helft 37 minuten ver streken waren consolideerde A.D.O. de overwinning. De Korte gaf een afgemeten pass naar Berg, die met een zeer hard schot den eindstand op 4-2 bracht, waardoor A haar voorsprong op R.C.H. met een punt zag toenemen. AjaxStormvogels 21 Als eerste van de vereenigingen der eer ste klasse heeft Ajax het afdeelingskam- pioenschap behaald. Met 2-1 werden de Stormvogels verslagen en deze cijfers ge ven de meerderheid der Amsterdammers niet voldoende aan. Van den aftrap af dwong Ajax een hoek schop af en in de eerste minuten werd een zware druk op het doel der Stormvogels uitgeoefend. Keer op keer zig-zagde de voorhoede door de IJmuider-verdediging maar doelpunten leverde dat nog niet op! Hoewel Stormvogels in de minderheid bleef, wist het den druk toch wat te verminderen en eens miste de voorhoede een fraaie kans, toen Keizer een hard schot wel stopte, maar niet bij zich kon houden. Het leder ver dween echter voor langs het doel. Na 31 minuten ontstond eindelijk het ver diende doelpunt voor Ajax. Stam plaatste naar Blomvliet, die, zelf vrij staande, zag, dat van Reenen er nog gunstiger voor stond: de middenvoor had dan ook weinig moeite, den bal in te schieten (10). Even later scheerde een prachtig schot van van Reenen de lat. Toen vijf minuten voor de rust Stam voor het Stormvogeldoel gehaakt werd, kende Lissauer een strafschop toe, die door van Diepenbeek tot een doelpunt werd gemaakt (20). Niet lang daarna maakte de IJmui- der-voorhoede een tegenpunt, toen de bal uit een vrijen schop bij het binnentrio kwam (21). Na de rust was Stormvogels aanvankelijk het meest in den aanval en de Amsterdam- sche verdediging kreeg het heel wat druk ker. Ajax bevrijdde zich echter weer en toen kreeg men een aantrekkelijk, snel spel aan beide zijden te zien, waarbij nu en dan een kans gemist werd. Doelpunten werden niet meer gemaakt. D.F.C.Blauw-Wit 35. In een uiterst vlot gespeelden wedstrijd heeft Blauw-Wit er kans toe gezien D.F.C. op eigen veld een gevoelige nederlaag toe te brengen, die volkomen was verdiend. In het eerste half uur reeds bleek, dat de Am sterdammers er zin in hadden en zij profi teerden dankbaar van de verwarring die er ieder oogenblik in de Dordtsche verdedi ging heerschte. Westphal kon door den bal in het verlaten doel te deponeeren Blauw- Wit al spoedig de leiding geven, waarna Pais en Bergman in een kwartier tijd den stand op 03 brachten. D.F.C. liet zich on danks de meerderheid in het veld van de gasten niet ontmoedigen en het zwoegen werd tegen de verwachting in beloond met goede doelpunten van Westhoven en Ruijsch. Na de hervatting had Westphal het bui tenkansje, dit via den binnenkant van den paal een hard als voorzet bedoeld schot in het Dordtsche doel belandde (24). De Dordtenaren bleven met ongekende volharding dóór spelen en slaagden er in het Amsterdamsche doel nog eenige angstige momenten te laten doorleven. Ondanks den krachtigen steun, dien de subliem spelende Punt aan de zwakke Dordtsche verdediging verleende, zag Bergman nog kans den stand op 25 te brengen. Direct daarop kreeg C. Mijnders op den vleugel den bal toegespeeld, wist door te breken en van dichtbij een te genpunt te scoren (35). D.F.C. spande zich tot het uiterste in om den achterstand te verkleinen, maar te vergeef^. De hechte Amsterdamsche verdediging gaf geen krimp. Ook niet toen tegen het einde Punt in den aanval ging. Het einde kwam dan oqk met een onveranderden stand. D.H.C.—R.C.H. 1—1. De wedstrijd D.H.C.R.C.H. is in een ge lijk spel geëindigd. D.H.C. was in het begin sterker, doch de achterhoede van de Haar- lemsche club was paraat en zorgde er wel voor, dat de Delftsche aanvallen geen suc ces hadden. Na twintig minuten werd D.H. C. gevaarlijk en slechts als door een won der bleef het R.C.H.-doel vry van doorbo ring. Toen Ditmars echter na veertig minu ten den bal prachtig kreeg toegespeeld, wist hij hem in het Haarlemsche doel te werken en daarmee aan D.H.C. de leiding te geven (1-0). De rust ging met dezen stand in. Na de rust was D.H.C. duidelijk in de meerderheid, doch er werd slecht gescho ten en doelpunten bleven in de eerste tien minuten uit. Daarna echter wist v. d. Horst van dichtbij den gelijkmaker te scoren (1—1). R.C.H. was daarmee nog niet tevre den en zette er alles op om de leiding te krygen, doch van Gelder was in uitsteken den vorm en liet niets door, terwijl hij bo vendien nog een enkele maal geluk had. In de laatste minuten viel er een overwicht van de Haarlemmers waar te nemen, doch doelpunten bleven uit, zoodat het einde kwam met den gelijken stand 1 1, AFDEELING II. In afdeeling II wonnen Feijenoord en D W. S. beiden hun zware uitwedstrijden en vooral de prestatie van D. W. S. is fraai, als men bedenkt, dat K. F. C. eerst een 2—0 voorsprong had. Z. F. C. trachtte van Sparta te winnen, wat niet lukte. In plaats dat haar achter stand tot 1 punt gereduceerd werd, moest Z. F. C. ervaren, dat ze vijf punten op Sparta ten achter geraakte en drie punten op H. B. S. Ook hier zal Z. F. C. dus wel de lan taarndrager blijven, al zijn H. B. S. en V. U. C. nog niet heelemaal veilig. De wedstrijdeA hadden het volgende verloop: K.F.C.—D.W.S. 2—3. Dat D.W.S. met haar 32-overwinning op K.F.C. een zeer lastige klip omzeilt, is wel zeker, want het zag er tot kort voor het einde niet naar uit, dat de Amsterdam mers tenslotte beide punten nog zou binnen halen. Immers eerst in het laatste kwartier slaagde D.W.S. er in gelijk te maken, ter wijl vijf minuten voor het eindsignaal de overwinning verzekerd werd. Voor de rust had K.F.C. het beste spel, hetgeen zij door twee doelpunten tot uit drukking bracht, doch nog juist voor het be ëindigen der eerste helft wisten de bezoe kers den achterstand tot 21 te verkleinen welke stand tot een kwartier voor het einde gehandhaafd bleef. De thuisclub verscheen volledig, terwijl D.W.S. een invaller voor Jaap Mol telde. Reeds na 10 minuten nam K.F.C. uit een voorzet van Kruijver door van Wensveen de leiding, waarbij de internationaal Calden hoven leelijk miste (10). K.F.C. bleef goed aanvallen, zonder haar verdediging echter te verwaarloozen. De strijd was een half uur oud, toen de Kooger-midvoor de Boer Caldenhoven wist te passeeren en het leder buiten bereik van den uitgeloopen D.W.S.- keeper in het doel plaatste (2—0). D.W.S. zette nu de tanden op elkander en K.F.C. werd teruggedrongen. Bij een voorzet van Slot had van Stokken Jr. geen moeite den achterstand in te loopen, 21, met welken stand de rust aanbrak. In de tweede helft was D.W.S. gedecideerd de meerdere, terwijl K.F.C. uitgespeeld scheen. Toch duurde het een half uur voor dat Slot een fout in de Kooger-verdediging afstrafte (22). Daarop appelleerde de K.F, C.-linksbuiten, die den bal uit een hoekschop ingezonden had, voor doelpunt, doch scheidsrechter Boerre liet door spelen. Ofschoon K.F.C. geducht kwam opzetten, slaagde D.W.S. er toch in vijf minuten voor het einde van een weifeling in de K.F.C.- defensie te profiteeren (23), waarmede ook het slot aanbrak. HaarlemHermes D. V. S. 74. Met korfbalcyfers heeft Haarlem dezen wedstrijd op geflatteerde wijze gewonnen. In het veld was Hermes zeker niet min der, doch de achterhoede was, vooral na rust, hopeloos uit vorm. Het begin was voor de gasten en reeds na 5 minuten veroverden ze de leiding (01). Onverwacht bracht Effern de partijen op gelijken voet, toen hij van grooten af stand een formidabel schot loste (11). Spoedig hernam Hermes de leiding, toen de achterhoede van Haarlem toekeek (1-2). Het spel was tamelijk slap. In de voor hoede der roodbroeken werd de stuwende kracht van Smit danig gemist. Toch zag Effern kans om in moeilijke positie kei hard in te schieten. (22). Tot de rust was Hermes iets sterker, doch gedoelpunt' werd er niet meer. De tweede helft was kort aan den gang, toen Effern weer scces had (32), spoedig gevolgd door een fraaien kopbal (42) Hermes profiteerde toen van een fout van Mulder (43), doch. Effern stelde Haar lem veilig, toen hij nog juist een bal kon aantippen (53). Even kwam er spanning toen Hermes in het verlaten doel schoot (54), doch toen de Hermes-defensie weer faalde, maakte Effern met een hard zesde doelpunt de zege tot een feit. Kort voor tijd maakte Kammeijer, die als linksbuiten speelde, met een scherp schot nog numero zeven. Het was een prettige wedstrijd onder bevoegde leiding van arbiter Boekman. V. S. V.—V. U. C. 3—2. Op een eenigszL.s gelukkige wijze heeft V. S. V. de beide punten kunnen bemachti gen. Tot 5 minuten voor het einde was de stand 22. Toen was het, dat Lint een voorzet van Heinis in eigen doel trapte, waardoor V.U.C., dat minstens zoo goed speelde als de thuisclub, een onverdiende nederlaag leed. Het begin beloofde veel goeds, doordat aan beide kanten felle aanvallen werden onder nomen. De reactie bleef echter niet uit, en eerst na 20 minuten kreeg keeper Michel een schot van MeeversScholten, dat hij in eigen doel stompte (0—1). V.U.C. was daar na het meest in den aanval, maar liet eenige mooie kansen voorbij gaan. Zoo ook in het begin der tweede helft. V.S.V., dat het spel nog al kort had gehou den, veranderde haar tactiek, Heinis zorgde er voor, dat een voorzet van Sterk in het doel van V.U.C. belandde (11) en 1 mi nuut later kreeg V. S. V. door denzelfden speler een voorsprong (21). Bij een aanval van V.U.C. appelleerden eenige V.S.V.-ers voor buitenspel. De scheidsrechter liet doorspelen en Meevers— Scholten doelpuntte opnieuw (2—2). Er werd toen om de overwinning gestre den. Het pleit was beslecht toen Lint in eigen doel schoot. Deze fout kwam V.U.C. op een kostpaar puntje te staan. Sparta—Z. F. C. 10. De Rotterdamsche voorhoede was direct na den aftrap zeer actief en ondernam eenige gevaarlijke aanvallen. De thuisclub was het meest in den aanval. Een gevaarlijke situatie ontstond voor het Zaansche doel, toen Papenhove een laag, hard schot loste, waarbij keeper Dijkstra er niet in slaagde het leder te grijpen, zoodat een der backs genoodzaakt was ijlings weg te werken. Er volgde toen een periode, waarin aan beide zijden tamelijk mat gespeeld werd. Tegen de rust kwam Sparta wederom ge ducht opzetten, doch er werd niet gescoord. Al spoedig na het herbegin volgden eeni ge zeer gevaarlijke momenten voor het Zaansche doel. De achterhoede van Z. F. C. verdedigde op een wijze, welke respect af dwong. By een heftige worsteling voor het doel van Z. F. C. werd een overtreding begaan in het strafschopgebied. De aan Sparta toe gekende strafschop werd door de Korver in een doelpunt omgezet. (10) Sparta bleef daarna domineeren en on dernam aanval op aanval Het gelukte haar echter niet den voor sprong te vergrooten. Aan den anderen kant deed Z. F. C. nog eenige moedige pogingen om aan den ge lijkmaker te komen, doch ook dit leverde geen resultaat op. Zonder dat de stand nog wijzigingen onderging, kwam het einde. H.B.S.Feyenoord 13. Ofschoon de uitslag anders zou doen ver moeden, is H.B.S. in dezen voor beide ver eenigingen belangrijken wedstrijd geenszins kansloos geweest. Vooral in de eerste helft heeft het haar aan kansen niet ontbroken en met wat meer durf en zelfvertrouwen zou zij zeker in staat zijn geweest een voor sprong te behalen van drie doelpunten. Misschien zou dan het resultaat ook heel anders zijn geweest. Maar zelfs Bakhuys was in zijn spel niet doortastend genoeg en tweemaal voor de rust liet hij zich, met een vrij veld voor zich, verleiden tot van te te grooten afstand te schieten, met het gevolg, dat van Male er nog juist aan te pas kon komen. Ook van Vliet had in die periode den bal slechts voor het inloopen, maar ook hij schoot te snel, juist in de handen van van Male. Wat H.B.S. aan techniek te kort schoot, vergoedde zij door haar enthousiasme. Feyenoord was technisch en tactisch sterker, maar het te korte samenspel en het slechte schieten stelden haar niet in staat die meer derheid op overtuigende wijze te toonen. Zelfs nam H.B.S. na 17 minuten spelens door een onverwacht schot van Bakhuys de leiding (10), en pas toen er een half uur gespeeld was, kon Sinke na eenig geknoei voor het Haagsche doel gelijk maken (11). Ofschoon Feyenoord sterker was, bleven de aanvallen van H.B.S. gevaarlijk, maar tot doelpunten bracht zij het niet. In de tweede helft bleek het spelpeil aanmerkelijk te zijn gezakt, en slechts sporadisch was er de span ning van vóór de rust. Na 11 minuten was het opnieuw Sinke, die voor Feyenoord den bal in het vijandelijk doel kopte, en toen na vele wisselende kansen ongeveer tien minu ten voor het einde dezelfde speler van een fout van Taveme gebruik maakte om den stand op 13 te brengen, was alle spanning verdwenen. Zoo kwam dus het einde met een 31 zege voor de Rotterdamsche ver- eeniging. AFDEELING III. De strijd in de onderste regionen. Go ahead vergiste zich niet; ze won thuis van Enschedé en behield haar voor sprong op Heracles, dat in Almelo over A. G. O. V. V. zegevierde. De Ensch. Boys deden weer goed werk, door Tubantia te kloppen, maar het hielp hun niets, want Z. A. C. won van P. E. C. De achterstand blijft dus drie punten en hoewel wij gelooven, dat de Boys nog een paar punten zullen veroveren, zal de ach terstand toch te groot blijken. Go ahead speelde thuis tegen Enschedé. Een ouderwetsche wedstrijd met vlug spel van beide kanten. Bijna had Enschedé al gauw de leiding genomen, toen Halle reeds gepasseerd was, maar ter Beek redde op de doellijn, trapte ver weg en meteen was het 10 voor Go ahead, want Enschedé werd door den snellen aanval volkomen verrast. Tot twee keer toe redde Halle daarna op fraaie wijze. De tweede helft bracht veel spanning en na een half uur maakte Enschedé gelijk. Direct daarop ondernam Go ahead#een aanval en her overde de leiding en won tenslotte met 2—1, HeraclesA. G. O. V. V. ging om de bezetting der tweede plaats. De thuisclub was sterker en had bovendien het geluk, dat de sterkste linie der Apeldoorners, de backs, uit vorm waren. Wel nam A. G. O. V. V. de leiding, doch weldra nam Hera cles het spel in handen en veroverde voor de rust een 31 voorsprong. In de tweede helft werd de achterstond tot 32 ver kleind, maar voordat er een hoogspanning kwam, scoorde Heracles nog eens en won dus met 42. De Ensch. Boys ontvingen Tubantia, en deden een serieuze poging, om aan de on derste plaats te ontkomen. Ondanks het feit, dat Tubantia in de eerste helft sterker was, kwam ze met 20 achter te staan en toen spoedig na de thee de stand 30 werd, waren de Boys binnen. Ze verslapte en daarvan profiteerde Tubantia en redu ceerde den achterstand tot 32. Terzelfden tijd speelden Z. A. C. en P. E. C. tegen elkaar Z. A. C. begon zeer fel en nam terstond de leiding, verslapte toen en de ust kwam met 21 voor P. E. Na de thee bleef P. E. C. sterker en ver grootte den voorsprong tot 31. Toen nam Z. A. C. het spel weer in handen en wist niet alleen den achterstand in te loopen, maar zelfs het winnende doelpunt te maken. N. E. C.Wageningen was de onbelang rijke wedstrijd. Er werd enthousiast ge speeld en met 1—1 -«'erden de punten netjes verdeeld. Afdeeling I Ajax 14 11 2 1 38—13 24 Xerxes 14 6 3 5 36—26 15 D.H.C. 14 6 3 5 31—31 15 D.F.C. 14 6 3 5 32—33 15 Blauw-Wit 14 5 4 5 29—19 14 C.V.V. 14 5 3 6 21—31 13 Stormvogels 14 5 2 7 23—23 12 A.D.O. 14 5 2 7 17—18 12 Excelsior 14 5 2 7 31—33 12 R.C.H. 14 2 4 8 16—38 8 Afdeeling II Feyenoord 14 11 1 2 55—21 23 D.W.S. 14 11 1 2 31—16 23 Haarlem 14 6 4 4 37—33 16 V.S.V. 14 6 1 7 28—36 13 H.-D.V.S. 13 5 2 6 22—29 12 Sparta 14 5 2 7 25—28 12 K.F.C. 13 3 5 5 27—30 11 V.U.C. 14 4 3 7 22—29 11 H.B.S. 14 3 4 7 25—39 10 Z.F.C. 14 2 3 9 11—22 7 Afdeeling III Go ahead 14 11 2 1 35—16 24 Heracles 14 8 3 3 31—16 19 A.G.O.V.V, 14 7 3 4 22—18 17 Tubantia 14 6 2 6 25—26 14 P.E.C. 14 6 1 7 34—29 13 Enschede 14 5 2 7 27—26 12 Wageningen 14 5 2 7 26—26 12 N.E.C. 14 4 4 6 22—26 12 Z.A.C. 14 5 0 9 34—48 10 Ensch. Boys 14 3 1 10 21—46 7 Afdeeling IV P.S.V. 15 9 3 3 41—25 21 B.V.V. 15 8 2 5 46—35 18 N.O.AD. 14 7 3 4 44—30 17 N.A.C. 14 7 1 6 27—27 15 Bleyerheide 14 5 5 4 26—29 15 Roermond 14 5 4 5 30—35 14 Eindhoven 15 5 3 7 26—38 13 Longa 15 5 2 8 35—34 12 Juliana 15 3 5 7 27—40 11 M.V.V. 15 4 2 9 31—40 10 Afdeeling V Be Quick 14 12 2 0 56—18 26 G.V.A.V. 14 8 3 3 32—16 19 Veendam 13 7 2 4 37—20 16 H.S.C. 15 7 1 7 30—31 15 Velocitas 15 5 3 7 23—30 13 Leeuwarden 14 4 4 6 20—28 12 Sr.eek 14 5 2 7 19—28 12 Achilles 14 4 3 7 39—41 11 Friesland 14 4 1 9 24—54 9 Hoogezand 15 3 3 9 23—37 9 AFDEELING IV. In het Zuiden had P. S. V. vrijaf en zag haar beide concurrenten een of twee punten verliezen. Het was jammer, dat M. V. V.N. A. C. niet door ging, al is de situatie nu duidelijker géworden. Voor Eindhoven was het een beste dag, omdat ze twee kostbare punten ver overde. NoadJuliana eindigde in een gelijk spel. Wel was de thuisclulf iets sterker, maar haar voorhoede kon het net niet vin den. In de eerste helft doelpuntten beide elftallen elk een keer en hoewel Noad na de rust een tijdlang het Juliana-doel be legerde, bleven meerdere doelpunten uit. Roermond is de kluts geheel kwijt. Eindhoven, dat op bezoek was, bleek di rect sterker, dat zij echter in de eersce helft slechts met een doelpunt uitdrukte. In de tweede helft deed Eindhoven eenige felle uitvallen in een periode van Roer- mond-overwicht en 't werd via 20 en 21 tenslotte 31 voor haar, zoodat Eind hoven twee zeer kostbare pnten meenam. Bleyerheide zorgde voor een verrassing door B. V. V. te kloppen. Binnen 10 minu ten had de thuisclub een 30 voorsprong gekregen en dezen voorsprong behield ze tot de rust. In de tweijde helft was B. V. V. beter op dreef, doch kon den achter stand niet geheel doen verdwijnen; ze ver loor met 32. AFDEELING V. Afdeeling V had drie wedstrijden, waar van er twee van belang waren voor de bezetting der onderste plaats. Achilles ontving Hoogezand en hoewel de thuisclub in de eerste helft slechts een 10 voorsprong verkreeg, ging het in de tweede helft van een leien dakje en met 70 werd Hoogezand geklopt. Friesland had bezoek van H. S. C., dat in de eerste helft de leiding nam. In de tweede helft werd het 02, toen 12, doch H. S. C. zorgde voor eigen veiligheid door ed 13 van te maken. De stand werd vervolgens tot 15 opgevoerd en pas daarna werd het nog 25. De groote wedstrijd was VeendamBe Quik. In de eerste helft waren de verde digingen te sterk en pas 20 mintuen na de hervatting nam Be Quick de leiding. Daarna werd Be Quick sterker en voerde den stand op tot 0—3 en pas daarna kwam het Veendammer tegenpunt. 't Gooi verspeelt een punt tegen A. F. C. E. D O. loopt een punt in. Een groote nederlaag van Bloemendaal. De stryd tusschen de leiders in deze afdeeling is weer verscherpt, doordat 't Gooi in Amsterdam tegen A. F. C. een veer moest laten. Na de groote nederlaag tegen H. F. C. hadden de Amsterdammers hun elftal ge wijzigd, en inderdaad heeft dit succes op geleverd. Een 33 gelyk spel tegen de leiders is een verdienstelijk resultaat. E. D. O. heeft door een 41-overwinning op Alcmaria en het gelijke spel van 't Gooi haar mooie kans op het kampioenschap weer verbeterd. De Haarlemmers moeten nog

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9